Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) bwin.party válasza GEPESZ66 (#23196) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Azért, mert a gyors indításhoz betölti magát.

(#23202) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van egy kis problémám, leírom hátha tud valaki segíteni.

Szóval voltam olyan kíváncsi, hogy kipróbáltam az Android 5.1-es verziójában a hardveres SD kártya titkosítást. Kipróbáltam, működött, de nem jött be, mivel minden újraindítás után végigmegy mind a 200 programon mintha frissítettem volna a rendszert és jó 25 perc egy újraindítás.

Mivel a titkosítást csak formázással lehet megszüntetni ezért vettem egy új, nagyobb micro SD kártyát, az adatokat felmásoltam a gépre, leválasztottam, betettem az új kártyát, visszamásoltam az adatokat de újraindításnál ugyanúgy kéri és ugyanúgy végigmegy a programokon.

Ötlet? :F

(#23203) beg válasza BaLee (#23202) üzenetére


beg
veterán

Úgy tudom, hogy csak teljes rendszer visszaállítás után lehet megszüntetni a titkosítást.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23204) air válasza BaLee (#23202) üzenetére


air
nagyúr

Ha ennyivel meg lehetne szüntetni egy titkosítást, mi értelme lenne az egésznek?
Erre nem gondoltál? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23205) BaLee válasza air (#23204) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem értem amit írsz. :)
Én egy telefonba rakott új, üres SD kártyánál akartam beállítani, hogy már ne legyen titkosított.
Mi köze ennek a titkosítás értelméhez? Ahhoz hogy én lementsem az adataimat úgyis fel kell oldanom a titkosítást a régi kártyán.

(#23203) beg: köszi, most néztem meg újra és a beállításnál tényleg írja, hogy csak gyári visszaállítással szüntethető meg, így akkor most ez jön :(

(#23206) air válasza BaLee (#23205) üzenetére


air
nagyúr

Titkosított adatokat másoltál a kártyáról a gépre, majd a gépről egy másik kártyára, és csodálkozol, hogy titkosított maradt. :U
Ha a másolgatással le lehetne venni a titkosítást, akkor annak nem lenne értelme.
De szerintem a félreértés onnan fakad, hogy te azt hitted, hogy magát a fizikai kártyát titkosítja, és ha kicseréled, akkor eltűnik a titkosítás. Viszont ez nem így van, nem a kártyát titkosítja, hanem a rajta lévő adatokat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23207) beg válasza BaLee (#23205) üzenetére


beg
veterán

Nem csak a külső sd-t titkosítod, hanem a belső tárhelyet is. A titkosítás egy fokkal bonyolultabb, mélyebb szintű művelet egy mezei másolásnál. Titkosított adatot csak ott tudod megnyitni, ahol, amilyen eszközön titkosítottad.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23208) BaLee válasza air (#23206) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha én feloldom a titkosítást a telefonomon és felmásoltam a fájlokat a számítógépre azok onnantól már nem titkosított fájlok, mivel a titkosítást hardveresen a telefon csinálja.
Ezeket a fájlokat akartam visszamásolni az új SD kártyára de úgy, hogy nem állítottam be titkosítást. De sajnos úgy néz ki csak a gyári visszaállítás segít.

(#23207) beg: ezt nem tudtam, akkor így már érthető a dolog, a beállításoknál csak az SD kártya adatait írta.

[ Szerkesztve ]

(#23209) #79335424 válasza BaLee (#23208) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Az telód belső tárolóját is sd kártyának hívja a rendszer. Az eredeti (nem emulált) elérési útja is a legtöbb esetben /storage/sdcard/...

(#23210) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Utóbbi néhány hétben azt vettem észre hogy a nexus 6 telóm nem lát bizonyos wifiket amiket előtte használtam (kocsmában, havernál etc..), de úgy hogy egyik nap még látta, másikon pedig nem miközben semmit nem csináltam a telefonnal.

