Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Samsung SPS válasza Hachiko95 (#13977) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A BIOS-ból állítsd be, hogy a Pc I -Express videokártya legyen az elsődleges és ne az alaplapon levő. Talán a korábbi videokari alaplapos volt és emiatt nem ismeri fel az op. Rendszer sem.

(#14002) Hachiko95 válasza Samsung SPS (#14001) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Sajnos már ezt is megpróbáltam és így sem működött. Két másik monitorral pedig tökéletesen működött dvi és hdmi keresztül. Már meg is rendeltem az új monitort. Egyszerűen nem tudok rájönni mi okozhatja a problémát, a tippet köszönöm.

(#14003) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Melyiket vennétek meg :
Gigabyte R929OC-4GD vagy
MSI R9 290 GAMING 4GD5 ?

Vissza olvasva mindkettőről találtam hideget, és meleget is.

(#14004) m0h0senator válasza RaPiDsHaRe (#14003) üzenetére


m0h0senator
őstag

Gaming talán tuning alatt jobban hűt mint a giga

An odyssey through the realm of consciousness.

(#14005) Shokkolo válasza RaPiDsHaRe (#14003) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem csak pár napja van gamingem, de eddig szeretem.
jobban bízok a misiben mint a gigában :K

nekem pl a misi OC módban 1! fokkal melegebb mint silentben (igaz hangja is van... de elviselhető abszolut)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14006) HSM válasza Shokkolo (#14005) üzenetére


HSM
félisten

Képzelem, mennyivel lehet gyorsabb. 1%-al talán? ;] :P

Ha gondolod, futtass egy ilyen Valley-t [link], extreme-HD-ból átkapcsolva Custom-ra, és Fullscreen helyett ablak, és akkor máris elé lehet enni a HWiNFO-t. ;) 15 percet futott, elején reseteltem a HWiNFO-t 2 perc után, hogy ne legyen benne az üresjárat az átlagban. :) Végén F9-el bench, és akkor eredmény is van, lássuk, kifutotta-e magát a kari.

[ Szerkesztve ]

(#14007) Shokkolo válasza HSM (#14006) üzenetére


Shokkolo
addikt

Az már lefutott :)
kb ahogy vártam az eremény (silent vs. oc [gondolom a gaming a kettő között van])

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14008) HSM válasza Shokkolo (#14007) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de míg az én eredményemből látni, milyen hőfokon, milyen ventivel tekert negyedóra folymatos terhelés után, milyen teljesítményt nyújtv ekkor, addig a tiédből semmi nem derül ki. Sőt, a tiéd egy kört futott sanszosan, tehát azt se tudjuk, nem hidegndítás +3 perc után mennyire bírta a kari. :U Ez így eléggé információszegény, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#14009) Shokkolo válasza HSM (#14008) üzenetére


Shokkolo
addikt

Látom kötekedő hangulatban vagy...
nem, nem hidegindítás után. órák óta ment a gép és nekem futott direkt GPU-Z.
fejből meg nem mondom pontosan de azt hiszem 84 ill 84 fok volt. a ventifordulatot is figyeltem, de ksiebb bajom is nagyobb attól h. ezt hosszú távon megjegyezzem.

Nem értem a kötekedésedet... majd megcsinálom akkor újra és boldog lehetsz.
nem most jöttem le a flavédőről h- idióta módjára futtassak egy tesztet.
(arról nbem beszélve, hogy direkt OC-ban futott először h. reletíve melegről induljon a silent teszt)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14010) Habugi válasza Shokkolo (#14009) üzenetére


Habugi
addikt

Ez nem kötekedős hangulat kérdése.. :W :F
Kicsit visszanézel a topicban láthatod, a nagy többség úgy tesztel ahogy HSM is, mert egy csomó egyéb információ is kinyerhető belőle, nem csak a nyers eredmény adatok.
Terheltség, hőmérsékletek (és azok alakulása aka grafikon <-- ez HSM-nél külön extra :C ), fogyasztás, teszt időtartama és sok más.
Még csak nem is topicfüggő, mert a 280x-esben is így tesztelünk, de még a zöldek is erősebb kártyák topicjaiban, ahol mint ezeknél is, van hőtermelés rendesen. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14011) HSM válasza Shokkolo (#14009) üzenetére


