Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) MiklosSaS válasza Prosector (#27998) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mertem Vantage-ban, ha geprol leszek linkelem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28002) Laja333 válasza haerer (#27999) üzenetére


Laja333
őstag

Nekem 8350 hajtja a 290x-et. 4.6 GHZ-en sem képes kellőképpen aládolgozni. Állandóan proci limitbe ütközök. Kivéve ez alól a Mantle supportos játékok. De pl GTA V-ben nem nagyon láttam még, hogy 60% fölé menne a gpu kihasználás. Talán épületen belül, nem zavaró, mert így is van 55-60 fps mindenhol. De azért na. :) Tervezem cserélni 4790kra. Zen-ig mindenképp.

(#28003) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Van valami uj driver? Valaki tesztelte?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28004) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Van olyan 290/290x ahol a hűtés hasonló mint a 7970 dual-x kártyáé? Gondolok itt arra, hogy a hőcsöves bordát eltávolítva a ramokat, ram vrm-et egy lemez borítja?
Univerzális blokkot tennék rá és egy vrm blokkot, így a ramot takaró lemezt kellene csak hűteni, vagy bordázni.

(#28005) CsonkaImo válasza MiklosSaS (#28003) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nincs új driver a hivatalos oldalon.

(#28006) Szpisti válasza haerer (#27999) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát annyi, hogy a 290X-em ezzel az FX8150-el 7900pontot kap a 3DMark FireStrike-ban, egy jobb Intellel pedig legalább 10ezret kapna, persze ezt tuning nélkül értem.

(#28007) odorgg válasza szacsee (#28004) üzenetére


odorgg
addikt

Lightning:

Kb ez az egyetlen. Nem véletlen ref hűtésből csináltam én sem:

Persze macerásabb, de pár perc sütéssel el távolíható a GPU borda a nyák bordáról ;]

Mondjuk én kompaktal tolom, de gondolom valami ilyemsi a cél:

Ha esetleg még egy hátsó VRM blokkot be tudsz iktatni, akkor az MSI gaming is jó lehet:

Mintha lett volna neked ilyesmi valamelyik VGA-n, de lehet rosszul emlékszem.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#28008) szacsee válasza odorgg (#28007) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm! :R
Igen most is ez a megoldás van nálam egy 7950-en. Igaz a chipset blokk erejében kételkedtem picit, de felesleges volt. :DDD Házat ne nézd, saját készítésű, igaz félig meddig géppel készült, de célnak megfelel.
Gondolkodtam, hogy mi legyen az utód, még nem akarok váltani, megvárom az új szériát és akkor kiderül melyik alternatíva lesz jobb 380X vs. 290X.
VRM bordát fel tudom dobni bármelyik 290X-re egy közbetéttel, mint ahogy most is van, de ahogy nézem az MSI sem minden ramot fed le telibe, akkor meg mindegy, hogy sünizek vagy sem. Vapor-X macerásabb lenne, bár egy chipset blokkal az is megoldható. Talán a Te féle megoldásod a legpraktikusabb mivel minden ramot lefed és a ram mosfetet is takarja. Max ha a VRM blokkot fel akarom rakni akkor a kondik mellett elvágom a lemezt . Tápcsati fele gondolom VRM-ek kivételével nem kell hűteni semmit sem. :)

(#28009) odorgg válasza szacsee (#28008) üzenetére


odorgg
addikt

Jó cucc, a VRM blokk pláne, mert mindenre fel lehet tenni. Én is belevágnék komolyabb vízbe, csak ne lenne olyan drága.

Gaming cucca kicsit merevít, ha mindent nem is hűt, arra azért jó. 380x 290x ráncfelvarrása lesz, hát kíváncsi leszek hogy sikerül, illetve mivel hűtik, mert arra is elférne egy kompakt víz. Persze lehet hogy úgy lesz megoldva mint a 280x, hogy nem lesz belőle ref, hanem szabad kezet kapnak a gyártók.

Ref a legjobb nyákborda, csak a hűtés többi része utánna kuka. Én aprón vettem donort anno, most az van a Gamingen is.

