Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) PhilBrick válasza Macka (#40000) üzenetére


PhilBrick
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#40002) odorgg válasza Macka (#40000) üzenetére


odorgg
addikt

:K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#40003) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Erdeklodni szeretnek, h velemenyetek szerint miert lehet az, hogy crysis 3 fullHD-ban very high de high beallitasok mellett is droppol. Sokszor leeseik az fps 3x-4x-re, de sok esetben meg 60fps kornyeken sem tunin igazan folyamatosnak. Probara tettem fel ezt a "regi" jatekot meg anno a 7970-el jatszottam. Azt gondoltam volna, h r9 390(1100/1600Mhz) -nek semmi problemat ne fog okozni. Egy i7 6700 4Ghz-en es 16Gb 3200Mhz-es ramok mellett megy a kartya. Homersekletek rendben vannak gpu 60C vrm 70C korul. Valaki esetleg beallitasokban tanacsot tud-e adni?

Koszonom!

(#40004) colossal89 válasza Gtaati (#40003) üzenetére


colossal89
tag

Szia

Használj külső sync-et D3DOverrider tripla puffer on és sync on. Még az uborkaszoft trágya konzol port sync-ét is ezzel szoktam orvosolni a dropok elkerülésére. Kikapcsolom a játékban a sync-t és ezt bekapcsolom. Alul a + jellel add hozzá az indító exe-t. Ha így sem működik akkor biztos hogy nem a szinkronnal van a baj, próbáld meg szinkron nélkül is, tudom csíkoz akkor, de tesztnek jó, hogy mi lehet a gond. ;)

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#40005) TeeBee73 válasza colossal89 (#40004) üzenetére


TeeBee73
addikt

A C3 nem szereti a tuningot sem. :(

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40006) Gtaati válasza colossal89 (#40004) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Kiprobaltam de igy is jelentkezik a problema 60fps rol bizonyos helyeken leszalad 30fps kornyekere es utana vissza fel 60-ra.... Nem tudom mire velni de eleg hihetetlen h kb 3 eves jatek igy megakassza a gepet:(

(#40007) Gtaati válasza colossal89 (#40004) üzenetére


Gtaati
őstag

Es ahogy nezem tok mindegy ha cpu 4Ghz-n vagy 4.5Ghz-n, a vga meg h 1100 vagy 1200Mhz-n megy, ugyanazt produkalja. Hat ez akkor ilyen, csak elszomorito h par eves jatekok fullHd-ban torteno futtatasahoz is mondjuk fel millios vagy dragabb gep kell....

(#40008) Casoli válasza Gtaati (#40006) üzenetére


Casoli
őstag

Be van kapcsolva a VSYNC. Kapcsold ki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40009) Gtaati válasza Casoli (#40008) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!
Probalta azzal is nelkule is meg a korabban tanacsolt D3DOverrider-el is kb ugyanaz a dolog.
Koszonom!

(#40010) Casoli válasza Gtaati (#40009) üzenetére


Casoli
őstag

Pedig ez a dolog a VSYNC. Ha ki van kapcsolva, akkor olyan nincsen, hogy valami fix 60FPS-el megy. Annak fel és le kellene táncolnia. Ha be van kapcsolva a VSYNC, és ha játékon belül megvan legalább a 60FPS, akkor korlátozódik 60FPS-re a látható rész. Ha akár 1 FPS-el 60 alá esik, akkor a rendszer 30FPS-el fogja megjeleníteni a játékot. Ennek ez a lényege. Először is meg kellene győződni róla, hogy ha kikapcsolod a VSYNC-et, akkor valójában kikapcsol-e.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40011) #92888064 válasza Gtaati (#40007) üzenetére


#92888064
törölt tag

tegnap próbáltam ki a crysis 1 gog-os változatát a kontroller support miatt, és 970-nel leesett az fps 60 alá. c3 alatt szintén beesett 60 fps alá 290x és 970 mellett is. szóval vagy droppolsz, vagy leveszed a grafikát.

