Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem működik a csúsztatásos írás 4.3 alatt gyári billentyűzeten? Be van kapcsolva pedig de nem működik. Vagy én lennék a láma? :DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11952) -PLevi- válasza Dantee_Mikoo (#11950) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Nincs mit! :)

(#11953) air válasza olivera88 (#11951) üzenetére


air
nagyúr

"4.3 alatt gyári billentyűzeten"

Szerintem legalább 200 féle "gyári" billentyűzet van 4.3 alatt. Ahány készülék, ahány rom, annyi féle "gyári" billentyűzet van. Szóval milyen készülék? Milyen rom? Ha megvan a válasz, irány a készülék saját topikja, hogy azzal a rommal, azzal a billentyűzettel másnak működik-e!
Merthogy ez nem szakmai kérdés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11954) olivera88 válasza air (#11953) üzenetére


olivera88
veterán

Közben kiderült h magyar nyelvel nem működik csak. :( Nem támogatott a még a Magyar nyelv. Ha átteszem angolra már megy is. Huawei Y 530

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11955) Oldman2 válasza #79335424 (#11949) üzenetére


Oldman2
veterán

Esetleg nem mobilnézetben láttad így?

(#11956) #79335424 válasza Oldman2 (#11955) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Ez miniPC -ről van, de még a telón is asztali nézetet használok mindegyik böngészőn.

[ Szerkesztve ]

(#11957) tolvaj! válasza Oldman2 (#11955) üzenetére


tolvaj!
őstag

mobilon mobilnézettel is jól jeleníti meg.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11958) St3ven


St3ven
addikt

Találtam két furcsa könyvtárat a tabletem belső SD-jén:
bugreports
Pictures

Az elsőben nem meglepő módon két 5 megás bugreport van txt-ben, a másodikban pedig két képernyőkép (!), a bugreportokkal másodpercre megegyező dátummal.

Ezek mik?! Pontosabban mi készítette őket? És vajon el lettek küldve valahová?
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

A bugreport első sorai szerint valami stagefright-ot indított volna, csak nem talált olyan fájlt vagy könyvtárat.

Gyári 4.2.2 van fent, nincs rootolva, ismeretlen források kikapcsolva.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#11959) 426os


426os
őstag

Hetekkel ezelőtt eladtam a telefonomat (Lenovo P770). Mindent töröltem rajta, a Google fiókokat eltávolítottam a beállításokban (nem csináltam full wipe-ot, mert utána sokat kellett volna szöszmötölni a finomhangolásokkal), azonban a napokban azt vettem észre, hogy, ha pc-n megnézem a Google Play-t vagy az eszközkezelőt, akkor még ott van a listában a P770. Utolsó kapcsolatfelvétel időpontja kb stimmel az eladás időpontjával, tehát elvileg a telefon már tényleg nincs kapcsolatban a fiókommal azóta, hogy töröltem belőle, de nem értem, hogy miért nem tűnt el a listából. Más készüléknél mikor eltávolítottam a fiókomat ebből a listából is eltűnt. Hogyan tudnám kitörölni innen? Nem találtam opciót rá.

.

(#11960) air válasza 426os (#11959) üzenetére


air
nagyúr

Az összes eszköz közül nem tűnik el. Azt lehet beállítani, hogy ne jelenjen meg a telepítési listában.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11961) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok!
Céges telefonként egy androidos készülék került a családba.

Beállítottam a saját exchange fiókot.
Emailek rendben vannak.
Több naptár van az exchang fiókon belül, viszont ez a droid csak a fő naptárat mutatja. Nem látom a többi megjelenítésének lehetőségét.
Próbáltam már 3-4 jobbnak tűnő naptár appot, úgy veszem észre, rendszer szinten nem kezeli a multinaptárakat a telefon.

Valaki tudna segíteni?
Köszi

(#11962) 426os válasza air (#11960) üzenetére


426os
őstag

És ezt hol lehet állítani? Nem találtam még meg. Vagy merre keressem? De érdekes, hogy a többi eszköz, amin használtam a fiókom az már nincs a listában, pedig ugyanígy távolítottam el róluk a fiókot.

.

