Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Dr. Romano válasza Ferke77 (#43149) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szia

Hmm... régen volt, gondolom a képfeltöltés.hu ledúrta azóta (már ha még létezik az az oldal) :DDD

Ne legyéééííí lusta, szánd rá az időt és teszteld ki hol működik még, pont ez benne a fun

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43152) Ferke77 válasza Dr. Romano (#43151) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Már túl vagyok a "teszten" :) . Az offset feszelés nem jött be, pl. youtube video alatt kék halál lett, de az 1050mV az utolsó 3 pstate-re bevállt (lehet menne lentebb is), illetve a max 60 fps és így alig megy 70C fölé a kártya, de ha engedem menni, akkor is 80-82C.
Egész jó kis cucc ez, BF1 multit WQHD medium-high beállításon élvezhetően viszi (az én szintemhez mérve persze). Sokkal rosszabbra számítottam.... :R

(#43153) McGregor-HAF válasza Ferke77 (#43149) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Off téma, de hogyhogy eladtad a 3060-at? Gondolom hogy egy rtx 3060 volt.

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43154) Ferke77 válasza McGregor-HAF (#43153) üzenetére


Ferke77
aktív tag

99%-ban BF1 multitval játszok "koca" szinten, oda meg az drága/felesleges cucc. 320k alatt nem volt felrakva olyan kártya és én feltettem 298k-ért (265k-ba került németből) és a különbözetet egy kicsit megtoldva vettem a 290-t. Egyébként ha ezt nem vettem volna meg, akkor majdcsak kijött volna egy 3060Ti, de nem látom értelmét ekkora pénznek a kiadására (ismét). Most várok egy kicsit, hátha menne lefelé a vga ár....

(#43155) McGregor-HAF válasza Ferke77 (#43154) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Értem, köszönöm a válaszod :R Sajna egy jó ideig, nem hiszem hogy nagy változás lesz, így a globális piaci alakulást elnézve árcsökkenés tekintetében (nem csak VGA szinten).

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43156) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

ahogy látom, az AMD legacy-be tette ezeknek a kártyáknak a támogatását, a legutolsó driver 2021 júniusi és nem is terveznek többet kiadni. [link] Létezik olyan, hogy ezekhez a kártyákhoz ilyen unofficial, vagy community update-k érkeznek az újabb radeon driverek módosításával, vagy kész vége, ennyi volt ?

Csak azért mondom, mert ez egy kifejezetten jól sikerült széria (nekem egy Sapphire Radeon R9 290X Tri-X OC 4GB-os kártyám, van), és FullHD-ban még mindig nagyon szépen teljesít, teljesen jól használható a mai napig.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#43157) Thronks.90 válasza Stingie (#43156) üzenetére


Thronks.90
tag

Szomorú. Nekem ugyan r9 390 van, de még 1440p felbontással is elvan, igaz, kompromisszumos. Nem most akarnám lecserélni, ha nem muszáj. :( Lassan sajnos le fog járni az idejük ezeknek a holmiknak, reméljük rendeződik a piac idén.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#43158) Dr. Romano válasza Stingie (#43156) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szia

Ami külön poén hogy PCE 3.0 csatiban szerintem még a frissen megjelent RX 6500XT-t is képes elkapni, vram limites helyzetben meg verni is.
Oké nyílván nem 100Wból hozza ugyanezt a tempót, de azért mégiscsak lassan 10 éves hardverről beszélünk!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43159) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok.

Gigabyte r9 390 8gb windforce-t alakitott mar at valaki vizhutesesre?
Esetleg tudtok olyat, aki foglalkozik ilyesmivel?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#43160) McGregor-HAF válasza L4ller (#43159) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Milyen rendszerben gondolkozol? AIO esetén ez lehetséges elvileg: [link]

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43161) and1ao


and1ao
őstag

Hali!
Off topik lesz bocsi, de valaki ismer valaki szakit aki nem hónapos határidővel dolgozik.
R9 290x DCUII az alany

Guild Wars2!

(#43162) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Melyik a legjobban bevált driver egy r9 290-hez?
Vagy nagy különbség nincs?

