Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Fecogame válasza air (#11250) üzenetére


Fecogame
veterán

A mobilnet ki van kapcsolva, plusz ugye csak a WiFi van engedélyezve, mégis ott vannak a feliratok. 4.2-nél nem voltak ott.

Ha be van kapcsolva a mobilnet, akkor így néz ki: [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11252) air válasza Fecogame (#11251) üzenetére


air
nagyúr

Aha, értem. Akkor ez a systemui vagy a framework baromsága. Szerintem akkor ezt nem lehet eltüntetni másként csak ezek módosításával vagy cseréjével.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11253) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tegnap és ma úgy jártam a gyári ébresztővel (Xperia L) , hogy reggel megszólalt, s mindjárt el is hallgatott. Még jó, hogy éberebb voltam.Nem tudom , hogy mi lehetett az oka. Az előbb kipróbáltam, most normálisan ébresztett.Célszerűbb-e az áruházból egy ébresztőórát letölteni? Ha igen, akkor melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#11254) Adamis válasza GEPESZ66 (#11253) üzenetére


Adamis
őstag

Alarm Clock Xtreme! Hibátlan!

(#11255) aimettirlz válasza aimettirlz (#11243) üzenetére


aimettirlz
tag

Senki? ;(

® aimeTTi atticuS ™

(#11256) Adamis válasza aimettirlz (#11243) üzenetére


Adamis
őstag

MTP, illetve PTP nem is fog menni tv-vel, én is próbáltam, szintén Samu tv. A háttértár funkció hiánya kissé meglep, nem tudom, miért nincs benne. Pedig csak úgy fog menni, ha USB-eszközként ismeri majd fel. A telefon topicjában nem kérdezted, hogy ott van-e valakinek ugyanilyen gondja, hogy nincs USB-mód?

(#11257) air válasza Adamis (#11256) üzenetére


air
nagyúr

JB óta nincs mass storage mód. Amelyik készülék tudja, abba a gyártó tette bele.
Egyes készülékekhez létezik olyan patch, ami pótolja, de root kell hozzá.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11258) kapacshuszar


kapacshuszar
csendes tag

Sziasztok...
Érdeklődnék ki találkozott már ilyen dologgal.

Két hónapja van meg nekem Elephone p7 mini telefon. Produkál egy olyan hibát amit nem igazán értek. A kijelző majdnem közepén van egy fentről lefelé futó csík ami a fekete fehér színeket jól megjeleníti viszont a színekkel problémája van. A dolog pikantériája viszont az hogy ez nem folyamatos, hol van hol nincs, változó időközönként gondol egyet és eltűnik, azaz jól működik utána pedig megint jelen van. Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani, hardveres vagy szoftveres hiba? Garanciás még a telefon de nem feltétlen szeretném nélkülözni egy hónapon keresztül míg visszaküldik....
Válaszokat köszi előre is

(#11259) Adamis válasza air (#11257) üzenetére


Adamis
őstag

Komolyan? JB van az Idol S-ben, ezért nem is gondoltam... A Skate-re meg már főzött 4.4.2 is van, de abban is van ms mód. Ez meglepett!

(#11260) Keeperv85 válasza air (#11257) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pontosabban már az RC4-es ICS óta nem kéne legyen, de még benne van az összes JB variánsban, csak be kell állítani. Sok gyártó nem foglalkozik vele... :F

(#11261) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!
A következő problémával fordulnék hozzátok, ami lehet, hogy android beállítás probléma:
Az normális (vagy mitől lehet?) hogy ezt a hubot rádugtam a tablet OTG aljzatára, külön-külön olvassa a pendrive-ot is és a memkarit is tökéletesen, de ha a kettő együtt van rádugva, akkor vagy kiüti az egyik a másikat, vagy nem jelenik meg az az adathordozó, amit másodjára dugok be. (illetve egészen pontosan mintha egy pillanatra felvillanna a tableten ES File explorerben a másodjára rádugott adathordozó, de azonnal el is tűnik, majd a felső sávban kiírja, hogy leválasztva. Ettől függetlenül az, ami elsőre volt rádugva, továbbra is látszódik és használható.) Ugyanez a helyzet, ha két adathordozót usb-n dugom rá a HUB-ra, tehát mintha egyszerre két (vagy több) adathordozót nem tudna kezelni. És más androidos eszközzel is ezt csinálja. Verzió: 4.2.1 ill 4.2.2. A honlapon ezt írja: "Egyidejűleg csak egy memóriakártya használható", de azt nem, hogy egy memkártya mellé nem lehet pendrive-ot dugni. (pendrive + egér kombó tökéletesen működött.)
Vagy ez az android "hibája" és ott kellene valamit állítanom?

