Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) anonym1s válasza Krinyo (#41645) üzenetére


anonym1s
őstag

OKe, kossz a valaszt.

(#41652) Kari915 válasza tsrt (#41441) üzenetére


Kari915
tag

Sok kérdést kaptam, de bocs csak most tudok válaszolni. 1. Tmallbox/SG-10 nap-ra. 2, b0bcat: hát ez egyáltalán nem csíkos, de még nagyítóval sem pixeles(nem látható), küld vissza gariba, vagy fóliát cseréld, vagy a szemüveged karcos ;] , szerintem nem rosszabb, mint a Galaxy S2 csak ez utóbbi feketéje feketébb és túl szaturáltak a színei (Amoled miatt) valakinek ez bejön, nekem már túl színes. 3. Teejay83: makróban számomra meglepően jó, egyébként nem egy DSLR, nem volt időm mélyebben vizsgálni. 4. chab7: minden alap, általános senzor benne van, csak mágneses érzékelő nincs, de ahogy néztem nagyítóval kell keresni a fórumon emlegetett telók között azt amelyikben van. Sajnos e-nélkül normális navigáció szerintem nincs is(ez saját vélemény), ezért panaszkodik sok ember, hogy a telefonja pontatlanul navigál, annak ellenére, hogy a GPS adatok rendelkezésre állnak. Egyébként elég jó a GPS, a V967s-ben, az elsö indítást leszámítva, amikor a-GPS adatokat frissítettem, szabadban fél-egy percen belül pozicionál, és 6-8 holdat folyamatosan lát, (és nem kel hozzá adatkapcsolat, mint itt mások írták, hogy csak úgy működik). Szerintem jó kis teló ez csak ne lenne ilyen hosszú, (de sajnos, ahogy néztem nem sokkal kisebb a többi sem, még a 4,5”-ak is, csak pár mm-rel rövidebbek).

(#41653) baalco válasza fateless (#41631) üzenetére


baalco
tag

Egyetértek, ezért is raktam off-ba.
Én csak arra bátorkodtam magyarázatot adni, hogy pl. mikor lehet indokolt az agps kerülése.

(#41654) Sanyaman válasza cappa72 (#41644) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Köszi, leteszteltem, teljesen jól működik. :R Engedelmeddel felteszem a THL W200 bemutatóba is.

(#41655) pezo00 válasza Krinyo (#41648) üzenetére


pezo00
tag

sry egy oldalt olvastam végig azon csak net problémán ment a vita...

(#41656) Kari915 válasza chab7 (#41649) üzenetére


Kari915
tag

A Defy-ben is van mágneses sensor, és a Magyarországon forgalmazott készülékek nagy részében van(pl.: Alca-OT990-ez is kinaí). Szerintem a Kínában forgalmazott készülékekbe tilos beépíteni a gyártóknak, más magyarázat nincs, hogy pont ezt az opciót nem rakják a készülékbe.

[ Szerkesztve ]

(#41657) RVR400 válasza anonym1s (#41650) üzenetére


RVR400
veterán

W200: 1800 mAh 5.0 IPS
N9599T: 2500 mAh 5.7 TFT

Szóval akkora eget verő különbség nem lesz a Star javára. Ráadásul annak az akksija fizikailag is jóval nagyobb, meg kicserélni sem éppen a legegyszerűbb mutatvány mondjuk egy tömegközlekedési eszközön.

(#41658) Kari915 válasza pezo00 (#41647) üzenetére


Kari915
tag

Galaxy S2 Duos :DD

(#41659) fateless válasza baalco (#41653) üzenetére


fateless
veterán

Mindenkinek szólt, nem kifejezetten neked, csak te írtál akkor utoljára; bocs.

RVR400 #41657
Gonoszság ON
Ahol anonym1s vette, ott 3800-at írtak az akkura ;]
Gonoszság OFF

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41660) andatti válasza anonym1s (#41650) üzenetére


andatti
senior tag

"de mas meg ne merje rendelni! Nem ajanlom senkinek!"

Ez jóóóó! ;) Akkor teszt se lesz? XD XD XD
Pedig én (még mindig) hasonlóban gondolkozom, 5,5-6,3 között, csak, hát az ár és a gps... De majd megy ezeknek is lefelé az ára, 1-1,5 éves modellek már nem olyan drágák... Az eredeti note 2 -is 118 itthon, így egy klónért adni 70-80-at... nekem az is drága.

(#41661) milestone válasza freelancer68 (#41602) üzenetére


milestone
tag

Köszi. Csak a MUT Reboot into Recovery Mode funkciójával tudtam belépni a Recoverybe.
Wipe data/Factory Reset paranccsal valóban alapbeállítás történt, de a fájlkezelővel belenézve egy csomó maradék fájlt találtam. Ki tudja mennyi személyes dolgot tartalmazhatnak ezek...
Nem lehet tényleg mindent törölni?

