Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) kp59 válasza GeneraL_XTX (#32495) üzenetére


kp59
aktív tag

Erről semmit sem tudok mondani legfeljebb amit a neten láttam az meg ugye nem az én tapasztalatom.
Valami oka azonban csak kell hogy legyen annak amiért ennyire rákattantak erre a kártyára nem gondolod?

Na mindegy, az én szempontomból a lényeg hogy a már fentebb említett okok miatt én ezt választottam aztán majd hamarosan kiderül hogy lehet-e hinni mások véleményének.

(#32502) kp59 válasza tailor74 (#32500) üzenetére


kp59
aktív tag

A boltok tényleg irkálnak minden félét de a gyártó weboldalán a specifikáció az talán már elfogadható hitelesnek szerintem (egy ekkora gyártó már csak nem jártja le magát fals adatokkal amelyekről úgy is kiderül ha nem igazak nem gondolod).

(#32503) proci985 válasza tailor74 (#32500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a 208W tevedes lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32504) tailor74 válasza kp59 (#32502) üzenetére


tailor74
őstag

Hát legyen igazad. :K
Dicséri minden tulaj az msi 390 kártyáját, reméljük elégedett leszel vele te is.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32505) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#32498) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pont én is kitöröltem, most nem növelte meg a memóriát, de nem bízok benne, még egyszer előjön, törlöm a francba, aztán keresek egy 15.8-at...

(#32500) tailor74: mondjuk az MSI-n 6+8 pin van. Lemérem nektek alapon, hogy mennyit fogyaszt kb.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32506) kp59 válasza tailor74 (#32504) üzenetére


kp59
aktív tag

Bízom benne hogy úgy lesz (bár az is igaz hogy mindenki a sajátját dicséri).

Ahogy a politikusok is mondják :"Kipróbáljuk aztán majd meglátjuk az eredményt " :DDD

(#32507) odorgg válasza kp59 (#32499) üzenetére


odorgg
addikt

A 275 közelebb van a valósághoz, de szerintem az is túloz. A 375W meg nettó baromság, annyit a komplett számítógép fogyaszt, monitorral.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32508) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#32505) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha jó a stable 15.7.1, akkor felteszem majd azt. Holnap érkezik a kártya. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32509) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#32508) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Voltaképpen nem tudom mi a különbség :DDD Most jo a 15.10 is, nem tudom mi hozta ki belole reggel a ramnovelest, lehet koran volt neki :)) 15.8-nal nem volt semmi gond, szoval én kikeresném!

© asszongya'hogy

(#32510) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#32509) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na majd kiderül.

Annak idején a 270X-ekkel is mindig tesztelgettem a drivereket.. Lehet ezt folytatni fogom.

Mondjuk az máskérdés, hogy pont drivergaliba amiatt váltam meg a cf-től. :D

Véleményem szubjektív...

(#32511) Maotun válasza odorgg (#32491) üzenetére


Maotun
őstag

"Tanultak a 290/x hibáiból." mik a hibái addikt uram? :R
375W meg tényleg "nettó" baromság mert bruttó húzott fx / i5, i7 + oc 290/390 max terhelésen (prime95+furemark) akár 580w-ot is szipkázhat a konnektorból... normál gamer felhasználás esetén 350w intel konfig, 400-450w amd

[ Szerkesztve ]

(#32512) odorgg válasza Maotun (#32511) üzenetére


odorgg
addikt

A 290/X-en alkalmazott hűtések hibáira/hiányosságaira gondoltam. Csak nem sikerült megfogalmazni. :B

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32513) oliba válasza #Morcosmedve (#32480) üzenetére


oliba
őstag

Úgy tudom, hogy ez W10 bug. Nekem korábban is előjött (15.9.1). Van megoldás a neten rá, csak nekem nem sikerült megcsinálnom. Format C megoldotta.

