Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) kp59


kp59
aktív tag

Az normális hogy a Control Centerben a memória órajelet mutató kijelző a 150MHz-ről egy pillanatra 1500MHz-re ugrik majd vissza 150MHz-re?

Ezt eddig már többször is észrevettem nála.

(#32752) sas55 válasza kp59 (#32751) üzenetére


sas55
aktív tag

normális

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#32753) kp59 válasza oliba (#32750) üzenetére


kp59
aktív tag

Köszönöm most szedtem le egy perce a techpowerup.com-ról (az unigine.com-ról nem győztem kivárni ezért ott leállítottam a letöltést).

Akkor most lássuk a Valley Benchmarkot (persze nem a pontszámok miatt :N :DDD ).

(#32754) kp59 válasza sas55 (#32752) üzenetére


kp59
aktív tag

Már azt hittem a tápom miatt van de akkor hálistennek ez így "normális".

(#32755) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Én is visszatértem, tegnap sajnos elèg durván megxopatott a windows minimum 4 órát telepítgettem mire alaplapcsere után újra egy beaktivált win 10-hez jutottam... :W

Viszont gyerekek, hihetetlen mennyire megváltozott a kártya az újragondolt házszellôzésnek köszönhetôen :Y

Akkor ugye ha rajta volt az oldallap a kártya 80+ fokig melegedett 80+%-os venti fordulaton Valley alatt. A venti gyakorlatilag visított, kibírhatatlan volt.

Most jelelenleg az új hûtèssel fut a Witcher 3 100%-os GPU terhelès mellett ès a kártya 72fokos, 48%-os ventifordulaton ugyanúgy zárt házban!! Hihetetlen különbsèg, nem is gondoltam volna :U

(#32756) sas55 válasza kp59 (#32754) üzenetére


sas55
aktív tag

150 alap - 1500 terhelés

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#32757) juve600 válasza GeneraL_XTX (#32755) üzenetére


juve600
nagyúr

Grat

Mit értesz újra gondolt házhűtésen. ?

(#32758) kp59 válasza sas55 (#32756) üzenetére


kp59
aktív tag

Csakhogy nekem ez üresjáratban csinálja amikor semmit sem futtatok a gépen. Egy pillanatra beugrik az 1500 aztán visszajön a 150 és így marad aztán egy idő után ez megismétlődik.

(#32759) kp59


kp59
aktív tag

Nekem ez a Valley egy igen furcsa számsort dobott ki a hőmérsékleti értéknél (mondjuk az elmentett eredménynél nincs is hőfok feltüntetve ezért kénytelen voltam lefényképezni a monitort).

De a lényeg még csak most jön.
Ezt nézzétek mi látható a képernyő jobb felső sarkában :F :

Az ember esze megáll nem kevesebb mint 62434fok celsius :Y :Y :Y .
Inkább abbahagyom a tesztelést mert nem lesz ennek jó vége.

(#32760) hackeeeee válasza kp59 (#32759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is ez van, semmipánik. :D

Véleményem szubjektív...

(#32761) monster95


monster95
tag

Nekem is ez van.NEkem ha rá kattintok egy ikonra pl:lomtár ekkor csinálja aztán mindjárt 1mp mulva visza 150-re.Szerintem ez normális.

(#32762) velizare válasza odorgg (#32735) üzenetére


velizare
nagyúr

fú engem mennyire beszopatott. driver csere votl ab reinstall nélkül. és onnantól fogva memleakelt a videolejátszás. dxva-val és anélkül is az ablakos videolejátszás elindult, teleírta a memóriát, aszt lehalt dxes out of memory errorral. azt hittem, kidobom a gépemet az ablakon, annyira ideges voltam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32763) hackeeeee válasza velizare (#32762) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De, van valami jó alternatíva helyette, ami használható monitorozásra?

Véleményem szubjektív...

