Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) #79335424 válasza #73959936 (#12700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan. A RootExplorer fizetősben felül ott a gomb az újracsatolásra. Ha csak olvasható a célkönyvtár, akkor világos, hogy nem tudsz bele írni (a másolás a célkönyvtár szempontjából írási művelet).

(#12702) beleszólok


beleszólok
senior tag

Help! Szeretnék egy _működő_ adb-t a gépemre, de nem akarok a windows-omra java-t.
Mit tegyek?

Windows-ra csupa olyan eszközbe csomagolt adb-t találtam, aminek vagy eclipse kell vagy legalább jre.
Virtualboxban valahogyan sikerült régebben elindítani adb-t úgy, hogy fel is ismerte a mobilomat, most nem hajlandó, hiába adom át a guestnek az USB eszközt.

Tudnátok valami használható tippet adni, hogy honnan szerezhetnék (megbízható forrásból) egy működő adb.exe-t?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12703) ksanc válasza #79335424 (#12699) üzenetére


ksanc
őstag

Ezt egy normális fájlkezelő magától megteszi.
A GPS-t nem kell kikapcsolni, sőt, egyáltalán nem biztos, hogy kell a gps.conf.
A system/etc mappában van a helye egyébként.

kovacsen222: használj valami normális fájlkezelőt, pl. Total Commandert. Másik, egyébként egyik kedvenc témám: van eredetileg a rendszerben gps.conf file? Mert ha nincs, akkor nem is használja, teljesen mindegy, hogy létezik-e vagy sem, pláne, hogy mi van benne.
Ahogy az én telómon sincs, mivel nem abban tárolja a beállításokat...

(#12704) ksanc válasza beleszólok (#12702) üzenetére


ksanc
őstag

????
Mi köze van az adb-nek a java-hoz?

Olvasgass az oldalamon, innen le is töltheted a szimpla adb cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#12705) beleszólok válasza ksanc (#12704) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ez az, hogy elvben semmi, de a google-től csupa olyan linket kapok windows7-re való adb-t keresve, hogy android studio, eclipse plugin, 'som tudja milyen javas csoda. De még véletlenül sincs egy számomra megbízhatónak tűnő forrásból származó adb.exe. :(

A virtualboxos megoldás meg valamiért nem működik.
Azt tudom még, hogy a helium backup gyártójától le lehetett(talán lehet is) tölteni egy adb-t, de azzal is volt anno nyűgöm, csak már nem emlékszem, hogy mi. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12706) beleszólok válasza ksanc (#12704) üzenetére


beleszólok
senior tag

Na, megint tanultam valamit: az usb hibakeresést csak akkor szabad bekapcsolni, ha már összedugtam a windows-t a mobillal. :)
Sajnos a virtualboxban nem tudtam összehozni, de a heliumos adb.exe-vel most működni látszik.

Csak sajnos azt nem sikerült megtalálnom, hogy hol van valami lista a telepítésekről (zavar, hogy valamit rendszeresen ellenőriz a víruskereső, miközben minden automatizmus le van tiltva), rootolni meg nem merem a garancia miatt... (note2, 4.3-as, szóval knox-os androiddal :( )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12707) Bozek válasza beleszólok (#12706) üzenetére


Bozek
nagyúr

Érdekes, nálam folyamatosan be van kapcsolva az USB hibakeresés és sose volt gondom vele.

(#12708) ksanc válasza beleszólok (#12706) üzenetére


ksanc
őstag

Miért csak akkor? Teljesen mindegy, mikor kapcsolod be az usb hibakeresést. Normális esetben persze.
Windows alatt az adb-hez 3db fájl kell (adb.exe, AdbWinApi.dll és AdbWinUsbApi.dll) meg egy driver a telódhoz és jóéccakát, már megy is. Persze nem árt valami friss adb verzió és nem valami 3456 évvel ezelőtti. Én az 1.0.31-et használom.

[ Szerkesztve ]

(#12709) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! Ismeritek ezt? Hol keressem a hibát? Bocsi, nem tudok képet feltölteni, nuku téterő. Később megint nekifutok.

[ Szerkesztve ]

-

(#12710) beg válasza 7Sony7 (#12709) üzenetére


beg
veterán

Fuss neki még egyszer :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12711) aakosch


aakosch
tag

Üdv! Van arra lehetőség, hogy bizonyos appoktól tiltsuk az értesítéseket?

Köszi!

