Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Malibutomi válasza odorgg (#6998) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Enyém alapfesze 1.06V terhelésen

(#7002) daveoff válasza odorgg (#6998) üzenetére


daveoff
veterán

1,15V körül van az alapfesz refnél, de gondolom ez is példány függő

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7003) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok

ha hetfon vettem a kartyam és holnap visszaviszem akkor kicserelik azonnal?
(termesztesen hibas nem sportolásbol viszem vissza) :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7004) Milka 78 válasza GRaul (#7003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Várj előkaparom a jósgömböm... :DDD Mellékesen,jól gondolom,hogy Giga 290-es?

(#7005) mcwolf79 válasza Milka 78 (#7004) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ott van az adatlapján hogy az :DDD

Graul: Egyértelműen vissza garba!!!!

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#7006) BlessedElroy válasza Milka 78 (#7004) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Mivel ott az adatlapján... ;]

Origin: BlessedElroy

(#7007) Maotun válasza Joshi (#6988) üzenetére


Maotun
őstag

12v -os ágon a 19A lehet kevés lesz vagy nagyon a határon van :U

(#7008) GRaul válasza Milka 78 (#7004) üzenetére


GRaul
őstag

3 napon belül vagyok. ehhez nem kell jósgömb. elméletileg jár. csak megerősítés miatt írtam.
ilyeneket produkal :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7009) SzlobiG válasza GRaul (#7008) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egyértelműen hw hiba, vissza garba.

(#7010) daveoff


daveoff
veterán

Hogy van az, hogy AMD-nél ekkora trá**a a gigabyte. Nagyon sok gond volt vele 7xxx szériánál is. Zöldeknél nincs rá ennyi panasz, én is jövő hétre várok egyet(780ti), remélem nem lesz vele gond.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7011) Reggie0 válasza daveoff (#7010) üzenetére


Reggie0
félisten

Erdekes, nekem 16db giga 290-em van es nincsen veluk gond, azt leszamitva, hogy 1 db nagyon antituningos. De rendben mukodik mind.

(#7012) GRaul: En azert egy rendes tappal is megprobalnam. Nekem meg rendes tappal is voltak hibak, mert nem volt mindegy, hogy a ket - amugy teljesen terheletlen es egyforma - fazist hova kotottem.

[ Szerkesztve ]

(#7012) GRaul válasza SzlobiG (#7009) üzenetére


GRaul
őstag

az elso kep akkor keszult amikor a hardveres gyorsitast engedelyeztem mkv-nal ;]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7013) Fail3D! válasza Reggie0 (#7011) üzenetére


Fail3D!
addikt

Te banyaszol?:DDDD OMG 16 db... Kulon halozatot epitettel erre ki?:D Nalam 1 perc es leegne a lakas az tuti...:D Amugy banyaszasnal nem biztos, hoyg ez igy kijonne vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#7014) Joshi válasza GRaul (#7012) üzenetére


Joshi
titán

Addig nincs gond amíg 3év garit ad a Gigabyte. :D

(#7015) SzlobiG válasza Reggie0 (#7011) üzenetére


SzlobiG
félisten

De ő gondolom a 3ventis verzióra gondolt. A ref meg ugye tökmind1.

(#7016) Reggie0 válasza Fail3D! (#7013) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a lakasban van.

(#7015) SzlobiG: Lehet, nem volt szamomra egyertelmu.

[ Szerkesztve ]

(#7017) Tomdriver válasza daveoff (#7010) üzenetére


Tomdriver
őstag

..nekem Giga mindenem, legalábbis deszka meg VGA, volt cf-ben 7870 hiba nélkül üzemeltek 1 évig, egyik még most is használatban van, kitűnően bírja a húzást is, semmi gond...

Akkor ezek szerint kifogtam... :)

[ Szerkesztve ]

(#7018) Milka 78 válasza GRaul (#7008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azbeszt!Ez eléggé egyértelmű hiba :DDD
Hidd el kell.A kollégának is kockásodott a Giga 290,persze nem ilyen méretekben és úgy fest vissza is küldik neki hangos Test OK felkiáltással.Minden esetre azonnal vidd vissza a karit,mert ez halott ês biztos ami biztos vidd a képeket/videó felvételt nekik.Hogy egyből cserélik e?Nem hiszem,hogy ez így megy de ha van nekik kêszleten van rá esély.Megjegyzem a Giga megint nagyot alkotott a 290-es szériával.Ugyan ezt játszotta el a 6850-es karikkal.15-bios frissítés és egy raklapnyi peres eljárás után(köztük az én 2db karimmal),feladták és elismerték,hogy ezt ek**tuk.
Azt még én vagyok a rosszindulatú,mert arra céloztam,hogy a Giga a vga-k MyAudio-ja :DDD

(#7019) GRaul válasza Joshi (#7014) üzenetére


GRaul
őstag

hát nincs is. de inkabb most mint 3 ev utan. vagy a sapphire 2 ev utan 1 nappal :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7020) daveoff válasza Reggie0 (#7016) üzenetére


daveoff
veterán

Igen a windforce-ra gondoltam, elfelejtettem hozzátenni. refnél tök mindegy milyen márka, csak a matrica más...

