Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) oneal1


oneal1
senior tag

köszi a türelmet az admin részéről....

Miért lett törölve a posztom? Direkt megnéztem a topic leírását, nem sértettem meg semmit.
Legalább ha törölsz, szólhatnál

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#36002) GeneraL_XTX válasza oneal1 (#36001) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

De megsértetted, ezért töröltem. :K hirdetni az aprón kell, nem itt, ez egy szakmai topic.

[ Szerkesztve ]

(#36003) ericdrawen74 válasza ericdrawen74 (#35999) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Talán még az Originben a játékra kattintasz jobb egér gombbal és kiválasztod a játék javítása opciót. Hátha...

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#36004) oneal1 válasza GeneraL_XTX (#36002) üzenetére


oneal1
senior tag

továbbra sem értem, hogy mit sértettem meg, mivel nem volt kiírva, mindegy egy üzenet után rögtön értheő

(#36005) proci985 válasza oneal1 (#36004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Tilos hirdetni a fórumon, a sorok között is.

Következőnél figyelmeztetést is fogsz kapni. Ez pedig off, szóval zárjuk rövidre itt a témát. :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36006) GeneraL_XTX válasza oneal1 (#36004) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Már nem tudom mit írtál pontosan (visszanézni már nem tudom), de ha jól emlékszem azt írtad, hogy érdekel-e valakit egy eladó 290..... ez hirdetésnek minősül, ami szakmai topikokban 1000 éve tilos, elég szomorú, ha ilyen ranggal ezzel még nem vagy tisztában...... :U

(#36007) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Jól tudom igaz, hogy a 390-en is működik HDMI-n keresztül a LPCM, AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formátumok?

Véleményem szubjektív...

(#36008) laci.csabi válasza hackeeeee (#36007) üzenetére


laci.csabi
tag

Jól tudod én használom is ezeket a saját rendszeremen, de problémás lehet jól müködteni nekem jó időbe telt mindent kitapasztalni, hogy jól menjen ha kérdésed van írj nyugottan.

[ Szerkesztve ]

(#36009) hackeeeee válasza laci.csabi (#36008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj, köszönöm! :R

Ha összeállításra kerül, és nem boldogulok, akkor jelentkezem! :R

Véleményem szubjektív...

(#36010) Runner_fxr válasza hackeeeee (#36009) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok. Tervezek venni egy R9 390-es vga-t. Msi gaming kiadasban. Regebben sok Radeon kartyam volt. Mindig meg voltam elegedve. Gtx 970-nel elvileg erosebb, ezert jobb vetelnek tartom. Van valami negativum ezekkel a 390-es kartyakkal kapcsolatban? Volt aki azt mondta hogy ilyen mikro laggolas erezheto. Nem tudom ez mennyire valos dolog.

Bocs, nem valasz akart lenni, hanem uj hsz, de felrenyomtam a telon. :)

[ Szerkesztve ]

(#36011) pcsabat válasza Runner_fxr (#36010) üzenetére


pcsabat
őstag

az MSI-vel jól jársz (véleményem szerint időtállóbb mint a 970, az hogy melyik a gyorsabb játék/tuningfüggő). Én pár hónapja használok R9 390-et és mikrolaggal még nem találkoztam egy játéknál sem, pedig elég sokat kipróbáltam már vele.

Negatívuma a 970-hez képest, hogy rendesen termeli a hőt, egy tisztességes szellőzésű ház nem árt mellé, ha ez megvan nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#36012) Runner_fxr válasza pcsabat (#36011) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ, sok tesztet néztem, de többnyire a 390 több fps-t hoz mint a 970. A nagyobb hő annyira nem zavar. Egy CM N300-as házba fog kerülni, úgy tudom annak nem rossz a szellőzése.
A 8gb memória is mindenképpen az R9 mellett szól.

(#36013) LLKobe válasza Runner_fxr (#36012) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is sokat vacilláltam egy hete a 970 vs. R9 390 kérdésen, és az utóbbi mellett döntöttem, holnap jön meg az MSI R390 Gaming. Dupla annyi ram, teljes DX12 támogatás, és a legtöbb játékban erősebb mint a 970, engem meggyőzött.
A mikrolagos/frametime-os hsz-t én is olvastam amit kaptál, de ez szerintem max grafikonon kimutatható dolog, nem hinném hogy több millió ember megbékélne ezzel.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36014) Runner_fxr válasza LLKobe (#36013) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez szerintem inkabb driver es tipus fuggo lehet, egy 110k-s vga-nal ilyen problemak biztos hogy nagy elegedetlenseget okoznanak. Arrol mar hallani lehetne bovebben is. Jatektesztek alapjan sem lattam semmi akadozast.

