Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) aprokaroka87 válasza vicze (#23800) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha jól emlékszek a wudfhost akármi az az MTP driver

csak az a furcsa hogy mielött haver telefonja nem volt fent...müködött az enyémmel is

(#23802) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv Mindenkinek!

Hozzáértők segítségére lenne szükségem. Adott egy samu galaxy ace 4. Sajnos valamilyen oknál fogva törlődtek fontos üzenetek az üzenetek mappából, és a viber üzeneteket sem találom. Kérdésem lenne, hogy tudtok-e akár appot, vagy bármilyen fizetős megoldást, amin keresztül biztosan vissza tudom nyerni az elvesztett adatokat. Itthon lenne jó megoldanom számítógéppel, vagy valamilyen app formájában a készüléken. Kerestem már rá a fórumon, néztem appokat is, de eddig nem sok használhatót láttam.
Pedig a készülék ezeket biztosan tárolja valamelyik mappában. Találkozott már valaki ilyesmivel?
Sajnos mentésem nem készült a dolgokról, sem a viberen, sem a belső üzenetekben. Nagyon megköszönném a segítséget, akár PM-ben is. Fontos lenne! Köszi

(#23803) galaxys80


galaxys80
veterán

Van egy csoda Prestigio tabom amin a kevés tárhely miatt szeretném megcserélni a belső memóriát és az sd-t.
Találtam is rá itt [link] egy megoldást, de sajnos nem tudok regisztrálni a 4PDA.ru-ra, mert a regisztrációnál lévő ruszki írásokat nem bírom beírni.
Aki esetleg bent van az oldalon megtenné, hogy letölti nekem a vold.rar fájlt és átküldi nekem?
Illetve jól értem, hogy a kicsomagolt fájlt csak be kell másolnom ide:/etc/vold.fstab?

(#23804) cappa72 válasza galaxys80 (#23803) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nincs benne alapértelmezett íráslemez beállítási lehetőség?
Vagy az neked nem jó opció?
Milyen verziójú Droid?

ha a fájl megvan akkor
bemásolod a
/system/etc/ helyre vold.fstab névvel (ezek szerint a droid verzió 4.4-nél kisebb)
megadod neki a jogokat (0644 ; más szóval rw-r--r-- ):
[link]
Majd újraindítod.

De akár te magad is meg tudod csinálni. [link], persze nem biztos, hogy a bejegyzés azonos a tiéddel.
Ezért nézd meg a jelenlegi tartalmát, mielőtt módosítasz, mentésed legyen mindenképpen. Komplett mentésed

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23805) #79335424 válasza cappa72 (#23804) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ohhh, boldog JB idők! Egy kis vold.fstab mod és máris minden a "helyére" került.

[ Szerkesztve ]

(#23806) cappa72 válasza #79335424 (#23805) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
A 4.4-et is szertjük, nem?
A lilapuppot meg mégjobban.
Na majd ha lesz 7.0, akkor belinkelem a SOD Toxicity dalát. ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23807) #79335424 válasza cappa72 (#23806) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne hergelj, tudod, hogy mi a véleményem a Google "fejlesztéseiről"! :)

(#23808) Keeperv85 válasza cappa72 (#23806) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Majd ha megismered az új odex (oat) fájlokat... az az igazi finomság ám! ;] :DDD

(#23809) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#23808) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

miféle finomság? :D

(#23810) galaxys80 válasza cappa72 (#23804) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm.
4.1.2 a droid. Bízom benne, hogy valaki lesz olyan kedves és lementi nekem a fájlt. :U
Magam nem állnék neki. Annyira nem értek hozzá.
Teljes mentésen a nandbackup-ot érted? Mert gyári recoverym van csak.
Nem elég, ha az eredeti vold.fstab fájlt lementem?

(#23811) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne,hogy van 2 db alkalmazásom (facebook és massenger) ami nem indul el csak egy fehér hátteret ad,factory reset már megvolt és így sem jó. Ötlet valakinek?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#23812) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#23809) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A új "odex" fájlok,valójában "oat" fájlok. Az eddig ismert tool-ok nem kezelik őket. Látszólag vége is lenne a smali bűvészkedéseknek, ha... és itt jön a csavar! Ahhoz képest, hogy ez elvileg natív kód... hát szépen visszalehet dexelni őket és az új alkalmazások szinte a dex fájlt is forrásig visszafejtik.. Na most ha maga a visszafejtés nem is tökéletes, arra elég, hogy pl. egy-egy rendszer app bizonyos hozzáadott extra funkcióit újra lehet vele forgatni, néhány hét és megfelelő programozói tudás birtokában.

(#23813) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#23812) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem

amúgy ezt az Art runtime-os dolgot valami okosságal nem lehet jelly bean alá megoldani?

tudom minek,meg minden....
pl egy xposedes dolog...