- szerk.: sikerült mégis a saját Recovery menübe belépni, majd wipe data cache, reboot, majd a a Tárhely résznél tel. memória törlése + cache ürítése.

[ Szerkesztve ]

(#41662) baalco válasza fateless (#41659) üzenetére


baalco
tag

no problem :N

(#41663) pezo00 válasza Kari915 (#41658) üzenetére


pezo00
tag

végülis :D egyébként megmondom őszintén én is félek ezektől a kínai telefonoktól most egy galaxy s advance-om van de céges kártya miatt kénytelen leszek lecserélni mivel nem akarok két telefonnal rohangálni. Tudásban és megbízhatóságban mennyire jók ezek a telefonok egyébként? Rendeléskor vámot nem kell ezek után fizetni?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#41664) chab7 válasza Kari915 (#41652) üzenetére


chab7
addikt

Akkor beigazolódik az én sejtésem is. Ez az egy két hiányzó szenzor milyen galibákat tud okozni az amúgy jó kis készülékekben. Köszi a választ :R , bár nem tudom az alap általánosokban a fény és közelség érzékelőn kívül érted-e a gyorsulásmérőt, a gyro szenzort ill. az orientation szenzort - vagy ezek sincsenek benne? Mert pl ez utóbbi a mágneses híján még lehet segítség a tájékozódásban/navigálásban.

(#41656) Kari915: Lehet így van. De emiatt sajna nekem nem lesz opció így a csájnafón, pedig nagyon tetszenek a Lenovók. Majd esetleg ha lesz piaca itt eu-ban év végétől és akkor lesz itteni régióra kicsit változtatott készülékük.

anonym1s: Remélem pár nap/hét múlva nem azt fogjuk olvasni hogy eladó és mekkora kaki az a cucc ;]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#41665) gg72


gg72
veterán

Tronsmart TS7: még a telómra várok, de közben már lehet olvasni néhány hozzászólást az első tulajoktól és eddig szerencsére szinte csak pozitívakat:

[link]
[link]
[link]

Ja, és azt írja valaki, aki már magkapta, hogy valóban csak 7mm "vastag", hát ez is jó hír. :)

(#41666) Carline válasza milestone (#41661) üzenetére


Carline
őstag

Alap recoverybe belépni.
ADB-vel mountolni a /data particiót majd formázni.
Vagy ha van TWRP recovery akkor onnan lehet formázni a /data-t közvetelenül.
Vagy ha van CWM a telón és leírod ide a /data partició csatolási pontját (mmcblk0px) akkor küldök neked egy CWM .zip fájlt ami megcsinálja a törlést.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#41667) Tigyi78


Tigyi78
tag

már több értesítő ledes appot kipróbáltam, de sajnos egyik sem csinál semmit a Haipai-on. lehet, hogy amik a marketben vannak, nem támogatják a kínai csodákat? valakinek működik?

Ledblinker - semmi, light manager - semmi, light flow - semmi...
múltkor valaki említett itt egy buttonled nevűt, azt nem találtam.

most letöltöttem a led color testert, és azt írja ki, hogy csak alvó módban látható a led.

[ Szerkesztve ]

(#41668) barnam_ válasza Sanyaman (#41654) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is kipróbáltam, működik :R

(#41669) cappa72 válasza Sanyaman (#41654) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engedelmeddel..
Természetesen, hisz azért csináltam :) :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41670) spileraaa válasza Ferenc1989 (#41626) üzenetére


spileraaa
senior tag

Ferenc1989:
"Üdv!

Érdekelne, hogy melyik kínai telefont ajánlanátok, ha a kamera és a kijelző lenne a fő szempont? nem zavar a nagy tepsi telefon :) Köszi"

Hasonlo telefon erdekelne engem is ( foleg a kamera kirandulaskor jol johet ha pl otthon marad a fenykepezogep )

vagy

a masik amin gondolkozok hogy utes es vizalo legyen mivel kirandulas kozben tortenhetnek balesetek is :D ...

Udv ! es kosz elore a segitseget !

( mivel a ketto egymast kizarja ha utes allo gyengebb kamera es forditva igy mindket szempontnak kulon irjatok telefont es majd utolag eldontom vegul melyik legyen )

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#41671) bazsy_


bazsy_
tag

H

(#41672) GIJoe


GIJoe
addikt

ZTE N986 érdekes, mármint alul a képeknél azok az antutu pontok :DDD

(#41673) Zeki válasza spileraaa (#41670) üzenetére


Zeki
nagyúr

jó kamera zte, ütés és vízálló... lenovo a660, s750

(#41674) gipsztigris válasza GIJoe (#41672) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az igen érdekes lenne! Szerintem a világ vezető elektronikai hírportáljai első helyen hoznák le a hírt! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#41675) Krinyo


Krinyo
senior tag

A magneses szenzor hianya csak az iranytut igenylo appokban okozhat problemat, masnal, navigacional nem. Ezen kivul minden szenzor benne van altalaban az osszes telefonban. Szerintem ez is benne van, csak driver vagy kernel gond lehet...

