Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) beg válasza aprokaroka87 (#24150) üzenetére


beg
veterán

Én inkább bíznék egy ftp másolásban (telefonon 1 perc egy ftp beállítás), valamint az sem mindegy, hogy belső memóriára vagy sd kártyára történik a másolás.

Ettől függetlenül ebben a noname "remekműbe" lehet hardveres gond is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24152) aprokaroka87 válasza beg (#24151) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

teljesen mindegy hogy belső vagy külső tárhely akkor is lassú

az sd kártya nem hiszem hogy lassú

csak furcsálom a dolgot...
ftp szerverhez meg kell internet ugye?

vagy igaz:hardveres...mondjuk azt nem néztük még meg hogy internet esetén is lasabb lenne-e a dolog

[ Szerkesztve ]

(#24153) #79335424 válasza aprokaroka87 (#24152) üzenetére


#79335424
törölt tag

FTP szerverhez sem kell internet.

(#24154) beg válasza aprokaroka87 (#24152) üzenetére


beg
veterán

Ftp-hez soha nem volt létszükséglet az internet. Az egyik telefonon elindítod a szervert, a másik telefonnal helyi hálózaton a szerveren beállított ip cím:port megadásával csatlakozol.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24155) aprokaroka87 válasza #79335424 (#24153) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem
amúgy én ezeket annyira nem értem.

van servers ultimate-m
beg:köszi neked is

[ Szerkesztve ]

(#24156) #79335424 válasza aprokaroka87 (#24155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azon van "simple server" lehetőség. A lényeg az, hogy a szervernek és a kliensnek is ugyanazon a belső hálón kell lenniük, tehát mindkettő IP címe 192.168 -cal kell kezdődjön. Ez tipikus belső hálós IP. Ez lehetséges külön router nélkül is, közvetlenül a két eszköz között.

(#24157) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Ha szeretnék venni egy könyvet ami 0FT, és a Telekomos számlázást választom, az a kártyárol vonja le a pénzt/hozzáadja számlához? De a 0ft miatt aggódok, hogy nem von le semmilyen tranzakciós díjat?

>

(#24158) #79335424 válasza mark! (#24157) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt a Telekom topikban kérdezd!

(#24159) Bozek válasza #79335424 (#24156) üzenetére


Bozek
nagyúr

De kezdődhet akár 10-el is, sok ilyen belső hálót is láttam. Persze az tény, hogy a 192.168 az elterjedtebb.

(#24160) air válasza Bozek (#24159) üzenetére


air
nagyúr

Bármely IP tartomány lehet privát, ha nem adsz meg átjárót.
De van 3 megkülönböztetett, még a régi A, B, C osztályból amiket csak privát hálózatban használhatunk.
A: 10.0.0.0
B: 172.16.0.0
C: 192.168.0.0

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24161) Bozek válasza air (#24160) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egész pontosan így helyes:
A: 10.0.0.0-10.255.255.255
B: 172.16.0.0-172.31.255.255
C: 192.168.0.0-192.168.255.255

(#24162) air válasza Bozek (#24161) üzenetére


air
nagyúr

Megtaláltad a wiki linket. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24163) #79335424 válasza air (#24162) üzenetére


#79335424
törölt tag

és Bozek:
Szegény, így már biztosan minden egyértelmű a számára. ;]

(#24164) air válasza #79335424 (#24163) üzenetére


air
nagyúr

Reméljük. Rajtunk nem múlik. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24165) Bozek válasza air (#24162) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, ezt fejből írtam. Neked wikipedia kell hozzá? :D

(#24166) air válasza Bozek (#24165) üzenetére


air
nagyúr

Efelől vannak kétségeim. ;]
Ha ennyire tudod fejből, akkor elsőre miért azt írtad, hogy sok 10-es belső hálót láttál?
Ha biztosan tudom, akkor nem azt írom, hogy láttam, hanem, hogy van.
Egyébként miért tény, hogy a 192.168-as tartomány az elterjedtebb?
Mert az otthoni routerek ezt használják?
Vállalati környezetben a 10-es belső háló az elterjedtebb, mert A osztályú, több gép lehet egy tartományban.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24167) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

mielött vitába kezdenétek
inkább irjátok le szépen mit hogyan állitsak majd be :D

mert ez nekem magas

(#24168) #79335424 válasza aprokaroka87 (#24167) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hagyjad, had karatézzanak! :)
Közvetlenül két eszköz között szeretnéd, vagy router által osztott belső hálón?

