Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Themes


Themes
aktív tag

Én nem írtam ki a szót, tehát nem követtem el semmit !!!! Mindenki úgy érti ahogy akarja!!!

Bolek: te meg jo hogy nem telefonáltál már az FBI is!!!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#23452) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Tudtok olyan progit linkel együtt mondani ami megmutatja a telefon ténylegesen valós adatait?

Ugye vannak a kínai csodák amik simán átverik az ilyen progikat, és teljesen mást mutatnak mint ami ténylegesen bennevan. Nekem is van egy ilyen csodám és kiváncsi lennék mégis mi van benne pontosan. :R

(#23453) beg válasza Mtbsrác (#23452) üzenetére


beg
veterán

MTK Droid Tools-ot nem tudják átverni, a telefonra telepíthetőket igen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23454) Mtbsrác válasza beg (#23453) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megpróbálom! Akkor nekem csak a droid tools vagy micsoda kell hogy megnézzem mit is tartalmaz a telefon? Ha elakadok másnak írok majd privátban. Hol és miben lehet majd megnézni az eredményt? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#23455) cappa72 válasza Mtbsrác (#23454) üzenetére


cappa72
nagyúr

Illetve nem árt használni bizonyos terminálos parancsokat, sokszor tudnak segíteni a megismerésben.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23456) Keeperv85 válasza beg (#23453) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem még adb-n keresztül getprop-al olvasgat... de... át tudják sajnos... :(

(#23457) beg válasza Keeperv85 (#23456) üzenetére


beg
veterán

Afene. Pedig úgy tudtam az még nem onnan veszi. Akkor marad cappa által linkelt terminálparancs.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23458) cappa72 válasza beg (#23457) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna a cpuinfo-t is átverik a "jobb" klónok. De pl a preloader illetve a build.prop alapjan jo esellyel megmondhato mi is van benne, ha mtk alapu.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23459) Mtbsrác válasza cappa72 (#23455) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ezt megpróbálnám mivel magam is linuxot használok, de ide mit kell beírnom pontosan? Amolyan mezei user vagyok e-téren.
proc/dumchar_info (mt67xx esetén cat /proc/partinfo) ez pontosan mit is akar mert ha jóltudom 75xx-es a procija

(#23460) aprokaroka87 válasza Mtbsrác (#23459) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mtk mt75xx ?
én olyan szériárol nem tudok...bár lehet hogy van

(#23461) Mtbsrác válasza aprokaroka87 (#23460) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Bocsesz félreírtam:

MTK6752

(#23462) aprokaroka87 válasza Mtbsrác (#23461) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az elvileg 8 magos cpu-t tartalmaz
szerintem egy olyan app megmondja ahol lehet cpu orajelet szabályozni

(#23463) Daniel0723


Daniel0723
csendes tag

Sziasztok!
Édesapámnak van egy UMI Iron készüléke,és az lenne a kérdésem,hogy ezeket az 1.6,1.7,1.8-as OTA frissítéseket,vagy romokat hogyan kell feltelepíteni a készülékre?Köszi a válaszokat

Apple iPhone 6 Gold

(#23464) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Valaki tud arra megoldást, hogy a KitKat megjegyezze a hívásbeállításaimat?
(Restart után a hívószámkijelzés-beállítása alapállapotba kerül vissza, minden egyes alkalommal.)

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23465) #79335424 válasza vadorzó (#23464) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez valami készülék, vagy gyártóspecifikus ROM -hiba lehet. Én is KK -en vagyok és nálam megmarad a beállítás, pedig nem alapra (szolgáltatói beállítás szerinti állapothoz igazodásra) van beállítva, hanem force számküldésre.

(#23466) vadorzó válasza #79335424 (#23465) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Pedig ez a hivatalos ROM ami kijött a kütyühöz (zp980+).
Valami ötlet, javaslat? (Másik ROM esetleg?)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23467) #79335424 válasza vadorzó (#23466) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor "csak" készülék és nem gyártóspecifikus, mert ZP999 -ről írtam a tapasztalatomat. :) Talán kérdezz rá a telód topikjában, vagy a dual SIM topikban, mert ez tuti nem általános Android bug.