8GB-val pedig úgy néz ki a helyzet, hogy lefoglal 6-7GB-ot. Ott már érezhetően elkezd szaggatni minden :(

(#32514) Maotun válasza odorgg (#32512) üzenetére


Maotun
őstag

ok vettem :R
csak elfogult vagyok 290x lightning-em van és hangba/hűtésbe is ok. na jó bevallom alapon jó a hangja....húzva:1150/1450 nél is jól hűt de már hangja is van. de ez szerintem a 390/390x -nél is így lehet :U

[ Szerkesztve ]

(#32515) hackeeeee válasza Maotun (#32514) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a Sapphire TriX megoldása szimpatikus, néztem képet róla leszerelve, elég szép darabnak tűnik, plusz hűtve van a vrm is.

Véleményem szubjektív...

(#32516) Maotun válasza hackeeeee (#32515) üzenetére


Maotun
őstag

aki nem vizezik annak: Sapphire TriX vagy lightning mindkettő teszi a dolgát vrm, ram, gpu hűtve, szóval megyen a vas, szépen STABILAN!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#32517) proci985 válasza odorgg (#32507) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalam 610Won peakelt konnektorbol primefur alatt az i7-3820 + 290x matrix platinum, alaporajelen. csak a kartya kb 310-330W volt. miutan levizeztem a matrixot a peak lement kb 510Wra hasonlo korulmenyek kozott, ennyit szamitott, hogy majd 30 fokkal huvosebb lett a kartya. ezt a kartya altal felvett amper adatok kb megerositettek.

CFfel meg csak firestrikeot mertem nezni, a peak rekord 750W volt, konnektorbol (masodik kartyan leg van, plusz a Cosmost nem arra talaltak ki, hogy csendben megbirjon ennyi meleggel). szinten alaporajelen. kozben valtottam tapot, a CFfel egyidoben ment a HX650v2 gold es jott a CM Silent Gold 1000W ertheto okokbol, szal 1-2 szazalek kulonbseg hatasfokban lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32518) oliba válasza oliba (#32513) üzenetére


oliba
őstag

Sőt most jut eszembe, hogy már a 15.7.1-es driver mellett is dobálta a win játék közbe, hogy elfogyott a memória.

(#32519) tailor74 válasza oliba (#32518) üzenetére


tailor74
őstag

Nekem 15.8-al nincs bajom win 10 alatt, a 15.9, és a 15.10-et letölöttem, de miattatok még nem mertem feltelepíteni.. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32520) oliba válasza tailor74 (#32519) üzenetére


oliba
őstag

Nekem az összes alatt probléma volt. Akkor most ne használjak W10-et? ;)

(#32521) hackeeeee válasza proci985 (#32517) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én az Fx-el és a 970-nel is kihoztam ~600-650W-t konnektorból. :D

Véleményem szubjektív...

(#32522) tailor74 válasza oliba (#32520) üzenetére


tailor74
őstag

De, használd, csak bennem fogalmazódik a kérdés, hogy ez nem-e win 10 bug.. :) .

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32523) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tanácstalan vagyok a kártyáimmal.

Ma adták fel postára azt a 290-es kártyát, amit régen halottnak hittem, aztán mégis éltre kelt a gépemben (korábban leírtam a hosszú mesét). Visszaküldik, mert elmondásuk szerint náluk semmi életjelet nem ad a kártya (meg sem moccan a ventilátor, nem sípol, nem világít, nem langyosodik, nincs kép a monitoron, nincs PCI-E eszköz az OS szerint...). Állítólag két gépben is kipróbálták otthon és egy PC boltost is megkértek, hogy tesztelje nekik, mind sikertelenül.

Azért mertem eladni, mert két-három napig volt a gépem 8x-es foglalatában. Ez alatt teszteltem egymagában és CrossFire-ben is valódi játékkal, 3DMark-al, Furmark-al, mindezt még tuningolva is, és semmi hibát nem tapasztaltam.