(#43163) envagyok


envagyok
veterán

Vettem gyűjteménybe egy ASUS R9 290X Matrix kártyát.
Annyi gondom van vele, hogy a hátsó ventilátor a gép indításakor egy pillanatra felpörög, majd megáll, és 3d közben sem indul el.
Közben persze a GPU szépen felmegy 90 fokig.
Ha msi afterburnerrel felemelem 70% fölé a ventiket, akkor elindul, megy szépen.
Néha automatára vissza rakva a vezérlést is szépen megy lassan, majd megáll.
A ventilátor nem szorul, nem zörög.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43164) flash-


flash-
veterán

üdv
van valami irányelv arra hogy ebben a nyári melegben 100% GPU terheltségnél (renderelés) csökkentsük a terhelést, arra vonatkozóan hogy hány százalékkal érdemes, a core clock-ot elég e vagy inkább a memory clockot, vagy e kettöt együtt kell csökkenteni? és milyen mértékben hogy olyan hőfokon rendereljek amin stabil a gép? Illetve nem tudom egy ilyen kártyának a hűtési profilja jó?vagy érdemes belenyúlni? én egyenlőre annyit csináltam hogy már 70foknál maxon hűtsőn, úgylátom ezzel már pár fokot nyertem de nem értek ehhez sem ennél mi az iányelv? :)
GPU R9 290 oc
cpu: i5-3570k

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43165) SpongyaBob válasza flash- (#43164) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Elvileg 94 fokig rendben vagy, ha fölé megy, utána a GPU visszavesz az órajelből.

Azért jó látni, hogy van aki még használ 290-et :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#43166) flash- válasza SpongyaBob (#43165) üzenetére


flash-
veterán

köszi, én is így érzem, de akkörül valamelyik nap renderelésnél le is kapcsolt a gép(cpu tuti nem volt meleg,más meg mi? llehet még? ),
illetve gyári beállitásokon a vga renderelésnél 90 fok körül van, most levettem azt az 40mhz-et a core clock ból(így kereken 1000) és javult a dolog ,most már megáll 75 fokon.. lehet újra kéne pasztázni a vga-t? :U
(hát nem igazán játszok mostanság, fullhd renerelés,net,videószerkesztés amire kell, arra pedig még mindig bőven jó ez a kártya egy i5-3570k-val, amig el nem füstöl addig megtatom :)(tavaly divison 2-vel játszogattam még azt is vitte egész normális grafikán fullhd-n,úgylátszik most már nem a fullhd ezekenek a játékoknak az ami kihajtja a vasat hanem gondolom felette..)

van valami ajánlott hűtési profil beállitás msi afterburnerben ehhez a vga-hoz? mármint hogy a csúszkákat hogy állítsam a grafikonon'?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43167) McGregor-HAF válasza flash- (#43164) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Szia! Ha visszább lapozol, akkor láthatod, hogy én pl -19mV-ot állítottam a Core fesznél, érdemes ezzel bíbelődni. Kezdésnek pl -10mV és ha stabil, akkor picit lentebb venni, de már ez az érték is hozhat elég szép hőmérséklet javulást, plusz egyedi venti fordulatszám szabályozást is érdemes lehet beállítani. Én minden mást (mem és gpu) hagytam defaulton.

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43168) flash- válasza McGregor-HAF (#43167) üzenetére


flash-
veterán

nekem a core voltage-t nem engedi állitani (szürke) mi lehet az oka?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43169) McGregor-HAF válasza flash- (#43168) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Több oka is lehet, itt egy kis mankó hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43170) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Majd szeretnék beszerezni egy MSI R9 290X Gaming kártyát (ez befér még a házamba és viszonylag gyakran van hardveraprón).
Gépem: i5-3470, Gigabyte H77 ATX alaplap, 4x4GB DDR3, 1db 120GB SSD, 2db HDD, 5db extra ház ventillátor.

Egyik kérdésem, hogy mennyire bottleneck a processzorom ehhez a GPU-hoz?
Másik kérdésem, hogy ezzel a géppel az FSP RAIDER II 550W tápom elégséges-e?

(#43171) McGregor-HAF válasza Erunosta (#43170) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Szia! Nekem is ez a VGA volt, amit egy amd fx 8350-el hajtottam, intelből már inkább az i5 4690K volt mellé az ajánlott az akkori fórumok leírásai alapján.

Ehhez a VGA-hoz az MSI 750w tápot javasol, én ettől függetlenül egy 650w-os táppal hajtottam gond nélkül.

