Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) mpierre válasza Cifu (#43000) üzenetére


mpierre
veterán

Idle 1.1-ben megy. Ha kérdőjelre kattintasz majd elindítod a render tesztet, akkor átvált 3.0-ra. (Ha minden rendben a karival.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43002) Hafy75 válasza mpierre (#43001) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Igen, ez így is történt. Találtam egy fórumot, ahol ezt ajánlották és bejött:

"So I turned everything off - pulled the GPU / sound card and Battery Let the pc sit for awhile and used the rear cmos reset button.

re-installed the hw started it up and the GPU is @ PCI-E 3.0 x16."

Na!!!

(#43003) Dr. Romano válasza inferno88 (#42989) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az én 290X-em egész jól bírja még, bár tény hogy minden kímélő/fogyasztó trükköt bevetek amit lehet (1100mv + Radeon Chill + vsync)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43004) Tomko78


Tomko78
őstag

Kicsit az utóbbi időben melegedett a vgaCod WW2 alatt 75-80 fok is volt 70 % venti mellett , na most elhatároztam szét szedem , megnézem a pasztát 2015 -en vettema vgat , erre ez fogadott a paszta darabokban jött le róla , volt egy kis Cooler master pasztám bekentem vele de most rendeltem hozzá Artic cooling MX4 -et , most meg 50 % ventivel 65 fok örül megy :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#43005) Dr. Romano válasza Tomko78 (#43004) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mindjárt jobb. Kb nálam is hasonló értékekkel megy :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43006) Tomko78 válasza Dr. Romano (#43005) üzenetére


Tomko78
őstag

Gyanús volt , hogy játék után , a vga hőcsövek éppen hogy csak langyosak voltak majdnem hideg ne mondom Béláim itt valami nem stimmel , egy életem egy halálom szétszedem :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#43007) Johni5 válasza Hafy75 (#42999) üzenetére


Johni5
őstag

VGA ki,VGA vissza,aztán teszt megint.

(#43008) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Helló mindenki.
A segítségeteket szeretném kérni egy Asus R9 390 STRIX videókarival kapcsolatban. 100% ventivel játékok alatt maximumon leterhelve 94 fokon stagnál állandóan. Ez normális vagy újra kellene pasztázni esetleg hogy lehet lehűteni van rá valami megoldás? Székesfehérváron hová lehetne elvinni újrapasztáztatni? Illetve sokan itt tuningoltatok illetve a feszekkel is játszottatok, lehetséges ezt bios formában a videókarira égetni, hogy ne kelljen program hozzá alapból hozza az adott értékeket? Régen volt ilyen azt hiszem 5770 illetve r9 280- nál is.
Előre is köszönöm a segítségeket.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43009) Tomko78 válasza pengegyerek (#43008) üzenetére


Tomko78
őstag

fentebb pár hsz írtam nekem is elkezdet melegedni a vga újra pasztáztam azóta drasztikusan vissza esett a hőfok ;)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#43010) Baryka007 válasza pengegyerek (#43008) üzenetére


Baryka007
őstag

Üdv, lehetséges igen... Újra kell írni a BIOS-át neki. Ezen felül ki kell prolni a hűtőjét, MX4 el vagy mégjobb pasztával újra pasztázni, igény esetén gappedelni is. És az újraírt bios.-ban kicsit extrémebb Fan Profilet adni neki, valamint kis alulfeszelést. És kész ;) Nekem Sapphireban van olyanom mint neked... Zárt gépházban 68-73 fok között eljátszik magával. Az írt módosításokkal persze ... :))

(#43011) Dr. Romano válasza Baryka007 (#43010) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálad a GPU mekkora feszen megy?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43012) Baryka007 válasza Dr. Romano (#43011) üzenetére


Baryka007
őstag

1,210v @ 1ghz

-7% PWR Limittel.

(#43013) pengegyerek válasza Baryka007 (#43010) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Olyan kész biost a vidikarihoz tudnék valahonnan letölteni? Illetve mivel írtad a biost? Na meg a szétszedése amitől én tartok, még sosem pasztáztam videókártyát....

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43014) Cifu válasza pengegyerek (#43013) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de ha a szétszedéstől félsz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet a bios átírással foglalkozni. :)

Amúgy a szétszedésről sok videót találni a neten, még ha az adott hűtésről esetleg nem is, a lényeg azonos mindegyiknél. Leszereli az ember a hűtést, letakarítja a régi hővezető paszta maradványait, újrapasztázza és kész. A gond max. a gap-padokkal lehet, de ha abból is van tartalék, akkor az is megoldható kis ügyeskedéssel.

