Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) pmikloska válasza tlac (#12237) üzenetére


pmikloska
aktív tag

De hát ez van kint.:-s

(#12252) hunaqua válasza albinolynx (#12245) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen. Meg tudod nézni,hogy milyen az adott kereskedő értékelése (ez 90%-os).Írj neki üzenetet ,tisztázz vele mindent,és ha szimpatikus akkor gooo.

Ő azt vállalja ,hogy 3 napon belül postára adja.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12253) tlac válasza pmikloska (#12251) üzenetére


tlac
nagyúr

lol, tényleg

(#12254) hunaqua válasza albinolynx (#12245) üzenetére


hunaqua
addikt

http://www.aliexpress.com/item/MTK6577-HaiPai-I9277-dual-core-android-4-1-1-with-wifi-5-3-inch-Screen-i9220/633125230.html

Itt 5usd-al drágább,de van erről a termékről (és eladóról) pozitív vélemények.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12255) ÁrPi2 válasza csongi (#12244) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jótanácsot. :)

Kérdezted hogy ha nem szállít az eladó és te a fizetséget előreutaltad, akkor veszett -e a pénzed.

(Úgymond "előre" de) a Paypallal fizetve viszont --a_"buyer protection"_segítségével-- a pénzed nem elveszett egy ilyen szituban.

(#12256) LámaZ válasza mikrofon (#12231) üzenetére


LámaZ
addikt

Mik ezek a linkek?
Működnek bármely eszközön?

Legyen minden jó!

(#12257) csongi válasza ÁrPi2 (#12255) üzenetére


csongi
veterán

Azt sejtem, de nem értem :) biztosan értelmezési problémáim vannak :)

(#12258) tihibaby válasza albinolynx (#12241) üzenetére


tihibaby
senior tag

Olvasd el ezt:
[link]
Szinte ugyanaz.

(#12259) baalco válasza csongi (#12257) üzenetére


baalco
tag

Ha Paypal-on keresztül fizetsz, akkor a bolt a Paypaltól kapja meg a pénzt, nem közvetlenül tőled. Tehát ha vmi gond van a szállítással, akkor 45 napon belül reklamálhatsz a Paypal-nál, aki - ha jogos a reklamáció - visszautalja neked a pénzt, ő meg leboxolja a bolttal.
Míg ha közvetlenül a boltnak utalod a pénzt, akkor futhatsz utána egyedül...

(#12260) csongi válasza baalco (#12259) üzenetére


csongi
veterán

Most mar értem :) köszönöm!
Paypalon terveztem az utalást, de erről a szolgáltatásról nem hallottam .

(#12261) mikrofon válasza LámaZ (#12256) üzenetére


mikrofon
addikt

Különböző app-okat, és beállításokat helyeznek al a telefon ROM-jában.
Egyik megadja az EU-ban használatos APN beállítások. Ettől lesz 3G
Másik, megadja, hogy ne a kínai területnek megfelelő helyeken keresse a GPS-eket. Ettől talál elsőre GPS műholdat EU felett.
Harmadik pedig Google apk-okat és beállításokat telepít, mint play, google naptár, google névjegyzék, stb..., ill. mindegyikhez telepíti a szinkronizációhoz szükséges apk-okat is.

Ez olyan eszközöknél szükséges, ahol eredeti kínai ROM van, rajta, ill. valami olyan MOD ROM, amiből ezek hiányoznak. Ha elolvasod a különböző MOD ROM-ok leírását, akkor ezeket a legtöbb tartalmazza alapból. Amelyik nem ahoz jön jól! A legtöbb androidos, dualsim-es, MTK procis eszközzel kompatibilis, és ki tudja még mivel.... Az is biztos, hogy a GPS beállító a LeWa ROM-okkal nem kompatibilis, de a másik kettő igen. De állítólag a Lewa ROM-ok nem ajánlottak, mert fontosabb azonosító adatokat, egy kínai felhőbe továbbitja, tehát adathalász

[ Szerkesztve ]

(#12262) LámaZ válasza mikrofon (#12261) üzenetére


LámaZ
addikt

Te egy aranybánya vagy!

Szerintem nekem is ilyen mókolásra van szükségem a tabletemen, de még csak a sötétben tapogatózom.
Közben, szabad időmben elkezdtem beleásni magam a build.prop rejtelmeibe, mert meg vagyok győződve, hogy nem olyan misztikus az. Sőt, már szerkeszteni is próbáltam, de a tabletem, amelyet állítólag rootoltam, nem akarja bevenni a módosításokat.

Legyen minden jó!

