Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) kezdő válasza z0d1AK (#9750) üzenetére


kezdő
senior tag

Szerintem nem a webOS minősége felelős a haláláért (igaz sose volt a kezemben).

Amúgy ICS-től én sokat várok és kezd is beigazolódni. Naponta jelenik meg új kínai csoda ICS-el. :)
Még a legális forgalmazásukon is elgondolkodtam, de egyelőre halott ügynek néz ki. :(
(CE tanúsítványt hírből se ismerik, vagy rutinból nyomják rá mindenféle engedély nélkül, stb.)

Amúgy kicsit túrtam az Onda honlapját és kb. leesett az állam.
Azt hittem noname kínai, aztán ebből csak a kínai az igaz.
Gyártanak Nvidia és AMD grafikus kártyákat, alaplapokat, az Intellel is partnerek, stb.

(#9752) z0d1AK válasza kezdő (#9751) üzenetére


z0d1AK
veterán

Véleményem szerint, ha ez a gép pl honeycombbal jött volna ki, és nem 500 dollárba került volna, akkor jó lett volna.
A webOS-ben van néhány furcsa dolog, amit magam sem értek. Pl nem lehet egyszerűen váltani böngészőben a tabok között. Ez elég gáz. Az appokat annyira még nem néztem, de biztos van hiányosság ott is.

Feltoltam a CM9-et, Alpha, tele hibával, DE így is elég jól használható már. Mondhatni 66-ért inkább ez, mint egy xTAB-100(s), igaz, nem is hajigálják tízesével a HP TouchPadeket tokkal együtt ennyiért.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9753) turcsikg válasza turcsikg (#9703) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Sziasztok,

Esetleg előző hozzászólásomra tudtok adni némi infót?

Megköszönném!

(#9754) gjoe válasza turcsikg (#9703) üzenetére


gjoe
őstag

szia

- GPS nincs benne!
- van rajta magyar nyelv az eddig általam látott youtube videók szerint!
-Ez kínából rendelve nincs 40e Ft. A nagy nevűek 100e minimum. ( a választás a te döntésed)
- megéri-e? hát ez eléggé szubjektív.

üdv

(#9755) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Szerintetek a voda tabokra lesz ICS, vagy hozzák az SE módszert, hogy megállt az eclairnél, és frissítés helyett inkább új modelleket adottki?
Egyébként lehet már rootolni ezeket a gépeket?

(#9756) petipetya válasza Szabónagymer (#9755) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont az SE a legrosszabb példa erre, ugyanis egyenlőre ők azok akik az összes 2011-ben kiadott telefonre biztosítják az ICS-t... A többi gyártó sumákol, élükön a HTC és Samsung.

"nincs rá lezsóidő"

(#9757) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hali!

20.000 alatt milyen Androidos tabletek jöhetnek szóba? A 7"-osak között nézelődöm.
Néztem egy ilyet. Arra lennék kíváncsi, hogy a benne lévő proci mennyire jó?
Vagy ebben esetleg a 800-as VIA jobb lehet?

Esetleg valami olyan oldalt nem tudtok linkelni ahol fel vannak sorolva a különböző "mobil" procik és rangsorolva vannak?

Előre is köszi!

Üdv! Gábor :R

(#9758) z0d1AK

Köszi! :)

Ha magamnak kellene én sem ebben az árkategóriában keresgélnék :D

Egy havert nem tudok róla lebeszélni és ha már menthetetlen, próbálnék segíteni neki a legjobb kiválasztásában.
Ha mégis ennél maradunk a procik terén lehet tudni, hogy melyik lehet jobb választás? Vagy teljesen mindegy?

Én azt mondtam neki, hogy legalább GPS legyen benne, mert ha anélkül veszi később megbánja, de nem akar többet szánni rá. :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9758) z0d1AK válasza gabo9201 (#9757) üzenetére


z0d1AK
veterán

Személy szerint inkább azt mondom, vagy tegyél hozzá, vagy inkább vegyél rajta kaját. 20 alatt még használtan sem kapni olyan gépet, amit ajánlani mernék. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9759) tjb007 válasza gabo9201 (#9757) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag egyetlen egy olyan tablet van ami nem ipari hulladék és 20.000 forint alatt van, ez nem más mint az Ainol Novo 7 Paladin, 90 dollárért meg lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#9760) z0d1AK válasza tjb007 (#9759) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, talán az az egyetlen, ami megérheti. Bár ugye ez még elég friss cucc.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9761) gabo9201 válasza tjb007 (#9759) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszi! Ez még talán mostani árfolyamon is belefér :)