Nem mondom, hogy az elsőnél nem aggódtam én is túl a dolgot (ezer éve...), de első nélkül nincs második. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43015) Baryka007 válasza pengegyerek (#43013) üzenetére


Baryka007
őstag

Kész biost nem kell letöltened, GPU Z vel letöltöd a jelenlegi BIOS-odat majd RBE (Radeon Bios Editor ) -al meg átállítod ( át programozod ) majd ATI Winflashel vissza flasheled.

Ha komolyabban érdekel, akkor adok ide linket is, hogy melyik progikkal csináltam én anno a Hawaii GPU-s karikkal ezt.

(#43016) pengegyerek válasza Baryka007 (#43015) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Érdekelne mindenképpen köszönöm :D Illetve a beállításokban is tudnál nekem segíteni?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43017) pengegyerek válasza Cifu (#43014) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Hát mindenképpen szeretném megpróbálni csak na para gép vagyok xD

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43018) Baryka007 válasza pengegyerek (#43016) üzenetére


Baryka007
őstag

Én R9 290 eshez használtam de Hawaii GPU kódnevű kártyákhoz szerintem jó!

Mielőtt neki állsz a dolognak, nézd meg hogy a kártyádon van e BIOS kapcsoló ( ezt ott találod ahol a régebbi AMD kártyákon a CrossfireX csatlakozó van. egy kis fekete pöcköt keress ami 2 állásban kapcsolhat ) az alábbi képen ez látható is!

Ha van ilyened, akkor állítsd a 2 es állásba!

Miután ez megvan, töltsd le a GPU-Z nevű programot, lehetőleg a legújabbat. Majd ott a BIOS verzió melletti sorban találsz 1 gombot, azzal letudod tölteni a BIOS-odat. Ha letöltötted nevezd el mondjuk R9390_Default.rom .-nak

Ez off, ha akarsz feszültséggel is játszani.
-
MSI Afterburnert telepítsd fel, és szépen kezdd el lefelé húzogatni ( ezt most nem írom le hogyan kell ) a feszültséget addig amíg még Furmark alatt stabil a kártya... Ha kapsz kékhalált, akkor ahhoz adj hozzá +5mv ot és az lesz kb a mindenkori stabil feszültséged... nekem R9 290 nél 975mv a gyári feszültség GPU Z-t közben indítsd el menj át a Sensor fülre és VDDC nél látod a kártya pontos feszültségét. Ha stabil a kártya, akkor azt írd fel valahová magadnak, vagy jegyezd meg hogy mennyi volt ! Erre még visszatérünk!
-

Ha ezzel megvagy, akkor csomagold ki a tőlem letöltött fájlt. És indítsd el a HawaiiBiosReader_x64 programot Rendszergazda módban! (Ez fontos). Majd tallózd be neki a BIOS.-fájlt (Az Open file gombbal) Ezután menj át a FAN profileba, ott látni fogsz olyanokat hogy Temp Target 1-2- és 3... Ezeket én 50-65-75 re állítottam a sajátomnál. Utána Fan Speed 1-2-3 ott azokat az értékeket tudod megadni % os arányban, hogy az előző Temp targeteknél hány % .-ot forogjon a ventilátor a VGA.-n. Ezeket 20-55-100 ra állítottam a sajátoménál.

(Ez innentől csak a feszültség állítás)
Noh ha akarsz feszültséggel is játszani, akkor PowerPlay fülön a GPU Freq. Table.-nél az utolsó Statenél ami fel van írva neked a dpm nél. a Valueban látod a GPU-d órajelét, ugyan ebben a sorban a legutolsó szám a "vol" oszlopban ami van azt jegyezd meg. És menj át a Limit tables fülre. Ott ugyan azt a dpm számot, és vol számot kikeresed ( legalsó lesz ahogy a GPU Freq tablenél is a legalsó volt ) Oda ha 975mV a gyári feszültsége a GPU.-dnak az lesz beírva hogy 975000... Ezt a számod ha pl 965mV on ment a kártyád, akkor értelemszerűen írd át 965000 .-re

Noh ha mindennel végeztél, akkor nyomd meg a Save filet, és ha lehet egy teljesen ÚJ fájlba mentsd el ezt a cuccot!