mellesleg csütörtök környékén ismét csatlakozok a topikhoz, mert a május körül eladott ref 290x-et vásárolom vissza. beindult a fűtési szezon, mennie kell a 970-nek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40012) HSM válasza Gtaati (#40003) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a processzort eheti meg. :K Legalábbis az i5-4690K-s (4,5Ghz) tapasztalataim alapján.
Nyiss egy monitorozást és kiderül. Az persze, hogy nem tesz ilyenkor nagy változást, ha 4-ről 4,5-re húzod a procit. :DDD Ha valóban CPU-limit van, akkor ez 30 helyett 33FPS. A GPU 1100-ról 1200 tuningja ugyanez a történet.

(#40013) Gtaati válasza Casoli (#40010) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Bocsi akkor felreerthetoen vagy rosszul fogalmaztam. A lenyeg amit akartam mondani, hogy ha korlatozom az fps-t 60-ra akkor is bzonyos helyeken bizonyos pajareszeken 60-rol leesik 3x fps-re utana meg vissa megy szepen 60-ra. Ha kikapcsolom a vsync-t akkor termeszetesen 60fps fole is megy de a visszaeses 3x-re ugyanugy jelen van es tapasztalhato...

(#40014) Gtaati válasza #92888064 (#40011) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszonom a valaszodat! Akkor ezek szerint nem nalam van a baj, ha te is mas kartyakkal ezt tapasztaltad akkor valoszinuleg a jatek ilyen es kell visszavenni a grafikabol. Csak utoljara en ezt 7970-el jatszottam, es azert ahhoz kepest 390 elorelepes nem is beszelve 8Gb vramrol .

(#40015) Gtaati válasza HSM (#40012) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!
Koszonom neked is! Azert kiprobalom majd monitorozast masnem kivancsisagbol.... Erdekes h kb 3 eves jatek megeszik egy kb eros kozepkategorias cpu-t.......

(#40016) Casoli válasza Gtaati (#40014) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem is meg van eredetiben. Kipróbáltam, nem volt FPS droppolás. Igaz, csak az első pályán. Majd később tovább tolom.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40017) Gtaati


Gtaati
őstag

Egy olyan kerdesem lenne mar csak h az r9 390-nek melyik elsimitas fexik a legjobban ami latvanyra is elfogadhato es nem eszi meg a kartyat?

Koszonom!

(#40018) Gtaati válasza Casoli (#40016) üzenetére


Gtaati
őstag

Oke, koszonom!:)

(#40019) HSM válasza Gtaati (#40015) üzenetére


HSM
félisten

Welcome to the jungle pálya. A sok fűvel, ahol a toronyból lövöldöznek rád. Kb. CPU-teszt volt már a 290-essel is. :K Ot a 4,5Ghz-es i5-4690K a 100%-ot súrolta, a GPU kihasználás meg 50-70% között, az FPS meg 40-50 között volt nálam.

(#40017) Gtaati: Nálam SMAA2TX vált be a legjobban. Úgy is játszottam/teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#40020) SpongyaBob válasza Gtaati (#40017) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ha van lehetőség én mindig SMAA-t használok.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#40021) Casoli válasza Gtaati (#40018) üzenetére


Casoli
őstag

Hú, bocs, azt én kifelejtettem, élsimítást nem használok kizárólag. Minden más maxon, fullHD-ban.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40022) Gtaati válasza HSM (#40012) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Monitoroztam a gpu es a cpu kihasznaltsagot es hat erdekes dologot lattam. Amikor 60-rol leesik az fps akkor kb 40%-on megy a gpu es kb 30% a cpu. Szoval nem tudom mire velni a dolgot, de tesztelem tovabb:)

(#40023) Casoli válasza Gtaati (#40022) üzenetére


Casoli
őstag

Próbálj egy teszt windows-t felrakni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40024) juve600


juve600
nagyúr

üdv

pár napja újrahúztam a gépet,legfrissebb amd driver van fennt,win10

2-3 óra játék után kiírja a monitor hogy energiatakarékossági okokból 5 perc múlva kikapcsol,majd ki irja ua ezt hogy 1 perc múlva,majd tényleg kikapcsol a monitor

mindezt úgy hogy közben folyamatosan megy a gép-játszom rajta

mitől lehet ez ?