Jólvan mondom biztos a custom rom hibája, úgyhogy nem is idegeskedtem, másnap szépen feltettem a legfrissebb 6.0.1 factory imaget windows alól flash-all.bat paranccsal ahogy mindig is szoktam. Megdöbbenésemre még mindig nem látta az adott wifiket és néhány további hiba is jelen van, amire azt hittem a custom rom hozadéka, de most a gyárin is csinálja, olyan mint pl:

-a chrome gyakran megfagy, és 5-10 mp -ig semmit nem lehet csinálni a böngészőben, tehát befagy a kép, majd mintha mi sem történt volna megy tovább.

-aztán van hogy nem tudom feloldani a képernyőt, tehát megnyomom felvillan majd lekapcsol és utána hiába nyomkodom, semmi nem történik. Várok picit, majd megint be tudom kapcsolni a kijelzőt, de miután feloldom az ikonok, alkalmazások, widgetek etc.. rém lassan jönnek be, először csak a puszta hátteret látom és szép lassan jön a többi

-amikor megnyomom az alkalmazásváltót ugyanez történik, csak a háttér, és lassan egyszer csak bejönnek az háttérben futó alkalmazások listája, de van hogy csak akkor jön be amikor hozzáérek a kijelzőhöz :F

-írok, írnék de nem jelennek meg a karakterek viszont érzem a rezgő visszajelzést. és a telefon nincs lefagyva

expansys-nál vettem a készüléket néhány hónapja, fastbootban azt írja elpida ramom van, míg egy másik srácnak a fórumon samsung ramot ír.

[ Szerkesztve ]

(#23211) Keeperv85 válasza szili.tamas1 (#23200) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mindent,amit a felhasználó hozott létre, opcionálisan a belső tárolót is...

(#23212) #79335424


#79335424
törölt tag

Lenne egy amatőr kérdésem. Az tudom, hogy miként kell shellparancsot futtatni. De hogyan kell shellscriptet indítani? Találtam egy ilyen scriptet CIFS -hez. Majd átírom benne, amiket kell, viszont, nem szeretném init.d -be tenni, hanem inkább manuálisan, mondjuk, parancsikonnal indítanám.

Vagy, vegyem ki belőle a mountokat, azokat indítsam manuálisan, a többi pedig maradjon init.d -ben?

[ Szerkesztve ]

(#23213) vicze válasza #79335424 (#23212) üzenetére


vicze
félisten

Ez a PC-seknek:
adb shell :)

Neked meg csak egy terminált kell nyitnod és az már "shell" lesz. A shell igazából csak egy parancsértelmező, semmi különös.

[ Szerkesztve ]

(#23214) #79335424 válasza vicze (#23213) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az világos. De nem szeretném minden csatolásnál ezt bepötyögni a terminálba. Gondolom, kéne vmi futtatási parancs a scriptet tartalmazó elérési úttal. De az mi? "run /elérésiút"?

[ Szerkesztve ]

(#23215) vicze válasza #79335424 (#23214) üzenetére


vicze
félisten

Egy shell script az egy .sh kiterjesztésű fájul kéne legyen, amit a rendszer automatikusan értelmez, mint DOS-on a .bat vagy .cmd, hasonlók. Nem kell futtatni, fut magától.
init.d-ben berakod és kb. annyi. Itt jó sok minden le van írva kb. pont arról, amit szeretnél.
Elérési út helyett érdemesebb az sh könyvtárba rakni és akkor simán lehet rá hivatkozni minden nélkül, csak a chmod-ra figyelj, hogy execute jog is legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#23216) #79335424 válasza vicze (#23215) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "fusson magától" nem lenne gond. Betenném az init.d -be és a rendszer lefuttatná boot -nál. De, nekem pont az kéne, hogy ne legyen automatikusan futtatva, hanem én indítsam, amikor a körülmények adottak hozzá (vagyis, amikor csatolni szeretném a NAS -t).

