Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) ( V )


( V )
veterán

no én meg most "gyárira" visszavettem a frekiket:

eddig bírt 2 óra Borderlands TPS-t és 1 óra BF3-at black screen nélkül (kopp kopp)

ezzel együtt azért még érdemes vissza vinni gariba? elvégre mégiscsak "OC edition", vagy ilyennel nem foglalkoznak?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#20002) odorgg válasza ( V ) (#20001) üzenetére


odorgg
addikt

Persze, mehet gariba. Mivel te az emelt órajeles kártyáért fizettél. A refhez képest emelt gyári órajeleket, mindenképp bírnia kell.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#20003) ( V ) válasza odorgg (#20002) üzenetére


( V )
veterán

na és ráadásul korán szóltam, BF3 alatt előbb szétesett a kép tarkabarka mozaikra majd fekete függöny...
ok akkor holnap csomagolom.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#20005) flash- válasza daveoff (#19823) üzenetére


flash-
veterán

Ez a fajta Sapphire Tri x az ajánlott?
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20006) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok,

Ha visszaviszem Gariba az Asus kartyat akkor leadaskor mit mondjak?
H piros a kepernyo meg ujraindul jateknal ? :)
Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20007) Prosector válasza flash- (#20005) üzenetére


Prosector
addikt

Nekem ilyen van marcius óta, semmi gond nincs vele.

(#20008) fatal1ty1984 válasza GRaul (#20006) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Piros kepernyot nekem 7970nel dobott rosszul beallitott proci vagy ram miatt.

(#20009) GRaul válasza fatal1ty1984 (#20008) üzenetére


GRaul
őstag

Visszavettem a Corsair Vengeance ramokat 1333ra es igy most eddig ugy tunik jo :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20010) Anubris


Anubris
őstag

Elstartoltak a 8gb változatok, egyelőre Sapphire, Powercolor, MSI. Mindegyiken van backplate. 380 font gyártótól függetlenül, sajnos itthon még nem kapható. Az eddigi tesztek alapján előnyt nem igen jelent, 4K-ra egy darab nem elég, de szerintem CF-ben már lenne értelme, kérdés viszont mennyire működik AMD oldalon a CF?
Nekem semmi tapasztalatom nincs ez ügyben.

(#20012) HSM válasza ALONSO11 (#20011) üzenetére


HSM
félisten

Hibás példányok bármiből előfordulhatnak. A BS vagy blackscreen sokmindentől lehet... Olyan, mint amikor annyit látsz csak, hogy valaki fekszik a járda közepén. De fogalmad nem lehet róla, hogy leütötték, megbotlott, vagy csak részeg....
Ezeknél a kártyáknál így jön elő sokminden, ha nem bírja a (gyári)tuningot (ugyanezt csinálta ilyenkor a 280x amúgy), ugyanez van, ha nem jó valami energiatakarékosság, tehát hibás a kártya, lehet kompatibilitási okokból, lehet akkor ha valamit rosszul állít egy tuningprogram, lehet elégtelen hűtés/táp miatt is, mind mind BS-el végződik.

A 970 topikban hiába keresgélsz, ott persze kevesebb a találat így pár hét után, mint egy egyéves topikban. :W
Ahhoz képest ha megnézed, milyen tömegekben vitték vissza "coil whine" miatt, fogsz lesni...

(#20013) gainwardgs válasza ALONSO11 (#20011) üzenetére


gainwardgs
addikt

Vegyél egy 970-et jobban jársz vele mint a sima 290-el szerintem

(#20014) Malibutomi válasza ALONSO11 (#20011) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem kivánnék belefolyni, de a 970 is 100.000Ft-os kártya, és ahogy olvasok pár ember már nem is egyet küldött vissza a sípoló tekercsek miatt. Plusz annál is van nem black hanem grey screen némelyiknél ahogy olvasgatom.

(#20016) lowzor válasza Malibutomi (#20014) üzenetére


lowzor
veterán

Bármelyik gyártónál előfordulhat. Nekem pl ez az Asus az első GCN kártyám, aminél nincs Coil Whine.

(#20017) Malibutomi válasza ALONSO11 (#20015) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából nekem 3 kártyából nulla volt a problémás.
Plusz bármit választasz, van 14 napod próbálgatni, addig elállhatsz tőle.

