Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86751) dellforeva


dellforeva
csendes tag

Köszönöm a választ!

Hát nem nagyon van időm, sem tudásom. Ha beviszem vmilyen telefonos boltba, ott meg tudják csinálni párezerért az androidos frissítést?

(#86752) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Tabletet keresek a lentieknek megfelelőt:

Használat: Egyszerűbb játékok meg facebook
Kijelző: minimum 10"
Ram: minimum 4gb, de 6 jobb lenne
Tárhely: minimum 128gb
Processzor: lehetőleg minél ujabb, mert legalább 5 évre tervezek
SD kártya foglalat nagyon nagy előny lenne, de nem feltétel
Kamera: lehetőleg jobb mint a jelenlegi samsung tabpro
SIM foglalat előny, de nem feltétel
GPS előny, de nem feltétel
NFC nem kell
Akkuidő: minél hossszabb
Minimum 5 évre tervezek
Ár: max. 160ezer ft.

Én már kinéztem hármat, de más is érdekel ha van jobb ajánlat.

Huawei MatePad 11: (160.000ft) Ezen HarmonyOS 2.0 van, amit nem ismerek. Ez android? Van rajta google play, ahonnan androidos programokat telepithetek?

Xiaomi Pad 5: (150.000ft, de sehol sincs raktáron) Ebben nincs sd foglalat, ami nagy hátrány.

Huawei MatePad 10,4": (85.000ft) ebben biztos van sd foglalat? Ram csak 4gb van, és nincs rajta google play (elvileg ez pótolható), de sokkal olcsóbb mint a másik kettő, és állítólag a Kirin810 a Snapdragon 765G-vel van egy szinten, ami nagyon jó.

Szóval mit ajánlanátok?

(#86753) cidalain válasza pataslogeza (#86752) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei Matepad - egyiken sincs Google, viszont a Harmony OS Android alapú cucc
Huawei Mediapad - van rajta Google, de régebbi konstrukciók

@#86749 fordjee
Ez tabletfüggő. Ki kell próbálni. Van hogy hosszáformázza a belső tárhelyhez, így egyben látszik azzal, van hogy külsőként van, és engedi a progik rátelepítését. És persze van hogy nem lehet telepíteni rá, csak fájl tárhelynek jó.
Viszont ha engedi a tabod a telepítést akkor ha a kártya elromlik, akkor minden összeomlik ami rajta van, illetve sokkal lassabb is olvasni-írni, így ez nem túl szerencsés egyébként olyan bővítésre amit szeretnél. (Illetve a nagy méretű játékok - amik jellemzően komolyabb 3D játékok - nem feltétlenül lesznek élvezhetően futtathatók a te gépeden)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86754) fordjee válasza cidalain (#86753) üzenetére


fordjee
aktív tag

Köszi, gyerek használja csak, ilyen egyszerűbb játékokra. Nem tudom, minek mekkora az igénye, de ezek ilyen gagyibb játékok, hajgyűjtögetős, meg talking tom, ilyesmi. Szóval egyik sem valami durvább dolog. Egyelőre akkor nem rakom bele, maximum akkor, ha nagyon betelt már. Sőt, most jut eszembe, hogy erre mehetnének a rajzfilmek esetleg, erre nem is gondoltam idáig :)

fordjee

(#86755) cidalain válasza fordjee (#86754) üzenetére


cidalain
veterán

Rajzfilm aviban, mp4-ben mehet rá minden esetben (akkor is, ha az app telepítés nem menne), így ha ilyen igény is van, akkor egy 16 gigást be lehet vállalni, nem olyan drága. Ha megy az appos dolog akkor az jó, ha nem akkor marad meséknek.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86756) fordjee válasza cidalain (#86755) üzenetére


fordjee
aktív tag

Igen, köszi, így lesz majd, ha rámegy az app is, akkor az egy plusz dolog lesz.

fordjee

(#86757) this is life válasza w.miki (#86744) üzenetére


this is life
Ármester

Nem írják a bg-n , hogy only kínai verzió lenne gms,gp nélkül szerintem, out box fogod tudni használni . A hw kb közepkategoria alja , ha a telefonokkal hasonlítja össze az ember, tablet fronton egy tisztességes közepes ajánlat . A banggood-os árért pedig pedig több mint korrekt ár /érték tekintetében . Hw-ben efelett már 730, 5g 7.xx, 8.xx ,helio kigyúlt vasak vannak lényegesen magasabb áron . Ha teheted a hülye azert nem vagyok boltban fogj a kezedbe egy p11-et , és ha megfelelőnek találod , érdemes elgondolkodni a megvasarlasan .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86758) baal-amiga válasza this is life (#86757) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Vmelyik hozzászóló -magyar usr- írja bg-n, hogy nem ota global rommal érkezik, de fel lehet tenni rá simán a frissebb ota romot. A 4 gigás verzió most elég jó árat kapott.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86759) this is life válasza baal-amiga (#86758) üzenetére


