Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) sittes79 válasza Szabónagymer (#9599) üzenetére


sittes79
addikt

Én most készülök egy ilyet venni a smart tab 10-emhez [link], ha befejezik a kínaiak a partyzást illetve jól megerősödik a forint februárban akkor meg is rendelem. Szerintem pont belefér, lemértem csak 3,5 mm-el vastagabb mint a samsung tab, szvsz belefér.

USB host és hdmi kábel pedig érkezik a vodafone-hoz, hónap végére ígérték és akkor tudsz majd csatlakoztatni minden földi jót :)

(#9602) szaszapi válasza Szabónagymer (#9599) üzenetére


szaszapi
őstag

Lehet mégiscsak egy kínai tabletet kellett volna venned,azok a hiányosságok ott megvannak :)

(#9603) tjb007 válasza sittes79 (#9601) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gondolom nem 500 forintért fogják darabját adni ;]

(#9604) sittes79 válasza tjb007 (#9603) üzenetére


sittes79
addikt

Én sem gondolom, de aki ilyet vett az jó esetben tisztában volt vele, hogy ez van, lesz...a semminél több. Vagy megvárjuk amíg kínai barátaink megkezdik az oem gyártást 500 forintért :)

(#9605) Luissimo válasza Szabónagymer (#9599) üzenetére


Luissimo
veterán

itt, ebben a topicban kivesézték a kisebbet [link]

van olyan muki aki símás aztmondta rá , hogy a legocskább kínai fos :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#9606) sittes79 válasza Luissimo (#9605) üzenetére


sittes79
addikt

Az eléggé be volt baszva akkor.

(#9607) Luissimo válasza sittes79 (#9606) üzenetére


Luissimo
veterán

[link]

nemtudom, nincs szondám, de megkérdezhetjük tőle, hogy fenntartja e az álláspontját :-) :-)

(#9608) kezdő válasza Luissimo (#9607) üzenetére


kezdő
senior tag

Ha jobban megnézed akkor azt egy 2.2-es Androidos, VIA-s fosra írta a kommentelő. ;)

(#9609) jobbacsabba válasza Luissimo (#9607) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ezt én is úgy értelmezem, mint az előttem szóló. :K
És tuti fenntartja az álláspontját. :D

[ Szerkesztve ]

(#9610) Szabónagymer válasza Luissimo (#9600) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Mit nem értesz a wifis dil-en? :) Ez wifivel csatlakozik, nem bluval, de van hozzá egy ugyan olyan usb sztik. Ha csak a blut nem mondja wifinek...
Az általad említett bill a tab blujára csatlakozik?

Az általam említett bill.-t usb-n keresztül, mint a pc-nél, úgy gondoltam csatlakoztatni. De usb hiányában ez meghiúsult. :(

Amugy meg hiába a 3.2 HC, a flash tartalmakat mégsem jeleníti meg. Af. 11 telepítve.
Vannak még számos hülyeségei, majd még írok...

[ Szerkesztve ]

(#9611) sittes79 válasza Szabónagymer (#9610) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam a flash flottul megy a dolphin browser HD-vel!(smart tab 10)

(#9612) Luissimo válasza Szabónagymer (#9610) üzenetére


Luissimo
veterán

azért nemértettem, kérlektisztelettel, merthogy nincs hova dugnod a wifi stick-et. :Y
ezzelszemben a blututis az nemigényel külön stick-et, ha van Blu a kütyüdben

(#9613) Szabónagymer válasza Luissimo (#9612) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Akkor jól elbeszéltünk egymás mellett kedves pajtás! :DD Te már előre mentél egy gondolattal... és én meg ezért nem értettelek. :F
Én úgy gondoltam, hogy amennyiben lett volna usb-je a kis drágaságnak! De mint hogy nincs, ez így ennek hiányában meghiúsult. De mint ahogy sittes79 kolléga felhívta rá a figyelmemet, lesz rá megoldás...

