Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) nyuszi123456 válasza Bozek (#12266) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ezek szerint majdan 64GB micro sd-vel és egy bluetooth billentyűvel vége lesz a "boldogságnak". Hmmm...

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12302) beg válasza almoska84 (#12272) üzenetére


beg
veterán

Sokszor le lett rajzolva: tisztítóból sdmaid. A többi azt is leszedi, amit nem kellene.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#12303) 7Sony7 válasza nyuszi123456 (#12299) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha van egy jól bevált telód, nem érdemes lecserélni. Én is csak azért tájékozódom, hogy képben legyek, ha valami miatt (tönkremegy, stb) muszály lesz cserélni, tudjam, mik az alternatívák.

[ Szerkesztve ]

-

(#12304) olivera88


olivera88
veterán

Na most már bebizonyosodott h Root okozta a gebaszt a telón, Más is rootolta a Y530 ast Root geniussal és ő is ugyanígy járt h használhatatlan lett a belső memória. :O

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12305) ksanc válasza 7Sony7 (#12303) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor folyamatosan kell tájékozódni, mert elég egy fél év és már nem vagy képben :D

(#12306) 7Sony7 válasza ksanc (#12305) üzenetére


7Sony7
addikt

Persze, tudom, követem is folyamatosan, sosem lehet tudni, mikor kell egy új.
Mondjuk szívesen olvasnék több olcsó (Thl t6 kategóriájú) telóról. :U

-

(#12307) csabbymtc válasza Bozek (#12297) üzenetére


csabbymtc
tag

Nem kötekedni akarok, csak saját véleményt írok:
Van egy 8 éves A-Data 1GB-os pendrive-om, életében nem volt még biztonságosan leválasztva, és mai napig működik.
És van egy Sandisc 8GB microSD kártyám, ami 3 évet lehúzott egy SE K850i telóban, és 2 évet a mostani Neo V-ben, ő sem volt soha biztonságosan leválasztva, és köszöni szépen, ő is jól van.

Szóval én elhiszem, hogy nem ok nélkül találták ki ezt az opciót, de nálam a gyakorlat azt igazolja, hogy a sima lehúzás sem okoz problémát. Legalább is eddig nem okozott. (Lehet, hogy csak szerencsés vagyok...)

(#12308) ksanc válasza csabbymtc (#12307) üzenetére


ksanc
őstag

Nem fizikailag fog tönkremenni, hanem adatsérüléssel járhat. Gyakran úgy, hogy észre sem veszed.
Ugye általában gyorsitótárazva van az irás, a háttérben történik, vagyis igazán tutira sosem lehetsz biztos, hogy nem éppen irás közben húzod ki a cuccot.
Egyébként milliószór lehet, hogy nincs probléma, de elég ha egyszer üt be crach. Egy biztos, aki már egyszer is megszivta, az nem fogja lazán kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#12309) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

remélem a megfelelő helyre írom a kérdésem:
egy (elvileg) 4.2.2 alapú MIUI romra hogy a legegyszerűbb egy play áruházat feltenni? Gapps megvan, de nem akarom az egészet felflashelni (a sok google alkalmazás nem kell), viszont nem tudom mit kell átmásolnom a rendszerbe, hogy működjön. A telefon egy ZTE U950, sok leírást nem találni róla - ami van, az a 4.1-es gyári romokhoz való -, így inkább kérdezek miután az előbb feltettem rá a 4.1-es gapps-ot, és meghalt az egész rendszer a sok FC-ben:).

"... and I hope you have a great day!"

(#12310) ksanc válasza pető bá' (#12309) üzenetére


ksanc
őstag

Gapps-et innen tölts le.
Az alkalmazásokból utólag leszedheted, ami nem kell, a telepítő viszont olyan fájlokat is felrak, ami szükséges a gapps-ekhez, ezek nélkül nem működnek az appok, ne akard kézzel telepíteni :)

(#12311) pető bá' válasza ksanc (#12310) üzenetére


pető bá'
őstag

közben feltettem innen a SmallGapps-ot. Minden működött, csak a play áruház nem.. aztán a systemből újra telepítve már működik rendesen.
4.1 alatt tudtam melyik 3 apk-t kell másolni, de ez az első 4.2-es romom, aztán nem tudtam mi a helyzet, meg a MIUI nem tudom mennyire bírja a Gapps-et..

