Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) tjb007 válasza DJGABI (#9150) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor most nézd meg ezt a videót is: [link]
A 90% meg hülyeség (amikor megjelent a Facebook alkalmazás nem ment, most már az is megy), azt meg le is írtam, hogy lesznek alkalmazások amik nem fognak elindulni rajra. Amúgy itt le van írva, hogy mi megy és mi nem, át lehet nyálazni az összes oldalt: [link]

100 dollárért ez több mint korrekt, még ha csak PMP -nek használja valaki akkor is megéri, megvenni meg nem kötelező.

Ja, az ICS frissítés meg hivatalosan is kijött már rá.

(#9152) petipetya


petipetya
nagyúr

1. Az létezik, hogy a 3.2.1 gyári launcherén nem lehet létrehozni mappákat, vagy csak nálam?

2. Acer a100-nál a billentyűzeten való írás közben ha túl gyors vagyok a 2 hüvelykujjal, akkor némelyik betűt megduplázza. Viszont az egy mutatóujjas írás ennél sokkal gyorsabb a részemről, mégsem dupláz meg semmit. Más tableten is ilyen a kétujjas írás a 3.2 alatt?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9153) Luissimo válasza petipetya (#9152) üzenetére


Luissimo
veterán

ez melyik billentyűzet?
anysoft ?
vagyvalami másik ?

(#9154) petipetya válasza Luissimo (#9153) üzenetére


petipetya
nagyúr

Anysoft.

"nincs rá lezsóidő"

(#9155) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hát srácok, korábban írtam, hogy elgondolkoztam a Transformer Prime TF201-en. Nem érkezett még belőle billentyűzetes verzió hazánkba, így eddig nem jutottam gondolat szinten sem olyan közel, hogy megvegyem. És milyen jó dolog is volt ez!

Az ASUS most jelentette be a CES-en, hogy TF700T néven máris megújul a Transformer Prime, amelyet amúgy 2 hónapja sincs hogy bemutattak. Az új modell műanyag hátlapot kapott, így a GPS jól működik benne. A másik, ami viszont nagyobb változás, a kijelző, 1280×800-ról növelték a felbontást 1920×1200-ra!

Csak érkezzen meg hazánkba és legyen 150 ezer alatt dokkolóval, elsírom magam, de összekaparom a rá valót! :D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9156) Luissimo válasza petipetya (#9154) üzenetére


Luissimo
veterán

az sajnos hajlamos erre :-)

éziis kéét hààárom gyors nyoomàás voolt :-) :-)

(#9157) petipetya válasza Luissimo (#9156) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kár, mert ez az egyetlen amit úgy ismerek, hogy külön-külön rajta van minden ékezetes betű is. Akkor marad az egy ujjas írás. Köszi hogy megnézted.

"nincs rá lezsóidő"

(#9158) engine88


engine88
aktív tag

Tudtok 1024x768-as felbontásra GPS progit?
Egyszerűen nem találok tabletre navit.

(#9159) z0d1AK válasza engine88 (#9158) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sygic nem megy? 1280×800-on és 800×480-as megy, talán a kettő közt is eldöcög.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9160) Luissimo válasza petipetya (#9157) üzenetére


Luissimo
veterán

kapcsold ki amagyar qwerty-t és írj az angol qwerty-ben dupla gombnyomásos ékezeteseket :-)

(#9161) petipetya válasza Luissimo (#9160) üzenetére


petipetya
nagyúr

Abban nem jönnek elő az ékezetek dupla nyomásra.

"nincs rá lezsóidő"

(#9162) Rokko77


Rokko77
csendes tag

Sziasztok, szemezek egy Prestigio 3384B-vel, de elég tanácstalan vagyok... A 8,4 képátló frankó, pont megfelelőnek tűnik, a belseje sem rossz az ára is OK. Viszont elrettent a rezisztív kijelző, a video review-kon igen sokat tapogatják mire csinál valamit, a cég meg egyenesen ceruzát ajánl hozzá (!)... Nekem még nem volt tabletem, tényleg ennyire vacakok a rezisztív kijelzők ? (maga a kép minősége nem rossz ahogy néztem)

Korán keltem, hol az arany?