(#12712) beleszólok válasza ksanc (#12708) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mert különben nem kérdezi meg, hogy engedélyezem-e a laptopnak, hogy ilyesmit csináljon.
Hogy ez mennyire normális ennél az ótvaros samsung-droidnál, azt nem tudom, de így és csak így volt hajlandó működni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12713) Rimuru válasza aakosch (#12711) üzenetére


Rimuru
veterán

CM11 alatt van, máshol nem tudom hogy van-e beépítve.

Vigyázat, csalok!

(#12714) beleszólok válasza Bozek (#12707) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nálam az egy évvel ezelőtti factory reset óta egyáltalán nem volt bekapcsolva.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#12715) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettem új telót, szempont volt a választásnál a nagy HD kijelző hogy ha pl vonaton kosármeccset szeretnék nézni lássam a labdát is :D Meg is van a cucc, tök jó meg minden (Idol 2S), vettem hozzá egy 32-es memókarit is...igen ám, de nem tudok rárakni 4GB-nál nagyobb fájlokat :( Hogy tudnám kikerülni ezt a korlátot?

Szerk.: Ha lehet akkor ugyanúgy külső meghajtóként lássa a karit a win mint eddig, szóval ne kelljen progit nyitnom ha fel akarok rakni egy képet a karira

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12716) tolvaj! válasza Rimuru (#12713) üzenetére


tolvaj!
őstag

MIUI romoknál szintén.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12717) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#12709) üzenetére


7Sony7
addikt

Szóval ez az:

-

(#12718) Rimuru válasza SidCorky (#12715) üzenetére


Rimuru
veterán

A 4GiB-es korlát a fájlrendszer miatt van (gondolom FAT32-re van formázva).

Vigyázat, csalok!

(#12719) Bozek válasza SidCorky (#12715) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt kérdezd meg, hogy milyen fájlrendszereket ismer a telefon, hátha valaki használta mással. Jelenleg FAT32-re van formázva a memóriakártya, aminél ott a 4 GB-os korlát, annál nagyobb fájlokat nem lehet rá másolni. Én Z1 Compact-nál formáztam exFAT-ra, így vettem fel egy közel 8 GB-os videót rá, de a Te telefonodat nem ismerem, hogy kezeli-e az exFAT-ot.

(#12720) SidCorky válasza Bozek (#12719) üzenetére


SidCorky
senior tag

Már kérdeztem itt, semmi válasz :( Sehol nem találtam infót arról hogy milyet ismer a teló. Hogy formázzam át a kártyát exFAT-re? Így látni fogja a win is?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12721) Rimuru válasza SidCorky (#12720) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows alatt hogyha rámész a formázásra akkor tudsz választani fájlrendszerek között (amik ott megjelennek azokat tudja is kezelni, a telefon az már más kérdés).

Vigyázat, csalok!

(#12722) Bozek válasza SidCorky (#12720) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy előttem is írták. Viszont ha Windows XP van fenn, akkor az alapból nem ismeri az exFAT-ot, ahhoz ez kell. Nekem Win7 van, az látja.

[ Szerkesztve ]

(#12723) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Van egy ősrégi Samsung Galaxy mini telefon. Pontosabban: Samsung GT-S5570 Galaxy Mini [link]
Ezen valami ősrégi Android. 2.3xx fut. Rengeteg gondunk volt a telefonnal: médiakeresés, fagyás, újraindulás stb.
A telefon rám maradt és gondolkodok azon, hogy Firefox OS t tegyek fel rá.
Rágugliztam: [link] itt a forum szerint nem lesz jó, mert ARmv6 nem elég neki hanem Arv7 kell, DE
[link]
Itt pedig azt írják, hogy támogatva van. A lényeg az lenne, hogy a telefont törölni/formázni és egy ilyet felrakni.
Az egyetlen egy vágyam, hogy a BKV menetrend működjön rajta rendesen, estleg email és facebookchat. Telefonálni valszeg nem ezzel fogok. Fogalama sincs ez mennyire megvalósítható.... :F
és itt jön az a rész, hogy ehhez nem értek, sose rootoltam meg egy telefont se és még a lábvíz is mély. :) Azt se tudom, hogy kezdjek neki.
(A firefox os hez külön topikot nem találtam, a telefon külön topikja meg gondolom már régen bezárt, ezért írtam ide)

[ Szerkesztve ]

(#12724) sz.balazs.95 válasza TAKÍÍ (#12723) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha felraknád a Firefoxot, az biztosan nem fog látványos javulást okozni. Ne ettől várjál csodát.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12725) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv A Google (a barátom :) ) kiderítette nekem, hogy az Inter-Process Communication okozta a heavy power consumptiont. de többre nem sikerült rájönnöm. Tud valaki segíteni, hogyan tudom kideríteni?