(#32764) abridabri válasza hackeeeee (#32763) üzenetére


abridabri
veterán

nemcsak hogy alternativa , de 100x jobb : HWinfo megnyitod , sensor fult kapcsolod csak be , es inditod a jatekot /tesztet . A vegen meg szepen megnezed amire kivancsi voltal .
(min -avg-max hofokok / venti sebessegek / feszultsegek stb stb )

(#32765) velizare válasza hackeeeee (#32763) üzenetére


velizare
nagyúr

passz. nekem kellenek a cf fixek az új driverekből, szóval ha emiatt nem látom, melyik kártya hány fokos, és menniy az fps, azt még túlélem. leginkább az overlay óra hiányzik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32766) abridabri válasza abridabri (#32764) üzenetére


abridabri
veterán

Ja meg van benne OSD is. Ha jatek kozben nezegetned felso sarokban az fps / hofok miegymast :B

(#32767) odorgg válasza hackeeeee (#32763) üzenetére


odorgg
addikt

Én a Jó öreg Logitech G15-öt használom ilyen célra.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32768) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#32755) üzenetére


tailor74
őstag

Na, ez jó hír. Még jó, hogy nem dobtad egyből az apróra.. :)
Végül hogyan helyezted el a ventiket a házban?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32769) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Jelenleg egy xfx 750pro tápom van egy r9 290x amit egy i7 3930k(4.6Ghz) hajt meg.Az lenne a kérdésem hogy az fsp aurum 1000w elbírna két r9 290x-et esetleg két 390x-et?Meg hogy jók-e ezek a tápok?Elég jó árba vannak fent.A másik kérdésem hogy ez a proci ki bírna e hajtani két kártyát?

(#32770) GeneraL_XTX válasza tailor74 (#32768) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Így maradt, ahogy volt:

Javult a helyzet, de azért nem mondanám még mindig jónak, mert azért fel-felkúszott 1 óra Witcher 3 közben 74-75fokra a GPU és 60% körülre a ventifordulat. Így már összességében nem mondanám, hogy halk volt a gép (de nem is volt annyira vészes, mint előtte, amikor 85%-on tekert a VGA hűtése).

Úgy látszik hangszigetelés=rossz hűtési teljesítmény, be kell látni, ilyen nagy teljesítményű cuccoknál nem megy víz nélkül a hűvös üzem és a hangtalanság. Egy NZXT H440-es házban is ki lett próbálva, ott se volt jobb a helyzet.

Mondjuk ennek a háznak a Tri-X 290 jobban feküdt, nálam mindig a 3 ventis megoldások válnak be jobban. 290-ből is a 2 ventis Asusok rosszabbak voltak, a 3 ventis Tri-X már fasza volt, 970-nél az Asus black ugyancsak nem szerepelt fényesen míg a 3 ventis G1-el nem volt baj.

(#32771) hackeeeee válasza abridabri (#32764) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez oké, használtam is. De az AB-nál pont az a jó, hogy ott van realtime minden.

Ennyit arról, hogy valley alatt nem számít a cpu.

CPU: 4700 MHz:

Véleményem szubjektív...

(#32772) oliba válasza hackeeeee (#32771) üzenetére


oliba
őstag

Ebbol aztan semmi sem derult ki :D

(#32773) juve600 válasza abridabri (#32766) üzenetére


juve600
nagyúr

azt hol állítom be ???

:R

[ Szerkesztve ]

(#32774) hackeeeee válasza oliba (#32772) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak kicsit kell visszább menni, nem sokat.. A különbség a 2 teszt között csupán + 100mhz cpu órajel. Az előző az 4700 MHz-n futott le.

Ezek lettek 4600-on: - ez még az elején készült, volt drivercsere is közben..

Összességében kb. nemérdekel, de ahhoz képest, hogy elvileg nemszámít a cpu, mégis gyorsult valamennyit.. Igaz nem sokat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32775) GeneraL_XTX válasza hackeeeee (#32774) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez szimplán azt jelenti, hogy a CPU-d nem hajtja ki rendesen a kártyát. :K

(#32776) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#32775) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amivel tisztában is vagyok. :) Viszont ~10-15% miatt még mindig nem érné meg számomra lecserélni az egész platformot.

Mondjuk korábban volt itt egy 290x is, i5-i7 mellett, hasonló eredményekkel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32777) zsolti1


zsolti1
csendes tag

Sziasztok tervezem egy r9 390-es vga vásárlását azt szeretném kérdezni hogy, ennél a szériánál az asus strix gaming milyen? Hûtését tekintve.
Vagy inkább a sapphire nitro tri-x a jobb?
Köszönöm a segitséget. Zsolt

(#32778) abridabri válasza juve600 (#32773) üzenetére


abridabri
veterán

sensor ful legyen megnyitva .es ott a fogaskerek ikon (configure sensors ) majd azon belol az OSD ful .
Bar szerintem kell hogy fusson a rivatuner is ,leglabbis nalam fut .