Ha ilyesmiben gondolkozol, akkor vegyél egy refet, felesleges vaporért, vagy akármelyik egyedi hűtésért többet fizetni. Nekem is csak azért van gaming, mert olcsón sikerült meg venni. Akkor épp olcsóbb volt aprón, mint a refek.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#28010) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha vennék egy Asus 290X DCIIOC-t, aminek PH teszt szerint egészen rendben van a hűtése, csak a VRM fos... és fölébarkácsolnék egy 12cm-es ventit, akkor megérné megvenni? Igazából nem is kéne fölétenni, mert pont a ház oldalában ott van egy ilyen kb a VRM-ek felett.
(Egyéb probléma vele, blackscreen, flickering stb?)

Ez persze csak akkor, ha olcsón sikerülne megvenni.

B terv, Sapphire Tri-X...(105K-ért) Kérdés az, hogy kb mennyire hangos 40%-on a hűtése, ahol szokott dolgozni? Csak Vsync-el használnám...
Vapor-X-et boltokon kívül nem is nagyon láttam, használtam meg beszerezhetetlen kb. Boltban 125K volt legutóbb, de ezt meg már sokallom

Mindenképp legalább 2 év garis érdekelne, úgy hogy ne kelljen szétbarmolni. (Esetleg nagyon olcsón valami használt ref + aftermarket, max 85K-ért)

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#28011) lowzor válasza Ren Hoek (#28010) üzenetére


lowzor
veterán

Ha föléteszed a ventit, akkor jó áron megéri, kb a GPU hő szintjén fogja tartani a VRM-et (80 fok körül). Hűtése elég jó a méretéhez képest, a hangja is. Persze a jó házszellőzés alapfeltétele.

[ Szerkesztve ]

(#28012) -Solt- válasza Ren Hoek (#28010) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia!

Nálam most itt van egy 290X DCII, 105K volt zsír újonnan. A gyári memória órajelen nálam BS van, de 1300MHz-n tökéletesen megy. Visszaküldtem gariba, sem a nagykerben, sem az Iponban nem jött elő a gond (láttam), tehát nálam nem tetszik neki valami...

Amíg vissza nem viszem, tesztelem, de nálam egyáltalán nem meleg a VRM... kb ugyanazokon a hőmérsékleteken ketyeg mint a GPU, azt pedig nem láttam még 80 fok felett még a gyári venti vezérlésen sem. (vsync on, AC, ETS2)

www.smart-bus.hu

(#28013) Ren Hoek válasza -Solt- (#28012) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...de mitől jöhet elő a BS? Vmi alkatrésszel nem fér össze? Win 7/8.1?

Havernál van egy 290 DCII és az övé teljesen rendben van. Ráadásul játék közben sem hallani nagyon, igaz jó szellős a háza.

Ilyen Blackscreen esetben mit lehet csinálni? gari gondolom így nem lehetséges,... csak elállás :/

(#28014) GAbre válasza -Solt- (#28012) üzenetére


GAbre
veterán

99%,h amd-d van néhány kártya am3as vagy 970-es illetve az alatti chipszetű lapokkal produkálja.
Gondolom intellel,vagy fent említett újabb lappal volt próbálva.

Ren Hoek: Biosz frissítés(stock vagy hasonló bios rárakása) memória órajel visszavétele.
Illetve egyéb biosz vagy kártyabeállítás(De azt hiszem,ez nem mindíg jön be)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#28015) Ren Hoek válasza GAbre (#28014) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Köszi!

Látom neked is Tri-X-ed van... Hűtéséről tudnál pár szót mondani? Játék közben VSync mellett mennyire hangos kb? Ahogy YT-n hallottam kb 40%-nál átlagos a zajszint, viszont egyesek panaszkodtak egy kis rezonanciára, amit gumilapokkal oldottak meg (persze ez kevés esetben jön elő)

(#28016) GAbre válasza Ren Hoek (#28015) üzenetére


GAbre
veterán

Ez a trixem nem rezonál szerintem.
Nem hangos,bár hajlamos felpörögni a cpu coolerem,és sztem azt jobban hallom,mint a vgát :D

Avatar

(#28017) Ren Hoek válasza GAbre (#28016) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Thx, ez meggyőző. Milyen VGA topicban is ajánlották. Jobban megéri mint 70 körül egy már alig garis ref összegányolása After hűtővel...

