Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) janos666 válasza dobobazsy (#32300) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

300W-ot számolj egy ilyen kártyára, ha nem akarod piszkálni, 350-et, ha emelni akarod a PowerLimit-et és az órajelet + még egy kis borravalót, ha még a feszültséget is.
Ha jól megráncigálod a CPU-d, az is be tud nyalni akár 150W-ot, tehát már megvan a tuningolt gépen ~500W egy tápra, amiből nem érdemes tartósan kivenni 450W-tól többet, de még nem adtuk hozzá a sallangokat (házventik, HDDk, alaplap...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32302) dobobazsy válasza janos666 (#32301) üzenetére


dobobazsy
őstag

ez nem az én gépemben van, haver akarja megkaparintani a 290em.
alapon hasznal mindent, nem tuningol. i5 3570 melle lenne.

(#32303) castiels


castiels
addikt

290 vapor-ról mi a véleményetek?

(#32304) Speed® válasza castiels (#32303) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyik legjobb kivitel.

dobobazsy
A táp simán elég lenne nála. A csere értelme megkérdőjelezhető ugyanakkor.
Ha kellően minimális ráfizetéssel megúszod, okés, de nagy difire ne számíts.

(#32305) Televan74 válasza Speed® (#32304) üzenetére


Televan74
nagyúr

+1 :K "-egy többszörösen volt vapor-x tulaj."

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32306) dobobazsy válasza Speed® (#32304) üzenetére


dobobazsy
őstag

koszi a kimerito valaszt :R

(#32307) Pocok9b válasza Pocok9b (#32278) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Nos eldőlt a dolog, remélem nem bánom meg, végül is egy 4. versenyző is képbe került csütörtökön kapom meg majd nyomok róla 1-2 fotót és tesztet!

Ez lett végül: ASUS STRIX-R9390-DC3OC-8GD5-GAMING R9 390 8GB GDDR5 PCIE :B

[ Szerkesztve ]

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#32308) castiels válasza Pocok9b (#32307) üzenetére


castiels
addikt

Jo valasztás! :)

(#32309) tailor74 válasza Pocok9b (#32307) üzenetére


tailor74
őstag

Akkor legalább azt elértük, hogy sikeresen lebeszéltünk mindhárom verziódról.. :DDD

Grat előre is a kártyához, jöhetnek azok a fotók, vélemény. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32310) Televan74 válasza Pocok9b (#32307) üzenetére


Televan74
nagyúr

Legalább lesz aki az ASUS Strix -ről mond felhasználói véleményt. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32311) Pocok9b válasza Televan74 (#32310) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Köszi srácok, a helyzet az hogy jó lett volna az MSI is, viszont ez a kártya igaz picit drágább de új, illetve úgyis izgatja a fantáziámat a dc3 kíváncsi vagyok mit alkottak, a legutolsó kártyám ami asus volt az egy 7970 DC2 TOP. Nagyon meg voltam vele elégedve a hűtésével és a teljesítményével is, reméljük ez is beváltja a hozzá fűzött reményeket!

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#32312) GeneraL_XTX válasza Pocok9b (#32311) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Valószínüleg nem leszel elégedett, de ne így legyen. :DDD

Azért sok sikert hozzá ;)

(#32313) Pocok9b válasza GeneraL_XTX (#32312) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Most miért mondod ezt? Netán ismersz? :DDD :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#32314) castiels válasza Pocok9b (#32313) üzenetére


castiels
addikt

Szerintem a kártya végett ìrta.

(#32315) lowzor válasza Pocok9b (#32311) üzenetére


lowzor
veterán

Sajnos ezek a mai DC-k már közel sincsenek azon a szinten, mint a 7970 DC2-ese. A DC3-at nem túl jónak írják le sem a tesztek, sem a vélemények, de egy jól szellőző házzal szerintem nem lesz vele gondod. Én mondjuk inkább az MSI-t vettem volna.

