Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! 'Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE' tulajdonosoktól érdeklődnék, hogy a Netflix HD-n kívül az (HBO) Max, az Amazon Prime vagy épp a YouTube is HD-ban jelenik meg? A válaszokat előre is köszönöm!

(#93802) Bence83


Bence83
friss újonc

Sziasztok!

Tablet vásárlásban kérem segítségeteket. A paraméterek:
1. 10-11"
2. Új tabletet szeretnék.
3. Itthoni beszerzés.
4. Nagymamának lenne. Youtube, böngészés, messenger videótelefonálás, fénykép készítés.
5. 120.000 Ft-ot szánok rá, de nem sértődök meg, ha olcsóbb. Ha van sokkal jobb, kicsit a keret feletti összegért, az is érdekel.
6. Nehezítésként: Samsung elvből kizárva. (Lásd: Göd)

A fenti kritériumoknak szerintem nincs nagy hardverigénye (nincs játék, nincs Netflix), ezért a keretnél jóval olcsóbb eszköz is megfelelhet. Ami fontos, hogy nem szeretném, ha használat közben kihullana a haja a lag-től, tehát zökkenőmentes felhasználói élmény a cél. Hosszútávú frissítés is a kritériumok között van, két év múlva ne kelljen kidobni.

Teljesen fogalmatlan vagyok a tabletek piacán, ha nem gondoltam valamire, nyugodtan jelezzétek.

Köszönöm a segítséget!

(#93803) blueye válasza Bence83 (#93802) üzenetére


blueye
veterán

Ha ennyit szánsz rá, szvsz vedd meg ezt:
[xiaomi pad 6 128gb-6gb]

(#93804) cidalain válasza Bence83 (#93802) üzenetére


cidalain
veterán

Mama hogy akarja használni a tebletet? túlnyomórészt kézben fogva? 11" körüli tablet fél kiló, ha pötyögni kell, akkor egy kézzel kell tartani.

Gödön akkugyár van nem tablet-gyár. Nem a te nem vásárlásod fogja megrottyantani a céget. Más olyan tablet is kizáró ok, ahol mondjuk a Samu az akkubeszállító? ;]

Simán elég lehetne a Samu A9 (8/128GB 85k) is, de ha mindenképp nagyobb kell akkor A9+ (8/128GB 110k). Előny a hosszú terméktámogatás

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93805) Prien válasza Bence83 (#93802) üzenetére


Prien
addikt

Nézz rá a Honor Pad X9-re is, az is egy jó masina szerintem. Nagymamának bőven elég.

A kevés is több a semminél.

(#93806) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Tabletet keresek saját részre.
10-11"
Használt garis, vagy új.
Itthoni/ kínai is akár
Youtube, böngészés, Facebook, Spotify, tartalom fogyasztás, nem túl hardverigényes dolgok, minimális játék, de nem a hardcore műfajból ( két évente egyszer)
Jó lenne kijönni 150e Ft -ból.

Amik fontosak: legalább 4G, min FHD, frissebb OS, Jack, jó lenne, ha tudna FM rádiót is ( ezt nehezen, de el tudom esetleg engedni, mivel nem nagyon találtam) ( Xiaomi Pad 6-ot néztem pl., de nincs 4G sem)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#93807) Öcsielvtárs válasza _csocso_ (#93806) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Lenovo-ból több is van 4g-vel, van rádiós is. Ez pl. 5g-s, 120k.

[link]

Samsung A54

(#93808) bbmt válasza Öcsielvtárs (#93807) üzenetére


bbmt
senior tag

Sziasztok,
Megérkezett az Alldocube iPlay 50 mini Pro NFE tabletem. Egész élhető a cucc, a kérdésem az, hogy van benne gesztusvezérlés? Vagy csak a háromszög, kör, négyzet kombó?

A kanál a gyengék villája

(#93809) snooze válasza bbmt (#93808) üzenetére


snooze
veterán

link

GO Gunners!!!

(#93810) bbmt válasza snooze (#93809) üzenetére


bbmt
senior tag

Ohh, köszönöm!

