Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) viktor82 válasza thomasvold (#8996) üzenetére


viktor82
őstag

Bocsi de mi az a bs?hogy tudom ezt megnézni?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9002) #35434496 válasza viktor82 (#9001) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ne akard látni. :DDD

(#9003) Tirexi válasza viktor82 (#9001) üzenetére


Tirexi
addikt

Tessék: [link]

Vagy ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9004) Malibutomi válasza viktor82 (#9001) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hibás kártya csinál olyat hogy fekete lesz a képernyő, és csak restart segít. Sapphire kártyáknál fordult elő leginkább.

(#9005) thomasvold válasza viktor82 (#9001) üzenetére


thomasvold
őstag

Válaszoltak az előttem szólók :K

Vagy ez, 1:35-től BS R9 290

[ Szerkesztve ]

(#9006) viktor82


viktor82
őstag

Köszönöm a felvilágosítás, használtan veszem az illető állítás a szerint sosem produkált hasonlót a kártyája és ha kell 1hét visszavásárlási garanciát is adott a 3év papiros mellé :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9007) Werkly


Werkly
őstag

Na az új jövevény:

[link]

(#9008) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy érdekes dologgal találkoztam ma: két asus ref 290-et teszteltem (sajna a Hawwaiinfo szt egyik sem flashelhető 290x-é:(), úgy, hogy az első karit húztam-nyúztam Furmarkkal (AB beta 18, core: 1GHz, VRAM: 1350MHz) utána gép kikapcs, első kari kivesz, második betesz, újra teszt.

Az első karival minden rendben ment, lefutott a 15 perces burn-in teszt tuningolva is. A második karinál viszont ahogy hozzányúltam az AB beállításokhoz, azonnal dobott egy fekete képernyőt :Y. ezután újraraktam az AB-t (beállításokat is lepucoltam), és láss csodát: megy a kari, tuning alatt is szépen lefutott a Furmark. És mi történt: ráklikkelek a Furmark ablakára és újra feketehalál :((( .

Ennyire megzavarhatja a diver lelkivilágát a másik, uolyan típusú kari? Vagy gondok vannak a 13.12-es catalyst stabilitásával? Annyi különbség van köztük, h az első Elpida a második Hynx ramos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9009) Asbee válasza t72killer (#9008) üzenetére


Asbee
veterán

Nem bírja a memória tuningot a második kari. Már írtuk többen is, hogy az órajelváltásnál kapja a mem vezérlő a legnagyobb terhelést, ezért nem biztos, hogy folyamatos terhelés alatt dobja el.

[ Szerkesztve ]

(#9010) Werkly válasza Werkly (#9007) üzenetére


Werkly
őstag

Mondjuk lesz is ár:
Just a thought, the MSI R9 290X Lightning looks like a great graphics card, specially for PC Enthusiasts who loves to tweak and overclock a lot. But the $880 USD price seemed to be too high for this card, making the GTX 780 Ti a more attractive alternative.

(#9011) Devid_81 válasza Werkly (#9007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Van Samsung ramos R9 290X? :F
Mi a szosz, de a tuningot eleg ovatosan toltak neki...nem 1150 annak a vege :N

...

(#9012) t72killer válasza Asbee (#9009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyire nekem nem 1értelmű, uis második nekifutásra engedte felemelni az órajeleket és akkor adta be az unalmast, amikor már 2D-ben voltam. Ha lesz időm, kipróbálom friss windowssal+catalysttal.

#9013: Gondoltam erre is, hogy a Hynx meg az Elpida másféle kommunikációt igényel a driver részéről. Kérdés, hogy menne-e a két kari CF-ben?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9013) Malibutomi válasza t72killer (#9008) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha a ram más akkor nem lepödnék meg ha más verziószámú lenne a biosuk is.

Pont erre volt egy frissítés, hogy bs-t dobtak a kártyák mert az egyik memória vezérlése nem stimmelt a másik memóriához.

[ Szerkesztve ]

(#9014) Asbee válasza t72killer (#9012) üzenetére


Asbee
veterán

Kicsit olvass vissza. Össze vissza dobja a bs-t sokszor idle 2D-ben. Ahogy HSM kolléga is írta, 2D-ben is egy egy pillre felugra az órajel, ezeknél a kariknál meg már annyira gyors a váltás, sokszor monitorozó program nem is mutatja. ricshard444 rendszeresen idle ott hagyott gépnél kap BS-t. Én szinte biztos vagyok benne, hogy nálad is a ez a gond. Próbáld meg a tuningot eleinte vram húzás nélkül. Gyanítom semmi gond nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9015) thomasvold válasza t72killer (#9008) üzenetére


thomasvold
őstag

Hol/hogyan lehet megnézni, hogy flash-elhető e a 290 290X-é?

(#9016) N.Ferry válasza Werkly (#9010) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Sajnos szerintem is túllötték az árát,pedig egy pillanatig elgondolkodtam egy cserén,de így biztos nem lesz.