(#32316) GeneraL_XTX válasza lowzor (#32315) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vagy akár a Sapphire-t, az is mérföldekkel jobb, mint az Asus.

(#32317) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Srácok az MSI Gaming 390 oldalán van valamilyen design világítás?

(#32318) Pocok9b válasza GeneraL_XTX (#32316) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Meglátjuk milyen lesz, amint itt van jól letesztelem majd. :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#32319) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#32317) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, fehéren a logó! :)

© asszongya'hogy

(#32320) stoon válasza GeneraL_XTX (#32317) üzenetére


stoon
őstag

a gigának windforce felirat kéken világit!és apróban van még a windforce bal oldalán egy apró silent felirat a jobbon meg egy stop de ezt még nem is figyeltem világit -e

(megnéztem ab kikapcs és már alapon világit mindkettő :D )

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32321) GeneraL_XTX válasza stoon (#32320) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Köszi, de itt most konkrétan az MSI-ről volt szó :DDD (G1-em van nekem is, csak 970-es, így nagyon is jól ismerem azt a fajta kártyát :DDD )

(#32322) stoon válasza GeneraL_XTX (#32321) üzenetére


stoon
őstag

hát bocs :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32323) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

A Raijintek Morpheus-on és az Accelero Xtreme IV-en kívül, van valami más hütő a piacon a 390-ekre?

A Star Wars Battlefrontnál "elmegy" a 70° gpu-nál?

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#32324) Milka 78 válasza ericdrawen74 (#32323) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Teljesen jó ez a hőfok.

(#32325) #Morcosmedve válasza ericdrawen74 (#32323) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Proci OC, ahhoz milyen hűtő, ház a ventikkel, mint környezet, e mellé a VGA órajel és feszultseg ertek is kellene, de igy is ugy is jo a 70C :)

Ha irsz game settings-et, az se árt. :)

Így összehasonlítható is lenne más VGA-val! :R

Milka: jogos, pontositom!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32326) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#32325) üzenetére


Milka 78
nagyúr

;)
Katt az orcára.

[ Szerkesztve ]

(#32327) tailor74


tailor74
őstag

Hát urak itt az 1200-as órajel a nitro-tól hiba mentesen..

De az igazsághoz még 2 dolog hozzá tartozik..
-Csak valley, és heaven-el próbáltam, játékokkal nem.
-Szerintem nem is bírná stabilan játékokban, mert 1200 a plafon így is, efölött már szemetel, hiába a plusz 100mV. :( Gondolom egy witcher3-tól simán bevérezne a szeme.. :)
Szóval inkább nem is kínzom, marad az alap feszes 1130/1600, elég az..

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32328) Televan74 válasza tailor74 (#32327) üzenetére


Televan74
nagyúr

Grat hozzá! :R

Ha ez enyémnél majd meglesz a 1100/1600 alapfeszen én már boldog leszek. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32329) tailor74 válasza Televan74 (#32328) üzenetére


tailor74
őstag

Az szerintem simán menni fog, az 1130/1600 is simán megy mindenben, battlefront, w3,stb.
Nem elhanyagolhatóan, itt még mindig csak egy kis szélzaj jön a kártyától elég jó hőfokokkal. :)

Nem tudom, hogy vizezve, lehetne-e még kihozni belőle valamit, de ez már nem is fog nálam kiderülni, jövő évig én már nem cserélek kártyát, spórolok inkább, mint Milka. :K

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32330) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Khmm úgy néz ki másfél hónap zöld elhajlás után én is visszatérek a jól megszokott vörös oldalra egy MSI 390 Gaming-el :D :D Úgy néz ki sikerült a Giga G1-et 1 az 1ben elcserélni HWaprón.