(#7017) Tomdriver: nagyon remélem nem lesz vele gond, mert AMD-nél nagyon sok rossz tapasztalatról lehet olvasni

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7021) GRaul válasza Milka 78 (#7018) üzenetére


GRaul
őstag

7970esem is ilyen volt Tőlük. 1 esélyt adtam nekik most ezzel. De több nincs.
Raktáron van nekik kártya. mert 1et pluszba en rendeltem meg és várja átvételét :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7022) Tomdriver válasza daveoff (#7020) üzenetére


Tomdriver
őstag

köszi, rövidesen eladom, 290 lesz helyette, de nem Giga, MSI-re pályázom. :)
Azért is szívom az infókat itt, könnyebb volt dönteni. :DD

(#7023) ricshard444


ricshard444
veterán

Amennyi halott kari jön mostanság, félek rendelni, mert ha döglöttet kapok akkor újabb 2-3 hetet várok egy csere kártyára.
Láttok valami rendszert, hogy melyik a haldoklósabb vagy full random? Nem olvastam a topikot mostanság, csak látom a sok halott képet...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7024) Milka 78 válasza GRaul (#7021) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Cseleeeees!Már régi mocis vagy a szakmában rendelês terén :DDD

ricshard444 : Nem most búcsúztál az 290 off-ban,hogy nem lesz karid?Gigát ne,de TriX-ből is volt már hibás,igaz elenyésző.Ref. karival kockáztatsz a leg kevesebett.Én ph-s példányt szereztem 110-be 3 év garival ês a hűtőmatrica sem probléma.Asus 290 ref Hynix memóriás.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Devid_81 válasza Tomdriver (#7017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem sincs vele semmi bajom, halk, huvos, tuningos...es van meg 35 honap garanciam ra...amibol ha egy evet nalam tolt sokat mondok :DDD
De ugy fest vmi a gyari tuning korul van elbaltazva...szerintem eszetlenul megemeltek az orajelet 100mhz-el mindenfele teszt nelkul.
Ha valakit erdekel az enyemnek az Asic Quality-je 73.9% es gyari alapfesz 1.160V.
Gyanitom az osszeset belottek ilyenre fuggetlenul attol, hogy mennyire sikerult jol a szilicium lapka ezen resze es vmelyik nem birja... :W

Keresok miatt Gigabyte Windforce R9 290

...

(#7026) SzlobiG válasza ricshard444 (#7023) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elég nagy a hiba arány valóban. :(

(#7027) ricshard444 válasza Milka 78 (#7024) üzenetére


ricshard444
veterán

A dolgok nem úgy alakultak ahogyan szerettem volna, pontosabban: nem hozta az új irány jelenleg azt a minőséget amit kitudnék fizetni :(

Prioritási lista nálam:

Tri-X
Gaming
Windforce
DCII

Ezt a hang, kinézet, hűtési teljesítmény trióból raktam össze, az ár kimaradt, ez csak a tiszta képességekről szólt.
A Powercolor kakukktojás, ha olcsón van, akkor jöhet.

Ref az oké, de 100k+-t nem ér meg nekem egy porszívó a gépben, utólag költeni rá pedig nálam kizárt.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7028) daveoff válasza ricshard444 (#7027) üzenetére


daveoff
veterán

Ezek közül szerintem az MSI Gaming kártya van a legnagyobb összhangban. A leghalkabb hűtés, nagyon mutatós darab, hűtési teljesítmény TriX közeli, és árban is nagyon kedvező. Ezek alapján számomra nem is kérdés, hogy most melyik éri meg a legjobban. Volt MSI Gaming kártyám a közelmúltban(270X), egy barátomnak van 2db 780 Gaming a gépében, és nagyon meg van/voltam vele elégedve. Itt a fórumon a 290-el is jók a tapasztalatok, most nagyon jó az MSI.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7029) GRaul válasza Milka 78 (#7024) üzenetére


GRaul
őstag

igen a biztonság kedvéért berendeltem 1et :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7030) ricshard444 válasza daveoff (#7028) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha olyan felállás lesz, hogy (most mondok kitalált árakat):
Tri-X + BF4 = 135k
Tri-X: 130k
Gaming BF4 nélkül: 135-8k

Akkor egyértelműen a Tri-X-t választom, de ha fordítva lenne netalán az ár, akkor MSI.
Az első kettő "helyezett" között nálam az ár fog dönteni és, hogy a BF4 eladása hoz e +-t.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7031) GRaul


GRaul
őstag

most megint müxik a kártya :D
és a hardveres gyorsítás is működik :) Vkinek vmi tipp ? :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#7032) SimonYana


SimonYana
addikt

Tudnátok valami irányadót , hogy mi az amit szoktak bírni a 290X-ek?
Most ezen a beállításokon van és a BF4 gyönyörűen fut gond nélkül!