(#11963) air válasza 426os (#11962) üzenetére


air
nagyúr

Play webes felületén fogaskerék gomb, beállítások parancs.
Itt sorolja Saját eszközök címszó alatt az összes olyan készüléket, amin a fiókodat akárcsak egyszer is beállítottad.
A láthatóság oszlopban tudod állítani a menükben való megjelenítést.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11964) 426os válasza air (#11963) üzenetére


426os
őstag

Kivettem a pipát, de ugyanúgy megjelenik. És ellent kell mondjak Neked, mert a korábbi eszközök nem jelennek meg ebben a listában (legalábbis nálam), csak a mostani telefonom, illetve a P770, amit szeretnék eltüntetni.

.

(#11965) Keeperv85 válasza 426os (#11964) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem fogod. Azok a készülékek, amivel valaha foglalkoztam, mind ott vannak a listában. Nem lehet őket kivenni!

[ Szerkesztve ]

(#11966) 426os válasza Keeperv85 (#11965) üzenetére


426os
őstag

De pl volt kölcsönben nálam 1 napig egy telefon a múlt héten, be volt rajta állítva a fiókom, e-mail, névjegyzék szinkronizáció ment, pár appot is telepítettem és nincs benne a listában. Összefügghet a dolog azzal, hogy mik voltak az eszközön bepipálva szinkronizálásra? Vagy esetleg az Android eszközkezelő? Emlékeim szerint ez utóbbi csak ezen a két telefonon volt bekapcsolva, amik a listában vannak, más telefonon/tableten nem engedélyeztem és azok nincsenek is a listában.

.

(#11967) darnics


darnics
aktív tag

üdv4 lg p970 et szeretnék kirutolsó de sehogysem megy pedig már tul vagyok egy halom teló rootolásán és fözött romok feltevésén.innen néztem ki az oldalrol hogy kell meg mivel.Lg root de végig megy kiirja hogy ok minden ujraindul és supruses ikon sehol.probáltam az összes létező super click rootal amivel általában szoktam dolgozni de semmi tud valaki valami más megoldást hogy mi az oka hogy nem engedi magát ez a tuti kis masina??köszi!

(#11968) Keeperv85 válasza 426os (#11966) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem hiszem. Nekem az első Blade-em is benn van, pedig mikor az felkerül, akkor még nem igazán voltak ilyen beállítások. Szerintem inkább attól függ, hogy telepítettél-e valamilyen alkalmazást...

(#11969) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok! Mivel érhetem el, hogy nagyobbak legyenek az ikonok jóapám Xperia Z1-esén? Sajnos nem lát elég jól ehhez a pici kijelzőhöz.

(#11970) air válasza Lasliegrand (#11969) üzenetére


air
nagyúr

Z1 pici kijelző? 5", FullHD. :D
Tegyél fel egy másik launchert! Azokban lehet állítani az ikonok méretét. Én Novát használok, abban csak a fizetős tudja, de biztosan van olyan, ami ingyenesként is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11971) olivera88


olivera88
veterán

Az TIB ben van olyan opció h rendszeralkalmazások frissítéseinek áthelyezése a ROM ba. Ez nem okoz gondot ha használom ugye? A Chrome frissítéseit és keresést helyeztem át a ROM ba.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11972) csabbymtc válasza olivera88 (#11971) üzenetére


csabbymtc
tag

Üdv!

Én rendszeresen használom ezt a funkciót, igaz, én Link2SD-vel. Maps, Play, Gmail, Hangouts frissítéseit mindig áthelyezem.

Amennyire én tudom, nem okozhat problémát, de azért arra figyelj, hogy a /system partíción maradjon valamennyi szabad hely.
Illetve valahol olvastam, hogy gyári ROM esetében lehet, hogy a módosítás miatt nem fog működni az OTA update.

(#11973) olivera88 válasza csabbymtc (#11972) üzenetére


olivera88
veterán

Ok. Köszi. :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11974) olivera88


olivera88
veterán

Rootoltam a telót a Huaweinews oldalán látott Root geniusal amit más modellekhez ajánlott a Huawei. Sikerült is a root. Valami ismeretlen superusert telepített fel, Kinguser a neve. Ezt le lehetne e cserélni erre pl [link] vagy erre [link]

A Titanium is írta h előfordulhat h a telepitett SU "ismeretlen verzió", néhány Android 4.3 ROM-on nem működhet megfelelően.
Rootolás után valami új dolog lett a telefon. :F Ha restartolom telót a Telenor animácio után előjön egy olyan h Android frissitése, stb majd rendszerindítás befejezése ami 1-2 mp és utána használható is a teló. Más is tapasztalt ilyent?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11975) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy anyum Galaxy Pocket Neo (Tudom, gagyi nagyon, de ez van neki...szánjuk bánjuk, de ez van) mobilja már 4x belefutott abba a jelenségbe, hogy látszik a hálózat jel, látszólag minden oké, viszont hívást nem lehet fogadni rajta, és telefonálni sem. Repülő on/off-ra megjavul, vagy resetre.