(#32780) laci.csabi válasza zsolti1 (#32777) üzenetére


laci.csabi
tag

Szia!

Nem olyan régen irtam ide, hogy szerintem nem a legjobb választás, mert a méretéhez képest nem olyan jó a hütése a Nitro szvsz jobb bár pici hibája a 2 év gari de amúgy dicsérik. Vagy ha jó áron hozzátudsz jutni akkor MSI.

[ Szerkesztve ]

(#32781) monster95


monster95
tag

Elsötétül a monitor majd viszajön a kép aztán megint elsötéül és megint vissza.Tegnap csinálta ma még nem.Volt olyan is hogy nem jött vissza de ha kikapcsoltam a monitort és viszakapcsoltam megint volt kép.3 hónapos Acer 24-es monitor.
HDMI kábelt megigazítotam azota nem csinálja
Lehet ez esetleg HDMI kábelt-től vagy Windows 10-től?
Minden driver(AMD,monitor stb...)a legújabb

(#32782) Omli85 válasza GeneraL_XTX (#32775) üzenetére


Omli85
őstag

Vagy inkább azt, hogy maga a tesztprogram nem fekszik az FX-nek. :)
Kihajtja nem hajtja témának a legfőbb okozója, hogy szoftveres oldalon nincsenek kihasználva az erőforrások. Amíg azt látom, hogy 50%-on is alig alig ketyeg a cpu addig nekem ne beszéljen senki CPU limitről.
Egyedül Battelfront béta alatt láttam ingame 70-80% feletti CPU terhelést minden magon... nem is volt gond a sebességgel.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32783) zsolti1 válasza laci.csabi (#32780) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Szia nagyon szépen köszönöm a segítséget msi most eltûnt lehet várok akkor picit hátha...
Üdv. Zsolt

(#32784) trufa12 válasza GeneraL_XTX (#32770) üzenetére


trufa12
addikt

ha azt a hűtést ráfordítanád a kártyára, felfelé nyomná le róla a meleget már jobb lenne pár fokkal.
(ilyen hűtésem van, úgy van beállítva, se a proci se a vga nem fő be )

egyébként egyelőre úgy tűnik eltűntek a kép anomáliák, így igen csak valószínű hogy az AB okozta nekem is.
Viszont kérdés akkor mit használjak win10 és vga oc-hoz.
Vagy kukázzam a win10-et
win7 alatt viszont nem megyen a dx11? ... tegyek fel esetleg win8.1et

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32785) hackeeeee válasza trufa12 (#32784) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem akarsz feszt emelni, akkor Control Center elég, vagy esetleg a Trixx szoftver (ha még létezik).

Véleményem szubjektív...

(#32786) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#32770) üzenetére


tailor74
őstag

A witcher 3 befűt minden kártyának, nálam ami kártya megfordult, mind 70 fok fölött volt w3 közben. :)

Szerintem kihoztad a hűtésből amit lehetett abban a házban. Úgy néz ki ez a hangszigetelés ára.

Én thermaltake core v21 házban használom a sapphire-t , ennek mindkét oldala "méhsejt rácsos", elől 20 cm venti tolja be, hátul 14cm venti szívja ki a levegőt, és így 65-70 fok körül van a gpu, igaz csak43% venti fordulat mellett.
Hagy ne mondjam, hogy ennek meg a porosodás az átka. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32787) Televan74 válasza tailor74 (#32786) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha szellős poros,ha hangszigetelt akkor meg meleg. :D Kívácsi leszek a Nitro mit produkál a Nanoxia DS One Rev. B. házamban.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32788) trufa12 válasza hackeeeee (#32785) üzenetére


trufa12
addikt

létezik csak nem lehet letenni tálcára, eléggé körülményes, meg nem lehet vele normálisan oc-zni próbáltam... bár lehet csak a win10 végett..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32789) trufa12 válasza tailor74 (#32786) üzenetére


trufa12
addikt

nálam olyan 65 fok w3 , minden maxon.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32790) Televan74 válasza trufa12 (#32789) üzenetére