[ Szerkesztve ]

(#24169) aprokaroka87 válasza #79335424 (#24168) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

közvetlen kettő vagy több

ha jól sejtem kell hozzá a servers ultimate ftp pluginja is

(#24170) #79335424 válasza aprokaroka87 (#24169) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem feltétlenül. Attól függ, hogy mid van. Pl. Solid Explorer -rel is lehet.

(#24171) aprokaroka87 válasza #79335424 (#24170) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az van
az új verzió

(#24172) St3ven


St3ven
addikt

Mi a véleményetek a NoRoot Firewall alkalmazásról? Alkalmazások nethozzáférésének teljes körű felügyeletét ígéri, 1M+ letöltés, 4,4-es értékelés, csak 1MB, de 2014-ben frissítették utoljára.

Vagy a kicsit kiforrottabbnak tűnő és frissebb, de kínai NoRoot Data Firewall.

Hogy működhet egy ilyen app hatékonyan root jogosultság nélkül? Biztonságos lehet használni?

Inkább szakmai a kérdés, ezért teszem fel itt, és nem az Android alkalmazások topikban.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24173) aprokaroka87 válasza St3ven (#24172) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igazábol ez nem komoly tűzfal dolog

ugyebár annyit tesz hogy engedélyezi/letiltja az internet hozzáférést egy adott alkalmazáshoz mobiladat és wifi esetében.

én is használok amúgy,mobilnet esetén hasznos lehet

[ Szerkesztve ]

(#24174) #79335424 válasza aprokaroka87 (#24171) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem a Classic van, de sztem ebből a szempontból mindegy. Először a hálózatot kell megteremteni.

1. A kliensen indíts egy Hotspotot, a szervernek szánt telóval pedig csatlakozz rá Wifin! Tulképp mindegy, hogy melyik adja a hotspotot, csak így egyszerűbb. Amivel csatlakoztál (a szerver), annak a Wifi kapcsolat beállításánál meg tudod jeleníteni, hogy milyen IP -t kapott a másiktól. Ez egy 192.168..... lesz.

2. A szerver készüléken indítsd a Solidot és válaszd a fájlmegosztást! Egy ilyen ablakot fogsz kapni:

-Tallózd be azt az elérési utat, amit majd a kliensen gyökérkönyvtárként látni szeretnél!
-Adj neki vmi jelszót (a felhasználóneved admin lesz)
Kiírja a 192.168.... elérési utat, a kettőspont után a portszámmal, amit a kliensnek majd meg kell adnod.
Alul, az "indít" gombbal futtasd a szervert!

3. Nyisd meg a kliens gépen az FTP klienst (pl. Solid Explorer, de egyes böngészők is kezelik az ftp://....url -t).
Add meg a szükséges elérési adatokat (IP cím, felhasználónév, jelszó és ha a port alapértelmezetten 21 -re van megadva, akkor javítsd át 2121 -re).
Indítsd a klienst és tádááám, máris tallózhatod azt a könyvtárat, amit a másikon gyökérnek megadtál.

Ugyanilyen elven webszervert is tudsz csinálni, amivel a kliensen böngészőből nyithatod a szerver tartalmát, másoláshoz használhatsz letöltésvezérlőt, vagy streamelhetsz filmet, zenét.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#24175) aprokaroka87 válasza #79335424 (#24174) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi szépen holnap megnézem majd

más:a viper4android képes az eredeti driver-t megkerülni?

(#24176) bogarfull27


bogarfull27
tag

Hali!
Tegnap lettem tulajdonosa egy Huawei mediapad m2-nek. Van pár kérdésem!
1.: Rádugom a gépre! Megy a Hsuite is ahogy kell. De egy idő után nem látja a meghajtókat. Se a belsőt se a külsőt! Win 10
2.: Hogy tudok filmet, zenét másolni a belő memóriából az sd-re?
3.: Ac3 codec? Nincs hang néhány filmen!
Válaszokat köszönöm!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#24177) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó Mindenkinek.

Kis segítség mert elakadtam.

Adott egy Huawei Mate S készülék, tesztelés céljából. Kinullázva került hozzám, amelyen első indításnál a szokásos okosságokat végigléptetem, majd amikor az email fiókom társítanám, és megadom a jelszóm ,visszadob:

" Az eszköz visszaállítása megtörtént. A folytatáshoz jelentkezzen be egy olyan Google-fiókkal, amelyet korábban szinkronizált ezen az eszközön."

De ugyebár én nem voltam bejelentkezve.... még..

Gyári recoveryből csináltam már wipe-olást is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24178) band1103


band1103
őstag

Hi!

