Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Cifu válasza Casoli (#41000) üzenetére


Cifu
nagyúr

Auuu.... Az biza ciki...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41002) Dr. Romano válasza Casoli (#41000) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az enyémbe sem fért be a 290x a lemezvágó olló driverének feltelepítése végül megoldotta a dolgot :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41003) energy4ever válasza Casoli (#41000) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem regebben volt Sharkoon QB One gephazam. Na abba ugy tudtam belerakni a 390X-em, hogy ahova a kepi csatlakozokat dugom, ott van egy lemez(aminel fogva a gephazhoz lehet csavarozni) amit lecsavaroztam rola, beraktam a kartyat a hazba, majd a hazon belul osszeraktam a kartyat. De egybe se ki, se ben nem ment a kartya... :DDD

(#41004) Gtaati válasza energy4ever (#41003) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Hát ez szép:) :C :C Nem melegedett nagyon abban a pici házban?

(#41005) energy4ever válasza Gtaati (#41004) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem melegedett, volt szellozes rendesen. :K
Bar a gephaz alja, es teteje(aminek a kartya hutese fujja a levegot) azok a feluletek kezzel forroak voltak, de alapbol jatek, es benchmarkok kozben teljesen jok voltak a hofokok meresek alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#41006) Habugi válasza energy4ever (#41005) üzenetére


Habugi
addikt

"Nem melegedett, volt szellozes rendesen."

Ühüm.., azokon a milimétereken melyeken keresztül levegőhöz juthatott szerencsétlen kártya átfért volna egy repülőgép hordozó is, innen látom! :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41007) energy4ever válasza Habugi (#41006) üzenetére


energy4ever
addikt

Rakerestel a grphazra? Az oldallapja csak lyukbol allnak. 1 fok elteres nem volt felrakott oldallapokkal, vagy nelkuluk.
A mostani gephazamnal mar mas dolog van(1db 120-as venti be, 2db kifele, ezeket leszamitva uveggel, es ruha anyaggal bevont falemez gephaz, 0 szellozessel). Mar jatekokba is bele-bele trotlingol. Ha beerkezne mar vegre a hetekkel ezelotti rendelesem, akkor mar vizezve is lenne a kartyam is. :K

(#41008) Casoli válasza energy4ever (#41003) üzenetére


Casoli
őstag

Hozzáteszem, Én is hibás vagyok, hogy nem fér be a házba, mert az elsődleges PCI-E aljzat feljött, így a másodlagos slotban lenne a kártya. Az elsődleges slot mögött hiába van a VGA-nak hely, a 3 hellyel lejjebb lévő slotnál a vga már beleér a HDD tartó rekeszbe. A dolgot megoldottam egy ház cserével. Visszaraktam egy régebbi házamat. Igaz, ebben nem szellőzik olyan jól, de 70 foknál nem ment feljebb a Furmark (3 ventis Sapphire R9 390).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#41009) juve600 válasza Casoli (#41000) üzenetére


juve600
nagyúr

én pont olyat keresek :D

(#41010) haxiboy válasza juve600 (#41009) üzenetére


haxiboy
veterán

Nálam meg pont most halt meg egy :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41011) Cifu válasza haxiboy (#41010) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi történt? :Y

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41012) juve600 válasza haxiboy (#41010) üzenetére


juve600
nagyúr

mi történt ?
én most gondolkodok a cserén egy gtx 1050ti -ről egy sapphire nitro r9 390-re,csak a tápom nem tom birni fogja-e( xfx pro 550)

(#41013) juve600


juve600
nagyúr

ja és már nincs gari az R9 390-re.nem tudom be merjem -e vállalni

(#41014) Cifu válasza juve600 (#41012) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy 12V-os ága van, 540W-al terhelhető, bőven jó kategória.