Megvárom mit hoznak a 380(X), gondolom arany áron... aztán beszerzek egyet Tri-X-et

(#28018) -Solt- válasza Ren Hoek (#28013) üzenetére


-Solt-
veterán

Passz... 1350MHz a gyári memória órajel... ezen az értéken nálam BS, másik 2 gépen semmi gond. Ha lehúzom 1300MHz-re az órajelet, akkor tökéletes nálam is. Nekem is szellős házam van, úgyhogy hőmérséklet gondom egyáltalán nincs vele... jobb értékeket produkál, mint a ref 780-m.

(#28014) GAbre: 4770K-m van egy ASUS MAXIMUS VI GENE lapban... azért is akartam Asus VGA-t, mert pont az ilyen szarságok elkerülése végett, én mindig azonos gyártó lapjait, kártyáit párosítottam... soha nem is volt ilyen gondom... ezidáig! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#28019) lowzor válasza -Solt- (#28018) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem csak egyszerűen nem bírta a memória az órajelet, azért BS-elt. 2D-ben (pl böngészés alatt) vagy 3D-ben csinálta? Általában 2D-ben hajlamosak csinálni, mikor ugrál a memória órajele mondjuk böngészés közben. A szervizben lehet, hogy csak játékkal terhelték egyenletesen, azért nem jött elő, vagy nem nézték elég ideig.

(#28020) Ren Hoek:

Kb semmit, még 1-2 FPS-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#28020) Ren Hoek válasza -Solt- (#28018) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez az 50 MHz amúgy mennyit számít? Gondolom 1-2 FPS különbség max...Csak szar érzés gondolom, hogy le kell rántani gyáriról.

(#28021) -Solt- válasza lowzor (#28019) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak a szokásos 2D... Iponban az orrom előtt csinálta a srác, én mondtam mit és hogyan, egyszer sem jött elő. Hazahoztam, bekapcsolás után max 5 percet bír gyári órajelen. Az ilyen X aktákat rühellem, de nagyon. :)

www.smart-bus.hu

(#28022) -Solt- válasza Ren Hoek (#28020) üzenetére


-Solt-
veterán

Semmit... meg is tartanám, mert engem nem zavar, de, ha mondjuk el akarom majd adni, tuti emiatt nehezebb lesz, vagy csak olcsóbban menne el, a magam ellensége meg nem vagyok! :)

Ahhh... bocs a dupláért. :B

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#28023) GAbre válasza -Solt- (#28021) üzenetére


GAbre
veterán

Az érdekes,h intellel csinálja,akitől én vettem még a 290em,illetve anno árult pár ref karit vki.
Azokkal mind kiderült,h intellel jó,amd-vel viszont nem mindíg.
Bár mondjuk vmi régi intellel én is próbáltam,azzal is xar volt!
De nem volt semmi kedvem ide-oda postázni ilyesmiért,mert gondoltam,h megint jó lesz nála intelnél.
Meg 3 répát kidobni se akartam postázgatás miatt.

Avatar

(#28024) Ren Hoek válasza -Solt- (#28021) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak egy kérdés, i7 K mennyire van megrántva? Ha leveszed alapórajelre akkor is csinálja?

(#28025) lowzor válasza -Solt- (#28021) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem sanszosan az iponban is előjött volna előbb-utóbb.
Ki tudja minek van rá kisebb-nagyobb hatása. Gondolok itt a CPU/RAM tuningra.

[ Szerkesztve ]

(#28026) vg válasza -Solt- (#28012) üzenetére


vg
addikt

"A gyári memória órajelen nálam BS van"

