Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) jonnyjoker01 válasza ms73 (#11850) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Összeomlottak a google alkalmazások :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11852) ksanc válasza Keeperv85 (#11842) üzenetére


ksanc
őstag

Nincs preloader. Ezen a platformon nem létezik ilyesmi...

MTK6572-es proci van benne, elvileg kellene, hogy legyen. Próbáltad a vcom driver-t és a Flash Tool-t? Biztosan, csak kérdezem :)

(#11853) tolvaj! válasza ksanc (#11852) üzenetére


tolvaj!
őstag

nem. leadcore proci van benne. hasonló a felépítése az MT6589 vagy MT6582 höz, de más.
hasonlóan kis gyártó mint az allwinner.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11854) vilag


vilag
tag

Üdv!

A kérdés a következő lenne:

Munkahelyen lévő hálózatra csatlakoztattam egy WiFi-s routert. A internetelérés úgy működik, hogy a központi (budapesti) szerveren keresztül megyünk ki a netre.
A hálózatot tűzfal védi, így az összes böngészőnél be kell állítani, hogy proxybeállítások automatikus észlelése.

A probléma a következő:
Ha behozok egy laptopot, akkor a már említett router wifijéhez csatlakozva tudok netezni, viszont ha egy androidos okostelefonnal csatlakozok a wifire, akkor nem megy rajta a net.
A csatlakozás megtörténik, azzal nincsen gond, csupán nem lehet rajta böngészni és semmi mást csinálni amihez net kell.

Van valakinek ötlete arra, hogyan lehet ezt a problémát áthidalni?

Előre is köszi!

(#11855) Vanir


Vanir
veterán

Üdv!
Samsung Galaxy Ace 3 készüléken elkövettem azt a merészséget, hogy nekiálltam a gyári alkalmazásokat egy programmal kitörölgetni (persze csak a tényleg nem kellőket). Ennek már több hete, és semmi problémám nincs, egyet kivéve. Nem tudok csengőhangot beállítani. Ha a zene alkalmazásból választom ki, és megyek rá a beállít mint csengőhang menüpontra, akkor kiírja, hogy a "Zene leállt". Ha a beállításokból próbálom, akkor csak simán nem rakja be, hiába választom ki.
Erre a problémára tudnátok valami megoldást kitalálni nekem a factory resetet leszámítva? Köszönöm!

(#11856) Keeperv85 válasza ksanc (#11852) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem MTK procis, hanem Leadcore, azon belül is LC1813-as. Van gyári recovery (3e), ez a hang le, vagy a szokásos parancsok. Van AMT mód, ez a hang fel... és ennyi... az utóbbiban nincs USB kapcsolat.

(#11857) tolvaj! válasza Keeperv85 (#11856) üzenetére


tolvaj!
őstag

nyakatekert ötlet következik!:

DD paranccsal menteni mindent, gépen kipucolni a romot, root joggal felruházni. Átalakítani .zip update fájlá és sima 3e recoveryből /install update from sd card menüvel felflashelni. Ha valahol hülyeség javíts ki kérlek, de hirtelen ez jutott a fejembe.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11858) Keeperv85 válasza tolvaj! (#11857) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az ötlet nem rossz, de lássuk sorba, hány ponton vérzik el:

"DD paranccsal menteni mindent" >> dd-vel csak root után lehet menteni, amúgy nem megy

"root joggal felruházni." >> ezzel kéne kezdeni...

"sima 3e recoveryből /install update from sd card menüvel felflashelni" >> Szuper, csak egy kis stikli van a dologban. A signature verification, ami megnézi hogy hitelesített-e a csomag, amit fel akarsz tenni a gépre. Persze: egyedi kulcs kell hozzá, szóval képtelen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#11859) ksanc válasza Keeperv85 (#11856) üzenetére


ksanc
őstag

és tolvaj!-nak is: oopsz, köszi.