(#23217) Bozek válasza #79335424 (#23216) üzenetére


Bozek
nagyúr

Script Manager-t nézd meg. Elvileg még időzítő is van benne, bár azt a részét nem próbáltam.

(#23218) #79335424 válasza Bozek (#23217) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már végignéztem ezeket. Végül a Script Kitty -t telepítettem. Ez SSH -n futtat scriptet. Azt írja, hogy ha szerver elérésnek azt adom meg, hogy "localhost", akkor közvetlenül az eszközön futtatja a scriptet. Plusz, Tasker plugin, látom a Robotban is. Szóval, úgy tűnik, hogy a lényeg megvan. De, sanszos, hogy nem fog összejönni amit szeretnék, mert vagy a mount -nál, vagy már a mount -pont létrehozásánál egy denied -del beint a SELinux. Valamiért, OS alól még mindíg nem tudok írni pl. a systembe. Akkor pedig ezek a műveletek is error -ba fognak futni. De, a reményhal meg utóljára. :)

(#23219) air válasza #79335424 (#23218) üzenetére


air
nagyúr

Scripter vagy $cripter
Ezeket nézted?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23220) #79335424 válasza air (#23219) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! A másodikat kipróbálom.
Added desktop shortcut.
Azt már tudom indítani Robottal is.

(#23221) vicze válasza #79335424 (#23218) üzenetére


vicze
félisten

"Valamiért, OS alól még mindíg nem tudok írni pl. a systembe."
Ehhez már nagyon rég óta custom kernel kell(hogy alapból R/W mountolja), semmi köze a SELinux-hoz, vagy az android verzióhoz. Egy HTC-s 2.3-on se ment. SELinux miatt csak módosítani kell, a parancsot, de semmi akadálya a valóságban, illetve mivel a Mount manager nem lett isten tudja mióta frissítve, így nem kezeli az új syntaxist, ami az új Linux kernellel jött.

Te korábban olyan Custom ROM-okat használtál, amik alapból R/W-re mountolták a systemet.
Így továbbra is elég értelmetlennek érzem az adott Android verzió illetve, SELinux szapulását.

[ Szerkesztve ]

(#23222) #79335424 válasza vicze (#23221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy alapból RO. Ennyire azért nem vagyok kezdő. Mutassak screenshotot arról, hogy fájlművelet előtt, RootExplorer -rel RW -ként remountolom? Az megy. Legalábbis, nem dob rá hibaüzenetet. De a fájlművelet végén igen. Mellesleg, nagyon rizikósnak tartom RW -ben tartani a systemet. Soha nem használtam ilyen romot. Mindíg egyedileg remountoltam fájlműveletek előtt/után.

[ Szerkesztve ]

(#23223) vicze válasza #79335424 (#23222) üzenetére


vicze
félisten

RootExplorer a megváltozott mount syntaxist használja?
Illetve az a művelet sikerül? Pl. TC-ben is látom, hogy megpróbálja, de úgy elhasal mint a fene. Toast feljön, hogy bemountolja R/W-ra csak sose tudja.

Ha pl. neked terminálból működik a mount, akkor egyértelműen a program csinálja szarul valójában, program is csak ugyanazt a shell parancsot adja ki.

(#23224) #79335424 válasza vicze (#23223) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy mi van a művelet mögött. A linkelt script -ben is van egy ilyen oda-vissza csatolási parancs. Igen, az RW -ként csatolásnál nincs error. MiniPC -n, szintén 4.4 -en működnek a fájlműveletek. Ezért gondolom, hogy az alkalmazással nincs gond. Csak ezen a chinafonon dob errort a végén. Majd csinálok egy fájlműveletet, mert nem emlékszem pontosan a hibaüzenet szövegére. Megpróbálok terminálból is egy remountot és egy cp -t, hogy lássam, az mit dob rá.

[ Szerkesztve ]

(#23225) Keeperv85 válasza vicze (#23221) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem a kernelt kell piszkálni, mivel az etc alá pakolja a legtöbb gyártó azt a shell scriptet, ami az utolsó bootfázisban RO-ra mountolja át a system-et.

