Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) #79335424 válasza Bici (#24200) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linux, java megy?

(#24202) Bici válasza #79335424 (#24201) üzenetére


Bici
félisten

Linuxszal és a java-val is folyamatosan ismerkedem.
Elöbbit évek óta napi szinten használom, igaz nem forgatok kernelt, mert nem volt rá szükségem eddig, de egyáltalán nem ismeretlen pálya pl. a linux file rendszere. A java-t meg egy ideje elkezdtem tanulgatni, naptárprogin, meg hasonlókon már túlvagyok.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24203) kovigyuri válasza #79335424 (#24197) üzenetére


kovigyuri
tag

Köszi a választ.

Tamást már kérdeztem, de Ő is csak azt mondta, hogy valami Android beállítás.
Azért írtam ebbe a topikba, hátha már valaki belefutott ilyenbe.

A neten is ismert ez a probléma, de nem sikerült 100%-os megoldást találni rá.
(ha jól fordítottam...)

Üdv.
KGyuri

[ Szerkesztve ]

(#24204) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Lenne egy androidos kérdésem, mert ismét adódott egy logikátlan helyzet. :(

Adott 3 darab androidos és egy WP-s telefon - Doogee X5, Huawei Mate 7 Premium, Samsung Galaxy S6 Edge, Nokia Lumia 820. A probléma, hogy ha a Doogee-ről írnak Facebook Messengeren a másik kettőre, akkor az üzenet ugyan megérkezik, de a teló nem csipog, egyik sem! Nincs lenémítva a partner, megnéztük böngészőben is, szóval nem ez a gond.
Ha más valaki (bárki) ír a Samsungra vagy a Huaweire, akkor minden ok, és most jön a csavar, ha a Doogee-ről írnak az én Lumia 820-amra, akkor az viszont csipog, jelez szépen, mint minden egyéb partneremnél.

Erre mondjatok valami okosságot, légyszi, én a droidra fogom a dolgot...de legalábbis fura ez így.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24205) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Mit kell tennem a cwm-ben hogy a belső memórián lévő személyes és minden előzőleg rajta lévő adat törlődjön? Teljesen tiszta telepítéssel szeretném feltenni a cm-ot hogy a belső tárolón ne maradjon semmilyen előző adat.

(#24206) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hi!

Androidnál a frissítések hogy működnek? Mert én azt tapaztalom, ha nincs is csurig pakolva appokkal a tároló, és van hely rajta bőven, a fent lévő pár app frissítései által az is folyamatosan csökken, és gondolom előbb utóbb betelik.
A frissítések teljesen egymásra épülnek, tehát nem lehet azt megcsinálni, hogy a régebbieket törlöm valahogy, és csak a legújabb(ak) maradnak meg? azok nem tartalmazzák a korábbi frissítések tartalmát?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24207) beg válasza Hintalow (#24206) üzenetére


beg
veterán

Nincs olyan, hogy mellé teszi a régit/újat. Mindenből egy aktuális van.
Pár példa: G+ régen 1X MB volt, most negyven valamennyi. FB szintén. Ahogy új fejlesztések kerülnek egy alkalmazásba, úgy nő a méretük 2x 3x akkorára.
Ha nem kellenek az újítások, ne frissítsd és nem fog fogyni a helyed.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24208) tomy86 válasza gorje (#24205) üzenetére


tomy86
addikt

wipe data/factory reset

(#24209) gorje válasza tomy86 (#24208) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi de az nem oldja meg. Format system es data utan is a belso tarolon megtalalhatoak az adatok. Pl download, bluetooth es android data-ban az ures mappak.

(#24210) mark! válasza csabyka666 (#24204) üzenetére


mark!
őstag

Ez érdekes, és tényleg teljesen logikátlan :DD
Próbálj egy factory resetet. Ha értesítés sem jön, lehet le vannak tiltva az értesítések.

>

(#24211) cappa72 válasza gorje (#24209) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetben indítsd el a rendszert, és töröld a fájlokat valamely normális fájlböngészőből.
Vagy adb-n keresztül is tudod őket törölni, vagy parancssorosan terminál emulátorból (ha ismered a parancssoros lehetőséget).

Mivel a factory reset a data partíciót törli, a belső SD tárhelyet nem piszkálja.
(itt megkülönböztethetünk emulált belső sd-t, és elkülönített -külön partíción lévő - belső sdt-t.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24212) csabyka666 válasza mark! (#24210) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, emiatt resetet? :D Igen, nekem is első kérdésem az volt, hogy nincs-e letiltva az adott partner, de azt mondták, nincs.

Én is jártam így, nekem se jelzett se telefon se asztali kliens, és valamiért le volt némítva az illető...de azt mondták, az itt nem áll fenn. Csak fura, hogy egyik droidoson se jelez, nekem a WP-n viszont igen. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24213) mark! válasza csabyka666 (#24212) üzenetére


mark!
őstag

Nem fb-s letiltas. Van egy olyan a beallitasokban az alkalmazasnal, hogy ertesitesek megjelenitese/elrejtese. (Sonym van, itt megjelenites van.) :DDD

>

(#24214) csabyka666 válasza mark! (#24213) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja vagy úgy! Azt lehet szűrni partnerre is? Mert amúgy mindenki másnál jelez / pittyeg.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24215) mark! válasza csabyka666 (#24214) üzenetére


mark!
őstag

Partnerszűrést messengeren belül lehet.