Ha itt a topicban ha visszakeresel, azért az eszement tuning kategóriával tudtak 350W feletti pillanatnyi áramfelvételt előhozni. Még ha tuningolt AMD FX procid is van, ésszerű tuning is bele fog férni ezzel a táppal...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41015) tailor74 válasza juve600 (#41013) üzenetére


tailor74
őstag

Gari nélkül én nem venném meg. A minimum az átvételtől számított 1 hét próbagari, de ahhoz is nagyon jó áron kellene kínálniuk. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#41016) nubreed


nubreed
veterán

Mennyiért lenne eladható a használt piacon egy Sapphire R9 290 Vapor-X kb?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41017) Srob válasza nubreed (#41016) üzenetére


Srob
tag

Nekem is volt és nagyon jó kártya.Az RX-es széria eléggé lenyomta az árakat.Nem igazán lehet rá mondani árat.Nézd meg az aprón mennyiért mennek.

"curiosity killed the cat"

(#41018) nubreed válasza Srob (#41017) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, közben megnéztem, 40-45 között mennek.

Ahhoz képest, hogy 120-ért vettem elég nagy esés. De még mindig jobb mint a semmi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41019) Gtaati válasza juve600 (#41012) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Szerintem annak a tapnak siman vinnie kell... Tuning nelkul vagy minimalis tuningal(cpu-vga) is szerintem siman vinnie kell. Nekem fsp hyper 600w mellett ment es a proci huzva volt.

(#41020) haxiboy válasza Cifu (#41011) üzenetére


haxiboy
veterán

Semmi OC, használat közben nagy kattanás és azóta nem indult vele a gép. Most ment vissza gariba.
Minőségi táp volt mögötte, másik kártyáim hibátlanul mennek. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41021) juve600 válasza tailor74 (#41015) üzenetére


juve600
nagyúr

1 hét garival lenne,50k-ért

(#41022) Cifu válasza haxiboy (#41020) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát sorry nagyon! :(

Majd jelezd, ha fejlemény lesz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41023) haxiboy válasza Cifu (#41022) üzenetére


haxiboy
veterán

A tag akitől vettem állítólag bányászott vele. Vettem tőle 2 kártyát egy Sapphire-t és egy MSI-t, jómagam is bányászok de ez a kártya pont a játszós, dolgozós gépembe ment.
Ha jól értesültem akkor a srác akitől vettem 5db ilyen Sapphire 390-et kinyírt már előtte.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41024) TeeBee73 válasza haxiboy (#41023) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ötöt?
Az UT-t idézve:
"Brutális állat a pályán!!!" :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#41025) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!
Hosszú idő után( kb 14 év) megvettem első nvidia vga at. Egy Asus 290x et cseréltem le Asus 1070dual ra. Köszönöm a sok segítséget, amit kaptam tőletek. Amínt jön valami új és versenyképes AMD vga jövök.
Ugyanitt eladó Asus 290x 4 GB os oc változat 2018.02 ig garanciális.

Üdv
Krisztián

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#41026) nubreed válasza kris75 (#41025) üzenetére


nubreed
veterán

Úgy látom nem én vagyok az egyedüli aki hosszú AMD -s évek után nVidiára adja a fejét. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41027) Bélaaaa válasza nubreed (#41026) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én is átmentem nvidiára, már egy hónapja. A vapor 290-et váltotta egy 1080. Már vagy 15 éve voltam AMD-s, maradni is szerettem volna, de egyszerűen nincs alternatíva sajnos.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#41028) Cifu válasza Bélaaaa (#41027) üzenetére


Cifu
nagyúr

Erre megjegyzésre jönnének a hozzászólások a hírek alatt, hogy hát a 290 még untig elég FHD-ban, és hamarosan amúgy is itt a Vega, ami majd lenyom mindent, mint a bélyeget... :DDD

Ráadásul ahogy akinéz, a Vega kb. az 1080 teljesítményét fogja csak hozni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41029) kris75 válasza Cifu (#41028) üzenetére


kris75
aktív tag

Mikorra várható az ittoni megjelenés?

