Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) air válasza aprokaroka87 (#12447) üzenetére


air
nagyúr

Ennek a hsz-nek se füle se farka.
A következtetéseid hibásak. Hogy jön ide a GPSZ? Egyébként ez minek a rövidítése? :F

:W :W :W Ajjaj most jöttem rá.
Egyébként ha egy rendszeralkalmazással nekiállsz variálni, akkor miből gondolod, hogy jó dolog fog kisülni?

Én úgy érzem, hogy nálad erőteljes hozzá nem értés párosul egy nagy adag szorgalommal. Ez nagyon veszélyes dolog. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12452) #79335424 válasza aprokaroka87 (#12448) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem így értem. Az, hogy be van kapcsolva, nem jelent állandó adatkapcsolatot. A kliensnek kell kezdeményezni a szerver felé.

(#12453) ksanc válasza air (#12451) üzenetére


ksanc
őstag

Én már rájöttem: Google Play Szolgáltatások :D

(#12454) ksanc válasza aprokaroka87 (#12450) üzenetére


ksanc
őstag

Ahham.

Namost körül kellene nézni az egyik kedvenc oldalamon és onnan felrakni az Androidod verziójának megfelelőt.
Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy milyet raksz fel. Ha nem stimmel, pont úgy fog "működni" mint neked.
Arról nem is beszélve, hogy nem csak az app fájlok kellenek a rendes működéshez, hanem egy rakás más rendszerfájl is.

[ Szerkesztve ]

(#12455) aprokaroka87 válasza air (#12451) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

GPSZ=Google play szolgáltatások
Egyébként egy frisebb GAPPS csomagból szedtem ki a GPSZ-t és egy frissebb Google Play store-t
Mindezt azért mert ha ezekből frisebb jön ki,akkor mobilneten kérdés nélkül letölti.

(#12456) air válasza aprokaroka87 (#12455) üzenetére


air
nagyúr

Kapcsold ki a háttérszinkront, vagy tiltsd le az alkalmazások automatikus frissítését!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12457) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azt hogyan lehetne megtudni hogy Android 4.2.2 -ra melyik a legfrisebb Google play szolgáltatások verzió?

(#12458) air válasza aprokaroka87 (#12457) üzenetére


air
nagyúr

Felteszel egy gyári romot a készülékedre és lefrissíted.
Az AOSP alapú romokra - amikben alapból nincs Gapps - pedig meg szokták adni, hogy melyiket kell feltenni.
A gyári alapú "főzött" romok pedig tartalmazzák.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12459) aprokaroka87 válasza air (#12458) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyenlőre marad a régi gmail app

(#12460) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem akae a telefon fastboot módba lépni a power gomb és hangerő le nyomva tartásával?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12461) air válasza olivera88 (#12460) üzenetére


air
nagyúr

Milyen készülék? Esetleg nem zárt BL-es Xperia? Mert azokon nincs fastboot.
Egyébként a Xperián a fastboothoz hang fel gombot kell nyomni kikapcsolt állapotban, és nem kell a power gomb.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12462) olivera88 válasza air (#12461) üzenetére


olivera88
veterán

Huawei Y 530. Most megállt a Telenor logonál. :W Van valami mód az újra indításra vagy vegyem ki az akkut?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12463) air válasza olivera88 (#12462) üzenetére


air
nagyúr

Ezt passzolom, de miért nem a saját topikjában kérdezed?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12464) olivera88 válasza air (#12463) üzenetére


olivera88
veterán

Mert kihalt. :O

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12465) air válasza olivera88 (#12464) üzenetére


air
nagyúr

Akkor próbáld itt! (Csak azt ne mondd, hogy nem megy az angol! ;))

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12466) olivera88 válasza air (#12465) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Megy.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12467) Keeperv85 válasza olivera88 (#12462) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az történetesen pont a bootloader mód. A gapps ÖSSZES létező részének olyan user ID és aláírás párosa van, ami megköveteli a system partíción való helyezést, kivételt csak a származtatott apk fájlok jelentenek: frissítések. Tehát a fő folyamat a systemhez kötött. Ráadásul a gapps nem csak az apk fájlokból áll... elég nehéz lenne pl. a data-ra tenni a megosztott könyvtárakat.

(#12468) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Volna egy kis gondom a Play áruházzal. Hiába van elég helyem a telefonon nem tudom frissíteni az alkalmazásokat mert mindenre azt írja nincs elég tárhely. Mint kiderült a legfrissebb play áruház új funkciója miatt.

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ne frissüljön a legfrissebbre csak maradjon a 3.9.16-os verzió?
Ezzel már pl tudok 70mb hely mellett egy 1,5mb-os appot frissíteni.

Tudom vicces a kérdés, de az is, hogy így szívatja az embert az új play!