(#23226) tennis


tennis
tag

Telefonomról szeretném törölni a gmail fiókomat. Jól tudom, hogy ekkor csak a telefonról törlődik a fiók, egyébként a többi eszközön megmarad?

(#23227) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

hamár root a téma

olyan appot lehet írni ami pl megtudná kerülni a Superuser appot?és úgy adna su jogosultságot az adott müvelethez?

Tennis:igen csak a telefonról fog "eltünni"

[ Szerkesztve ]

(#23228) tennis válasza aprokaroka87 (#23227) üzenetére


tennis
tag

Köszönöm!

(#23229) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#23227) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Az viszont az, amihez biztosan kell a kernelt módosítani... :K

(#23230) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#23229) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom pár "jóhirű" kinafon alkalmazza ezt a lehetőséget :)

(#23231) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#23230) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Alkalmazzák. A Jiayou és az iOCEAN biztosan. Be van építve egy-egy romban a systembe a root kapcsolója előre...

(#23232) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#23231) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

és valamilyen tájékoztatást ad az user fele?vagy simán írhat a systembe csak úgy?

(#23233) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#23232) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Settings alatt van lehetőség ki és bekapcsolásra. Ha bekapcsoltad, akkor teljes root joggal fut az adbd. Ha r/w-re mountolod a systemet, akár írhatsz is bele.

(#23234) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Android rendszernek hogyan kéne elmagyaráznom,
hogy ahogy SD kártyát lát a tabletba, ne az legyen a továbbiakban a preferált tároló?
Annak ellenére, hogy be van állítva a belső tárhely?
Konkrétan, a 3giga belső tárhelyből szabad 2,1G.
A 32-es micro sd-t 2-3 hetente odaadom a havernak, és tesz rá nekem filmeket.
És egy ilyen alkalommal a fél tablet meghalt, nézem az sd-t, tele van az appok által kreált mappákkal, adatokkal.
Pl. böngésző, játékok állásai, IGO ilyenkor meghal, stb.

(#23235) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy ismerőstől kaptam egy "gagyi" Androidos kínai iPhone klónt. Az szeretném kérdezni, hogy lehetséges lehet tetszőleges Android telepítése egy ilyen okostelefonra?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23236) Keeperv85 válasza Livius (#23235) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Még a saját rendszerverziójának megfelelő másik Android sem.

[ Szerkesztve ]

(#23237) Livius válasza Keeperv85 (#23236) üzenetére


Livius
őstag

Nem fordítható le hozzá GCC-vel egy "costum ROM" Android? Esélytelen megoldani?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23238) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, mert elakadtam egy furcsa problémával.

A telefonom Samsung SGH-I927, a rendszerem Android 4.4.2 CyanogenMod 11

Az történt, hogy tegnap egy kimenő hívás alkalmával semmit nem hallottam (és engem sem hallottak), se a telefonon, se jack fülessel, többszöri próbálkozás után sem. A telefonom nem ad ki többet hangot se kimenő, se bejövő hívásnál, csengőhangot, SMS hangot sem ad és pl. a zenelejátszó is némán játszik csak.

Egy kis kutatás után rájöttem, hogy a gond forrása az, hogy a root partícióról a /system/lib/hw könyvtárból eltűnt az audio codec file: audio_primary.n1.so.
Próbáltam visszamásolni ezt a hiányzó fájlt fájl maganerrel backupból, és minden egyes próbálkozásnál azt az üzenetet kapom, hogy a másolás sikeres volt, ennek ellenére a fájl mégsem jelenik meg a könyvtárban!

A permission-ök jók a könyvtárban, és pl. új alkönyvtárat gond nélkül létre tudok hozni ugyanitt, de semmilyen új fájl idemásolása után az nem jelenik meg itt.