(#11262) cappa72 válasza kapacshuszar (#11258) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ez gyanúsan hw hiba, abból is legrosszabb: KH (kontakt hiba).
Nem mondom biztosra, de a melegedés/lehűlés és a hol jó/hol nem együttese az KH szokott lenni.

(Régebbi tv-k esetén volt sok ilyen, bemelegedés után kikapcsolt a tévé, ilyenkor a forrsztásokat kellett ellenőrizni, nincs-e körbe rohadva. Legtöbb esetben volt; egy kis forraszanyag, és működött tovább.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11263) #79335424 válasza Karima (#11261) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. A mobilos usb portok (beleértve az otg -t is) rákfenéje az áramerősség. Általában töredékét tudják a szabványos 450 mA -nek. A penek, kártyaolvasók, beviteli eszközök áramigénye közel sem egyforma. Próbáld meg aktív HUB -bal!

(#11264) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv! Hardveres érintőgombokkal szerelt telónál felcserélhető valahogy a vissza és a másik szélső gomb funkciója?

-

(#11265) Karima válasza #79335424 (#11263) üzenetére


Karima
őstag

De megpróbáltam úgy is, hogy a hub-hoz külső akksit csatlakoztattam, ami elvileg 1 Ampert adott neki, plusz a tablet is töltőn volt. Ez a külső áramforrás tud kiadni 2,1A-t is. Próbáljam meg úgy? Nem lesz az sok?

(#11266) #79335424 válasza Karima (#11265) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom. Még nem próbáltam HUB -ot "aktiválni". Vettem egy aktív HUB -ot.

(#11267) Karima válasza #79335424 (#11266) üzenetére


Karima
őstag

Esetleg tudnál egy linket küldeni, hogy milyet? (Gondolom tabletre köthetőt vettél :) )

(#11268) #79335424 válasza Karima (#11267) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egész pontosan MiniPC -re köthetőt vettem, de ennek sztem semmi jelentősége. A link nem a boltról, vagy az árról szól. Gyorsan kellett. Bementem a hülyeazértnemvagyokbótba és vettem egy ilyen Trust -ot.

(#11269) Karima válasza #79335424 (#11268) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Még az lenne a kérdésem, hogy egy androidos eszköz (legyen az telefon, tablet, vagy más) OTG portjára bármilyen aktív hub ráköthető, attól függetlenül, hogy a nevében benne van-e az OTG vagy sem? (Látom ennek a trust-nak nem volt benne.)

(#11270) #79335424 válasza Karima (#11269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az OTG ebből a szempontból egy közönséges USB port. Attól OTG, hogy rajta keresztül nem csak külső eszköz csatlakoztatható, mint a "síma" USB -hez, hanem maga a készülék is csatlakoztatható eszközként (mondjuk PC -hez, mint külső adattároló). Néhány készüléknél ezt még megfejelik egyéb funkciókkal is (pl. MHL), de az más tészta.

(#11271) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

4.4 telepítése óta tapasztalom a következő hibát:
Néha nem tudom feloldani a telefont, nem reagál percekig aztán újraindul, de úgy hogy magától feláll, még PIN-kódot se kér ilyenkor.

Tudjátok esetleg ez miért lehet?

Köszönöm előre is ha tudtok segíteni.

(#11272) Blue Eagle válasza tomiee85 (#11271) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hogyan raktad fel a 4.4-et?
Cache-t, Dalvik-cache-t törölni kéne. Ez talán segít.

[ Szerkesztve ]

(#11273) air válasza Blue Eagle (#11272) üzenetére


air
nagyúr

Meg a data-t sem árt. Factory reset mindenképpen ajánlott.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11274) Blue Eagle válasza air (#11273) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jaja! Így van! De első körben ezt esetleg nélkülözni lehet, hátha. Így megmaradnak az adatok...

(#11275) Zaja2


Zaja2
senior tag

Üdv!
Egy Samsung Galaxy ACE 2 készülékkel volna egy kis gondom.
A probléma az,hogy gyárilag független a telefon,viszont a Magyar Telekomos kártyával nem tud felcsatlakozni a hálózatra.
Van O2SK,T-Mobile SK és Telekom HU
Automatikusan csatlakozik a T-Mobile SK-ra,viszont a Telekom HU-ra nem !!! A Kártya Jó. Másik telefonban azonnal megtalálja a hálózatot,és hívást is tudok indítani róla. A telefon Hollandban lett vásárolva,ez előtt is Telekomos kártyával volt használva,és működött. Csináltam egy gyári beállítást,az sem segített.