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43172) Erunosta válasza McGregor-HAF (#43171) üzenetére


Erunosta
tag

Köszönöm a válaszod. :K

(#43173) SpongyaBob válasza Erunosta (#43170) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia! Szerintem elég a proci. :K Határeset. Ahogy a táp is. Én korábban egy 530W-os Thermaltake Hamburggal (80 plus bronze) hajtottam egy i7 + Sapphire 390 Nitrot, évekig. Nem volt gond.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#43174) Erunosta válasza SpongyaBob (#43173) üzenetére


Erunosta
tag

Neked is köszönöm a választ. :R
Bár esélyes, hogy XFX RX 580 lesz a választásom, hacsak nem lesz fent kb 30K-ért egy ilyen MSI R9 290X.

(#43175) flash-


flash-
veterán

R9 290-re melyik driver az ajánlott?
[link]
AMD Software: Adrenalin Edition
vagy
Radeon™ Pro Software for Enterprise?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43176) McGregor-HAF válasza flash- (#43175) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Enterprise - céges környezetbe :) CAD és egyéb tervező programokkal dolgozók előnyben.

Szóval ha gémingre kell, elég az Adrenalin.

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43177) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok az lenne a kerdesem intel haswell platformon milyen proci kell melle ami nem tuningos? i7?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#43178) Steve_Brown válasza Enigma1945 (#43177) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nekem a Ryzen 1600X húzta ki kellőképpen. De szerintem i5 4590 a minimum.

(#43179) Enigma1945 válasza Steve_Brown (#43178) üzenetére


Enigma1945
őstag

Értem, tehát egy i7 4770 ( sima, nem k ) eleg lenne?

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#43180) SpongyaBob válasza Enigma1945 (#43179) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Elég :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#43181) Enigma1945 válasza SpongyaBob (#43180) üzenetére


Enigma1945
őstag

Köszönöm a megerősítést

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#43182) flash-


flash-
veterán

sziasztok még mindig r9 290 oc-t nyuzok(talán lassan vérciki)
renderelésre használom főleg.
ha 1065 mhz gpu-nál, 1263mhz memóriánál, 1195mV nál a rendernél fix 73 fokos akkor még lehet -érdemes valamit emelni az msi afterburnerrel? ha igen mit, hogyan?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43183) Steve_Brown válasza flash- (#43182) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

73 foknál én még nem bántanám.

(#43184) Enigma1945 válasza flash- (#43182) üzenetére


Enigma1945
őstag

Miért lenne vérciki? Nekem egy asus r9 290x 4gb van fhd-ban tolom vele, bár igaz én nem mai címekkel, bf4, bf3, bf1, bf bc2, meg lol is megy. Mindegyik játékkal ultrán multiplayerben, fix 60 fps megvan akármikor. Szerintem király kártya még most is, csak le kell hűteni!! Én egyedi hűtést adtam neki az msi afterburnerben, kapott pasztát is, nagyon jó minőségű pasztával kentem le, terhelés alatt én 68 foknál feljebb nem látom, a vrm-ek se mennek 65 fok fölé, és a kártyám is felmegy 1080 mhz-re 100%-terhelésnél. A memóriát nem bántom, nem akarok artifactot véletlenül sem. :R

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#43185) McGregor-HAF válasza flash- (#43182) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

A vérciki az az, hogy hiába cseréltem le az MSI 290x Gaming kártyát másfél éve egy RX6700XT-re, ha a fejlesztők elcseszett optimalizálási lustaságukat izomból kell megoldani... Mai napig szerintem egy jó kártya az, a 73 fok miatt nem bántanám. Inkább egy átnézés, hogy a thermal pad-ek mindenhol jól fedjenek, meg pasztázás és használd egészséggel.

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#43186) vizo7878


vizo7878
csendes tag

Akkor nektek mázlitok volt ezekkel a kártyákkal, nálam anno behalt egy Asus R9-290X ( élt kb 2 évet ) utána egy R9-390 ( az még annyit sem )... Emlékszem a 290X teljesítményén lehasaltam olyan brutál volt, ..de azért ..hát na... Szervízben mondták hogy hullanak mint a legyek. Viszont két év alatt visszahozza az árát a fűtésszámlán... Az előző HD7970 a mai napig hasít.

(#43187) Enigma1945 válasza vizo7878 (#43186) üzenetére


Enigma1945
őstag

Haveromnak r9 390 van mar evek ota. Nekem 290x volt sokaig. Nem hinnem ez mazli volt.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.