(#20018) daveoff válasza ALONSO11 (#20015) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem 8-9 kártyából (pontosan már nem is tudom hány ilyen kártyám volt) egyiknél sem jelentkezett semmilyen probléma, most akkor mi van?! A hibák döntő többsége user error, vagy kompatibilitási hiba, ezt garantálom neked!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20019) HSM válasza ALONSO11 (#20015) üzenetére


HSM
félisten

Nekem fél év alatt egyszer volt BS-em, amikor 1100-ra húztam a +50mv-ja nélkül. :C
Mondom, kompatibilitási gondok mindig is voltak/lesznek, ahogy hibás kártyák is. Ezért van a garancia.
Az árnak semmiköze a minőséghez. Aminél megfizettetik veled a minőséget, az pl. a 290 Vapor-X, ami mindig is kb 20%-al drágább volt a Tri-X-nél. A komolyabb hűtésnek, VRM-nek, jobb ventiknek, a kifejlesztésnek, gyártatásnak azért van komoly költségvonzata, de nyilván emiatt tud a többinél jobb lenni. A Tri-X könnyen tud olcsóbb lenni, hiszen a referencianyák-ot használja, arra csak egy másik hűtőt kellett tenni (tervezni) és kész is. Az is teljesen jóminőségű úgy amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#20020) #16729600


#16729600
törölt tag

Az utóbbi időben 2X BS-em,még a bios ig se jutottam el.Ráadásul fogalmam sincs mitől indult el egy idő múlva és adott képet ( MSI 290X ) Az előző 280X csak red screent produkált,azt is csak bf4 multi alatt,de legalább miután újra indult volt kép.Egyetértek az előttem szólóval,hogy bekaphatják, egy 100 ropis kártyánál nem tolerálhatóak ezek a hibák. ) a házimozi erőlködőre kötésnél terheletlenül pattogásos hangzavart meg már soha nem fogják kijavítani a driverben.Ezért is bekaphatják AMD részről :)

[ Szerkesztve ]

(#20024) HSM válasza #16729600 (#20020) üzenetére


HSM
félisten

Miért vagy benne biztos, hogy a VGA csinálja? Ez a nem ad képet indulásnál tipikusan nem VGA hiba szokott lenni, mégha amit látsz az BS is. :DDD

A HDMI-n pattogó hang az tényleg gáz, kérdés, az erőlködő sara-e, vagy a VGA-é. Tudom, hogy jóféle erősítőd van, de azért nem tenném rá a fejem, minek lenne a dolga a szabvány szerint ezt az energiatakarékos meg nem hajtott állapotot pattogás nélkül kezelni, az erősítőnek, vagy a VGA-nak....

(#20025) #16729600 válasza HSM (#20024) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az hogy játék közben elmegy a kép és utána reset után sincs,még bios ig se jut el az tipikusan milyen hiba?Illetve a 280X nél a RS az milyen hiba? :) A régebbi 1.5-2 éves drivereknél nincs hanghiba,ráadásul úgy egy éve az AMD is elismerte a hanghiba létét és közölték,hogy ' dolgoznak rajta.Az már más kérdés,hogy eddig nem sikerült a javítási művelet :)

(#20026) odorgg válasza ALONSO11 (#20011) üzenetére


odorgg
addikt

Fórumba többnyire az írogat, akinek valami problémája van, ezért a találati arány nem meglepő a 20000hsz tekintetében.
100000Ft-ért NV-ből is ki foghatsz szart, meg ebből is. Ha teljesen hibamentesre kellene tesztelni a gyártóknak a hardvereket, akkor kb megfizethetetlenek lennének, annyira megugrana az elő állítási költség. Pont ezért van a garancia, mert tudják, hogy a tömeg gyártás vele járója a nagy selejt arány. Aminek nagy része kiesik a gyárban, de az egyszerű, és gyors, teszt folyamatoknak köszönhetően, csak a teljesen hibás termékek buknak ki, míg az ilyen "lappangó" nem azonnal jelentkező hibák, simán átjutnak a tesztelési folyamaton. Ezek tömeg cikkek, több milliót gyártanak le belőlük néhány hónap alatt. Azért kapod a garit, hogy élj vele ha probléma van.

(I)Nem gondolod komolyan hogy több mint 100.000forint sorsát majd a szerencsére bízom.
Nem tudok tolerálni 100.000forintos terméknek vagy vagy hibát.(/I)

BS egy garanciális probléma, nem kell neked ezen semmit sem tolerálni, vissza kell vinni oda, ahol vetted, és intézik a dolgot.

Persze nyugodtan vegyél 970-et, mert amelyik nem hibás, az remek VGA, de ez a 290-el sincs más képp.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#20027) HSM válasza #16729600 (#20025) üzenetére


HSM
félisten

"Az hogy játék közben elmegy a kép és utána reset után sincs,még bios ig se jut el az tipikusan milyen hiba?"
Alaplap, proci, tuning, táp, vga. Valamelyik. ;) A RS szintén, bár ott a táp kiesik, az olyat nem szokott.

Anniyból furcsa dolog nekem ez a "hanghiba", hogy elméletileg, ha adsz rá egy 0 hangerejű hangot lejátszásra, akkor nem csinálja, tehát ez valami energiatakarékos csoda, ami kikapcsolja a HDMI hangsávját, amikor nincs használatban. Mind1, szval fura hogy pattog.

