Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok, root nélküli rendszeren nincs semmi lehetőség az appokon belüli reklám blokkolásra? MM 6.0

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24652) air válasza yolan (#24649) üzenetére


air
nagyúr

"without working screen" alatt inkább az érintő üzemképtelenségét értik, nem a kijelzőét.
Ha támogat MHL-t, akkor megfelelő kábellel a képét kiküldheted például tv-re.
Esetleg így működhet, de más megoldásban ne reménykedj, szerintem.
Vagy van még egy olyan ötletem, hogy egy teljesen ugyanolyan készüléket mellé teszel, és ha az érintő működik, akkor vakon megcsinálod a factory resetet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24653) w.miki válasza tordaitibi (#24650) üzenetére


w.miki
veterán

nem tudom
gondolom ugyanazt a META-INF\Cert.rsa file-t kell módosítani ZIP szerkesztés után, ami az APK-kban is van

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#24654) aprokaroka87 válasza air (#24652) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetleg nincs valami adb-s parancs erre az esetre?
persze kérdés hogy müködik-e az adb

(#24655) beg válasza aprokaroka87 (#24654) üzenetére


beg
veterán

De van. Adb-n keresztül dd-vel teleírni 0-val :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24656) yolan válasza air (#24652) üzenetére


yolan
őstag

próbáltam máshogyan fogalmazva, lényegtelen.
MHL nem megoldás. Kijelzőn az érintő sem működik.

Szerk.: nem vagyok android mágus, igazából utálom az egészet a kezdetektől, nekem ezek az adb rövidítések google utánajárást igényelnek. Picit hihetetlen hogy nem lehet megoldani az adott telefonnal egy kábellel meg egy számítógéppel.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24657) aprokaroka87 válasza beg (#24655) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hogy a mit hova? :D

(#24658) beg válasza yolan (#24656) üzenetére


beg
veterán

Ha így lenne, akkor meg azt utálnád, ha egy kábellel és egy szoftverrel leszedném a telefonodról a szenzitív adatokat. Hidd el jól van ez így, nemhiába létezik a google eszközkezelő (ingyenes, csak be kell kapcsolni), amivel egy böngészőből törölni tudod távolról a telefont legyen az bárhol és bármilyen állapotban. Tehát létezik ilyen egy kattintásos törlés. Az, hogy ezt nem állítottad be, arról talán nem az androidos univerzum tehet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24659) yolan válasza beg (#24658) üzenetére


yolan
őstag

Értem amit mondasz és jogos. A telefon viszont nem az enyém volt. Az androidos univerzum a trükközésről, mókolásról tehet, ha nem túrod végig a beállításokat akkor nyalhatod a sót. Nem szapulni szeretném a rendszert, csak a problémám megoldani és elfelejteni, de ezek szerint megoldhatatlan.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24660) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Kellene egy kis segítség, mert elakadtam. Vettem egy LeTV X900+ telót. Ahonnét vettem rámókoltak egy X800+-os szoftot. Most nem tudom rátenni a saját szoftverét, mert azt írja ki hogy: This package is for "max1" devices; this is a "x1". Próbáltam a build.prop-ban átírni a típust, de nem segített rajta. Hogyan tovább? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#24661) air válasza yolan (#24659) üzenetére


air
nagyúr

"Az androidos univerzum a trükközésről, mókolásról tehet, ha nem túrod végig a beállításokat akkor nyalhatod a sót."

Csak egy kérdés. iPhone-on és WP-n mindenféle trükközés nélkül megoldható lenne a problémád?
Gyanítom, hogy ott még trükközéssel sem. De persze tudjuk, mindig mindenről az a szar Android tehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24662) yolan válasza air (#24661) üzenetére


yolan
őstag

A hangerő fel + home + bekapcs gombos menüben ha felfelé navigálok a hangerő gombbal, akkor a legfelső opcióról átugrik a legutolsóra? A hangerő le gomb amiről tippem sincs hogy működik-e, gondoltam ha át lehet pörgetni a menüt a felfele gombbal, akkor talán elnavigálok.

