Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) MPowerPH válasza Asbee (#19000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kraken X60 a GPU-n( a legbrutalisabb, hogy csak 2db venti, minimalis fordulaton, ergo nincs hangja :D ), borda+venti a VRM-en. FC3 egyedul, ami ennyire brutalisa multimonitoron, mar elotte is eszrevettem. Anno a ref. 290X-et teljesen megfektette meg alapon is, csak ott a GPU jart 95 fok kornyeken ugy, hogy folyamat visszavette az orajelet 7xxMHz-ig. :))

Keresek, hatha talalok nagyobb, esetleg hocsoves bordat, amit kitudok vezetni a kartya hatlapjaig.(nem ertem ez miert nem terjedt el, AC EX hutunel-nel a 2900XT idokben a gyari bordabol hajtottam egy olyat )

Az meg mar csak hab a tortan, hogy az utcso hivatalos CCC-ben alig tudtam bekonfiguralni a eyefinity-t, es most a BETA-ban is nehezkes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19002) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Üdv mindenki!
Van itt köztetek olyan személy aki szét szedte a ref vgája hűtőjét és így már nincs szüksége a rögzítő csavarokból 2 re? :DD
Az enyémből el lett hagyva és eladásnál hiányzik...
Azért írtam ide, mert volt itt valaki szét fűrészelte a ref hűtőt és hátha neki nem kellene ez a 2db csavar.

A privátokra illik válaszolni!

(#19004) denetol


denetol
csendes tag

Hello.Van 1 his radeon r9 290x-em ami alig 1 év eltelte után fura sipító hangot kezdet el kiadni.Angolul coil whine nak hívják de különösebb megoldást,tanácsot nem találtam rá.A hang csak terhelés alatt jön elő,füles mellett nem is zavaró.A gond,hogy épp el akartam adni,és amíg nem tudom,hogy tutira nem sózok vmi hibás karit vkire addig nem is akarom eladni.A mésik probléma az az rma,mivel tetem rá 1 arctic accelero hybrid 120 vga hűtőt(a karit sose húztam,nem láttam értelmét).Van vmi tippetek,tapasztalatotok ami segíthetne?Előre is köszi.

(#19005) Lapajbacsi válasza Cole86 (#18707) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

"Asus kerülendő mert 2 hőcső is lelóg a gpu-ról, mivel az nvidiára lett tervezve a dc2es hűtő.."

Az miért baj ha a hőcső lelóg? Az Asus mérnökei évek óta használják ezt a directcu2 rendszert, ha olyan rossz volna, egy Asus szintű cég röhögve áttervezhetné, mégis marad. Ez nem lehet felelőtlenség, hozzá nem értés, nemtörődömség vagy figyelmetlenség, hanem szerintem csak az, hogy tökmindegy, a világon semmi jelentősége, sőt, nyilván szét-tesztelték és úgy látták hogy ez így a legjobb még mindig, ha kilóg - ha nem lóg.. nemde?

Egyesek számára esetleges esztétikai hátrányon kívül (ami ízlés dolga, mert ha épp úgy nézem, akár még inkább brutális kinézetet is kölcsönözhet) milyen technológiai hátrányt jelent? Emiatt nem hűlne jól? (de hát minden tesztben jól hül)
A hő disszipáció, ha jól tévedek, az nem a hőcsőnél történik, hanem a lamelláknál amik szépen a helyükön vannak és a ventik húzzák-tolják a meleget róluk... Akkor mi? Nem értem... :F

Ezt nem csak tőled, hanem minden szakitól kérdezem... ;)

(#19006) Asbee válasza Lapajbacsi (#19005) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem valamit félre értettél. A chip-en nincs rajta a hőcső. Ha azon nincs rajta nehezen vesz át a hőt róla és juttatja el a lammellákhoz. Ez igenis trehányság egy Asustól. Lehet, hogy így is le tudja hűteni, de az a +2 hőcső számítana. Akár ha úgy nézzük, kevesebb zaj. Bár engem zavarna a vrm és a memória hűtés is. Ezekre oda figyelt volna az Asus szerintem nagyon jó lenne ezen a sorozaton.

