Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Kasya válasza LonGleY (#12948) üzenetére


Kasya
nagyúr

Stimm :R

(#12952) ksanc válasza Kasya (#12947) üzenetére


ksanc
őstag

Ezt mondjuk sehogy, merthogy üres...
Egyébként akár a notepad ++-al
is, ha tudod, mit és hol kell átírni :D

(#12953) Kasya válasza ksanc (#12952) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igaz, mindig ures marad. Elvileg az exchange mail beallitasahoz szukseges jelszot lehetne kikapcsolni, de valahogy a fajl mindig ures.

"Go to data/system and there is a file locksettings.db. Open it in SQL editor. Next tap on locksettings, and u should have a item listed as lockscreen.password_type . Change the value for this to 0. That will change lockscreen to swipe to unlock....."

Mas megoldast nem tudtok esetleg exchange security bypass-re?

(#12954) ksanc válasza Kasya (#12953) üzenetére


ksanc
őstag

Hát én finoman szólva nem használom az exchange-t, de úgy hirtelen két dolog:
1. ezzel nem a jelszót kapcsolod ki, csak a lock módját állítod, ha minden igaz. De mivel neked üres ez a fájl, ezért semmilyen hatása nem lesz
2. kell tört apk is, ha jól értelmezem így hirtelen az első leírást, amit találtam

Az biztos, hogy meglévő jelszót így nem tudsz likvidálni szerintem.

(#12955) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Nem csak saját telefonom topikba, de ide is beírom: Egyik ismerősöm elhagyta a telefonját (LG G2). Sajnos, nem engedélyezte a helymeghatározáshoz való hozzáférést a telefonnak, így az android devide manager nem tudja beazonosítani. Weben bejelentkezve mutatja,hogy online a telefon, de nem mutatja hol van, az előbb leírtak miatt. Van valakinek ötlete, hogy lehetne megtalálni? Valószínűleg valami bokorban pihen, bekapcsolva, aktív mobilnettel, mert ha ellopták volna, minimum kikapcsolták volna.

(#12956) tolvaj! válasza icecave (#12955) üzenetére


tolvaj!
őstag

Pár száz méteres pontossággal akkor is kellene mutatnia, ha nincs bekapcsolva a gps. Ha az megvan, akkor pedig el kell indulni egy mobilnetes telefonnal amin be vagy jelentkezve az ismerősöd fiókjába és megcsörgetni a telefont. akármilyen módban van, ha eszköz kezelőböl küldesz rá csörgést a leghangosabban csörög.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12957) icecave válasza tolvaj! (#12956) üzenetére


icecave
nagyúr

Mármint a device manager-nek, a webes felületen kellene mutatnia? Ennyit mutat: [link]

(#12958) ksanc válasza tolvaj! (#12956) üzenetére


ksanc
őstag

Ha a helyadat használata van kikapcsolva a beállításokban, akkor semmilyen pozícióinfót nem ad a teló.
Ami azt illeti, eleve a gps-t és a mobilnetes/wifis pozíciót is csak ennek engedélyezése után lehet bekapcsolni.

(#12959) tolvaj! válasza icecave (#12957) üzenetére


tolvaj!
őstag

Zorall.... Akkor sajnálom de passz. Mondjuk azt nem értem, ha a némítást felül lehet írni egy egyszerű paranccsal, akkor a gps bekapcsolást miért nem lehet megoldani?

Ksanc

Netbookomon jelenleg android 4.4 van ( x86 okosság). Ki van kapcsolva minden helyadat szolgáltatás rajta és mégis poénra megmondja az eszközmolesztáló, hogy hol van, ha wifin csatlakozik valahova ( mivel máshogy nem is tud)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12960) ksanc válasza tolvaj! (#12959) üzenetére


ksanc
őstag

A két dolog nem ugyanaz... A hang kapcsolgatása legfeljebb zavaró, a pozícióadatok megosztásának kapcsolgatása kicsit komolyabb dolog...

