Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) #Morcosmedve válasza Televan74 (#31946) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

290X-et kellet volna jóárasat, aztán akkor nem kéne az MSI-re várni. :U

© asszongya'hogy

(#31952) Bigemperor válasza #Morcosmedve (#31951) üzenetére


Bigemperor
senior tag

A legszebb, egyre kevesebb cumó jár egy ilyen karihoz. A telepítőlemez mellé egy kábel (asszem 8 pin-es) mindössze! :Y (MSI 390)

[ Szerkesztve ]

(#31953) #Morcosmedve válasza Bigemperor (#31952) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most mi járjon? :U
CD-t mióta PC-van sok éve (10+) egyszer se vettem ki a dobozból (igaz az internet elmehet), mondjuk általában csak a VGA-t veszem ki, kivéve eVGA, ahol a plakátot is ki kell vegyem...én is, mielőtt veszek bármit, a driver már rég meg van a gépen és nincs is bedugva a net, csak bezavarja a win update az egészet.
Új gépnél is megoldható, de ott amúgy is ráereszti az ember a win updatet vagy kikapcsolja és letölti, ezer megoldás van.

Akinek nincs rendes tápja, szomorú... Vevő ne érezze szükségesnek a + tápcsatit (most senki se vegye magára, ez tény és egyben jó tanács is, legyen normális tápod!!!!!!!!!).

Egyedül, amíg adtak DVI - VGA átalakítót, egy-két gép szervizelésekor jól jött, de már lassan nincs is DVI a kártyákon, illetve elavult, valamint 200Ft.

Monitor kábelt szintén azért nem adnak, mert az biztos, hogy nem tudod használni/nincs a monitoron :DDD
A másik, hogy normális megjelenítőhöz, szintén adnak vagy vegyél valami jó kis aranyozott szigetelt videó kábelt (ez sem árt).

Egyébiránt HDMI se való PC-be...DP-t kell használni. Lásd.: Fury/X.

u.i.:

Az igaz, hogy ezzel együtt (pontosabban ezek elhagyásával) nem lett olcsóbb a VGA...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#31954) proci985 válasza Bigemperor (#31952) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

matrix platinum melle se jart semmi a 8pinesen kivul. pedig az 290xek kozott csucskent volt arazva. VTX3D detto.

egyebkent pl powercolor 7850 PCS+hoz a miniDP DP azert nem volt rossz

mondjuk a 8 pin atalakito jol jott, munkatars meg keresi a pciE kabelt a CM 1000W silent goldhoz, a 8+6pin meg nem volt eleg a ket karira (a matrix 8+8as). de kicsit kiakadt, amikor mondtam neki, hogy ize, kellenenek a kabelek, mert nem eleg:D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31955) Televan74 válasza #Morcosmedve (#31953) üzenetére


Televan74
nagyúr

Úgy is csak a kártya a lényeg! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31956) Chrys_ válasza Milka 78 (#31945) üzenetére


Chrys_
addikt

6 mag + hypertrading Intelburntest (CPU100%), Furmark 390X (GPU 99%), 3 24" Dell monitor

csúcs:
769W
814VA

átlag:
730W
780VA

(#31957) Televan74


Televan74
nagyúr

;]

Idle

Valley -itt már a végén azért volt hangja,de nem volt elviselhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31958) bajnokpityu válasza Televan74 (#31957) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez az msi 390?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31959) Televan74 válasza bajnokpityu (#31958) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez egy 290 WF3 OC még. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31960) pkornel


pkornel
aktív tag

Sziasztok! Megint jövök a kérdéssel valakinek nincsen tapstatlat hosszútávon egy R9 390 G1-el? Esetleg valami videót tudna valaki linkelni hogy mennyire hangos? És azon kívül van vele még valami gond?

(#31961) bajnokpityu válasza pkornel (#31960) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt ilyen nálam. brutálisan hangos. sztem fejhallgatón át is zavaró.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31962) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! 15.9.1 beta driverrel kapcsolatba mik a tapasztalatok? Fel szabad tenni, mert olvastam vmi memória kezelési gondokat.?