[ Szerkesztve ]

(#19007) Lapajbacsi válasza Asbee (#19006) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én itt azt látom, hogy a GPU-n ott a hő közlő rézlemez, amibe minden hőcső becsatlakozik, a lelógó is. Tehát nem tudom értelmezni azt, amit írtál hogy a "chipen nincs rajta a hőcső".. Persze hogy nincs, mert a chip-en a lemez van és a lemez szélein körben a hőcsövek, azok közvetítik a hőt a lamellákhoz, akárhová is lógnak, sőt ha kilóg, akkor még kis hőt disszipálhat is el, hiszen a levegőben van. A kérdést megismétlem, ha a hútő-rendszer jól hűt, akkor ennek esztétikain kívül milyen szignifikáns hátránya van? 10 fok nem lehet, mert akkor nem hűlne jól a rendszer. 1-2 fok? Akkor semmi jelentősége nyilván... Esztétika? Nekem speciel tetszik hogy kilóg mert méginkább erőmű hatást kölcsönöz. Mi tehát a konkrét probléma a kilógó hőcsővel? Magamfajta egyszerű munkásparaszti ésszel gondolkodni próbáló balga embernek kérlek próbáld, próbáljátok elmagyarázni, mert még mindig nem értem... :F

[ Szerkesztve ]

(#19008) HSM válasza Lapajbacsi (#19007) üzenetére


HSM
félisten

Hol látsz itt hőközlő rézlemezt a GPU-n? Csak mert nincs. ;)

Javaslom ezt a tesztet: [link]
85 fok és 150W mellett tud ez a hűtő 38dBA-t, a Sapphire olcsóbb Tri-X-e ezzel szemben mindössze 29dBA, ami elég brutál különbség. Szóval lett még volna mit fejleszteni ezen a hűtőn....

[ Szerkesztve ]

(#19009) Asbee válasza Lapajbacsi (#19007) üzenetére


Asbee
veterán

Valamit nagyon benézel... Nincs semmi hő közlő. Remélem így már tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#19010) Cseneles válasza Lapajbacsi (#19007) üzenetére


Cseneles
őstag

Mivel közvetlen kapcsolatban nincs a pirossal jelzett hőcső a GPU-val ezért rosszabb a hőelöszlás és a továbbítás is a hűtő egyéb részeire a ventik alá! Az Nvidia GPU magja nagyobb azon minden hőcső a gpu felett van közvetlen :K Gondolom maradt sok legyártott felesleges Nvidiára szánt hűtő amit elhasználtak AMD-re :)) meg is lett az eredménye...alig jöbb a hatásfoka egy referenciánál hőfokban...hangban kicsivel jobb azért de egy forint felárat nem ér! :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#19011) HSM válasza Cseneles (#19010) üzenetére


HSM
félisten

Jól összefoglaltad. Viszont sajnos sokkal rosszabb a helyzet, mint amit felrajzoltál. A két vastag hőcsőnek is csak a fele ér hozzá, itt jobban látszik, meddig ér a GPU: [link].
Tehát az 5 hőcsőből hozzáér egy közepesen széles középen teljesen, a mellette lévő nagyonvastagnak már csak fele, a másik szomszéd közepesnek is csak fele, és a két szélső keskeny hírből se találkozik a GPU-val.

[ Szerkesztve ]

(#19012) Lapajbacsi válasza Cseneles (#19010) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nos én úgy képzeltem hogy a hőcsövek végei egy kvázi lemezt képeznek... így értettem a hőközlő lemezt. hiszen ugyebár kvázi lemezzé vannak lapítva ami a GPU-ra van szorítva. Azt gondoltam naivan, hogy a szélsők, amik konkrétan nincsenek a chip fölött is átveszik a hőt, hiszen össze vannak "kalapálva", azaz a hőt tökéletesen közlik, ha jobban tetszik, közvetítik egymás közt.. ergo tehát a szélső elhanyagolható eltéréssel ugyanolyan meleg, mint azok amik pont a chip fölött vannak, mert a tervező cég olyan anyagot választott, ami extrém módon viszi a hőt... Az Asus mérnökeit sem pro sem kontra nem szeretném bírálni, azonban azt látom, hogy az Asus r9-esek egyáltalán nem hűlnek rosszul...
Hogy ezt honnan veszitek hogy alig jobb a hatásfoka, mint a refnek, nem tudom. Kb 25-30 fokkal hűvösebb ez az Asus, a cikkekben ahogy olvasom...
pl itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19013) Asbee válasza Lapajbacsi (#19012) üzenetére


Asbee
veterán

Igazából nem teljesen értelek kit akarsz meggyőzni. A keresőben rengeteg infót találsz az Asus-ról is. Nem egy embernek több 290(x) is megfordult a keze között így azért van user tapasztalat. Azt én is túlzásnak tartom, hogy egy forint felárat nem ér. Csupán ha ezelre a dolgokra odafigyeltek volna, egy elég jó hűtés lehetne a melegedős 290-en. Alapórajelen nem rossz ez féle hűtés de komolyabb tuningnál azért az Asus sem olyan hú de. Jelenlegi árakon sokkal jobb vétel egy tri-x, vapor x még ha a garancia kevesebb is rá.