:R

"... and I hope you have a great day!"

(#12312) TransAm88


TransAm88
csendes tag

Hali,
van valakinek tapasztalata MTK6592, Android 4.4.2 Rootolással kapcsolatban? Mert nekem eddig csak rossz.
A konkrét telefonom MPAI 809T. Meg lehet csinálni? (ahogy nézem az összes automata rootoló + framaroot kifekszik)
Arnie

Arnie

(#12313) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Egy Galaxy Mini 2-t rootoltam aztán CM11-et raktam rá. A root-ot egy wifis megoldással csináltam pc nélkül. Aztán CWM-et raktam a telóra és a CM11-et. Telepítésnél két sd kártyát jelzett, az egyiket nem is tudta betölteni, ki is írta. A másikban volt a fájl, sikeresen telepítettem, működik minden rendesen. De a total commander fájlkezelő 2 sd kártyát mutat. SD kártya és SD kártya (2). A másodiknál írja, hogy 4GB tárhely van, az elsőnél semmit, nincs is benne semmi. Ezzel az a probléma, hogy semmit nem tudok SD kártyára telepíteni. Még a screenshotot sem. "Nem sikerült rögzíteni a képet. Lehet, hogy a tároló használatban van". Minden app, ami letöltene még valami plusz fájlt azt nem bírja, mivel az első SD nem is létezik. Nem a CM11 hibája, mivel már telepítésnél is 2 SD-t jelzett. Nem tudom mióta van ez és mitől, mert nem az én telóm.

Másik telóba beleraktam ezt a 4GB-os SD-t és ott nem volt ilyen probléma. Csak egy SD-t jelzett a fájlkezelő. Egy 2GB-osat is beleraktam a Galaxy Mini 2-be és akkor is ugyanúgy SD kártya és SD kártya (2) volt. Formáztam is őket, hiába.
Mitől van ez? Ennyire szar a samsung? :(((

Még mielőtt rootoltam volna, rá kellett másolnom az .apk-t és már akkor is két meghajtót jelzett. Úgy emlékszem mind a kettőn ugyanazok a fájlok voltak :D
Úgy tudom a KIES-t kell letölteni, hogy felismerje a telót, a gép és másolni lehessen rá, de egy samsung driver-t feltelepítettem, bekapcsoltam az usb hibakeresést és így felismerte, de nem hiszem, hogy ettől látna 2 SD kártyát a teló

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#12314) Keeperv85 válasza TransAm88 (#12312) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Csak akkor fog sikerülni, ha van hozzá módosított recovery. CWM vagy TWRP kell. Ha nincs, akkor kell csinálni hozzá. Ha nincs meg a gyári, akkor viszont ez sem lesz járható út...

(#12315) ksanc válasza Keeperv85 (#12314) üzenetére


ksanc
őstag

A 4.4.2-es kernelben nincsenek már valami finomságok, amik eleve megnehezítik az ilyesmit? Nem tudom, azért kérdezem.

Nekem is have a problem :) Tegnap a recovery-vel szórakoztam, és kivettem az SD kártyát a telóból. Utoljára működött minden tökéletesen.
Aztán este visszaraktam és ekkor jött a meglepi: nem látja a teló a kártyát, nem történik semmi. Sem a recoveryben, sem a működő rendszerben, sehol, sehogy. Kínomban leszedtem a fémpántot, ami a kártyát tartja, hátha valami érintkező görbülés, de nem. Csináltam egy firmware upgrade rendszervisszaállítást is, de semmi.
Asztali gépre csatolva megjelenik a két meghajtó amúgy.
Ezek szerint valami hardveres gond, de mitől? Csak, mert ez a W450? :DDD

(#12316) Keeperv85 válasza ksanc (#12315) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A 4.4.2-es kernelben nincsenek már valami finomságok, amik eleve megnehezítik az ilyesmit? Nem tudom, azért kérdezem."

