Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) #Morcosmedve válasza velizare (#32350) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hm, érdekes. Köszi! :)

© asszongya'hogy

(#32352) Maotun


Maotun
őstag

fx 9590+ 290x lighning star wars batlefront beta 1080p ultra fraps szerint 60fps alatt nincs 70-100között van.
1440p -s monitor esetén nem tudom mi lenne :U

(#32353) janos666 válasza Maotun (#32352) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű kipróbálni. Vagy a konzolba írd be, hogy
Render.ResolutionScale X
ahol X = [a vizsgálni kívánt felbontás] / [valós minitor felbontás]
Ha pl. 4k-t akarsz tesztelni 2k monitoron, akkor 2.0, ha fordítva, pl. nem bírja el a 4k-s monitorod egy 2k-ra való VGA, akkor 0.5
De azt hiszem, hogy ennél a játéknál már a grafikus menüben is úgy van kirakva a csúszka is, hogy mindkét irányba tudod tologatni (csak még nem próbáltam, azt sem néztem meg mik ott az alsó-felső korlátai, csak láttam hogy középen áll 100%-on). Ott értelem szerint X*100 %

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32354) CsonkaImo válasza Televan74 (#32346) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én sem, csak gondoltam keltek egy kis flame-et. ;] Szerencsére a srácok érezték a komolytalanságot. :)

[ Szerkesztve ]

(#32355) Maotun válasza janos666 (#32353) üzenetére


Maotun
őstag

Nagyúr :R
Nem igazán vettem 1080p monitoron hogy tesztelek 1440p ben?
Ha van időd priviben felhomályosítani , lekötelezel!

(#32356) fenor


fenor
csendes tag

Hello!

Tegnap raktam össze a gépem gigabyte r9 390-es kártyával, alaplap is gigabyte z170-d3h. Minden ment rendesen, ma viszont a vga ventilátorai a bekapcsolás pillanatától teljes sebességgel pörögnek és a windows nem ismeri fel, hogy van videokártya a gépben, csak a proci GPU-jával működik.
Esetleg van valami ötletetek mi lehet? Küldhetem vissza a kártyát?

köszi!

(#32357) tailor74 válasza fenor (#32356) üzenetére


tailor74
őstag

Szia!
Első olvasatra gari ...
Még a biosban nézz szét, hogy ott alap értelmezett-e a vga, de sanszosan ez halott..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32358) Grave_444 válasza fenor (#32356) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vedd ki, utána kapcsold be a gépet igp-vel, aztán [link]. Utána mehet vissza és a legfrissebb WHQL driver.
Egy próbát megér.

(#32359) fenor válasza tailor74 (#32357) üzenetére


fenor
csendes tag

Mielőtt a fórumra írtam 4-5-ször indítottam újra a gépem és a leírtakat tapasztaltam, most bekapcsolom, hogy megnézzem a bios-t és megy. Most akkor végképp nem tudom mi van...

(#32360) #Morcosmedve válasza fenor (#32359) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hm, mindenfele kabelt igazits meg/ellenorizz le. Ezen kivul BIOS legyen a legfrissebb es default, azon felul XMP és a PCIE legyen az elsodleges. Mondjuk a boot sorrendet is beallithatod. Igy hasznald egy ideig, hogy mi van.

© asszongya'hogy

(#32361) Tomdriver válasza fenor (#32359) üzenetére


Tomdriver
őstag

örülj! :C és imádkozz! :R
hogy ne ismétlődjön meg. :)

(#32362) Grave_444 válasza fenor (#32359) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Nálam is volt egyszer, hogy vagy 3x próbáltam és nem adott képet a kártya aztán a végén csak sikerült. :B

Sőt, volt hogy szemetelt a kártya gyári órajelen több gépben is, aztán egy bios frissítés megoldott mindent.

[ Szerkesztve ]

(#32363) fenor


fenor
csendes tag

Köszi mindenkinek! Frissítek mindent amit lehet, aztán meglátom, rémelem tényleg csak ennyi volt.