HSM
félisten

Nem kötekedtem. Csak ha már épp kérdezték, gondoltam, ha csinálsz egy hasonló tesztet, az hasznos lehet a kérdezőnek. Nem az én boldogságom a tét, engem marhára hidegen hagy a Gaming-od hőfoka, meg vagyok elégedve a Gigámmal. ;)

(#14012) Shokkolo válasza HSM (#14011) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én nem bántom a gigát, sőt a hőfokait sem ismerem.
Nekem egyszerűen valahogy nem szimpatikus, de az az egyéni "gyagyám"

(illetve ehez sikerült szerintem jó áron hozzájutni... 85k újonnan :B )

Előtte egyébként zöld oldal egyik "csúcsa" volt, egy Asus 780 azt is kitezsteltem anno, csak a fortmattal azokat (is) töröltem.
Ha ennyire van igény rá hétvégén lesz időm részletesen tesztelgetni.
Ha megmondjátok mire vagytok kiváncsiak adok neki... egyelőre ennyire volt időm.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14013) HSM válasza Shokkolo (#14012) üzenetére


HSM
félisten

Abszolút megértelek, a Giga régen nem volt épp egy megbízható VGA-kat gyártó cég. Ugyanakkor a 290-nél eléggé látszik, hogy rámentek egy normális minőségi szintre, úgyhogy kaptak egy esélyt tőlem. Én is jó áron vettem, újonann, bár picivel drágábban, mint Te, de nem sokkal. Ennyiért nagyon jó vétel volt amúgy a Gamingod. :R

Nekem amúgy bőven elég, ha egy ilyen Valley tesztet csinálsz, és meglesed, milyen revíziós a kártya, az új-e vagy a régi. Mert elvileg van belőle új is, amiről tudomásom szerin még senki nem linkelt teszteket. :)
Ennyi pénzért amúgy biztosan nem csináltál rossz üzletet, akár a régi, akár az új revíziós Gaming, korrekt cucc, ha nem is a legdurvább, de 3 év garos és jóáras. :R

[ Szerkesztve ]

(#14014) Shokkolo válasza HSM (#14013) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha megmondod hogy derül ki, hogy új v. régi rev. nagyonb szivesen meglesem

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14015) HSM válasza Shokkolo (#14014) üzenetére


HSM
félisten

Régi: [link] új: [link]
Ami a legfeltűnőbb, úgy látom, hogy az újon már nincsenek ott a CF-csati fantom jelölései a NYÁK-on. :)
Ezen még jól látszik, az új kapott 3 bevágást a merevítőre: [link]

(#14016) Shokkolo: Kár. :( Azért egy teszt jöhet. :D

[ Szerkesztve ]

(#14016) Shokkolo válasza HSM (#14015) üzenetére


Shokkolo
addikt

a merevítő sajnos bevágás nélküli, így nem tudok újat mtuatni :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14017) RaPiDsHaRe válasza HSM (#14013) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Te azt mondod a Gigabyte is jó kártyákat gyárt?
Meglehet tudni, mennyiért veted? :)

(#14018) HSM válasza RaPiDsHaRe (#14017) üzenetére


HSM
félisten

Nem, véletlen se mondok ilyet. :N Csak hogy a 290(X) szerintem normális, korrekt minőségű cucc lett. Ahogy a GTX780-nál is korrekt karit produkáltak. ;) Szóval fejlődnek szerintem.

Nem titok, 94K volt vadonat újonann, boltból egy hónapja. Többet nem adtam volna egy 290-esért, így is csikorgott a fogam, igazából a 280X-emmel is elvoltam remekül, de ennyiért ki kellett próbáljam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14019) SkyS1gn válasza RaPiDsHaRe (#14017) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hol veted? naaaagypatikaba! :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14020) Joshi válasza SkyS1gn (#14019) üzenetére


Joshi
titán

Volt egy Giga akció ahol 95k körül lehetett megvenni szinte minden webshopban a kártyákat, sajnos csak nagyon rövid ideig volt ez az akciójuk.