(#23468) firewolf


firewolf
tag

Üdv!

Vettem egy új telefont, amire rá szeretnék tenni a régiről pár programot, amiben meglévő ügyfeleim vannak elmentve. Mindkét telefon Samsung, de a kies egyelőre nem akarja rátenni az egyik mentését a másikra. Melyik programmal tudnám az alkalmazásokat a beállításaival együtt áttenni?

Firewolf

(#23469) vadorzó válasza #79335424 (#23467) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Telóm topikja halott, talán a másikban...thx.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23470) #79335424 válasza firewolf (#23468) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alkalmazáson belül nincs lehetőség mentés létrehozására? Az lenne a legbiztosabb.

(#23471) MC Pite válasza aprokaroka87 (#23442) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem... "Hear GPS directions or text message notifications while listening to radio/CD in your car. Uses SCO profile to route audio as phone call and automatically cut your music."
Ez azoknál a gyári fejegységeknél segítség, ami csak telefon módot tud, és autómatikusan BT bementre vált ilyenkor. Amúgy nem tudok egyelőre xposedet használni... Nem nagyon vitt rá a lélek még - hogyha jól értem - érdemi biztonsági mentés nélkül(sony programja semmit nem csinál, my phone explorer pedig elég kicsi fájlt készít, azaz minden programban álílthatok be megint mindent előről gondolom) downgradeljem a telefont, aztán mindent visszarakjak, beállítsak utána. Ha megteszem, akkor már azután hogy megvannak az alkalmazások amiket használni szeretnék. Ha meg nem sikerül összeszokni (nem titok hogy telefonálásra is alkalmas tablet/izé os-nek tartom ezt a rendszert is, nem okostelefon os-nek, az a 808asomon van) akkor meg pláne nem flashelem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23472) cappa72 válasza Mtbsrác (#23459) üzenetére


cappa72
nagyúr

Parancssoros kimenetek, amik segíthetnek.
Én telepítettem az android sdk standalone verziót. Frissítettem a megfelelő módon a verzióknak megfelelő csomagokat a tools könyvtárból: android update sdk
Aztán onnantól adb-n keresztül már kiadhatók a parancsok.
Ha csak terminálból adod ki, akkor simán pl.
adb shell cat /proc/partitions
Ha kiadod, hogy
adb shell
akkor "belépsz a telefonra", ott is a shell-be, és ott az adb shell rész elhagyható:
cat /proc/partitions
A két parancs egymással egyenértékű.

szerk.: a hejesíráss, mint a dörrög zultáné... ehhh...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23473) firewolf válasza #79335424 (#23470) üzenetére


firewolf
tag

Sajnos az alkalmazás nem tudja exportálni az adatokat. Valami egyéb megoldás?

(#23474) embike10


embike10
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, a telefonomhoz (Vodafone Smart Prime 6) nincs custom recovery, az alap recoveryvel pedig nem lehet zip-et flashelni. Ez még nem baj ugyanis van egy csodás program (FlashFire) amivel ezt a problémát kiküszöbölöm, csak vagy egy probléma: az adott .zip-et tökéletesen flasheli, helyére teszi a fájlokat, de a flashelés után ha van benne alkalmazás is, az nem települ.
Stock rom, Android 5.0.2

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredet, a válaszokat előre is köszönöm! :R

(#23475) Keeperv85 válasza embike10 (#23474) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Az alkalmazást hová teszed a csomagba?

(#23476) embike10 válasza Keeperv85 (#23475) üzenetére


embike10
csendes tag

Szia!

Nem én általam készített zip-el van baj. Rendesen rendszer alkalmazások közé beteszi, de a telefon úgy csinál, mintha mi sem történt volna. :F

(#23477) ksanc válasza embike10 (#23476) üzenetére


ksanc
őstag

Szasz!