(#12961) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm. Jó lecke lesz neki biztos. Ez egy nagyon kihagyott ziccer a részéről,hogy nem kapcsolta be. Ugyanis most tuti meglenne, hisz jelen állás szerint nem ellopta valaki, hanem valahol elhagyta és meg senki sem találta meg...

(#12962) ksanc válasza icecave (#12961) üzenetére


ksanc
őstag

Én azt gondolom, hogy inkább a folyamatosan bekapcsolt mobilnet és helyhozzáférés lenne a nagyobb és igazi gáz...
Persze, milyen kényelmes meg online vagyok a f***bukon...

[ Szerkesztve ]

(#12963) icecave válasza ksanc (#12962) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért? Hazaérve megváltoztatja a FB és stb. jelszavát. Telefont a device manager engedte zárolni, sőt törölni is, de ugye megszívta szegény a helymeghatározás dologgal, mert így nem fogja megtalálni.

Mondjuk, nekem a fontosabb programok alapból zárolva vannak a telefonon CM security-vel, mindig mikor belépek, be kell írnom egy számsort. Ez egy plusz dolog ugye, ami "véd".

[ Szerkesztve ]

(#12964) tothtomi123


tothtomi123
csendes tag

Sziasztok!
Biztos írtátok már ilyen programot, de ennyi hsz-t visszaolvasni lehetetlen :D
Nem tudtok olyan programot mondani mint a google felolvasó? A lényeg hogy azt aki hiv mondja be: pl: A fönök hív :D
Remélem értitek mire gondolok! Előre is köszönöm
Üdv. Tamás :R

..lehet az a baj hogy Baja nem Dubaj..

(#12965) bigrock válasza tothtomi123 (#12964) üzenetére


bigrock
addikt

Ez inkább az Android Alkalmazások topic-ba való kérdés... Egyébként az eCID nevű alkalmazás tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#12966) dulifuli01


dulifuli01
csendes tag

Hy All!

A gondom a következő vagy lehet ez a normális:
szal van 1 Sgs5-öm és az sms írásnál ha névjegyet választok ki akkor mindent felad lehetőségként. Pl.skype partnereket, e-mail címeket. Egyszóval MINDENT. Van erre megoldás hogy csak a simen vagy ami a tel.könyvben van azokat adja fel?

A másik probléma h.h.kell szétszedni a tel.könyvel egyesített gmail címem névjegyzékét? Miért van a tel.könyvben ami természtesen a belső memóban van minden név 2-3-szor?
Hiába törlöm ki a többször szereplő neveket a tel.könyvből a Viberben mégis többször jelennek meg. Szinkronizálja a neveket de akkor is többször hagyja benne a neveket.

(#12967) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Sziasztok!
Ez az első alkalom, hogy bemerészkedek ebbe a topikba, de a problémám szerintem kimeríti az általános és mély felhasználói kategóriát!

Leírom az előzményeket, hátha a részletekben bújik meg az ördög...

Van egy ALCATEL OT995 ULTRA készülékem. Kb egy hónapja elejtettem, összetört az érintő felület rajta, szervízbe küldtem, cserére. Ez meg is történt. Azonban teszten elbukott alaplaphibával, mert a kamera nem akart működni. Ami azért is érdekes, mert két évig használtam és gond nélkül tudtam fotózni vele. Cseréltek kamera modult, úgy sem ment, cserlétek alaplapot.
A régi alaplap nem akart hivtalosan frissűlni ICS-re. T-mobilos. Az új alaplapot sikerűlt azon melegében le is frissíteni.
De elég fapadosnak bizonyúlt, ezért rktam rá CM romot.
Most olyan hibával küzdök, hogy ha hívás fogadás van a készüléken, akár kimenő, akár bemenő, tehát a kapcsolat létrejön, és a kijelző lezár, a vonal éltéig nem oldható fel! Sem közelség érzékelő, sem harveres gomb nyomkodásra.
Három rendszerrel próbáltam már ki, mind ezt csinálja.
Ötleteket kérnék, hogy kiderítsem, mi lehet a hiba!
Előre is köszönök minden segítséget!