Azt egyébként mire értitek a többi olcsó tabletnél, hogy hulladék? Felépítési minőség vagy hardveresen kaka?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9762) tjb007 válasza gabo9201 (#9761) üzenetére


tjb007
nagyúr

Is-is, de leginkább hardveresen.
Annyit még megjegyeznék, hogy a Paladin MIPS -es, nem ARM -es, így lesz pár olyan alkalmazás ami nem fog elindulni.

(#9763) gabo9201 válasza tjb007 (#9762) üzenetére


gabo9201
senior tag

És mi számítana elfogadhatónak (hardveresen)? :)
Mennyitől kezdődnek?

Abszolút járatlan vagyok a témában azért kérdezem.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9764) tjb007 válasza gabo9201 (#9763) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha maradunk a kínaiaknál akkor Rockchip RK2918, Amlogic AML8726-M, Allwinner Technology (Allwinner) A10, Samsung S5PV210 plusz ez a MIPS -es Ingenic JZ4770 Xburst SoC sem rossz.
Nem tudom, hogy a haverod mennyit szánna rá de itthon is lehet kapni nagyon jó ár/érték arányú tableteket amik mellé ugyebár hazai garancia is jár.

(#9765) gabo9201 válasza tjb007 (#9764) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ez a baj, hogy nem tudom meggyőzni, hogy szánjon rá többet (pedig tudna). Úgy van vele ha nem tetszik majd eladja. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9766) z0d1AK válasza gabo9201 (#9765) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor készítsd rá fel, hogy egyrészt hamar eladná, mert szenvedés lesz, de hogy közel annyiért nem adja majd el, amennyiért veszi, az biztos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9767) gabo9201 válasza z0d1AK (#9766) üzenetére


gabo9201
senior tag

Minden esetre köszi az infókat! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9768) Tulujus válasza Tulujus (#9724) üzenetére


Tulujus
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki a korábbi kérdésben??

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke.'' Salvor Hardin (Isaac Asimov)

(#9769) tjb007 válasza Tulujus (#9768) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már megválaszolták neked: [link]

(#9770) Tulujus válasza tjb007 (#9769) üzenetére


Tulujus
csendes tag

Köszönöm!!
Most már csak egy jó optikus telefonszáma kéne... :D

''Az erőszak a gyengék végső menedéke.'' Salvor Hardin (Isaac Asimov)

(#9771) Szabónagymer válasza Tulujus (#9770) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Inkább olvas vissza is néha. ;)

petipetya: Ezzel most újat mondtál nekem. Én azt hittem, hogy a 2.1-esek megkapták a 2.2-től, és onnan felejtős a dolog, akinek újabb kell, hogy vegyen újat. De ha ez a szitu, akkor megtartom az X8-amat.

[ Szerkesztve ]

(#9772) kezdő válasza Szabónagymer (#9771) üzenetére


kezdő
senior tag

Az X8 nem kap hivatalosan ICS-et.

(#9773) petipetya válasza Szabónagymer (#9771) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az x8-as 2010-es modell, 2.2 sem lesz rá.

Való igaz, hogy az SE cserben hagyta ezeket a tulajokat azzal hogy nem kapnak 2.2-őt, de most mégis ők állnak a frissítési lsta élén.

"nincs rá lezsóidő"

(#9774) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkodtam egy tablet vásárlásán, de pénzügyileg nem vagyok olyan szabad, hogy benevezhessek egy 120k-s Galaxy Tam 10.r-re vagy hasonlóra, pedig jó lenne. Ezért olcsóbb megoldást keresek, tudnátok ajánlani valami jó tabletet, ami 50k körül mozog? Igazából néztem a WayteQ xTAB-100-at de mivel 4:3-as a a kijelző erről teljesen letettem, mivel elsősorban utazás közbeni filmezésre kéne, és zenelejátszásra. Én eddig a Samsung Galaxy WiFi 5.0-át találtam egész jónak tűnik, csak nem tudom h 5"-on mennyire élvezhető egy film, vagy ilyenek, szerintetek? Most egy 3,7"-os telefonom van amin már néztem filmet, de nem ártana nagyobb kijelző, szóval szerintetek melyik tablet lenne nekem megfelelő?