Milyen alkalmazás? Bármilyen? Kellene egy cache wipe a flashelés után. Az is lehet, hogy a mégsem olyan tökéletes az a flash és nem állítja be a szükséges jogosultságokat. Nézd meg a system mappában, hogy azok rendben vannak-e.
Ezenkívül az alkalmazásokhoz esetenként .lib fájlok is tartoznak, nem elég csak az apk-t betenni a system mappába, a szükséges .lib fájlokat is be kell tenni a lib mappába.
Selinux nem kavarhat be?

firewolf: Sajnos az alkalmazás nem tudja exportálni az adatokat. Valami egyéb megoldás?

Semmilyen felhőbe mentés, google- vagy egyéb fiókkal való szinkronizálás nincs?
Akkor root fog kelleni, mindkét készülékre, és a data/app, data/data mappából az alkalmazáshoz tartozó fájlokat (mappa) kell átmásolni.

[ Szerkesztve ]

(#23478) Keeperv85 válasza embike10 (#23476) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Kezdjük el újra! A kérdés továbbra is: milyen fájl és HOVÁ került a zipben, ami nem működik. Számos helyen lehetnek rendszeralkalmazások...

(#23479) embike10 válasza ksanc (#23477) üzenetére


embike10
csendes tag

Bármilyen alkalmazásnál. Most is megpróbáltam még egyszer, SElinux mód permissive-en, volt cache wipe, és semmi. Megnéztem most is a helyén van, jogok megadva, és mégse.. :W

(#23478) Keeperv85

[1]
[2]

Ezzel a kettővel gyűlt meg a bajom. De például az Xposed tökéletesen működik.

(#23480) Keeperv85 válasza embike10 (#23479) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos akkor... jogok:

ls -l kimenetére pl. a Settings.apk, ami a priv-app mappából fut CSAK és kizárólag, mert oda van a user id irányítva.

-rw-r--r--. 1 root root 13573056 nov 26 19:33 Settings.apk

Ezen van ugye egy 644-es Linux jog, egy root user és csoport, és.. Van mellette egy SELinux is.

ls -Z

u:object_r:system_file:s0 arm u:object_r:system_file:s0 Settings.apk

Neked mind stimmel?

[ Szerkesztve ]

(#23481) ksanc válasza embike10 (#23479) üzenetére


ksanc
őstag

Ja, hogy ezek modok. Miből gondolod, hogy biztosan működniük kellene a te telódon, főleg, hogy nem recovery-ből telepíted? :)
A megfelelő verziókat raktad fel? Jójó, csak kérdezem :)

(#23482) embike10 válasza Keeperv85 (#23480) üzenetére


embike10
csendes tag

u0_a342@VF-895N:/ $ ls -l /system/priv-app/Settings/Settings.apk
-rw-r--r-- root root 4843626 1970-03-14 06:47 Settings.apk
u0_a342@VF-895N:/ $ ls -Z /system/priv-app/Settings/Settings.apk
-rw-r--r-- root root u: object_r:system_file:s0 Settings.apk Direkt van space az object-nél

Ezeket kaptam :)

(#23481) ksanc

A Walkman portnál például senkinek sem volt olyan baja, hogy nem történt semmi, max az alkalmazás nem működött. :)

[ Szerkesztve ]

(#23483) Keeperv85 válasza embike10 (#23482) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát persze, hogy ezeket kaptad, mert te is a Settingsre nézted, de ha esetleg a nem működő appra néznéd meg... :U :D

(#23484) general


general
addikt

helló!

elnézést, ha ez nem ide tartozik, nem vagyok járatos a telefonos témákban, viszont szeretném végre rendbe rakni a Névjegyeimet, szinkronizáni a Google fiókommal, ilyesmi.

az Összefoglalót kerestem elsőre természetesen, de az ottani linkek nem működnek!!