"van olyan muki aki símás aztmondta rá , hogy a legocskább kínai fos"

Hát aki ezt írta jó nagy barom volt abban a pillanatában, -már bocsájtson meg- ha valóban erre a gépre írta!
Ezek a gépek MIND olyanok, és ehhez nem kell szak újságírónak lenni, kis tájékozódás után bárki rájöhet, hogy valami kompromisszumot kötni kell!
Azé kíváncsi lennék rá, melyik kínai nem olcsó fosnak van autó fókuszos kamerája, ja mi is a szitu a HD sztereó videó felvétellel??? :Y 1,2-es kétmagos poci, 1G RAM.. És az előlapi kam is megapixeles, mikor többnyire 0,xMp szokás lenni...
Nem kötelező senkinek ilyet venni, van sok a piacon, de pár nap használat után kijelenthetem:

MAGASAN MEGÉRI AZ ÁRÁT!

A billentyűzetet lecseréltem, még akkor letöltöm a delfinHD-t, és valószínű rendelek hozzá én is egy olyan fizikai bill-t, mint sittes79 kolléga.

Amúgy meg nincs olyan, hogy valami ne legyen kínai! :)) Egyébként a könyvében Germany van írva, ez azért elég garancia a minőségre!

sittes79: Ennyi pénzért totál megéri ez a kis keyboard! De akkor ez most wifi-s, vagy blutos. mert nem tudom értelmezni mi az a wireles bluetuth... :F
A blút is wifi-nek mondja?

[ Szerkesztve ]

(#9614) Pistakiss válasza Szabónagymer (#9613) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
A kékfog a vezetéknélküli kommunikációba tartozik, ezért írják, hogy vezetéknélküli kékfog! Egyébként van csak vezetéknélküli bill-egér kombináció is, csak ahhoz kellene a géphez vevőt csatlakoztatni, ami ugye USB csatlakozót igényel

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#9615) sittes79 válasza Szabónagymer (#9613) üzenetére


sittes79
addikt

wireless=vezeték nélküli, szóval lehet bluetooth is persze, és az a billentyűzet+tok , így fog kommunikálni.

(#9616) jobbacsabba válasza Pistakiss (#9614) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

A megfogalmazás kicsit olyan, mint a négykerekű autó. :DDD

(#9617) Pistakiss válasza jobbacsabba (#9616) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Kiére gondolsz? Én a termék leírásában megfogalmazottat próbáltam értelmeztetni. Egyébként van több és kevesebb kerekű autó is, mint négykerekű, mert van, ahol a 3 kerekű járművet nem a motorkerékpár kategóriába helyezik.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#9618) jobbacsabba válasza Pistakiss (#9617) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Nem a tiédre. :N

(#9619) petipetya válasza sittes79 (#9601) üzenetére


petipetya
nagyúr

Arra a kábelre szerintem várhatsz nyár végéig...

"nincs rá lezsóidő"

(#9620) Pantok válasza petipetya (#9619) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nekem már 26 án már feladtak valamelyik kínai oldalrol.

[ Szerkesztve ]

(#9621) sittes79 válasza Pantok (#9620) üzenetére


sittes79
addikt

Melyikről?

(#9622) tjb007 válasza Pantok (#9620) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor egy linket adhatnál, hátha mást is érdekelne.

(#9623) petipetya válasza Pantok (#9620) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9624) hun_gery válasza tjb007 (#9622) üzenetére


hun_gery
aktív tag

arra a linkre énis kíváncsi lennék (meg szerintem még kb 70-en a smart tab topicból)
én akárhogy is túrom a netet, nem látok sehol, pedigh a kínai táblák miatt megfordultam már a kínai net mélyebb bugyraiban is :D

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#9625) sittes79 válasza hun_gery (#9624) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem itt valami nem kerek
:-D

(#9626) sittes79


sittes79
addikt

Smart tab, honeycomb, és opera mobile nem mennek a beepitett youtube vidik csak hang van!?

Ötlet?

(#9627) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, még mindig nincsen tabletem, de most megint felpezsgett az érdeklődésem, mert úgy látom vannak már nem rettenetesen drága IPS-es cuccok. A kérdés az lenne Magyarországon milyen IPS-eseket lehet kapni újonnan maximum 100e forintért? Látom kijött az XTab100s, ami IPS miatt nagyon tetszik, de procija nem tudom mire lehet elég. Wifis netezés, kevés videó lenne a cél.