Teljesen random, és ilyen androidos jelenséggel még nem találkoztam. Van valami tippetek mi okozhatja és hogyan tudnám kiküszöbölni? (Új Rom stb...)

A vicces az egészben, hogy ma bevitte a Telenorhoz, és a rendkívül felkészült forma közölte, hogy ez ilyen, kevés a memóriája és néha újra kell indítani, hogy normálisan működjön...
Nyilvánvalóan nettó f@szság, mert 512 MB Ram és 850 mhz-es procinak simán meg kéne bírkóznia a "telefonálás" funkcióval, ahogy azt ZTE Blade-m, és a korabeli androidos vintázs telefonok örömmel tették.

[ Szerkesztve ]

(#11976) tolvaj! válasza Ren Hoek (#11975) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tw felület varázsa. Ha a launcher- t cseréled és fagyasztod a gyárit, már akkor jelentős memória szabadul fel... sajnos samsung jellegzetesség, ahogy a sonynál az optimalizálatlanság.
Tehát először azt próbáld ki, hogy cseréled a launchert ha utánna is produkálja akkor jöhet az alternatív rom.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11977) csabbymtc válasza olivera88 (#11974) üzenetére


csabbymtc
tag

Amikor a telót root-olod, akkor a rendszerpartícióra bekerül egy superuser app. Első újraindításnál a rendszer érzékeli, hogy van valami újdonság, amit fel kell dolgoznia, ezért jelenik meg az android frissítése képernyő.
Egyébként a rendszerapp frissítések integrálása után is el fogja ezt játszani.

(#11978) olivera88 válasza csabbymtc (#11977) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. De minden restartnál így van. A dalvikban volt ez a root app, persze akkor még nem tudtam h ez van ott, és integráltam a ROM-ba.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11979) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Jol gondolom, hogy ha a rendszert Google Apps nelkul rakom fel, akkor bucsut mondhatok a push ertesiteseknek?

(#11980) Adamis válasza mttssz (#11979) üzenetére


Adamis
őstag

Gmail-nél és Play árúháznál igen. Amúgy a többi push, ami nem kötődik hozzá, meg fog jönni! ;)

(#11981) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Most egy láma kérdés következik:
Ha rootolt telefonon csinálok teljes gyári visszaállítást, nem lehet baja ugye? :U

(#11982) Keeperv85 válasza dioka7 (#11981) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lesz baja, de a root nem tűnik el tőle nyilván. Illetve a módosított alkalmazásokat sem érinti...

(#11983) Gab130 válasza #79335424 (#11726) üzenetére


Gab130
tag

BT bill megvan. magyar, touchpados, kiválóan müxik. Ám nem médiabillentyűzet, tehát csak igény lenne, hogy a képernyőn látsszanak a videolejátszó kezelőszervei.
Nem lehet valahogy a rendszert átírni, hogy az Android a HDMI kimenetet használja elsődleges kijelzőként? Sőt, megkockáztatom, hogy a saját kijelzőre szükség sincs. :)

(#11984) dioka7 válasza Keeperv85 (#11982) üzenetére


dioka7
senior tag

köszi, a kérdés igazából arra irányult, hogy a rendszerfájlokat nehogy törölje, mert ugye azok most hozzáférhetőek.
Köszi még 1x!

(#11985) Keeperv85 válasza dioka7 (#11984) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem hozzáférhetőek, ha nem insecured módban fut a kernel. Addig asystem ugyanis r/o-ban van csatolva, vagyis nem írható, csak olvasható! :K

(#11986) dioka7 válasza Keeperv85 (#11985) üzenetére


dioka7
senior tag

ok, köszönöm!