[ Szerkesztve ]

(#36015) hackeeeee válasza Runner_fxr (#36014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A driverkérdés eléggé megosztja a "népet". :)

Véleményem szubjektív...

(#36016) pcsabat válasza Runner_fxr (#36014) üzenetére


pcsabat
őstag

hasonló dilemmában voltam én is. Nálam a fentebb felsorolt okok miatt lett 390 a döntés vége. Igen jó kártyák ezek és azt hiszem, hogy aki tudja mit vesz és egy ilyenbe ruház be, annak megvan hozzá a kellő háza is kellő szellőzéssel. Lehet, hogy én kivételes eset vagyok, de nálam driver problémák sem voltak. Pedig az első crimson-tól kezdve egymás után szépen mindegyik volt fenn a gépemen (jó, persze új telepítésnél szépen le is takarítottam a korábbit DDU-val), mégsem találkoztam egyik buggal sem. Ettől függetlenül persze kókány a crimson - még - laptopomon produkált érdekes dolgokat, de a 390-el ez ég világon semmi bajom nem volt a driverekkel.

(#36017) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello, a sapphire r9 390-en milyen méretű, vastagsagú thermal padok vannak? Ugy halottam, hogy a gyáriak nem a legjobb minőségüek.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#36018) proci985 válasza laci.csabi (#36008) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jätökot rá lehet bírni valamelyik használatára?

jó lenne, ha a hifire ki tudnám kötni a hangot, ami támogat kb mindent (Yamaha AX840), viszont surroundot akarnék úgy.

Runner_fxr: pont, hogy a 970 mikrolaggol, 290Xnél még nem találkoztam a problémával. (volt / van mindkettő:) )

elvileg ref 290Xnél silent módban ha nagyon ugrál az órajel lehet probléma, de az 390nél már nem fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36019) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ mindenkinek! Most már biztos, hogy a 390 mellett döntök. :)
Még annyit kérdeznék, hogy mennyire zajosak ezek a kártyák? Pl az MSI? A nagyobb melegedés nyilván izmosabb hűtést is kíván, de azt azért nem szeretném ha egy porszívó hangjával vetekedne terhelés alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#36020) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Még egy kérdésem lenne. DVI, HDMI vagy DP portal érdemes összekötni a monitorral? Fullhd 27"-es monitorom van és minden csatlakozási lehetőség adott.

(#36021) venomka1 válasza Runner_fxr (#36020) üzenetére


venomka1
aktív tag

Nekem Powercolor R9 390 PCS+ 8Gb van, atom, minden megy ultran. Battlefield 4 pl 130 FPS el. De a legujabb jatekok is csutkan mennek FULL HD ben persze.Sirtak hogy a Black ops 3 nak nagy gep kell stb, mondom felrakom, az is megy csutkan rezzenes nelkul.

(#36022) LLKobe


LLKobe
veterán

Azt írják mindenhol hogy az MSI nagyon jól hűt, és nem hangos. 60 fokig el se indulnak a ventilátorok, addig néma. De ha minden igaz, este már tudok tapasztalatokat mondani.

FullHD-nél teljesen mindegy mivel kötöd össze, a 1080p 60Hz-et mind tudja.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36023) hackeeeee válasza Runner_fxr (#36019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én el is felejtettem említeni.. Pedig azt hittem írtam..

Annó Én 970-ről jöttem.. Igaz, garis csere miatt alakult így, ha nem lett volna gond, valszeg maradt volna a 970... Az 512bit, és néhol a + vram jól jön, igaz qhd-ban használom. Ha FHD-ban maradsz, akkor vígan ellesz a kártya, nem nagyon fogja megerőltetni magát.

Sokáig gondolkoztam, hogy mitévő legyek, azon is agyaltam, hogy marad a 970, cseréljék, de végül ez mellett döntöttem, még olcsóbbra is jött ki akkoriban, mint a 970, és nem bántam meg. :)

Ha jól szellőzik a ház, nem lesz túl meleg, és nem lesz hangos sem.