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#41030) HSM válasza Cifu (#41028) üzenetére


HSM
félisten

GCN1.3, aha... Eléggé nem naprakész ez az oldal...

[ Szerkesztve ]

(#41031) nubreed válasza Cifu (#41028) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, hogy irónikusan írtad de most kicsit komolyabbra véve, nem rossz kártya a 290, főleg a Sapphire Vapor-x Trix félék, de nem, rohadtul nem elég már FHD -ban ha Ultrán/Very High -on akar játszani az ember. (Márpedig miért akarnék lemondani a legjobb képminőségről?)Kompromiszumokkal még el megy. Deus Ex Mankind Dividedet is végig toltam vele, de ugye nyilván egyedi beállításokkal, high-medium között és bizony igencsak 40-60 fps között váltakozott így is a framerate.

A Vega várós továbbra is, de nincs már nekem időm június végéig, ha tényleg olyan jó lesz, (hoz egy 1080 szintet) kb 1070 áron, akkor engem megvettek. Egyébként nem érdekel. Legrosszabb esetben eladom a tervezett 1070 -et ha érdemes lesz váltani Vegára. Nem félek attól, hogy nem lehet majd eladni, úgy, hogy az nVidiáé a piac 85% -a.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41032) weri válasza nubreed (#41031) üzenetére


weri
senior tag

Hat nekem pl. mindenre eleg. Az en meglatasom szerint pedig 1-2 jatek nem indok arra hogy masik kartyat vegyek. Jok azok az 1070/80-ak de meg nincs eleg jatek amivel ezt le kene valtanom :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#41033) füles_ válasza nubreed (#41031) üzenetére


füles_
őstag

Ezt a 85%-ot honnan szeded? :DD
Jó lesz az 70-nek.

(#41034) nubreed válasza füles_ (#41033) üzenetére


nubreed
veterán

Jó akkor 70. :) Hasra ütöttem, de akkor is a piac sokkal nagyobb része.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41035) Raggie válasza weri (#41032) üzenetére


Raggie
őstag

Dettó ezt érzem.
Én mindenképpen megvárom a Vega-t, majd akkor meglátom érdemes lesz-e váltanom feljebb.
De ameddig csak lehet nem fogok Nvidia-t venni... :)

Clint Eastwood FTW

(#41036) weri válasza Raggie (#41035) üzenetére


weri
senior tag

Nekem mindegy melyik gyartot veszem, en csak csupan a teljesitmeny es a ma elkeszult jatekokat nezem amivel jatszok / jatszanek. :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#41037) Dr. Romano válasza Bélaaaa (#41027) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én kb 8 évnyi Nvidiáskodás után jöttem vissza a piros csapathoz az R9 290X személyében (legutolsó még ATi kártyám egy X1950Pro-volt ami akkoriban is komoly cuccos volt)
Ez viszont nagyon durva kártya teljes mértékben megéri a pénzét. :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41038) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Újra húztam a win-t a gépen és amd driver telepítés közben jön egy fekete kép majd kék alapon szétcsúszik és restart. A legújabb és egyel régebbi driverrel is próbáltam.

Ötlet esetleg? :F

(#41039) energy4ever válasza Daffchy (#41038) üzenetére


energy4ever
addikt

A VGA-d gyartojanak honlapjan a kartyadnal levo letoltheto drivert rakd fel. Az garantaltan tesztelt verzio!
Ha nem megy, akkor szedd le az AMD driver cleanert(ha jol tudom ez a neve), majd kezzel is torold az AMD mappakat C gyokere, illetve program files.
Elvileg sikeruelnie kellene. :K

(#41040) Daffchy válasza energy4ever (#41039) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszi, de ezeket már végig próbáltam.

Egyetlen dolog oldotta meg, újra raktam a win-t... :U

Nem tudom mi lehetett vele, sosem tapasztaltam még ilyet.
Az illesztőprogramnál volt valami galiba, ott adta meg magát.