(#32364) tailor74 válasza Grave_444 (#32362) üzenetére


tailor74
őstag

Csak azért mertem pesszimista lenni, mert ugyanezen tüneteket produkálta az előző nitro kártyám, aztán másnapra végleg meghalt. De itt akkor még van remény. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32365) R3plica70 válasza tailor74 (#32329) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Bocsi hogy bele vau...de nekem pl sajna alapfeszen csak 1080-at megy, és fesz emeléssel sem jutottam sokkal tovább, kb 1120-nál valleyban már jelentek meg pixelhibák. Az első Nitróm se volt sokkal jobb, az alapfeszen 1100-ig jutott.
Elnézve a fórumot, más gyártókat is figyelembe véve, talán a leggyengébb 390-est sikerült kifognom.
Bár úgyis csak gyári értékeken használom, mert mindenre elég nekem :D

(#32366) proci985 válasza R3plica70 (#32365) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a 290x matrix platinumom kb igy megy vizen, bar az 1.25on 1135ig stabil volt.

jo, en is kifogtam egy kevesbe jo darabot:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32367) tailor74 válasza R3plica70 (#32365) üzenetére


tailor74
őstag

Akkor befogtam a szám, és örülök.. :)
1100/1600 lett nálam is az állandó beállítás, ez is marad. Amúgy amire nem elég alapon, arra nem lesz elég az 5-9%-os tuninggal sem. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32368) janos666 válasza Maotun (#32355) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az általad említett BattleFront-ra írtam, de érvényes minden Frostbite3-as játékra:
Nyomd meg játék közben a 0 szám karaktert a billentyűzeten és a legördülő developer console-ba tudod beírni (ha elkezded begépelni, akkor a TAB gombbal [<- és -> nyilak egymás alatt a piktogram] tovább lehet ugratni a szó végéig).
Csak ne menj 2k-s monitorral 2.0 fölé, mert az könnyen instant crash (és amúgy is diavetítés lenne 4k felett).
De konkrétan a BattleFront-ban megtalálod ezt egy alapból 100%-on álló csúszka formájában is a menüben, amit feltolhatsz valameddig (meddig? nem néztem még...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32369) R3plica70


R3plica70
aktív tag

és (#32366) proci985 -nak is:
Csupán annyit szerettem volna jelezni, hogy van néhány kevésbé szerencsés példány is, bár ettől még lehet hogy a nagy átlagra rá lehet fogni, hogy mennek 1100-at alapfeszen. :K

Amúgy amire nem elég alapon, arra nem lesz elég az 5-9%-os tuninggal sem.
Ezzel csak egyetérteni tudok :D

Én most inkább a procim adaptiv tuningjával vagyok elhavazva, valahogy nem akar összejönni, és állandóan 1,28V-on megy terhelve bármit is állítok...bár hpeter10 kollega nagyon rendesen próbál fényt gyújtani a sötét fejemben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32370) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

jól látom, hogy ha nincs bedugva a ventillátor a 290esembe, akkor 300Mhzn fixálja a GPUt, és 150en a Ramot?
óó,hogyaza. kimarad az aftermarket hűtésem dobozából a venti átalakító csatlakozó.

lehet ilyet külön venni? 4 pines lapos a nyákon a csati. a venti meg sima 3 pines, amit rátettem. csöndes, sztem elegendő légszállítása is lenne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32371) janos666 válasza bajnokpityu (#32370) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem csinál ilyet a ref. 290X fc vízhűtéssel. Ami egyszer feltűnt, mikor volt mellette gyári léghűtős 290 is, hogy mikor nincs bekötve a ventilátor, akkor a venti-szabályzó csúszka eltűnik a CCC OverDrive menüjéből.

Szerintem használj inkább valami szoftveres megoldást, pl. AfterBurner-t. Az viszonylag egyszerű és tiszta.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32372) bajnokpityu válasza janos666 (#32371) üzenetére


bajnokpityu
félisten

létezik, h elrontottam valamit hűtés csere közben? gondolom, akkor nem lenne kép.közben van, és stabil a kártya. csak valamiért nem megy föntebb a freki.

eddig úgy volt, hogy ha kapott pl madVR renderelni valót, akkor szépen felment a freki, és a fogyi is. most meg 150/300 és csókolom. éppen lassabb, mint az alaplapim.. :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32373) janos666 válasza bajnokpityu (#32372) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mármint 300/150 GPU/GRAM (az enyém itt áll).
Nekem csak akkor pörgeti meg a madVR, ha rápakolok valami placebó szűrőt, alapbeállításokkal nem. -> Hülye kérdés, de játékkal próbáltad már? :DDD

Amúgy pedig így böngészés közben is van egy kis "alapzaja". Számomra felfoghatatlan, hogy pontosan mi alapján próbálja belőni MHz-re pontosan az órajelet, ha játék közben durván 950-1100 közt szeret lenni, Windows asztalon pedig nagyjából 300 és 350 közt, de 302-re, 305-re is lépkedve... Ez így szerintem se nem valóban MHz-re pontos és precíz szabályzó, se nem túl konzervatív vagy agresszív, hanem "csak úgy van".