(#12968) WOT-H-A-C válasza Szabónagymer (#12967) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem az baj, hogy a cm ami rajta van bugos.

Ha a "fapados" gyári romban nem voltak ilyen hibák szvsz visszakéne tenni azt.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12969) Szabónagymer válasza WOT-H-A-C (#12968) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ezzel mindössze két bajom van...
ad 1: Nem én használtam a telefont visszajövetel óta, én váltottam egy SGS4-re, nem felderíthető hogy futott-e az eredeti ICS, vagy már CM-mel adtam oda az asszonynak.
ad 2: Nem csináltam biztonsági mentést az eredeti ICS-ről.
De a szervíz előtt volt fent CM nem egy a telefonon, és nem volt ilyen hiba velük. Másrészt minden CM nem lehet ugyan azzal bugos! :/

(#12970) WOT-H-A-C válasza Szabónagymer (#12969) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD

Te azt hiszed minden telefonra ugyan azt a cm11-et rakják/ minden telefonra lehet flash-elni egy romot?

"Az új alaplapot sikerűlt azon melegében le is frissíteni.
De elég fapadosnak bizonyúlt, ezért rktam rá CM romot."

Erre romra gondoltam, ha nincs meg a gyári! Egyébként meg ha hardverrel nincs gond és nem megy fel a gy ári rom akkor tööb mint valószínű user error.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12971) ksanc válasza Szabónagymer (#12967) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Ez miért baj? Az én drágajó W450-esem gyárilag így működik :D

Viccet félretéve számomra elég érdekes dolgok ezek:
- teszten elbukott... milyen teszten? képet azé' próbáltak vele csinálni vajon a szervízben? Nem akarom én is az ún. szervizeket szidni, de néha jobb, ha nem nyúlnak hozzá. Mellesleg érintőcserére vitted be, minek piszkáltak mást is? Jófejségből? Gondolom, nem garanciáális javítás volt, bár akkor elég drága lehetett.
- régi alaplap nem akart hivtalosan frissülni ICS-re. Az új meg igen... ez elég érdekes. Mármint kizárt dolog, hogy az alaplap miatt.
- raktam rá CM romot. Honnan? A hozzá kapcsolodó fórumban írtak ilyen hibáról?
És a többi rendszer? Nem hiszem, hogy tucatféle változat lenne erre a telóra.
Te, biztos, hogy a telefon típusának megfelelő alaplapot tuszkoltak bele? :DDD

Ahogy WOT-H-A-C írta, vissza kell rakni rá a gyári firmware-t. Mi az, hogy fapados? Csicsát bármire lehet húzni... Ráadásul azt írod, nem is te használod :)
Első körben azzal működjön rendesen, kár egyből nekiesni a rendszereket pakolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#12972) beleszólok


beleszólok
senior tag

Talán ide illik a kérdés. Sok alkalmazás dob fel hirdetéseket. Ezen hirdetések egyike olyasmivel ijesztgeti a gyanútlan usert, hogy "veszélyes elemet talált" a mobilon.
A stílus alapján arra tippelnék, hogy akkor kerülne veszélyes elem a mobikra, ha rákattintanék.
Ismeri közületek valaki? Tényleg csalásról van szó vagy csak gusztustalan ijesztgetés?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12973) Szabónagymer válasza WOT-H-A-C (#12970) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Kissé lealacsonyítol! Nemde? Nem írtam olyat, hogy a gyári nem megy fel. Nincs meg, azt írtam!
Ha hiszed tudtában vagyok annak, hogy nem minden telefonra megy fel ugyan az a rendszer! De ennek részleteibe nem mennék bele, mert még további félreértéseket szülne számodra! ;)

ksanc: holnap privátban válaszolok, most elteszem magam holnapra, ha már juser error lettem... :))

