Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) RolEnD_ válasza trufa12 (#32145) üzenetére


RolEnD_
tag

Nekem 6GB van és még soha semmi nem dobott ki.

(#32152) Old FatBoy válasza Xmister (#32150) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszönöm!
Akkor sajnos csak az igp jön ki rajta ettől féltem.
Így viszont semmi értelme az alaplapi 2.0-ás Hdmi-nek mivel összesen 512Mb memóriát lehet foglalni hozzá.
5,5K-ért már találtam 1.2 dp-ről hdmi 2.0-ra aktívat.

Audiophile Troll

(#32153) Xmister válasza Old FatBoy (#32152) üzenetére


Xmister
senior tag

Be tudnád linkelni? Túl jónak tűnik ennyiért, hogy igaz legyen.

(#32154) Old FatBoy válasza Xmister (#32153) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Természetesen.
Ráadásul nem is a legolcsóbb helyről de máshol még drágább.
[link]

Audiophile Troll

(#32155) Xmister válasza Old FatBoy (#32154) üzenetére


Xmister
senior tag

Ez csak 1.4-es.
Gyártói honlap
Auflösung bis 3840 x 2160 @ 30 Hz (abhängig von Ihrem Monitor und Ihrem System)

Németül ugyan nem tudok, de nekem úgy tűnik, hogy 4K@30Hz.

(#32156) Old FatBoy válasza Xmister (#32155) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Na ennek gyorsan utána járok,mert nem így hirdetik.
Bing-el fordítva:

Rövid leírás
Ez az adapter által DeLOCK akkor például egy ingyenes DisplayPort felület a rendszer összeköt keresztül HDMI monitor. Az adapter támogatja a maximum ultra HD (4 K), és hátrafelé irányuló összeegyeztethető-val teli HD 1080 p. Az adapter biztosítja az aktív átalakítás, így-a ' is alkalmas grafikus kártyák is bocsátanak ki jeleket nem DP ++.

Na most akkor jó.vagy nem jó?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#32157) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Leesett!
4K yes 30Hz yes ez kell a parasztnak!
B@ssza meg az AMD ,hogy egy ilyen drága terméken spórol a licensz díjon!

Audiophile Troll

(#32158) trufa12


trufa12
addikt

Azt nem értem miért akar most hirtelen mindenki 4-k zni . Valaki elkezdte aki unatkozik aztán mindenki próbálkozna...

szerintem a fhd sem forrt még ki , majd ha zökkenőmentesen mennek a játékok fullhd-ban majd akkor el lehet gondolkozni a 4-kn
Én legalábbis így látom .

Ez magyarország nem a usa v japán ahol fillérbe kerül aztán veszik , dobják ki
szerintem japánba már nem is emlékeznek arra hogy full hd arra meg hogy SD minőség ...

Én úgy vagyok vele 2 év múlva majd meg próbálom a 4-k -t akkor talán már lesz olyan vga is ami zökkenőmentesen viszi mondjuk 130k környékén .

Most meg azért meg vesz az embe 100-140 körül egy vga-t és akkor 30-40 fps.. meg a fullhdt sem tudja maximálisan kihajtani , eléggé pénzkidobás ez még szerintem ..

pl most néztem ugye túlvezéreltem a monitorom a gta5 ledobja a 75-et vissza 60 ra... az is érdekes . Pedig a monitor minden gond nélkül viszi a 75-hz-et

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32159) velizare válasza Old FatBoy (#32156) üzenetére


velizare
nagyúr

te nem ezt az átalakítót keresed. :N

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32160) Old FatBoy válasza velizare (#32159) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igen már rájöttem.
Le is mondtam a rendelést.