Televan74
nagyúr

A Giga 290OC nálam witcher3 alatt 77C° ventik 67% tekernek. Na az már zajos.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32791) deadwing válasza hackeeeee (#32771) üzenetére


deadwing
addikt

Hehe, én még mindig azt mondom hogy Valley helyett a Heavent kéne használni, de senki nem hallgat rám, hónapok óta. :) Pedig a Heaven jobban hajtja a gpu-t, sokkal kevesebb üresjárattal. Csinálsz azzal is egy cpu órajeles összehasonlító tesztet?

Stoon: nem lehet, hogy BF alatt mantle-t használsz? Ott ugyanis nem megy az AB osd-je.
:)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32792) hackeeeee válasza deadwing (#32791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mostani értékekkel este tudok tolni egy tesztet, állítgatni szerintem nem lesz időm, de ha mégis, akkor meg lesz mindkettő. Ezt nem tudom garantálni. :)

Véleményem szubjektív...

(#32793) sixpak válasza Televan74 (#32787) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem feltétlen, porszűrő? :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32794) deadwing válasza hackeeeee (#32792) üzenetére


deadwing
addikt

Pedig pont az lenne a lényeg. Nálam ez nem vezetett eredményre, a cpu-t 3 GHz-re visszavéve 4.5-ről, kb ugyanazokat az eredményeket kaptam 1 kártyával, de ez egy 4770k.
CF alatt volt durva a különbség, de már nincs másik kártyám.
Szóval hasznos lenne, ha csökkentett cpu órajellel is tudnál csinálni egy tesztet, természetesen full HD extrémen.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32795) kp59 válasza zsolti1 (#32783) üzenetére


kp59
aktív tag

Ha gondolod érdeklődd meg itt az MSI-t [link] mert néhány napja még volt nekik (akkor is hiánycikk volt már ez kártya a nagykerekben de az iponnál még be lehetett szerezni).

Egy e-mailt vagy telefont megér.

(#32796) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
A #32631 a következő lett a megoldás:
Összes VGA driver törlés és az eredeti dobozban lévő lemezről való driver telepítés! 13.251
Csak ezzel hajlandó elindulni a Prepar3D. A többire azt írja, hogy nincs engedélyezve a grafikus hardver!
Most ezzel kell használnom, de közel nem olyan jó másik programoknál, így Overkclock-hoz folyamodnék!
Tudtok nekem adatokat mondani, ami egy Rampage IV Extreme lapban lévő i3820 hoz jó lehet, ami 4.8Ghz megy?
Egyenlőre + léghűtés van a backplaten 2db ram hűtő tolja rá a levegőt, így VRM-ek is bőven 80C' alatt vannak!
Ja, Trixxx-et használok:

GPU Clock:
Memory Clock:
VDDC Offset:
Power Limit:

Előre is köszönöm!

(#32797) tailor74 válasza trufa12 (#32789) üzenetére


tailor74
őstag

Tudnám hozni én is a 65C° gpu hőmérsékletet, de nekem megfelel a 70C° környéke, pláne úgy, hogy 41-43%-os venti fordulattal társul, így a kártya hangereje picsafüst, semmi. :)
A vrm-ek pedig megállnak 60C° környékén így is, teljesen jó.

Porszűrő van nekem is a ház méhsejt rácsos oldalain, mágneses tappancsokkal, de azért így is porosabb, mint a zárt házak.

Televan: Neked már nem Raven 3 házad van? :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32798) hackeeeee válasza deadwing (#32794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Összehozom, csak nem biztos, hogy ma sikerül.

Véleményem szubjektív...

(#32799) stoon válasza deadwing (#32791) üzenetére


stoon
őstag

azt se tudom miről beszélsz , még csak két hete vagyok piros! mi az ,hogy kapcsolom ki, vagy ki kell-e? :R

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32800) Televan74 válasza sixpak (#32793) üzenetére


Televan74
nagyúr

Persze körbe lehet rakni a házat mágneses mosható porszűrőkkel. :)

tailor74 : Meguntam a plexi ablakos házakat. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.