(#40025) Habugi válasza juve600 (#40024) üzenetére


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#40026) TeeBee73 válasza Habugi (#40025) üzenetére


TeeBee73
addikt

Rossz válasz. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40027) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok, az miert lehet, hogy bekapcsolasnal lefagy az egesz gep es csak fekete kep van? Tegnap jott meg a 290 Trix, semmi gond nem volt, ujra is inditottam a gepet 3x es tokeletesen futott. Ma mikor kapcsoltam volna be a gepet 3bol 2x kifagyott, 1x pedig bejott a Windows, de kis felbontasban es nem ismerte fel a kartyat, mikor atvaltott volna a Windows nativra akkor ismet kifagyott. Mi lehet a baj? Sajnos most nincs idom ezzel foglalkozni, igy remelem ti tudtok valamit mondani ra. Semmilyen tuning progi nincs.

Vannak dolgok...

(#40028) Raggie válasza ricshard444 (#40027) üzenetére


Raggie
őstag

Bios kapcsolót nyomd át a másik állásba. Ha azon is ezt csinálja, akkor szerintem gari.
(mármint nyilván ki lehetne valahogyan deríteni mi a baja, de ha nincs rá sok időd nem érdemes belefogni sem)

Clint Eastwood FTW

(#40029) Sakka


Sakka
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni vga hűtés ügyben.
Adott egy MSI R9 390.
Másik hűtőt szeretnék rá, halkabbat és főleg jobb hűtő teljesítményt a gyárinál. Vrm hűtéssel.
Akár gondolkodok vizesben is.
Jó ár/érték arány.

Valakinek esetleg van tapasztalata, ami bevált?

[ Szerkesztve ]

(#40030) PhilBrick válasza Sakka (#40029) üzenetére


PhilBrick
őstag

Armour vagy Gaming? A Gamingnek az egyik legjobb a hűtése, azt mire akarnád cserélni?
Egy 60-70k-s kártyára 20-30k-s vizet rakni pedig igencsak pénzkidobás.

(#40031) Sakka válasza PhilBrick (#40030) üzenetére


Sakka
tag

R9 390 gaming.
Annó nem 60 k volt ez.
Most is használtan annyi csak.
Azért én nem dőltem el ettől a hűtéstől.
Nem tudom, a hőfok pl van, hogy hálóban nyomva van mikor 78-82-84 fokig is felmegy és zajosabb a kártya a hűtése miatt. Igaz ezt 1100 mhz-en.
Csendesebb jobb lenne.

A házam sem mondható olyan kicsinek, Zalman Z11 NEO.
A procin vízhűtés, felül a radi 2db 12-es ventivel, hátul 12 cm venti kifelé fúj, elöl 2 db 12 cm befelé.
Volt alul is ami befelé fújt, de azt kivettem.
A ventik szabályozva vannak 900- 1200 rpm-ig

Minden jó lenne, csak a vid. kari hűtése zavar.

A vrm 1 terhelés alatt 50 fokos max, a vrm 2 viszont 76.78.

Pasztázva volt többféle megoldással, egyiktől sem változott annyira jelentősen.

Néztem Arctic-Cooling Accelero Hybrid II
Illetve a Raijintek Morpheus II Core Editiont is. ( Bár ezt ahogy néztem nem lehet kapni) Vagy én nem tudok róla hol lenne...

Vannak ennél lehet jobbak is, de árban kicsit húzósabbak.