Audiophile Troll

(#32161) Old FatBoy válasza trufa12 (#32158) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nagyon egyszerű pedig.
1:Előző Hanns 28" monitor beadta a kulcsot.
2:nem egy két évre tervezve néztem a következő megjelenítő után.
3:140K körül sikerült beszereznem egy ilyent:LG 42UB820V 42" Smart UHD LED TV
4:szeretném kihasználni a képességeit.
Természetesen ha nem döglik be az előd még vártam volna a 4K-val.
Ja és eddig nem bántam meg mivel közelről nézem és gyönyörű a képe.

Audiophile Troll

(#32162) trufa12 válasza Old FatBoy (#32161) üzenetére


trufa12
addikt

Értem, én azért maradtam a full-hd-nál mert év elején nézegettem a monitorokat aztán 53 volt az lg27mp65hq-p-m

ami most 80 k .. nem értem miért annyivolt de jó vételt csináltam vele.
Én is közelről nézem de semmi probléma nincs vele .

Meg mert számolgattam osztottam szoroztam , nem akartam monitorra 100 ezreket költeni meg 1-2 évet várni mire kitudom használni , meg mit kezdenék most a 390 radeonnal ... olyan élmény lenne mintha fhd-alá vennék egy 40 ezres-vga-t..

Így meg maxra tolva mindent 40-70 fps között el vagyok . Ez ugye egy nem nvidia játéknál jobb . És pazar a látvány .

Super resolution menüpontban beállítottam a monitoron low értéket így szépen kiemel de még nem túloz . sharpness 6 oson . Abszolúte elégedett vagyok azzal amit látok .

De ugye 140-ért egyértelmű szebb lenne a windows asztal, a képek, a filmek, de játékot meg játszhatnám 30 fps-el konzol graffal jobb esetben .

Így én még várok 2 évet .

De ez is mindenkinek egyéni döntése mondjuk meg anyagija határozza meg.. csak leírtam én hogy gondolom, így akár a pénzeket lehet másba fektetni mert nem tartom még most létszükségletnek kocka fronton sem a 4-k-t de persze ha valakinek van bőven miből gazdálkodni attól nem sajnálom, egyén szíve joga .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32163) Omli85 válasza Old FatBoy (#32156) üzenetére


Omli85
őstag

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32164) Old FatBoy válasza trufa12 (#32162) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nekem sincs bőven miből gazdálkodnom bérből fizetésből élek.
Annyira nem veszélyes a 390x a 4k játékok alatt kivéve ha sz@rul vannak optimalizálva.
Régi konfigom van még mert az újra még várni kell és az e8400-es kétmagosommal is szépen futnak a gémek persze így nem kapcsolok 8x élsimítást de nem is hiányolom a látványát.

Audiophile Troll

(#32165) Speed® válasza Old FatBoy (#32157) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

'sszák meg a monitorgyártók, hogy nem tesznek 4K kijelzőre DP csatit..a Hawaii nem 4Kra készült alapvetően, mégis van rajta.

E8400al..? Kemény :)

[ Szerkesztve ]

(#32166) Old FatBoy válasza Speed® (#32165) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Alapvetően az LG-m sem monitornak készült.
Szerintem a 390x-et már nyugodtan nevezhetjük az AMD csúcskártyájának bármennyire is Fury erre már illet volna a HDMI 2.0
Ezen már kár volt spórolni akármennyire is a gazdaságosság a fő szempont nem ebbe mennek tönkre.
:) :))

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#32167) trufa12 válasza Old FatBoy (#32164) üzenetére


trufa12
addikt

Ha ennyire brutál az e8400 akkor fogom eladom a gépem :D 80 ból össze rakok egy csúcs 775 pc-t aztán had szaladjon a 4k ...

ez a fasza nem a 4k :)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32168) Old FatBoy válasza trufa12 (#32167) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem tömjénezni akartam a e8400-et csak azt próbáltam kihozni belőle ,hogy még így sem annyira gáz a 4K játék vsz a 6700k-val jelentősen jobb lesz akár még a 8x élsimítással is.
Nem véletlen fogom lecserélni a 775-ös konfigom már igen elszállt az idő felette de közel 10-évig jól szolgált.