Hirtelen rákerestem és mtk6572-es dual core-nak írta az u889-et több helyen. Bár írtad az LC-t... :U

Akkó' én nem tudom :) Esetleg power + vol up + vol down ? :)

(#11860) Keeperv85 válasza ksanc (#11859) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jó lesz ez, csak nem kell a power. Ezzel megy a fastboot. Eddig én is power-el próbáltam. Rossz megszokások... :W

Most már csak azt kéne kitalálnom, hogy kernelt honnan szedjek, amit át tudok kapcsolni insecured módba... :U

(#11861) tolvaj! válasza Keeperv85 (#11858) üzenetére


tolvaj!
őstag

magyarán pont az teszi lehetetlenné a dolog elérését, amit el akarsz érni :W akkor marad a gondokozás :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11862) ksanc válasza Keeperv85 (#11860) üzenetére


ksanc
őstag

:DD

Az insecured adb-re gondolsz? Az - legalább is mtk-nál - nem a kernelben van.
De semmit sem tudok erről a platformról, boot.img van-e, szabványos vagy valami egyedi formátum stb.

[ Szerkesztve ]

(#11863) Keeperv85 válasza ksanc (#11862) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, a default.prop-ban lévő ro.secure kulcsra gondolok. :K A gond az, hogy az ehhez meglévő romokban a zImage és a ramdsik külön van és hiába van a fastboot boot kernel ramdisk.img parancs, mert ez bizony nem indul újra, hanem fastboot alatt marad...:W

(#11864) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#11863) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

;]

Megtört a nagy védelem...

(#11865) olivera88


olivera88
veterán

A 4.3 nak mennyi rendszermemória kell h rendesen működjön, na lassuljon be? Jelenleg már csak 360 pár mb szabad helyem van, meg van még egy másik belső tárhely ahol 899 mb szabad hely de oda nem lehet appokat telepiteni. Akkor mi értelme van annak? :F

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11866) kisnokia válasza #79335424 (#11848) üzenetére


kisnokia
aktív tag

:( Szomorúúú! Ilyen szinten belenyúlni szerintem nekem, laikusnak nem tanácsos, igencsak nagyobb a kockázata annak, hogy valami hülyeséget csinálok vele.

(#11867) #79335424 válasza kisnokia (#11866) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az tény, hogy kell hozzá olvasgatni, de amit leírtam, az messze nem a mélyvíz. Ezek a módszerek elég általánosak. Nagyon sokan használják/használjuk. A CWM és a Titanium Backup remek eszközök. Nagyon sok leírás, videó, step by step útmutató van a használatukról. A mélyvíz az, amit pl. a #11864 -ben látsz. De nem valószínű, hogy Neked valaha ilyen mélyen bele kéne túrnod a rendszerbe.

(#11868) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,egyik haver vett egy HTC Desiré C-t,bekapcsolta (sim card nélkül),majd feloldás után kér egy felhasználó nevet(email) meg jelszót,a régi tulaj írta neki,hogy mit írjon be,de már későn,és sokat próbálkozott...
Tehát most feloldás után kéri az adatokat,és már a bal felső sarokban azt írja hogy túl sok próbálkozás...
Próbálok neki segíteni,de mivel én iOS-es vagyok egyáltalán nem értek az androidhoz....tehát nincs valami reset benne?mondjuk bekapcsolásnál nyomva tartom a hangerőgombot :B ...vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#11869) Adamis válasza dezs520 (#11868) üzenetére


Adamis
őstag

Vagy az, vagy a hang le... Ott pedig wipe data! ;)

(#11871) #79335424 válasza dezs520 (#11868) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van ilyen. Nem is értem, hogy az előző tulaj miért nem csinált teljes pucolást. A szükséges menü előcsalogatása készülékspecifikus. Biztos lesz itt egy Desire ismerő, aki megírja a tutit.

