Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) 0xmilan válasza Muton (#12650) üzenetére


0xmilan
addikt

Van sok jó "cleaner" program Play-en, de ha a gyárilag telepített bloatware-t szeretnéd leszedni /system/app-ból, ahhoz már root jog kell.

(#12652) Devas


Devas
őstag

Hali!
Teleptettem a számítógépemre a Motorola Device Manager 2.4.5 programot, de hiába csatlakoztatom a Moto E készülékemet a gép mind a 8 USB csatlakozójára, nem hajlandó felismerni a készüléket. Ötletek?

Köszi!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12653) nemethsza


nemethsza
tag

Köszi, akkor ezt próbálom.
Van arra mód, hogy az alkalmazásADATokat ne veszítsem el?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#12654) #79335424 válasza nemethsza (#12653) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt most kinek szántad? Ha nekem, akkor jó lenne, ha a "válasz" gombbal kezdenéd a hsz. -t. Szerintem nincs rá mód. A Batch Tool -ban van erre lehetőség ("upgrade" gomb), de ez kb. egy frissítésnek felel meg, ami sztem nem fogja orvosolni a hibát. De ha gondolod, akkor kezdhetsz azzal is, hátrébb nem leszel, max. eggyel többször dugod gépre. De sztem nálad a "restore" lesz a megoldás, ami viszont teljes radírt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#12655) nemethsza válasza #79335424 (#12654) üzenetére


nemethsza
tag

Neked, bocs, mellékattintottam.
Egyelőre az a "gondom", hogy rádugom a gépre (win7), és a TC-ben/Intézőben meg is jelenik a plusz két meghajtó, de csak betűjellel, vagyis a tartalomhoz nem enged hozzáférni. A tabon viszont nem találom azt a "kapcsolót", ahol át tudnám állítani, hogy lássa a pc a tartalmat is :F

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#12656) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Qilive Q4812-es (Auchan mobile) telefonom amin Android 4.2.2 van rajta. A kérdésem az, hogy szeretném a gyári vissza állítást használni, de nem találom. Tudtok ebben segíteni?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#12657) #79335424 válasza nemethsza (#12655) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyesmit inkább már tényleg a készülék topikjában kéne kérdezned (meg driver telepítés, csatlakoztatás, stb.). Lehet, hogy egy ilyen hibajavításhoz nem tudnak Neked step by step útmutatót írni, de azt kizártnak tartom, hogy a PC -hez csatlakoztatás, az adatátvitel, vagy a flashelés módját ne ismernék. A SOC -al viszonylag mélyreható tapasztalataim vannak, de nincs ilyen Tabom.

(#12658) nemethsza válasza #79335424 (#12657) üzenetére


nemethsza
tag

Thx, akkor keresem a Pipo-topicot.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#12659) Keeperv85 válasza nemethsza (#12658) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt hiába... nem lesz olyan.

A Home gomb hibája lehet egy hibás GAPPS frissítés, ami nyilván ezeken a csodákon annyira gyári és érintetlen, akár csak az Android rendszer.

(#12660) sz.balazs.95 válasza tolvaj! (#12638) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na időközben kicsit jobban átkutattam a rendszert, és arra jutottam, hogy ez a szinkronizálósdi messze nem olyan egyszerű kérdés, mint amire gondoltam. Megpróbálom összegezni, hogy mire jutottam.

A rendszerbeállításokban szerepel egy gyári (HTC-s) SkyDrive bővítmény, vagy nem is tudom minek nevezzem.
A lényeg a lényeg, ezt mikor először beállítottam, felajánlotta a képek szinkronizálását.
Én természetesen az igenre mentem, és az állapotsávban szépen tájékoztatott is arról, hogy hogy halad a dolog.

Na most ez a modul benne van a gyári (szintén HTC-s) galéria appban is, de ott csak megnyitni tudom a OneDrive-on levő képeimet.

A rendszerbeállításokban megnéztem a fiókok kezelése részt, de itt minden rendben be van állítva.