szóval nem értem miért, de hiába indítom az telón a névvjegyek szinkronizálását a gmailes fiókommal, nem történik frissítés, a napokban beírt névjegyeket például nem viszi át, a pc-n megnyitott gmail fiókomban, a Címtárban nem látom azokat frissítés után sem! tudnátok segíteni, hogyan tudom szinkronizáni ezeket, mert szeretnék csinálni egy gyári visszaállítást. (nagyon belassult a telefonom, ezt ajánlották)

de etől függetlenül szeetném a Címtárat/Névjegyzéket rendberakni, mert káosz van..:)

megköszönök bármilyen segítsége, hasznos linket.

(#23485) Viktor0610 válasza general (#23484) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az az alapprobléma, hogy az alapértelmezett mentési hely nem a Gmail fiókod. Új névjegy mentésekor elvileg ezt tudod változtatni.
Exportáld a neveid pl. a memóriakártyára, majd importáld a korábbi mentést a Gmail fiókodba.
Ezután indíts egy szinkronizációt a készüléken a Gmail fiókon, így jó eséllyel az összes név felkerül a felhőbe.
Ezután már legegyszerűbben a neten rendbe teheted a névjegyeid. :)

Samsung Galaxy A54

(#23486) general válasza Viktor0610 (#23485) üzenetére


general
addikt

"Exportáld a neveid pl. a memóriakártyára, majd importáld a korábbi mentést a Gmail fiókodba."
- belső memóriába tudtam exportálni, vCard formátum, de nem tudom, hová rakta...keresem.. :) majd onnan másolom, mert nincs a telefonban mem.kártyafoglalat
- ok, exportálom (valahová), de milyen korábbi mentésre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#23487) Viktor0610 válasza general (#23486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A belső memória is megfelelő, a lényeg az exportálás. :)
A korábbi mentés alatt a frissen exportált neveket értem. :)

Samsung Galaxy A54

(#23488) general válasza Viktor0610 (#23487) üzenetére


general
addikt

ok.
de ez előtt a művelet előtt miért nem szinkronizálja le wifin mondjuk, miért kell manuálisan? nem erre volna a szink.?

(#23489) Viktor0610 válasza general (#23488) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung Galaxy S6 Edge+-on találkoztam olyannal, hogy a Gmailen lévő neveket nem szinkronizálta rendesen.
Vagy nálad is valami szoftveres gubanc van, vagy nem a Gmail az alapértelmezett mentési hely. Így (hiába aktív a szinkronizáció), mivel nem oda teszi, nem is tölti fel a "helyére".
Ezért kell exportálni, majd a tutira jó helyre importálni. :)

Samsung Galaxy A54

(#23490) embike10 válasza Keeperv85 (#23483) üzenetére


embike10
csendes tag

Jézus.. Gratula magamnak ;]

"Permission denied" Ezt kapom mindkettőre. :F

(#23491) general válasza Viktor0610 (#23489) üzenetére


general
addikt

LG G2-esem van.
akkor sem érthető, ha egyszer kijelölöm a konkrét postafiókot (xxx@gmail.com), látom, hogy elindul a szinkronizáció, lefut, majd nem történik semmi...
teljesen gyári állapotú a teló, semmi root, rom, akármi, egyszer jött le gyári szoftverfrissítés, 5.0.2. van fent most, de nagyjából azóta be van lassulva szörnyen. ezért ajánlották, hogy csináljak gyári állapot visszaállítást, az remélhetőleg megoldja. namost ahhoz le akarok mindent menteni, de a névjegyek szinkronizációja nem sikerült, ekkor jöttem ide.
elképzelhető, hogy a gyári szoftverfrissítés óta nem működik a szink. sem? köze lehet hozzá?