Még egyszer, a félreértés elkerülése végett. Nem extra szar ez az Asus hűtő, de egy ekkora név odafigyelhetne ilyen dolgokra. Egy nem átlag usert szerintem már maga a tény tudja zavarni, hogy ilyen. Persze ez már lehet kicsit kifordult gondolkodás...

[ Szerkesztve ]

(#19014) HSM válasza Lapajbacsi (#19012) üzenetére


HSM
félisten

Valamennyi hőközlés van oldalra, de korántsem annyi, mintha egy anyagból lennének, vagy közvetlen érintkeznének a GPU-val. Mind1, látom jobban szakértessz itt mindenkinél, inkább hagylak. Feketén-fehéren benne van a francia cikkben, mennyire béna az Asus hűtése pl. a Tri-X-hez képest, mégcsak a nyelvet sem kell tudni a lényeg megértéséhez, csak józan paraszti ész, meg mondjuk nem árt, ha a mértékegységeket felismered. ;]

A PH-es teszttel kár jönni, olyan eredmények jöttek ki, mint sehol máshol a világon, beleértve a topik tapasztalatait is.... ;]

(#19013) Asbee: Ennyi pénzért az lenne a minimum, hogy hűtve vannak a VRAM-ok, nem 100+ fokon izzik a VRM gyári beállításokon, meg hasonlók. :U Persze, kicsit babrálva, állítgatva hoz kb annyit, mint a Gaming vagy a WindForce3, de nem többet. Ezek a legalapabb 290-ek, halkabbak, mint a referencia, de nem nagy eresztések.

[ Szerkesztve ]

(#19015) Cseneles válasza Asbee (#19013) üzenetére


Cseneles
őstag

A panel felépítése jó VRM-ek minőségiek így akár jó dolgok is kihozhatóak belőle :K Viszont volt egy 25000ft-os felár, szinte ugyanazért a hatásfokért mint a ref, igaz halkabban bár ez is ASIC qualitytől függ jobbára...lehet akár 10C is két kártya között :K Über módban a bios kapcsoló meredekebb ventiprofillal dolgozik akkor alap órajelen kb a referencia is meg áll 85C nál :) Na mind1, mindenkinek más az érték egy termékben :C :C Ja...hozzá teszem a VRM asusnál nyaldossa a 110C-is jópárszor... :K Nem hiába vettem én is inkább Ref R9 290X-et ez vagy már a 4. 290-em ;) Napokban dobok is képeket mit művelek vele :Y

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#19016) Lapajbacsi válasza HSM (#19014) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ne bánts, nem mérnök vagyok, hanem egy buta gamer, a vasat épphogy ugatom. Felfogtam végre, hogy a "lelóg" kontextus, itt nem azt jelentette, hogy fent a kártya tetején kilóg a cső... hanem a csövek kilapított végei ahogy képeznek egy négyzetet a gpu fölött a SZÉLSŐK LÓGNAK LE, azaz a két szélső, ami nem közvetlen a GPU fölött van így biztos, hogy nem vesz le annyi hőt róla, mintha teljesen rászorulna. S mivel ezek a kilapított cső-végek nincsenek összekovácsolva. Agyhalott gamerként máris egy kovácsot látok aki a rúnázza fel a kardom - bocs.. :D - ezért aztán kvázi oldalra nem közlődik el max-hatásfok szinten a hő, ami leginkább tuningnál jön ki.. Nem tudtam hogy a PH tesztek nem mérvadók én eddig úgy hittem bennük, mint nénike a templomban a pap bácsinak.. megint tanultam valamit.. bocsánat hogy élek... :R Igérem soha többé nem fordul elő csak most az egyszer... :DD

[ Szerkesztve ]

(#19017) Joshi


Joshi
titán

Olvasom itt ezt a hőcsöves hűtés gondot az Asusnál de mivel a gpu felülete elég kicsi a Tri-x és a többi komolyabb hűtésnél ezt hogy oldották meg? Több hőcső nem fér el mert kicsi a gpu akkor inkább több kisebb hőcsövet vezetnek több irányban? Vagy hogy van ez?