Szóval még abba sem vagyok biztos, hogy most be van-e állítva rendesen.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12661) nemethsza válasza Keeperv85 (#12659) üzenetére


nemethsza
tag

Hali,
azért találtam. Igaz Pipo M9-ét, de onnan kiolvastam, hogy mivel, hogyan tegyek fel új romot. (Hja, az analfabétának minden infó jól jön)
Le is szedtem az enyémhez a gyártó oldaláról az utolsó english romot, feltettem, és láss csodát: meghülyült az érintőpanel. Kalibrálatlanul, ezernyi ghost touch-csal villogott. :-(
Kerestem neten legfrissebb english romot, feltettem, ugyanez :-(
Itt kezdtem morcos lenni....
Olyan összevissza volt a működés, hogy még azt sem tudtam kipróbálni, jó-e a home gomb...
Mit bukhatok - a home gombot tyúklábasan is "felismerem" -, leszedtem a legfrissebb chinese romot.
Feltettem, működött. Próba-cseresznye alapon elnavigáltam a tyúklábmintákon a nyelvbeállításig, és a chinese romban nemhogy angol, de magyar is van. :-)
Öröm, bódottág.
Így csak az app adataimat buktam, viszont 4.2.2 helyett 4.4.2 van tabomon.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, Somatom- nak különösen.

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#12662) #79335424 válasza nemethsza (#12661) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát még ha hallgattál volna rám! De úgy tűnik, hogy én kíváncsibb voltam nálad, mert körülnéztem a vondroidon, és a freaktabon is. Találtam custom romot is (pl. Riley 2.0 TWRP recovery -vel), meg még egy csomó, hasznos infót.

(#12663) nemethsza válasza #79335424 (#12662) üzenetére


nemethsza
tag

Bizonyára :-)
Az általad leírt szövegben olyan karakterláncok (szavak?) vannak, amelyek értelmezése jelentős időmet és energiámat venné el.
Ahhoz, hogy tudjam, mi lehet hasznos nekem, erről a témáról kicsit több kellene a fejemben, mint amennyi van...
Hallgattam rád: úrvezető - RK Batch Tool - 1 db img.
Thx még1*!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#12664) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

FIGYELEM!!!

:))

Indul egy internetes kurzus!

Vannak köztünk erős angoltudással megáldott, JAVA-ban Androidos alkalmazásokat programozni kívánó résztvevők?

A Readingi Egyetem Eclipses szemesztert indít részünkre!

:))

Gyertek, fejlesszünk tuti kis appokat!

:))

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12665) WOT-H-A-C válasza nyuszi123456 (#12664) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia nyusssziiii! Nagyon csalogatò ajánlat! Mennyibe kerül??$$$$$$ :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12666) td


td
senior tag

Üdv!

Betelt a mobilom memóriája Android 2.1 alatt, és a kérdésem az, hogy ha újraindítom, akkor rendbejön-e? Már régóta írta, hogy hamarosan megtelik, illetve a gyári böngésző is írta, hogy a sajátja telőben van, de ebben törölgettem folyamatosan, és így kézben lehetett tartani a dolgot. Egyébként itt 4 megás adat-adagokról van szó, amiket weboldalakhoz lement - azt nem tudom, hogy hogyan lehetne olyan sok ezekből a belső 128(?) megában, mint amennyit listáz...

Ha újraindítom a mobilt, ez helyrejöhet? Most még a teljesen alap appok is nem várt módon leállnak, ahogy írja. Appot törölni nem szeretnék, ha nem muszáj. Lehet, hogy most nem is menne, mert még egy fotót sem csinált meg, csak fogyott némi hely a kártyán... Újraindítani meg a jegyzetek miatt félek, mert ezeket (jó sok van...) csak a telefonon tudnám kinyerni, és ha nem indul majd el rendesen, akkor az szívás lesz.

A belső memóriában 18-20 mega volt szabadon, most meg 20-28KB-ra esett le, egy összetettebb weboldal megnyitása után. Ekkor halt le a rendszer. A mobil egy X10 mini pro. Tudtok valami ötletet erre?