this is life
Ármester

Bevallom őszintén , hogy a kommenteket nem olvastam el , köszönöm a kiegészítést :C . Az eszköz ára pedig bőven kárpótolja a usr-t a rom csere miatti kényelmetlenségért. Az a plusz fél, egy óra amit a rom csere felemészt , az ár ismeretében , csak egy apró tennivaló a beüzemeléskor.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86760) baal-amiga válasza this is life (#86759) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az amazonos lehet már okés rommal jön, de jó pont, hogy gyári sw-el romolható.
Jó kis gép, én is kattogtam rajta anno; de győzött a combosabb procis Pad 5 :)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86761) this is life válasza baal-amiga (#86760) üzenetére


this is life
Ármester

Az amazonos, hivatalos lenovo store az online áruház berkein belül.
Viszont véget ért az akció , Most az m10 fhd+ kerül annyiba mint a p11 akciós ára volt. Értelemszerűen a p11 is messze van a par napja linkelt ártól . Annyiért pedig már itthon is meglehet venni .
Jelenleg a banggood ajánlata ami ár/érték arányban több mint baráti.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86762) zolokas válasza Dr.NX (#86741) üzenetére


zolokas
aktív tag

és valami más féle most android 6.0 van rajta, 7.1et nem lehet rá rakni?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#86763) TripleB válasza szetcsuszott (#86723) üzenetére


TripleB
senior tag

Most vettem meg a 40H-t, nekem 63 e Ft-ért jött a Banggood-ról. Hol lehet annyira levinni az árát? Mondjuk most mér édesmindegy.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#86764) this is life válasza baal-amiga (#86760) üzenetére


this is life
Ármester

Időközben a banggood-os ár is változott 56-rol 70-re , így mar kevésbé vonzó ott beruhazni a p11-re .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86765) diablomoid


diablomoid
csendes tag

Sziasztok,
Keresek 60.000 ft körül élhető tabletet. Karácsonyra kellene megjönnie. Akinek lesz sajnos nem nagy barátja az "ismeretlen" kínai dolgoknak így valószínűleg marad a lenovo vonal(vagy ha tudtok még ismertebb márkákat ami van ilyen árba jöhetnek ötletek). A iPlay 40H nekem is nagyon tetszik de sajnos nem biztos hogy játszik.

Alapvető dolgokra kell, youtube, filmet nézni, olvasni + gps.
Méret nem számít. Mindenképp új kellene

Nekem ez azt írja nem szállít magyarországra:
[link]

Találtam ezt, viszont nem tudom hogy fel lehet-e hackelni az android 10 et rá:
[link]

Illetve ha jó látom ehhez járna valami dockoló is 169Euróért
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86766) baal-amiga válasza this is life (#86764) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A 4/64 nálam továbbra is 169 $ Hong-Kongból. Nem a 6/128-at nézted? Az tényleg annyi.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86767) this is life válasza baal-amiga (#86766) üzenetére


this is life
Ármester

Ezen a [linken] nekem is.
de valamiért nálam [lezt] dobta szimpla keresésre .

diablomoid
Az első linkeden lévőnek az adatlapja nem stimmel . Intelt ír alatta , miközben androidról s mtk-ról van szó.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86768) Somatom válasza fordjee (#86756) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung tiltja az adoptable storage -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86769) fordjee válasza Somatom (#86768) üzenetére


fordjee
aktív tag

Az mit jelent? Nem lehet telepíteni, jól sejtem?

fordjee

(#86770) Somatom válasza fordjee (#86769) üzenetére


Somatom
veterán

Az adoptable storage egy Android feature, a külső SD kártya belső tárhelyhez csatolása. A gyártók engedhetik, vagy tilthatják ezt a lehetőséget. A Samsung tiltja, így csak médiát (kép, hang, videó, stb.) tehetsz a külső meghajtóra, alkalmazást nem telepíthetsz rá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86771) fordjee válasza Somatom (#86770) üzenetére


fordjee
aktív tag

Értem, köszi, akkor ez a kérdés megoldódott végleg :)

fordjee

(#86772) xrvman válasza pakfong (#86736) üzenetére


xrvman
őstag

Az olcsóbbikon Android 9 van, s oda is van írva előző modell.

(#86773) pataslogeza válasza pataslogeza (#86752) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Mivel nem jött válasz a kérdésemre, úgy döntöttem a Huawei MatePad 10,4" választom. Van itt valakinek ilyen? Mik a tapasztalatok róla? Google play-t rá lehet rakni egyszerüen?