FHD-ig mindegy a kábel. Ha van rá lehetőség, Én a DP-t szoktam ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36024) Raggie válasza rvn_10 (#36017) üzenetére


Raggie
őstag

Ez a gap-pad téma engem is érdekelne!
Esetleg Sapi r9 390 tulajok: tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36025) hackeeeee válasza Raggie (#36024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem tapasztaltam, hogy baj lenne a gyárival.

Véleményem szubjektív...

(#36026) abridabri válasza LLKobe (#36022) üzenetére


abridabri
veterán

60 fokig el se indul ez igaz ,de nalam 64 fok 2dben is allandoan, 4 hazban probalva. 1040mhzn megy 2Dben is, ha ra van dugva pl egy HDMI-n a TV a monitor melle.

(#36027) Raggie válasza hackeeeee (#36025) üzenetére


Raggie
őstag

Ennek ellenére érdekelne a gap-padok vastagsága. :)
Nem csak akkor cserélném esetleg őket ha baj volna velük. Lehet hogy egy jó minőségűre való lecseréléssel lehet nyerni 5-6-7 fokot is akár egy VRM hőfokon.

Hasonló dolog mint a hűtő újrapasztázása MX-4-el vagy liquid ultra-val. :K

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36028) LLKobe válasza abridabri (#36026) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmm, ott valami nem kerek, idle-ben vissza kellene vennie az órajeleket elég rendesen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36029) mcwolf79 válasza hackeeeee (#36025) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ja, nincs vele baj.
Csak akkor ámulnál, hogyha a gyári hőfokoknál 6-7 ˘C-szal hűvösebb a pl. Fujipoly-val (tapasztalat).
Megkérik az árát, és itthon nem is beszerezhető, de nagyon ott van a szeren a cucc.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#36030) hackeeeee válasza mcwolf79 (#36029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, hát jó.

Csak, pl Nálam maxra járatva, tuninggal, 75-80 fok körül megáll a vrm..

Igaz, lehetne jobb is ezek szerint.. Csak a vele járó macera, levenni a hűtőt, stb, plusz egyáltalán beszerezni a gpad-et.. Arról nem is beszélve, hogy sajna van amikor a ház miatt rossz az egész, ott pedig hiába cseréljünk gpad-et.. az nem oldja meg a gondot. :(

Véleményem szubjektív...

(#36031) abridabri válasza LLKobe (#36028) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nem fut aMSI gaming app, akkor visszaveszi 300 ra 2dben ,.viszont 3d ben meg ugral az orajel es igy az fps is , ami borzasztoan idegesit . MSI gaming app meg fixalja 1040 re.

(#36032) GeneraL_XTX válasza abridabri (#36026) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Több megjelenítőnél ez sajnos "normális". Tipikus amd driver hiba ez is amit évek óta képtelenek javítani.

(#36033) LLKobe válasza GeneraL_XTX (#36032) üzenetére


LLKobe
veterán

Na ez szivacs. De akkor legfeljebb kihúzom a VGA-ból a TV HDMI kábelét, és csak akkor dugom rá amikor kell.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36034) Raggie válasza hackeeeee (#36030) üzenetére


Raggie
őstag

Persze ez már vérmérséklet kérdése. Én imádom b@szogatni a kártyát, itt-ott csiszolgatni rajta.
Thermal grizzly-t pl be lehet szerezni itt Pesten is meg a Merlin-ből is és az is majdnem olyan jó, mint a fujipoly.

Meg pl a te esetedben ezek szerint nem járatod maxra az OC-t. Van még benne tartalék. Én kiváncsi vagyok mindig, hogy mi a maximum a kártyámban. Ha meg egy gap-pad cserével hűvösebb lesz a VRM, akkor lehet feljebb is tudok menni a fesszel, és akkor feljebb is lehet menni az órajellel is... :) Nyilván nem a 24/7 használatról beszélek, csak megkukkantani mi a max.