(#19018) Lapajbacsi válasza Asbee (#19013) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Az égvilágon senkit nem akartam meggyőzni, CSAK KÉRDEZTEM... jaj de nehéz veletek... túl okosak vagytok és emiatt, túl hisztisek... :R :DD

(#19019) Asbee válasza HSM (#19014) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem mint a gamingen, mind az asuson és a gigán is babrálni kell. Az msi a giga is egy silent modeban durva értékeket tud produkálni. Persze ilyen téren az asus a legrosszabb. Én nem merném nagyon tuningolni, ilyen vrm hűtéssel. Esetleg valami maximum fordultú ventivel ahol kap rendesen levegőt. Nem igazán értem az Asus-t azt olyan megoldásokat miért adták fel amiket egy 7950 v2-őn vagy 7970-en használtak. Korrekt lemezes vram és vrm hűtés.

(#19017) Joshi: Nagyon egyszerű, egy lemez van a hőcsövek felett, ami közvetíti mindre. Pl Giga saját kép:

Mielőtt megkérdezed nem én karcoltam össze ilyen igényesen. :D

(#19020) HSM: Az lehet. Csak az árakon nem látni. :( Ott a 970. A sokat szidott giga az első aki rendes vrm hűtést csinált. (Egyben a bordával) Asus MSI kis semmi borda. EVGA is mondjuk de ők meg eljátszották ugyanezt mint itt az Asus. Hőcsővel. Mondjuk ott kis fogyasztásnál nem annyira gáz...

[ Szerkesztve ]

(#19020) HSM válasza Lapajbacsi (#19016) üzenetére


HSM
félisten

Néha mérnek "fura" dolgokat. Máskor meg stimmelnek.... Semmiben sem szabad vakon megbízni sajnos. :N

(#19017) Joshi: Egy nagy réztömb viszi el a hőt, ami aztán érintkezik a hőcsövekkel: [link].

(#19019) Asbee: Feltételezem, anyagi okokból... Megnézed, mennyivel primitívebb ez a hűtő, az összeszerelés is sokkal de sokkal egyszerűbb, nem kell a méretes fém platni, a sok hőpad, csavar, semmi...
A GTX-es rokonság miatti nagyobb volumenről és emiatt egyszerűbb gyártásról, logisztikáról nem is beszélve.
Nem véletlen került a Strix-es karikra is ez a "hűtőblokk" más ventikkel és fémkerettel. :DDD
A spórolás meg megy a cég profitjába. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19021) Joshi válasza HSM (#19020) üzenetére


Joshi
titán

Akkor végül is nincsenek csodák csak annyi hogy egy rézlemezre ültetik a hőcsöveket így sokkal jobban szétoszlik a hő. Akkor úgy látszik Ánuszék nem nagyon foglalkoztak a tesztekkel.

ui: Firefoxban nem jelenik meg a kép, azt írja hibákat tartalmaz a kép. IE-ben megnyitja. :F

[ Szerkesztve ]

(#19022) HSM válasza Joshi (#19021) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. :K A Vapor-X esetén is itt van még egy nagy difi, azon egy Vapor-kamra érintkkezik a GPU-val közvetlenül, vezeti és oszlatja el elvileg mégjobban a hőt. :K Persze, ott a borda is nagyobb, a VRM is fejlettebb.... Azt nagyon összerakták. :R

Nálam FF-ban hibátlan, nem szól érte. :F

[ Szerkesztve ]

(#19023) Asbee válasza HSM (#19022) üzenetére


Asbee
veterán

Asus 680. :D Mondjuk ez még talán egy fokkal jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#19024) Joshi válasza HSM (#19022) üzenetére


Joshi
titán

Nálam ez jelenik meg. :F

(#19025) Lapajbacsi válasza Joshi (#19024) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Mozillában nálam is.... de Chrome-ban simán megjelenik a kép...