Nemrég van nékem egy ilyen G530FZ-m. Gyárilag KitKat volt rajta és azt használtam pár hónapig majd letöltötte nekem az 5.0.2-t és a mai napig azt írja hogy ez a legfrissebb. Nade az a problémám hogy nem jött be nekem és jó lenne ha újra a vásárláskor rajta lévő android futna rajta. Hogy érhetem ezt el?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#24179) Graphics válasza band1103 (#24178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Samsungnak van erre szoftvere, azt hiszem az Odin nevezetű.

Mélyebben nem vagyok benne a témában, de í]y tudod visszaállítani azt hiszem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24180) fclub


fclub
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést...

Tapasztalt-e már valaki hasonlót, ha igen, tudja-e az okot és a megoldást:
Szoktam magamnak átküldeni emailben fotókat az Androidos telefonomra, amiket letöltök és a telefon Download mappájába kerül.
Időnként (nem mindig) előfordul, hogy a telefon kikapcsolása után nyomtalanul eltűnnek a fotók.
Én éjszakára mindig kikapcsolom a telefont. Úgy vettem észre, ha az első kikapcsolás után megmaradnak a fotók, akkor már később sem törlődnek.
Ha áthelyezem a fotókat bármilyen más mappába, akkor már biztonságban vannak, de ez nem mindig jut eszembe, másnap meg pislogok, hogy hová tűntek...
Igazából nem olyan eget verő probléma, mert csak az Instagramra feltöltendő fotók azok, és az eredeti úgy is meg van, de azért idegesítő tud lenni.

Megköszönöm az ötletet a megoldásra!

Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak a jelenlegi telefonomnál, hanem eddig az összes Androidos készülékemnél tapasztaltam ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#24181) Hunter2


Hunter2
addikt

Arra van valami hack hogy az ingyenes programokból ki lehessen irtani a felbukkanó reklámokat?
Egy rootolt Stock 5.1.1-es Nexus 4-ről lenne szó konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#24182) holozis_HUN válasza Hunter2 (#24181) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Aza nagy hack ennyi: AdAway és MinMinGuard (Xposed)

Nálam így nincs semmj reklám.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#24183) aprokaroka87 válasza Hunter2 (#24181) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

luckypatchernek is van reklám blokkolás része

(#24184) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hellósztok!

Van pár olyan appom, ami az értesítési sávban nem csoportosítva jeleníti meg az értesítéseit, hanem külön - külön egyesével mindet. Most ha ebből egyet elhúzással el akarok tüntetni, akkor az alkalmazáshoz tartozó összes értesítést is eltünteti. Ez Lollipop sajátosság, vagy valami nem kerek a Rom-ban, esetleg valami más app idézheti ezt elő?

Köszöntem előre is!

El Psy Kongroo

(#24185) mark! válasza Véreshurka (#24184) üzenetére


mark!
őstag

Nekem is volt ilyen, egy restart megoldotta.

>

(#24186) Véreshurka válasza mark! (#24185) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sajnos a restart nem segített... :(

El Psy Kongroo

(#24187) mark! válasza Véreshurka (#24186) üzenetére


mark!
őstag

Pakolj át akkor mindent SD-re, és próbálj meg egy factory resetet. Vagy lehet valaki tud rá valami gyógyszert :))

>

(#24188) Véreshurka válasza mark! (#24187) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Várok egy kicsit, hátha van valakinek ötlete még, de ha sehol semmi akkor úgyis egy rom újratelepítés lesz. Az a baj, hogy nem először fordul elő Lollipop alapú romon nálam ilyen, plusz a mostani romot is 1 hete tettem fel. Ha visszatértem KitKat-re akkor nem volt ilyen gondom.

De azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#24189) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Van egy sony LT22i készülékem és csak mp3 lejátszónak használtam mióta van "újabb testvér a háznál", ezért root jogosultság mellett elkezdtem junior módba (csak kikapcsolja, nem törli) a root app delete programmal leállítani amit nem használok. (névjegyzék, facebook, google szinkronizáció, stb), és így valami olyat is kikapcsolhattam, ami kellett volna, mert most boot-olás-on túl nem lép a készülék.
Szeretném visszahozni valahogy a gyári dolgokat (semmi adat nem volt rajta, csak zene, de azt rá tudom tenni ismét), szóval van valami tippetek, hogy mit tehetnék?
Gyári rom-ot rávarázsolni hogyan lehet? Van jobb módszer is szerintetek, hogy használjam még pár évig az mp3 lejátszóm? :)
Jah voda függő volt annó, és nincs benne simkártya, tehát teljesen csak médialejátszónak van használva, néha fotózgatni. Ha ez számít valamit.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#24190) cappa72 válasza Sokimm (#24189) üzenetére


