Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Az alkalmazásos topicban nem nagyon tudtak segíteni, de fontos lenne, úgyhogy ide is belinkelem: [link]

Hátha itt kapok segítséget.

Üdv. Johnny

(#11802) MastR válasza tolvaj! (#11799) üzenetére


MastR
tag

Köszi mindenkinek a tippeket, ha sikerült visszaállítani az "elveszett" fájlokat valamelyik programmal jövök és beszámolok hogy melyik program volt az.

(#11803) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#11801) üzenetére


#79335424
törölt tag

De mivel irányítanád? Egérrel?

(#11804) fudi2002


fudi2002
veterán

Kérdés Urak:

mtk6592ről, Jiayu G4Sről van szó.

4.2.2ről 4.4.2-re váltanék. A kérdésem az, hogy ha lementettem a mostani firmware-t, mindenféle hókuszpókusz nélkül vissza tudom tenni a 4.2.2-t ha nem jönne be az új?

MTK Droid Toolsos mentésem van, aminél rányomtam az sptools előkészítésre is.

Másik kérdés, ha a számítógépet kihagynám, akkor kitkat alól recovery felrak és 4.2.2 visszatelepít onnan működik?

És még egy a végére: a mostani 4.2.2 adatpartíció törlődik-e 4.4.2 telepítés esetén?

Bocs, nem vagyok hozzáértő, nem utólag szeretnék tanácsokat kérni egy félig téglával a kezemben. :)

Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11805) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Üdv! Kéne egy kis segítség! Tud valaki valahol Acer Liquid Z3-hoz olyan STOCK romot amiben van magyar nyelv? Ha másnem a Custom is jó! Meg valami segítséget adni hogy hogy kell rá felszuszakolni? Mert volt már dolgom sony samsung stb telefonnal de ilyenem még nem volt és nem akarom hazavágni :R

(#11806) AlyrArkhon válasza fudi2002 (#11804) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

értelemszerüen _mindent_ ments :) még azonos rendszerrel is érhetnek meglepetések. Épp ma panaszkodott vki, hogy az sd-kártyára egy szót se szólt, de mégis bukta a fényképeit egy hasonló váltásnál.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#11807) fudi2002 válasza AlyrArkhon (#11806) üzenetére


fudi2002
veterán

Értem, köszönöm.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11808) jonnyjoker01 válasza #79335424 (#11803) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Képernyőn vezérelném, a nem behalt területen mozgatom az ujjam és úgy megy az egér (pl. mint notebooknál)

Üdv. Johnny

(#11809) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#11808) üzenetére


#79335424
törölt tag

Épp ez az. Egy notebooknál nem a képernyőn vezérelsz, hanem külön hardverelemet (tapipad, vagy navigomb) használsz az egérnyíl mozgatására. Ez androidon is lehetséges. Egérrel, légegérrel, tapipados billentyűzettel, vagy külső tapipaddal. Bár Androidon a többujjas műveletek korlátozottak külső beviteli eszköz esetén.

[ Szerkesztve ]

(#11810) jonnyjoker01 válasza #79335424 (#11809) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tudom, hogy lehetséges, de nem OTG-képes a telefon :O Ezért kéne olyan megoldás ami működik a kis maradék területen

De igazából ha van valakinek bármi ötlete arra, hogy hogyan lehetne vezérelni egy a kijelző felétől jobb oldalon halott panelű telefont, akkor azt szívesen meghallgatom. Nekem ez jutott eszembe, de vannak okosabb topiclakók is itt :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11811) gabo89 válasza jonnyjoker01 (#11810) üzenetére


gabo89
senior tag

Forgasd el 180 fokkal olyankor.

indul a sörös aludni

(#11812) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#11810) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem feltétlenül kell OTG. Ha a bluetooth HID profilt ismeri, akkor ilyen bt. eszközt tudsz hozzá csatlakoztatni adapter nélkül. Én egy Logitech m555b -t használok az SGS2 -höz.