(#23814) aprokaroka87 válasza Teejay83 (#23811) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

frisebb vagy régebbi verziókkal is ugyanezt csinálja?

(#23815) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#23813) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megpróbálták már backportolni párszor, de az kb. felér azzal, hogy felhúzod a rendszert a LP-re...

(#23816) Teejay83 válasza aprokaroka87 (#23814) üzenetére


Teejay83
tag

igen mindegyik verzióval

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#23817) sid87


sid87
senior tag

Srácok, egy kérdés:

Tapasztaltatok olyat már, hogy a külső fénykép alkalmazás rosszul dátumozza a képeket?

SNAP kamera pl 2038-at állít tag-ben, a fájlnév jó, a Camera FV 5 pedig másfél órával korábbi időt tagel a képbe. Legalábbis, a stock galéria így látja. Letöltöttem egy másikat, ott meg jó. Nem értem miért van ez... Azt viszont tudom, azóta van, amióta sd kártyára mentem a képeket.

Ötlet? :DDD

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#23818) mzso


mzso
veterán

Hülye kérdés, de mobil firefoxban hogy indítom el a flash-t ha nem jelenik meg a szokásos click-to-play felület, mert nem olyan az oldal. Az asztali FF-ban egyszerű, simán a weboldal ikonjánál engedélyezni tudom.

(#23819) mzso válasza mzso (#23818) üzenetére


mzso
veterán

Na úgy jó, hogy mindenhol engedélyezem a flash-t. De ez messze nem ideális. A biztonsági kockázat mellett a flash marha nagy erőforrás zabáló is.

(#23820) #79335424 válasza mzso (#23819) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam nincs Flash engedélyezve, mert így html -ben renderel és a letöltő plugin -nal flv -t tudok menteni, de a Beállítások -> Megjelenítésnél van egy "automatikus lejátszás" opció és lejjebb, a "speciális" résznél van egy "bővítmények" pont, ahol kiválasztható az, hogy "érintésre". Ezekkel nem tudod összekombinálni, amit szeretnél? Ha nem, akkor még körülnézhetsz az addonok között is, hátha találsz vmi alkalmasat.

(#23821) Gabesz87


Gabesz87
addikt

HTC Desire 510 telóra próbálom feltenni a Waze-t, de 92%-nál megáll, és nem megy tovább! Mi a fenétől, tudja valaki? Mit csináljak vele?

(#23822) iceQ!


iceQ!
addikt

ERRE esetleg valaki tudja a választ?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#23823) Keeperv85 válasza iceQ! (#23822) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem esélytelen... :U :(

(#23825) iceQ! válasza Keeperv85 (#23823) üzenetére


iceQ!
addikt

És Mennali

Köszönöm. Szerény véleményem szerint is ha töröljük vagy FR-t nyomunk egy telónak onnantól kezdve ezt nem tudjuk visszaállítani. :C

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#23826) blountex


blountex
senior tag

Valaki megtudná mondani mi a különbség a Baterry Widget Reborn és a Pro között?
Nem igazán jöttem rá, de ha megéri megvenném, most akciós és egész jókat írnak róla.

(#23827) brd válasza blountex (#23826) üzenetére


brd
nagyúr

Mind a kettő leírásában benne van:

If you like Material Design install either Free or Pro version
- Free flavor contains ads
- Pro flavor is ads free.

The only real valuable thing is intuition.

(#23828) #79335424 válasza blountex (#23826) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#23829) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Eddig életben tartottam a google fiókomat a "régi" telefonomon, most, hogy a gyerekhez kerül (hadd szenvedjen ő is! ;] ) le akarom gyalulni róla, de úgy hogy csak a készülékről jelentkezzen ki, mert az új készüléken (és az asztalin) megtartanám.
Mi a teendő?
Remélem ez androidos kérdés... :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#23830) Keeperv85 válasza HoTaZo (#23829) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Gyári beállítások visszaállítása avagy: factory reset. :K

(#23831) HoTaZo válasza Keeperv85 (#23830) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jaj, ne! Ez egy OT918, IN2Ext Cronmod, hogy a pöttöm belsőtárhelyet az SD kártyán bővíthessem, másik ROM lett feltéve rá... A készüléket már valamelyest belakta...
Nincs más megoldás?? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#23832) Keeperv85 válasza HoTaZo (#23831) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Talán így:

[link]

(#23833) HoTaZo válasza Keeperv85 (#23832) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszönöm! Reggel utánanézek. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#23834) draco31


draco31
veterán

Melyik most a legjobb kamera app?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23835) Keeperv85 válasza draco31 (#23834) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

(#23836) mzso válasza #79335424 (#23820) üzenetére


mzso
veterán

Ezt az addon-t próbáltam, de nem volt működőképes. Nem lehetett hozzáadni az oldalt az engedélyezettekhez.