Clint Eastwood FTW

(#36035) Runner_fxr válasza hackeeeee (#36023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a válaszokat. Maradok a 390-nél szerintem. Tuningolni biztos nem fogom. Valószínűleg nem is lesz rá szükség fullhd-ben :)
A házam tesztek alapján jól szellőzik, probléma ott sem lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#36036) LLKobe válasza Runner_fxr (#36035) üzenetére


LLKobe
veterán

Este írok első kézből szerzett tapasztalatokat az MSI 390-ről :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36037) Runner_fxr válasza LLKobe (#36036) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ok, köszi. :)

(#36038) proci985 válasza GeneraL_XTX (#36032) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez nem igaz.

a memória órajelet normális ha nem veszi vissza a kártya, ennek az az indoka hogy hirtelen terhelésváltás alatt több kijelzővel egyébként instabilitás lehetséges (69x0 időszak tapasztalata). a GPU órajelet viszont visszaveszi.

három generációnyi AMD kártyával hajtottam három kijelzőt, mindegyik visszavette a GPU órajelét.

ebből az egyik monitor HDMIn megy két széria óta.

abridabri: afterburnerben nem xelted be a force 3d clocks in 2d opciót?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36039) GeneraL_XTX válasza proci985 (#36038) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nálam minden esetben felvitte a gpu órajelet is, a 290 is, meg a 390 is. Még akkor is, ha rá volt dugva a tv hdmi-re, de nem volt bekapcsolva. Sőt az új driver egy monitoron is képes volt bebugzani, amikor gyárinál akár csak 1 hz-el is feljebb vittem a monitor frissítését, azonnal fix 1040mhz-re ment fel a gpu.

Ez is driver bug, mert az Nvidiánál ezt (is) normálisan meg tudták oldani.

Persze elhiszem én, hogy másnál normálisan működik, működött, de én nem ezt tapasztaltam. De ezek az amd driverek úgy működnek, ahogy épp akarnak, szóval nem lepődök meg semmin se :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36040) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kellene egy kis segítség a TrueHD/DTS-HD MA beállításában.

Thx!

Véleményem szubjektív...

(#36041) laci.csabi


laci.csabi
tag

Na akkor látom szükség van némi út mutatára.

Amit az elején letiztáznék, hogy én a vga hdmi kimentét használom és még hd 7850-nel is ment.
Alaplapi hdmit nem probáltam a optikiaval pedig nem ment.

Akkor kezdjük a legelején szükség van egy codec packra [link] (modjuk erre én ezt használom) ebben milárd beálítási lehetőség van de alegfontosabb az audio részleg az előttelévő részeket én nem szoktam álítani, amit itt mindenképpen be kell álítani a redszerünk csatornának számát nekem 5.1 es redszerem van én azt álítottam ha valakinek más van azt álítja. Aztán van ott egy olyan a jobb oldalon, hogy hdmi az ki kell pötyözni majd ott ki pipálni a mindent amit fel ajánl (dts stb...). Majd ferakni. Én az általa felajánlótt midia playert is feazoktam rakni.

Következő, hogy be kell menni a hang beálításaiba ezt a táca jobb sarka hang ikon jobb kilck lejátszó eszközök meg kell keresni az amd hdmi kimenet alapértemezetté tenni majd jobb klick rá és ott keresni valami beálítási lehetőséget nem emlékszem potosan mert nem vagyok othon éppen, de a lényeg hogy ott is ki kell vásztani a csatornák számát és ha jól csináltátok átt ál a redszeretek valami egyedi hagzás modra nekem "PCM" ekkor minden a valodí hangformátuma ként szól és ha beraktok egy filmet akkor átt áll a dolby vagy dts re. A játékok alatt hiába irja a játék pl hogy dolbyt támogat nemfog át állni de nekem megy a térhang. Ellehet vele szütyögni.

Ha valkinek nem megy akkor irnatok és segítek ha haza értem.
Jó szorakozást.

[ Szerkesztve ]

(#36042) szente válasza LLKobe (#36033) üzenetére


szente
addikt

Nem kell kihúznod, elég, ha beállítod, hogy csak a monitorra rakja a képet. Az a lényeg, hogy ne legyen se képernyő klónozás, se kiterjesztés. Akkor vissza veszi rendesen az órajeleket.

(#36043) Malibutomi válasza proci985 (#36038) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem is tobb kijelzonel csak a memoria orajelet emelte, a GPU normalisan visszavette.

GeneraL_XTX
NV driver dicserest hagyjuk, pont tegnap olvastam valamelyik nv topicban hogy a srac ugyanilyen felskado orajelekjel kuzd.

[ Szerkesztve ]

(#36044) LLKobe válasza szente (#36042) üzenetére


LLKobe
veterán

Akkor jó, úgy úgysem használom, a TV a htpc-re van kötve. Csak néha van időm a TV-n tolni a Witcher 3-mat.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36045) proci985 válasza GeneraL_XTX (#36039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem lehet az OC es az afterburner volt a hibas?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36046) hackeeeee válasza laci.csabi (#36041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben megoldottam.. :) Csak nem volt időm írni.