Vagy tényleg ott a forgatás. A gyári kezelő nálam nem forgatta a főképernyőt, de az Apex igen. Igaz, az ikonokkal el kellett játszani, mert az álló 5x4 nem stimmel fekvőben, de ezt is van megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11813) jonnyjoker01 válasza gabo89 (#11811) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Van rá alkalmazás? Alapból nem megy a 180 fokos forgatás (álló helyzetben). Fekvő helyzetben azért nem lenne túl jó mivel a maradék fél képernyőn is van vízszintesen még egy érzéketlen terület, tehát gépelés kilőve. (uijknm stb betűk 0)

Üdv. Johnny

(#11814) air válasza jonnyjoker01 (#11813) üzenetére


air
nagyúr

Nekem vagy egy ötletem. Dobd ki a p-ba! ;]
Gondolom valami kínai gagyi, vagy a garancia már rég lejárt, tehát javíttatni sem gazdaságos. Szóval miért szenvedsz vele? Olyan megoldás nem létezik rá, amit te szeretnél. Ami pedig létezik, az nem működik neked. Ideje belátni, hogy ennek annyi.
Miért ragaszkodsz hozzá ennyire?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11815) gabo89 válasza jonnyjoker01 (#11813) üzenetére


gabo89
senior tag

Smart Keyboard-nak tudod állítani a magasságát. Forgatásra is egy app-ot javaslok, keress rá rotation néven Google Play-en (ezt nem probáltam, nincs tapasztalatom).

indul a sörös aludni

(#11816) LonGleY válasza gabo89 (#11815) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ilyen forgatós appok próbálgatása (és amúgy uninstallálása) miatt van nálam, hogy azóta teljesen idiótán viselkedik néha a telefonom. Az már rendszeres, hogy újra kell indítanom töltés után, mert akkor is átállítódik valami. Szóval azokkal csak óvatosan. :]

[ Szerkesztve ]

(#11817) jonnyjoker01 válasza air (#11814) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Zte kis plusról van szó, igen szívesen kidobnám de egyelőre nincs helyette más :N

Köszi gabo89 :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11818) B1T3


B1T3
addikt

Galaxy Nexuson folyton bekapcsol csak úgy, magától a kijelző (tényleg folyton, pár másodperccel a lezárás után). A factory reset sem oldotta meg, szóval nagyon fura. Ennek megfelelően szerintetek milyen módon lehet ennek a hátterében hardveres hiba? :D

(#11819) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok esetleg olyan linket megadni, ahol a Google+, és az egyéb Google szolgáltatásoknak olyan leírása szerepel, amely alapján ki tudom használni a szolgáltatások előnyeit (pld. biztonsági mentés, saját jegyzeteimnek a PC-n való megjelenése, stb.) a privát életem megóvása mellett. Tudom, hogy minden adatot fel tudnak használni, de arra az esetre gondoltam, hogy ahogyan létrehoztam első androidos gépemen a fiókomat, a biztonsági mentés céljából, a gyermekeim figyelmeztettek, hogy minden képemet is megosztottam ezzel együtt. Pedig ezt nem is akartam, nem is figyelmeztetett rá a rendszer. Amikor meg töröltem a fiókot, akkor nullázódott a telefonkönyvem. Szóval össze van valahol szedve, hogy a lépések milyen következményekkel járnak, és mire kell vigyázni az adataim védelme érdekében?

(#11820) #79335424 válasza kisnokia (#11819) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy megvan. A Google -nél. De sztem még az NSA -nek sem sikerült megtudnia, hogy mikor, mi törlődik és milyen adatot, hogyan használ fel a Google. Itt nem csak a fényképekről, vagy a címlistáról van szó, hanem azokról, amiket az Android rendszer küld a Google -nak. Ha ezt nem akarod, akkor soha, semmilyen fiókcímet ne adj meg egy Androidos telónak! Ja, hogy ezzel egy 6210 -es Nokia szintjére alacsonyítod le a használati értékét? Ez van.

(#11821) kisnokia válasza #79335424 (#11820) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Persze, de éppen az volt a kérdésem lényege, hogy mire kell figyelni, hogy a kiszolgáltatottságunkat a lehetőségekhez képest csökkentsük, pld, hogy egy biztonsági mentés kapcsán ne osszam meg másokkal a másra nem tartozó képeimet! (Egyébként kicsit ijesztő, hogy töröltem a Google+-omat, nem osztok meg semmit, (persze a Gmailom megvan), a telóm mégis tudja, hogy én mire kerestem rá a PC-m böngészőjében.

(#11822) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Ezt hol találom Wipe Dalvik cache cache ! ! ! Ha lehetne kicsit részletesebben ! A Kinai telcsiken . A biosban nem találtam advencet . hol lehet elő hívni ! :F

(#11823) LonGleY válasza muszi0521 (#11822) üzenetére


LonGleY
veterán

bios? :F

(#11824) Keeperv85 válasza muszi0521 (#11822) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gyári "bios"-ban (recovery a neve) nincsen ilyesmi. Kínai telókon az sem biztos, hogy van bármilyen recovery...