(#12263) Sanyesz. válasza Sanyesz. (#12229) üzenetére


Sanyesz.
őstag

No, hatott a dispute a Dealsprime-nál.
Érdekes módon arról nem írtak, hogy miért nem küldték a telefont, hanem azzal védekeztek, hogy nem kapták meg a reklamáló levelemet. :Y
Mindegy. Refundot kértem és jóváhagyták. Akkor most veszek máshol valamit. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#12264) LámaZ válasza baalco (#12259) üzenetére


LámaZ
addikt

Számtalanszor elmondtam már, de elismételem:

1. Én a Dealextreme-ért a kezem a tűzbe teszem. Kaptam tőlük gagyi LED-lámpát, például, de mindig megjött a cucc. Ha sok bigyót rendelek, akkor felosztják, ami raktáron van azonnal küldik. Náluk amúgy PayPallal szoktam fizetni, de 3 (három) év alatt egyszer sem kellett reklamálnom. Képesek egy 4 dolláros cuccot is külön levélben elküldeni INGYÉRT!

2. Az Aliexpressen is működnek a garanciák, emellett jól meg kell nézni az eladót, milyen visszajelzések vannak róla.

3. Fontos kérdés következik!
Mennyit adjunk a postásnak???
Én 200 ft-ot szoktam adni per csomag. Volt persze olyan is, hogy nem volt apróm, de köv. alkalommal pótoltam. Legutóbb már 2 kézbesítés után "tartoztam", de adtam neki egy ezrest a jövőbeni újabb két csomagra is. Remélem nem tűnik el a ködben. :DD
200 ft-ban szerintem meg kellene itt állapodnunk. Nem sok, nem kevés, de annál többet senki ne adjon, mert elrontjuk őket. Jó?

Legyen minden jó!

(#12265) Rolly válasza LámaZ (#12264) üzenetére


Rolly
veterán

ha átvételkor nem kell fizetni akkor nem kell adni nekik semmit, ha fizetnem kell átvételnék akkor én is szoktam adni általában kerekítek és olyan 200-300 ft-ot szoktam adni nekik...

(#12266) Hulot válasza Sanyesz. (#12229) üzenetére


Hulot
tag

Dealsprime: Előtte levélben rákérdeztem, van-e nekik telefonjuk: -Igen van. Megkérdeztem, hogy van-e előttem várakozó? -Néhány napon belül tudják küldeni.
nov. 18-án regisztráltam és megrendeltem én is. azóta "in-progress" (ma 28-a van). Érdeklődő levelemre nem válaszoltak több napja. Ez már a második rendelésem (próbálkozásom) a hazug sunyi csaló kínaiktól.

[ Szerkesztve ]

(#12267) csongi


csongi
veterán

És melyek azok az webshopok ahonnan adó mentesen lehet rendelni?

(#12268) Szekaa


Szekaa
tag

Hmm... valaki ha tudna segíteni megköszönném.

SP-vel felraktam CWM-et. El is indult faszán. Aztán újraindítottam a telefont, stb... semmi gond. Gondoltam csinálok egy biztonsági mentést, telefon kikapcs, recoverybe be... ééééés stock recovery fogad... mi a f@sz?????

Ötlet? (Azon kívül, hogy rakjam újra...)

(#12269) LámaZ válasza mikrofon (#12261) üzenetére


LámaZ
addikt

A 10"-os tabletemmel nem müxik a cucc.
Szerintem kell mellé még valami (Clockworm?).
Szerencsére a tabletemen van Reset gomb.
Egyébként, erre próbáltam finoman célozni első reakciómban: ha valaki csak úgy bedobál ide linkeket, az nem jó, mert lehet, hogy az emberek tönkre vágják vele a készüléküket. Mindig tessék leírni, hogy mire való az ajánlott app, cagy más fittyfene, és linket a használati utasításra.

Legyen minden jó!

(#12270) LámaZ válasza LámaZ (#12269) üzenetére


LámaZ
addikt

Megoldottam a problémát.

Legyen minden jó!

(#12271) berigazek


berigazek
őstag

Üdv. mindenkinek!
Van valakinek eladó 4,7"-os bármilyen telója?
SOS vennék az öcsémnek karácsonyra!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#12272) b0bcat válasza csongi (#12267) üzenetére


b0bcat
addikt

Garantáltan adómentesen sehonnan. Ha ugyanis az EU-n belülről jön, akkor az abban az országban érvényes áfát kell megfizetned, ahonnan vásárolod. (A vételárban benne lesz az áfa eleve.) Ilyen esetben nem kell itthon plusz terheket fizetned (hiszen "határokon belül" mozgott az áru).