(#9163) Luissimo válasza petipetya (#9161) üzenetére


Luissimo
veterán

azért volt ott a számjli, könyörgöm...
de a magyar ékezetesben megmár nejöjjön elő a nemékezetes billentyűk dupla nyomására is az ékezetes magánhangzóóóó, mikor ARRA A CÉLRA OTTVANNAK A DIREKT ÉKEZETES BILLENTYŰK PLÁNE ... !
micsoda fostalicska akkor , nemde ?? :F

(#9164) engine88 válasza z0d1AK (#9159) üzenetére


engine88
aktív tag

Megnyitom Sygic-et és ezt írja:

"Egyik alkalmazás sem tudja végrehajtani ezt a műveletet."

(#9165) petipetya válasza Luissimo (#9163) üzenetére


petipetya
nagyúr

Simán elhittem, mivel 1,5 éve egy Milestone-on a (fizikai) gombok többszöri megnyomására jöttek elő az ékezetek az Anysoft feltelepítése után. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#9166) hamedandris


hamedandris
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Dropad A8T tablet. Firmwaret szerettünk volna frissíteni rajta, viszont nem sikerült, a tablet most nem reagál semmire. Próbáltuk több féleképpen a firmware frissítést, különböző ROM-okkal, leírásokkal a tablethez. De sajnos semmi. Belső NAND flash memóriás. Próbáltuk memória kártyáról, és usb kábellel is, de a pc nem ismeri fel.
Valakinek van esetleg ötlete, hogy mit lehetne még megpróbálni?

Köszi előre is, András

(#9167) petipetya válasza hamedandris (#9166) üzenetére


petipetya
nagyúr

Volt egy ilyen a kezemben régen. Az sd-re kellett rakni a rom-ot, majd valami billentyűkombinációval úgy bekapcsolni, hogy formázva legyen a gép és a külső sd-ről telepítse fel a rom-ot. Sajnos ennél bővebbet nem tudok mondani.

"nincs rá lezsóidő"

(#9168) Luissimo válasza hamedandris (#9166) üzenetére


Luissimo
veterán

menű+power gombok egyidejű lenyomásával lehet upgradere kényszeríteni, ha a külső sd kártyára felmásoltad az adott firmvert, amit ezen az oldalon találsz.
(már ICS Beta is van rá, de azzal még várnék, maradj egy jólbevált Gingernél )
kérdés, hogy pontosan melyik gép is az nekem ILYEN van , ezen szépen fut, a 2.2 le lett cserélve 2.3-ra, kiváló, gyors és mindent visz , a 3 D-s GameLoft játékokat is .

no, szívat a linkelés.
http://www.alibaba.com/product-gs/439245426/7_google_android_2_2_S5PV210.html
ehhez hasonlit ??

[ Szerkesztve ]

(#9169) DJGABI válasza tjb007 (#9151) üzenetére


DJGABI
addikt

Oké, elolvastam így már azért picit más a leányzó fekvése. Bocs, csak mióta meglett a tabletem nem nagyon érdekelt ez az Ainol-téma...

Más: CES, ASUS Eee Pad MeMo ME370T - 7 inches, 250 dolláros, Tegra 3-as tabletet jelentettek be [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9170) tjb007 válasza DJGABI (#9169) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez az amit nem tudok elhinni, persze érhető, verseny van nem csak a nagyok hanem a nagyok és sok kicsi között.
Ezzel az árral megint csak az a baj, hogy nettóban tök jól hangzik, bruttóban már kevésbé de még így is elég jó ahhoz képest, hogy mit kapsz cserébe.

(#9171) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Itt ez a kis szépség, de no multi touch. :( Nem egy dual core-os gép, de netezni tökéletes lenne.
A kérdésem az lenne a tisztelt hozzáérő kollektívához, hogy frissítéssel, 2.2-ről, 2.3-ra, lenne-e rajta multi touch. Mielőtt bárki megkövezne, hogy baromság amit írok, az X8-asommal pont így voltam. A gyári 2.1-el nem volt multi touch, de egy cyanogen 2.3.7-tel már igen.
Ha járható lenne ez az út ezzel a géppel is, lehet rá rabolnék...