Matthew 24:42

(#9775) tjb007 válasza @matthew@ (#9774) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak szólok, hogy a 16:10 -es tableteken is lesz fekete csík a filmeknél ha emiatt aggódsz.
Ha ennyire fontos a 16:10 és kell hazai garancia is akkor ConCorde tab 7020 vagy 7030, ha nem riadsz vissza a külföldi rendeléstől akkor pedig a 90 dolláros Ainol Novo 7 Paladin is bőven elég lesz erre a feladatra.
Mobilitás szempontjából meg célszerűbb egy 7 colos példányt választani.

[ Szerkesztve ]

(#9776) kezdő válasza @matthew@ (#9774) üzenetére


kezdő
senior tag

Nem túl logikus amit mondasz.
A 10 colos tabletet kizárod a 4:3 miatt, helyette vennél egy 5 colos 16:9-est.
Elárulom, hogy a 10 colos 4:3-as képernyőn is lenne akkora egy 16:9-es film, mint egy teljesen kitöltött 5 coloson. :)
Akkor meg már sokkal inkább a nagyobb gép, ami a filmeken kívül mindenben nagyobb élményt nyújt.

(#9777) sittes79 válasza @matthew@ (#9774) üzenetére


sittes79
addikt

Sétálj be valamelyik hülyék boltjába vagy valamelyik mega-giga áruházba, Pesten van egy halom, én is így tettem, szíjjel nyomkodtam egy kiállított darabot, aztán jó árasítva megvettem máshol, neten leginkább.

5"-os szerintem kicsi, de egy 3"-os mobilhoz képest már nagy ugrás :) meg köll nézni szemmel.

kaptál választ bőven :)

[ Szerkesztve ]

(#9778) @matthew@ válasza tjb007 (#9775) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet mindenkinek!

tjb007: értem, azt tudtam h lesz a 16:10-es vagy 16:9-esen is fekete csík, de ha egy 10"-os tabletet nézek, pl: a WayteQ-t akkor a csík pont annyit vesz le mintha egy 5"-ost néznék, vagyis az ilyen szempontból elég lenne, max az azon lévő csík miatt kb. 0,5 cm-vel lenne kisebb az 5"-oson.
kezdő: tudom és épp ezért néztem az 5"-ost mert úgyis azonos méretet néznék. Másra meg nem használnám a kütyüt, csak filmezésre az utazások során.
sittes79: én is erre gondoltam, csak nem tudom hol van éppen olyan amit kinéztem, de végül is csak méretek miatt végül is mindegy h pont nem olyan a márka csak a méret legyen ugyan az viszonyítás miatt.

Amúgy még 1 kérdésem lenne: a 7"-os tabletek nagy része "csak" 800 x 480-as felbontással bír, ez mennyire zavaró? Vagy ez éppen felhasználó függő?

Matthew 24:42

(#9779) Szabónagymer válasza kezdő (#9772) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Na pont ettől féltem. Akkor mégis csak megy a kicsike...

petipetya: Kicsit megkavarodtam, hogy 1.2-ről frisítették 2.1-re. Sorry :W

[ Szerkesztve ]

(#9780) Szabónagymer válasza Szabónagymer (#9779) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

1.6... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#9781) Drótszamár válasza z0d1AK (#9750) üzenetére


Drótszamár
őstag

Melyik verziót raktad fel? 0.6 ?

Sebességre milyen? Én még 2.3.7-tel használom, az egész jól fut rajta.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9782) z0d1AK válasza Drótszamár (#9781) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, a 0.6-ot.
Kamera nem megy, illetve van még néhány hiba, hiányosság. Amúgy nem rossz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9783) consono válasza z0d1AK (#9750) üzenetére


consono
nagyúr

Kár neked a TochPad, ha rögtön Androidot tettél rá :D Nem próbáltál még elég Androidos tabot? A viccet félretéve nem is tervezed, hogy a WebOS-t kicsit hosszabban használd?