Túlmelegedés miatt is visszahúzhatja a GPU órajelet, de gondolom nézted a GPU és VRM hőfokakat...?

Elképzelhető, hogy a te BIOD-od vagy driver verziód ilyen, az enyém pedig nem, hogy ha azt hiszi baj van a ventilátorral, akkor behúzza a vészféket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32374) bajnokpityu válasza janos666 (#32373) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nemtom mi az a placebo szűrő.
nálam komolyabb számolás közben madVRel is felmegy a freki, annyira, amennyire játékoknál is. fogyi is kb ott alakul ilyenkor.

gyári hűtővel is felment, most nemtom miért, de meg se nyikkan, inkább akad. nekem is gyanús, h figyeli a fordulatot.

lehet, h csak a fordulatszám tűt kéne bekötni, a 3 tűs ventin az egyik gondolom az. csak ezt nem tudom, melyik, valamint a pwm modulált gyári hűtőn se tudom melyik a fordulatszám.

27 fokos a vrm is és a gpu is. érintve is jeges a borda. nincs teljesitmény, egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32375) janos666 válasza bajnokpityu (#32374) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akartam javasolni valami ilyesmit, de inkább visszatöröltem, mert nem annyira egyszerű.

Ki kéne derítened, hogy mi a pontos pinout a PCB-n (illetve gyári hűtőn, ami nyilván ehhez passzol) és mi a custom hűtőn, különben akár kárt is okozhatsz, de legalább is csak sok próbálgatás után sikerült.
Ha 4 pin van a PCB-n, abból 1 nyilván GND, a másik +12V, a másik kettő viszont sok minden lehet, akár valami adatcsatorna is, bár gondolom hogy csak hagyományos fordulat visszajelző és szabályzó, de az sem mindegy, hogy melyik melyik és hogy az új ventiden melyik van.

De amúgy ja, szerintem is működhet, hogy a gyári venti GND-jét bedugod egy molex GND-be és az üres PIN-re rákötöd azt, ami oda menne a gyári hűtőről. De ez elsőre nem fog menni, ha a most is bekötött harmadik (nem GND vagy +12V) nem pont az, amit a gyári ad (pl. most rá van kötve egy venti felől visszajelző ér a PCB felől szabályzó érre...).

---

Placebó szűrő: olyan, ami 5-10x GPU erőforrást kér, de keresve is alig (vagy nem is) találod a különbséget. Én alapértelmezésen hagyom a resample filtereket. Használtam a fraktálos duplázást, de nem igazán vettem észre semmit tesztképp visszafelé váltáskor sem. Mármint azon kívül, hogy zabálta az áramot a VGA.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32376) Speed® válasza janos666 (#32375) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4pin pwm azért annyira nem bonyolult, föld/12V/rpm/pwm a sorrend.
Persze jobb nem szöszölni vele és szerezni egy ilyesmi átalakítót..
De nem hinném, hogy a ventihiány okán szórakozik az órajellekkel..

(#32377) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

a héten csatlakozok a klubhoz egy Sapphire Radeon R9 290 Vapor-X -el

lenne egy kérdésem :

ezen a képen az a kapcsolo milyen célt szolgál ??
esetleg mire figyeljek a kártyával kapcsolatban ??

:R

(#32378) Gh00st válasza juve600 (#32377) üzenetére


Gh00st
tag

A kapcsoló egy IFC (Intelligent Fan Control), csak a középső venti forog(2D), ha mind a 6 fázis megy(3D) kapcsolja a szélső ventiket is.
SAPPHIRE R9 290 Vapor-X test with IFC engaged

A kártya több mint jól sikerült, hűtése tökéletes.1200/1600MHz-et megy tesztekben, játéknál stabil1150/1500MHz nálam, hibát nem találtam.