(#11987) #79335424 válasza Gab130 (#11983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem esélytelen. Azt viszont viszonylag egyszerűen megteheted, hogy a billentyűzet gombjaihoz (lehetnek 2-3 gombos kombinációk is) rendelsz médiavezérlő funkciókat. Ha PC -s billed van, akkor az F1-F12 gomboknak alapból nincsenek funkcióik Androidon. Én ezeket szoktam hozzárendelni mindenféle gyorsindításokhoz. Egy automatizáló közbeiktatásával szinte bármilyen művelet indítása megoldható billentyűzetről. Pl. nekem nincs távirányító a DVI monitorhoz. Ezért miniPC -n egy shellparancs kikapcsolja a kimenetet. Ehhez rendeltem egy parancsikont. Rákattintok és a monitor standby -ba megy. Ettől még minden működik, csak kép nincs. Visszakapcsolás billről, F1 -el történik. Csippan egyet, hogy vette a kérést, majd lefuttatja a visszakapcsoló parancsot.

(#11988) Gab130 válasza #79335424 (#11987) üzenetére


Gab130
tag

Köszönöm! Én is kb erre gondoltam.
Ezt sikerült venni 8 K-ért

(#11989) #79335424 válasza Gab130 (#11988) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy Rii. Sokan használnak ilyet miniPC -hez. De nem értem a problémádat. Ott vannak a médiavezérlők. Még a dobozán is felhívják a figyelmet erre a funkcióra. Gondolom, FN -t kell hozzájuk nyomni.

(#11990) Gab130 válasza #79335424 (#11989) üzenetére


Gab130
tag

:W :W :W

-----------

Kérlek, kerüld a szmájlik halmozását, illetve az ilyen, érdemi tartalom nélküli posztokat. Legalább egy-két szóval mondd el, mi az, ami nem tetszik a válaszban (persze kultúráltan!). - Zsolt

[ Módosította: #40993792 ]

(#11991) olivera88 válasza olivera88 (#11974) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki? Én megpróbáltam cserélni tegnap, a Kingusert letiltottam és felraktam a CWM Superuserét, persze a root jog egyből el tűnt. Ezek szerint ez nem úgy megy h csak lecserélem a Superuser appot. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11992) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok ha a háttérképet megvágom akkor még mért zoom-ol rá vagy 4x esen mikor kirakja háttérképnek.
Ez miért van :F
Illetve van valami megoldás hogy eredeti méretben tudjam kirakni a háttérképeket? Ascent P7 em van :R

Crypto

(#11993) mttssz válasza olivera88 (#11991) üzenetére


mttssz
senior tag

Próbálj SuperSU-t, az takarít magának.

(#11994) olivera88 válasza mttssz (#11993) üzenetére


olivera88
veterán

Mit csinál? Mit takarít?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11995) #79335424 válasza CJ3 (#11992) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam is ezt csinálta SGS2 -n (amikor még használtam háttérképet). Úgy vertem át, hogy PC -n ráraktam egy világos színű vászonra. Így a vásznat is képnek érzékelte a teló. Addig játszottam a vászon és benne a kép méreteivel, amíg elértem, hogy a teló pont annyit vágott le a vászonból, hogy a felnagyított kép pont kitöltötte a kijelzőt. Mivel nekem a főképernyő is fordul, ezért az elhelyezésnél arra is figyelnem kellett, hogy egyik nézetben se legyen elcsúszva.

[ Szerkesztve ]

(#11996) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!
Beszereztem egy Alcatel 6030D és most ahogy nézem nincsen a beállítások között hang menü?
Valakinek valami ötlet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11997) mttssz válasza olivera88 (#11994) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha felrakod, le tud torolni maganak minden masik su-appot, meg a binarisokat is osszerakja maganak.

(#11998) ksanc válasza olivera88 (#11991) üzenetére


ksanc
őstag

Minden app csereberénél kell egy wipe cache, különben bajok lesznek.

(#11999) olivera88 válasza mttssz (#11997) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. :R Az már komoly akkor. Megnézem majd holnap.
Ksanc
Azt nem tudom, nincs recoverym. Milyen bajok?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12000) Keeperv85 válasza ksanc (#11998) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem kell, sőt: tökéletesen felesleges. Megcsinálja magától a rendszer az ICS óta. Maradvány funkcióként él tovább a recovery-k alatt is csupán. Pláne hogy a wipe data törli a cache-t is, mivel a data-n van kompletten...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.