értem én, itt én vagyok a főgonosz, aki azzal kezdte hogy gyűlöli a rendszert. nemtudom, hogyan oldható meg a többi rendszeren, és nem is érdekel, nem ez gyalulja a napom. felejtsük el..

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24663) Viktor0610 válasza yolan (#24659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem megoldhatatlan, kedves főgonosz ( ;] ), csak ki kell cserélni a kijelzőt. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24664) aprokaroka87 válasza yolan (#24662) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetemben úgy átlépi.
viszont jó lenne egy s3 mini...mert pl a választás/vissza funkció már máshogy lehet

(#24665) Keeperv85 válasza w.miki (#24653) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nagyszerű következtetés. Pont úgy kell aláírni újra a zip-et is. Csak az nem biztos, hogy lesz hozzá kulcsod is...

(#24666) #79335424 válasza w.miki (#24648) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne szerkeszd a ZIP -et, főleg ne Windows alatt! TotalCommander -rel nyisd meg kicsomagolás nélkül és úgy változtasd a benne levő összetevőket! Ha a ROM fő összetevőit akarod változtatni, akkor pedig a Flash Tool -ban tudod betallózni a másik kernelt, recovery -t, stb. Mi nem jó? Más a wifi modul, nem 901 -es van a klónodban?

[ Szerkesztve ]

(#24667) w.miki válasza #79335424 (#24666) üzenetére


w.miki
veterán

TCvel szerkesztettem (Windows alatt), de így sem engedi telepíteni recovery-ből, mert nincs aláírva :(
(Igen, más wifi modul van benne RTL8723bs, mint az eredetiben)
Programokat akartam törölni belőle, nem kell, hogy annyi mindent feltelepítsen

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#24668) #79335424 válasza w.miki (#24667) üzenetére


#79335424
törölt tag

ITT nem találsz a tiedhez valót?

(#24669) yolan válasza aprokaroka87 (#24664) üzenetére


yolan
őstag

Kipróbálták, nem fordul át. :(
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Marad a remény, hogy nyomnak rá szerviz után egy factory reset-et.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24670) Sungoo válasza beg (#24658) üzenetére


Sungoo
addikt

"amivel egy böngészőből törölni tudod távolról a telefont legyen az bárhol és bármilyen állapotban"
Amatőr kérdés: ezt hol tudom? Bejelentkeztem PC-n a google fiókomban, de nem találom ezt az opciót. :B Egy hete van androidom.

(#24671) Sungoo válasza Sungoo (#24670) üzenetére


Sungoo
addikt

Mod: megtaláltam.

(#24675) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Hogyan tudnam leellenorizni, hogy a kernelem tamogatja-e az F2FS-t?

(#24676) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Adott egy most vasarolt samsung j5.
Mobilnet megy rajta de viber megis azt mondja annak aki irni akar nekem hogy elerheto volt x oraja es nem is ertesit amig be nem lepek viberbe. Miert?
Wifin uez. Beallitasokban wifi mindigre van allitva viber is es wifi is (ne aludjon). Ötlet? Viberben az adathasznalat korlatozasa sincs bekapcsolva. Ha hivast inditanak akkor sem csorog a viber azt irja nem elerheto pedig most is wifi netezek rajta...
Iphonon minden oke. Androidon mit kell meg beallitani?

[ Szerkesztve ]

(#24677) Sungoo válasza bigdady (#24676) üzenetére


Sungoo
addikt

A viber már csak ilyen. Nálam is problémázik, másnál meg flottul megy.