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12667) #79335424


#79335424
törölt tag

Ismét egy mini. Mínő meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#12668) szili.tamas1 válasza #79335424 (#12667) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

U20i :)
Az sk17i az a sima mini pro.
Latom javitottad, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#12669) #79335424 válasza szili.tamas1 (#12668) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, közben leesett, hogy az x10 az az elődje. SK-17i GB -vel jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#12670) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo A60-as készülék.
A bluetooth-ot szeretném rajta aktiválni, de sehogy sem sikerül.
A telefonon megkerestem az eredetileg fentlévő bluetooth apk-t és újra telepíttettem (szerinte már fenn van), de nem sikerült.

Mi lehet a baj?

Köszönöm

(#12671) 7Sony7 válasza td (#12666) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv! Ha ez komoly, nem pedig poén, akkor eléggé megkéstél, de ha még megy a teló, akkor ments ki mindent,
ami kellhet, mert ha tényleg ennyire tele van (a háttértár is gondolom), akkor tényleg lehet gubanc már az újraindításkor is.
A helyedben én elvinném valakihez, aki ezt jobban érti. Ha mégis te akarod csinálni, én mentés után elkezdenék takarítani, annyira, hogy az SDmaid felmenjen (ha kompatibilis a telóddal), a többit az elintézi. Legalábbis kezdetnek.

-

(#12672) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Háát én is azt mondom hogy valaki aki ért hozzá az tegyen rá valami CM7.0 Alapú romot
Vagy ha te akarod akkor rootold ki...utánna rakd fel a root explororert...
távolisd el a felesleges appokat...illetve számtalan mód van még...amihez figyelem és türelem kell

Egyébként a gyári böngészőt szerintem felejtsd el.

(#12673) Keeperv85 válasza albgab (#12670) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!
A jogait is visszakapta? A system partíción van?

(#12674) nyuszi123456 válasza WOT-H-A-C (#12665) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ingyenes.

Képzeld, most láttam a mobilporton, hogy itt is volt egy JAVA előkészítő és Android programozó internetes tanfolyam magyarul, vagyis a másik fele tegnap indult. Egyelőre nem tudok többet, mert a link egy meglehetősen rideg oldalra visz, ahonnan már nem működnek az újabb linkek. (Vagy ez fizetős?)

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12675) nyuszi123456 válasza aprokaroka87 (#12672) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Mesélhetnél még erről.

Rooton, új romon gondolkodok, de kényelmes a gépem, úgyhogy csakis ésszel.
Olykor Android témában erős az elfogultság erre-arra. Annyiféle gép és lehetőség van...

De épp erősíti az Android fejlesztést a sokféleség, és a kezdő szint kedvező ára is.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12676) albgab válasza Keeperv85 (#12673) üzenetére


albgab
aktív tag

Systemen van,
Jogait? Hol? Hogyan?

(#12677) ksanc válasza nyuszi123456 (#12674) üzenetére


ksanc
őstag

Magyarul nem tudom, milyen és mennyi tanfolyam van, de angolul rengeteg.
Például ez: www.coursera.org/course/android

Ez nagyon jó kis oldal egyébként, lehet válogatni a képzések között, ingyé' :)

(#12678) aprokaroka87 válasza nyuszi123456 (#12675) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ezt jól benéztem,az elöző kommentem td nevű felhasználonak lett volna válaszom a memória elfogyos problémára.

(#12679) aprokaroka87 válasza nyuszi123456 (#12675) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ezt jól benéztem,az elöző kommentem td nevű felhasználonak lett volna válaszom a memória elfogyos problémára :)

(#12680) aprokaroka87 válasza albgab (#12676) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a system/app könytvárban valóban benevan,akkor
Root explorer-ben az adott apk ra rányomva hosszan megjelenik egy lista,ott válaszd ki a permissions sort,ott pipáld ki az első oszlopot végig,mig a második oszlopban a fenti legelsőt pipálod ki.
De segitség lehet valamely melette levő .apk fájl permissions része is akár

Utánnna telefont újraindit...

