Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gerner1
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alogonomus
őstag
válasz
Petykemano
#48409
üzenetére
Több konkrétumot is mondtam, és azok közül néhányra reagáltál is a saját gondolataiddal.
Gelsinger legkomolyabb hibája egyébként szerintem az volt, hogy a már 2021-ben is nagyon szoruló helyzetben levő Intel akkor még bőven rendelkezésre álló pénzügyi erőforrásait nem a helyzet rövid távú stabilizálására és az onnan sok évnyi kemény munkával megvalósítható kilábalásra költötte, hanem dollár tízmilliárdokat, ha nem egyenesen százmilliárdot is meghaladó összeget beleölt az IDM 2.0 elképzelésébe, és ezzel annyira kivéreztette az Intelt, hogy 2024 folyamán az Intel már kénytelen volt az ingatlanvagyonának egy részét is pénzzé tenni a pénzügyi stabilitása megőrzése érdekében.
Határozott véleményem, hogy Bob Swan tervét követve megelőzhető lett volna az Intel jelenlegi katasztrofális helyzete. Bob Swan 2020 magasságában tökéletesen látta, hogy az Intel gyártósorai hamarosan egyszerűen képtelenek lesznek a középkategória fölé szánt terméket gyártani, ezért az Intel akkor még rendelkezésre álló hatalmas pénzügyi eszközállományára támaszkodva befoglalt kapacitást a TSMC különböző generációs gyártósorain. Az volt a terve, hogy a komoly termékek egy ideig a TSMC gyáraiból érkeznek majd, a gyengébb termékekhez pedig elég az Intel saját gyártási technológiája is, és majd szépen visszaköltöztetik a saját gyártósoraikra az egyre magasabbra pozicionált termékeiket is, ahogy az Intel gyártósorai megint képesekké válnak a TSMC szintjén teljesíteni. Így a teljesítményelőny nem került volna át az AMD térfelére, vagyis az Intel is tudott volna csúcsteljesítményű termékeket kínálni a leszerződött partnereinek, azok nem kezdtek volna az AMD felé közeledni.
Gelsinger viszont "we can do it" mentalitást követve visszamondta/átadta a Swan által lefoglalt kapacitásokat, amit nem tudott elpasszolni, azt végül elsütötte a minimális mennyiségben idén piacra került új termékekre, a 2021 és 2023 között érkezett termékek fogyasztását az egekbe fokozta a szükséges teljesítmény eléréséhez, közben pedig mindent vagy semmit alapon belevágott az IFS erőltetett fejlesztésébe a saját IDM 2.0 koncepciója megvalósításához, ami végül az Intelt a jelenlegi helyzetébe juttatta.Az Intel jelenlegi helyzetét elnézve pedig már az a kérdés is felmerül, hogy melyik komoly cégvezetésben gyakorlott személy lesz hajlandó az Intel vezetését átvenni, és azzal valószínűleg a saját hattyúdalát elindítani, hiszen lényegében egy "felszámolóbiztos" lesz, akinek az Intel minél több üzletágát kellene valahogy megmentenie a totális megszűnéstől.
F1-es hasonlatokkal élve:
- 2017-ig az Intel vezetése nagyjából annyira feladatot igényelt, mint korábban a Mercedes, utóbbi években pedig a Red Bull igazgatása. Évente ki kellett hozni kicsit javított terméket, és a siker garantált volt.
- 2021-ig az Intel vezetése már annyira küzdelmes volt, mint a Ferrari igazgatása. Az élmezőnyt nem túl távolról azért sikerül követni, de ritkán volt meg a dobogó legfelsőbb foka.
- 2024-től kezdve viszont már az Intel is ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a Williams. Valaha nagy név volt, a múltja még mindig szépen csillog, de a jelene egyre katasztrofálisabb, a jövője pedig meglehetősen bizonytalan.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Sapphire PULSE Radeon RX 550 4GB Garanciával!
- AZONNAL VÁSÁROLOK RTX 4090 és RTX 5090 videokártyákat! Akár nem működő, hiányos, sérült is lehet!
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Nvidia geforce rtx 5070 ventus 3x 12gb(vram)
- MSI GeForce RTX 5090 VANGUARD SOC /// ÚJ BONTATLAN /// 2028.12.01.-ig GARI /// 2025.12.01. gyártás!
- Eladó ASUS TUF Gaming F15 (TUF507ZV4-LP121W) i7, 24gb ram RTX 4060, gamer laptop!
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 Ryzen 5 PRO 7540U 14" FHD+ 32GB 512GB Lenovo gar: 2028.01.07!
- Eredeti Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- iPhone 17 Mist Blue 256 GB - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