(#14021) HSM válasza Joshi (#14020) üzenetére


HSM
félisten

Viszont azóta az OC WF3 98K, ha jó helyen veszed... Az is nagyon jó vétl szvsz... ;)

(#14022) Varázslóó válasza HSM (#14015) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Én 77k ért vettem bontatlanul boltba Giga R9 290 Winforce 3 mat :) az elég jó ár ?
Elég jól teszi a dolgát.. már 1 hete megvan :K

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#14023) Joshi válasza Varázslóó (#14022) üzenetére


Joshi
titán

Hol? :Y

Az más, ne szédítsd a népet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14024) Varázslóó válasza Joshi (#14023) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Én Áfa nélkül jutottam hozzá :)) sima HD7970 et eladtam 70k ba és 7k ráfizettem :C
125k ról le volt árazva 95k ra és ismeretséggel elhoztam 77k ba :P

így spóroltam 48k-t

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#14025) HSM válasza Varázslóó (#14024) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos nekem nincsenek ilyen jó ismerőseim. :( Nekem kb. 25K-t kellett ráfizessek a 280X-emre..

(#14026) 20aspult válasza Varázslóó (#14022) üzenetére


20aspult
csendes tag

Lehet itt kapni 75-80ert 290et garanciával...miért boltban vegyem 95ert?

(#14027) HSM válasza 20aspult (#14026) üzenetére


HSM
félisten

Nekem tuti megér bő 10k felárat, hogy első tulaja vagyok. Valakinek meg jobban bejön a használt, hogy az kitesztelt. Kinek mi. ;)

(#14028) Szinyák


Szinyák
őstag

Hi.

V.ki csinált tesztet az új 3D Mark Skydiver ? Mert mióta fel tettem az update-t a Fire Strike alatt kevesebb pontot kapok ..

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#14029) Erdei88 válasza 20aspult (#14026) üzenetére


Erdei88
veterán

Referencia ami 75-80, de tény, hogy volt már non-ref is, de elég ritka

(#14030) Cole86 válasza 20aspult (#14026) üzenetére


Cole86
senior tag

Ehh! Nézz szerintem itt jobban körül! :U ;]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14031) gombcomp válasza Szinyák (#14028) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nézz be ide SkyDiver ügyben.
Valóban kevesebb pontot ad a frissített teszt,mert variáltak a syteminfo-val. :O

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#14032) Szinyák válasza gombcomp (#14031) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx a választ ... meg a linket :C :R

Szinyák

(#14033) Obliterátor


Obliterátor
tag

A minap nagyon szomorú lettem :( . Hosszas várakozás után végre összejött a pénzem egy R9 290X-re. Nagyon jó áron adták , a Shappire hűtője pedig egy elég izmos megoldásnak tűnik. Ahogy mondani szokták a régi de stabil Fx 8150-em egy egészséges tuning keretében felhúztam 4.7Ghz-re. Gondoltam ennyi elég lesz a maximális 4.9-et nem akartam erőltetni. Jelenleg a 10 éves engine-el bíró Wow-al játszok a legtöbbet, természetesen a legújabb címek miatt vettem a kártyát hamarosan ők következnek. Leszedtem a legújabb drivert, tuninghoz nem nyúltam gondoltam még ráér hiszen a Wow-ba úgyis kiakad az fps mérő. Hát nagyon nem így lett... 64bites kliens elindít, játékba beloggolok és ?! Mi ez ? 30 fps ? :D Mivan ? XD Végignézem a beállításokat, élsimítás off , egyéb szűrők maxon , a méltán hírhedt Shadow Quality mediumon , felbontás 1080p. Jó legyünk őszintén a fővárosban voltam előttem vagy 70 player mászkál ennél nagyobb terhelés nincs a játékba. Kicsit mászkálok arrébb megyek , üresebb területeken 50-60 néhol 100 , zárt helyeken 120 fps. Kiábrándító... Elismerem ez az Fx proci nem egy sztár proci. Bár valahol reménykedtem benne h "kihajtsa" majd a kártyát de úgy néz ki alaposan ráfáztam. Fx topicba vérremenő viták folynak róla h ez vagy az I7 az erősebb játék alá de erősen alkalmazásfüggő. Gyorsan lefuttattam egy Firestrike-ot. 8300 pont. Ahogy várható volt a fizika nagyon gyengén muzsikált a grafika 11k körül volt. Felraktam AB-t és figyeltem a Core Clock-ot , ahogy várható volt összevissza droppolt ,400-600mhz között. Toltam neki 30% Power Limitet akkor már 600-900 körül mozgott a grafikon. Kapott 37mV-t és 1100 Core Clock-ot. Memoria 1300Mhz. Fps változatlan. Firestrike 30pontal ment többet. Gondolom proci limit. A wow engine elég régi nem a több szálra lett kitalálva tehát nem mérvadó. Hamarosan jön a Bf4 , Crysis3, FarCry és a többiek. A komolyabb Oc-hoz még nincs elég tapasztalatom , majd tesztelgetem h mennyi Power limit és Vcore kell neki.