Ezért kérdeztem, hogy valakinek ami bevált esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#40032) HSM válasza Sakka (#40031) üzenetére


HSM
félisten

Ha az ár/érték arány számít... Próbálj picit visszavenni az órajeléből. 1100Mhz a tapasztalataim szerint óriási pluszterhelés ezeknek a GPU-knak 1000-el vagy 1050-hez képest, miközben a sebességhez alig ad hozzá valamit. A megfelelően belőtt fesszel 1000-en egész biztosan el kéne bírja az a hűtés viszonylag halkan... A hőfok maradhat 75-80 fok körül, de a hangnak lényegesen jobbnak kéne lennie így. Első körben megpróbálhatod valamelyik tuning programban, vagy akár a radeon beállításokban picit visszavenni, egyperces művelet, egy próbát talán megér. :R

[ Szerkesztve ]

(#40033) Raggie válasza Sakka (#40031) üzenetére


Raggie
őstag

A lenti befújó ventit tedd csak vissza, több fokot is számíthat ha kap közvetlenül friss levegőt alulról a kártya.
A VRM és a VGA is nyugodtan felmehet 80-85 fokig is, semmi baja nem lesz egyiknek sem. Vegyél vissza a ventikből annyit, hogy max eddig melegedjenek a cuccok és halkabb lesz már ugyanezen a frekin is. Ha meg a feszültségből és órajelből is visszaveszel minimálisan akkor jóval csendesebb lesz!

Clint Eastwood FTW

(#40034) PhilBrick válasza Sakka (#40031) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ráadásul az MSI nem referencia dizájn, szóval fullcover waterblock kizárva. Szóval szerintem is vegyél vissza a tejesítményből. Ha így is hangos, add el, tedd hozzá a hűtő árát és vegyél egy 1060-at, esetleg 480-at. Teljesítményben nincs nagy különbség, fogyasztásba annál inkább! ;)

Szerk: Hm, nem biztos hogy kizárva. De másik kártya akkor is költséghatékonyabb lehet ennél.

[ Szerkesztve ]

(#40035) Sakka válasza HSM (#40032) üzenetére


Sakka
tag

Köszi a tippet! :R

Msi afterburner-t használok.
Amúgy 1040-en vissza esitk a hőfok, viszont a ventik így is hangosak még. Mielőtt 1100-en ment volna tapasztaltam.
Max tényleg 1000-re ha visszavenném, akkor talán hallhatóan halkabb lenne.

Bár az 50-60 fokot gondolom így nem fogom elérni terhelésen :) csak bizonyos játékoknál, amik nem kérnek annyit.
Ami számomra már kitűnő lenne.
Ezért gondolkodom valami erősebb megoldásban.

Mérlegelés kérdése, valóban drágább rá a külső hűtő, viszont ha még 2 évig marad a kártya, akkor lehet megfontolandó.
Ezen gondolkodom.
Egy jobb hűtőn....

Valószínűleg, hogy 30 alatt nem úsznám meg a külső megoldással, viszont cserébe halk és jóval barátibb hőfok kihozható.
Ha meg kevés lenne 2 év múlva, akkor kicsit több tuninggal még orvosolható így.

Pl egy jobb kategóriában a EK Water Blocks EK-FC R9-390X TF5 - Nickel blokk biztos jó lenne.
Csak a kérdés, hogy erre külön radi kellene, vagy elbírja a 240 milliméteres radi is?

(#40036) Raggie válasza Sakka (#40035) üzenetére


Raggie
őstag

Kompakt víz van a procin vagy épített vized van a házban?

Clint Eastwood FTW

(#40037) Sakka válasza Raggie (#40033) üzenetére


Sakka
tag

Ok.
Megnézem vissza rakom a ventit alulra. ;)

Beállítás, most úgy van, hogy 80 foknál 99% os a venti, valószínűleg ezért olyan hangos már 82 fok környékén.
Na majd megnézem az állítgatásra mit reagál.

