Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Bozek válasza matepe (#23900) üzenetére


Bozek
nagyúr

Deep slepp = mély kíséret :D

Egyébként meg az nem slepp, hanem sleep, ami a mély alvást jelenti, a telefon ilyenkor fogyaszt a legkevesebbet. Egyébként ezt az említett alkalmazás is így írja ki, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#23902) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Gcc kéne egy driver fordításához... Arm7-es architektúrájú 4.2-es droidon megoldható lenne?

Illetve a make parancsra lenne még szükségem. Ezt hogyan? :D

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23903) vadorzó válasza Oldman2 (#23887) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Most az a jelenség állt elő, hogy a főmenüből belépve bárhova (pl. beállítások), a gyári megjelenés jön elő.
Ezt lehet módosítani a beállításokban, hogy azt is kezelje a launcher, és ugyanolyan legyen a téma ott is?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23904) Bozek válasza vadorzó (#23903) üzenetére


Bozek
nagyúr

Root nélkül nem lehet, de root-al se egyszerű (kivéve, ha valaki már előtted megcsinálta).

(#23905) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23902) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mi ez, system app? Miért a gcc?

(#23906) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23905) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mi ez, system app?

Gondolom a make-re írod. Nem. A driver telepítője libtoolos, ha mond ez nektek vmit. A szokásos configure szkript a forrás gyökerébe beállítja a változókat a gcc fordítónak a buildeléshez, majd a make paranccsal (tehát a bin mappában kéne lennie, nem system app) lefordítja a cuccot, azután egy make install felteszi.

Elvileg Droidra is fel lehet tenni, ezért kérdeztem a gcc-t.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23907) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23906) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha megosztod velem a forrást, megnézem hogy kell összerakni... :))

(#23908) #79335424 válasza Mr Dini (#23906) üzenetére


#79335424
törölt tag

Felhívom a figyelmed arra, hogy ezen a fórumon Magyar nyelven folyik a kommunikáció. :D

(#23909) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23907) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Több dolog is lenne, elsősorban egy realtek chipsetes usb wifi dongle-t szeretnék lefordítani: link-12244.wpc.azureedge.net/8012244/drivers/rtdrivers/cn/wlan/0001-RTL8188C_8192C_USB_linux_v4.0.2_9000.20130911.zip

Ez ugyan nem a fentebb vázolt libtoolos, de erre is szükség lenne. Egy zyxel nsa325-re már sikerült lefordítani, tehát működőképes forrás arm-ra is, csak nincs a droidon gcc, amivel le lehetne fordítani. A másik meg, hogy gondolom c fordító sincs benne... Akkor asszem jegelnem kéne a projektet. De ha van erre megoldás pls okosítsatok! :R

Most viszont fontosabb kérdésem támadt, ami inkább féloff:

Tehát egy zyxel nsa320s-re kéne nekem adb, mert amit leszedek pl YT letöltővel (nocopyrightsounds), azt egyből áttenném adb-vel.

Rákerestem Git-en, először a python-adb tetszett meg, de hiába fordítottam le, a parancsok nem működtek vmiért...

Aztán ezt találtam, ez jobbnak tűnt, de ehhez meg kellett volna NDK, ami meg csak x86-ra, meg x64-re megy fel...

Végül erre bukkantam rá, ez működni látszik. Viszont ha rádugom USB-n a nasra a telót, nem ismeri fel. Gondoltam kipróbálom a vezeték nélküli csatlakozást. Fejlesztői lehetőségeknél bekapcsoltam, majd megpróbáltam az adb connect-tel csatlakozni, de a következő fogadott:

root@NSA320S:/i-data/md0/build/adb# adb devices
List of devices attached
192.168.1.3:5555 offline

Na az "offline" miatt nem tudom elérni... Se a shell, de még a push/pull sem megy... Gépről megy.

2 kérdésem lenne. Az első, hogy gondolom driver hiányzik az adb-hez. Sajnos dmesgben semmi sem utal erre... Van valami univerzál driver, ami kéne nekem és armv5 procival barátságban van? A második pedig, hogy mi ez az offline és miért írja? Mit hiányol?