(#19026) HSM válasza Asbee (#19023) üzenetére


HSM
félisten

Áhh, mégrosszabb.... Itt még az alu elválasztók is figyelnek a rézcsövek mellett, remek ez a GPU-nak. :( Az ilyenekre rossz ránézni. :(

(#19024) Joshi: Ha lehetek őszinte, szerintem valami nem klappol a CPU-tuninggoddal... Nekem is gyakran a képekkel gyűlt meg a baja olyankor. :B Erre utal az is, hogy az IE egyből behozta nálad. ;)
Nálam a 32.0.3-as FF is egyből viszi, meg mikor ezt megnéztem, le is frissítette magát, a 33.0 is viszi gond nélkül. Mondjuk nálam angol FF van, nem tudom, ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

(#19027) Asbee válasza HSM (#19026) üzenetére


Asbee
veterán

Ja mondjuk az a tok ha rézből lenne még akár átvezethetné valamennyire. Aluval már gázosabb.

(#19028) HSM válasza Asbee (#19027) üzenetére


HSM
félisten

Az a baj, ez a direkt hőcső technológia olyan csipekre való, aminknek gyárilag van réz kupakjuk, amik eloszlatják a hőt. Mint Pl. a mai modern asztali processzorok, vagy egyes főleg kicsit régebbi NV GPU-k. Kopasz csipre ezeket direkten rátenni elég igénytelen, vacak megoldás, ami ezer sebből vérzik. :R

(#19029) Joshi válasza HSM (#19026) üzenetére


Joshi
titán

Á tuti hogy az FF-el van valami főleg hogy IE-ben mindig megnyitja, ha a tuningtól lenne akkor az spontán hibázna. Megtennéd hogy feltöltöd ugyan ezt a képet a képfeltöltés-re Privibe? Köszi.

Töröltem a cache-t de ugyan az. :(

[ Szerkesztve ]

(#19030) HSM válasza Joshi (#19029) üzenetére


HSM
félisten

Töröld ki a cache-t FF-ban, hogy letöltse újra. Ha ismét hibás, akkor FF bug, ha most jó lesz, akkor sanszosan CPU-tuning "bug". :R
Nálam is ez volt, 1000 képből elrontott max 1-et, de azt csúnyán... Pl. hiányzott az egyik kép fele előnézetben. :DDD
Persze, küldöm mindjárt. :R

[ Szerkesztve ]

(#19031) BullKoxa válasza HSM (#19030) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nálam sem jók a képeid! és töröltem a Cash-t én is ( FF-ben )! Nekem Crome-ban sem IE-ben sem jön be. Eddig a Cpu-val soha nem volt bajom, ezt kizárnám.

Én ezért vettem MSI-t. és talán halkabb mint a Giga.

[ Szerkesztve ]

(#19032) HSM válasza BullKoxa (#19031) üzenetére


HSM
félisten

Innen vannak a képek, erről a lapről az Asus hűtő alja: [link]
Innen meg a Tri-X alja: [link]
Érdekes, a Chrome nekem is csak azután hozza be a képet, hogy meglátogattam az oldalt, fura... De így már jó kell legyen. :R

Jók ezek az MSI-k, elvileg picivel halkabb a Gigánál. :K

[ Szerkesztve ]

(#19033) Cseneles válasza HSM (#19032) üzenetére


Cseneles
őstag

Ezt a tesztet már láttam én is... jó viszonyítási alap :K a Refnek nagyon jó a VRM hűtése... :D Maximális tiszteletem Odorgg fórumtárnak... :R :R :R 20 percig a sütőjébe sütötte nekem, hogy kettéváljon a GPU résztől :C :C Segítő kész ember nagyon :R

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#19034) ricshard444


ricshard444
veterán

Bárcsak így pörögne a 780 topik is :N

Nektek hogy megy a Watch Dogs?

Vannak dolgok...

(#19035) Joshi válasza HSM (#19032) üzenetére


Joshi
titán

Visszatérve a hőcsöves felfekvő felületre. Már két db Cooler Master 212 hűtős gépet raktam össze és botrányos a felület minősége, de ennek ellenére meglepően jól hűt a hűtő. Az is igaz hogy a barázdákat szinte feltöltöttem MX-2 pasztával de működik. A fene se tudja hogy van ez. :F

[ Szerkesztve ]

(#19036) ThodEE válasza ricshard444 (#19034) üzenetére


ThodEE
őstag

Elég gyengén muzsikál, esős időben 15-18 FPS :(((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19037) HSM válasza Joshi (#19035) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen... Ahogy írtam, a procikon ott a réz sapka, az szétteríti a hőt, amivel remekül érvényesül ez a direkt hőcső cucc, viszont réz IHS a GPU-k többségén nincs. ;)

Amúgy ha meglesel teszteket, mindenhol sokkal jobb a 212 EVO, mint a 212+, miközben kb. csak a talpuk kialakítása lett jobb a 212 EVO-n. ;)

(#19038) Joshi válasza HSM (#19037) üzenetére


Joshi
titán

Mivel olcsón kell megoldani egy-egy gépet szinte mindig használt cuccokból rakom össze azokat, nem mindenki akar sok ezer ft-ot költeni pc-re.