-

(#12726) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok
Lehet nem ide illő téma. De nem találom mobilrol az s3 minis topicot. Felraktam a napokba a telefonra egy cyanogen főzött ró m -ot. Egy olyan problemaval szembesultem hogy random időnként a téli kikapcsol es amikor magahoz tudom teriteni, azt jelzi ki hogy 1%van az akksibol. Abszolut függetlenül attól hogy mikor lett feltoltve vagy épp hány szazalekon állt. Ilyent a default ró m ma l sose volt. Van valami known issue? Segitenetek? Tudtok esetleg javalni egy tuti biztosan működő ROMot? Kicsit idegolo. Koszi

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#12727) sz.balazs.95 válasza medvezsolt (#12726) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[S III Mini topik]

egyébként tényleg nem könnyű ráakadni. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12728) kerrtész


kerrtész
újonc

SZIASZTOK segitség kelllene

huánkertészet

(#12729) kerrtész


kerrtész
újonc

vettem egy bml one minit lasu alig lehet benne lépkedni a ply éruházrol mire letöltene valamit 5perc atol hogy nem 3G lehetne gyorsabb a gép se ismeri fel

huánkertészet

(#12730) beg válasza kerrtész (#12729) üzenetére


beg
veterán

Amikor megvetted, mire számítottál?

"Android 4.2 Single Core SC6820 1.0GHz 256MB RAM & 256MB ROM "

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12731) sz.balazs.95 válasza kerrtész (#12729) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem kötekedésből, de igazán elfért volna 1 hsz-be ez a kettő.
Ha jól értem, [erről] a gépről van szó.
Hát ne csodálkozz, hogy lassú, mindössze 256 MB (!) RAM-mal és egy single core, „noname” procival van felszerelve. :Y

szerk.: megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12732) air válasza kerrtész (#12729) üzenetére


air
nagyúr

Van valami összefüggés a két dolog közt, hogy valaki ilyen készüléket vesz, és így fogalmaz? ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#12733) sz.balazs.95 válasza air (#12732) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12734) Adamis válasza kerrtész (#12729) üzenetére


Adamis
őstag

Miért nem kérdezel, mielőtt vásárolnál? :O :W
Ezzel a telefonnal örülj, hogy egyáltalán telefonálni tudsz. Amúgy ha kell, tudok mellé adni egy Alcatel 991-et, talán még az is jobb ennél!

(#12735) lacik25 válasza kerrtész (#12729) üzenetére


lacik25
tag

Pár tipp teló gyorsításhoz:
Ha nincs root - autorun manager: [link]
infók: [link]
rootolás - gyomlálás (megtáltosodik a teló): [link]
ROMolás: [link]
+ google appok, task-killerek, live wallpaper, fészbúk stb. mellőzése, app2sd vagy link2sd, progiból kilépés home gomb helyett, minél sűrübb bútolás, widgetek minimalizálása.
(Pdanet driver talán segít, hogy lássa a PC.)

(#12736) beg válasza lacik25 (#12735) üzenetére


beg
veterán

Azon a vason 10 dollár gyorsított volna igazán, amivel többe kerül egy duál core 512 -ram-al.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12737) 7Sony7


7Sony7
addikt

Helló skacok! Bejövő híváskor azt a bumburnyák üresfejű hívóképet hogyan lehet lecserélni? Hol tárolja a rendszer?

-

(#12738) Adamis válasza 7Sony7 (#12737) üzenetére


Adamis
őstag

Szerintem phone.apk...

(#12739) 0xmilan válasza 7Sony7 (#12737) üzenetére


0xmilan
addikt

/system/app/Contacts.apk/res/drawable-'saját_dpi'/ic_contact_picture.png
Persze nem biztos, hogy ez az, de valószínűleg errefelé kell keresgélni.

(#12740) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

Tippeket szeretnék kérni helycsinálásra. Egy 8 GB memóriájú chinaphone tárolóhelye gyárilag 2.2 GB device storage-re és 5.8 GB internal storage-re osztott. A ROM 1.5 GB-ot elfoglal belőle. Rootolás után System App Removerrel töröltem a felesleges kínai cuccokat, amit tudtam, áthelyeztem internal storage-re, de ahogy 200 MB (kb. 10%) alá csökken a szabad hely, már nem enged újabb appokat letölteni.