(#12681) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Adott egy full laikus felhasználó aki ráadásul szőke és nő :DDD , adott egy samsung galaxy SIII, ami totál tele van szeméttel (másfél éve használja) az 1GB ramból 850MB restart után is foglalt. A telefon baromi lassú már, SD Maid-ot felrakattam vele, de összesen 8db(!) programot jelez (programkezelőben), és ebből csak 3 db autostartos, de azok kellenek is neki (skype, viber, arckönyv) semmi nem fut elvileg a háttérben. Felrakattam vele a clean master-t is, az azzal történő takarítás után eljutottunk 200MB szabad ram-ig, de azért többnek kellene lennie (mondjuk a duplájának). Kellene egy gyári visszaállítás, de az adatoknak (tel-könyv, sms-ek, képek, zenék, programok) vissza kellene, hogy kerülnie a visszaállítás után. Mi lenne a legegyszerübb módja eme folyamatnak amit egy 600km-re lévő nőnek el tudok magyarázni skype-on, úgy hogy meg is értse és meg is tudja csinálni? (a Titanium backup-ra gondoltam, de még sosem használtam, nem tudom alkalmas-e erre. A készüléken 4.3 andorid van)
Előre is köszönöm a segítséget!!

(#12682) sz.balazs.95 válasza dioka7 (#12681) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Google fiókodon tudsz csinálni biztonsági másolatot, amit a hard reset után vissza tud tölteni a telefon.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12683) tolvaj! válasza dioka7 (#12681) üzenetére


tolvaj!
őstag

Titanium root köteles. Google fiók mentés, gyári visszaállítás, google fiók visszaállítás, majd a lunchert is cserélni, mert a tw felület emészti legjobban a memóriát a samsungokon.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12684) dioka7 válasza tolvaj! (#12683) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Tudnál valami olyan launchert javasolni ami tuti h jó? Csak hogy ne kelljen sakkozni vele, mire találunk egyet! :R

(#12685) beg válasza dioka7 (#12684) üzenetére


beg
veterán

Apex, Nova és a további találatok playen a launcher szóra. Ízlés, megszokás, igyény függő.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12686) ksanc válasza dioka7 (#12684) üzenetére


ksanc
őstag

Én - pedig általában nem szoktam :D - populáris vagyok ebben a kérdésben és a GO launchert használom :) Próbáltam többet is de mindig ehhez térek vissza, beraktam a firmware-be is, kicseréltem a gyárit vele.

(#12687) cappa72 válasza ksanc (#12686) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem a faék szintű Zeam Launcher van fent, Rumcájsz és RootRulez fordításában.
valami 400kb az egész apk. Igaz, már nem fejlesztik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12688) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Adott a teló lg f6 4.1.2 jb van rajta telenoros.Otthon a wifi hálózatra csatlakozok opera classiccal cm browser böngészővel, és nem akar menni oldalakat nem tölti be :((( Google play-re csatlakozik de letölteni már nem akar :((( De az opera mini az meg megy :Y :W Minden oldalt megnyit betölt.
TP-link w740n tipusú routert használok ezen esetleg van valami beállítási lehetőség hogyha több készülék van csatlakoztatva menjen rendesen??Vagy a telón??Az esetleg bekavarhat ha két telefon csatlakozik??gondolom nem..Itthon 12megás net van ez sem lehet probléma,szerintem..Ötlet?? :))

(#12689) td válasza 7Sony7 (#12671) üzenetére


td
senior tag

Igen, komoly, miért viccelnék ezzel? Ez a kimentés az, ami jelen helyzetben nem igazán fog menni, mert azokat a jegyzeteket valami belső helyre menti, nem az SD kártyára. Nem tudom egyébként neked hogyan jött le, de nem az SD-kártyával van baj, hanem azzal, amit a telefon belső memóriaként ír ki a beállítások között. Ez most 28KB-on áll, és valamit a böngésző csinálhatott. Ezért gondoltam arra, hogy egy újraindításnál kitisztulhat, csak nem tudom, hogy abba a memóriába dolgozik-e úgy, futás közben.