>

(#24216) Bozek válasza gorje (#24209) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azokat az Android hozza létre magának. Ha üresek, akkor mit zavar?

(#24217) csabyka666 válasza mark! (#24215) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát ez a baj...hogy akkor nem tudom, miért nem csipog az az egy illető. :F

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24218) mark! válasza csabyka666 (#24217) üzenetére


mark!
őstag

Zalaegerszegi vagy. Tirexit nem ismered véletlen? ;]

>

(#24219) csabyka666 válasza mark! (#24218) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát zegi nem, csak gyakran megfordulok arrafelé. Nem ismerem. :N

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24220) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van itt közületek olyan, aki vállalná egy Samsung S2 függetlenítését és egy megbízható rom frissítését szegeden?

Nekem nincs hozzá kábelom, meg az idővel is hadilábon állok.

Jah és persze nem ingyen kéne csinálni:)

[ Szerkesztve ]

(#24221) air válasza Rendeske (#24220) üzenetére


air
nagyúr

Ha nem ingyen gondolod, akkor vidd be a szolgáltatóhoz és megcsinálják!
Ráadásul ez legális.
Egyéb út pedig még tiltott téma is a fórumon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24222) Rendeske válasza air (#24221) üzenetére


Rendeske
tag

Már megszűnt a szerződés a szolgáltatóval egy újnál vagyok már régóta. Az s2 barátnőmé lenne, aki egy harmadik szolgáltatónál van. A telefon kivan fizetve gondolom akkor azt csinálok vele amit akarok, vagy nem?

(#24223) Keeperv85 válasza Rendeske (#24222) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem teljesen. Ugyanis sem a gyártó, sem a szolgáltatók nem biztosítottak neked jogtiszta lehetőséget a folyamatra. Nekik van jogkörük erre,mindenki más esetében a folyamat illegális.

(#24224) air válasza Rendeske (#24222) üzenetére


air
nagyúr

Egyébként tényleg azt csinálsz vele, amit akarsz, - akár törvénytelen dolgot is - csak ehhez ne itt kérj segítséget!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24225) mark! válasza Rendeske (#24222) üzenetére


mark!
őstag

Drop testet vagy dissasemblet, azt szeretjük ;]

>

(#24226) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Próbáltam már sok helyen rákeresni a problémám megoldására, de egyikkel sem vagyok kisegítve.

A lényeg tömören:

Két Google fiókot használok, egy privátot és egy cégest. Utóbbi csak a Google Apps Business dolgok eléréséhez kell (abból is csak a levelezés meg Drive dokumentumok). A névjegyek szinkronizálása ezen a fiókon ki van kapcsolva, de mégis megjelent a telefonkönyvemben ~1400 olyan kontakt, ami a céges fiókhoz tartozik.

A telefonkönyvben ki tudom szűrni őket, hogy ne mutassa, de attól még ott vannak és a Whatsapp meg hasonlók be is húzzák őket, amit nem akarok.

Törölném őket egy az egyben, de ezt írja:

Honnan tudom, hogy mit fog törölni a készülékről és mit fog törölni a készülék mellett a szerverről is? A szerveren lévő adatokat nem akarom piszkálni, hiszen azok a munkához kellenek.

Ha számít, akkor a speckók: LG G4, Android 6.0 (V20D).

(#24227) Bozek válasza Rendeske (#24222) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még ahhoz a szolgáltatóhoz kell bevinned, amelyiknél vetted. Ott majd megmondják, hogy mennyiért függetlenítik. A Voda például 2 év után elvileg 2500 Ft-ért.

(#24228) mark! válasza Bozek (#24227) üzenetére


mark!
őstag

Hehehe. Nekem 2éve egy noname sufni gsm-ben volt 10ezer. Ennyire olcsó lett? :)

[ Szerkesztve ]

>

(#24229) modflow


modflow
veterán

Frissítettem a telót, android 5.1 volt eddig is, de valamit frissített.

A lényeg, hogy minden újraindítás után más lesz a WiFi MAC száma.
Ez mégis hogy lehetséges?

Így a router MAC szűrőjét elég nehéz beállítani, hisz mindig változtatja a teló a MAC számát, amiről mellesleg úgy tudtam, hogy ez FIX, nem változik, fizikai cím. :(

Hogy lehet ezt megoldani?

(#24230) #79335424 válasza modflow (#24229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez most bug, vagy feature? ;]

(#24231) beg válasza modflow (#24229) üzenetére


beg
veterán

Ilyennel anno lenovo a820-on találkoztam, de nem zavart. Másik rommal nem volt ilyen gond.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24232) air válasza modflow (#24229) üzenetére


air
nagyúr

Kapcsold ki a MAC szűrést a routeren!
Úgysem ér sokat. Könnyen törhető.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24233) modflow


modflow
veterán

Nem szeretném kikapcsolni.