A root fs-ben a legnagyobb helyfoglalók:

381252k mnt/secure/asec
341820k mnt/asec

226124k data/dalvik-cache
225896k data/data
159272k data/app

135716k system/lib
121172k system/app

Ezek közül van, amit át lehet működés közben linkelni az internal storage-re?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#12741) 7Sony7 válasza Adamis (#12738) üzenetére


7Sony7
addikt

Adamis, milangfx: köszönöm, megnézem őket.

-

(#12742) cappa72 válasza edk- (#12740) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mi a célod?
Ha az adatpartíciót megnövelni, akkor azt a belső sd tárhely rovására meg tudod tenni.
Kinai telefon esetén ha mtk a soc, akkor létezik bevált módszer.
Hungobungo blogjaban megtalálod az infókat.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12743) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, ha nem akkor kaphatnék egy linket a megfelelő topikhoz?

Olyan kérdésem lenne, hogy vannak-e olyan app-ok amivel a felvett videót lehet telefonon kicsit megszerkeszteni? Igazából csak a színeket szeretném állítgatni, kontrasztot hasonlókat.

Köszönöm!

(#12744) edk- válasza cappa72 (#12742) üzenetére


edk-
őstag

Nem MTK, Qualcomm. Nem ismerek ehhez átparticionálót. Ezért át szeretnék tenni bizonyos adatokat a belső tárhelyre, ha lehetséges.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#12745) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyerekek, linkeljetek már egy java jdk -t, amit le tudok tölteni, mert az enyémet elvitte a cica. apk kibontáshoz kellene. Köszi.

-

(#12746) td válasza 7Sony7 (#12693) üzenetére


td
senior tag

Lehet, hogy félreértettél, de nem az SD kártya van tele, hanem a belső memória. Ha a kártyát le tudom választani a telóban, akkor azon már kártyaolvasóval is tudok helyet csinálni (amúgy van is rajta valamennyi).

Egyébként X10 Mini pro a mobil. A TB mentést nem az sdmaid előtt kell inkább?

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12747) td válasza lacik25 (#12694) üzenetére


td
senior tag

Ezt a 30 megát csak az újraindítás miatt írtad, ahhoz kell? Nem tudom, hol vetted fel a fonalat, de ez egy 2.1-es Android, ennek lehet, hogy kevesebb is elég. De olyat nem tudok, hogy programok kezelésén belül böngésző adat és cache törlése, nem rémlik, hogy láttam volna ilyet bárhol. Megnézem még.

A jegyzetkészítő neve Jegyzetek, ez gyárilag van a SonyEricsson-on.

Az alkalmazások a belső memóriába kerülnek - egyébként nincs is sok (4-5-öt telepítettem, és egyedül az Operát használtam nagyon ritkán).

Mit gondolsz, milyen negatív következményei lehetnek annak, ha törlést kezdeményezek a telón az egyik appra, és ilyen kevés szabad memóriával nem tudja rendesen befejezni azt? (Utóbbi napokban már nemcsak, hogy meglévő alarmot nem tudok bekapcsolni, hanem a bekapcsoltak sem szólalnak meg... Elég fura, az ember azt gondolná, hogy egy program vagy működik, vagy nem, és ilyen felemás viselkedés nem fordulhat elő.)

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12748) ksanc válasza 7Sony7 (#12745) üzenetére


ksanc
őstag

A kibontáshoz minek a jdk? Ahhoz csak apktool kell...

(#12749) 7Sony7 válasza td (#12746) üzenetére


7Sony7
addikt

A belső memória alatt a belső tárhelyet érted, vagy a RAM -ot? Nem mindenki egyformán értelmezi.
Én úgy értettem, hogy a tárhelyed van tele. TB mentést előtte is csinálhatsz, ha van helyed felrakni a TB -t, és lesz elég hely a mentéseknek. De ebben az esetben lementi a "szemetet" is.

ksanc: Össze is raknám utána. Közben silkerült letölteni.

[ Szerkesztve ]

-

(#12750) ksanc válasza 7Sony7 (#12749) üzenetére


ksanc
őstag

Nyilván a tárhelyeket. Megint ezek a hülye elnevezések... Szóval a phone memory a belső sd kártya, az internal storage pedig a működéshez szükséges tárhely, gyakorlatilag a /data partíció. Egy rakás progi, jellemzően játékok pl. csak erre hajlandóak letölteni az adataikat, hiába van a belső sd-d több giga hely.

Az apktool csomagolásra is jó. Mellesleg még nem láttam megoldást, ami nem az apktool-t használja valamilyen formában.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.