Köszi! :R

Szerk:

Somatom:

Nem olyan bonyolult dolog a compiling. Pláne a libtoolos. Ha már fordítottál pl a nasodra, akkor tök egyszerűnek és érthetőnek gondolnád. Egyébként írtam róla egy picit a blogomban a nasos írásban. ;)

Szerk2:

Ezen oldal szerint csak ebbe /etc/udev/rules.d/##-android.rules kéne beleraknom bizonyos dolgokat. Samsung teló esetén akkor mit is kell csinálnom?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23910) #79335424 válasza Mr Dini (#23909) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvastam a blogodat, csak most "halasztok". Jönnöm kellett gályázni, meg újabb játékszer került képbe, ami hátrébb sorolta a NAS -hekkelést. :)

(#23911) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Towelroot - hoz kell usb debugging pipa be? Sony xperia sp-ről van szó.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#23912) #21715712


#21715712
törölt tag

Hasonlo program van,mint amikor androidrol mesz at iphonera? (Amit az apple adott ki)
Csak most szifonrol mennek androidra.

(#23913) #79335424 válasza #21715712 (#23912) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudok ilyenről. Sztem nem is lehetne ilyet csinálni. Az Apple azért tud, mert egy nyitott rendszerről térsz át egy saját, zárt rendszerre. Fordítva úgy lehetne, ha az Apple csinálná meg, hiszen annak a rendszernek a zártsága az akadály. De, sztem erre nincs is szükség. Az Iphone -ról kapott Vcardot kezeli az Android, tehát a névjegyek áthozhatók. Ha a médiatartalom PC -re kimenthető, akkor Androidon csak be kell tenni a megfelelő mappákba (de lehetnek egyedi mappák is) és kész. Mit szeretnél még áthozni?

(#23914) jopika


jopika
tag

üdv mindenkinek, lányomnak van egy navking tabja ami csak a droid feliratig jön be, múltkor már újra éledt azóta megint behalt csináltam factoryt hátha de semmi, mit tudok kezdeni vele? költeni nem akarok rá mert nem érné már meg, segítséget megköszönöm,
A másik kérdésem az lenne hogy feltettem a telefonomra a gravityboxot rendesen ment tök jó volt, de egyszer csak fehér kép és a teló logója volt mint indulásnál de onnan nem ment tovább ez mitől lehetett? itt is csak a factory segített :W ,

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#23915) air válasza teo77 (#23911) üzenetére


air
nagyúr

Nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23916) #21715712 válasza #79335424 (#23913) üzenetére


#21715712
törölt tag

SMS, imassage

(#23917) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23909) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ebben az Android_ref_codes mappák az Android források. Ezeket az Android környezetben kell forgatni, magával az Android forrással. Tehát komplett rendszert kell fordítanod, mert abban van pl az arm gcc.... :))

(#23918) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23917) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na ettől féltem... Sajnos mire lejön az a majdnem 20 giga a netemen már alulról kaparhatom a földet... :DDD

És ott egyébként elég, ha a source alapján lefordítom, aztán insmoddal berakom a helyére? Mert akkor lehet, h egy cifs-et is belefordítok...

Amúgy ez azt jelenti, h ha van gcc, akkor a forrással le tudok bele fordítani bármilyen c kódban írt programot?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23919) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23918) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Viszont a build rendszer kicsit eltér a megszokott gcc-s forgatástól. Majd meglátod! :))

(#23920) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23919) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R Köszi, akkor felírom a bakkancslistámra! :D

Esetleg vki az adb-s kérdésemre? :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23921) #79335424 válasza Mr Dini (#23918) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne túlozz! Nem hiszem, hogy az enyémnél szarabb neted van. 20GB -ot nálam símán letölt a NAS cirka 10-12 nap alatt. :)

(#23922) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23920) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az új adbd két lépcsős autentikációval fut. Elsőre ugye az USB debug engedélyezés állít meg, a második egy kis ablak, ami arra figyelmeztet, hogy valamilyen eszköz adb kapcsolatot akar.

(#23923) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23922) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, ezt gondoltam. A gond az, h nem ugrik fel semmi...

Ui.: az a :Y szmájli! :C

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23924) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23923) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Terminál emulátor:

$ su
# cd /data/misc/adb
# rm abd_keys
# reboot

:Y :Y

(#23925) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23924) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nagyon köszönöm, de sajnos rossz hírem van. Nincs ilyen fájl a könyvtárban. Sőt üres. Mint írtam 4.2-ről van szó, pont ott jött be a secureadb, úgyhogy nem értem... Mindjárt megpróbálom egy 2.3.6-os gb rommal. Attól félek nincs benne secureadb támogatás... Akkor viszont találnom kéne egy normális forrást...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23926) Mr Dini válasza Mr Dini (#23925) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megpróbáltam. Ez már jobb output:

root@NSA320S:~# adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached
emulator-5558 offline root@NSA320S:~# adb devices
List of devices attached
emulator-5558 offline 192.168.1.79:5555 device

root@NSA320S:~# adb shell
error: more than one device and emulator
root@NSA320S:~#

Viszont adb killelés után is ott marad az az emulator. Ezmiatt az adb shell is a fentebb olvashatót dobja. Tudok megadni a shellnek eszközt?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23927) Mr Dini válasza Mr Dini (#23926) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sorry a floodért... :B

Sikerült a gb adbjébe bejutni!