I am having fun staying poor.

(#9628) BigT válasza Drizzt (#9627) üzenetére


BigT
senior tag

szerintem arra tökéletes.

Samsung S7 edge

(#9629) Drizzt válasza BigT (#9628) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azért mindenképpen ki kellene próbálnom előtte, úgyhogy ha tudtok ilyen leehetőségről, szóljatok. Zsákbamacskát 70e-ért nem szívesen vennék. A videótesztek se gondolom azt, hogy eléggé meggyőzőek lennének egy tablet vásárlásakor. Csak ha már taperolta legalább 15 percet az ember.

I am having fun staying poor.

(#9630) kezdő válasza Drizzt (#9629) üzenetére


kezdő
senior tag

Erre van az online vásárlás esetén érvényes 8 napos elállási jog.
Megveszed, kipróbálod, ha nem jön be akkor buktál 1-2 ezer Ft-ot a visszaküldésen, de ha a városodon belül vásárolsz akkor személyesen is visszaviheted és akkor ingyen volt a 8 napos próba.

(#9631) DJGABI válasza Drizzt (#9629) üzenetére


DJGABI
addikt

Itt van 1861 komment-nyi tapasztalat: [link] ez alapján csak el tudod dönteni, hogy jó lesz-e vagy nem... Mondjuk ICS frissítésről még mindig semmi infó, az egymagos proci azért lassacskán kezd kevés lenni (amire neked kell net+videó persze bőven elég, bár ahogy nézem chainfire-rel még tegrás játékokra is jó), a 70k picit sok, jobbat mondjuk én nem tudnék mondani (smart tab 7? bár az tök más kategória: 7 inch + ohne ips...)

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9632) Drizzt válasza DJGABI (#9631) üzenetére


Drizzt
nagyúr

IPS teljesen minimális elvárás nálam. Volt fél napig LED TN-es tabletem, vissza is vittem a retek kijelző miatt(ViewSonic G tablet). Hardveresen pedig megütötte az elvárásokat, Tegra2-es volt. De a kijelző annyira retek, hogy egyszerűen nem volt olyan szög, amin ne fordult volna át legalább a képernyő egy részének a színe az inverzébe. 10"-nál az IPS szerintem a használhatósághoz minimum feltétel. Kösz a topikot, ismerem, de 100s még nincsen ott senkinek, s azért van változás benne, ha nem is egetverő elméletileg.

I am having fun staying poor.

(#9633) DJGABI válasza Drizzt (#9632) üzenetére


DJGABI
addikt

Tudom, abban Viewsonic-ban pont ugyan az a gyenge kijelző van mint a Mobii Tegrámban (meg Folio, meg Advent Vega, meg amilyen neveken épp forgalomba került). Ezeknél tényleg kb csak jobb van, de azért ez alapján a tapasztalat alapján kizárni az összes TFT TN kijelzőt.. Legalábbis az itteni Mobilarénás tesztekben azóta egyik 10"-essel sem volt ilyen probléma.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9634) imis válasza Luissimo (#9607) üzenetére


imis
senior tag

ha megnézed a linkedet, nem a smart tabra mondta :DD

(#9635) tjb007 válasza Luissimo (#9607) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem talált :P
Azzal együtt kellene elolvasni amire a válasz ment, amúgy meg egészen pontosan erről volt szó: [link]

(#9636) Luissimo válasza tjb007 (#9635) üzenetére


Luissimo
veterán

látom , azért kikapartam a csatabárdot :D
amugy az tényleg egy nagy rakás :DDD

nemkell ám mindent komolyan venni, én csak a kütyü topikját mutogattam a srácnak, aztán a szelektív olvasás találtatta velem a posztodat ;)