(#11872) dezs520 válasza #79335424 (#11871) üzenetére


dezs520
senior tag

...hm,azt hittem ez op rendszer függő,nem gondoltam,hogy más egy HTC,egy SONY,meg egy LG...azért köszi,akkor várok! :)

(#11873) Keeperv85 válasza #40993792 (#11870) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Most én érzek zavart az erőben... MotionWiz... Cumcung? :Y:Y

(#11875) #79335424 válasza dezs520 (#11872) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Google sajnos (vagy szerencsére, nézőpont kérdése) nagy szabadságot enged a készülékek gyártóinak a rendszer formálásában. Sőt, lehetségesek olyan funkciók is, amelyeket az eredeti Android rendszer egyáltalán nem tartalmaz (pl. dual SIM). Garantáltan "eredeti" Android csak a Nexusokon és a Google Edition készülékeken van.

(#11876) Keeperv85 válasza #40993792 (#11874) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tényleg itt a világvége... még az ég is besötétült... :U:Y

(#11877) Adamis válasza dezs520 (#11872) üzenetére


Adamis
őstag

Szóval a Desire C gyári visszaállítását EZ ALAPJÁN lehet elvégezni.
Tehát Hang LE és Bekapcs együtt kb 3 mp-ig, majd "Clear Storage"!

(#11878) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

A Sony Xperia SP telefonom napok óta instant kikapcsol amikor úgy gondolja, és ilyenkor pl a hívásnaplóból is eltűnik az a 2 elszállás közötti pár hívás.
Ha itthon vagyok érdekes nem csinálja csak ha bárhol máshol vagyok :D
Ez lehet az android valamilyen beállításának hibája, magyarul érdemes újrarakni a telót, vagy alapból gariszervíz?

[ Szerkesztve ]

(#11879) olivera88 válasza #40993792 (#11870) üzenetére


olivera88
veterán

Belső tárhely igen. A 2.3 nál ha 17 mb alá csökkent a belső memória akkor ne volt hajlandó rendesen működni, nem szinkronizált, meg lassú is volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11880) dezs520 válasza Adamis (#11877) üzenetére


dezs520
senior tag

Sikerült,Köszönöm! :) Még annyit tudnál segíteni,hogy magyar nyelvet miért nem tartalmaz az alaprendszer?

(#11881) Adamis válasza dezs520 (#11880) üzenetére


Adamis
őstag

Nyelvi beállításoknál nincs? :Y Milyen szolgáltatótól van a telefon?

(#11883) dezs520 válasza Adamis (#11881) üzenetére


dezs520
senior tag

Magyarországi,gyári független...elvileg...
A system language-be nézem,de van 9 db angol meg 4 db thai szerű....

(#11884) Keeperv85 válasza #40993792 (#11882) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez tisztán morális kérdés... Cumcung nem. Akkor sem, ha jó lenne... :N

(#11885) Quasi_modo válasza dezs520 (#11883) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Magyarországi,gyári független...elvileg...
Akkor lehet hogy csak elvileg.

valami

(#11886) dezs520 válasza Quasi_modo (#11885) üzenetére


dezs520
senior tag

De akkor most nem értem,és mi van ha nem magyar,még egy német nyelvet sem raknak bele?
Vagy lehet az amcsiktól van(?)....

(#11887) Keeperv85 válasza dezs520 (#11886) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Semmi. Fel kell rá tenni egy magyar romot és kész. :K

(#11888) dezs520 válasza Keeperv85 (#11887) üzenetére


dezs520
senior tag

pfffff.... :Y

(#11889) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag


Ezt a wifi ikont mi okozhatja, illetve mit jelent? Ugye ha normalisan mukodik a kapcsolat akkor szep kek az ikon nem ilyen semmilyen. A bongeszes mukodik, letolteni azonban semmit nem enged, a facebook sem megy.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#11890) dezs520


dezs520
senior tag

Na,kis olvasás mikre képes...
Azért köszönöm mindenkinek :R

(#11891) AlyrArkhon válasza szili.tamas1 (#11889) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

én akkor láttam ilyet, amikor a routeremmel okés volt a kapcsolat, de a wan le volt halva (UPC nem ment, így net nem volt), így értelemszerűen semmi nem működött (böngészőn is csak cache-elt dolgok jöttek, új semmi)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#11892) csabbymtc válasza Keeperv85 (#11847) üzenetére


csabbymtc
tag

Ötletnek jó. :)
Viszont a szoftver többször ki lett cserélve rajta, ami ugye lemerült telefon esetén nem lehetséges.
És az illető azt is írta, hogy a telefon veszi a töltést, szóval ez nem lehet.