Én KODI-val csináltam. Semmi codec-et nem toltam fel, csak belőttem, hogy wasapi-s kimenet, és már megy is minden. :R

Játékok alatt úgy lehetne megoldani, hogy mondjuk optikai kábellel is összekötöm az erősítőt, és ott bekapcsolom a dolby live-ot.

Véleményem szubjektív...

(#36047) GeneraL_XTX válasza proci985 (#36045) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Afterburner nem is működött rendesen az msi!!! 390-el pedig friss win10 volt felhúzva, de akármelyik verziót is próbáltam újraindítás után elfelejtette az órajeleket defaultra vágta magát akármit is állítottam... De a 2d órajelek minden esetben alapon voltak.

Malibutomi: igen, tudok róla hogy nagyon ritka esetben ott is beragadhatnak az órajelek, de ez nem tömeges jelenség. És én most konkrétan a hz állítására gondoltam az ott teljesen korrekten működik itt meg mióta egyáltalán létezik ez az opció azóta bugos is. :U

[ Szerkesztve ]

(#36048) laci.csabi válasza hackeeeee (#36046) üzenetére


laci.csabi
tag

Én azért codec pakkal csináltam, mert a windows alapból nem támogat bizonyos formátumokat Pl: flac

(#36049) Ghoula válasza laci.csabi (#36041) üzenetére


Ghoula
senior tag

Azt az egyedi üzemmódot,amire hivatkozol,azt úgy hivják, hogy multi channel PCM.
Ilyenkor a 6 csatorna tömörítetlen jele megy ki HDMI-n ( 3x stereo PCM) , és az erősítő ezt elosztja a megfelelő csatornákhoz.
Ennek semmi köze ahhoz,hogy a bitstream működik-e, az 2 hangszóróra állítva is megy.
Így játékok alatt menni fog a térhangzású hang, ami hátrány van, hogy ha stereo jelbe kódolt mátrix-ot küldesz rá(NEO6, Pro Logic), akkor a multi ch PCM miatt az erősítő nem fogja dekódolni,sima stereoként fog menni. ( bal és jobb csatorna lesz "feltöltve" a 6ból.)

@36046, hackeeeee
Optikai-t semmi értelme használnod, azon max 48Khz és stereo tud átmenni. Ha tudja erősítő,márpedig ha DTS MA-t tud,akkor tudja, 6 csatornás PCM a játékokhoz a megoldás.
Dolby Live, és DTS connect csak abban az esetben éri meg,ha nincs az erősítőn hdmi, de ott kompromisszumokat kell kötnöd. Hangminőség,késleltetés,extra cpu terhelés, etc.

@36047 ,GeneraL_XTX
Nálam is simán megy monitor,HDMI, vígan csökkenti az órajelet. Sajnos a TV nem támogatja az emelt frissítést, de azért ne a driver legyen hibás, hogy egy monitor hekkelés hibákat generál.
Topikgazda létedre pont Neked nem kéne a szar az AMD driver, nV mennyivel jobb mantrát támogatni, szerintem. :R

Hogy értelmeset is hozzászóljak, sajnos új TR-nek nem sikerül megbarátkozni a szétfaragott biosokkal, hiába csökkentem az órajeleket is. Nagyon úgy fest az MC timing nem olyan triviális, mint ahogy látszik elsőre, bár lehet nálam DCII és Elpida rész kavar be a gyári biossal.
Csak MC timinggal még megpróbálkozok, bár ahhoz Atomdis-el fel kéne térképezni a powerplay táblák elhelyezkedését és méretét a biosomban.
Sajnos 390XDCII-n Hynix H5GC4H24AJR van, így full Elpida támogatást át kéne raknom abba a biosba, és szerintem azzal sem lennék előrébb,mert az MC timing is különbözik szerintem a 2 típussal.
Ha elpidás lenne, akkor sokkal egyszerűbb lenne, 2 helyen kéne csak beletúrni.

(#36050) CsonkaImo válasza Ghoula (#36049) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Attól, hogy topicgazda, még lehet nV párti. Viszont ez az általánosítás, hogy minden esetben bugos, nem túl szakmai. Nálam sincs semmi gond több kijelzővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.