Igen elolvastam a helpjét és a -s kapcsolóval lehet specify-zni. Úgy látszik keresnem kéne egy másik adb-t, vagy valahogy ki kéne kapcsolni a secureadb-t. Bonyolult kikapcsolni?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23928) Keeperv85 válasza Mr Dini (#23927) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Így: [link]

(#23929) Mr Dini válasza Keeperv85 (#23928) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezt már olvastam, de azt írja, h csak boot.img moddolással tudom a default.prop-ot piszkálni.

Viszont azt olvastam, hogy az lsusb kimenetből a vendor-t és azt a másikat :D be kell tenni az udevbe. Namost nekem az udev (ha jól sejtem ez vmi selinuxos cucc) nincs fent. Próbáltam felrakni, de kell neki a gtk-doc, ahhoz pedig kell egy frisebb perl... :/ Ez megoldaná az usb-s problémát?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23930) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Mitől lehet az, hogy a hívást nem tudom megszakítani, mert nem éled fel a kijelző?
Sony Xperia Sp.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#23931) david233 válasza teo77 (#23930) üzenetére


david233
csendes tag

Szia az ilyesmit sok minden okozhatja. Lehet szoftveres probléma de az is lehet hogy a közelség érzékelö szenzor nem működik megfelelően vagy esetleg koszos és emiatt idöszakosan jelentkezik ez a hiba vagy a másik opcio még ami csinálhat ilyet az az amikor a szenzort védö belső gumi (ami árnyékolás kapcsán van ott) elmozdul. Pontosan nem tudom milyen a felépitése de amikor ilyen hiba van erre kell gondolni. Ha ezek közül egyik sem akkor viszont szenzor vezérlő ic csere szükséges.

(#23932) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdv, van már megoldás arra hogy a kameraképeket gyorsan olvassa be adatkábelen a számítógép?

Több ezer képről van szó...

Tudom régebbi szoftver esetén külső meghajtóként ismerte fel az SD kártyát és akkor kurva gyors is volt...
mint egy pendrive kb... Samsung TV-kel is jó kompatibilitás volt. Most az sincsen.

4.3 fut a NOTE-2őmön.

Ráadásul a b**i miniatűr képeket is csak addig tölti be ami éppen látszik a képernyőn...

Magyarul 10 percig kell a gép előtt görgetni, ha keresni szeretnék egy régebbi képet. :F

(Mint a youtube, vagy melyik csatorna csinálja már ezt hogy csak azt a videót buffereli ami tényleg képernyőn van, de ez érthető okok (adatforgalom) miatt részben...) de ezzel sem értek egyet... de ez egy másik történet.

Iszonyat vicces ez így. :F :R

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#23933) Viktor0610 válasza aimettirlz (#23932) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Átállítod más fajtára a megjelenítést a gépen. ;)

Samsung Galaxy A54

(#23934) aimettirlz válasza Viktor0610 (#23933) üzenetére


aimettirlz
tag

más fajtára? mindenképpen szeretném látni a képeket előnézetben ami pont arra szolgálna nem? hogy kis méretű index képeket olvas be

® aimeTTi atticuS ™

(#23935) Viktor0610 válasza aimettirlz (#23934) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor meg fogadd el, hogy sok képet lassan tölt be. ;]

(Én vagy letölteném a számítógépre az összeset és ott keresném lényegesen gyorsabban, vagy ha mindenképp' a készüléken hagynád, akkor meg a készüléken keresném meg a galériában, és azután a fájl neve alapján keresném meg a számítógépen. :) )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#23936) aimettirlz válasza Viktor0610 (#23935) üzenetére


aimettirlz
tag

most ez komoly? tényleg nincs megoldás? vagy csak te nem tudsz szakmait hozzáfűzni :DDD

® aimeTTi atticuS ™

(#23937) Viktor0610 válasza aimettirlz (#23936) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A régi készülékeken/Android verziókon volt háttértár mód, az új készülékeken, Android verziókon jellemzően nincs.