Audiophile Troll

(#32169) Speed® válasza Old FatBoy (#32166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 390Xed 290Xnek készült évekkel ezelőtt. Ha nem lenne egy vicc a Fury, nem számítana csúcsnak sem ugye. PCs fronton nem kéne erőltetni a HDMIt, szvsz. Ez van, spóroltál a TVn, költhetsz a karira..vagy cseréld le 980ra, azon van 2.0 HDMI ;]

4K 8xAAval..? TX SLIt is érkezik? :D

[ Szerkesztve ]

(#32170) Old FatBoy válasza Speed® (#32169) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Vagy ha más nem még mindig ott van az 1080p.
Még mindig jobban mutat a tv-men mint a régi 1080p monitoromon.
980-ra fájt a fogam abból is inkább a Ti-re de sajnos azt nem kaptam volna meg 128K-ért.
Az árkülönbözet még egy darabig fedezi a villanyszámla különbséget.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#32171) Speed® válasza Old FatBoy (#32170) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sajnos a natív 2x2 felskálázás nem tökéletes többnyire..persze mozgásban annyira nem zavaró, de pl. desktopon böki a szemet az eredmény :S
<130ért simán lehet lőni HAn sok garis 980at, ha figyel az ember..sőt.

(#32172) velizare válasza Speed® (#32171) üzenetére


velizare
nagyúr

én a 295x2-met vettem ennyiért. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32173) Speed® válasza velizare (#32172) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

proci985 ne tudja meg ;]
Az bitang jó vétel volt :K

(#32174) zack válasza janos666 (#32147) üzenetére


zack
nagyúr

Már pedig AMD kártyával vak teszten megmondtam melyik-melyik. :) Simán látszik. Nv-nél nem néztem van e különbség, de AMD-vel sokkal szebbek voltak a színek.
Ettől még elméletileg elmagyarázhatod, de sokszor a kettő teljesen eltér. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32175) dannyl válasza trufa12 (#32145) üzenetére


dannyl
addikt

Kizárt, hogy 8Giga elfogyjon fhd-n, pláne, hogy ki is dob miatta. Vagy software-es hiba, vagy hibás a RAM szerintem.

(#32176) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na kiprobaltam a Battlefront Betat

2560x1440 VSR, minden ultra kiveve Motion Blur (mert utalom) FXAA, 60-70FPS kozott mozog. Bar ez csak single palya volt

[ Szerkesztve ]

(#32177) CsonkaImo válasza Malibutomi (#32176) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Akkor full hd-ban MSAA-val (vagy amit használ) is meglesz.

(#32178) Malibutomi válasza CsonkaImo (#32177) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Brutalisan jol nez ki a jatek., es nagyon szepen fut. Vettem fel belole videot is, bar csak rovidet, felvetel kozben is 55-70 kozott volt az FPS

(#32179) castiels válasza Malibutomi (#32178) üzenetére


castiels
addikt

Single a játék vagy csak multi?

(#32180) trufa12 válasza dannyl (#32175) üzenetére


trufa12
addikt

hibásnak tuti nem hibás a ram. Ténylegesen elfogy néztem ha minden csuma maxon van , felszippantja a ramot, persze nem kizárt hogy valami windows-os gebasz lenne ...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32181) tailor74 válasza castiels (#32179) üzenetére


tailor74
őstag

Játszható single is, és tényleg nagyon szépen megy, és nagyon jól néz ki..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32182) castiels válasza tailor74 (#32181) üzenetére


castiels
addikt

Lesz külön single kampány?