(#14034) Attix82 válasza Obliterátor (#14033) üzenetére


Attix82
őstag

AMD nagyon gyenge ha egy program 1-2 szálon használja csak. Sok vásárló AMD FX helyett i5-re váltottak de nem hittek a szemüknek mennyivel is erősebb ....

Nálad CPU gond van , gyenge a Blizzardos játékokhoz....( meg sok másba is elő fog jönni a gyengeség)

[ Szerkesztve ]

(#14035) Maotun válasza Obliterátor (#14033) üzenetére


Maotun
őstag

fx 9590@5,1ghz is emiatt lesz cserélve i7 4790k Devilre mert azsehajcsaki rendesen a 290x et bf4 néha leesik 34re az fps

(#14036) Attix82 válasza Maotun (#14035) üzenetére


Attix82
őstag

BF4nel inkább Mantléra kell váltani, mert a DX korlátozó tényező. Hiába lenne 34 magos 6 Ghzes CPUd , Dxbe annál is beesne az FPS.

Ha van rá mód a DXet kerülni kell és Mantléra váltani.

DX vs Mantle BF4 ultra i7 4.4 r9 290 1100/1350en. DX alatt Se a CPU se a GPU nem ment 100on....

[ Szerkesztve ]

(#14037) HSM válasza Maotun (#14035) üzenetére


HSM
félisten

Hű, az mondjuk jó kevés. :Y

(#14033) Obliterátor: Eztörténik, mikor egy kevés szálon működő progam találkozik az egyszálon gyengus FX-ekkel. :(

(#14036) Attix82: A CPU maxon lehetett DX alatt, csak mivel nem skálázódik rendesen az API, így egy szál miatt akadt fenn az egész, és ezért nem láttál a feladatkezelőben 100% CPU-használatot.

(#14038) Obliterátor válasza Attix82 (#14034) üzenetére


Obliterátor
tag

:( Gondolom akkor nekem is muszáj lesz cserélnem hogy legyen értelme a 290X-nek. Volt régebben egy 3770k-m , 4,7-ig bírta nagyon szerettem csak sajnos meg kellett válnom tőle.

A Devils engem is megmozgatott , léghűtéssel 5.2-5.4ghz. Elég impresszív :) De gondolom alaplappal alsó hangon 150k.

[ Szerkesztve ]

(#14039) MiklosSaS válasza Obliterátor (#14033) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Latod, mar jo ideje irom/mondom/kiabalom hogy az FX az max 280X/770 kartyakat kepes becsuletesen meghajtani....de senki sem veszi figyelembe a szavamat, pedig tapasztalatbol mondom...de fikazom az FX-et.. :F

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14040) Obliterátor válasza MiklosSaS (#14039) üzenetére


Obliterátor
tag

Igen olvastam az írásaid és most már a saját szememmel láttam az eredményt. Nagyon szeretem az Amd-t mert kiszolgált és olcsó volt de még éveknek kell eltelnie mire bármi használhatót kiadnak a kezükből :( .