Jó választás :C

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32380) velizare válasza fenor (#32359) üzenetére


velizare
nagyúr

ha most megy, akkor nem kell bántani. és úgy általában, egyébként sem nyúlunk egy működő rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32381) bajnokpityu válasza Speed® (#32376) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah, rádugtam a gyári ventit, lőn, tökéletesen fut a kártya.
levettem újra, és most nélküle is megy. asszem kikapcsolom az alaplapi IGPt, hátha az kavart be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32382) Speed® válasza bajnokpityu (#32381) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tfh vizezed, akkor sincs venti, ilyen nincs, hogy attól függ. Más a hibaforrás.

(#32383) bajnokpityu válasza Speed® (#32382) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oké, csak ez is logikusnak tűnt. Mindegy, most jó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32384) janos666 válasza bajnokpityu (#32381) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapi iGPU önmagában nem gond, viszont ha használsz akármilyen tuning-programot, akkor bármilyen változás a GPU-k körül (kicseréled vagy kiveszed/letiltod az egyiket, hozzáadsz egy újat, stb) hatására összezavarodhat (nem a megfelelő VGA-ra próbálja alkalmazni az elmentett profiljait) és beragadhatnak az órajelek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32385) bajnokpityu válasza janos666 (#32384) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Semmi ilyen progi nem volt..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32386) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok próbáltam futtatni a Unigine Heaven Benchmark-ot aztán nekem csak 4gb memóriát ir (390 nitro) ez normális?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#32387) #Morcosmedve válasza sas55 (#32386) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, régi a program...

© asszongya'hogy

(#32388) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

AMD Catalyst 15.10 Beta

© asszongya'hogy

(#32389) Televan74


Televan74
nagyúr

Semmi extra. De azért megnézem. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32390) killerhagyma


killerhagyma
csendes tag

Üdv. Ez a kártya miért ilyen drága? Megér ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#32391) #Morcosmedve válasza killerhagyma (#32390) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Fail... Fury szokott ennyiért menni, eme verzióból.

© asszongya'hogy

(#32392) Televan74 válasza killerhagyma (#32390) üzenetére


Televan74
nagyúr

Beragadt utolsó darabos készlet,balekot keresnek. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32393) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy Sapphire R9 390 8GB DDR5 NITRO TRI-X OC 11244-00-20G videokártya megvételén ezért szeretném megkérdezni tőletek hogy szerintetek ehhez a kártyához elég lenne ez a táp : [link]

A gyártói ajánlás szerint 750wattos a javasolt de biztos rátesznek ők is egy kicsit (a kisebb hatásfokú tápok használói miatt). Ez az FSP táp 85+ minősítésű és a márka is megbízható tudtommal így talán elegendő lehet ez a 600watt ehhez a kártyához :F .

Az elektromossághoz nem értek így az is kérdéses előttem hogy ennek a tápnak az összteljesítménye lehet hogy elég de vajon a PCI-E csatoló ágakon leadott áramerősség megfelelő lenne ennek a kártyának (remélem nem kérdeztem butaságot).

Ez a tápegységem dobozán szereplő specifikáció :

Aki esetleg el tud igazodni ezen megköszönném ha felvilágosítana hogy gond nélkül ki tudná-e szolgálni ez a tápegység ezt a Sapphire R9 390 kártyát.

Azt tudom hogy ha jó is lenne ez a táp akkor is kell majd vennem 2db 6pinről 8pinre átalakító adapter kábelt hiszen ezen a tápon nincs 8pines PCI-E tápcsatlakozó csak 2db 6pines.

(#32394) #Morcosmedve válasza kp59 (#32393) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem véletlenül raknak rá 6 pin-t, oké, van 6 -> 8 pin átalakító, itt nem egészséges.

Hogy miért (itt)? Mert:

Ennek a linkelt tápnak 4 db 12V-os ága van, ami egyenként 15A-ert tud.

Azaz te fogsz és bedugsz a VGA-ba 2 db, egyenként 12V-os (15A) ágat, ami 2x180W-ot tud névlegesen, peak-ben. Ez 360W*0,8 kb a valós (mert 580W-ot ad meg max értéknek az összegző sorban), azaz 288W, amiből hagyjunk neki bizonytalanságot és legyen 280W, amit kivehetsz. Szerintem 280-300W körül fogyasztanak ezek a kártyák alapon, így elég necces a helyzeted.

Olyan táp kéne, ami egy ágon tudja ezt, azaz 12V (4x15A= 60A) de már 50A-es ággal bőven jól leszel, egy winyó egy ssd megy rá gondolom, meg pár venti, mivel ezek is abból a 12V-os központból lesznek levéve.