(#86774) ®abstract® válasza pataslogeza (#86773) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem jó választás lehet kimondottan 6 giga RAM mal :K ha nem vagy kugli alkalmazás függő ember. Hardver jó erős, szóval mi baj lehet?
Matepad 11 hosszabb távra még jobb választás lehet mert ugye még erősebb a hardver.
Mivel jó pár évre tervezel emiatt szerintem célszerű figyelembe venni hogy minél több legyen ram mennyisége.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86775) baal-amiga válasza pataslogeza (#86773) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ha használsz bármit, aminek szüksége van a google keretrendszerre -nem is gondolnád, mennyi appnak szükséges, nem csak a google saját cuccairól van szó- akkor az új Huaweieket nem fogod szeretni.
Helyedben először körbenéznék az AppGalleryben, hogy az ottani kínálat megfelelő-e.
Próbaképp rákerestem az általam játszott játékokra -legális-, hát egyik sincs fent, de úgy általában a prémium szegmensből semmi. Appoknál még "jobb" a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86776) baal-amiga válasza pataslogeza (#86773) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Sry, letelt a szerk. idő, elkalandoztam.
A Google play telepítésére vonatkozó kérdésre a válasz röviden: igen.
Hosszabban: kínai, olvashatatlan karakteres hakkolt cuccal tudod ezt -általában ideiglenesen- megtenni, s elég sok dolog nem megy azért majd vele. Ezzel azt kockáztatod, hogy a google, mikor észleli a csalafintaságot, örökre tiltja az accountod; egy ilyen bizonytalan metódussal feltett apphalmazra rábíznád a jelszavaid, hozzáféréseid?
Ezt mérlegeld, hiába szuper a vas, nálam emiatt nem pálya - amit sajnálok is, mert korábban huwi tablattáim voltak.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86777) pataslogeza válasza baal-amiga (#86775) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Anyámnak veszem a galaxy tabpro helyett mert annak már 1 órát sem bír az akksija, állandóan töltőről megy.
A google play-ről tölt le játékokat, azokkal játszik nagyrészt (80%), a maradék meg facebook. Szóval a google play mindenképpen kell, hogy le tudja tölteni a játékait. Állítólag a google play-t fel lehet rakni rá, de a google keretrendszerről még nem olvastam sehol. Az nem része a google play-nek?

Akkor mit ajánlanál helyette? A keretem 150ezer ft.

[ Szerkesztve ]

(#86778) Somatom válasza pataslogeza (#86777) üzenetére


Somatom
veterán

Fordítva. Van a Google Play Szolgáltatások keretrendszer, aminek része a Google Play áruház.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86779) baal-amiga válasza pataslogeza (#86777) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A nem oly rég tárgyalt Lenovo P11 jó választás szerintem, frissülni fog, BG-ről 170 dodó a 4/64-es, vagy a Pad 5, ami jó áron megcsípve bestbuy lehet (nekem az volt.)
Én többször rendeltem kintről, nem volt sose gondom; ha anyu öreg huwija bekrepál, tuti valami Alldocube vagy Teclast tabot kap, amire használja, arra űrhajó.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86780) Beni2360 válasza pataslogeza (#86777) üzenetére


Beni2360
félisten

Aksi csre nem opció? Kintről gondoltam mert amit itthon kínálnak az 3x-a a kintinek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86781) pataslogeza válasza baal-amiga (#86779) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm. Egyik jelöltem a xiaomi pad 5 volt, csak abban nincs sd kártya foglalat, meg gps sem, és elég drága, azért fordultam el tőle, de akkor lehet mégis azt veszem meg.

Somatom,

Neked is köszönöm a választ. Emiatt kisetek a huawei gépek.

Beni2360,

Egyszer rendeltem kinából beépített akksit az asus zenfone 2 telefonomba. Kétszer kellet vissza küldenem, mert nem passzolt bele pontosan, emiatt nem tudtam belerakni és hónapok teltek el közben a lassú szállítás miatt, szóval inkább kihagynám.

[ Szerkesztve ]

(#86782) pakfong válasza xrvman (#86772) üzenetére


pakfong
tag

Baszki, nem igaz. (már elnézést a kifejezésért). Olvassátok is a fórumot, vagy néha csak bepötyögtök ide vmit? :)
Másodszorra írom le, h leírásban ott a szériaszám. Nem amazonról, de vettem 1 ugyanilyen tabot. Bekapcsoltam, 10-es droid van rajta, meg a doboza is azt írja. Én is látom, h egyébként marhaságok vannak a leírásban, meg azt is, hogy a címben előző modell szerepel. :)

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#86783) baal-amiga válasza pataslogeza (#86781) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ha anyu nem navigál és elég a 128 GB, sztem hosszú évekig meg fog felelni ;) genshin impacttel is nyomulhat majd' full grafikán.
Itthon jelenleg talán itt -lesz- a legolcsóbb.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#86784) Kokapu


Kokapu
tag

Sziasztok!
10 éves gyereknek szeretnék egy tabletet. 7-8 collos elég, youtube videó nézésre és Robloxot, Minecraftot szeret játszani.
Fogalmam sincs, milyen igényei vannak ezeknek a játékoknak. Tudnátok segíteni?