A micsodában? :B

A 4.4.2-es, a tiszavirág-életű 4.4.3-as és a 4.4.4-es Androidban jelenleg nincs olyan ismert expolit, amivel támadható lenne a fájlrendszer. Az alatta futó 3.4.0-es Android kernelben előtte sem volt....

(#12317) ksanc válasza Keeperv85 (#12316) üzenetére


ksanc
őstag

Jóvanna, te érted, miről akarok kérdezni :D
Arra gondoltam egyébként, hogy a recovery csere-bere az esetleges gyárit visszatelepítő scriptet leszámítva egyébként problémamentes lenne?

Csak odahánytam a kérdést, mert pillanatnyilag kissé idegesít ez az SD kártya probléma. Úgy tűnik, búcsút mondhatok a használatának.
Ami nekem igazából nem gond, a belső 1,7 GB is elég, csak miezmán?

(#12318) Keeperv85 válasza ksanc (#12317) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A recovery csere addig veszélytelen, ameddig a klasszikus img formátumban van és tartalmazza a kernelt is. Ha viszont a kernelt külön kell hozzá cserélni, akkor lehetnek problémák...

(#12319) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Próbaképpen letiltottam a Google Play Szolgáltatások appot. Megbénult az egész google a gépen. Ez kezelte a bejelentkezést és gps-t. Gyakorlatilag a kezrmben gy Nokia Android?
A gps mint nyomkövető eszköz letiltható teljesen? Ezt hangsúlyozta legjobbsn a figyelmeztetés.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12320) LonGleY válasza nyuszi123456 (#12319) üzenetére


LonGleY
veterán

Működő rendszert miért nyírsz ki?

(#12321) nyuszi123456 válasza LonGleY (#12320) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

A Play név miatt, gondoltam, elég maga a Play app, nem kell extension. De a szerény név ellenére ez volt a google világ lelke. Milyen következményei lehetnek?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12322) LonGleY válasza nyuszi123456 (#12321) üzenetére


LonGleY
veterán

Pl. hogy nem működik semmi Google-alapú cucc, amint már kapisgáltad. A szolgáltatásokra szükség van.

(#12323) #79335424 válasza nyuszi123456 (#12321) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg a logban! Nálam ilyenkor ontja a hibaüzeneteket.

(#12324) 0xmilan válasza nyuszi123456 (#12319) üzenetére


0xmilan
addikt

Nálam is App Quarantine-al tiltva van a Play szolgáltatások a Play-el együtt. Csak akkor engedélyezem őket, ha tényleg szeretnék valamit telepíteni, így nem bohóckodnak a háttérben. Nálam hibát nem okozott, mert Play-en kívül kb. semmilyen Google appot nem használok.

(#12325) ksanc válasza nyuszi123456 (#12321) üzenetére


ksanc
őstag

Csak halkan kérdezem, hogy mégis mi a baj a Google szolgáltatásokkal úgy egyébként?
Kitűnően testre lehet szabni, semmi olyat nem művel, amit te nem akarsz. Ja, ha maga a létezése a probléma, akkor át kell gondolni, hogy ez-e a te platformod. Vagy át kell térni valami normálisan portolt custom oprendszerre.