Egy jó tanács a tápon soha se spórolj.

Vajon miért adnak 2-3 év garit erre és pl az eVGA 650 G1-re 10 évet? mert megbízható, tartja amit ígértek, stabil feszültséget szolgáltat, halk, stb stb stb., ez nem tápos topic, ennyi elég.
(bár a 10 év kirívó, 5+ év garis tápok már korrekt kategóriát képviselnek).

Én a fent nevezett tápot ajánlom neked. :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32395) PhilBrick válasza #Morcosmedve (#32394) üzenetére


PhilBrick
őstag

Azt a 360*0,8 szorzót nem igazán értem. :F

(#32396) #Morcosmedve válasza kp59 (#32393) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből...
ITT a pontos specifikációja az említett tápnak.
92%+ a hatásfoka, azaz valójában, a legrosszabb terheléskor is 600W-ot le fog adni, ebből legyen a CPU+Lap+Ventik+adattárak 150W, marad úgy 400W-od, hogy nincs csúcsra járatva a táp.
Tuningolgatsz, akkor lehet elérhetsz 350W-ot, de tán annyi sincs a 390, tuningolva OC-val sem (ezt nem tudom mivel igazolni, nem teszteltem le külön), de ha fel is venne, akár többet, van tartalék.

(#32395) nowan: 0,8*360W=288W ez két ág. 4 ágra 576W. Táblázat szerint Wtotal output not exceed 580W. 720W*0,805-el kijön az 580W, de ezen szerintem nem múlik. Honnan vették a 85+%-ot nem tudom. VAGY nem jól értelmezem :U

Egyébként érdekes, hogy a fotón 15A +/-5% van, míg a Newegg-es linken 18A... :N

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32397) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Na holnap jön az MSI 390 Gaming, kíváncsi vagyok hogy szerepel a 970 után :DDD Viszont azt sejtem, hogy a házhűtésem kevés lesz ezért vettem még egy 14 centis ventit, kérdés, hogy azt hova rakjam, mi lenne a megfelelőbb a kártyának?

Jelenleg az R4-ben van elől egy 14cm-es (felül, ez tisztán befúj) és egy 12-es (alul a winyókat hűti). Ezenfüleül van egy 14-es még hátul, és ennyi. A harmadik 14-es ventit szerintetek hova tegyem? Felülre az egyik szigetelőlemez helyére hogy kifelé fújja vagy inkább alulra, hogy alulról juttasson friss levegőt a VGA-nak?

[ Szerkesztve ]

(#32398) kp59 válasza #Morcosmedve (#32394) üzenetére


kp59
aktív tag

Köszönöm válaszod.
Ettől tartottam én is hogy a leadott amperral lesz a gond.
A tápon nem szoktam spórolni hiszen ez az FSP táp sem egy rossz minőségű darab (az FSP tudtommal egy megbízható márka de javíts ki ha tévedek) csak eljárt felette az idő hiszen már vagy 8 éve vettem és akkor ugye még a videókártyák nem igényeltek annyi erőforrást mint manapság.

(#32399) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#32397) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem felül szívjon ki, a ház sarkában.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a véleményed :) :K Szerintem a non K i7-4770 le fogja majd limitálni, de majd tegyél fel 3DMark Fire Strike és Valley (Extreme HD) méréseket, ha lehet kérni! :B :R

(#32398) kp59:

Nincs mit. :)

Így egyértelmű a csere, eljárt felette az idő (lehet belül sem az igazi, esetleg nem tudna már annyit, mint újonnan).

Egyébként az FSP Aurum Gold sem rossz, tehát a márka nem lett rossz, de jelenleg az fent említett eVGA, a kategória abszolút ajánlott tápegysége.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32400) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy ref Msi 290x kártyám!
Folyamatosan dobálta a fekete képernyőt 10 percen belül!
Lelett cserélve a hűtés egy Alpenföhn Peterre! Ezután sem javult a helyzet!
Az értékek:
VRM1 75-85fok között
VRM2 65fok
GPU 63fok

Amúgy Elpida ramos!
A legfrissebb driver volt fent, aztán lecseréltem egy béta driverre!
Nem javult a helyzet!
Mit tudnék esetleg tenni, hogy megjavuljon!
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.