(#14041) MiklosSaS válasza Obliterátor (#14040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is szeretem a AMD-t de most valahogy jol bele tudnák rúgni.....

Kérlek gyere az FX-be és magyarázd ott is el, nehogy többen belemenjenek az ilyen hibába.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14042) hash99 válasza Obliterátor (#14040) üzenetére


hash99
senior tag

Sajna AMD már csak APU-kal tud remekelni... Pedig én is baromira szeretnék egy AMD procit de athlon XP óta várok már és nem megy nekik...

(#14043) MiklosSaS válasza hash99 (#14042) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na azert az Athlon64 nagy volt !

Itt folytathatjuk az OFF-ot !

OFF END pls !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14044) HSM válasza Obliterátor (#14040) üzenetére


HSM
félisten

Semmi baj nincs az Fx-ekkel. Teljesen jó, korszerű konstrukció. A baj sokkal inkább a jelenlegi szoftveres háttérrel van szvsz, ami sok ponton keresztbe tesz a többszálúsításnak... Így viszont játékra, csúcs videókártyák mellé nem ideálisak. Minden más téren megállják a helyüket. ;)

(#14045) gbors válasza HSM (#14044) üzenetére


gbors
nagyúr

hogyne lenne baj velük - nagyok a chipek, és rosszul vannak az erőforrások kiegyensúlyozva. vesd össze őket tranzisztorszám alapon egy i7-4770-nel.
a kedvező árazással kompenzálják a hiányosságokat, és ezért szerethetőek, de műszakilag ettől még egy gyengén sikerült termékvonalról beszélünk.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#14046) ÁdiBá válasza gbors (#14045) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Pedig sok sok éve az FX jelző valahogy mást jelentett...
De most egy komolyabb intel i5-i7 processzor keresztbe hosszába megemészti az AMD processzorok teljesítményét, legyen bármiről is szó...
Ennek fejében az Intel tudja is és nem szégyenlős az árazással...

ÁdiBá

(#14047) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!
Adott egy Asus r9 290x oc dc2 hűtéses kártya, de hiába akarok telepíteni a drivert mindig elhasal a AMD Accelerated Video Transcoding telepítésénél. Játékokban rendesen működik a kártya, viszont nem veszi vissza a VRAM sebességet és 2D ben is 1350Mhz-en megy.
Elötte nem volt más kártya a gépben, az i7 3770 -ben lévő HD4000 képkeltő volt használva csak ezzel a windows telepítéssel. Intel IGP le lett tiltva.
Mi lehet a megoldás?
A 14.4 és a 14.6beta driverrel is ezt csinálja amit az AMD oldaláról töltöttem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14048) ÁdiBá válasza kovsol (#14047) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez probléma, próbáltál friss telepítést?
Nálam nem csinált ilyet igaz, de én mikor meglett a radeon kártyám újratelepítettem a windows, és 8.1 használok.
Gond nélkül megy az említett kártya, hiszen ugyan olyanom van ami neked üzemel jelenleg...

ÁdiBá

(#14049) kovsol válasza ÁdiBá (#14048) üzenetére


kovsol
titán

Még friss telepítést nem próbáltam. Kevésbé drasztikus megoldást kerestem első körben. :) Gondoltam hátha ez egy olyan hiba ami másnál is előfordult már. Win 7 64 bit van a gépen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14050) Szinyák válasza kovsol (#14049) üzenetére


Szinyák
őstag

Hi.

Próbáltad már a Display Driver Uninstaller-t ? Nálam is volt hasonló tünet a CCC csinálja a baromságot .. :)
14.4 ről 14.6 beta. ra váltáskor nekem is állandóan 1350-en tekerte a ramot 2D.ben ..
A programmal leszedtem mindent telepítéskor kikapcsoltam a MSI afterburner.t felraktam a 14.6-ot azóta tökéletes. Egy próbát meg ér . Ja szerintem nem ártana ehhez a kártyához egy win8.1 :)

Itt lesz a progi : DDU

remélem tudtam segíteni.

Üdv,
Szinyák

[ Szerkesztve ]

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.