Köszi! :R

(#40038) Sakka válasza Raggie (#40036) üzenetére


Sakka
tag

Kompakt van.
RAIJINTEK Triton

Az építettbe még nem kezdtem bele, eddig a procit kellően lehűti.

PBrick:
Eladás valószínűleg gari nélkül lenne, mivel pasztáztam és a hővezető lapokat is kicseréltem Thermal Grizzly Minus Pad 8 hővezető lap ra.

Gari nélkül meg ahhoz képest olcsóbban lehetne eladni, mint amennyire jó ez a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#40039) HSM válasza Sakka (#40035) üzenetére


HSM
félisten

50-60 fokra teljesen felesleges lehűteni. 70-80 fok között tökéletesek ezek a kártyák. Az a gond, egy jobb hűtő nagyon sokba kerül, és nem fog tőle sokkal többet tudni tuningban sem.
1000Mhz körül jól beállítva (ventilátorprofil, feszültségek) szerintem tökéletesnek kéne lennie a gyári hűtővel. :K

(#40037) Sakka: 80 fok 99% venti és még melegedne? Az igen... Azért nézz rá, forog-e rendesen mindkettő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40040) Raggie válasza Sakka (#40038) üzenetére


Raggie
őstag

A kompakthoz elég nehezen tudod hozzárakni a VGA hűtését ugyanarra a radira. Szóval ha vizezni akarsz, akkor az egész gépre kell egyedi vizet építeni, ami nem olcsó mulatság.

Ha meg a VGA-ra is kompaktot veszel, akkor a VRM-ek nemhogy hűvösebbek nem lesznek de még sokkal jobban is fognak melegedni!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#40041) Sakka válasza HSM (#40039) üzenetére


Sakka
tag

Megnézem, lehet visszaveszek a kraftból.

Igen megy mindkét venti :K

Úgy néztem, hogy tök mindegy maxon megy a venti, vagy csak 90%-on, nem hűti jobban. Vagy esetleg megállítja egy idő után.

Mint mikor egy autóból 4000-5000-nél elfogynak a lovak de a motor meg pörög, nem lesz jobb de megy. :B

(#40042) Sakka válasza Raggie (#40040) üzenetére


Sakka
tag

Itt a videóban is a srác kompaktra kötött rá vga blokkot.

[link]

(#40043) Raggie válasza Sakka (#40041) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor itt még az is gond lehet, hogy a ház hűtése nem a megfelelő. Tehát maga körül keringeti a meleg levegőt a házban. Ezért mondom, hogy a plusz friss levegőt ráfújó venti sokat segíthet. Meg lehet érdemes volna a kifelé fújó radi ventiket is kicsit feljebb szabályozni annak ellenére, hogy a procinak nem kell a plusz kakaó, de hogy a házból szívja ki a bent felmelegedett levegőt.

Szerk.(Kompaktra plusz VGA vízet tenni): tudom itt a Logout-on is volt ilyesmi cikk ha jól emlékszem, de eléggé nagy macera, nem garantált a siker és mindennek a garanciája ugrik egyből. Én tuti nem csinálnám, de persze lehet próbálkozni! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#40044) HSM válasza Sakka (#40042) üzenetére


HSM
félisten

Hát, a kompakt pumpája szerintem nem erre van méretezve... Plusz ellenállás, plusz emelési magasság. :N

Reméljük elég lesz a visszavétel. :R

(#40045) Sakka válasza Raggie (#40043) üzenetére


Sakka
tag

Nem érezni olyan meleget a házban, csak a kártya fűti magát inkább.
Ok, alulra vissza kerül a venti, meg megnézem a többi ventiket is. :R

Ha a kompakt csöveit kicserélem rugalmasabbra, meg amúgy is hozzá kellene nyúlni + cső miatt a blokkra szerelésnél, akkor szerintem szépen megoldható a dolog.