Elsődlegesen azért, mert egy hónap múlva WQHD monitorra váltok és ott jobban megy a radeon, másodsorban mert menni fog az új lapomhoz (MSI H97 Gamer 3) :DDD :DDD :C

(#32331) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#32330) üzenetére


tailor74
őstag

:C
Pedig elégedettnek tűntél a másik fórumon a kártyáddal. Igaz én is háromszor futottam neki a 970-nek, de csak leszállt a vörös köd megint. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32332) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megkapta a hányattatott sorsú 290-emet a vevő és azt állítja, hogy a fia és az ő gépében sem ad életjelet: nincs kép, nem langyosodik, nem forog a hűtőventilátor, teljesen halott.

Bár próbáltam érdeklődni a gépekről és voltak vitatható dolgok, pl. az egyikben csak egy 450W-os táp van, a másikban pedig már 750W-os, de az is több ágra van szétszedve, és Intel 775-ös platform, ami még PCI-E 1.x és biztos BIOS-os, nálam pedig soha egy Hawaii kártya sem működött rendesen BIOS, csak EFI módban boot-olva (BIOS-al nem látom a post képernyőt és a Setup-ot, mikor vakon belépek, bár ha elindul a Windows, már ilyenkor is van kép). De tegyük fel, hogy ettől függetlenül legalább fel kéne zúgnia a hűtőnek és az erősebb tápos gépben igazból még működni is kéne (sőt, a gyengébb tápos is eljuthatna a Windows asztalig, és csak pár perc FurMark, vagy 20-30 perc BattleFront 3 küldené a sírba).

De eszembe jutott valami... Az alaplapom második 16x hosszú foglalata elektromosan 8x-re van drótozva, csak a felső tud 16 sávot adni (spórolt az alaplapgyártó, hogy ha csak egy kártyát használ az ember és szeretné mind a 16 sávot használni, akkor szorítkozzon a felső foglalatra, nehogy kényelmes legyen pakolászni). Én pedig először a felső 16x slot-ból vettem ki ezt (*) a kártyát, hogy szervizbe küldjem, de mikor visszakaptam "nem javítjuk" üzenettel, akkor csak az alsó 8x-esben próbáltam ki, és lepődtem meg, hogy BIOS csere után tökéletesen működik.
(*) Pontosabban nem tudom, hogy ezt, vagy másikat, nem fotózgattam a sorozatszámot garis szervizelés előtt és után, csak felteszem, hogy a "nem javítom" az egyben "nem cserélem" is, nem csak random egy másik hibásat visszaadnak.

Elképzelhető, hogy elektromosan is 8x slot-ban hibátlanul működik, de teljes értékű 16x slotban meg sem mukkan a kártya? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32333) Bigemperor válasza GeneraL_XTX (#32330) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Üdv a klubban! :C
Jól tetted, helyes lépés! :K :DDD

(#32334) füles_ válasza GeneraL_XTX (#32330) üzenetére


füles_
őstag

Mit fogsz te kapni a 970 topikban :DDD

(#32335) GeneraL_XTX válasza tailor74 (#32331) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Elégedett is vagyok, nagyon is! De a monitorváltás már szinte biztos, és WQHD-ban akármelyik tesztet is nézem vagy gyorsabb, vagy ugyanannyit hoz a 390 mint a 970. Azon a felbontáson már elveszik az nvidia fullHD-ben jelen lévő előnye.

Meg design béli váltás is az oka.

[ Szerkesztve ]

(#32336) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#32335) üzenetére


tailor74
őstag

Értelek, nálam is járt G1 970. na de ez nem az a fórum.. :) Nálam inkább a 3,5 giga vs 8 giga( tudom, hogy ez hülyeség, de na..), illetve a szimpátia volt a döntő érv. DX12 még odébb van, pontos eredmények egyenlőre nem szűrhetők le, tehát az nem annyira játszik, meg lássuk be, a g1 rommá húzva nem igen maradt el fogyasztásban a 390 mögött, és ennél a generációnál azért már a hőmérsékletek + hang sem egy kazán + helikopter. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32337) Speed® válasza janos666 (#32332) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

El. (röviden)
Volt ilyen nálam is. (hosszabban)

(#32338) #Morcosmedve válasza tailor74 (#32336) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hanem Jet engine :DDD

Egyebkent teljesen jó. 980@1400-1450 szintjén lehetek (teszteim alapjan) az MSI 390-el... OC-s eredmenyek. Jobban fut, de aligha hangosabb az nV-nél, eleg meglepo. Sot, battlefrontban is ott van, ahogy elneztem a teszteket. 970-el szemben nagyon nehez eldonteni, szerintem jobb, de azert melegebb, picit hangosabb is.