(#31963) Grave_444 válasza Chrys_ (#31956) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem semmi. :)

(#31964) Erdei88


Erdei88
veterán

Sapphire Nitro R9 390 8G D5 Review

Egyre jobban hajlok e felé :B

(#31965) monster95


monster95
tag

MA rendeltem meg a MSI r9 390-t.Először ahonnen meg rendeltem küldtek emailt hogy csak sajnos kicsomagolt van ha megfelel akkor ők állják a szállítást.MEg hogy 14 napon belül vissza kuldhetem ha nem tetszik.Aztán írtam hogy nem kell.Akkor megint telefonon zaklatak gyozköttek hogy semmi baja tiszta új (persze tiszta új akkor mért van kicsomagolva?) meg ohgy rendes garancia van rá.Aztán mondtam nekik hogy máshonnan megrendelte.Szerencsére felfogták.

(#31966) Milka 78 válasza Chrys_ (#31956) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Cseppet más a gép mint az enyém :DDD
+2 mag+ht,130w tdp,4 modul és ki is jön a különbség.
4.6ghz-n 1.340v-vel Linx alatt 200w-t tolt be egy olyan proci.

Televan : Na akkor +100mv "oszt had szójjón" ;]

Kvg : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31967) #02119936 válasza Chrys_ (#31956) üzenetére


#02119936
törölt tag

Bakker a hűtőt meg a vasalót kihagytad. :P

(#31968) Chrys_ válasza Milka 78 (#31966) üzenetére


Chrys_
addikt

De az én mérésemben benne van a 3 monitor is, a tiédben azt hiszem nem. A gépet külön is mérem, csak elfelejtettem leolvasni, az egy egyszerűbb mérő, a látszólagos teljesítményt nem méri, csak a wattost.
Egyébként idén olcsóbb lett a villanyszámlám, lecsökkent havi 108EUR-ról 98EUR-ra :D
Kvg: igaz, a hűtőt külön mérem :) Meg a mosógépet, valamint a nappaliban az összes cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#31969) Milka 78 válasza Chrys_ (#31968) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen akartam is kérdezni a 3 monitort.Nem nekem csak a tápkábel felöl ment a mérés,mert ugye onnan indultunk,hogy elég e egy 550-es táp (nem 12 szelepes gép csak normál i5/i7 :D ) egy Hawai alá.
Hozzáteszem egy OC-s FX alatt is elfogyna az 550-es táp,legalábbis hamarabb mint egy Intel alól.

Valamiből az áram szolgáltatónak is élnie kell :DDD Én ezt évekkel ezelőtt megoldottam.Netezni egy jóval barátibb fogyasztású,olcsó géppel szoktam.Router,monitor,tok,vonó eszik kemény 95-110w-t terhelés alatt,pedíg az is magfeloldott,oc-s gépecske,oc-s 6450-el szerelve :DDD
Ezzel a zabagéppel csak játszani szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#31970) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#31969) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én iPad-el oldottam meg :D :P

© asszongya'hogy

(#31971) dannyl válasza Chrys_ (#31968) üzenetére


dannyl
addikt

Havi több, mint 30k HUF a villanyszámlád???? :Y Vagányan tolod, én abból fél évig elvagyok :DD

(#31972) bajnokpityu válasza Erdei88 (#31964) üzenetére


bajnokpityu
félisten

meg tudom erősíteni, h 70fok fölött még nem láttam se a gput se a vrm-et. és ők 5cm-ről mérték a 37dB-t.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31973) Erdei88 válasza bajnokpityu (#31972) üzenetére


Erdei88
veterán

Neked ilyen kártyád van?