(#11825) #79335424 válasza kisnokia (#11821) üzenetére


#79335424
törölt tag

No igen. Eleinte csak ajánlgatta a Google a pluszt. Aztán, ha csak yes/next alapon hoztad létre a fiókot, akkor pikk-pakk lett profilod. Valahogy elfelejtett figyelmeztetni a Google arra, hogy melyik az a pont, aminél a next helyett, ki kell lépni. Ha pedig lett profilod, akkor a lavina már elindult. Ugyanez a szinkronizálás. Ha megadsz egy fiókot, akkor a szinkron minden elemre (névjegyek, naptár, levelezés, stb) alapértelmezetten aktív. Mire eljutnál oda, hogy kikapcsold, már le is szinkronizált. Először a beállításokban kell kikapcsolni az összes szinkront, majd utána megadni a fiókot, utána a fiókban beállítani az egyes lehetőségeket és aztán visszakapcsolni a szinkront. Miért nincs kikapcsolva alapból, egy figyelmeztetéssel a bekapcsolásra?

(#11826) muszi0521 válasza LonGleY (#11823) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Jó akkor nem bios ! Van recovery ! Wipe Dalvik cache ezt nem találom ! :U

(#11827) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már ilyen jellegű kérdés/probléma a topikban, de remélem tudtok rá megoldást mondani.

Adott egy okosóra, ami csak akkor hajlandó a zenéket vezérelni óráról, ha a telefonon BT beállításokban hozzá van rendelve média audió (tehát az óra hangszóróján játsza le a zenét). Viszont én azt szeretném elérni, hogy ha bedugom a jack csatlakozóba a fülhallgatóm, akkor az élvezzen prioritást, ne pedig a BT médiaátvitel. Megoldható ez esetleg programmal, vagy build.prop fájl étírással, esetleg egyéb mókolással?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11828) Keeperv85 válasza muszi0521 (#11826) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Agyári recovery-ben (Android 3e recovery) nincsen ilyen opció. :N

(#11829) muszi0521 válasza Keeperv85 (#11828) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi ! Csak azt nem értem, a Needrom-on mért így írják le ha új romot akarok fel tenni ! :U

(#11830) Adamis válasza muszi0521 (#11829) üzenetére


Adamis
őstag

A gyári recovery-vel szerintem nem fogsz buhera-romot feltenni... :U

(#11831) Keeperv85 válasza muszi0521 (#11829) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nyilván mert ott van hozzá másik recovery is. :K

(#11832) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Néha nekem is elkelne egy kis segítség... :U

Szóval: tud valaki olyan APK-t, ami tudja rootolni a 4.2.1-es droidot? CSAK apk jó, nincs USB hibakeresésre lehetőség ugyanis! z4root, Framaroot kilőve. Egyik sem támogatott ezen a platformon. Így nem lehet módosítani a recovery-t sem, fastboot (download) mód nincsen...

(#11833) ZsyfKo válasza Keeperv85 (#11832) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Towelroot?

OnePlus 8T

(#11834) -PLevi- válasza ZsyfKo (#11833) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Én is azt találtam a könyvjelzők közt. :) [link]

(#11835) tolvaj! válasza Keeperv85 (#11832) üzenetére


tolvaj!
őstag

isten hozott az androidos nokia világában :U.....

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#11836) Szoszo94 válasza Keeperv85 (#11832) üzenetére


Szoszo94
őstag

OneClickRoot?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11837) BénaNyurga válasza BénaNyurga (#11805) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Erre esetleg valaki ? :)

(#11838) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Kösz srácok,megnézem őket! Most valamiért a wifi sem akar menni... :W

(#11839) ksanc válasza Keeperv85 (#11832) üzenetére


ksanc
őstag

Milyen kütyüről van szó?

(#11840) Keeperv85 válasza ksanc (#11839) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

ZTE U889: LC1813. :K

(#11841) ksanc válasza Keeperv85 (#11840) üzenetére


ksanc
őstag

A TowelRoot lehet a megoldás, ha nem vadiúj a kernel :)
De nincs usb debug? Rejtve sem valahol?
Preloader sem megy? Mert akkor egy rootolt system kell csak.