(#11893) AlyrArkhon válasza csabbymtc (#11892) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

azért csak tessék kiprobalni egy másik akksival is. a laptopunk is veszi a töltés, amíg be van dugva, de zsinór nélkül a bejelentkezés után egy percen belül kikapcsol☺

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#11894) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Lenne pár kérdésem

1:Azt hogyan lehetne megoldani hogy ha egy "mindig tv"-s dekóderre rádugom a telefonom,akkor a külső sd kártyát is felismerje?ugyanis csak a belső sd kártyát ismeri fel,az eggyel korábbi telefonom meg csak a külsőt ismerte fel.
Tudom..tudom másoljam át...de a belső tárhely csak 600mb.

2:Azt hogyan lehetne megoldani hogy az appok automatikusan a külső sd kártyára mentsék az adataikat?

(#11895) air válasza aprokaroka87 (#11894) üzenetére


air
nagyúr

1. Rendszerfüggő. Van ami egyiket sem osztja, mert már nincs benne mass storage mód csak MTP, azt pedig nem támogatják a TV-k, STB-k.
2. Szintén rendszerfüggő. Van olyan, amiben megadható a telepítés alapértelmezett helye, van olyan, amiben utólag áthelyezhetők bizonyos adatok a külső kártyára, és olyan is amiben egyik lehetőség sincs.

Esetleg keress másik romot a készülékedre! A saját topikjában - már ha van - biztosan tudnak segíteni.
Milyen készülék, amúgy?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11896) aprokaroka87 válasza air (#11895) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Beex m1d,viszont van benne usb háttértár mód,pc-n felismeri mindkettő tárhelyet.
Én nem magára az apk telepités helyére gondolok,hanem arra hogy van alkalmazás ami az egyéb adatait a belső sd kártyára menti le automaikusan,ugye van olyan app ahol ezt belehet állitani,viszont pl valamelyik nem kérdez.

(#11897) air válasza aprokaroka87 (#11896) üzenetére


air
nagyúr

"ugye van olyan app ahol ezt belehet állitani"

Pl. melyik? Én még nem láttam ilyet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11898) aprokaroka87 válasza air (#11897) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl backup and restore,te döntöd el hogy a külső vagy a belső tárhelyre mentse el a az .apk fájlokat
De pl az Operamini is csak a belső sd tárhelyet látja..azért az érdekes hogy nem lehet kiválasztani a külső sd kártyát...
Csak annyit szeretnék hogyha letöltök valamit az minden esettben egy általam megadod mappába mentse a külső sd kártyára.

(#11899) air válasza aprokaroka87 (#11898) üzenetére


air
nagyúr

Ja, hogy így érted.
Hát ez felejtős. KK alatt pedig már rendszer szinten tiltott a 3rd party alkalmazásoknak a külső SD-re írni.
Ez van. Megszoksz, vagy megszöksz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11900) aprokaroka87 válasza air (#11899) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem én...csak mivan ha szépen lassan elfogy a belső tárhelyed és nem enged meg telepiteni appokat,mondjuk nem értem ebben mi a logika.
Pl az külön vicces hogy van olyan app ami egyszerre ment adatokat a külső/belső sd kártyára plussz még a data/data könyvtárba is.
Eggyik ismerösömnek is tuti azért fogyott le szépen lassan a belső szabad tárhelye mert az appok arra írják adaikat,csakhát app eltávolitás során az egyébb adataikat nem törlik,nekem rootolt a telefonom van én megoldom ugyebár,de akinek nincs root az egy idő után bajban lesz.

Az meg külön vicc hogy a data partició részhez root kell az iráshoz és az olvasáshoz is egy fájlkezelőben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.