Ezt mi okozhatja szerintetek? Megsérült volna a root partíció? Amúgy a telefon minden más funkciója tökéletesen működik, csak hangot nem ad. Van esetleg valamilyen app, amivel lehet ellenőrizni és javítani a root partíciót? Mint pl. win alatt a chkdsk?
Bármilyen tippet szívesen fogadok!

(#23239) beg válasza Livius (#23237) üzenetére


beg
veterán

Sajnos nem ilyen egyszerű főleg a klónok esetében.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23240) Keeperv85 válasza Livius (#23237) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Esélytelen. Nincs miből fordítani...

(#23241) Mr Dini válasza Andralin (#23238) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha cm-ed van, gondolom foglalkoztál már a romolgatással és van custom recovery-d. Ha így van, akkor egy aroma file manager-t "flashelj" fel és helyezd be a hiányzó fájlt. (Aromázás előtt a system partíció legyen felcsatolva)

Ott nem lesz gond a jogokkal.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#23242) Andralin válasza Mr Dini (#23241) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszi a tippet!

Időközben sikerült is megoldanom, feltettem a gépemre egy ADB-t és az ADP push utasítással be tudtam másolni a fájlt! Most már minden tuti, újra szól a telóm! :))

(#23243) vicze válasza Keeperv85 (#23240) üzenetére


vicze
félisten

Ha tudja mi a HW akkor lehet találni kompatibilis kernel forráskódot, amiből forgatni lehet egy kernelt onnan, meg akár be is bootolhat ha eleget hegeszti az ember, ha meg az megvan akkor végső soron a ROM már nem nagy dolog.
Az esély megvan csak hát eléggé kicsi.

Van aki amúgy foglalkozik ezekkel a borzalmakkal. :P

(#23244) Livius válasza vicze (#23243) üzenetére


Livius
őstag

Egyelőre azon szenvedek, hogy a Google segítségével rátaláljak erre a kínai iPhone klón pontos típusára. Még a processzor szerencsére kideríthető a beállításokból könnyen.

Egyébként most gyárilag Android 4.2.2 van rajta, és full kínai az egész OS, szerencsére van angol is benne, de egy 10 percig be kell tippelni a nyelvválasztó menüt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23245) vicze válasza Livius (#23244) üzenetére


vicze
félisten

Poénkodhatnék, hogy külső alapján belőheted a linkelt oldalon. ;]

A típus nélkül tényleg nehézkesebb, ha az megvan a linkelt oldalon vagy a net egyéb bugyraiban esélyes, hogy lesznek ROM-ok hozzá azért.
Mondjuk azt sose fogom megérteni, hogy a jó fenében tud egy Android 1 gombbal működni...

(#23246) rjg válasza vicze (#23245) üzenetére


rjg
őstag

Úgy, mint a Meizu új készülékei ;]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#23247) Livius válasza vicze (#23245) üzenetére


Livius
őstag

Van egy külön kis grafikai kiegészítése, a hiányzó gomboknak.

Egyébként eddig ennyi az infó róla:
Model: SPHS Hsdroid
HW: 6517A gondolom ez az MTK6517 CPU
Meg a Kernel, Baseband, SW verziók is ismertek.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23248) beg válasza Livius (#23247) üzenetére


beg
veterán

Egy gyöngyszem ;)

The MediaTek MT6517 has an average performing CPU with a maximum clock speed of 1,000.00 MHz. It has 1 core.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23249) Keeperv85 válasza vicze (#23243) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyik MTK kernel mellé sincs config fájl... Jó móka azt magában is beállítani! ;) ...és a kernel még csak egy dolog: a több száz patch az AOSP-ben egy másik..

[ Szerkesztve ]

(#23250) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

A tabletem belső memóriája elfogyott, és kirootoltam majd link2sdvel átpakoltam egy játékhoz tartozó mappát az sdre. Nincs 2 partíció, csak 1 és azon egy link2sd mappa amibe bepakolta a fájlokat. Jó ez így vagy csináljak 2. partíciót?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.