A gps-hez pedig semmi köze nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12326) olivera88


olivera88
veterán

Na végre megoldódtak a problémáim. :C Újra rootoltam a telót a root geniussal. Megnéztem mégegyszer a tutorialt, hátha valamit nem jól csináltam. Hát MTP módban kell csatlakoztatni a telót a géphez,én meg nem úgy csináltam múltkor szinte biztos. És minden baj megszűnt ami volt, látja a teló a belső tárhelyet, és Huawei backup is látja a mentéseket az SD kártyán. Mi ebből a tanulság, hogy végig kell figyelmesen olvasni minden leírást. :K

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12327) #79335424 válasza ksanc (#12325) üzenetére


#79335424
törölt tag

A mondanivalóddal egyetértek. Nagyon naív az, aki elhiszi, hogy az Androidot ingyen kapjuk. Apu igényel rólunk "némi" infót, ezt tudomásul kell venni (mellesleg e tudomásul vétel nélkül nem is tudnánk használni a szolgáltatásait). De Te milyen verziót használsz? Mert én még nem kaptam meg azt a frissítést, amiben a G alkalmazásait "kitűnően" testre lehetne szabni és nem csinálnak semmi olyat, amit én nem akarok. Véleményem szerint a Google lehetőségeihez képest óriási blama, amit az alkalmazásaival művel. Hiba és hiányosság hegyek, szinte mindegyikben.

(#12328) Keeperv85 válasza #79335424 (#12327) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tévedés elkerülése végett mondom: az Android, mint olyan NEM tartalmazz SEMMI Google támogatást. Abszolút semmit! A GAPPS csomag még az érintetlen AOSP forrásnak sem a része. Tehát ha te ki akarod venni akkor elég elkülönített módon van kezelve...

(#12329) Sippy22


Sippy22
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! Mielőtt lehurrognátok, hogy nézzek utána mert már le lett írva valahol, csak szólok, hogy 3 napja bújom a netet, fórumokat, stb., de nem találok megoldást!
Szóval hozzám került egy ASUS Padfone 2 teló, viszont a gazdija valamit úgy el**eszett rajta, hogy ha bekapcsolom bejön az ASUS logo, majd rezzen egyet, felvillan még egyszer az ASUS logó, aztán kis idő elteltével bedobja a RECOVERY módot (ott már csináltam factory resetet, wipe cache..., reboot system, de semmi) onnan tovább SEHOVA!!! Jó lenne egy új ROM ot rádobni, de mi lenne a megoldása, ebben nincs SD kártya, hogy rárakjam az Update.zip-et és telepítsem :Y ! A gépre ha rádugom akkor a tároló részt nem látja, csak annyi jelenik meg az eszköztárban, hogy ASUS Android ADB Interface! Mit tudok tenni??? ha valaki van olyan jófej :U , hogy segítene azt megköszönném, csak arra kérem, hogy részletesen, mert ez a teló nekem olyan fura, hogy :F :W valami hihetetlen :(( :F ! KÖSZÖNÖM!!!!

A katona nem azért van, hogy szúrjon, hanem hogy senki ne szúrhasson!

(#12330) Keeperv85 válasza Sippy22 (#12329) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Van a recovery alatt olyan opció, hogy adb sideload?

(#12331) ux1 válasza Keeperv85 (#12328) üzenetére


ux1
addikt

+1 és még annyi, hogy egy jól moddolt romban külön tudod állítani az app(ok) jogosultságát is. Pl. PA, DU romok....

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#12332) #79335424 válasza Keeperv85 (#12328) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogy akarom kivenni! Már az Android előtt is Gmail -t használtam. Vettem egy telót, amin ugyanezt tehetem, csak natív kliensből. Felmegyek a Play -re és telepítek alkalmazásokat. Ha keresek egy címet, akkor rányomok a Térképre. Mi lenne ezekkel, ha megfosztanám a telót Gapps -tól? Én csak azt szeretném, hogy ezek az alkalmazások rendelkezzenek azokkal a funkciókkal, amiket nagyon sok felhasználó hiányol, illetve a meglévők működjenek rendesen. Mi hiányozhat ehhez a Google -nek? Pénz? Szakértelem? Nem hinném.

(#12333) Keeperv85 válasza #79335424 (#12332) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Akarat. Semmi egyéb. Nem felhasználó orientált fejlesztéseket tesznek előre, hanem teljesen más szegmenseket.