Az az SD Maid mennyit foglal kb.? A Playen nem írja.

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12690) 7Sony7 válasza td (#12689) üzenetére


7Sony7
addikt

Az sdmaid 5.5Mb ot ír, plusz az unlocker 800kb.
Csinálni kell neki helyet sajnos.
A jegyzetet úgy gondoltam, hogy leírod papírra vagy lefotózod a kijelzőt, ha máshogy nem tudod. Pc vel ősszekötve sem tudsz már menteni?

[ Szerkesztve ]

-

(#12691) td válasza aprokaroka87 (#12672) üzenetére


td
senior tag

Rájöttem, hogy nekem szól. :)

Ehhez a rootoláshoz én nem értek. Milyen romra gondoltál, és mikor kéne azt feltennem?

Vagy az a root explorer mit tud? Jelen állapotában tudna valamit kezdeni a telefonnal?

Én arra gondoltam, hogy leszedek telón egy appot, pl. egy kb. 20 megásat, és akkor annyi hely elég lenne (egyébként 8-10 megával futott az utóbbi időben, ezt tegnap rosszul írtam), csak mi van, ha azt sem tudja megcsinálni rendesen, ha nem képes végigcsinálni? Mint ahogy a fotónál is úgy tett, mintha megcsinálná, de csak a hely fogyott a kártyán, a kép nem lett ott, vagy legalábbis az alkalmazás nem jeleníti meg, egy korábbi kép az utolsó.

Ilyenek is "nem várt módon" le szoktak állni, mint a gapps, ncore, vagy pl. nem lehet egy már meglévő alarmot sem bekapcsolni, mert az ébresztőóra is elszáll a fenti módon... (Már futott előzőleg, nem most kéne indítanom, habár nem ismerem az Android memóriamenedzsmentjét.)

A gyári böngészőt amúgy azért használtam, mert volt, ami jobban, és volt, ami kicsit máshogy, de kényelmesebben jelent meg vele, mint a nem mai darab Opera Mobile-lal(mobil, és nem Desktop módban). És pl. az Indamail Operában mintha nem is működött volna igazán mobil verzióban. De ahogy írtam fentebb, egy adott honlap megnyitása közben fogyott el a hely hirtelen, eddig még nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12692) td válasza 7Sony7 (#12690) üzenetére


td
senior tag

Köszi!

PC-vel még nem mertem összekötni. Amúgy fent van rajta egy myPhoneExplorer, de az nem tud ilyen extrákat. Illetve szerintem semmi nem képes ezeket a belső jegyzeteket kezelni, ahhoz viszont túl sok van, hogy fotózgassam... Már régebben is akartam copy-paste-olgatni, de amilyen macera, mindig elodázódott. Pedig úgy voltam, hogy még sok helyet is foglalhatnak... Aztán erre a böngésző csinált valamit sunyiban. Mondjuk ez szerintem nem normális, hogy a rendszer ennyit engedjen egy appnak lefoglalni, hogy utána veszélybe kerüljön a saját működése.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12693) 7Sony7 válasza td (#12692) üzenetére


7Sony7
addikt

Így, hogy ennyire csurig van a teló, már nem könnyű a helyzet, de ha lehet, én összekötném pc vel, felmásolnék a gépre mindent, amit csak lehet, (Tényleg, amúgy milyen teló ez? Lehet, hogy van itt topicja, segíthetnének a pc összeköttetésben.)
Azután csinálnék helyet az sdmaidnak, lefuttatnám (több opciója is van, ezért lenne jó, ha valaki tudna segíteni, aki jártasabb ebben), ha kész, feltenném a titanium backup-ot, lementenék vele mindent (ennek a mentésnek kell hely, ezért kell előbb az sdmaid) aztán a TB mentést kimenteném pc re, vagy felhőbe.
Ha ez megvan, és még mindig nem az igazi a teló, akkor tel számok mentése csv formátumba, onnan pc re és felhőbe+ google szinkron. Ezután jöhet a gyári állapot visszaállítása, de ez már csak végső esetben, és plusz utánajárással, mert lehet, hogy kihagytam valami menteni valót.