Ha az EU-n kívülről jön, akkor 22 ajró értékig (postaköltséggel együtt!) nem kell semmit fizetni rá pluszban, 22 és 150 ajró között a 27% áfát kell fizetned, 150 ajró felett pedig az áfát plusz a 2,5% vámot is. (A 2,5% szerintem 3,2%, én ugyanis ezt láttam mindig kiírva az Orczy téren, de lehet, hogy azóta változott, mert mindenki 2,5-et ír... :U)

Szóval ez nem boltfüggő. ;) Nincs olyan bolt, ahonnan rendelve tutira megúszod a plusz terhek kifizetését.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12273) robit1973 válasza Hulot (#12266) üzenetére


robit1973
aktív tag

Hát sajnálom, hogy nem volt szerencsétek. Én 11.01-én rendeltem tőlük, 11.16-án kezemben volt a telefon.

(#12274) banderasz77


banderasz77
addikt

Hi!

Azt hogyan tudnám beállítani, hogy van 2 kártya a telóban. Magán és céges. Na most a főnököm kiakadt, hogy amikor a magánon beszéltem a céges szám nem kapcsolható dumát lökött. Na most ezt egy átirányítással megoldotttam, hogy amíg a céges nem elérhető (mivel csak 1 aktív sim lehet ugye) átirányítottam a magánra. Így foglaltat jelez.
Az is ok, ha a cégeset 3G-re lököm, akkor hívásra kapcsol és kicsörög.
De azt hogyan érem el, hogy amíg a céges 3G-n van, kicsörögjön a magán is? Nem kapcsolható dumát lök, nem kapcsolja le a 3G-t.

Remélem érthető eme kis eszmefuttatásom. :B

(#12275) somogy


somogy
tag

Sziasztok!

Rendeltem 13-án egy Neo N02-M telót a lightakeról, és ma meg is jött minden féle plusz költség nélkül, hozzáteszem akkor mégy csak 162 dollár volt.
Az egészben az volt a pláne, hogy végig követtem a csomag útját, erre ma este meg a hat házzal feljebb lakó
srác hozza az asszonykámnak a telefont :Y
A hülye postás oda dobta be a csomagot, hol ott az én nevem meg címem szerepelt rajta :W
Várhattam volna egy darabig míg megkapom, még szerencse, hogy ismert a srác.
Ma szolgálatban vagyok (tűo vok) így a telóról nem sok mindent tudok mondani, esetleg annyit, hogy a sok
kütyü ami ajándékba járt benne volt a csomagban+ kaptam még egy fóliát rá.

(#12276) LámaZ válasza banderasz77 (#12274) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez a másik mizéria, hogy egyszerre csak egy SIM lehet aktív. Remélem, hogy az Android következő verziójában javítanak rajta. Egy okostelefonnak képesnek kell lennie konferenciahívások bonyolítására is, pláne, ha 3 SIM-kártyát tud fogadni és többmagos a procija.

Legyen minden jó!

(#12277) LámaZ válasza LámaZ (#12270) üzenetére


LámaZ
addikt

A 3G-m megoldása mikrofon kollégának köszönhető.
Mivel a buherája nem működött, reszetelnem kellett a tabot, és azóta meggyógyult a 3G. :DD

Legyen minden jó!

(#12278) ztibor


ztibor
senior tag

G3, szerintem androidos beállítási problémában kérnék segítséget.

Adott a sim kártyákon mentett telefonszámok, és adott a telefonra mentett részletesebben kitöltött számok, fényképpel, egyedi csengőhanggal.

Mindig a sim kártyán lévő számot használja bejövő hívásoknál, és ezért nem teszi ki a képet, és nincs egyedi csörgés se. Tudja valaki a megoldást hogy a telefonba rögzített szám legyen az elsődleges forrás?
Valamint lehet a két kártyának két különböző csengőhangja? Ha igen akkor hol tudom beállítani?

Előre is köszi

(#12279) Bagira01


Bagira01
veterán

Minideal-ről múlt hét szerdán rendeltem egy Jiayu G1-et, de még mindig nem adták fel postára, csak nyomkövető kódot adtak :U

Paypal a javamra döntött a V1277-es ttmalls-os ügyben, vissza kell küldenem, és visszaadják a pk-et+ a vételárat. Annyi gondom, van, hogy ki lett dobva a dobozba lévő papír elválasztó amibe a telefon volt. Szerintetek ez gond lehet :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#12280) tesopapa válasza Bagira01 (#12279) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Biztos nincs nekik G1 raktáron. Kérdezz rá!
Az Én 11.20-i rendelésem 24-én Singapore-ban volt 27-én indult a "tengeren túlra".

(#12281) banderasz77 válasza LámaZ (#12276) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, azt tudom.
Most hívott barátnőm, már meg jó ez a vonal is. Nem értem. Ment a cégesen a 3G és kicsörgött a magán.

(#12282) smkb válasza LámaZ (#12276) üzenetére


smkb
őstag

Ez nem android verzió kérdése, hanem platformé, van olyan dual simes telefon amin ez működik, csak más árkategóriában. A dual simes Galaxy S Duos, Galaxy S3 és Note 2 dual simes verziói is is dual aktívak, nem csak dual stand by. De más gyártóknak is vannak ilyenek. Az MTK6577/6575 nem képes erre platform szinten.