A dilemmám tehát, hogy vagy:

1: veszek rá nem kis pénzért vízhűtő blokkot, és lesz egy felesleges második kártyám, amivel alig használok valamit értelmesen a CrossFire extra teljesítményéből 1080p60-s kijelzővel (ha ingyen kapnék kölcsön két évre [nem eladhatóan/ajándékozhatóan] egy 4k-s vagy 2k-s de >=120Hz-es LCD-t, akkor hagynám a sarokban porosodni, míg öregségben elhal a 2k-s Pana plazmám)

2: megpróbálom nem egyszerűen használt, hanem ismerten hibás kártyaként értékesíteni aprópénzért (még jogosnak is érezném a kemény alkukat, ha egyszer én magam mondom róla, hogy milyen ismert hibái vannak, mennyire kiszámíthatatlan, hogy működik-e egyáltalán, vagy már papírnehezék lesz)

Szerintetek tényleg lehet az a gond, hogy csak 8x-es slotban működik?
Tegyük fel, hogy így van: szerintetek lehet (és akár szabad tiszta lelkiismerettel) eladni olyan áron, ami többet ér, mint ha elpazarolhatok némi CF teljesítményt pár extra effektre a játékokban, ami nem hiányzik?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32524) Speed® válasza janos666 (#32523) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fogod a karit, leragasztod x8ra és berakod x16ba..ha megyen, akkor ez a gond.
CFhez attól még 3.0x8/x8ban hibátlan, ha így hirdeted meg némileg értékcsökkenten is, lesz vevőd rá. Vagy..megoldod, hogy szükség legyen a CF erejére..multimonitor/WHQD+ és egyéb módok.

(#32525) sixpak


sixpak
nagyúr

Hey!
Ilyet használ valaki itt?
Vajon mennyire lehet jó a hűtése, elég masszív darabnak tűnik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32526) #Morcosmedve válasza proci985 (#32517) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mostanra sikerült lemérnem nekem is :)

Alap-alap minden

Konnektorból 505W peak:

242W a szoftveres mérés.

OC val:

1120/1650/TDP+50%
(fesz emelést valszeg a TDP kitolás hozta neki, én nem tettem rá semmit Afterburner-ben)

Konnektorból 520W peak:

255W a szoftveres mérés.

OC feszemeléssel:

1150/1650/TDP+50%/+88mV

Konnektorból 600W peak:

322W a szoftveres mérés.

Szerintem kb. reális, amit a HWinfo számol, mér, max +2-5%-ot érdemes rászámolni.
Ezen kívül az is látszik, hogy semmi értelme ilyen kis eredményért plusz feszt adni.

© asszongya'hogy

(#32527) #Morcosmedve válasza sixpak (#32525) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem alkottak róla túl jó véleményt :( De erősítse meg más is!

15.10-es bétát más használja 390-el? A reggeli bug óta nem volt semmi.

Oliba: Win hiba elojott volna 2 honap alatt 15.8-al is! 15.9-el volt eloszor ilyen, de ott 10-15 perc utan, a 15.9.1-el semmi se valtozott.

© asszongya'hogy

(#32528) janos666 válasza Speed® (#32524) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ragasztás helyett a vágás jutott eszembe (egy vékony csíkban pengével/tapétavágóval), az biztosabb (nem esik le és marad a foglalatban) és kevéssé látványos, de van egy olyan érzésem, hogy 60 helyett 30-ról indulna a licit, annyiért pedig sajnálnám eladni.

Az maradt ki, hogy elvágom (vagy leragasztom) a PCI-E érintkezőket, kicserélem a hibátlan 290X-emre a blokkom alatt (amit utálok szerelgetni), és azt adom el. Amikor pedig generációs cserére kerül a sor, akkor abszolút értelemben kevesebbet bukok a szépséghiba miatti alkun.

Ne tudom, hogy hiányolnám-e még azt a ~15% difit (kipróbáltam és az X jobban húzható + több az SP + borravalónak 2.0-ás a 8x -- igaz, a kártyák közti különbözet is futná SB->IB upgrade-re, ha számítana észlelhetően, de nem hiszem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32529) Speed® válasza janos666 (#32528) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Normál" szélességű szigszalag pont jó a célra, hosszában félbehajtva.
Csak annyira kéne rárakni, hogy megnézd, X16 slotban indul-e a hibás.
2.0x8 megfogja egyébként, érdemes lenne egy Ivyt bedobni a lapodba.
Persze csak akkor, ha megtartanád és/vagy kellene erősebb proci is..
Én is elégedett vagyok a 2500Kval OCzva, de agyalok egy 3770esen.