Azt amúgy előzőleg nem írtad, hogy a játék után nem jutsz a BIOS-ig, csak hogy nem jutsz a BIOS-ig. ;]

(#20028) m0h0senator válasza odorgg (#20026) üzenetére


m0h0senator
őstag

+1

ALONSO11: ez van sajnos ebbe bele kell törődni. És igen ahogy odorgg is írta garanciában kapsz egy újat.

Én nyáron vettem egy asus 290x oc-t, cseréltem alatta lapot és semmi baja nincs bs-t nem láttam. Persze a hűtését már kiveséztük korábban, hogy mekkora hulladék de jön rá a blokk nem sokára.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#20029) flash- válasza Malibutomi (#20014) üzenetére


flash-
veterán

hmm nézzük csak

GTX 970
nézzünk csak utána mennyire gyakori a hiba?

google:

simán artifacts re rákeresve:
[link]

grey szóval együtt:
[link]

prohardver:

a 6000 hozzászólás közül 1!!! ember említ szürke képernyő hibát 1 azaz 1db játék esetén(+1 pedig a grey szóval egy Shadow of Mordor nevű játéknál az átvezető videóknál):
[link]

youtube:
[link]

0 hiba.

ezek és a tapasztalatok alapján mondhatni nincsen gond ezzel a kártyával!

akkor nézzük az ati frontot:

r9 280x:

google:
[link]
Egy rakat találat!!

youtube:
[link]
egy rakat videó

r9 290:
google:
[link]

[link]
a black screen találatra nem gyenge mennyi találat jöt...
vagyis rengeteg rengetegszer előfordul ez a gond a kártyával!

youtube:
[link]

akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20030) HSM válasza flash- (#20029) üzenetére


HSM
félisten

Nézzük már meg azt is, mennyi ideje van a piacon a két termék, amikor a találatok számával jövünk. :W Ez még kuruzslásnak is gyenge, nemhogy statisztikának, már bocsánat. :W
A 280X-nél ismert az artifact dolog a szarul megépített gyártói kártyáknál. Azért ne az Ati-t szidjuk, mert bizonyos gyártók elfelejtik hűteni a ramcsipeket, amik emiatt túlmelegednek. :U A referencia 280X/7970 kb. elpusztíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#20031) brumi1024 válasza flash- (#20029) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez mind tök jó, de én például még nem láttam élőben nem tücsök üzemmódban működő 970-et. Ja és holnap viszem vissza a másodikat, de nem is próbálkozom többel.

(#20033) tailor74 válasza flash- (#20029) üzenetére


tailor74
őstag

Hmm..Szépek, és jók ezek a számadatok, főleg, hogy egy 2 hónapja piacon lévő kártyát hasonlítunk egy 1 éve szereplő másikkal.... :U Ha a találati arányokat felszorzod hattal, akkor kapsz 1 évet, bekalkuláljuk, hogy csökken a hibák száma folyamatosan az idő előre haladtával, hidd el, nem lesz nagy a különbség...

Na és ahogy haverom mondta: "A hűvös nyári estéket idéző tücsök cirpelésről se feledkezzünk el.. 10-ből 8 970 ezt ajánlja..." :K

Általam elismert, józan értékrendű volt 290/X tulajok véleménye alapján elhiszem, hogy jobb a 970, de koránt sem annyira tökéletes, mint az folyamatosan elő van adva... Ezt tudomásul kellene már venni...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#20034) ( V ) válasza daveoff (#20018) üzenetére


( V )
veterán

az ha nem tuningolom csak gyári beállításokkal használom és mégis folyton tolja a BS-t az miért lenne az én hibám? Ill. a konfigom miért nem lenne kompatibilis? :U vagy csak AMD procival hajlandó tökéletesen működni?

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#20035) daneeeeee válasza flash- (#20029) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Hidd el NV sem más:

GTX 780 artifact: google, youtube de bs-es gtx 780-ak is vannak.

Szóval ez így nem érv.A hibák forrása különben főleg abból adódik, hogyvagy már eleve hibás a kártya, vagy driver okozhat még ilyet, de sokszor csak user error.
Ez a három meg teljesen független attól, hogy most AMD-d van vagy Nvidiád.

(#20036) Cole86 válasza tailor74 (#20033) üzenetére


Cole86
senior tag

Háhá... + 10ből 8 970es ezt ajánlja ..." ez mekkora volt! :DDD :C :C

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#20037) flash- válasza daneeeeee (#20035) üzenetére


flash-
veterán

ez az user error akkor mit jelent a gyakorlatba?:)

nagyon nem tud egy felhasználó befolyásolni egy hw hibát,hacsak nem kapcsolja le a hűtést, vagy tuningolja szét a gépet..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20038) torma1981 válasza HSM (#20024) üzenetére


torma1981
veterán

Sajnos ez a pattogás nálam is megvolt. :-( Ati drivet hiba. Nvidia kártyával jó. Még az alaplapival sincd baj.