Nekem két hete, a kezdetektől van egy ASUS R9290-DC2OC-4GD5, minden alapon, de a kezdetektől random időpontban lefagy fekete képernyővel. Böngészés közben, de akár csak úgy is, ha nem csinálok semmit. Két hétig szaroztam ezzel, számtalanszor feltettem a Win 8.1-et(hozzáteszem legális oem), már adtam volna be garanciára kártyát mikor rátaláltam a youtube-on egy videóra, amiben egyszerűen nem tették fel a catalyst control panel-t és azt a másik új programot aminek most nem jut eszembe a neve, de benne van a telepítőben. Így a kártya nem fagy. Basszus, ma egész nap izzasztottam a gépet, semmi fagyás. MSI Afterburnert tettem még fel, ennyi. A fekete keretes kezdő overscant pedig regisztriben megváltoztattam, így teljes képernyős. Minden játék megy jól, a valley esetleg kéri a MSVCP100.dll-t azt meg leszeded ms oldaláról. Próbáld ki te is így, mielőtt beadod garanciába. Persze ha így is feketére fagy, akkor garanciáztatni kell. Nekem eddig jó, de majd írok pár nap múlva újra.

(#28027) -Solt- válasza Ren Hoek (#28024) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha bármi nyűgöm van, első dolgom, hogy teszek vissza mindent alapra... sajnos így is csinálja.

(#28025) asdxv: Fél órán át nyaggattuk... nálam az új bios sem ment fel, náluk elsőre! :)

(#28026) vg: Ha szoftveres nyűg lenne, akkor órajeltől függetlenül előjönne szerintem. De azért kipróbálom, mert winfos telepítés során nem volt gond, amíg fel nem raktam a drivert... mondjuk gondolom anélkül nem azokon az órajeleken dolgozik.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#28028) vg válasza -Solt- (#28027) üzenetére


vg
addikt

Az órajelet szuperül át tudod állítani a msi afterburnerben, ha kell. Remek program. Próbáld és írd meg, hogy milyen úgy. Mint írtam, nekem a végső megoldás ez volt, minden létező dolgot kipróbáltam. Ma eddig egyszer se fagyott, pedig mindent csináltam a géppel, és ilyenkor már legalább háromszor elszállt.

(#28029) -Solt- válasza vg (#28028) üzenetére


-Solt-
veterán

Kipróbálom és jelentkezem...

www.smart-bus.hu

(#28030) Asbee válasza -Solt- (#28029) üzenetére


Asbee
veterán

Alaplap legújabb biosa van fent?

(#28031) -Solt- válasza Asbee (#28030) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, lapon is, VGA-n is legfrissebb bios van! :) Bosszút állt a 780, hogy eladtam! :D

www.smart-bus.hu

(#28032) lowzor válasza -Solt- (#28031) üzenetére


lowzor
veterán

CMOS reset-et nyomtál a lapnak a 780 után?
Mert engem szivatott egy 770 a 7970 után és csak CMOS reset-el oldódott meg az ügy.
Bár kétlem, hogy megoldja, szerintem szimplán az órajelet nem bírja :)

(#28033) castiels


castiels
addikt

Tudja valaki hogy a 290 tri-x nek zárt a csapágya?

(#28034) szacsee válasza odorgg (#28009) üzenetére


szacsee
nagyúr

Oké, köszi a tanácsot! :R

(#28035) CsonkaImo válasza castiels (#28033) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem zárt. HSM-től érdeklődd meg a ventilátor szétszedését.

(#28036) castiels válasza CsonkaImo (#28035) üzenetére


castiels
addikt

Annyira nem zárt mint a Dual X?

Ezt úgy értem hogy eröltetés nélkül szétszedhető? Mert a Dual X csak erőltetve lehetett szétszedni..

Valaki szétkaőta már ezt a srága szörnyet hogy megnézze biztosrA?

(#28037) Szpisti válasza odorgg (#28007) üzenetére


Szpisti
addikt

Én is így oldottam meg, a stock hűtőt szétkaptam, kifűrészeltem akkorára a GPU körül, hogy elférjen a Alpenföhn Peter II, aztán teli raktam bordákkal, és felkerült két halk 12 centis Be quiet venti... Így a VRM csak igen ritkán megy 70fok fölé...

(#28038) Ren Hoek válasza Szpisti (#28037) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez jó megoldás lehet Accelero IV-hez is... Ott is a VRM a baj általában. Mennyire volt melós a dolog?

Mikor leszeded a stock coolert, akkor a hővezető gumicuccokat ki kell cserélni...vagy az ilyen masszív gumi, ami jön a fémmel?