Valakinek,valami ötlet???

Előre is köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11276) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Android OS alatt van olyan alkalmazás, amivel lehet MX Playerrel, VLC-vel vagy bármivel stream-eket nézni? Pl.: élő darts fogadás van a bet365-ön és ott van mobilon is közvetítés. A probléma, hogy nagyon rossz minőségben látni, pedig mostanában nem szokott ilyen lenni. Tenisz alatt nagyon szép a kép, nincs szaggatás. Viszont szívesen néznék Sky Sports-ot a telefonon vagy olyan csatornákat, ahol élő közvetítéseket lehet követni. Ismertek ilyen alkalmazás(oka)t?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv. bwin.party

(#11277) #79335424 válasza bwin.party (#11276) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én flashplayer -rel megtámogatott Dolphin -nal, Firefox beta -val, vagy legújabban Pale Moon betaval (még nincs a Playen) szoktam. Ha adott a többi feltétel, akkor a TVGO is működik.

(#11278) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Üdv,
Telefont belső tárhelylét lehet valahogy philz recoveryben mountolni ?

Nincs rendszer a telón,a mentések meg pc-n vannak,valahogy rá kéne varázsolni a telefonra hogy vissza tudjam álltani. Otg nincs.

Üdv, István.

(#11279) #79335424 válasza Istyu74 (#11278) üzenetére


#79335424
törölt tag

Keress rá az XDA -n az Aroma file managerre! Töltsd le, másold a belső tár gyökerébe! Ez egy recovery -ből flashelhető állomány. Philz -ben telepítsd. Nem történik telepítés, hanem elindul az Aroma. Így kapsz egy recovery -ben futó fájlkezelőt. Remélem, ilyesmit szeretnél!

(#11280) Istyu74 válasza #79335424 (#11279) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Eddig oké,de jó lenne látni a számítógépen a telefon belső tárhelyét,mert ott van a mentés, mármint a számítógépen amit vissza szeretnék állítani,és valahogy fel kéne varázsolnom a telefonra,hogy vissza tudjam állítani. :(

És mivel a rendszer már nem áll fel,csak a recovery jön be,onnan kellene megoldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#11281) #79335424 válasza Istyu74 (#11280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. MikroSD lehetőség sincs?

(#11282) Istyu74 válasza #79335424 (#11281) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Nincs sajna LG G2 :W

Üdv, István.

(#11283) Adamis válasza Istyu74 (#11282) üzenetére


Adamis
őstag

Hogy a rosebbe nincs rendszer? o.O Factory reset nem játszik?

[ Szerkesztve ]

(#11284) air válasza Adamis (#11283) üzenetére


air
nagyúr

Például úgy, hogy nyomott egy "format /system"-et anélkül, hogy tudná mit csinál. ;] Ez van, amikor valaki nem elég felkészült. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11285) severance


severance
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy Galaxy Y telót a szomszédtól hogy nem-e meg tudnám neki javítani. Annyira nem értek a telefonokhoz, erre rá is jöttem miután bekapcsoltam. Folyamatosan ki-be kapcsolgatja magát és melegszik kb 3-4perc elteltével.

Factory Resetet próbáltam, itt egy videó milyen gyorsan is tette azt és utána írt hibaüzenetet is.

Valaki találkozott hasonlóval? Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Köszönöm

https://www.youtube.com/watch?v=Y8hhJpzw2ho&list=UUP30kpiJ3A2Gm1Q_eohKWqQ

[ Szerkesztve ]

(#11286) air válasza severance (#11285) üzenetére


air
nagyúr

Ha esetleg a készülék saját topikjában próbálkoznál, nagyobb eséllyel kapnál segítséget.
De lehetőleg ne ilyen mondatok kíséretében tedd! "nem-e meg tudnám neki javítani. " :Y :W

Egyébként ha van rajta recovery esetleg megpróbálhatnál egy romot telepíteni rá.
Azt gyanítom itt is a néhány hsz-szel feljebbi szitu van. A nagytudású ember formázta a systemet. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11287) Adamis válasza air (#11284) üzenetére


Adamis
őstag

Olyan nincs, hogy a telefon egy erre elkülönített helyről állítja vissza a rendszert? Mert én csináltam olyat az Idol S-en, hogy root után kigyomláltam a systemet, majd mikor nyomtam egy FR-et, akkor megint ott voltak a már kitörölt appok... Ezek után azon gondolkodtam, hogy valszeg van egy security partíció és onnan veheti vissza a gyári állapotot. Mondjuk ez az Alcatel, ezek szerint LG-ben nincs ilyen. Vagy de?