(#12334) Sippy22 válasza Keeperv85 (#12330) üzenetére


Sippy22
tag

Nincs ! :(

A katona nem azért van, hogy szúrjon, hanem hogy senki ne szúrhasson!

(#12335) Keeperv85 válasza Sippy22 (#12334) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hmm... viszont megy az adb valamilyen szinten... Talán a shell része is! Be kéne üzemelni a gépeden egy működő Android SDK-t és megnézni megy-e az adb shell...

(#12336) olivera88


olivera88
veterán

Most látom van EMUI 3.0 a telómhoz, a Y530 hoz. [link] De telefon még nem jelzi h van frissítés. Akkor az Android is frissülni fog vele? Mert azt írja az EMUI 3.0 a 4.4.2 ön alapul.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12337) nyuszi123456 válasza #79335424 (#12327) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

"nem kaptam meg azt a frissítést, amiben a G alkalmazásait "kitűnően" testre lehetne szabni és nem csinálnak semmi olyat, amit én nem akarok"

Így van. Tökéletesen így van.

Bár a lentiek szerinti véletlen volt, kísérletezek kicsit.
Érdekes módon megy a gmail, de frissítést kér. Megy a fb messenger, de nem jelez.

A dolphint eleinte nem zavarta. Minden oldalt elfelejt. Pl:
-filefeltöltés
-megnyitja a mappákat a kiválasztashoz,
-miután megtörtént, a dolphin már a kezdőképernyőre ugrik vissza, azaz a művelet nem folytatható.

Szokott ilyet? Nálam a dolphin is új.

A teljes hangvezérlés már régebben eltűnt. A menüből is, nem lehet újra beállítani... pedig jó volt.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12338) #79335424 válasza nyuszi123456 (#12337) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem az alkalmazások futásával nincs bajom. A rendszer részei, fussanak, ha akarnak. Kikapcsolt kijelzőnél időzített szinkront használok az auto helyett, vagy külföldön tűzfallal korlátozom a net elérést, de Google alkalmazás működésébe direkt módon nem szoktam "beleszólni". Na jó, ez nem teljesen igaz, mert a Youtube -ot kompletten kiiktattam. De az sztem más story. Egyébként van egy táblázat (vagy itt, vagy az alkalmazások topikban linkelték nemrég), amiben a rendszeralkalmazások vannak szelektálva az alapján, hogy melyeket lehet "büntetlenül" eltávolítani.

Dolphinban viszonylag otthon vagyok. Ilyen hibákat nem tapasztaltam. Kicsit részletezhetnéd a jelenségeket (de inkább a másik topikban), mert nem is értem, hogy konkrétan mire gondolsz. A Google -al annyi a közös, hogy amióta felfüggesztették a Dolphin Accountot, azóta a G. fiók belépési adatait használja pl. a szinkronizáláshoz. A hangvezérlés csak akkor választható, ha a Dolphin beállításaiban Angolra állítod a nyelvet. Írtam már nekik emiatt, mert sztem tök hülyeség, de nem értették a lényeget. Persze lehet, hogy nálam van a hiba, mert az angolom...khm....

(#12339) susrev88


susrev88
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni: kb 5 hónapja vettem egy LG optimus f6 telót a kékszínű szolgáltatótól. Eddig gond nélkül üzemelt, abszolút semmi gond nem volt vele, egészen mostanáig. Néhány napja véletlenszerűen elmegy a teló hangja (az összes), ilyenkor se youtube, se mp3, se csengés stb nincs. A hangbeállítások változatlanok ilyenkor, tehát hiába van max-ra állítva minden, akkor se szól. Ilyenkor vagy újraindítom (nem mindig szünteti meg a problémát), vagy a hangerőgombbal fel-le viszem a hangerőt addig, amíg meg nem jön újra a hangja.
Kevés app-ot tettem fel rá, (FB és messenger, Skype, Menetrend, QR reader, Angry Birds, Anki), és általában nem használom agyon. Vigyázok rá, nem esett le sose stb.
Eléggé be vagyok parázva, mert így nem megbízható a telóm (pl. ha pont ébresztéskor megy el a hangja stb), meg egyébként is frusztráló, hogy gond van a hanggal.