Ezután megnyitod a másik programot RENDSZERGAZDA módban! Ami így van elnevezve amdvbflashWin Ez elég sokáig tart amíg elindul, lehet hogy közben akadni fog az egér is meg ilyen apróságok fognak történni. De ha megnyilt, akkor katt a Load Image gombra ( ide tallózd be az elmentett új bios-odat ) majd ezután katt a Porgram gombra. És már nincs más dolgod, csak várni amíg elkészül. Ezután indítsd újra a gépet! Eleinte nem fogja felismerni a kártyát a géped, mert azt hiszi új videókártya van berakva. Szóval lehet, hogy kétszer kell újraindítani ! Vagy egy driver reinstall legrosszabb esetben.

Ha ez megvolt, akkor végeztél ! Voilá !

Jah és mégvalami, ha elrontottad valahol, akkor kapcsold ki a géped BIOS kapcsolót húzd vissza az 1.-es állásába. Indítsd el a gépet, ha felállt a windows menet közben rakd át megint 2.-es állásra. És rakd rá az elmentett gyári ROMODAT. És ha gondolod elkezdhetsz vele játszani megint. :C Bár nem hiszem, hogy ellesz rontva, ha csak nem kapsz áramszünetet vagy ilyesmit.

Link a programokhoz! (GPU Z és MSI Afterburner nincs benne !

(#43019) pengegyerek válasza Baryka007 (#43018) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

WOW :C :R
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást most hétvégén mindenképpen pasztázom és ezt is megcsinálom aztán majd írok a végeredményről :D

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43020) zolee0307


zolee0307
őstag

Létezik, hogy minden előjel nélkül meghal egy r9 390? Netezés közben (meg ment a win frissítés) egyszer csak elment a kép. Újraindítás után csak a win logó-ig jutok, onnan megint fekete képernyő, a monitor viszont kap jelet. IGP-re átváltva a bejött win, de lefagyott. Megpróbáltam újratelepíteni a wint, IGP-vel rendben ment minden, utána megpróbáltam dVGA-val, letiltott IGP mellett, de a telepítés során mikor szerintem leszed vga drivert a win (jobb felbontásra vált a kép), megint elment a kép és csak újraindul folyamatosan a gép.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43021) Cifu válasza zolee0307 (#43020) üzenetére


Cifu
nagyúr

Létezni létezik. A leírásod alapján esetleg lehet, hogy tényleg csak driver probléma, esetleg csökkentett módban egy régebbi drivert meg lehet próbálni felrakni, hátha...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43022) zolee0307 válasza Cifu (#43021) üzenetére


zolee0307
őstag

Az a baj, hogy jelenleg nincs feltelepítve a win, szóval csökkentet mód nem játszik. Gondolom telepítéskor a win jóval régebbi drivert pakol fel, úgyhogy szerintem mindegy mikori a driver, egyből megfő a vga, ahogy drivert kap. A win telepítő is júliusi, szóval ezzel sem kellene, hogy gond legyen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43023) Cifu válasza zolee0307 (#43022) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valami Linux Live rendszer USB-ről, vagy valami hasonló? Amivel meg lehetne nézni a hőfokokat a GPU-n.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43024) pengegyerek válasza pengegyerek (#43019) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Nos a pasztázás megvolt végre bár majdnem mini strókot kaptam egyszer kétszer de nyertem 14 fokot vele :D Sajnos időm nem volt a biosra is de igyekszem azt is bepótolni, eddig csak próbálgattam az órajeleket meg hogy mennyivel tudom csökkenteni a feszkókat.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#43025) Baryka007 válasza pengegyerek (#43024) üzenetére


Baryka007
őstag

Az a 14 fok is szép! Egy jól szellőző gépház, egységes ventilátorokkal minden be és kijáratnál még sokat tud segíteni ! A statikus nyomás így egyenlő ha ugyan olyan ventilátorokat teszel be, ugyan annyi lesz a szívó, mint a toló ereje az egész szellőzésnek, ezzel is lehet még sokat nyerni ;)

Majd írj, hogy hogy ment a BIOS-vagy ha gond van közben!

(#43026) Dr. Romano válasza Baryka007 (#43025) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Főleg ha úgy 14 fok hogy közben a venti fordulatszáma is csökkent.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43027) Baryka007 válasza pengegyerek (#43024) üzenetére


Baryka007
őstag

Beraktam a kártyát megnézni most milyen, bár jelenleg eladó jelezném annak akinek kéne!

2 Perc furmark után is csak 63 fok, persze egy kis csalással, fix 100% os ventivel ment... De furmark az furmark :K Szóval még mindig teszi a dolgát :B


[ Szerkesztve ]

(#43028) Dr. Romano válasza Baryka007 (#43027) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nagy csalás az mert a furmark szerint a ventit 122%-on pörög. Ez így nem ér ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43029) zolee0307 válasza Cifu (#43023) üzenetére


zolee0307
őstag

Ahogy vga driver felmegy, elmegy a kép. Mikor csak igp-vel ment a win, akkor a dVGA-t ismeretlen eszközként mutatta az eszközkezelő. Nem szabványos vga-ként.