(#20039) ( V ) válasza odorgg (#20026) üzenetére


( V )
veterán

BS egy garanciális probléma, nem kell neked ezen semmit sem tolerálni, vissza kell vinni oda, ahol vetted, és intézik a dolgot.

nálam is pont ez történik most :K

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#20040) deadwing válasza HSM (#20030) üzenetére


deadwing
addikt

-ezt inkább kimoderáltam magamnak-
Az offos mondataiddal pedig maximálisan egyetértek. :)

(#20037) flash-: nem megfelelő minőségű alkatrészek használata, kis táp, több ágas táp, ami 1 ágon nem tud eleget, instabil proci tuning és/vagy rossz alaplapi VRM hűtés, összevissza hackelt/ősrégi oprendszer, tuning programok nem megfelelő használata, driver telepítés rosszul, ilyenek. Lehetne még sorolni.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#20041) Televan74


Televan74
nagyúr

MSI R9 290X 8GB! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20042) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Hali.
A 290x nek érdemes xeon procit adni alá?
E5-1620 elvileg egy i7 nek felelne meg és pci-e3-at is tudná...
Most 3570k van.

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#20043) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

én ahogy néztem bs hiba a vram alacsony fesz miatt van.én pl tegnap rátoltam a vaporra egy trix biost ami 1000/1300 és gpuz szerint ugyanannyi feszt kap a kárty mint az 1030/1400-as biossal viszont hiba nélkül megy azota.viszont ahogy 1400-ra felrakom a vram-ot és nyomok egy apply gombot azonnal bs.ez kb ugyanaz a hiba lesz mint anno volt a 7970 lighting-okkal.kellene egy bios editor amivel lehetne egy picit több feszt adni a ramoknak és megszünne a hiba.viszont igy cseréltetem énis.mert oc kártyánál az a minimum,hogy a gyári adatokat tudja és akkor még nemis kér sokat az ember a gyártotol de igy akkor mind1 lenne ha megvenné az ember az olcsobb trix-et és örül.
vasárnap azért még felrakok egy win7-et,nehogy a 8 miatt problémázzon a kártya,de a dobozo viszont 8 és 8.1 kompatibilitás is felvan tüntetve :D

[ Szerkesztve ]

(#20044) Pacy válasza fatal1ty1984 (#20043) üzenetére


Pacy
aktív tag

Hogyan működik a bios csere ezeknél a kártyáknál? Kérlek írd le ide vagy privátban! Thx

(#20045) daveoff válasza ( V ) (#20034) üzenetére


daveoff
veterán

Azt nem mondtam, hogy nincsenek valóban hibás példányok. Arra az általánosításra reagáltam, ami szerint a kártyák nagy része gyári hibás....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#20046) Malibutomi válasza fatal1ty1984 (#20043) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az van hogy pl. a lightningnál összefügg a VRAM elérhető órajele a gpu fesszel is. Nem tudom másik kártyákon is így van-e, itt írtam anno: [link]

"Mondom nekem +25mV-al vagyis 1.15-1.16V-on megy 1100-on a GPU, ott 1450-en megy a memória. Ha felrakom 1500-ra, csikoz egy kettőt, és püff elmegy a kép.
1150-en 1.2V körül simán megy 1550-es memória, de ha 1650-re teszem eldobja magát.
Viszont 1200-on 1.25V körül már simán megy 1650-en is a memória."

(#20044) Pacy

ATIWinFlash Tutorial

[ Szerkesztve ]

(#20047) Pacy válasza Malibutomi (#20046) üzenetére


Pacy
aktív tag

Megmondom őszintén félek egy picit az ilyesfajta műveletektől. Remélem normális cserekártyát adnak és nem kell ilyen módszerhez folyamodnom. :U Nem tudom hogy lehet elrontani, nekem tuti sikerülne.

(#20048) lowzor válasza Pacy (#20047) üzenetére


lowzor
veterán

Egyszerű ez...
Bebootolsz DOS alól egy pendrive-ról és beírsz 1 kódot.
Elcseszni pláne nem lehet, mert bios kapcsolós a kártya, de amúgy sem, ha megvan a gyári BIOS-od.
Segítek priviben, ha akarod.

(#20049) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Érdemes a 290(1100/1300) alatti i7 4970K-t komolyabban cibálni? Ha jól értem a működését, akkor 4.4-re boostolja magát alapból. :DDD

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#20050) m0h0senator válasza Sontir Fel (#20049) üzenetére


m0h0senator
őstag

Szvsz bőven elég. :))

An odyssey through the realm of consciousness.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.