Köszönöm szépen!

Xiaomi Mi Note 10 light, Sony Xperia Tablet Z, Kindle Paperwhite 2

(#86785) pataslogeza válasza baal-amiga (#86783) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem navigál, és eddig 48gb volt az össz, szóval az is elég lesz szerintem :)

(#86786) vans? válasza pakfong (#86782) üzenetére


vans?
őstag

Nekunk is megjott. 139-ert jo vetel volt, koszi meg egyszer a linket. :R

hábm bábm

(#86787) this is life válasza Kokapu (#86784) üzenetére


this is life
Ármester

Támpontnak a költségkeretet se lenne rossz tudni . 8"-on hw terén pl a lenovo m8fhd alá nem érdemes menni ,mert csak kínszenvedés lesz nem pedig játék. Alapszintnek a 8 magos cortex a53 használó eszközök tekinthetők (helio p22t) , innen csak felfelé visz az út árban és tudásban .
Jelentős szintlépés a qualcomm 662 soc , időtállóbb mint az elöbb említett cpu/gpu duett.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86788) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Faternak kellene igazából alap dolgokra egy tablet... a régi sajnos mától nem támogatja a YT-ot. :( Ár 80-100e Ft, méret 7-8" vagy nagyobb. Felhasználás: YT videók, böngészés... fontos lenne hogy a nézett videót tv-re kitudja küldeni. Köszönöm. :R

HyperX

(#86789) w.miki válasza this is life (#86757) üzenetére


w.miki
veterán

Amíg variáltam a BG-n elfogyott, most már csak drágábban van PreOrderben Lenovo Pad 11 Snap662 6/128GB.
Nálunk nincs MM, vagy más nagy elektros bolt :(
Mind1, amúgyis jó lett volna még a 4G is....
Talán lesz még hasonló tab, ezen az áron.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#86790) this is life válasza w.miki (#86789) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg aliexpress [Lenovo Tab P11 Global Firmware Xiaoxin Pad 11 qsd662] 186 euro (70 ezer jmf) ,áfa és vám nélkül . Banggood [Lenovo XiaoXin Pad Pro Snapdragon 730G Octa Core 6GB RAM 128GB ROM 11.5 Inch OLED 2560*1600 Android 10 Tablet] 295 euro(109 ezer jmf).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#86791) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Akinek problémát okoz a #widevine LV1#, annak itt egy megfelelő Netflix változat (előzőt előbb törölni, ezt nem frissíteni): [Netflix 4.16.3. apk]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#86792) Dr.NX válasza F.B.I. (#86791) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Próbáltad?
Nekem nem működött a Teclast M16-on.

Elfogadom a sütiket.

(#86793) Oldman2 válasza F.B.I. (#86791) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom nem olvasod rendszeresen a topikot...
:C

(#86794) F.B.I. válasza Dr.NX (#86792) üzenetére


F.B.I.
veterán

Iplay 30-al működik.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#86795) Dr.NX válasza F.B.I. (#86794) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Csak simán installáltad az apk-t?
Hogyan ellenőrizted?
Érdekel, hogy nálam miért nem jó.
Érdekes, hogy a Netflix enged ennyire régi verziót, azt hittem náluk is van forced update. A mostani stable 8.8.0.

Elfogadom a sütiket.

(#86796) TripleB válasza F.B.I. (#86794) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!
Van egy Iplay 20 és egy Iplay40H is a családban. Ha van facebook app a tableteden kérdezném, hogy a sötét mód nálad működik?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#86797) F.B.I. válasza Dr.NX (#86795) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam már nincs iplay 30 kollégámnak maradt meg, neki küldtem el, rakta fel, köszöni, működik.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#86798) F.B.I. válasza TripleB (#86796) üzenetére


F.B.I.
veterán

Még az S7-en sem megy az FB sötét mód, nem értem miért. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#86799) Dr.NX válasza F.B.I. (#86797) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kipróbáltam egy másik tableten, azon tényleg működik.
Netflix with HDR v0.3

Ez a másik tablet egy Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018), ami Widevine Level 1-es, DE nincs rajta a Netflix whitelistjén, így a hivatalos appal nincs HD kép.

Elfogadom a sütiket.

(#86800) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Banggoodon a Lenovo P11 Pro (a 730G-s) most 110 ezer Ft-ért megy, ez egész jó ár érte.

Elfogadom a sütiket.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.