(#41676) tolvaj! válasza pezo00 (#41647) üzenetére


tolvaj!
őstag

samsung galaxy core duos ( leklónozták az S II-őt és két simeset csináltak belőle jó pénzért...egyébként egy trágya.)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#41677) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenovo a660 nál minideal en van olyan, hogy gift silicon case. Lehet olyat, hogy írok nekik emailt, hogy én mondjuk fehér színűt akarok? Akkor olyat is raknak bele vagy csak simán beledobnak egyet ami a kezükbe akad?

[ Szerkesztve ]

(#41678) albinolynx


albinolynx
őstag

Mobileuncle Tools-szal ha ez megvolt:

[link]

Illetve ez:
EngineerMode>Hardware Testing>Audio>Normal Mode>Type>Mic>
level 0-1-2 200-as érték
level 3-4-5-6 255-ös érték
Minden level beállítás után set -et nyomni. Max Volume inaktív.

Ua. csak más értékekkel:
1 Install Mobileuncle MTK Tools (Google Play)
2º Enter in to Engineer Mode Menu (MTK)
3º Audio / Normal mode / Type / Mic / Level
4º Set up the 6 levels:
Level 0-255
Level 1 to 235
Level 2 to 215
Level 3 to 205
Level 4-195
Level 5 to 185
Level 6-175
* You have to set all levels to value. Every time you go to a level you must push Set and OK.
5º You must presh Ok again before exit app
6º Restart phone.

Még mindig szar, halk a vonal túlsó végén a hang, lehet valamit tenni ellene?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#41679) Groovebaby válasza Tigyi78 (#41667) üzenetére


Groovebaby
tag

a Buttonled-re keress rá, még itt a fórumba is belinkelte valaki. De ha privátban dobsz egy mail címet átküldöm neked az app-ot.

Amoi N828

(#41680) BigZolo válasza Kari915 (#41652) üzenetére


BigZolo
csendes tag

Miért is kell a GPS navigációhoz mágneses érzékelő?

THL W200

(#41681) chab7 válasza Krinyo (#41675) üzenetére


chab7
addikt

Sajnos nem így van. Valamelyik YT videon láttam ezzel az android sensor box appal nézték az s750-es lenovot, és bizony nem csak mágneses és giro szenzor nem volt benne hanem orientációs sem. Márpedig a helyzetünk - hogy merre is néz és mozdul el a készülék - visszajelzése ezektől is függ. Azaz pontosabb tőlük.
Elég ha a navi program egy gyors irányváltáskor ezek hiányában nem tudja azonnal korrigálni a programban az irányváltást, vagy egy kamera+mozgás programban (pl starchart - égbolton csillagképeket beazonosító program) összevissza mozog a képernyő és nem tudja merre is néz pontosan.
Kis dolgok, de bosszantóak tudnak lenni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#41682) minifoximaxi válasza chab7 (#41681) üzenetére


minifoximaxi
tag

Én nem a YT-on nézem, itt van a kezemben az S750 és vannak benne szenzorok:)!

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#41683) chab7 válasza minifoximaxi (#41682) üzenetére


chab7
addikt

Vannak bizony: gyorsulás, fényerő, közelségérzékelő... és? szerintem több nincs :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#41684) RVR400 válasza chab7 (#41683) üzenetére


RVR400
veterán

Ez azért érdekes, mert a Sensor Box alapján nincs benne Orientation sensor, de akkor hogyan működnek pl. a vízszintező programok a telón? Vagy ha ahhoz a gyorsulásmérőt használja, az oké, de akkor meg a fekvő vagy álló tájolás nem menne. Szóval mindenhez jó a gyorsulásmérő?

[ Szerkesztve ]

(#41685) dinin


dinin
tag

Sziasztok!
Telefont szeretnék venni de nem tudok dönteni. Márka vs teljesítmény. Thl w100 vagy Cubot gt99.
Előbbire több a rom, utóbbinak nagyobb felbontású a kamerája, kijelző felbontása.
Úgy tudom, ha pandawillről rendelek, akkor nincs vám. Van még olyan oldal ahol jók az árak, és kisebb értéket tüntetnek fel a csomagoláson, a vámköltség elkerülése érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#41686) GIJoe válasza dinin (#41685) üzenetére


GIJoe
addikt

utóbbinak jobb a kamerája, , ezt honnan veszed, szerintem jó a THL Kamerája
mert nagyob MP írnak rá az semmit nem jelent

[ Szerkesztve ]

(#41687) dinin válasza GIJoe (#41686) üzenetére


dinin
tag

Javítottam. A lényeg, hogy nincs még tapasztalatom kínai mobilokkal, és szeretnék tanácsot kérni, mert ha csak paraméterek alapján döntenék, akkor a cubotot venném.