(#32530) janos666 válasza Speed® (#32529) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nálam a második, most üres slot fizikailag is csak 8x-re van drótozva, így 8x-et tesztelni ez is egyértelmű ragasztgatás nélkül is.
A visszafelé, 16x-es tesztelés a nehéz, mert az nálam vízleeresztős játék (merev és rövid a cső, nem lehet félrehajtani a kártyát blokkostól, így helyettesítenem kell egy csőtoldóval a vizes kártyát - mert a CPU is vizes...).
Innen jön ez az egész 8x-16x teória, hogy én 8x-ben teszteltem legutóbb, mikor visszakaptam, de még a 16x-ből vettem ki, mikor elküldtem javíttatni (de csak visszadobták -> extra csavar, ha azért, mert ők is 8x-el tesztelték :DDD).

Ez a CPU csere egy olyan ördögi kör, hogy ha elkelt volna 60k-ért ez a felesleges kártya, azt a "gépből kipottyant" pénzt könnyű szívvel "visszaraknám a gépbe" pl. új CPU és esetleg alaplap formájában, de egy 290X alá elég a 2500K is. Az pedig, hogy azért tartsam meg a második kártyát, hogy legyen egy mondvacsinált indokom új CPU-ra, kicsit talán már erős csavargatás. :))

A 2500K nekem is elég, de szerintem vettem volna most VGA-tól függetlenül egy Skylake-et, ha hozott volna annyit a Haswell-hez képest, mint a Haswell az Ivi-hez, "csak mert". Azért nem látom értelmét, mert úgysem sokkal gyorsabb a hasonló kiadás. Akkor lesz gyorsulás, ha több magos Extreme-et vagy legalább több cache-el és HT támogatással is rendelkező, esetleg tuningbarátibb (letesztelt) CPU-ra váltok.
A platform többi része viszont tetszik. Annak se lenne sok gyakorlati értelme, de azért érdekes az NVMe SSD PCI-E 3.0 4x sebességgel, és amúgy is kéne SSD-t cserélnem, mert elférne egy nagyobb (persze SATA-sból is van nagyobb, sőt, RAID-0 is akár, hogy gyorsabb is legyen...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32531) oliba válasza #Morcosmedve (#32527) üzenetére


oliba
őstag

Nekem is egyszer csak előjött, nem volt végig. Ha tényleg ilyen hibája lenne a drivernek, akkor már régen anyázna fél fórum (nem PH) ettől a hibától. Ja és nekem az összes driverrel rossz volt a 15.7-től kezdve. W10 hibára pedig itt a megoldás, amit persze képtelen voltam megcsinálni ilyen leírással.

(#32532) laci.csabi válasza sixpak (#32525) üzenetére


laci.csabi
tag

Szia!

Olvastam jó pár tesztet ezzel hűtéssel redelkező kártyáról és nagyon gyengusz a méretéhez képest még a 980 ti alatt huzásnélkül csinál ~80 fokot ház nélkül.
Furry alatt is elvérzik eből gondolom hogy a 390-nek sem kevesebb a fogyásztása szóval nem goldolnám, hogy jobb lenne.

Az asusnak nem igazán megy a teljesítményű hűttő tervezés pedig vannak itt már pár éve olyan kártyák melyből tanulhattak volna szvsz.

(#32533) #Morcosmedve válasza oliba (#32531) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi! Ha újra előjönne, kipróbálom, nem tűnik vészesnek, még ha nem is szeretem az ilyen root-okat! :)

© asszongya'hogy

(#32534) sixpak válasza laci.csabi (#32532) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, Peter neked is. :R
Akkor ez felejtős.
Tri-X jó, azt hallottam, de most is azt használok, kipróbálnék valami más gyártót.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32535) Bigemperor válasza sixpak (#32534) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Végy egy MSI Gaming-et!