[ Szerkesztve ]

(#11842) Keeperv85 válasza ksanc (#11841) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A menüben van USB debug, ahogy szokott is lenni, gyárilag rejtve volt. Kb. 5 mp-ig be is kapcsol, utána magától ki.

3.4.5-ös kernel... van egy kellemetlen sejtésem... :U

Nincs preloader. Ezen a platformon nem létezik ilyesmi...

(#11843) kisnokia válasza #79335424 (#11825) üzenetére


kisnokia
aktív tag

"Először a beállításokban kell kikapcsolni az összes szinkront, majd..." Pont ilyen gyakorlati tanácsokra gondoltam! Nem találkoztál olyan Android/Google ismertető linkkel/cikkel, ahol összeszedve, részletesen ezek is le vannak írva?

(#11844) #79335424 válasza kisnokia (#11843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Ezt speciel egyszer be...ptam, majd próbálkoztam a kijátszásával. Innen tudom. Szerencsére miniPC -n követtem el, amiben nincs klasszikus értelemben telefon funkció, így névjegyzék sem, a google naptárat meg egyáltalán nem használom. Ezért nem volt semmilyen személyes dolog, amit le tudott volna szinkronizálni. Nem azért csinálom így, mert paranoiás vagyok, csak nem akarom, hogy az alapértelmezett fiókhoz bármi kötődjön az alkalmazásokon kívül, mivel ez az összes droidom alapértelmezett fiókja.

[ Szerkesztve ]

(#11845) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok!

A következő problémát az Xperia Neo V fórumban vetették fel 2 hete, de nem sikerült megoldani. Próbáltuk az illetőt ide irányítani, de ahogy látom, még nem érkezett meg, szóval kérdezem én helyette:

Adott egy Xperia Neo V teló, Telenor függő, szóval zárt BL, szoftveresen totál gyári állapotban.
Sokáig használaton kívül volt, most pedig állandóan újraindul. Nem a klasszikus Bootloop, mivel a SONY és XPERIA logók után megjelenik az állapotsáv is, akku, térerő, és a többiek, és ekkor indul újra.

Amit próbált: csökkentett mód - kiírja, hogy safe mode, de újraindul, PCC - firmware javítás nem vált be, SUS - legújabb firmware telepítése nem vált be, Flashtool - korábbi firmware-ek telepítése nem vált be...
A hiba minden verzió esetén ugyanaz.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet vele?
Köszönöm előre is!

(#11846) kisnokia válasza #79335424 (#11844) üzenetére


kisnokia
aktív tag

"Nem azért csinálom így, mert paranoiás vagyok, csak nem akarom, hogy az alapértelmezett fiókhoz bármi kötődjön az alkalmazásokon kívül"
Pont így vagyok én is ezzel! A biztonsági mentéssel mit csináltál?

(#11847) Keeperv85 válasza csabbymtc (#11845) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elég nonszensz ötlet, de érdemes arra gondolni, amire legutoljára gondol az ember: lemerült az a szerencsétlen... :B

(#11848) #79335424 válasza kisnokia (#11846) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alkalmazások mentésére Titanium Backupot használok. Ennek mentésmappáját Foldersync -kel, automatikusan, saját szerverre (NAS) szinkronizálom. Teljes rendszermentést (Nandroid Backup) pedig CWM -et (ClockWorkMod) tartalmazó recovery -vel szoktam csinálni. Nem bízom a Google -féle mentésben/visszaállításban. Ezen kívül, van egy Aroma fájlkezelő a belső táron. Ezzel CWM -ből akkor is hozzáférek a belső tárhely tartalmához, ha az Android nem bootolna be. Az USB hibakeresés be van kapcsolva, hogy ADB -n keresztül (Android Debug Bridge), PC -ről elérjem a rendszert. A Webkey szerver pedig automatikusan, rendszerrel indul. Ez távoli asztali elérést biztosít arra az esetre, ha mondjuk betörne a kijelző. Annyi a bökkenő, hogy ezeknek a lehetőségeknek a túlnyomó részéhez root jogosultság szükséges. Ez az ára annak, ha ki szeretnél szabadulni Apu ölelő karjaiból.

(#11849) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#11827) üzenetére


Szoszo94
őstag

Erre esetleg valakinek ötlete? Jó lenne megoldani :(

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11850) ms73


ms73
csendes tag

Hali.
Ez mi:" a com.google.process.gapps folyamat váratlanul leállt.Kérjük próbálja újra."?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.