(#23492) ksanc válasza general (#23488) üzenetére


ksanc
őstag

Hülye kérdés, de ki tudja: biztosan ugyanazokat a fiókokat használod? Ha be van kapcsolva a szinkronizálás, akkor ugyanazzal a fiókkal belépve minden eszközön ugyanazokat kellene látnod.

[ Szerkesztve ]

(#23493) Viktor0610 válasza general (#23491) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézz meg egy névjegyet.
Elvileg látnod kellene rajta, hogy hol van (tel, SIM, Google, stb.)

Samsung Galaxy A54

(#23494) lalika740


lalika740
aktív tag

Hello!mi a véleményetek a huawei p8 rol?a nagyrol!köszi mindenkinek

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#23495) general válasza Viktor0610 (#23493) üzenetére


general
addikt

ksanc nyilván ugyanoda próbálom menteni és ott próbálom ellenőrizni.

a telefon mutatja, hol van a Névjegy, de azzal még nem jutok előrébb, szeretném a teljes névjegyzékben csak azokat látni, amik a SIMen vannak.. régen olyan egyszerű volt ez :)

de egyébként megcsináltam manuálisan, ahogyan írtad, majd kipróbáltam, hogy töröltem egy névjegyet a telefonon,szinkronizáltam a gmail címtárral, és azt látom, hogy nem írja felül a meglévőket, hanem leduplázott mindent, sőt. van, hogy egy névjegyből 5-öt csinált... kb 1200 névjegyből most lett kb 3000+, és még csinálja. hogy francba? ennyire béna ez az egész?

[ Szerkesztve ]

(#23496) aprokaroka87 válasza general (#23491) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

neked is ajánlom a contatsvcf nevű appot,a full verzióban van lehetőség arra hogy .vcf fájlokat kezeljen
feltud tölteni google-ba is
megkeresi a vcf-et a telefonodon,attól függően,épp hol van...én átmeneti megoldásként használom....névjegyhozzáadáshoz...nekem nagyon bevált

probáld ki

a duplikátumokat elvileg kitudja venni a cimtár a böngészőben

[ Szerkesztve ]

(#23497) ksanc válasza general (#23495) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor most sikerült szinkronizálni ezek szerint.
Akkor kerül fel többször, ha pl. a naptár alkalmazásban is benne van egy név, de csak mail címmel, meg a telefonkönyben is, de ott csak telószámmal. Ha ugyanaz a név, akkor kétszer fogod látni. De van olyan funkció, hogy a többszörös neveket összefésüli.
Egyébként tapasztalatom szerint az összes ilyen hiba a régóta innen-onnan gyüjtögetett, importált-exportált, "egyszermajdrendberakomdemégjóezígy" adatbázisokkal van, pláne, ha egyszer csak az egészet át kéne pakolni máshova. Nincs mese, egyszer rá kell szánni az időt és rendbetenni.

[ Szerkesztve ]

(#23498) Keeperv85 válasza embike10 (#23490) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát akkor most:

sudo chmod 644 nemtudommianev.apk
sudo chown root nemtudommianev.apk
sudo chgrp root nemtudommianev.apk
sudo chcon u:object_r:system_file:s0 nemtudommianev.apk

...és ezt a többi cuccra is, ha van, ne csak az apk-kra!

Nem néztem, de ha van valami a etc mappában vagy a bin alatt, annak nem 644, hanem 755 az első!

[ Szerkesztve ]

(#23499) cappa72 válasza lalika740 (#23494) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt [link]
Vagy itt [link]
tedd fel ezt a kérdést.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23500) general válasza ksanc (#23497) üzenetére


general
addikt

valamilyen szinkronizáció volt, de amit össze kéne fésülni ( a telefonon) azt nem teszi meg, hanem újakat csinál...
plusz az is dupláz, de nem tudom miért, ha egy név úgy is ott van, hogy pl kovács józsef, illetve józsef kovács. na de én tuti nem írtam be 2x...
az egyesítés megtörtént. de pl ezt a kovács józsefes dolgot nem tudja egyesíteni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.