(#31974) bajnokpityu válasza Erdei88 (#31973) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen.r9 390 8gb nitro OC 3 ventillátoros, 2 év garis, br 107ért

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31975) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! R9 270 vapor-x kártyám van. (Tudom, másik topic, de ez aktívabb, és remélem lesz itt hozzáértő) Elég súlyos a baj. 15.7-es driver volt fent, (win8.1) és játék közben megfagyott a gép. (Függőleges piros-fehér-fekete csíkozódás). Felraktam a gyári 13.6-ot, és ahogy elindítottam Fifában egy meccset ismét fagyott. Annyi hibát ír ki az eseménynapló, hogy "amdkmdap képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt". Ezt kiírta az újraindítás után is egyből a felugró értesitő buborékban a tálcán, ezért reménykedek, hogy hátha csak szoftveres a baj, és nem kell új kártyát vennem.
Másfél éves a kártya. Remélem tudtuk segíteni. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#31976) monster95 válasza Stylerr (#31975) üzenetére


monster95
tag

Telepítsd újra a windowsot aztán tedd fel a gyári illeszt˝programot ami cd-n van.Vagy elég ha először letörlod öaazes illesztőprogramot aztán fel a gyárit.Viszont ha játék közben nem csíkozodik akkor szerintem nem vram hibás.Probálj aida 64 stresz tesztet.

(#31977) CsonkaImo válasza Stylerr (#31975) üzenetére


CsonkaImo
addikt

DDU-val szedd le a jelenlegi drivert, majd tedd fel a legfrissebb WHQL meghajtót. Ha valami nem tiszta, írj privátot nyugodtan.

(#31978) xxxxxxxxx válasza Erdei88 (#31964) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Teljesen jó, ajánlót! ;)
GPU Stress Test
Komoly OC val. Láttam már 71C fokon is. :DDD

(#31979) Hebehebe


Hebehebe
tag

Hát.. bekerült a gépbe egy Asus Strix 390 OC, elég durva hangja van 3d közben, ez nem cicereg ez visít inkább. Ventiket nem hallani. De a kártya visít :/
Valakinek hasonló tapasztalat? Még csak 2 napos szóval iponba vissza tudom küldeni :) De ha mindenkinél ilyen akkor szívás :/

(#31980) trufa12 válasza xxxxxxxxx (#31978) üzenetére


trufa12
addikt

Nah hát ez nem rossz :) örvendek hogy ezt rendeltem .

hát ha ordít az asus küld vissza ... kérd vissza a pénzed , miért tartanál meg eg yolyna kártyát ami visít ... ha másnak is olyan az nem a te gondod, fogod vissza viszed küldöd és veszel másik fajtát.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#31981) Maotun


Maotun
őstag

[xfx 390x vga ajánlott táp:750w] kell ekkora valójában?

(#31982) Speed® válasza Maotun (#31981) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

275W TDP, 300W/25A ha van a VGAnak külön, már nincs gond.
Egy jó 750es táppal CF se lehetetlen, persze HKCnak 1 is sok..

(#31983) dannyl válasza Maotun (#31981) üzenetére


dannyl
addikt

Egy minőségi 550-es bőven elég, hacsak nincs egy szénné húzott AMD CPU mellette 200+W-os TDP-vel. Illetve az XFX-re sokan panaszkodnak, átgondolnám.

(#31984) Bigemperor válasza #Morcosmedve (#31953) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Tudom, hogy nem adnak semmit, de ne kelljen már ehhez tapsikolnom is.

Egy kva DP kábel már nem fért volna bele gondolom a 114k-s vételárba. Szerintem annak nem a monitorhoz kellene alapból járnia (azokhoz sem szoktak hdmi-n kívül mást /max. dvi-d/ adni).

[ Szerkesztve ]

(#31985) Maotun válasza dannyl (#31983) üzenetére


Maotun
őstag

Akkor a cm v700 bőven elég az egy 58A -es 12v-os ággal.
Viszont külhoni tesztek forumok dícsérik az xfx390x vga.-t pl.: newegg

(#31986) #Morcosmedve válasza Bigemperor (#31984) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem az, de ez ilyen. Nekem adtak a monitorhoz. :)

© asszongya'hogy

(#31987) Bigemperor válasza #Morcosmedve (#31986) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nekem nem sajna, csak xar hdmi-t. :)

(#31988) janos666 válasza Bigemperor (#31984) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