A kanál a gyengék villája

(#93811) snooze


snooze
veterán

iplay mini 50 pro nfe-re jött egy frissités..🙂

GO Gunners!!!

(#93812) cidalain válasza snooze (#93811) üzenetére


cidalain
veterán

én hétvégén kaptam egy huszonmegásat. sokat molyolt vele.
android biztonsági szint nem lett újabb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93813) gyulaszu válasza cidalain (#93812) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az enyém ugyan nem nfe verzió, de jött erre is frissítés.
Google Play rendszerfrissítés 05.01
Build pedig 05.17 dátumú. [kép]

gyulaszu

(#93814) _csocso_ válasza Öcsielvtárs (#93807) üzenetére


_csocso_
senior tag

Köszönöm, lenne még egy kérdésem ( többiekhez is ) : 4GB RAM elég lehet általános használatra, vagy inkább már 6GB kellene az időtállóság érdekében?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#93815) Dr.NX válasza _csocso_ (#93814) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

4 GB RAM elég lehet általános használatra, de inkább már 6 GB kellene az időtállóság érdekében.

Elfogadom a sütiket.

(#93816) Sonja


Sonja
veterán

Ha valakit érdekel, a Samsung Galaxy Tab A9+ legutolsó frissítése (OneUI 6.1) már javította a kétujjas hibát!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#93817) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Van egy régi Samsung Galaxy Note 10.1-em. 2010 környéki. Sajnos már nagyon lassú, root-olni nem szeretném. Amire használnám: Retro 8-16 bites demók és játékok, illetve képregényolvasás. Tudtok olyan emulator-t, ami elmegy ezen a táblagépen, illetve egy gyors cbr/pdf (Egyéb e-book formátumok sem baj, ha elmennek rajt.) olvasót?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#93818) Dr.NX válasza Dinomano (#93817) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez a tablet sajnos hardveresen és szoftveresen is rettentő elavult, kár vele szenvedni.

Elfogadom a sütiket.

(#93819) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
Édesanyámnak keresnék tabletet. 80e Ft körül 9-10" méretben. Jó lenne 6-8GB RAM, 64 GB tárhely és nem bánnám ha lenne FHD kijelző.

Ezen felül extra dolgok nem kellenek, működjön stabilan és kész. :) Játszani ugye nem fog vele. Böngészés, FB, YT kb. ennyi.

Tudtok ajánlani vmit?

(#93820) Dinomano válasza Dr.NX (#93818) üzenetére


Dinomano
senior tag

Tudom, régebben, pár éve rajzolásra használtam. Nagyon szép állapotban van; és gondoltam, hogy még ez az utolsó funkció, amire tudnám használni (Évek óta szekrényben pihen)...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#93821) cidalain válasza Dinomano (#93817) üzenetére


cidalain
veterán

Pusztán hobbiból, factory reset, aztán adb-vel szedj le róla minden szemetet ami nem kell, utána felteszel valami emulátort apkmirrorról. Ha élhető akkor jó, ha nem akkor kuka nagyjából. Viszont erre elmehet 2-3-4 órád akkor is ha van már ilyen irányú mókolási tapasztalatod.
Ha ez nem érdekel, nem izgat, akkor kár is nekiállni próbálkozni, jobban jàrsz ha veszel használtan valami 1-2 éves 4giga ramos cuccot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93822) Dinomano válasza cidalain (#93821) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm. Lehet, hogy egy utolsó próbát teszek vele, és ha nem tudom megcsinálni, amit szeretnék, akkor hagyom. Jó lesz macskát dobálni, vagy digitális képkeretnek...passz...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#93823) cidalain válasza Dinomano (#93822) üzenetére


cidalain
veterán

Képkeretnek jó lehet. Mondjuk a FResetetet, és a felesleges dolgok leszedését ehhez is érdemes.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93824) twenty17


twenty17
csendes tag

Galaxy Tab S9 128gb verzió most a samsung.hu-nál lekuponozva + leadva valami teljesen random telefont ~247k-ra jön ki.
Érdemes ennyiért megvenni? Volt ennél nagyobb akció rá amióta kijött?