[ Szerkesztve ]

(#12974) WOT-H-A-C válasza Szabónagymer (#12973) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Neharagudj ha megbantottalak, de nem én alacsonyítalak le hanem te magadat azzal amit leírtál!!! ;)

ksanc kolega rávilágìtott a dolgokra és leírta ő is meg èn is mi lehet a megoldás. de én itt ki is szalltam sok sikert! :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12975) ksanc válasza Szabónagymer (#12973) üzenetére


ksanc
őstag

Jóiccakát!

Én is épp megyek :)
Én nem írtam usererrort :) Csak érdekesek a hibajelenségek, amiket írtál és szervizekkel sok a rossz tapasztalat.
A felrakott CM -ról kevés az infó. Ha volt előtte rajta működő verzió, akkor ugyanannak most is kellene működnie. Ugyanúgy.
A gyári frissítés meg akkor nem szokott menni, mikor már egy kanyi bájt hely sincs a telón meg agyon van pakolva/moddolva mindenfélével. Máskülönben annak is mennie kell.
Egyébként itt a teló topikja, itt mindent megtalálsz.

Ha személyes a válaszod, akkor tényleg privi, de ha a telóval kapcsolatos, akkor inkább ide, nyilván nem ismerhetünk minden körülményt és tanulni mindenből lehet.

(#12976) #71562240 válasza beleszólok (#12972) üzenetére


#71562240
törölt tag

Marketing. De nem azt szokták írni hogy találtak.

(#12977) Keeperv85 válasza Szabónagymer (#12973) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tehetséges szervizes + hatalmas user error... Nem frissült mindegyik le, mivel nem tudott,mert eltérő AMSS verzióval jöttek ki és a gyártó is összekeveredett végül bele... A user error ott kezdőik, hogy egy szervizből kihozott készüléket nem nézel át teljesen,plusz nincs mentésed...

Mit is csinálta szerviz?

Szétszedték, hogy levegyék az érintőt, közben elszakították véletlen a kamera kábelét. Sebaj... összerakva meg kell nézni minden okés-e... pesze: nem megy a kamera. Semmi gond: kamera csere. Ezúttal az a nyomorék a csatlakozót töri le. Felszereltség magad foka, nincs hőlég, amúgy minden ragasztott szinte, nem lehet nagyon melegíteni. Kicseréljük az egész főpanelt... Nosza, ehhez már a kis szenzort is ki kell szerelni. Na ná: visszadugni még sikerült, csak összeszerelés közben nem ült bele a gumiágyba, ami miatt most folyamatosan le van takarva. Bekapcsolták a telót. Kamera oké, érintő megy. Minden frankó,mehet vissza....

(#12978) ksanc válasza Keeperv85 (#12977) üzenetére


ksanc
őstag

Ilyen nálam nem fordulhat elő, mivel nincs is a telómban proximity szenzor :D

Durva. Sajnos a fogyasztói társadalomban nem érdek a javítás, vegyél újat. Lassan kihalnak az igazi szakemberek is, az új generáció valójában már csak betanított munkás. És olcsó. Ez sajnos egyre több területen igaz. Szolgáltatói szervizesnek lassan csak olyanokat vesznek fel, akik láttak már forrasztópákát, de arra kínosan ügyelnek, nehogy jobban értsen hozzá, mert csökkentené a cég profitját.

Megint okosodtam, de csak odáig jutottam, hogy az AMSS az az Advanced Mobile Station Software, vagy AM Subscriber Software.
Mit is takar ez? Vagy ezek?

Köszi!