A kérdés az, hogy valóban kellően elbírja e a rá aggasztott vga hűtést...

HSM: na ezt én sem tudom, mihez elég ez a pumpa. :Y

[ Szerkesztve ]

(#40046) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

A triton elbírná,ott inkább mástól kell félni.
Én már kukáztam az enyémet és ment a helyére lég.
Ok:szivárgás.
Érdemes megnézni a topikját mert sajnos gyenge minősségű a pumpa akrill háza ezért kétféle létezik az egyik már szivárog amásik majd fog.
Én nem adnék neki két évet.
Lehet,hogy a 390-es még kihúzná addig de sanszos,hogy a triton levizeli azután cserélheted mind a kettőt.

Audiophile Troll

(#40047) Picco válasza Sakka (#40045) üzenetére


Picco
addikt

allitsd vissza a gyari automatikus venti profilt, lehet ugy jobb lesz ha csak a hang zavar. GPU homerseklet miatt ne aggodj 90 fok alatt, VRM2 100. ezek normalis ertekek.
szerintem a legkoltseg hatekonyabb amit tudsz csinalni, az egy hozzaadott also/oldalso venti.
meg egy dolog jutott eszembe: ujrapasztazasnal GPU-ra csak nagyon vekonyreteget ajanlanek, ha tultolod az okozhat rossz homersekletet.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40048) HSM válasza Sakka (#40045) üzenetére


HSM
félisten

No, kipróbáltam, amit javasoltam neked. :)
Asus 290X DC2 OC gyári beállításain, +10% power limittel, 1050/1350Mhz, gyári fesz, "390X BIOS", valley, 23 fokos szobában, nyitott gépházzal (nem tudom most egyéb okból becsukni), valley extreme HD módban, csak ablakban:

Ugyanez, változatlan körülmények mellett, csak 975/1350Mhz órajelekkel, szintén gyári fesz, és úgy belőtt ventilátor sebesség, hogy a hőfok kb. az előzőnek feleljen meg:

Hangban elég jelentős a különbség, 1700rpm-en kb. alig hallani, hogy jár, 2050-en már azért van szélzaja. Azért 975-re raktam, mert nem volt kedvem vacakolni vele, a gyári BIOS-ban 977Mhz alatt kapcsol a DPM6-os feszültségre, ezért lett 975Mhz, a gyári ehhez passzoló órajellel. Mindkét esetben megvártam, míg stabilizálódtak a hőfokok, akkor reseteltem a HWINFO számlálóit, és utána hagytam mérni még kb. 5 percet. A benchmark eredményeket is odatettem, hogy látszódjon a két beállítás egymáshoz képesti erőviszonya is. :R

Szerintem szépen látszik, hogy elég komoly a difi így is, míg a sebesség alig változott. 1100-on nem volt kedvem gyilkolni a kártyát, azok az eredmények nagyon csúnyák lettek volna, mind ventilátor, mind hőfokok tekintetében, brutálisan durvább az 1050-hez képest az én kártyámon, rengeteg plusz feszt kér és elszállnak a hőfokok. :K

Hasznos lenne amúgy, ha Te is csinálnál egy ilyen Valley Extreme HD ablakban+HWiNFO mérést. :R

[ Szerkesztve ]

(#40049) HSM válasza HSM (#40048) üzenetére


HSM
félisten

A DPM6 az DPM5, elnéztem. :B Tehát a a második lépcső lefelé a full órajelű módtól.

(#40050) Raggie válasza HSM (#40048) üzenetére


Raggie
őstag

Mondjuk én nem nevezném semminek a gyorsulást.
7,2 %-os órajel emelésre 4,2 %-os teljesítmény növekedés történt. Szerintem ez azért valami.

Az, hogy ez kinek mennyire elfogadható a hőfokokkal és hanggal összevetve az már más tészta. :)

Én is tesztelek egyet majd ha hazértem az alap és az OC órajeleimmel csak összevetés képpen.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.