(#24678) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

Van egy Prestigio tabletem,amely félre lett flashelve,recovery,fastboot mód bejön.
Viszont csak SP Flash Tool-os szoftverem van hozzá,de ezt nem tudom a programmal felflashelni,mert a szükséges állapotba csak kikapcsoláskor kerül a készülék,mely így értelemszerűen egy pillanat alatt el is veszíti a kapcsolatot. 3e recovery van rajta,lehetséges a SP Flash-es szoftvert ennek megfelelőre átalakítani,hogy újra életet leheljek bele? :R

[ Szerkesztve ]

(#24679) bigdady válasza Sungoo (#24677) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akármit állitok nem jelez a viber azt irja nem vagyok elerheto miota megnyitottam utoljara az appot. Androidon ennyire ratyi ez a viber?

(#24680) Viktor0610 válasza bigdady (#24679) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
A Viber hibátlanul megy Androidon, csak néhány Samsungon nem működik jól. :(
Ne kérdezd, miért... Nem tudom, nem találtam rá választ...

Samsung Galaxy A54

(#24681) Keeperv85 válasza adorjant (#24678) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Valamit félreértesz és/vagy nincs fent a driver a gépeden a flashtool mellé.

(#24682) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Olvastam a topicban, hogy elvileg

"A telefonon töröld ki az összes névjegyet amit nem a Google fiókhoz kapcsoltam mentettél, majd kapcsold be a szinkronizálást. Hopsz, ott lesz minden névjegy megint a telefonon" - de gyakorlatilag ez így nem működött.

Teló kapott egy gyári alaphelyzetbe állítást, előtte a google címtárba felszinkronizált minden névjegyet: azok rendben meg is jelentek a webes felületen.

A fiók ismételt felvételét követően, annak ellenére, hogy a felvétel sikeres volt, és a szinkronizálás is szépen lefutott, a névjegyek nem kerültek vissza a telefonra.
Őszintén szólva, nem is értem, miért nincs a telefonokon egy "névjegyek importálása felhőből" menüpont?!

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24683) RéNyBoY


RéNyBoY
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.

Olyan gondja akadt az egyik Vietnámba utazott ismerősömnek, hogy Vietnámban beletette a telefonjába (Samsung Galaxy S3 Neo / Android 4.4.2) egy vietnami szolgáltató, jelen esetben a Mobifone sim kártyáját, ami csak internetre alkalmas. A kártya működik, a net is jól megy, de folyamatosan jönnek Push üzenetek, és nem tudja leállítani.
Az üzenetek/beállításokon belül már leállította a Push Notification-t, és arra gondolt, hogy lehet valamelyik Sim alkalmazás lesz a hibás, de SIM Toolkit--ot nem talál, csak egy Super Sim nevű alkalmazást, amibe ha belelép ez látható: [link]
Nem tudom/tudjuk mit lehetne tenni, mert folyamatosan csipog a telefon, és nincs igazán jó hatással az aksira, ezeknek hála dupla olyan gyorsan merül, mint egyébként tenné.
Az alkalmazáskezelőben is megnézte, ott maximum csak kényszer-leállítani tudja a Super Sim alkalmazást, de az értesítések előtt lévő pipa el van sötétítve, szóval ott nem tudja megszüntetni ez a jelenséget.
Valami ötlet, vagy valaki találkozott már hasonlóval?

Az építőjellegű ötleteket szívesen fogadom,
Zs

(#24684) air válasza MrCsiT (#24682) üzenetére


air
nagyúr

"nem is értem, miért nincs a telefonokon egy "névjegyek importálása felhőből" menüpont?!"