Még a múltkori felvilágosításodat sem köszöntem meg a szuperblokkokról, azt is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12979) Szabónagymer válasza Keeperv85 (#12977) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ok, bocsánat ha méltatlankodtam, de Te legalább levezetted, nem csak az orrom alá dörgölted, hogy user error...
Következetlen voltam, vagy inkább jóhiszemű, mert nem volt bajom a CM-ek telepítésével, még egy boot loop sem. Nem gondoltam rá, hogy hiba csúszhat be, főleg nem ilyen. Két év alatt a CM evolúció jószerivel fent volt a telón.
Ami a szervízt illeti, az érintőt is elég gányul rakták fel!
Az értesítő led szépen alávilágít a fény/közelség-érzékelőnek. (Nem tudom mi a pontosabb meghatározás.) A visszanyíl festése is meg van karcolva, ha az érintő gombok világítanak, a nyíl fele sárga. Az alatta lévő led fénye látszik.
Érdemesnek gondolod visszaküldeni, vagy vigyem más szervízbe? De az meg plusz pénz. De lehet azért a plusszért renberakják!

(#12980) szimi57


szimi57
őstag

Boot loopra tud valaki megoldást? Nincs recowery sem ADB.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#12981) cappa72 válasza szimi57 (#12980) üzenetére


cappa72
nagyúr

Rendszer újrahúzás.

(Ennyi információból ember legyen a talpán, aki tudja, hogy mit csináltál vele, hogy ilyen lett)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12982) Blue Eagle válasza szimi57 (#12980) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem nem ártana közölni milyen teló ez.

+1 Cappa!

[ Szerkesztve ]

(#12983) beleszólok válasza #71562240 (#12976) üzenetére


beleszólok
senior tag

OK, hogy marketing (egyébként de, van egy olyan változata, hogy találtak - így, múltidőben!), engem inkább az érdekelne, hogy ha megnyitom, vajon mi nyílhat meg? Kockáztatni nem merek, mert ugye kering a neten nem evés "fake" víruskereső, amik elsődleges feladata a vírusok terjesztése. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12984) szimi57 válasza Blue Eagle (#12982) üzenetére


szimi57
őstag

+ cappa72

Alcatel Idol Mini Dual SIM. Ujrahuztam a rendszert a gyári updatéval. Utána a CWM-böl csináltam egy visszaállitást. Itt halt meg. Valszeg az volt a gond, hogy egy rootolt mentést adtam be neki?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#12985) Blue Eagle válasza szimi57 (#12984) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem csak. A hiba ott volt, hogy a systemet és a boot-ot is visszaállítottad. Csak a data-t kellett volna. Pözsó dugót meg főtengelyt akartál Rönó motorba tenni. :) Most tessék újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

(#12986) szimi57


szimi57
őstag

Azért kellett a gyári update, mert egy app telepitése után a második animációnál boot loopba került. Ezt sikerult is megoldani. Most bejön az elsö animáció, de itt megáll.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#12987) szimi57 válasza Blue Eagle (#12985) üzenetére


szimi57
őstag

Már ráengedtem a gyári updatet ujra. Végigment a folyamat hibátlanul, de változatlanul megáll az elsö animációnál a betöltés. Akksi nem kiszedhetö. Le kellene meritenem?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#12988) Keeperv85 válasza Szabónagymer (#12979) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne hozzájuk inkább... (Uhh.. most nézem, hogy álmosan nem kéne írni: helyesírási hibáktól hemzseg az előző kommentem.... :Y)

Nem szoktam ilyet javasolni, de lehet jobban jársz, ha te szeded otthon szét és rakod újra össze!A fényérzékelő és a proximity (közelségmérő) többnyire egy tokban helyezkedik el és egy pici gumi tömítés van az érintő panelben elhelyezve felette. Ezt lehet szépen félrenyomni, ha nem körültekintő az szerviz. Szélsőséges esetben le is törte a szenzort egyből. Azt csak csere alkatrésszel lehet megoldani és nem árt némi kézügyesség sem, mert hőléggel kell forrasztani, pákával ezt nem lehet. No meg persze ehhez kell hőlég állomás...