"In God we trust. All others must bring data"

(#9784) z0d1AK válasza consono (#9783) üzenetére


z0d1AK
veterán

Dual boot van rajta, tehát bekapcsoláskor választhatok webOS-t is, ha akarok.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9785) janos1988


janos1988
addikt

Archos 101 tablet-et mennyiért lehetne eladni? Egy kis baja van, az is a Youtube-nak, hogy valahogy felcserélődött a kép és ha 180 fokba elfordítom, akkor mutatja tökéletesen passzolva a szélekhez a videót, eredeti állásban pont annyival van odébb, mint a jobb oldali gombos menü. Hiába jött ki rá új android verzió és YT program, továbbra is "ilyen" a YT.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9786) z0d1AK válasza janos1988 (#9785) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs annyira megnyerő a 101, mint a 70-es volt, túl sokat szerintem ne kérj érte.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9787) zacsek21


zacsek21
tag

Sziasztok
Edesanyamnak szereznek be egy hasznalhato olcso tabletet mely elsosorban skype-olasra lenne hasznalva szoval fontos az elolapi kam es h valamilyen modon mobilnet kerulhessen ra. Ezt leszamitva semmi egyeb elvaras nincs fele csak h olcso legyen! Mivel sokan vagyok akik az olcso szegmenst is probaltatok igy kernelek arra h tegyetek par ajanlatot ami megbizhato ezen celra!

(#9788) tjb007 válasza zacsek21 (#9787) üzenetére


tjb007
nagyúr

Maximálisan ráfordítandó összeg ?

(#9789) zacsek21 válasza tjb007 (#9788) üzenetére


zacsek21
tag

Igazabol nincs osszeghatar...viszont nincs szukseg semmi extrara csak a fentebb emlitett kriteriumoknak feleljen meg magyaran a tobbi "extra" funkcio nem relevans. Azert keretik mellozni a felsokategorias kutyuket mert nem lenne kihasznalva! :R

(#9790) tjb007 válasza zacsek21 (#9789) üzenetére


tjb007
nagyúr

Huawei S7 Slim ► 40-50.000 forint körül van használtan de garanciával, beépített 3G modem van benne (2 fajta változat van, az egyikben nincsen), előlapi kamera van
WayteQ xTAB-70 ► 44.000 forint újonnan, garanciával, előlapi kamera van de mobilinternet csak USB stick -kel oldható meg

(#9791) Luissimo válasza tjb007 (#9790) üzenetére


Luissimo
veterán

azabaj, hogy ezek mind többet tudnak mint az ő minimális elvárása. :-)

(#9792) z0d1AK válasza Luissimo (#9791) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor vegyek egy Skype telefont.
Nincs olyan tablet, ami mobilnet képes és csak Skype-ra jó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9793) Luissimo válasza z0d1AK (#9792) üzenetére


Luissimo
veterán

példul ;)
de nem vegyek, hanem vegyen :DDD

(#9794) zacsek21 válasza Luissimo (#9791) üzenetére


zacsek21
tag

Minimalis elvaras ergo tobb lehet kevesebb nem ;-)

tjb007: ertelek en is hasonloakban gondolkodtam bar aprilisra lehet lesznek meg alternativak... utannaolvasok meg ezeknek koszi a valszot

(#9795) janos1988 válasza z0d1AK (#9786) üzenetére


janos1988
addikt

Számszerűsítve?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9796) Drizzt válasza sittes79 (#9777) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Media marktokban szoktak lenni taperolható tabletek? Akkor már erőt veszek magamon és elmegyek az egyikbe hétvégén.

I am having fun staying poor.

(#9797) tjb007 válasza zacsek21 (#9794) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ajánlottam volna a jelenleg 90 dollárba (kb. 20.000 forint) kerülő Ainol Novo 7 Paladin -t is csak azon még nem megy a Skype.

[ Szerkesztve ]

(#9798) tjb007 válasza tjb007 (#9797) üzenetére


tjb007
nagyúr

Vagy mégsem, közben eszembe jutott, hogy nincs kamerája :DDD

(#9799) z0d1AK válasza tjb007 (#9798) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor végülis hülyeséget nem mondtál, nem megy a Skype videó. ;]

(#9795) janos1988: 40k. Talán.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9800) zacsek21 válasza tjb007 (#9798) üzenetére


zacsek21
tag

Igen lattam az elozoekben volt rola szo...szivem szerint vennek neki is egy xoomot de hat csak pazarlas lenne...ez is csak azert kene mert svajcba igy tudna a legkonnyebben utolerni...bar az itteni telefonszolgaltatommal relativ megvagyok elegedve ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.