© asszongya'hogy

(#32339) tailor74 válasza #Morcosmedve (#32338) üzenetére


tailor74
őstag

Ahogy mondod..Picit jobb, picit melegebb, picit hangosabb. És itt a hangsúly a "picit"-en van. :)
Egyébként ja, a battlefrontban megvan a 980 szint is, igaz az nem derült ki, hogy alap, vagy oc volt-e

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32340) #Morcosmedve válasza tailor74 (#32339) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem tudom en sem, sajat 980-asomhoz hasonlitottam :B
Igaz 470W volt az atlag fogyasztas a jatekban :DDD 1120/1650/alapfesz, a peak egy pillanatra 520W.
980-at passzolom, hogy mit enne :(

© asszongya'hogy

(#32341) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Ez a Raptr egy rakás sz@r... Nem képes felvenni a gameplay-t az elejétől, kiválasztom, hogy akkor Highlight-ba vegyen 10 percet, felvesz 10 másodpercet...PLUSZ szépen kifagy tőle a játék 9/1 K/D-nál anyáztam rendesen. Shadowplay 1000x jobb..

© asszongya'hogy

(#32342) janos666 válasza #Morcosmedve (#32341) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Menj ezzel át az AMD-vs-nVidia topic-ba, ott megjavítják neked azzal, hogy elmagyarázzák: igazából jól működik, te és én vagyunk hülyék (meg még páran, akiknél épp nem működik). :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32343) #Morcosmedve válasza janos666 (#32342) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem megyek én sehova :D Szerintem te és én is meg tudtuk állapítani, hogy ez egy hulladék...

© asszongya'hogy

(#32344) CsonkaImo válasza #Morcosmedve (#32343) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nálam teljesen jól működik. A ti hibátok! :P

[ Szerkesztve ]

(#32345) Bigemperor válasza #Morcosmedve (#32343) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Sajnos a raptr progi tényleg eléggé ipari hulladék szvsz is. :K :)

(#32346) Televan74 válasza CsonkaImo (#32344) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én meg nem használom! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32347) #Morcosmedve válasza Televan74 (#32346) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nyugalom megtartása érdekében, ezt jól teszed! :D

© asszongya'hogy

(#32348) velizare válasza #Morcosmedve (#32341) üzenetére


velizare
nagyúr

én a pontgyűjtésre használom, de sajnos mostanra jórészt kifogytak belőle a játékok. talán feltöltik, jó lenne, van egy rakás pontom. ilyen bronz-ezüst-arany kuponos sorsolásokra van még értelme benevezni, vagy hardverre, ha van még.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32349) #Morcosmedve válasza velizare (#32348) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez, miez? :U (ha nem dobna ki a játék, még lehet kínlódtam volna vele picit többet)...

© asszongya'hogy

(#32350) velizare válasza #Morcosmedve (#32349) üzenetére


velizare
nagyúr

a raptr leszkenneli a telepített játékaidat, és méri, mennyi időt töltesz velük. x időnként kapsz y pontot, egy nap max 60at. ezeket be lehet váltani. 15-25ezer 1 játék, régebben több is volt, pl. titan quest, mostanra csak a devil may cry maradt 25ezerért, a max kb. 5 volt.
500 pontért vehet valami extrát da:i-be. eguideok is vannak.
beválthatod hardware-re is, jelenleg a radeon r9 270et adják 80e pontért.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.