® SimonYana ®

(#7033) TTomax válasza SimonYana (#7032) üzenetére


TTomax
nagyúr

Power limit +20%,többi jó)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7034) Milka 78 válasza ricshard444 (#7027) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem úgy fest 130-ba fog megállni a kártya(MK26-al) vagy 138-ba Hybrid hűtéssel(ez utóbbi a vrm-et is rendbe teszi nem kicsit és mellesleg agyonhúzva sincs hangja). Nagyjából ugyan ott tartok,mint a custom hűtős kariknál árban,de így is terveztem.Már ráfaragtam egyedi kiadású vga-kal,de a Ref.-ekkel eddig bajom nem volt.Ezen felül kellett a 3 év gari is ezt meg csak a Giga,MSI és az Asus tudta szolgáltatni.Ebből Asust tudtam kedvezően szerezni,így lett ez és nem is bántam meg.

Nekem 50%-ot mondtatok :DDD Most 20-50-mert nem mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#7035) daneeeeee válasza SimonYana (#7032) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Power limitet told fel +20%-ra aztán adjál még a GPU órajelnek amíg ki nem kockásodik. :)

Megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

(#7036) Devid_81 válasza SimonYana (#7032) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Neznel nekem egy Asic Quality-t ha megkerhetlek?
Most epp elkapott ez az orulet :D

Masik: BF4 alatt nekem +100mV nal tokeletesen ment minden, majd jott a csunya szutyok CoD Ghosts...es ugy kivagott 2-3percnyi jatek alatt mint a szel.
Szoval a BF4 amilyen szep olyan fura is egyben...de meg a crysis 3 is nagyon jo tesztre...ha ott megy a tuningod akkor 99%ra megvan a jo ertek.

...

(#7037) daveoff válasza SimonYana (#7032) üzenetére


daveoff
veterán

Van olyan akinek alapfeszen 1150-et is megy, de az 1100 se rossz, átlagos. Nekem még ennyit se ment, 1080 volt a max alapfeszen. Nézd meg mennyi feszt kap nálad terhelésen, ehhez mérten lehet még bír többet is, nyugodtan adhatsz neki + feszt is, 1,25v-ig simán mehet akár 24/7-re is vízzel. TriXX-el akár +200MV offsettet is lehet adni!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7038) Sonja


Sonja
veterán

Gigabyte Radeon R9 290X OC & R9 290 OC Review

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7039) ricshard444 válasza Sonja (#7038) üzenetére


ricshard444
veterán

Már amelyik nem hibás gyárilag

Vannak dolgok...

(#7040) Pug válasza ricshard444 (#7039) üzenetére


Pug
veterán

Dehogy hibás, szokásos Giga OC feature. :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#7041) SimonYana válasza Pug (#7040) üzenetére


SimonYana
addikt

A Walley lefutott 1150/1350-ben. :B

® SimonYana ®

(#7042) daveoff válasza SimonYana (#7041) üzenetére


daveoff
veterán

Ha nem kockásodott be, akkor sanszos hogy bírni fogja a játékokat is. 1150 az már nem rossz! :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7043) Pug válasza SimonYana (#7041) üzenetére


Pug
veterán

Hagyd legalább egy 15-20 perces loopban, nálam a Valley és a WoT szokott a leghamarabb megrogyni BS-sel.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#7044) SimonYana válasza Pug (#7043) üzenetére


SimonYana
addikt

® SimonYana ®

(#7045) ritterkrisz válasza Fail3D! (#6982) üzenetére


ritterkrisz
tag

Elhoztam a kártyát, előttem kipróbálta a srác egy gépben és semmi probléma, elvittem keresztapámhoz, megpróbáltuk az ő gépen ott sem produkálta, hazahoztam (semmit nem csináltam a géppel, még a winfos is maradt a régi) és Nekem sem csinálja most a szemetelést. Csoda történt, lehet az iponosok kézrátétellel gyógyítanak, vagy főállásban ott dolgozok gyurcsok józsi ... :)

[ Szerkesztve ]

(#7046) Fail3D! válasza ritterkrisz (#7045) üzenetére


Fail3D!
addikt

A fene, akkor megsem kapom meg jo aron:D

(#7047) daveoff válasza ritterkrisz (#7045) üzenetére


daveoff
veterán

Ezt hívják user error-nak... ;] :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7048) Reggie0 válasza ritterkrisz (#7045) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet mashogy kototted be a tap agait. En is talalkoztam ilyesmi jelenseggel. A legjobb, ha olyan tapot hasznalsz, amin csak egy ag van. Mondjuk FSP Raider 750.

(#7049) SzlobiG válasza daveoff (#7047) üzenetére


SzlobiG
félisten

+1. ;]

(#7050) Pug válasza SimonYana (#7044) üzenetére


Pug
veterán

Powerlimitet told ki 50%-ra és ugy is nezd meg.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.