(#9637) Steve006


Steve006
csendes tag

Sziasztok!
Eléggé beindította a fantáziám az Ainol-féle Elf/Aurora páros.
Azokat kérdezném, akik már használják, vagy ismerik, mennyire megfelelő ez a szerkentyű pdf, prc, epub olvasásra, zenehallgatásra, wifis netezésre, egyszerűbb játékokra? Áron és kijelzőn kívül van köztük jelentős különbség, vagy hasonló áron jobb alternatíva? (Még tablet-szűz vagyok, nincs összehasonlítási alapom, ezért kérném, hogy valaki tapasztaltabb vezessen be a jóba... :) )

(#9638) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv.

barátnőmnek kellene egy tablet, 7-10 coll, kapacitív kijelző, gps, wifi, böngészés+játék (angry birds pl). mik a lehetőségek? 3G nemkötelező, ha van, az se baj.

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9639) sittes79 válasza Mr.Csizmás (#9638) üzenetére


sittes79
addikt

Mennyi zsévan rá? A kínálat hatalmas.

Fényképeket tv-en szeretnék megosztani milyen progi van erre? Egy smart tab az eszköz.

Köszönöm

(#9640) tjb007 válasza Mr.Csizmás (#9638) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hazai beszerezhetőség és hazai garancia fontos ?
Mennyit szánnátok max. rá ? Használt vagy új ?

(#9639) sittes79

Milyen tévéről van szó ?

(#9641) Mr.Csizmás válasza tjb007 (#9640) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gari kellene.

keret....őőőő. még nincs behatárolva, de olcsóság alapon. újat.

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9642) Luissimo válasza Mr.Csizmás (#9641) üzenetére


Luissimo
veterán

na , ha ezt megtudja a barátosnőd, hogy ilyen kisköltségvetést érdemel :( :D :DD

(#9643) Mr.Csizmás válasza Luissimo (#9642) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát...ő venné :D emancipált hölgy. :)

nem egy ipad kategóriát akar, feleslegesen sok lenne. szóval fb, netezés, zene, meg ilyen alap dolgok, és játékok, olyan angry birds szintűek.

kapacitív kijelző, gps, wifi, hazai gari kell. 3g opcionális. ZTE, meg egyéb is jöhet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9644) z0d1AK válasza Mr.Csizmás (#9643) üzenetére


z0d1AK
veterán

Samsung P1010, Huawei S7 Slim

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9645) sittes79 válasza tjb007 (#9640) üzenetére


sittes79
addikt

Egy samsung lcd hálózatba kötve kábelesen wifi router-en keresztül!

Mr.Csizmás: Én ajánlom a vodafone smart tab 7-t, igaz ott csak vodafone sim-el
megy a 3G!

[ Szerkesztve ]

(#9646) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok!

Ainol Novo7 Elf Android 4.0
Ainol Novo7 Aurora Android 4.0

Akinek ilyen van, megnézné hogy fut-e akadásmentesen ez a pár másodperces kamerafelvétel, illetve TV-re kötve HDMi-vel fut-e.[link] :R

(#9647) petipetya válasza Tomix24 (#9646) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi voltam. Acer a100 (3.2.1) és Desire S-en (2.3.5) is szaggat.

"nincs rá lezsóidő"

(#9648) keszo válasza Tomix24 (#9646) üzenetére


keszo
őstag

Milyen progival lehet megnyitni? kiváncsiságból

Attila

(#9649) keszo válasza keszo (#9648) üzenetére


keszo
őstag

Kíváncsiságból megnéztem, xTAB-100 MX Videó Player-rel akadás mentesen lejátszotta
Köszönöm a próba lehetőséget.

Attila

(#9650) tjb007 válasza Mr.Csizmás (#9643) üzenetére


tjb007
nagyúr

Huawei S7 Slim (50.0000 forintért már kapsz új, 2éév garis példányt) vagy Vodafone Smart Tab 7 (drágább de erősebb a HW viszont szolgáltatófüggő).

(#9645) sittes79

A DLNA -t tudja a tévéd ? Egy pontos típusszámot is mondhatsz akár.
Amúgy meg a legegyszerűbb a HDMI kábel lenne de az ugyebár még nincsen hozzá.

(#9649) keszo

Ha szeretsz tesztelni akkor ezeket is kipróbálhatod (ha még nem tetted volna): [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.