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12469) air válasza Predator2 (#12468) üzenetére


air
nagyúr

Így akarnak rávenni, hogy a régi, vacak telefonod cseréld egy újabbra. ;]
A viccet félretéve, milyen új funkcióra célzol?
Nem veled beszélték ki nemrég egy másik topikban, hogy egész egyszerűen tényleg nincs elég helyed? Ez Android biztonsági policy, nem új funkció.
Egyébként szerintem az áruház frissülését nem lehet letiltani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12470) Predator2 válasza air (#12469) üzenetére


Predator2
addikt

Xperia mini pro-m van (Sk17i) nem mai darab ez van ezt kell szeretni.
Régebben nem volt ilyen gondom. Pedig akkor sem volt több helyem.
Igen én kérdeztem rá a másik topicban ahol kiderült, hogy ez normális, ezért szeretném a régi play áruházat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12471) aprokaroka87 válasza Predator2 (#12470) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pontosan mennyi az a nem megfelelő tárhely?

(#12472) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Van a telefonomban bizonyos priv app mappa,amiben nincs semmilyen app
A kérdés hogy az mire van ott,nexus 5 romokban láttam hogy abban vannak a Google saját appjai
Igy szeretnék külön kezelni a Google Appokat?

(#12473) air válasza Predator2 (#12470) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a következőt próbáld meg! Csinálj egy factory resetet! Utána frissítsd le a Play áruházat, majd tedd fel az ominózus alkalmazást! Semmi mást, csak azt. Meg fogod látni, hogy csont nélkül felmegy, mert hely problémád van, nem a Play áruház a hibás.
Ezután végig lehet gondolni, hogy melyik felhasználói alkalmazásokra van valóban szükséged, és csak azokat telepíteni. Bár egy idő után így is újra elő fog jönni ez a probléma.
Vagy kénytelen leszel készüléket cserélni egy olyanra, amiben több a tárhely, vagy lemondasz a nagyobb méretű alkalmazások használatáról. Sajnos ez már csak így megy.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12474) Indiant


Indiant
addikt

Sziasztok! 4.4.2-es kernelt kellene "gyártani" MT6592-höz. Ki ért ehhez?
Valamilyen források vannak hozzá, de én nem tudom eldönteni, h. jók-e.

(#12475) air válasza Indiant (#12474) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez így kevés lesz. A kernel a konkrét készülékhez készül, nem a SoC-hoz.
Esetleg az adott készülék xda-s fórumát nézted már? Ott jó eséllyel lehetnek olyan emberek, akik értenek ehhez.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12476) aprokaroka87 válasza air (#12473) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

konkrétan melyik app kel neked?
Bocsi nem neked akartam :)

Predator2 nek akartam

[ Szerkesztve ]

(#12477) Indiant válasza air (#12475) üzenetére


Indiant
addikt

Tudom én, de a "topic szellemében" általánosítottam, mert ha készüléket írok, akkor menjek annak a topicjába.(ahol senki nem ért ehhez)
ThL T11-hez kellene. A T100S-hez van, ami a FHD-ben és kamerákban különbözik csak. (és a belső tárhely 2x akkora) (Sajnos ezzel nem működik)
Ezeket a forrásokat találtam:
Github
[link]
és ezt:XDA

[ Szerkesztve ]

(#12478) tolvaj! válasza Indiant (#12477) üzenetére


tolvaj!
őstag

Hasonló cipő :( redmi note-om van és én is gondolkoztam már portoláson, de sajnos ahhoz kell lennie egy saját romnak a készüléken, ami megegyezik verzió számban :(

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12479) Keeperv85 válasza tolvaj! (#12478) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"de sajnos ahhoz kell lennie egy saját romnak a készüléken, ami megegyezik verzió számban"

Nagyon ne kösd össze a romot a kernellel, mert igazából nem elválaszthatatlan párosok. Konkrétan én a gyári rom alá is alá tudom fordítani az esetlegesen módosított kernelem. Ellenben aligha hiszem, hogy ha egyik készülékről a másikra kell átírni a kernel forrást, az bárkinek is menne gyártói támogatás nélkül, ugyanis, ha csak pár dologról lenne szó,. pl. csak találomra: wifi, touch, kamera >> ez legalább 6, de lehet 8 driver. Nulláról kell őket megírni, ha nem találod meg más eszközben ugyan azt a kódsort. Márpedig pl. a touch driver többnyire teljesen egyedi kódút. Ha még esetleg be is bootol a másik kernellel a készüléked, a nyakam teszem rá, hogy touch, hang, esetleg wifi nem lesz. Gondok lehetnek az akkuval, az USB-vel és úgy általában véve bármi mással, ami esetleg nem is külső eszköz.

(#12480) tolvaj! válasza Keeperv85 (#12479) üzenetére


tolvaj!
őstag

Így értettem én is, csak pongyola volt és tömör a megfogalmazás :B. De köszönöm a helyreigazítást! :R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12481) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gond. Uninstallaltam a gyari launchert, de elotte lementette a maid. Vissza akartam telepiteni, de a vegen kiirta, hogy nincs telepitve. Mi lehet a bibi?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#12482) Bozek válasza szimi57 (#12481) üzenetére


Bozek
nagyúr

A gyári launchert csak úgy simán nem tudod installálni általában. Másold be a /system-be, add meg a jogokat és indítsd újra a telefont.