(#23837) #79335424 válasza mzso (#23836) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem biztos, hogy az addonnal van a baj. Nálam azt írja rá a róka, hogy a v.42 utáni Firefox -hoz, a v.1.4 -es addon verzió való. Ezt nem engedi telepíteni arra hivatkozva, hogy az én v.36 -os Firefoxom -hoz nem passzol. A régebbi, v.1.3.11 -est viszont engedné telepíteni. Ezzel csak az a bibi, hogy nem v.36 -os Firefoxot használok, hanem a legfrissebb, v.44 -esnek a 0.9 -es bétáját, aminél csak az Aurora fejlesztői project -ben létezhet újabb. Vagyis, ez a 22 -es csapdája. Vagy nem tudom telepíteni azt, amelyiket elvileg kéne, vagy telepíthetem azt, amivel elvileg már nem kompatibilis. Ennyit a Firefox kompatibilitás -ellenőrzéséről.

(#23838) rio92 válasza vicze (#23797) üzenetére


rio92
csendes tag

Megoldódott a probléma, aminek az okát nem tudom, természetesen mindig jó opciót választottam. 4. újraformázás után jó lett, és negyedjére is ugyanazokat az opciókat választottam. (pedig ez volt az utolsó esély, amit az SD kártyának szántam, úgy látszik megérezte :DD )

PSN: RioBeast92

(#23839) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Kis segítséget kérhetnék a következő problémára?

Factory reset gond LG L70....

(#23840) mzso válasza #79335424 (#23837) üzenetére


mzso
veterán

Nálam 1.4-es van FF43-on és úgy használhatatlan...

(#23841) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Olyan gondom van, hogy a Waze minden elindítás után teleszórja a névjegy listámat olyan névjegynek látszó bejegyzésekkel amiben egy waze fiókra utaló ikon van meg egy csengőhang semmi egyéb

Ennyi látszik ha megnyitom a névjegyet:

Ha kitörlöm ezeket a névjegyeket akkor a következő waze indítás után újra megjelennek.
Hol és mit kapcsoljak ki hogy ez ne történjen meg minden waze indítás után?

(#23842) firewolf


firewolf
tag

Üdv!
Microsoft Accessben ügyféladatbázist csinálok. Van olyan alkalmazás telefonra, ami ezt kezeli és tudok benne lekérdezéseket csinálni?

(#23843) tibcsi0407 válasza firewolf (#23842) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt megmondják Neked.

https://utdetailing.hu/

(#23844) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Xiaomi Mi4 teló nem hajlandó play áruházból telepíteni alkalmazásokat mobilnete. Wifi-n megy. Telepítéskor kiírja, hogy nagy adat, bla-bla, kiveszem a pipát, hogy ne csak wifin töltse le a nagy fájlokat, elindulna a letöltés, mire kiírja a letöltés állapotát jelző csík felett, hogy wifi kapcsolatra vár. Mi lehet ezzel? Valakinek ötlet?

Köszi!

(#23845) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Alkalmazások topic, balra a második ajtó! :U

(#23846) crue


crue
őstag

Nem tudom jó helyre írok-e, de az utóbbi hetekben azt tapasztalom, hogy ha érkezik egy levél a gmail fiókomba és azt számítógépen elolvasom, akkor a telefonom illetve a tabletem még órákig olvasatlannak jelzi. Korábban ilyen esetben legfeljebb néhány perc múlva eltűnt a levél ikon az androidos eszközeimről. A levelek megérkezésével szerencsére nincs ilyen, azt szinte egyszerre jelzi a gépem és a telefonom is. Szoftverfrissítés vagy bármi más beavatkozás nem történt, minden ugyanaz, mint korábban. Miért lehet ez, hogy az olvasottságot nem vagy csak nagyon lassan szinkronizálja?

(#23847) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Fényerőszabályzó alkalmazást tudna nekem valaki ajánlani? LUX-ot használtam eddig, de az új MIUI frissítéseket követően nem tudom mínuszba vinni a fényerőt!

Köszi! :R

(#23848) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Adott egy Huawei P8 béta 6-os Androiddal. SD kártyának beállítottam egy jelszót, viszont másik készüléken (v5 rendszer) illetve Windows alól sem érem el az SD-t. Még a diskpart sem látja a partíciót!
Ilyenkor mit lehet tenni?
Köszi!

(#23849) beg válasza zzola (#23848) üzenetére


beg
veterán

Sikeresen titkosítottad az SD-t. Ennek a védelemnek pont ez a lényege, hogy csak abban a készülékben elérhető a tartalma, amiben titkosítottad.
Csak factory resettel állíthatod vissza nem titkosított állapotba. Viszont az töröl mindent.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23850) zzola válasza beg (#23849) üzenetére


zzola
félisten

Igen, de a leiras szerint ha atrakom masik keszulekbe, akkor jelszoval meg kellene tudnom nezni...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.