(#32536) trufa12 válasza #Morcosmedve (#32527) üzenetére


trufa12
addikt

Én kaptam tegnap egy random fagyást . Azóta semmi .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32537) #Morcosmedve válasza trufa12 (#32536) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Még, hogy melegszik a Radeon! :DDD

OC nem lehet? :U

© asszongya'hogy

(#32538) kp59


kp59
aktív tag

Esetleg ha valakit érdekel innen le lehet tölteni a Catalyst 15.8 meghajtót [link]

Az AMD supportban én nem találtam visszamenőlegesen ezt az illesztőprogramot és bár sok weboldal felkínálja ennek a programnak a letöltését de minden oldal az AMD-t linkeli be ahol persze már csak a legújabb változat található (jól meg van ez csinálva kérem :W ).

(#32539) juve600 válasza kp59 (#32538) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam semmi gond a legújabbal,pedig wi10 alatt fut

(#32540) Televan74


Televan74
nagyúr

Múlt héten kétszer elhomályosodott a monitor.Előszőr azt hittem hogy sok volt a házipálinka, de most már kezdek driveres bug -ra gyanakodni. :DDD

De a viccet félre téve,tényleg kétszer megtörtént már ez a probléma.És nem a szememmel van,baj mert félre néztem a tévére és azon nem volt homályos a látásom. Ezt a két esetet leszámítva nálam tünet mentes a 15.9.1 Beta.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32541) #Morcosmedve válasza Televan74 (#32540) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

15.10-et neki! Meg egy szilvát! :D

© asszongya'hogy

(#32542) trufa12 válasza #Morcosmedve (#32537) üzenetére


trufa12
addikt

lehet oc is csak akkor miért 2 hét után :D fosik be 1szer driver újra rakás után , szerintem driverrel volt valami. de most ok

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32543) kp59


kp59
aktív tag

Na most értesítettek hogy ha minden jól megy hétfőtől én is MSI R9 390 tulaj leszek (remélem nem fogok nagyot csalódni benne).
Az elmúlt 19 év alatt mióta számítógépem van volt 8 féle videókártyám de MSI eddig nem volt egy sem.

[ Szerkesztve ]

(#32544) juve600


juve600
nagyúr

üdv

R9 390-ből melyik az ajánlott tipus ???

MSI R9 390 GAMING OC 8GB vagy SAPPHIRE NITRO ???

(#32545) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megérkezett a kártya, este jövök az eredményekkel. :)

Véleményem szubjektív...

(#32546) Bigemperor válasza juve600 (#32544) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Mindkettő!nekem (és itt másoknak is) MSI-m van, de itt többeknek Nitro-juk ugyanúgy.

(#32547) proci985 válasza hackeeeee (#32545) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Na hogyhogy valtottal a 970 g1rol?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32548) hackeeeee válasza proci985 (#32547) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elment gariba ugye, így úgy gondoltam, hogyha lesz lehetőség rá, akkor cserélek.

Jóváírást kaptam a 970-re, és a Nitro pedig jobb árban jött ki mint a 970, vagyis maradt még pénzem. :)

Véleményem szubjektív...

(#32549) laci.csabi válasza juve600 (#32544) üzenetére


laci.csabi
tag

Szia!

Mindegyik nagyon jó kártya de a Nitronak egy baja van a 2 év gari ha cseréled fél 1 év múlva akkor csak az izlésed dönt.

(#32550) Habugi válasza #Morcosmedve (#32526) üzenetére


Habugi
addikt

Na ez egy frankó kis hiánypotló tesztre sikerült! :C

HWInfós mérés kontra fogyasztásmérő, facca! :R

A dúrva az, hogy a Tahitim 1250-1300 magasságában 1.3V-al alulról súrolja ezt a fogyasztást, HWInfo64 alapján legalábbis.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.