-

(#12694) lacik25 válasza td (#12692) üzenetére


lacik25
tag

App Cache Cleaner - 1Tap Clean 5,08 MB feltelepítve - nem kell root!
[link]
Ideiglenesen uninstallálni pár progit, hogy min. 30 MB szabad legyen, vagy a programok kezelésénél a böngésző adat és cache törlése.
Ezután lehet nyugodtan bútolni és pc-vel összedugni.
Ha tudnánk a belső jegyzeteket készítő progi nevét, lehetne ötletelni annak mentésén.
Totalcommander ADB-pluginnal látja a teló belsejét is (nem tudom, root nélkül is?), s vele vagy droidos filekezelővel a jegyzetkészítő app nevére rákeresni a jegyzetek helyére.
Amúgy a vin rendszerparticiót is le lehet nullázni, sőt még a linuxot is!

(#12695) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Csak remélni tudom, hogy jó helyre írok....

Adott 1 android (ki gondolta volna) mobil, amin 4.2.2-es rom van fenn, azt hiszem az adott rom 13-as verziója...
Azóta jó pár javítás kijött jelenleg - ugyanazon szerző műve - a 27-esnél tart.

1 sima recovery-vel lehet frissíteni a romot, ha meg szeretnék rajta mindent őrizni ? Vagyis: recovery menü teljes mentés, majd az új rom zip-ben történő megmutatása és újraindítás után már az új rom fogad ?

2.5-ös twrp-m van...

Választ :R :R :R

(#12696) beg válasza #73959936 (#12695) üzenetére


beg
veterán

Ha a partíciók mérete nem változott, vagy nem lépett android verziót, akkor elméletileg igen. De egy twrp mentéssel kezdj mindenképp.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12697) #73959936 válasza beg (#12696) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mentés megvolt, és megléptem válasz előtt a rom cserét is.

Persze választ köszönöm :K , jónak tűnik, kérdés az maradt bennem, mert nem volt rá elég időm:
volt-e értelme az egésznek, javult -e gps -ben bármit is a készülék ? Majd otthon, ha lesz wifi...mert az epo frissítése siralmas volt :W

Üdv. Csaba

[ Szerkesztve ]

(#12698) #73959936


#73959936
törölt tag

Bizti nagyon buta vagyok OI fájlkezelő
Hát nem nagyon boldogulok vele.

Van ugye a gps.conf fájl az sd kártyán át kéne tenni a teló etc könyvtárába, odáig vagyok, hogy másolás és persze meg is jelenik az 1 item selected stb. de a beillesztés az adott mappába már nem jön össze, de hogy miért sejtelmem sincs.

Root-olt teló...már sokszor csináltam ilyet, de más fájlkezelő volt fenn...

választ :R

(#12699) #79335424 válasza #73959936 (#12698) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom azért, mert a gps.conf a system -ben van, ami alapértelmezetten csak olvashatóként van csatolva. Ki kell kapcsolni a GPS -t, meg kell jegyezni a jelenlegi conf tulajdonosát és jogosultságait, újra kell csatolni a könyvárát r/w -ben. felülírni a fájlt, az újnál beállítani a régi paramétereit, visszacsatolni a könyvtárat ro -ba, majd reboot. Lehet, hogy a conf csak GPS bekapcs után kell és akkor nem kell reboot, de biztos, ami tuti, sosem árt.

(#12700) #73959936 válasza #79335424 (#12699) üzenetére


#73959936
törölt tag

Bocs, kicsit hülyén hangzik, értem is meg nem is (enyém hiba)

Gps nincs bekapcsolva és a gps.conf csak és kizárólag az sd kártyára van másolva, onnét szeretném a megfelelő helyre tenni...egyébiránt ez root explorer alatt simán ment...

:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.