Egyébként rájöttem, hogy legelőször miért fagyott be a win, mikor átálltam igp-re. Biosban úgy állítottam be, hogy mindkét vga engedélyezve volt. Mikor csak az igp volt engedélyezve, akkor hiba nélkül települt a win.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43030) Baryka007 válasza Dr. Romano (#43028) üzenetére


Baryka007
őstag

A francba, most lebuktam!! Porszívóval szívtam a levegőt el a kártyáról, ezek szerint begyorsította a ventilátorokat 122% ra :DDD

(#43031) Baryka007 válasza zolee0307 (#43029) üzenetére


Baryka007
őstag

Eladtam a 290 esem... Mostantól zöld lettem, remélem nem sokáig... Bár a szelek nem úgy fújnak, mert SLI 1070 van most a gépembe, ezt nem mostanába kell lecserélni úgy érzem. 8GB Vram bőven elég a jövő játékainak, SLI ben meg szintén bőven elég a jövő játékainak a 1070...

Ettől függetlenül, mielőbb váltok AMD re, ha normális áron hoznak single GPU-s karit ami veri a 1070 sli-t :))

(#43032) Dr. Romano válasza Baryka007 (#43031) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az SLI nem sokat ér manapság úgyhogy az egyik 1070-et nyugodtan nekem adhatod. Külön jobban ki tudjuk használni az erejét úgy jobban skálázódik :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43033) Baryka007 válasza Dr. Romano (#43032) üzenetére


Baryka007
őstag

Van igazság abban amit mondasz, de úgy megszerettem őket. Hogy vígasz pénzt kéne hogy adj érte :DDD :DDD

(#43034) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom gépe csinál érdekes dolgokat.
R390x csak a 18.11 es driver-l megy, ha újabbat rak fel telepítés közbe kék halált dob a gép.
A kártya nem melegszik,nem terhelés alatt van a gond,akár több órát is tud játszani hiba nélkül.
A gép szét lett szedve csatlakozók megmozgatva,nemrég komplett lap proci csere friss Windows ugyanez a hiba.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#43035) TeeBee73 válasza zsombor22 (#43034) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szóval, a tavaly novemberi driverrel működik, frissebbel hibát dob?
Szvsz., a GPU környékén lehet valami gebasz.
Teljes cucc lett telepítve, vagy csak a driver?
(Wattman, Lópikula kilőve.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#43036) MILON12


MILON12
tag

Valakit esetleg érdekel itt? Sapphire 390x tri-x 8gb 30ezerért?

(#43037) Seaky válasza HSM (#40048) üzenetére


Seaky
tag

Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásodban hogy a 290x-es kártyádon 390x-es BIOS van. Ennek milyen gyakorlati haszna van? Nem probléma hogy a 390x-ek 8GB-osak voltak a 290x 95%-ban meg 4GB? Ez nem okoz problémát? Hogyan csináltad a BIOS-olást.
[Ebben a poszban] a képeken 290x-t ír a HWiNFO. Ez már a 390x-es bios?
Én most kentem meg Grizzly folyékony fémmel a 290x-emet és egy [MORPHEUS II]-vel fogom behűteni. Előtte is jól teljesített sima hűtőpasztával, remélem jobb lesz fémmel. Majd posztolok róla.
Válaszodat előre is köszönöm!

(#43038) Cifu válasza Seaky (#43037) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt találsz leírást és infókat.

A módosított BIOS fel van készítve a 4GB RAM-ra, tehát ez nem okoz problémát. A "390X BIOS" gyakorlatilag a 290X GPU-t azokon a beállításokon (fesz, freki, power limit) menjen, amiken a 390X alapon futott. Ez effektíve nem más, mint tuning.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43039) HSM válasza Cifu (#43038) üzenetére


HSM
félisten

Nem feltétlen van ez így. :N
Nálam az Asus 290X esetén ami változott, az a memória időzítések, az viszont azért hozott a konyhára azonos órajelek mellett is, emlékeim szerint olyan 5-6%-ot, a limitek pedig nem jelentettek még nálam problémát.

(#43040) digo00


digo00
tag

Sziasztok.Sapphire R9 390X nitrot meddig lehet húzni szerintetek?MSI afterburner programmal lehetséges?