(#41688) lexter00 válasza dinin (#41685) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem w100 van,a kamerája háát nekem arra az 1-2 képre elég de amúgy is egy telefon nem erre való,a kijelzője na az tökéletes nagyon szép színei vannak hiába kissebb a felbontása mint a cubotnak de kétlem hogy a cubotnak szebb képe van.A THL kijelzője a Galaxy S3-mal vetekszik(a fekete kivételével de még így is szép mély a fekete) és ennél jobb referencia nem kell.Vedd meg bátran a w100-at hidd el nem bánod meg.Ja meg a w100-on nem kell romolgatni szinte tökéletes rajta a rendszer még nem találkoztam ilyen flottul működő rendszerrel.És a 4 mag és 1gb ram mindenre elég

[ Szerkesztve ]

(#41689) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogyan tudnám rávenni az android 4.1.1-es készülékemet, hogy magyar legyen? Felraktam a morelocale 2 apk-t de nem sokat javított a helyzeten. Valami egyszerű de nagyszerű megoldás kellene mert kezdő androidos vagyok. Válaszokat előre is köszönöm!

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#41690) GIJoe válasza dinin (#41687) üzenetére


GIJoe
addikt

vegyél 1 ilyet, pandawill nem a legjobb... a ZTE jó kamera fronton azt írják fentebb...

[ Szerkesztve ]

(#41691) dinin


dinin
tag

Köszönöm!
Másik probléma a cubottal talán az, hogy nem biztos, hogy támogatott eszköz a google playen. w100-nál nincs ilyen probléma?
Ebben a kategóriában mi az ami még felveszi a versenyt ezekkel, és megbízható is? (min 8mpx kamera, quad core, 1gb ram, max 4,5")
5" már kicsit nagy, a 4,5 is csak a quad core miatti kompromisszum.
Szóval a minideal jobb a pandawillnél?
Bocs a sok kérdésért, de jól utána akarok járni mielőtt megrendelem. Már két hete nézelődök :))

(#41692) GIJoe válasza dinin (#41691) üzenetére


GIJoe
addikt

bőven jobb, szerintem a legjobb...

(#41693) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok, telefon vásárlás előtt állok és a "kínai" telefonok közül szeretnék választani, mivel az ár/érték arányuk nagyon jó, csak a konkrét telefont nem nagyon tudok választani. Eddig a Jiayu G3S a befutó, de kíváncsi vagyok más telefonokra is. A konkrét kérdésem a következő: Tapasztalatok alapján, szerintetek melyik a legstabilabb telefon (legkevesebb bug, furcsaság, stabilitás)? Max árplafon 230 USD.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#41694) lexter00 válasza dinin (#41687) üzenetére


lexter00
őstag

Ne Pandáról vedd jobb a Minideal és Sinapore post-al kérd mostanában 7-8 munkanap és nálad van.
Szerk:Látom rájössz te magadtól is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41695) kisskerko válasza dinin (#41691) üzenetére


kisskerko
tag

nyugi, vannak, akik hónapokig nézelődtek :DDD

Ki vagy te, csodálatos férfiú, hogy tüzet tudsz gyújtani kova és öngyújtó nélkül?

(#41696) GIJoe válasza tfalcon96 (#41693) üzenetére


GIJoe
addikt

(#41697) lexter00 válasza kisskerko (#41695) üzenetére


lexter00
őstag

És még akkor se vesznek semmit,mert várnak szebbre jobbra olcsóbbra :DDD

(#41698) Gyuc válasza gg72 (#41665) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Én is olvastam máshol hogy tényleg 7mm,na erre kíváncsi leszek mert akkor tényleg nem ugyanaz mint a Cubot:)

(#41699) chab7 válasza RVR400 (#41684) üzenetére


chab7
addikt

Két eset lehet. Valóban jó hozzá a gyorsulásmérő (szerintem sok mindenhez jó, de legalábbis elfogadható), vagy az adott típusú szenzort az app nem érzékeli, de akkor egy másik, pl Z-Device Test app megmondja, eleve több mindent mutat, részletez.
(Mondjuk nekem ez utóbbi mondja hogy nincs rádió, mikor van fm rádióm :)) tehát akár még az is lehet hogy tényleg adott típosokat nem érzékelnek az appok.
De akkor hogy lehet ezt rendesen kideríteni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#41700) tfalcon96 válasza GIJoe (#41696) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

A Lenovo S750 már drága, a többi pedig túl nagy.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.