Jelenleg van olyan vga amivel jól megy a Watch Dogs? ;]

(#19039) Cseneles válasza Joshi (#19038) üzenetére


Cseneles
őstag

Amit a programozok szarul optimalizalnak arra te raengedhetsz egy workstationt is mondjuk 3way Crossfireben :DD Milyen erdekes konzolra osszetudjak hozni... :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#19040) Joshi válasza Cseneles (#19039) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy gpu-ra nem optimalizálták a programot akkor szerinted a több gpu-s rendszereknek mi a sorsa? ;]

(#19041) zimi1991 válasza zimi1991 (#19002) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Valaki esetleg? :DD

A privátokra illik válaszolni!

(#19042) Habugi válasza zimi1991 (#19041) üzenetére


Habugi
addikt

odorgg már válaszolt neked/kérdezte, hogy meliyk csavar hiányzik, legalábbis tegnap még láttam ezt a postját most pedig "VALAMIÉRT" nem találom..! :W

Írj neki privit szerintem.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#19043) szasanyi


szasanyi
félisten

Kérésem lenne zack & minden más PH!órumtárshoz, aki rendelkezik ilyen kártyával: segíts(etek) megállapítanom, hogy a linkelt típusú kártya biztosan befér-e a lapomba, házamba? A hűtője miatt talán éppen befér a Zalman M1 kis-nagy házamba, viszont a hátoldala (a vastagsága miatt) nem tudom mekkora helyet igényel. A lapom kicsi, így az a része is, ami hátoldalának vastagságához szükséges.
Azért fontos, mert nem szeretnék fölösleges problémát egy ilyen "bagatell" benézés miatt. Viszont úgy tűnik, hogy - a garancia idején kívül - az egyik legjobb 290X aminek már az ára is nagyjából normális szinten van. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19044) odorgg válasza Habugi (#19042) üzenetére


odorgg
addikt

Nem aktuális. Közben rájöttem, hogy nem kaptam csavarokat a + refhűtőhöz. Ami van, az meg kell a jelenlegihez, mert ugye az tartja most is a nyákbordát. Esetleg [ffodi]-t kellene meg kérdezni, mert ő nem használta fel az egész nyákbordát, csak a hátulját fűrészelte le.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19045) ffodi válasza odorgg (#19044) üzenetére


ffodi
veterán

Az utólag beszerzett ref hűtőhöz én sem kaptam csavarokat. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#19046) zimi1991 válasza odorgg (#19044) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
Akkor most nem tudom mit csináljak honnan szerezzek hozzá csavart...
A 3 hátsóbol hiányzik kettő csavar azt kéne valahogy pótolnom amit lehet úgy oldok meg, hogy veszek egy ref 290x-et és azon is ugyan az van...

A privátokra illik válaszolni!

(#19047) Montesantos válasza zimi1991 (#19046) üzenetére


Montesantos
senior tag

Itt keresgélj hátha van: [link]

Gabi

(#19048) Lapajbacsi válasza Joshi (#19035) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Bocs hogy még oktondiskodok, de nekem úgy tűnik, mintha az Asus-on is lenne a csövek végei mögött egy ilyen alunak tűnő lemez vagy tömb, ami "összeköti" azokat hőileg... nem jól tűnik?
Takarják a réz csővégek szemből nem látszik, csak oldalt a szélei. Ugye az egész leszorító mechanika szélein látszik... rosszul tévedek vagy jól tévedek? ;)

(#19049) HSM válasza Lapajbacsi (#19048) üzenetére


HSM
félisten

Van mögötte, de ez a hátulról az alumínium által elvezetett hő, hát, nem valami sok.

(#19050) Bale_E: Az a VRM hőfok! :Y

[ Szerkesztve ]

(#19050) m0h0senator válasza Lapajbacsi (#19048) üzenetére


m0h0senator
őstag

hagyjuk tényleg az asus-t. Ez kb fél óra bf4 volt és nem emeltem semmin.

Még jó hogy kerül majd rá a víz...

An odyssey through the realm of consciousness.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.