(Elég szakmai voltam?)

Samsung Galaxy A54

(#23938) aimettirlz válasza Viktor0610 (#23937) üzenetére


aimettirlz
tag

Igen köszönöm :DDD

amúgy erre az alternatívára amit írtál természetesen én is rájöttem, de a folyamaton nm sokszor gyorsít, mert a felmásolt képeket updatelni kell...

nincs valaki hacker aki ráhackelné háttértár módot? :U

De amúgy most ez nem visszalépés? vagy csak én gondolom ezt így? :( :F

Illetve valaki magyarázza el miért jó ez nekem így ebben a fhohcsi undorító formában...

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#23939) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hali!

A minap mondtátok, hogy a rossz aksikijelzés problémája a kernel hibája. No, azóta feltoltam a telóra egy másik romot, viszont csak a következőképp működött.

Aki főzte a romot, az első verzióban nem rakott hozzá új kernelt, az update-hez már igen. Ugye én kapásból az updatelt verziót tettem már fel (standalone, szóval működnie kellett volna) de nem ment, írta is hogy akiknél bootloop van, az először rakja fel az első verziót, utána update. Így nekem is ezt kellett, viszont "update"-kor nem kellett TWRP-ben wipeolni. Akkor ez azt jelenti hogy az első verziójú rom régi kernele maradt rajta? Itt a kérdéses rom: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23940) Mr Dini válasza Apollyon (#23939) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Wipeolni tud a csomag is, amit felflasheltél. De a wipe mindig érdemes rom cserénél.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23941) teo77 válasza david233 (#23931) üzenetére


teo77
őstag

Szia!
Köszi, ránézek ezekre!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#23942) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!
Egyik barátom elhagyta a telefonját, mire észrevette és elindult megkeresni már nem találta. A telefon most kikapcsolt állapotban van (vagy kivették belőle a simet). Azt szeretném kérdezni, hogy az android device manager [link] szolgáltatáson kívül van e valami mód arra, hogy visszaszerezze? Az is elég lenne, hogy valami információt kapjon a telefon hollétével kapcsolatban.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#23943) beg válasza theiron320 (#23942) üzenetére


beg
veterán

Ha nem volt rajta egyéb más célalkalmazás, akkor nincs rá mód.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23944) theiron320 válasza beg (#23943) üzenetére


theiron320
aktív tag

Értem. Sajnos nem volt, köszönjük szépen.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#23945) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok!

Vany egy doogee F3Pro telefonom 5.1-es androiddal. Egyik nap visszaállítottam gyári állapotba. Minden rendben is volt, bejelentkeztem, visszaállította az előző mentett állapotomat, viszont azóta nem írható a telefon belső memóriája.
Úgy tűnik a programok sem tudnak rá írni, mert az sms export programom is csak az SD kártyára ment.
Számítógépre dugva, nem tudok könyvtárat sem létrehozni, mert csak homokóra van.

Próbáltam az egyik fórumon ajánlott developer mód/gépre rádug/átkapcsol töltés módra/visszakapcsol USB-re megoldást, de azzal nem javult meg.

Ez vmi jogosultsági hiba, vagy mi?

Van esetleg ötletetek mit próbálhatnék?
Előre is köszi

(#23946) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Ajándékba, hogyan tudok venni app-ot? (Pl.: mint Steam-en)

Kerestem, de nem találtam sehol. Egyáltalán van erre lehetőség?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#23947) beg válasza iceQ! (#23946) üzenetére


beg
veterán

Nálunk nincs, más országokban már igen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23948) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

vajon az adatforgalmi számlálonál az android os 240mb mit jelent?

mert az biztos hogy a mytelenornál nincs arányban az adatforgalom számláló

(#23949) beg válasza aprokaroka87 (#23948) üzenetére


beg
veterán

Wifit is beleszámolja. Szinkron (névjegy, wifi jelszavak, alkalmazásadatok), gpsz, áruház frissítés stb.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23950) aprokaroka87 válasza beg (#23949) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de ez csak a mobilnetes résznél van

bár ameddig kb 300mb-al kevesebbet számol a mytelenor addig nem érdekel:D

az létezhetne amúgy hogy a mobilszolgáltató technikailag képes bizonyos esetekben adat tömöritésre,mert múlt honapban pl 500mb volt az eltérés a szolgáltatói és a telefonos mérés közt?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.