Mert nincs rá semmi szükség. A szinkronizálásnak ez a feladata.
Nézd meg hogy a névjegyek megjelenítésénél nincs-e kikapcsolva a Google fiók!
Ha a szinkron sikeres volt, a névjegyeknek ott kell lenni a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24685) Black_Raven válasza Keeperv85 (#24681) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.Milyen driver?Mert most akarunk gyári fw-t flashtool-lal flashelni,de elindul és utána errort ir meg vmi drivert!Tudnál segiteni hogy mit akar?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#24689) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Ha rányomok a Network Operators-ra, akkor meg kéne találnia az összes "elérhetō" hálózatot egy függetlnen (expansys), telenort használó motorola hd telefonnak?
A problémám, hogy ha elhagyom a határt (A, D, I, Slo), akkor nem csatlakozik fel sehova. A pin kód beütéses oldal alján ezt írja: Sim/Ruim card is locked - No service Hiába ütöm be, semmi. Amint újra eléri a telenort, kiválóan mūködik. Most kicserélték a kártyát, mert "lehet rossz", de amit az elején írtam, fennáll.
Tudnátok segíteni, hozzászólni?
Elnézést, ha off, de lehetséges, hogy valami beállítás probléma, amit nem találok valahol.

(#24690) Keeperv85 válasza Black_Raven (#24685) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

VCOM Preloader driver. De ez így kevés infó: PC-n milyen rendszer fut? Flashtool verzió? Hibaüzenet?

(#24691) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna de nagyon fontos lenne a kérdésem!
Van egy ZTE Skate okostelóm.
Mit lehet állítani akkor, ha a mobilba pld. begépelt szót átírja?
Egy gmail címet írnák már be de mindig email.com-ot ír mire végzek a gépeléssel.
De sima szöveg beírással is ez a helyzet, pld Miskolc helyett siskolc-ot ír.
Mit kell állítsak, hogy leszokna már erről?
Elég idegesítő már! :W
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#24692) kop8


kop8
őstag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy a telefonon kitörölnek egy rég készült képet de az mindig pár nap mulva megjelenik, ez mitől lehet??
Minden kép visszajön :DDD

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#24693) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok! Wp-ról tértem vissza droidra, és a note4emen usererrorkent nem tudom, hogyan a leggyorsabb lenemitani a telefont. Wpn hangero lenyomása esetén szépen levettem a hangot, ahogy itt is, és a rezgést is ki-be tudtam kapcsolni. Itt nem tudom levenni a rezgést ilyen gyors módon, csak ha a beállításokba ugrok.

(#24694) beg válasza kop8 (#24692) üzenetére


beg
veterán

A google fotók szinkron be van kapcsolva?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24695) adorjant válasza Keeperv85 (#24681) üzenetére


adorjant
senior tag

Sajnos nem, de ahogy olvasom elég nyűgösek ezek a Prestigio cuccok :(
Próbáltam fastbootal felírni rá a systemet,de nem megy.
adb sideload ami még használható,de az is csak zipet eszik meg,ha jól olvasom.
Szóval sp flashtools mentést kellene valahogy 3e recovery kompatibillis zip fájlba készítenem,de ehhez nem találtam még semmit :(

(#24696) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Függő telefont szoftvercserével elvileg én magam is tudok függetleníteni?

Adott egy már n garanciás készülék, melyet ha rootolok, elvileg fel tudok rá tenni hivatalos Android-ot, mely kap szintén hivatalos OTA frissítést? Működik ez így?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24697) beg válasza volvoguy (#24696) üzenetére


beg
veterán

Nem, és egy jó tanács: ezt a témát ebben a fórumban ne feszegesd.
Szolgáltatói függetlenítés az egyetlen hivatalos és legális útja ennek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24698) air válasza volvoguy (#24696) üzenetére


air
nagyúr

"Adott egy már n garanciás készülék, melyet ha rootolok, elvileg fel tudok rá tenni hivatalos Android-ot, mely kap szintén hivatalos OTA frissítést? Működik ez így?"

Nincs olyan, hogy "hivatalos Android".
Készülékfüggő firmware-ek vannak.
Amennyiben az adott készülékre a gyártó kiadta az Android valamely verzióját, azt tudod feltenni, hivatalosan.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24699) Black_Raven válasza Keeperv85 (#24690) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.win10 64bit Flashtool verzió 0.9.18.4 hibaüzenet:processing of loader.sin finished with errors

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.