(#93825) Dinomano válasza cidalain (#93823) üzenetére


Dinomano
senior tag

C64 emu-t még nem sikerült beüzemelnem, de találtam egy régi cbr-olvasót, ami oké sebességgel megy. Talán jó lesz erre a célra.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#93826) brumayyy


brumayyy
újonc

Tiszteletem

Anyósomnak keresek Tabletet a születésnapjára.
KB. 50.000
Amire kell neki Fb,mesenger. Semmi több. Magyarországi beszerzés.
Létezik ilyen ?

(#93827) Dr.NX válasza brumayyy (#93826) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hardveraprón vagy jó pár Honor Pad X8 bontatlanul, gondolom valami promóban adták.

Elfogadom a sütiket.

(#93828) róland


róland
veterán

A következő 2 tablet közül melyiket érné meg megvenni?

Alldocube iPlay 50 Mini Pro NFE

vagy

Alldocube iPlay 50 Pro Max

Kuponozva egész jó áron van a nagyobbik is. A Netflix a hosszú évek során eddig elkerült.
Hétköznapi használatra melyik ideálisabb? Utazásközben kódszerkesztésre, programozásra (GitHub CodeSpace használatra) melyik lenne jobb? (Mi Pad 5/6-on valamint valamelyik Samsungon próbáltam, tableten egész jól lehet használni, míg telefonon használhatatlan a GH CodeSpace.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#93829) paolinho


paolinho
őstag

Tegnap megérkezett a Gshopper-ről az onnan berendelt POCO Pad-em. Egy egész napos nyomkodást követően meg kell mondjam, nagyon tetszik a "kicsike". Nem állitom, hogy minden részletre kiterjedően tudtam megvizsgálni, de amit eddig mutatott, az rendkívül biztató. Én kedvelem a MIU/HyperOS platformot, nagyjából jól el is igazodom benne, de pl. ami nekem új volt itt, az a Gomb-nyomkodós Rendszervezérlés-től eltérő Kézmozdulat-os irányítás. Ez utóbbinál a képernyő alján indulva lehet különféle mozdulatokkal a Vissza az Kezdő képernyőre, az Előzmények megnyitása, a Visszalépés, és az Alkalmazások közötti váltás lehetőségeivel játszani. Bevallom, nekem az alsó 3 ikonnal (Gombok) ez egyelőre még jobban kézreáll.
Amit kifejezetten szimpinek találok, hogy minden alkalmazással tud valamit fektetve (amúgy tabletesen) kezdeni. A korábbi Teclast T60-nál simán beforgatta állítotra ezeket az app-okat. Ilyen volt pl. az Aliexpress, és a Facebook is. De egyébként remekül testreszabható.
A Beállítások-on végiglépegetve egyelóre csak a MAX-et és a Prime-ot próbáltam ki, mint stream csatornák, valamint az M4Sport-on, és minden vonalon nagyon szépen futott minden, bár az utóbbi sport csatorna alkalmanként veszített az élességéből, de gondolom, mert az EB idején túlterhelve üzemel.
Amit sajnálatosnak éreztem az eszköz kézhezvételekor, az az volt, hogy se tok, se fólia nem jár hozzá alapból, ezeket plusz költség fejében lehet beszerezni.

(#93830) Dr.NX válasza róland (#93828) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mindkettőt megéri, a kérdés hogy kisebb vagy nagyobb tabletre van-e szükséged, azt meg neked kell eldönteni.

Elfogadom a sütiket.

(#93831) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok, keresek egy jó tabletet ami 10' körüli,minimum 6/128 és lehetőleg gyors legyen jó procival. Főként netezés, játék, és Netfix amire kell. Ha lehet újat keresek, de kevésbé használt is jöhet.Keret 70e körül. Alldocube 50 -es volt nekem de nem jött be kicsit jobbat keresek. Mit tudtok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.