(#12989) #71562240 válasza beleszólok (#12983) üzenetére


#71562240
törölt tag

A megnyitási szándékra vonatkozó kérdésed - illetve az egész eredeti kérdésed - nem logikus. Kifejtem, hogy miért, de eléggé az angyalok szárnyáról beszélgetünk, ugyanis maga a helyzetről alkotott feltevésed értelmezhetetlen, hiszen miféle okod lehetne megnyitni egy ilyen hirdetést, hogy lehetne egyáltalán valós tartalmú egy ilyen hirdetés?

Egyébként miért nem konkretizálod a kérdésedet? Bizonyára látszik azon a hirdetési banneren, hogy melyik cég melyik szoftverére utal?! Vagy még azt se mutatja? (Bár persze egyébként felesleges konkretizálni, hiszen mindegy, hogy konkrétan melyik szoftverről van szó, a ráirányuló kérdésed költői, a felvetés eleve illogikus.)

Sajnos az androidos vírusirtó, rendszertakarító szoftverek egy része ma ilyen pimasz, mókusvakító marketinget használ, miszerint úgy szövegezi és látja el mindenféle pirosan villogó rémisztő grafikákkal a reklámot, hogy az egyszeri, figyelmetlen felhasználó azt hihesse, hogy baj van az ő saját készülékén. A módszer nyilvánvalóan hazug, hiszen ami hirdetésben közli magát, az értelemszerűen nem a te konkrét telefonodra reagál, hiszen arra nem is reagálhat, hiszen azt nem is látja. (Ha az adott szoftver fent lenne a telefonodon és tényleg találna valami bajt, akkor azt értelemszerűen nem hirdetésben közölné.) Az általános hirdetési módszer is felháborító és konzumidióta, de ha ezek között te tényleg olyat is láttál, amelyik tényleg úgy szövegezi meg a hirdetést, hogy (múltidőben) talált valamit, az meg aztán végképp abszurd, az már konkrét bűncselekmény, ezért én még továbbra is tamáskodom, fenntartom a lehetőséget, hogy esetleg rosszul figyelted meg, és hasonlóan a többi ilyenhez, az a hirdetés is csak úgy tesz, mintha arról szólna, hogy talált valamit. Ügyesen vannak ezek megfogalmazva, meggrafikázva, nem lehet hogy csak figyelmetlenül nézted? Egyszerűen nem állíthatja a hirdetés, hogy talált valamit a telefonodon, hiszen egy telepítetlen szoftver eleve nem férhet hozzá a készülékedhez, ilyen hirdetést a Google Play nem is engedne, tehát ha a tárgyalt módszerű hirdetések közül az egyik tényleg azt állítja, hogy talált a gépeden valamit, akkor már az állítás önmagában bűncselekmény lenne, ilyen állítás nem létezhet, hiszen az adott szoftver nem láthatja a telefonodat, az ilyennel egy dolgod lehetne, intézkedsz, hogy a hazug hirdetést a Google azonnal szedesse le, mindenféle fogyasztói hivatal büntesse meg a céget, a Strassbourgi Emberi Jogok bírósága pedig vetesse tömlöcbe a vezetőit globális rémhírterjesztésért. Miért nyitnád meg az ilyet? A megnyitással azt érnéd el, hogy eggyel sikeresebb lett a marketing módszer. Mindenesetre már önmagában a tárgyalt hirdetési módszer miatt is elvből ignorálni kell az ilyesmit, nehogy azt tapasztalhassák, hogy az elharapózott manipulatív hirdetési módszereik széles körben beválnak - hát még ignorálni kell az olyat, amely azt állítaná, hogy (múltidőben) talált valamit a gépeden.
A másik lehetőség, hogy ez nem hirdetés, hanem valóban egy vírus, azt meg főleg nem megnyitnod kellene, hanem eltakarítanod. Nyilván van vírusvédelem a telefoonodon, annak a feladata felfedezni a kártevőket a készülékeden, nem a hirdetéseknek.