[ Szerkesztve ]

(#32183) tailor74 válasza castiels (#32182) üzenetére


tailor74
őstag

link :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32184) CsonkaImo válasza Malibutomi (#32178) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tényleg szépen fut, de grafikailag semmi extra. Hangok marhajók, a játékmódok is elmennek, de a látványnak semmi köze a videókban látottakhoz. Nem vagyok elájulva tőle, de ez csak az én szerény véleményem. :R

(#32183) tailor74: 64 fős multi, és story mód sem lesz. :N

[ Szerkesztve ]

(#32185) castiels válasza CsonkaImo (#32184) üzenetére


castiels
addikt

nem lesz story mod.. de miért? :(

(#32186) trufa12 válasza CsonkaImo (#32184) üzenetére


trufa12
addikt

akkor mi lesz ?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32187) CsonkaImo válasza trufa12 (#32186) üzenetére


CsonkaImo
addikt

40 fős multiplayer, meg kétszemélyes co-op. De van a játéknak topicja!

(#32188) babcehh

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet már Magyarországon is kapni HDMI 2,0 DP 1,2 átalakítót? 4K@60HZ-st ? Ha igen, akkor egy linket kérhetnék? Előre is köszi szépen!
Illetve, egy 390es kártya mennyire tudja kiszolgálni a 4K felbontást, vagy a 390X már jobban megérné?
FSP Aurum 500W-s táp elég lenne neki? (FX 6300 proci mellé)
Köszi!

(#32189) tailor74 válasza CsonkaImo (#32184) üzenetére


tailor74
őstag

Uppsz, akkor le vagyok maradva, sorry. :B Megyek rá is nézek a topikjára..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32190) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Srácok kéretik a Battlefront témájú hsz-ekkel átáradni a Battlefront topicba!!!!

[ Szerkesztve ]

(#32191) sixpak válasza GeneraL_XTX (#32190) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezt is? :D

Valóban szépen fut, Fraps mérés, minden ultrán.
Viszont borzasztóan fűt a kártya, 76 fok...ilyet nem láttam egy játéknál sem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32192) adamcadmon válasza janos666 (#32135) üzenetére


adamcadmon
csendes tag

Szia,

Nem teljesen erre gondoltam. Printscreenem nincs, de a lényeg az, hogy pl. a Dirt Rallyban a fű úgy néz ki, mintha négyzetrácsos füzetre lenne rárajzolva. Vagy az ESO-ban, mikor elrakom a térképet egy négyzetrácsos áttűnés jelenik meg. Ez engem azért zavar, mert a valóságos megjelenítés illúzióját teljesen elrontja. Lehet ezzel valamit kezdeni? Gondolom, ezért nem fogják kicserélni garanciában.

FX8320, 8 GB DDR3; Sapphire R9 390 8G, Asus Sabertooth 990FX R2.0; Samsung 850 EVO SSD 250GB, CHIEFTEC CTG-750C 750W;Benq G2222HDL

(#32193) janos666 válasza zack (#32174) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem, hogy ez a tapasztalatod miben cáfolja az elméletet, amit vázoltam.
A monitor, vagy TV, amin nézted, az volt a felelős a különbségért, nem a VGA és végképp nem maga a kábel/csatlakozótípus.
Ez pedig így nem mérvadó, hacsak nem ugyan olyan monitort/TV-t használ ugyan olyan menü beállításokkal az is, akinek ezt írtad, akkor nála vagy semmi különbség nem lesz, vagy épp az ellenkezője is igaz lehet, és ő a HDMI-n látja majd szebbnek (főleg, hogy ilyenkor 99%, hogy egyszerűen arról van szó, hogy az egyik bemenet memóriájában már eltologatta a felhasználó a csúszkákat kedve szerint, a másikban pedig még alaphelyzetben állnak, az "ízlésre" betologatott csúszkák pedig mindenkinek az egyéni ízlése szerint lesznek véletlenszerűen eltologatva...), szóval abszolút nem lehet ebből általánosítani és ilyesmiket mondani, hogy a DP vagy a HDMI szebb képet ad, mert az úgy abszolút nem igaz.