(#24234) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

LG G2-m van friss rendszerrel. Google Play áruház gondolt egyet és semmit sem csinál. Amikor rámegyek fehér képernyő és tölt, egyedül a kereső sáv van ott de semmit sem talál. Wifi van mobil nettel is próbáltam semmi. Ürítettem cache-t tárolt adatokat letöröltem a frissítéseit semmi sem segített. Valami egyéb ötlete van valakinek? Köszi előre is.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#24235) air válasza modflow (#24233) üzenetére


air
nagyúr

Te tudod. Akkor próbálj másik romot felrakni!
Korábban mintha ez segített volna azoknak, akik ilyen hibára panaszkodtak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24236) modflow válasza air (#24235) üzenetére


modflow
veterán

De nekem gyári szoftver van fent, nem ilyen custom rom.

(#24237) air válasza modflow (#24236) üzenetére


air
nagyúr

Milyen ilyen?
Nem mondtam, hogy custom helyett tegyél gyárit. Azt mondtam, hogy tegyél fel másikat. Másik gyárit, mondjuk a korábbit, vagy ha van, akkor customot.
Mondtam kézenfekvő megoldást is, de az nem tetszett.
Mondjuk értelmes magyarázatot nem adtál, hogy miért, de erre mondtam, hogy a te dolgod.
Egyébként ha nem próbálsz meg semmit, akkor mitől vagy kitől várod a probléma megoldását? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24239) mark! válasza Over567 (#24234) üzenetére


mark!
őstag

Gondolom újraindítottad a telód. Ha nem, próbáld meg azt, vagy factory reset.

>

(#24240) modflow válasza air (#24237) üzenetére


modflow
veterán

Felraktam másik gyárit, úgy tűnik jó lett. :)

(#24241) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A telefonomra még csak 5.0.2-es Lollipop van, amit ugye súlyt a memória szivárgás.
Egyáltalán így érdemes-e erőltetni ezt a verziót, vagy inkább Kitkat maradjon?

(#24242) csabyka666


csabyka666
addikt

Valaki esetleg?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24243) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy chuwi HI8-am és az mitől lehet, hogy ha csatlakozni akarok a play áruházhoz úgy csinál mintha nem lenne internet?
Természetesen van wifi és csatlakozik is rendesen.
A hayday elindul, de az új minionos játék szintén azt mondja, hogy nincs hálózat!
Böngészni is tudok vele, rendesen megjeleníti a weblapokat!
Mi lehet a baja?
köszönöm.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#24244) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyik alkalmazással lehet azt elérni, hogy egy alkalmazást jelszóval lehessen levédeni, csak ezt megadva lehessen elindítani?
pl. a McAfee biztonsági szoftver is tudja ezt. De ha ezt nem raknám fel, akkor melyikkel helyettesíthetném?

(#24245) air válasza GEPESZ66 (#24244) üzenetére


air
nagyúr

Idézek neked az összefoglalóból, mert úgy látszik nem elég nagy betűkkel van írva a lap tetején, ráadásul mindig látható módon:

"Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami""

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24246) GEPESZ66 válasza air (#24245) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bocs!
Megvan a fórum, csak megfeledkeztem róla, ott ritkán kérdezek.

(#24247) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valaki segítsen megérteni egy vold.fstab file lekivilágát,
én 2 hete képtelen vagyok...

(#24248) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Nagy müvészet a CWM-et beépiteni a Kernelbe? Esetleg valami irodalom?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24249) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

annak idején bő 3 évig HTC telefonokkal kezdtem a droidos életet (Desire, S, X) aztán bő két év WP kihagyás következett, viszont a múlt héten újra droidos telefont kezdtem használni, egy One Plus 2 formájában. hosszú volt azért a platformváltás, pár dolog fura a visszaváltás után. a Oneplus topicjában már kérdeztem, de a hétköznapi dolgokra vonatkozó kérdéseket nem igazán válaszolták meg sajnos. gyanítom, hogy ezek zömmel android és nem készülék-specifikus dolgok, így szeretném a segítségeteket kérni itt is.

első három kérdés, negyedik és ötödik kérdés

időközben az 1) pont talán megoldódott, a PH lapcsaládnál konkrétan az oldalon kellett ezt állítanom, azóta rendben van.

a legbosszantóbb a bevitel. ennek utánaolvastam már angol fórumokon, android szemszögből, és kicsit megijedtem. létezik, hogy magyarul nem fog menni az autocorrection? ez hogy lehet? hisz 4 évvel ezelőtt a HTC-imen is röhögve ment ez a fícsör, és ez nem a Oneplus/kínaiak reszortja, hanem OS szintű kérdés. gyanítom, hogy user-error, de egyszerűen már mindent próbáltam és nem megy. angolul már sikerült dicitonary-t működtetni és megy az autocorrect, de magyarul semmi.

előre is nagyon köszönöm, a tudtok segíteni :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24250) rjg válasza hoffman_ (#24249) üzenetére


rjg
őstag

Használj olyan billentyűzetet, ami ismeri a magyar nyelvet. SwiftKey, Swype esetleg Anysoft Keyboard.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.