A Google Play-en, és az onnan letöltött szoftverekben elvileg nincsenek vírusokat terjesztő "fake" víruskeresők, de a szélsőmanipulatív martketing módszerek sajnos beszüremkedtek - akár ez is tekinthető vírusnak, hiszen eléggé elmosódott az a széles mezsgye, amin belül elég véleményes, hogy vírusnak tekintünk-e valamit vagy sem. Ahogy a sportban dopping az, ami tiltólistán van, a komputerizációban vírus az, ami tiltólistán van. A tárgyalt hirdetési módszert tiltólistára kell(ene) helyezni a Google Play-en (is).

(#12990) Keeperv85 válasza ksanc (#12978) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

AMSS: Advanced Mobile Subscriber Software. :K

Ez a rádiófrekvenciás firmware. Az legnagyobb mbn fájl ezeken az eszközökön. Tele van vezérlő rutinnal az eszközt illetően, illetőleg itt van vagy innen generálódik a firmware verziószáma, amit olvas a legtöbb update. Ennek (is) köszönhetően nem megy fel másik csomag, csak az, ami az adott készülékre való.

Természetesen most a Qualcomm fájlrendszerről van szó! HTC, Crane, MTK,Spreadturn,Allwiner, Intel... és még sorolhatnánk hány másik van a gyártóktól és modellektől függően. A legszebb, mikor kereszt licencelt a készülék: Crane rendszerű, de már a fájlrendszer HTC hierarchiába épül pl.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12991) #71562240 válasza #71562240 (#12989) üzenetére


#71562240
törölt tag

Corrigenda:
martketing = marketing

(#12992) beleszólok válasza #71562240 (#12989) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az a baj, hogy nem látszik. Megnyitom az akku ellenőrző programot, ott virít az alján. Megnyitom a ... programot, detto. Tehát nem böngészőben, hanem alkalmazásban jelenik meg ez a szemét.
Semmiféle utalás nincs rá, hogy honnan, kitől jön, hová vezetne, ha rákattintanék. :(
Kipróbálni meg értelemszerűen nem akarom, a neten meg semmi infó róluk.

Ha egyszer összejön, bedobok egy screenshotot róla.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12993) beleszólok


beleszólok
senior tag

Íme, rögtön kettő is:

És van egy még durvább, azt most nem sikerült elkapni, az kifejezetten azt állítja, hogy valami "veszélyes elemet talált" a mobilomon.
Viszont a környezete miatt nem játszhatom el azt, amit böngészőben, hogy hosszan nyomva megnézzem az URL-t és esetleg jelentsem a Google felé.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12994) beg válasza beleszólok (#12993) üzenetére


beg
veterán

Ha van root, akkor xposed keretrendszer, MinMin guard modullal és nem látod többé.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12995) beleszólok válasza beg (#12994) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem az a baj, hogy én látom. Én max. véletlenül mennék rá. De ha ez valóban valami kártékony dolog (nem úgy, ahogy a marketinget általában annak tartom ;) ), akkor ezt jelezni kéne a google felé is. Ezért próbálom kideríteni, miről is van szó.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12996) #71562240 válasza beleszólok (#12995) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igen, a két példa közül az alsó a szemét, megtévesztő szándékú marketingmódszer, a felső pedig már eléggé határeset az egyértelműen hazug megtévesztéshez, és azt mondod, van, amelyik egyértelműen ki is mondja, hogy ő aztán talált veszélyes elemet. Hogy rohadna meg az ilyen.
Ha nem kifejezett vírus, akkor ezek ugyebár olyasféleképpen kerülnek bele a szoftverbe, mint böngészés közben a Google AdWords hirdetések, csak ahogy mondod, nem látszik az URL címük. Tehát rányomva a bannerre a Play megfelelő oldalára kell közvetítődjél, ahol látszik, hogy melyik nyomoronc szoftver hirdeti magát ilymódon. A hirdetésről screenshotot készítve is érdemes lehet elküldeni a Google-nek, ha meg rá mersz nyomni, és bejön az adott szoftver Play oldala, akkor már kifejezetten könnyű jelenteni a Playnek a problémát (remélhetőleg nem kell ehhez is Google+ tagság, mint az appok véleményezéséhez).