Kár, hogy gariugrós a dolog :D

(#28039) Szpisti válasza Ren Hoek (#28038) üzenetére


Szpisti
addikt

Maradtak a gyári hővezetők, csak alkohollal letisztítottam őket. Nem volt gari a kártyán, úgy vettem már kéz alatt, nem is volt gyári a stock hűtés, a Sapphire karin XFX stock hűtő volt... Nem is annyira a melegedés volt nekem a probléma, hanem a hangja. Ha játszottam, mint egy hajszárító, úgy ment. Ezek a Be quiet ventik fix 12 voltra vannak kötve és szinte nincs hangjuk... :DDD

(#28040) -Solt- válasza vg (#28028) üzenetére


-Solt-
veterán

No úgy látszik megtaláltam mi okozza a BS-t. A telepítő csomagban van egy catalyst ACP application néven futó alkalmazás, ha azt telepítem akkor nem bírja a gyári memória órajelet, ha nem telepítem tökéletesen működik. Mi a lehet annak a funkciója?

www.smart-bus.hu

(#28041) ZozzHUN válasza -Solt- (#28040) üzenetére


ZozzHUN
addikt

[link]

Meg valami hanghoz is van köze. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28042) sixpak válasza Ren Hoek (#28015) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez a vsync on, GTA 5 alatt. Egy enyhe tuning van rajt (50mhz). 44% max venti fordulat.
Amúgy én mindig kikapcsolom a vsyncet, csak a teszt kedvéért nyomtam be.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28043) -Solt- válasza ZozzHUN (#28041) üzenetére


-Solt-
veterán

A linknek nem hiszem, hogy sok köze van a GPU-hoz. :) Viszont, ha az az APP a TrueAudio-hoz köthető, akkor lehet, hogy azzal van a gond... Kérdés, hogy szoftveres, vagy hardveres.

www.smart-bus.hu

(#28044) RolEnD_ válasza -Solt- (#28040) üzenetére


RolEnD_
tag

Nekem is rendszeres BS-em van. Folyamatosan küzdök, hogy megoldjam. Tegnap megpróbáltam, hogy nem rakom fel a Control Center-t, csak a drivert, sajnos akkor is csinálta.
Most visszaraktam mindent, CCC-t, de MSI Afterburner-ben a Power Limit-et feltoltam 50%-ra, a Memória Órajelét meg levettem 1100MHz-re. Így egyelőre működik. De még nem sok időm volt tesztelni.

Ha van még valami ötleted, vagy rájössz a megoldásra, oszd meg kérlek. :) :R

(#28045) vg válasza -Solt- (#28040) üzenetére


vg
addikt

Nem tudom, de nekem ma már kétszer is fekete képernyőre fagyott, úgyhogy én adom vissza garanciába.

(#28046) -Solt- válasza RolEnD_ (#28044) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam ez (kékkel kiemelt) okozza a problémát,

A CCC fent van, semmi gond vele, csak ez az egy "valami" idézi elő a BS-t. Próbáld ki, hogy nálad működik-e rendesen, ha ezt nem telepíted fel!

Hosszú távon az nem megoldás, hogy visszavesszük az órajelet... ki kell deríteni, hogy ez az ACP app miért okoz fagyást. Ha szoftveres, és a következő megoldja a problémát, akkor nincsen gond... ha mindegyik verzióval csinálja, akkor valószínűleg valami hardver hiba, ebben az esetben vissza kell vinni!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#28047) vg válasza -Solt- (#28046) üzenetére


vg
addikt

Kipróbálom én is most ezt.

(#28048) -Solt- válasza vg (#28047) üzenetére


-Solt-
veterán

Kíváncsi vagyok...

www.smart-bus.hu

(#28049) RolEnD_ válasza -Solt- (#28046) üzenetére


RolEnD_
tag

Ok, leszedtem, meglátjuk.
Óóóó, már rég visszavittem volna. Csak nincs garim.

Tesztelem, aztán jelzek.

(#28050) vg válasza -Solt- (#28048) üzenetére


vg
addikt

Az a baj, hogy marha nehéz úgy előhozni ezt a fekete képernyőt, hogy "akarod". Van amikor 2 perc, van amikor 30 perc, van amikor 5 óráig is jól megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.