(#32192) adamcadmon

Na, ilyet még csak akkor láttam, ha szándékosan tettem rá szerkesztőprogramban, vagy esetleg játékban debugkonzolból valamire. :F

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32194) janos666 válasza Xmister (#32150) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A ló@szt nem jelenik meg! :W
DirectX 28, vagy LavaSupremeV6 API-kkal, LiquidScreen-Lock módokban lehet, hogy nem, de hagyományos DirectX-es Aero-s ablakkezelővel annyi és olyan video adapter és megjelenítő közt húzogatod a játék ablakát, ahogy neked tetszik! egy értelmes játéknak akár azt is megmondhatod, hogy menjen ki fullscreen módba az előre meghatározott monitoron akkor is, ha nem az ahhoz tartozó VGA-n renderel, de általában ki lehet trükközni valahogy mindennel, amit szerrtnél.
A többlet PCI-E sávszélességigény pedig nem lesz nagyobb, mint CFX-nél, pedig ahhoz is elég lehet már akár a PCI-E 8x is kártyánként, de a 3.0-ás 8x már gyakorlatilag kompromisszummentes lehet, neki pedig lesz 3.0-ás 16x.

Más a baj.
Egyrészt kötni kell kijelzőt a dVGA kimenetére is, különben nem ébred fel alvásból. Ha pedig már felébredt, azt hiszem ennek kell kezelnie az elsődleges kijelzőt, ha nem lehet explicit módon megkérni a játékmotort, hogy egy tetszőleges GPU-n rendereljen és egy másik tetszőleges kijelzőn menjen teljes képernyőre (ami abszolút lehetséges, de támogatnia kell a programnak a konfigurálhatóságot), vagy alternatívaként "borderless window" mód kell és kézzel kell áthúzni az ablakát.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32195) trufa12 válasza adamcadmon (#32129) üzenetére


trufa12
addikt

driver v oc hiba , szerintem . Nálam is akad 1-2 helyen érdekes anomália . Másik driverrel v kevesebb oc-val próbáld. ha nincs oc akkor driver ha az se segít akkor passzolom .

nekem pl a lolba az a csúszó mászó alagutas féreglyukai mellett jelentek meg ma rácsok, máshol nem .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32196) zack válasza janos666 (#32193) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. Én és még old_artist is, aki a monitoros topikban szakértő, másképpen látjuk, amit személyesen már párszor meg is vitattunk. Ettől persze, te még gondolhatod másképp, "de az abszolút nem igaz" kijelentésekkel, azért csak óvatosan. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32197) xxxxxxxxx válasza adamcadmon (#32129) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Nálam is jelen van az általad említett probléma. Viszont nekem csak a Dirt Rallyban felfedezni. Mi lehet az okozója nem tudom mert jó pár drájvert kipróbáltam + még a játékot is moddoltam. :U :C

[ Szerkesztve ]

(#32198) janos666 válasza CsonkaImo (#32177) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én Frostbit3-as játékokban kb ~0 különbséget látok 0x és 4x MSAA közt, de nem azért, mert nem szúrja ki a szemem az aliasing akármelyikkel, és azt is észreveszem, hogy drasztikusan csökken tőle az fps, mint ha tényleg működne is. Nem azt kell keresnem, hogy hol nem megy, hanem hogy bárhol a képen csinál-e bármit azon kívül, hogy letolja az fps számlálót.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32199) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
jelenleg msi r 290x lightning van. A terv : monitor csere a felbontás: 2560 x 1440 lenne . elég ehhez a mostani vga? vagy sapp 390 8 gb nitró -ra cserélni érdemes? nem sokat kéne hozzátenni :U

(#32200) janos666 válasza zack (#32196) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Találkoztam már vele. Kedvelem, mint ember és nem vitatom a munkásságát. Ugyanakkor ebben a konkrét, szák kérdésben nem nevezném szakértőnek. A színekhez és a monitor kalibráló műszerekhez, a monitor színeinek objektív beállításához és szubjektív értékeléshez is ért, de szerintem halvány fogalma sincs arról, hogy milyen adatok és milyen formában utaznak a HDMI és DisplayPort kábeleken a készülékek közt, vagy úgy egyáltalán hogy mik is azok a bitek és bájtok, mit csinál velük egy encoder/decoder, hogy lesz abból végül a panel számára is érthető RGB mátrix érték.