Feltehetőleg nem vírus vagy kémprogram ette be magát az akkuellenőrző appba, legalábbis ha az appot Playról telepítetted, mert a Playen keresztül ez igen ritkán történt meg korábban is, akkor is korrigálták, és azóta szigorodott a rendszer. Másrészt a vírusirtód is észrevette volna, ami remélhetőleg van a készülékeden. Tehát a fenti feltételek fennállása esetén szinte nemleges az esélye, hogy vírus, ez esetben rányomva ugyebár annyi történik, hogy a Play megfelelő oldalára jutsz, és ott látod, hogy melyik szemétláda app ez.
Ha meg mégis vírus lenne, akkor valószínűleg azzal már nem vesztesz semmit, ha rányomsz és figyelsz, hogy mi történik, bár persze lehet, hogy éppen a rányomással települ valami újabb fokozata a vírusnak..., hehe. De erre alig van esély.

(#12997) #79335424 válasza #71562240 (#12996) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a csúcs az, amikor Firefoxon, phony addonnal, full desktopként láttatva böngészek, majd az egyik ilyen csodaprogram, böngészőn keresztül átvizsgálva a készüléket, vírusgyanús fájlokat talál a "C" meghajtómon. Hmmm... Nem lehetett könnyű rátalálni. :D

(#12998) ksanc válasza beleszólok (#12992) üzenetére


ksanc
őstag

Álljunk meg egy pillanatra: ugyebár az említett alkalmazások ingyenesen letölthetők a Playról, és az ingyenességük abban rejlik, hogy reklámokat jelenítenek meg az appon belül. Ez benne van a leírásukban.
Ezeket a reklámokat látod általában alul, mint a képen is. A fizetős változatokban nem fogsz ilyeneket látni :)

Ezek gyakorlatilag bérbeadott hirdetőfelületek, az üzemeltető nem vállal felelősséget a hirdetések tartalmát illetően. X összegért a te hirdetésed is megjelenhet itt és nyilván te is szeretnéd felhívni a figyelmet valamivel.
Egyébként figyelmedbe ajánlanám a hirdetések melletti kis körben lévő i betüt, amit megérintve pont ezekről fogsz infót kapni. (Azt hiszem, mert momentán egyetlen hirdetést megjelenítő alkalmazásom sincs)
Ez pontosan ugyanolyan, mint az asztali gépeken a böngészőben megjelenő "Gratulálunk, te lenni pont 100000. látogató ez oldalon, nyerni iphone-t vagy 1000000 pénzt" hirdetések.
Be lehet neki dőlni, de nem muszáj.

Tehát reklámok, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#12999) ksanc válasza Keeperv85 (#12990) üzenetére


ksanc
őstag

Megint köszönöm :R

Hasonló dolog ez, mint az MTK-kon pl. az MNL file? Ami a GPS-ért (is ? ) felelős és szintén több verziója van.
Nem sokat tudok róla egyébként, csak annyit, hogy a system/xbin mappában van és a Factory Mode-ban írja ki a GPS Test menüben a verziót. És a W450-esen cserélni kell régebbire, különben nem működik az AGPS :)

Gyári update lefutásáról nem tudok nyilatkozni, merthogy az eddigi MTK telóimnál olyannal nem találkoztam :D

(#13000) beleszólok válasza ksanc (#12998) üzenetére


beleszólok
senior tag

Igen, reklámok.
A legundorítóbb fajtából.
Semmi biztosíték rá, hogy valós, ártalmatlan termék van mögöttük.
Ennyi a bajom.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.