(#12483) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! Van az androidban a gyári minfree beállítás a sys könyvtárban. Hol lehet ezt beállítani, hogy magasabb prioritásall kezelje, vagy sűrűbben futtassa, vagy ilyesmi? Miui rom.

-

(#12484) 7Sony7


7Sony7
addikt

Még egy: W dalvik vm heapsize méret módosítása mt állít, ha fentebb, vagy lentebb veszem?

-

(#12485) Predator2 válasza air (#12473) üzenetére


Predator2
addikt

Olyankor gondolom, újra kell majd mindent telepíteni. újra kellene majd rootolni is?
Az én esetemben lényegtelen, hogy melyik alkalmazás, mert egyiket sem engedi, még akkor sem, ha előtte töröltem és megpróbálom újratelepíteni. :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12486) ksanc válasza Predator2 (#12485) üzenetére


ksanc
őstag

Factory reset után nem kell újra root-olni. Már ha normálisan meg van csinálva.
Igen, újra kell telepíteni mindent, ami nem gyárilag van fent.

Három tárhely van a telón, ha SD kártyád is van. Nézd meg, hogy mennyi hely van a Belső tárhelyen. Ez a /data partíció mérete, ha ezen nincs hely, akkor tökmindegy, hány gigamega szabad hely van a Telefon-memóriának nevezett belső SD-n és az SD kártyán.

(#12487) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Naív kezdő vagyok a témában, úgyhogy nézzétek el nekem. Van a telóban ilyen alkalmazás hogy hangalapú keresés, ami tökéletes pontossággal ismeri fel a mondanivalómat. Hogy lehetne ezt facebookra is alkalmazni, gépelés helyett hangfelismeréssel?

(#12488) bobalazs válasza bobalazs (#12487) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

No volt időm, úgyhogy mégis csak megtaláltam. Sima google keyboard-ban van Voice Typing

(#12489) AlyrArkhon válasza bobalazs (#12488) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

SwiftKey is tudja, meg még ki tudja hány ☺

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#12490) tolvaj! válasza AlyrArkhon (#12489) üzenetére


tolvaj!
őstag

swype szintén, sőt jelenleg a piacon a legjobb és pontosabb a szótára. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12491) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
4.4 androidnál, hogy lehet bekapcsolni az USb hiba keresést?

(#12492) LonGleY válasza csongi (#12491) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól függ, készülékenként változhat. Előbb a fejlesztői lehetőséget kell aktiválni. A Z1C-n pl. a szoftverinfóknál a build számra kell kattintani 7x. Egy szimpla Google keresés és a te telódra is kidobja a mikéntet, ha a fenti nálad nem működne.

(#12493) Keeperv85 válasza LonGleY (#12492) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mindegyikben úgy kell! ;)

(#12494) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy kollégám öccsének rendeltünk egy Doogee DG350-et kb 4-5 hónapja. Eddig hibátlanul ment, de ma reggel ébresztéskor lefagyott. Nem reagált semmire ezért kivette az aksit, és azóta nem tudja bekapcsolni. A töltést veszi! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a bekapcsoló gombja nem volt tökéletes, kb 10 lenyomásból 2-t nem vagy nehezen érzékelt, ilyenkor erősebben kellett megnyomni. A srác egyáltalán nem ért hozzá (csak felhasználói szinten), és 140 km-re van. Van valami ötlet, hogy hogyan lehetne kipróbálni, hogy tényleg a gomb halt-e meg végleg, vagy a rendszerrel lett valami? Ha gomb hibás, valahol Magyarországon ki lehet cseréltetni, vagy muszáj külföldre postázni emiatt? (vagy pandawill-es, vagy fastcardtech-es rendelés, nem tudom melyik mert 2 nap különbséggel 2 db lett rendelve, és nem tudom melyiket kapta meg a srác)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#12495) csongi válasza LonGleY (#12492) üzenetére


csongi
veterán

Sikerült! :R :R

(#12496) olivera88


olivera88
veterán

Van a DCIM thumbnails mappában egy thumbdata3 nevű fájl, amely majdnem elfoglalja az egész 900 mb belső tárhelyem. Hiába törlöm ki, egy idő után visszakerül. Mit lehetne evvel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12497) mutyi


mutyi
őstag

Van egy Samsung Galaxy S3 telefon és csak a boot Samsung logo jelenik meg.
Mi ilyenkor a teendő?
Le kellene mentenem róla a képeket, de PC-re dugva nem ismeri fel, nem látja meghajtóként.

Ötleteket várnék.
Recovery módban cache wipe segíthet?

(#12498) 7Sony7 válasza olivera88 (#12496) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem Samun a gyári képnéző csinált ilyet, pedig nem is azt használtam, hanem a quickpic et.
Fagyasztás megoldotta.

-

(#12499) aprokaroka87 válasza olivera88 (#12496) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nálam is van ilyen néha épp most töröltem ki egy 40mb-os thumbnail5-öt

(#12500) olivera88 válasza 7Sony7 (#12498) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor én is fagyasztani fogom nyilván.A micro SD re rakhatná éppenséggel..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.