Szerk: air - ezzel a stock recoveryvel nem fogja a systemet formázni! :D

[ Szerkesztve ]

(#11288) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Nemrég észrevettem, hogy a szokásosnál lassabban töltődik és sokkal gyorsabban merül a telefonom.
Acer E350, Android 4.0.3.
Kerestem programokat, amik ki tudják mutatni mi szívja az akkut és találtam egyet, ami mutat valami gyanúsat miszerint a kernel szinte folyamatosan ébren tartja a telefont. Nincs ilyesmi beállítva.
Itt a log. Ez lehet a probléma? Gyári beállításokkal normálisan töltődik és merül, a programok pedig elvileg 0,1-0,3% között használják a telefont, míg ez majdnem 20%-on, készenlétben.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#11289) air válasza Adamis (#11287) üzenetére


air
nagyúr

Nekem ebből nem derült ki, hogy stock. Eléggé hajaz a CWM-re.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11290) Adamis válasza air (#11289) üzenetére


Adamis
őstag

Android system recovery... bár nem látszik, de szerintem az. Cwm-nél oda van írva, hogy cwm! ;)

(#11291) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

Jól gondolom, hogy a Swiftkey nem csak nálam jön elő marha lassan ?
A gyári google az pikk-pakk előjön, de hát az mégsem olyan jó. ;]
Erre van valami megoldás vagy csak a fejlesztőkön múlik ?

Upsz... rossz topik. Elnézést. :B

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#11292) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Xperia L-nél kipróbáltam a korábbi 4.1-es ROM-ot, csak itt gyakran van ébrentartva a telefon. Visszarakom a 4.2-es ROM-ot, ahol ezt nem tapasztaltam.
Szerintetek, mivel Telekomos vagyok, a Telekom-os ROM-ot rakjam fel, vagy inkább CE3-at?

[ Szerkesztve ]

(#11293) tomy86 válasza GEPESZ66 (#11292) üzenetére


tomy86
addikt

Ha gariztatni viszed, akkor Telekomost. Egyéb esetben mindegy. Amelyik jobb számodra.

(#11294) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, van egy sgs2-es készülékem és elég érdekes dologra bukkantam. Van az a "legbelső" tárhely (bocs hogy nem tudom a szakkifejezést de arról van szó ,hogy van az a rész ahol a képek stb. Vannak s akkor van ez a 2gb ahova az alkalmazásokat telepíti.) Na mármost ha be megyek a beállításokhoz s ott a tárhelyhez akkor ott írja, hogy össz:1.9gb szabad:~200mb foglalt:~500mb . De akkor mi van a többi 1.2gb val? S az alkalmazásokat sem nagyon tudom telepíteni, azt írja, hogy nincs hely...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#11295) #79335424 válasza kemkriszt98 (#11294) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez mióta van így? Frissítettél GB -ről? Milyen rom/Android verzió van most? CWM -ed és mentésed van? Lehet, hogy elég lesz CWM -ben egy fix permissions, de mentésed legyen! A teló topikjában folytassuk! Ezt tanácsként írom, nem kioktatásnak szánom!

[ Szerkesztve ]

(#11296) nyuszi123456 válasza glspeter1 (#11291) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

én már le is szedtem. A könnyű magyar billentyűzet bőven jó, csak nincs rajta mikrofon billentyű, én pedig szoktam diktálni.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#11297) Salex1


Salex1
senior tag

Azt be lehet állítani valahogy, hogy a böngésző mindig asztali módban menjen és ne a lapok mobil változatát jelenítse meg?

(#11298) air válasza Salex1 (#11297) üzenetére


air
nagyúr

Be.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11299) kovisoft válasza Salex1 (#11297) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem böngészője válogatja, legalábbis azt, hogy ezt a beállítást meg is jegyzi-e. Chrome-ban például hiába állítod be az asztali módot, új fül nyitásánál megint a mobil nézet lesz az alapértelmezett.

(#11300) almoska84


almoska84
tag

Szerbusztok. Biztos már 1000szer volt, de : sd-re hova, milyen mappát kell létrehozni, ahova hangokat másolhatok, hogy ezek majd csengő, sms, stb hangnak jók legyenek? Galaxy Xcover 2 a teló. :))

LG Leon 4G LTE :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.