(#9172) DJGABI válasza Szabónagymer (#9171) üzenetére


DJGABI
addikt

1. még az se biztos hogy 2.3-ra tudod frissíteni. Slatedroidon van egy mondás, hogy törődj bele hogy az a legfrissebb droid az ilyen kínai tabletekre amivel kapod (tisztelet a kivételnek).
2. ahogy olvasom rezisztív, szóval nem lenne rá multitouch frissítéssel sem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9173) hamedandris válasza Luissimo (#9168) üzenetére


hamedandris
csendes tag

az a baj, hogy nem reagál semmilyen billentyűkombinációra. tölteni tölt, meg melegszik kicsit egy idő után. de se kép, se hang.

(#9174) Torry válasza keszo (#9147) üzenetére


Torry
addikt

Használt Ipad1-t ajánlom, ha nem akarod az egész keretet ellőni. Gingerbread-es tablettel nem akarsz vergődni hidd el, de szerintem még a honeycombos, ics-esekkel sem éri meg, mivel kapsz ipad-t is annyiért.

(#9175) petipetya válasza Torry (#9174) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért egy flash támogatott és számítógépet kiváltani képes 3.2-őt nem hasonlítanék össze egy flash nélküli és számítógép (itunes) nélküli létre alkalmatlan eszközzel.

"nincs rá lezsóidő"

(#9176) Luissimo válasza hamedandris (#9173) üzenetére


Luissimo
veterán

De miért is halt be ?
hogyan kezdtél neki a frissítésnekl ?
mi volt a metódus és honnan volt a rávaló firmver és egyáltalán milyen kütyü is ez ?

Van az oldalán valami hardveres kikapcsoló-bekapcsoló ?
az sem segít ?

(#9177) Torry válasza petipetya (#9175) üzenetére


Torry
addikt

Számitogépet szerintem nem tudnak továbbra sem kiváltani ezek a cuccok, innentől kezdve számomra az a lényeg, hogy működjön gyönyörűen és akadás mentesen, amit eddig csak ipadtől láttam.
De ez nyilván attól függ, hogy kinek mire van szüksége.

(#9178) kezdő


kezdő
senior tag

Vodafone Smart Tab 10

95 990 Ft úgy, hogy benne van az esztelen mértékű ÁFA és a rekord gyenge Forint.
Szerintem nagyon korrekt ár. :C

3.2 Android, beépített 3G, 16GB háttértár + bővíthető, 2 magos proci, 1GB RAM, elfogadható (1280 x 800) felbontás.

Még mindig nem az az ár amire vágyom, de be kell látni, hogy a mai Magyarországon, hivatalosan ennél sokkal jobb ajánlat nemigen várható.

[ Szerkesztve ]

(#9179) BéHGT válasza kezdő (#9178) üzenetére


BéHGT
senior tag

Valóban, 96-ért nem rossz ár! Elgondolkodtató... "Kár", hogy 7"-es kell most,,,

(#9180) hun_gery válasza BéHGT (#9179) üzenetére


hun_gery
aktív tag

77-ért van az is ugyanott :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#9181) hamedandris válasza Luissimo (#9176) üzenetére


hamedandris
csendes tag

Haverom indítási képernyőt akart változtatni rajta. Ezután nem akart bootolni. Próbáltuk frissíteni a firmwaret, de nem reagál egyetlen billentyűkombinációra sem. Próbáltuk power+menu, power+volume-, stb. Semmi. A firmware amivel először próbálkozott az nem tudom honnan való, de utána próbáltuk legalább 10 fajtával, és semmi. Nem tudtok esetleg valami szervízt ahol ilyen tabletekkel foglalkoznak?

Erről van szó: http://www.pandawill.com/dropad-a8t-7-inch-tablet-pc-3gwcdma-android-23-gps-bluetooth-4gb-white-p52429.html

(#9182) petipetya


petipetya
nagyúr

Megjött a micro hdmi - hdmi adatpter és a hdmi kábel. Semmi sem lóg ki a képből és a hang is rendben van. :C Az normális, hogy a tabon nem jön elő semmilyen beállító felület?

"nincs rá lezsóidő"

(#9183) z0d1AK válasza petipetya (#9182) üzenetére


z0d1AK
veterán

Esetleg talán a beállításokon belül lehet valami hozzá, bár nem feltétlenül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9184) BéHGT válasza hun_gery (#9180) üzenetére


BéHGT
senior tag

Tudom-tudom, de "csak" 20-al több a nagyobb...