Sőt, bevallom, én sem vagyok konkrétan ebben szakértő, de annyit azért konyítok hozzá, hogy tudom, hogy korrektül, objektíven, egyértelműen megfogalmazott szabványokat követnek a HDMI és DisplayPort átvitelnél is, a megjelenítőkön belül viszont már teljesen szabadon csinál mindenki a képpel, amit jónak lát, tehát abszolút biztos, hogy bármi különbség van a kettő közt, az vagy készülékhiba (véletlen vagy hanyagságból elkövetett firmware bug), vagy egyszerű konfigurációs eltérésekből adódik, sőt szinte biztos, hogy be is állítható úgy a készülék menüje, hogy egyforma képet kapj.

---

!!! Még egy kiegészítés, amit elfelejtettem, pedig ezzel kellett volna kezdenem !!!

Az AMD driver alapértelmezésben mindig YCC 4:2:2 formátumot küld HDMI-re, nem RGB 4:4:4-et, mint DVI-ra és DisplayPort-ra.

Ez valóban okozhat többféle szemmel is jól látható különbséget!
Egyrészt biztos, hogy csökken a chroma felbontás, amitől kicsit életlenebbnek tűnik a kép, főleg a színátmenetek vonalában.
Másrészt a megjelenítőnek át kell konvertálnia az YCC-t RGB-be, csak ehhez ismerni kell a színteret és nem biztos, hogy mindig ugyan azt feltételezi a driver és a megjelenítő (pl. összekeverik egymás közt az xvYCC kódokat, ha engedélyezve van ez a feature).
Harmadrészt pedig könnyen lehet, hogy más Contrast/Brightness beállítás szükséges a két formátumhoz, mert az egyikben 0-255, a másikban 16-235 tartományban mozognak a hasznos értékek.
Negyedrészt ez a skála nyúzás-húzás, hogy a kártya RGB-ből YCC-t, majd a monitor YCC-ből ismét RGB-t csinál, megint csak rontja a képminőséget, főleg ha csak 8, esetleg 10, nem 12-16 bit megy át (de 16 nem szokott, esetleg 12 alacsony frekvencián és/vagy felbontáson minden ma elterjedt csatolótípus, VGA és megjelenítő esetén).

Ugyanakkor....

Kb. 5 kattintás a CCC-ben átállítani a pixel formátumot YCC-ről RGB-re, és az összes fenti hibalehetőség, illetve minőségvesztés eltűnik.

Továbbá, hogy még rosszabb legyen a helyzet, a driver HDMI-n imád underscan-el indítani, amit jelez is a monitonak, így az lehet, hogy bekapcsolja cserébe az overscan-t, így nygítják és kicsinyítik egymás közt a képet. Remélem nem kell mondanom, hogy ez odasz@r a képminőségnek.
Ez is pár kattintással orvosolható, de úgy egy éve leszokott erre az AMD, friss deriver-ekkel már nem csinálják.

Legvégül, a HDMI szeret 60 helyett 50Hz-re állni, ha 50 és 60Hz-et is támogat a TV. A "kis buta" fél, hogy ha van 50Hz, akkor biztos EU-s a készülék, de akkor nem biztos, hogy jó rajta a 60Hz még akkor sem, ha azt is visszajelzi az EDID.

Na tömören ennyi.
Szóval végül is lehet, hogy részben igazad van, mert rengeteg a hibalehetőség.
De egyik sem a HDMI hibája, hanem az AMD driver-ek hülyeség, ott is csak az alapbeállításoké.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.