VGA-hoz szerintem sohasem járt kábel és értelmét sem látnám.
A passzív átalakítók gyakoriak és sokszor hasznosak is lehetnek (HDMI/DVI, DVI/Dsub), de már ezekből is mellőzni szokták a "normál" és "mini" kivitelek közti átalakítót akkor is, ha indokoltnak tűnne (mert pl. csak "mini" verzió van a kártyán, de szinte minden kijelző "normál") Különösen indokolt esetben akár aktív konvertereket is szívesen látnék (pl. DP-HDMI_1.x, ha kizárólag DP portja van a kártyának, se HDMI, se DVI ; vagy esetleg DP-HDMI_2.x akkor [is], ha csak HDMI_1.x-es a natív HDMI port, de ott virít a 4k felirat a dobozon...).
Több méteres kábel(ek) VGA-hoz? Szerintem hülyeség. Az általában a monitorhoz is jár aszerint, hogy mit preferál a gyártó (ha pl. nincs is HDMI, csak DP portja, akkor biztos nem HDMI kábelt csomagolnak, de ilyenkor szoktak DP-t, noha szerintem monitorhoz sem kötelező kábelt mellékelni).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31989) Bigemperor válasza janos666 (#31988) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Régebbi vga-knál előfordult néha azért. Én látnám amúgy értelmét, pláne most, mikor a monitorok és vga-k esetében elterjedt a DP.

De ez már csak az én kukacoskodásom, amúgy eddig nagyon szuper az MSI 390, de még csak most ismerkedünk. :D

(#31990) janos666 válasza Bigemperor (#31989) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De egy mai VGA-t sokféle kábellel használhatsz, sőt a hossz sem mindegy...
Egy DVI-I csatiból kijöhet digitális TMDS és analóg jel is, így köthetsz rá (szükség szerint passzív átalakítóval, ami csak a konnektor/dugó formátumot és a kábelek PIN kiosztását rendezi át mechanikusan) DVI-D, D-sub, vagy HDMI kábelt is (jobb helyeken a DVI csatiból konvertált HDMI-n is átmegy a hang, ez csak spórlás, hogy az utóbbi időben már sokszor nem, ahogy az AMD már teljesen elhagyta az analóg DAC-t is, így Dsub sincs).
A HDMI is ugyan így visszakonvertálható DVI-D csativá (analóg már nincs benne, de a kép kompatibilis).
A DP az DP, abból csak aktív adapterrel lesz bármi más, de ide meg "beszemtelenkedett" az asztali gépekbe való, duplaslot-os kártyákra is a "mini" konnektor, illetve vannak kártyák, amiken csak DP van, aktív adaptert pedig szerezz ahol szeretnél (na, ez már kicsit kellemetlen, mert az aktív adapter drága, nem mindig kompatibilis minden eszközzel, esetenként megkérdőjelezhető lehet a képminőség is, stb).
És néha lehet még a kártyán D-sub csati is, ami szintén csak analóg és sehova nem megy oda-vissza (aktív adapterrel igen, de abban az esetben nagyon erős kérdőjel a létjogosultsága).

Tehát adott esetben csomagolhatnának a kártya mellé egy hosszú HDMI kábelt, ami vélhetően elér majd a TV-dig, egy-egy rövidebb DVI, D-sub és DP kábel(eke)t, vagyis összesen akár 10m-nyi "madzagot", rajtuk 2x4 csatlakozóval...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31991) proci985 válasza janos666 (#31990) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyik ceg itt gumicukrot csomagolt garizasnal a HW melle. ugyan kb a posta toredekebe kerulhetett, megis mindig melegseggel toltotte el a szivemet:).

viccen kivul, volt mar egy idoszak amikor csucs videokartyak melle kb hatalmas dobozokat csomagoltak, azok az idok szerintem nem kar, hogy elmultak. vilagosan latszik mi van a csomagban, ha valakinek spec kabel kell, az rendel melle.

terjunk vissza onba :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31992) Bigemperor válasza janos666 (#31990) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem-nem. :N
Csak DP-t! :K :)

[ Szerkesztve ]

(#31993) lowzor válasza proci985 (#31991) üzenetére


lowzor
veterán

10 éve az X800 Pro-mhoz járt egy webkamera, meg egy CD tartó tele szoftverrel (játékokkal, programokkal).
Ehhez képest ma...