(#9185) Nara19 válasza petipetya (#9182) üzenetére


Nara19
aktív tag

Mennyi idő alatt érkezett meg?

(#9186) petipetya válasza Nara19 (#9185) üzenetére


petipetya
nagyúr

12/28-án rendeltem mindkettőt, és egyszerre érkeztek meg ma.

"nincs rá lezsóidő"

(#9187) Nara19 válasza petipetya (#9186) üzenetére


Nara19
aktív tag

Egy új világ nyílik ki... :D

(#9188) Polllen válasza BéHGT (#9184) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bakker, nem is tudtam, h ebből van 10" is... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9189) Szabónagymer válasza DJGABI (#9172) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Köszi a választ, közben leltem egy 3G-s PoV-ot. :DD Így tárgytalanná vált. Őszintén szólva, féltem is volna egy kínai csoda tabletet venni! :((

(#9190) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Ha a 3G-t támogatja a tablet, akkor lehet telefonálni, sms-ezni vele?
A mobil internetes szimek nem mindegyike támogatja ezen funkciókat, de ha én egy hagyományos felhasználású, telefonálásra vett szimre aktiválok netet, és azt teszem bele, ennek esetén lehetségesek-e a fentiek?

(#9191) tjb007 válasza Szabónagymer (#9190) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem feltétlenül, Honeycomb alatt például a telefonos funkciók le vannak tiltva (ennek ellenére a 7.7 -es Galaxy Tab -en már lehet telefonálni).

"ha én egy hagyományos felhasználású, telefonálásra vett szimre aktiválok netet, és azt teszem bele, ennek esetén lehetségesek-e a fentiek?"

Igen, lehetséges.

(#9192) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

Sziasztok!
Egy új (így áfás számlás) Smart Tab 10 (97000) és egy hardveraprós újszerű acer A500 között vacillálok (80). Adobe Ideas vektorgrafikai program és pdf olvasásra használnám.
Szerintetek?

(#9193) petipetya válasza gyoridav870 (#9192) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyértelműen a500. Az ICS-ről ne is beszéljünk, az Acer-re év elején jön, míg a Smart-ra max nyáron, de inkább annak a végén.

"nincs rá lezsóidő"

(#9194) Szabónagymer válasza tjb007 (#9191) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Sajnos nem ismerem a Galaxy Tabokat, és az általad említett típust sem. 7.7-esen is Honeycomb van? Valami hekkeléssel feloldhatóak ezek a tíltások?

Milyen rácó által vannak tiltva ezen funkciók, mikor az alacsonyabb verziók lehetővé tették? :F Esetleg valami ostoba marketing fogás?

(#9195) gyoridav870 válasza petipetya (#9193) üzenetére


gyoridav870
csendes tag

Mondasz pár indokot, miért?
Nekem papíron egyformának tűntek...
Köszi

(#9196) tjb007 válasza Szabónagymer (#9194) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, a 7.7 -en is HC van de itthon még nem elérhető (meg nem is lesz olcsó).
Csak egy tableten oldották meg nem hivatalosan, a Galaxy Tab 10.1v -n.
Azt, hogy miért lett letiltva azt a Google -tól kéne megkérdezni.

(#9195) gyoridav870

Én is inkább az A500 -ra szavazok, egyrészt a hivatalos és nem-hivatalos támogatottság miatt, másrészt meg a Tegra 2 miatt.

(#9197) Pantok válasza Szabónagymer (#9194) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nyilván jobb nekik ha két 100k+os készüléked van, két drága havi előfizuval, mintha egy.

(#9198) hamedandris válasza hamedandris (#9181) üzenetére


hamedandris
csendes tag

Valaki valami ötlet??

(#9199) Szabónagymer válasza Pantok (#9197) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ettől féltem! :( Gyűlölöm a kapitalizmust! :(((

(#9200) keszo válasza Szabónagymer (#9194) üzenetére


keszo
őstag

Szerintem a HC tabletre van kihegyezve míg a GB inkább telefonos op.
Legalábbis egyes fórumokon így magyarázták a különbséget, ilyesmi felvetésre.

[ Szerkesztve ]

Attila

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.