A lényeg, hogy már jó! :R

(#41041) juve600


juve600
nagyúr

üdv

MSI R9 390X -ről tapasztalat ?
sima R9 390-em már volt belőle és az jófajta volt

:R

(#41042) Highground


Highground
aktív tag

Üdv!

Egy Corsair TX750-es táppal van egyáltalán esély egy CF 390-re? FX 8350-em van mellette gyári beállításon, valamint egy ASUS m5a99fx pro r2.0 lapom hozzá. A ház egy jól szellőző Fractal Design Arc Midi R2 (4db 14 centis Pure Wings ventivel). 4K gamingre lenne. Ezért gondolkozok 2db 390-esen és nem egy drágább 1 kártyás megoldáson :/ Sajnos ennyi a keret rá (használt 390-es 50 körül van). :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#41043) energy4ever válasza Highground (#41042) üzenetére


energy4ever
addikt

Cserelni kellene a tapot, 900Watt kell nekik minimum.
750-es tap ahhoz a konfighoz max 2db 250Wattos kartyahoz lenne eleg, 2db 375Wattos mar nagyon sok lenne oda.

(#41044) Habugi válasza energy4ever (#41043) üzenetére


Habugi
addikt

Viszonylag könnyen és gyorsan vissza lehet fogni a fogyasztást 220W környékére gyári órajel mellett, teljesítmény vesztés nélkül. Ettől persze még pl OC FX mellé a két alulfesz 390 határeset lenne annak a 750-es tápnak de közel sem lehetetlen.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41045) Raggie válasza Highground (#41042) üzenetére


Raggie
őstag

Szűkösen férne bele, és 4K-hoz nem ajánlanám. Nem kapnád meg azt az élményt, mint amire vársz. A két kártyás rendszer használhatósága manapság kritikán aluli...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41046) Highground


Highground
aktív tag

Köszönöm srácok! Elnapolva! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#41047) Habugi


Habugi
addikt

Mivel kezdem elveszteni a birka türelmemet rákérdeznék, van már bármilyen 3rd party softver amivel ReLive fentléte/megléte mellett lehet alul ill. túlfeszelni a 390/390X szériát?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41048) Cifu válasza Habugi (#41047) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is folyamatosan nézegetem a Guru3D fórumait, de úgy tudom nincs. Elég frusztráló helyzet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41049) Raggie válasza Habugi (#41047) üzenetére


Raggie
őstag

Én a 290-em szeretném továbbra is AB-vel kezelni friss driverrel, de én sem találtam biztos információt arról hogy bármilyen formában működne... :(

Clint Eastwood FTW

(#41050) Habugi válasza Cifu (#41048) üzenetére


Habugi
addikt

& Raggie:

Azért így fél év távlatából csak azért nem kezdek el dühöngeni miatta mert ez már sokkal inkább nevetséges.. :DDD :W

Ez már pont annyi idő ami eltelt, hogy lassan el lehet kezdeni szándékosságot felfedezni a dologban, AMD-nek mostanság jól jön minden kicsi extra bevétel, van már Polaris egy ideje ami kevesebbet eszik és kb ennyi, jó pár játékban még lassabbak ezeknél, nem rég jött ki az 500as széria, pepitában ugyan ez rájuk húzható azzal a kitéttel, hogy az órajel sajtolás okán szerintem azok már esznek annyit mint a belőtt 390X-em.. ;]

Mit akarok ezzel mondani..?
Nos igen.., olyan mintha abban bíznának HOGY, pedig qrvára DEHOGY.. :((
.."Mert hülye azért nem vagyok.." szól az a bizonyos szlogen ugye..
Eleve azt sem értem a Crimson után miért babráltak bele újra a PowerTune profilokba a ReLive-al, ezen felül is annak ténye hogy egyik 3rd party OC softver gyártó sem állt elő semmivel.., na mindegy. Unom! :U :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.