(#31994) trufa12 válasza proci985 (#31991) üzenetére


trufa12
addikt

Én bár nem vettem még akkor semmi csúcs terméket, viszont azért tényleg volt mellé körítés
most kifizetsz 100 v több ezret, és kapsz 1 kártyát, valami kis szar átalakítóval, és vége...
azért ez eléggé szomorú.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#31995) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van valakinek cfje a topikban? egy firestrike alatt kb mennyit kene kapnom?

elegge furak az eredmenyek, olyan mintha nem menne rendesen a CF, viszont hofokok es terheles alapjan valami tortenik.

viszont az also kartya biztosan thermal throttlingol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31996) helkis válasza proci985 (#31995) üzenetére


helkis
addikt

nálam ilyeneket dobott: [link]

(#31993) asdxv - bizony, az egy asus, volt nekem is 126k-ért a 3T-ből :B viszont kibontás után lett belőle XTPE.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31997) proci985 válasza helkis (#31996) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha 14k koruli scoret kapok firestrikeon, akkor egy driver ujrarakas megoldas lehet, ugye?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31998) oliba


oliba
őstag

Megépült a víz és most már fázik a kártyám :((( 1175-ös órajelen is lefutnak már a benchek :D

(#31999) janos666 válasza proci985 (#31991) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A filléres kis kütyük (egyszerű, passzív átalakítók/toldók/hidak, stb), amik viszonylag gyakran hasznosak és sokkal drágább őket egyénileg beszerezni (keresgélni és mászkálni kell utánuk, vagy fizetni a szállítást + sokkal drágább, ha keresztülmegy a kereskedelmi láncon, mint ha "belepottyan" a gyártói csomagolásba) mellékelését támogatom, de semmi másért nem szeretnék "rejtett árukapcsolás" jelleggel fizetni. Én a régi időkben néha direkt azokat a kiszereléseket kerestem, amikben minél kevesebb volt a "hulladék".

Amikor még többnyire nVidia kártyákat vettem, akkor a Gainward volt a kedvenc gyártóm, mert általában annyiért kaptam tőlük egy OC kártyát [[[ ami azokban a "régi szép időkben" elvileg még jelentett is valamit, állítólag tényleg le voltak valamelyest válogatva a tuningosabb darabok OC-nek, nem úgy mint ma, hogy ~1%-ot emelnek a BIOS-ban a GPU órajelen és néha még azt sem bírja el a random referencia kártya :D ]]] minimális sallanggal és könnyebben kezelhető méretű dobozban, mint néhány konkurens gyártótól a standard változatot, csak sokkal nagyobb dobozban, benne több kis kacattal, füzetkékkel, matricákkal, és CD-kazallal (akkoriban nehéz volt venni bármi consumer hardware-t legalább egy PowerDVD license nélkül, pedig sohasem használtam), amik közt voltak akár egész népszerű/drága játékok is, de nagyon véletlenül érdekelt bármelyik is, ami épp belepottyant egy-egy ilyen dobozba, vagy ha mégis, már volt egy példányom...

(#31998) oliba

Ha jól leszabályzod a pumpát, az segíthet neki fellangyosodni. ;]
Nálam a hatalmas passzív radiátor, illetve viszonylag sok blokk miatt amúgy is van rajta elég fojtás, de azért kell rajta tekerni, hogy az a kis csobogás is megszűnjön. Így a VRM azért szépen fel tud melegedni FurMark alatt. Játékokra persze bőven jó így is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32000) oliba válasza janos666 (#31999) üzenetére


oliba
őstag

Fujipoly 17W/mk pad van rajta, annyira nem félek :D Összerakom készre a rendszert, akkor csinálok 30 perc Heaven tesztet. A kis radin még nem is mennek a ventik :)

Leszabályzás nagyon nem lesz. Engem egyáltalán nem zavar a hangja. Most 50%-on megy 2000rpm-en, de még mindig a 900rpm-es ventik a leghangosabbak. A zárt házból kihallani őket, míg a pumpa kívül van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.