(#43041) Cifu válasza digo00 (#43040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tuning terén az Afterburn nem működik megfelelően a 290/390 kártyákkal. Marad a Radeon driverben lévő Wattman... :(

Egyébként pedig a tuning terén túl sok minden a változó, varázsgömbje senkinek nincs, hogy a te adott kártyád mennyire tuningbarát. Ha a keresőbe fent beírod, hogy 390X, akkor találhatsz tuning eredményeket. De ezek jó része friss kártyával készült, amelyekben nem volt elöregedve a hőátadó paszta, amelynél még minden friss és feszes volt. Esélyesen azok sem mennének azonos frekin ma, mint mentek 3-4 éve...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43042) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hogy ne csak mindig tuning legyen ;]
A 290X-emnek tovább finomítottam gyári órajelen az étvágyát. Ez szerintetek mennyire jó?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43043) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adot egy MSI R9 390 kártya. A hibajelenség az, hogy 1920x1080 felbontásban játékok alatt összeomlik a rendszer (teljes restart), szinte azonnal a játék vagy pálya betöltése után. Ha kisebb felbontáson használom, ritkán jelentkezik a hiba. Windows reinstall és driver reinstall után is megmarad a jelenség. Leg újabb és régebbi driverekkel is megvan a jelenség. Gépem a következő:
Fractal Design Define R5, GA-970A-UD3P (rev. 2.0), AMD FX-8350 4.2GHz, Alpenföhn Brocken 2, MSI R9 390 Gaming 8G OC, Cooler Master G750M RS750, 4*4GB DDR3 1600MHz RAM, 1.5Tb HDD, AULA Expert Gaming Mouse, Samsung 24" Full HD LED

VGA kártya halódik?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#43044) Cifu válasza fejesg2 (#43043) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól értem csak egy bizonyos játéknál, vagy több különböző játéknál is csak az adott felbontásban jelentkezik a hiba?

Ha csak egy játéknál, és másikaknál nem, akkor inkább a játék körül kéne szétnézni. Ha minden játékban, akkor viszont esélyesen a kártya kezdi megadni magát...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43045) fejesg2 válasza Cifu (#43044) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Bármely játéknál.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#43046) Cifu válasza fejesg2 (#43045) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor esélyesen meghalt a kártyában valami. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43047) Cifu


Cifu
nagyúr

Az elhalálozott R9 290/390 sorozatú kártyák sorához pedig a mai nap az enyém is csatlakozott.

Eddig is volt időről-időre fekete képernyős lefagyás játék közben, de csak esetenként. Gondoltam kihúzom még a következő generációig, hiszen az nVidia Turing már lecsengőben, az RDNA1 egy félresikerült kísérlet rossz driverekkel, és fél éven belül várhatóan jönnek az utódok.

Ma reggel gondoltam játszom egyet a Mechwarrior 5 Mercenairessel, de előtte felrakom akkor már a 19.12.3-es Radeon Drivert. Lehet nem kellett volna. Kétszer is fekete képernyőzött a Mechwarrior 5 egy órán belül (előtte az elmúlt héten egyszer sem...), majd a második után konkrétan fejreállt a windows, de nem kisipari szinten, konkrétan egy egész délelőtt azzal szórakoztam, hogy talpra állítsam, de semmi (rendszer-visszaállítás, csökkentett mód, stb. nem működnek, a rendszer alaphelyzetbe állítás opció is azt írja ki, hogy valami megakadályozta a végrehajtást). Ez az egyik probléma, a másik az, hogy a videókártya azóta nem ad ki videojelet. A hűtőventik felpörögnek, de a rá kötött kijelző sem DVI, sem HDMI csatlakozón keresztül nem kap jelet. Másik gépben is kipróbálva, ugyanez.

Szóval feldobta a pacskert, és innentől végképpen nem ajánlott a sorozat részemről, még ha valaki esetleg gondolkodna is ilyen kártyán, lebeszélném róla... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43048) fejesg2 válasza Cifu (#43047) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Hát ez eléggé lehangoló hír pont a sok szabadidő kezdetével..... Köszönöm a választ. Akkor januárban kutathatok új VGA után. Merry Christmas..... :(((

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#43049) Cifu válasza fejesg2 (#43048) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dettó ugyanez. Végre itthon vagyok január elejéig, tudnék játszani, erre karácsony előtt egy nappal dobja be a törülközőt a kártya... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43050) fejesg2 válasza Cifu (#43049) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Véleményed szerint az utódnak általam kinézett MSI Vega 56 Air Boost 8Gb jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.