cappa72
nagyúr

A P topikba is beírtad, légyszi ott a telefonspecifikus témában várd meg a választ, de javaslom az ottani témaösszefoglaló lenyitását, és elolvasását
Szerintem mindent meg fogsz találni benne.
Nem szükséges több témába beírni ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24191) Sokimm válasza cappa72 (#24190) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm szépen az építő kommentet, a 2015-ös utolsó hsz után gondoltam eléggé inaktív a dolog, itt van élet. :) A topic elejére való hivatkozásod meg jó ötlet volt mindaddig, míg nem láttam, hogy minden link halott. :R

(#24192) tomy86 válasza Sokimm (#24189) üzenetére


tomy86
addikt

Vagy próbáld meg PC Companionnal helyreállítani (van benne javítás opció) vagy flashtoolal felteszel egy gyári romot például az xda-ról. Flashtool használatáról a telefon topikjában találsz leírást.

(#24193) Hunter2 válasza holozis_HUN (#24182) üzenetére


Hunter2
addikt

kösz a választ, az ad away megoldotta úgytűnik.

(#24194) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Kolléganőnek van valami Alcatel készüléke. Azzal indított a cucc, h a képek és zenék eltűntek róla. Szerintem a Drive mentés nem volt neki bekapcsolva. A memóriakártyát megnéztem GetDATABack-kel, de nem találtam rajta semmit. Közben állítása szerint a FB is megzavarodott: nem tudott belépni a telefonon, miközben egy barátnője táblagépén igen. Mondtam, h lépjen be a laptopomon, de ott helytelen jelszó miatt reklamált a FB, mint a saját telóján. Csinált egy gyári visszaállítást, FB azóta sem jó, Messengerben pedig nem jelenik meg neki senki, csak ha már ráírt valaki.

Nem tudom, h a fenti dolgok összefüggenek-e, de ezek jelentkeztek a telefonon. Neki meg ugye ezek a dolgok kellenének. Ötlet vagy tipp esetleg? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#24195) mark! válasza tylerddd (#24194) üzenetére


mark!
őstag

A messenger akkor csinálja azt, ha másik ip-ről jelszót váltottak, és ott be volt lépve.

>

(#24196) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

NFC taggal probálok feladatokat indítani.
A tag üres.
Azt akarom hogy az E-Robot mondja meg mi fusson le, ne a tagba legyen beírva.
A tag serial számát beírom az E-Robot-ba.
Ha hozzáérintem a tagot a telefonhoz akkor megjelenik a telefonon hogy mit akarok futtatni
(E-Robot vagy új címke). Ha kiválasztom az E-Robotot akkor lefut a parancs. Minden OK.
De ha újra hozzáérintem a tag-ot akkor újra megkérdezi mit csináljon.
Vagyis a kérdésnél nincs kipipálható "CHECKBOX" hogy például ez legyen az alapértelmezett.

Nem az E-Robot a hibás, mert mihelyt megkapja, hogy Öt választom: teszi a dolgát.

Próbáltam, hogy a tag-ba beírtam TAG WRITER programmal, hogy indítsa el a proggit.
Elindul, de nem fut le a taszk.

Köszönöm a segitséget.

[ Szerkesztve ]

(#24197) #79335424 válasza kovigyuri (#24196) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes probléma. Mi van akkor, ha valami olyat írsz a tag -be, amit ismer az Android?
Szerk. Tulképp megválaszoltad.
Sztem egy parancs intentjét kellene megadni tag -ként. Írj egy mail -t Tamásnak, hogy mivel lehet Android felől meghívni egy Robotparancsot! Én még csak shellparanccsal csináltam, de azt nem futtatná le a rendszer NFC tag -ből.

[ Szerkesztve ]

(#24198) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello! Tudtol olyan appot ace 4re amin a youtube videokat 720pben tudom nezni?

(#24199) tibcsi0407 válasza #21715712 (#24198) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olvasd el az összefoglalót, aztán megtalálod, hogy hol kell ezt megkérdezni. :K

https://utdetailing.hu/

(#24200) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A kérdésem, hogy létezik-e valami leírás, doksi, stb. az Android általános belső felépítéséről. Milyen file mit csinál, stb.
Az a célom, hogy alaposan megismerjem a rendszert fejlesztői és Rom főzési szemszögből is.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.