(#12283) Rolly válasza tesopapa (#12280) üzenetére


Rolly
veterán

nekem 19-e óta úton van a célországba :( mennyit kell még várnom? :(

(#12284) Rolly válasza smkb (#12282) üzenetére


Rolly
veterán

please link dualsim-es noteot :)

(#12285) smkb válasza Rolly (#12284) üzenetére


smkb
őstag

(#12286) cappa72 válasza smkb (#12282) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ebben biztos vagy?
Úgy olvastam, hogy a samu úgy trükközik, hogy alapból egymásra irányít, amivel úgy tűnik, mintha dual active lenne, de nem az.
Ennek a végére kéne járni. Nem csak spec alapján, mert a papír sokat elbír.
Hanem megnézni a samu említett telefonjainak belállítását és lehetőségeit, illetve egy igazi tesztet véghez vinni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12287) baalco válasza smkb (#12282) üzenetére


baalco
tag

Én úgy tudom, hogy az S duos is csak standby, de a samu beépítette gyárilag az átirányítást. Tehát csak trükkösen van megoldva.
Viszont az S3 dualról még nem hallottam. Jól hangzana...
Szerk. Na, annyit pötyögtem, amíg megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#12288) tesopapa válasza Rolly (#12283) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Singposttal onnan kb 1 hét alatt vámon kellene lennie.
Nézd meg ezen:
http://en.4px.cc/

(#12289) LámaZ válasza smkb (#12282) üzenetére


LámaZ
addikt

Én nem hiszem, hogy egy kétmagos proci nem lenne elég 2 SIM kártya egyidejű kezelésére.
Megjegyzem, tőzsdei alkuszoknak, árveréssel foglalkozóknak, de akár sportriportereknek minimum lehetne egy ilyen telefon. A két vonalon folytatott telefonbeszélgetéseknek nincs olyan nagy számítási igényük, hogy az MTK6577-esek ezt ne tudnák kezelni.

Legyen minden jó!

(#12290) Rolly válasza tesopapa (#12288) üzenetére


Rolly
veterán

hát itt az utolsó bejegyzés 2012-11-15 23:59:00 RRIVE AT AIRPORT ... a posta.hu-n meg 19-ei hogy útban van ide ... (célországba)

(#12291) Male válasza ztibor (#12278) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg a sim-ről töröld a számokat, akkor csak a telefonban lévő verziót találhatja meg :)

A külön csengőhang engem is érdekelne...

(#12293) ztibor válasza Male (#12291) üzenetére


ztibor
senior tag

Az kizárt hogy töröljem, ott vannak a legfontosabb számaim, és már 5 telefont túlélt ez a sim.

Ja és még a legbutább win is tudta ezt, szóval tuti valahol beállítható a droidon is.

[ Szerkesztve ]

(#12294) tthom válasza ztibor (#12293) üzenetére


tthom
senior tag

Az a baj az Androiddal, hogy néha túlságosan almás.. Ez ÍGY jó neked, nem tudod állítani. :)
Szóval elképzelhető, h nem lehet.. Én pl. nem találtam meg, hogy mentse el nekem a SIM kártyára is a számokat.. De gondolom valahol be lehet.. Amióta androidosban van, azóta készülékbe menti.. Persze netre szinkronizálhatom.. De ilyen az SMSeknél az UTF8 kikapcsolhatatlansága is..

(#12295) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Egyébként mennyire jut eszükbe az ilyen kínai netes cégeknek, hogy kisebb értéket írjanak a csomagra és ne akadjon fent a vámon? Szólni kell nekik külön?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12296) tthom válasza lostprophet (#12295) üzenetére


tthom
senior tag

Én eddig bármivel találkoztam, mindre kisebbet írtak.. Toy, meg electronic parts, meg akármi, max 50 dollár..

(#12297) csepelball


csepelball
tag

Jiayu G2 sample video

Végre volt időm valamit felvenni vele.

[link]

(#12298) GIJoe válasza csepelball (#12297) üzenetére


GIJoe
addikt

én meg most bosszankodom, létezik hogy a G3am csak vgat vesz fel?
a képei is szarok...

(#12299) lostprophet válasza tthom (#12296) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Én is emiatt aggódom egy picit, de mondjuk az android-sale.com, ahonnan rendeltem, már 2008 óta létezik, csak használják ők is.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#12300) csepelball


csepelball
tag

Videó beállításainál nem lehet ezt átállítani neked?
Nálam fine-ra van állítva, amivel ilyen a minősége. Határozottan meg vagyok vele elégedve, ahhoz képest, hogy telefon.....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.