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez? Hogyan lehetne kiszűrni, hogy szoftver vagy hardverhiba a hunyó?

Előre is köszi!

(#12341) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Ha az apple túlságosan uniformizált termékekkel áll elő (és borsos áron), az Android tért hódíthat a rugalmasságával.

Olyan kényelmet biztosíthat, ami pont a legjobb neked, nekem, hiszen teljesen testreszabható.

Pl Android Wear önálló telefonóra, és hozzá egy 5mm vastag, tetszőleges méretű, energiatakarékos külső képernyő.

A mobil internetes számítógép hamarosan egy inggombból is futhat, és a napirendünknek megfelelő képernyőt választhatunk hozzá.

Egy strapabíró, igénytelen változat:

Várom, hogy kapható legyen. Ezer változatban. Biztosan színes, hagyományos is követi majd több méretben.

A videolinket képzeljétek oda.

[link]

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#12343) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ha egy alkalmazásnál eltávolítom a frissítést (visszaállítom az előző verziót) utána ismét látni fogom, hogy van frissítés mert nálam nem a legfrissebb van?
(remélem sikerült érthetően leírnom)

valami

(#12344) BomiBoogie válasza Quasi_modo (#12343) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor látni fogod a Store-ban a "Frissítés" gombot.
Ha nem akarod, hogy a legújabb legyen, kapcsold ki az automatikus frissítést.

(#12345) Quasi_modo válasza BomiBoogie (#12344) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm. Valami olyan történt, hogy eltűnt a frissítés gomb miközben mintha nem történt volna meg a frissítés. Ezért gondoltam még egyszer nekifutok.

valami

(#12346) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Sziasztok!

Lehet nem teljesen ide vág, de itt tenném fel.

Android 4.4 alatt lehetséges külső (external) tárolóra másolni (írni) adatokat? Illetve onnan olvasni?

(Számomra az egyértelmű az igen, de egy kis vitában felmerült, hogy nem. A lényeg annyi, hogy az illető szerint a gyári alkalmazásokon kívül más nem tud írni a külső tárolóra, alternatív fájlkezelő sem. Link)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#12347) Ed3r_X_ válasza Ed3r_X_ (#12346) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Elvileg nálam a hiba, gyári rendszer, én meg nem tudtam, csak CM11 volt eddig :))

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#12348) Keeperv85 válasza Ed3r_X_ (#12347) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Gyárilag csak olvasható a kártya. Meglepő módon nálam a CM11 pont a belső tárhelyre hiszi azt, hogy külső és el is vette a jogokat róla... :W

(#12349) Bozek válasza Ed3r_X_ (#12346) üzenetére


Bozek
nagyúr

Olvasni tud, írni nem. Ezt a Google tette bele a KitKat-be, root-al megkerülhető a probléma, anélkül meg csak a gyári fájlkezelő (és a többi gyári program) tud írni rá.

(#12350) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e a problémámmal, itt, vagy inkább az "-alkalmazásokban" kellene-e kérdeznem, de szerintem inkább ide vág.

Most realizáltam, hogy a telefonom (galaxy 3, 2.2-es stock droid) nem szinkronizálja a gmail appon belül a chat üzeneteimet. Mivel rengeteget beszélek rajta, és sokszor kellene, hogy a telefonon is visszakereshető legyen (feleségem megírja a bevásárlólistát, kapok egy címet, stb.) ez kifejezetten frusztráló.

A stock google talk alkalmazás lehet szinkronizál, viszont ott sem tudok visszakeresni semmire.

Az utolsó meglévő chat üzenet a telefonomon 2013. májusi.

Ez valami bevezetett feature, vagy nálam van a hiba, illetve hogyan lehetne ezt megoldani, hogy mégis visszakereshetőek legyenek a beszélgetések telefonon is?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.