Walking Dead

(#9017) Werkly válasza N.Ferry (#9016) üzenetére


Werkly
őstag

Megvárjuk a 20 nanos technológiát asszem! :DDD
Vissza is lőttem a 7970-em eladását!
Bocs az érintettektől! :B

[ Szerkesztve ]

(#9018) LackoMester válasza N.Ferry (#8930) üzenetére


LackoMester
addikt

Nálam is vígan elfér, maradt kb. 1 mm hely. :D Lett volna még hely csak a HDD tartóra szülkség van.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9019) t72killer válasza thomasvold (#9015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két kis progi kell hozzá:
1. Memoryinfo 1005
2. Hawwaiinfo. Ha a Hawwaiinfo F8000005-öket és nem F8010005-öket böfög fel magából, akkor unlockolható a kari:)).

Ha hazamegyek, újranézem, uis az én memoryinfóm máshonnan van. Hátha mégis van 1 kis esélyem :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9020) thomasvold válasza t72killer (#9019) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm,megnézem én is :) :R

(#9021) Devid_81 válasza t72killer (#9019) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar legalabb 66x akartam megnezni a kartyamat, befer-e a szorasba...es attol felek holnap lesz idom ra :DDD ;]
Alapbol a gyari 290-es eleg lenne, de en tuningoltat vettem, amit tovabb tuningoltam....olyan ez mint a szerencsejatek :DDD :W

[ Szerkesztve ]

...

(#9022) thomasvold válasza t72killer (#9019) üzenetére


thomasvold
őstag

Megnéztem,sajnos az enyém nem flash-elhető. :D

(#9023) ricshard444


ricshard444
veterán

Egész nap nyomattam a random terhelést a gépre és nem volt kékhalál.
A + molex csati végül megoldotta úgy tűnik (vagy megjavult magától az egész :U )

Az már égetőbb kérdés, hogy mi van olyankor, ha a lapon nincs + nafta lehetőség.

Vannak dolgok...

(#9024) Sogron válasza ricshard444 (#9023) üzenetére


Sogron
tag

Alaplapcsere...

(#9025) ricshard444 válasza Sogron (#9024) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem megválaszolandó kérdés volt, egyértelmű.

Vannak dolgok...

(#9026) andro93 válasza ricshard444 (#9023) üzenetére


andro93
aktív tag

Akkor marad a 290? :)
Ref. Msi, Giga, Asus 290/290x közül csak a giga nem matricás? Illetve gigából a 290X sem matricás ugye?

(#9027) HSM válasza ricshard444 (#9023) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem egy sima, átlagos, de jóminőségű, modern lapon nem lehet ebből probléma. X58 annyiból nem szerencsés, hogy ott a csipszet igencsak torkos, ha jól emlékszem 25W körüli TDP tuning nélkül, tuninggal lényegesen több, ami jelentős plusszterhelés, míg egy modernebb lap csipszete beéri 5-10W-al is és tuningra sem lesz több. Persze, egy modernebb lapon is okozhat jelentős gondokat, ha valaki plussz tápcsatis lap nélkül rádug egy CF-et. :D Szerencsére azért jobb a CF-es lapok többségén ott figyel az extra csati. Ilyen szempontból igen tanulságos az eseted. :R

[ Szerkesztve ]

(#9028) ricshard444 válasza andro93 (#9026) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem minden áron, ha kapok normális ajánlatot, míg a hirdetés él, akkor nem marasztalom itt.

A matricás ügyben nem tudok segíteni.

Vannak dolgok...

(#9029) gombcomp válasza ricshard444 (#9023) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tapasztalatból mondom,hogy az R9 széria tápigénye keményebb mint a
79xx szériáé volt. Nálam alapból megy az alaplapi molex,és ennek ellenére
kb. 400 Watt-tal több tuning alatt a hálózatból felvett teljesítmény mint a
régebbi CF-nél volt. :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9030) t72killer válasza ricshard444 (#9025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van alternatívája az új lapnak, bár macerás. Kell egy powered 16->16 riser. Hátránya, hogy ezután normál házba nemigen fér így be a kari, előny, hogy sokkal hatékonyabban hűthető. (akár szobaventit is állíthatsz mellé :DDD)

#9021: váá, nekem ez vt az első, ahogy betettem a karit a gépbe, alig tudtam kivárni az eredményt :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9031) HSM válasza t72killer (#9030) üzenetére


HSM
félisten

Bár működő dolog, de korántsem alternatíva. Pláne, hogy a jóminőségű riserek annyiba kerülnek, amiért lapot is kapni. Amit a bányászok használnak, az olyan minőség, amivel jobb, ha egy hozzá nem értő soha nem találkozik.... :U

(#9032) Macka válasza andro93 (#9026) üzenetére


Macka
veterán

Club3D sem matricás.

(#9033) andro93


andro93
aktív tag

Elpida memória mennyivel rosszabb tuning szempontból, mint a hynix? Ref. 290X-en átlag meddig lehet húzni őket? Játékok szempontjából mennyire számít a memóriatuning?
Lehet tudnék viszonylag olcsón szerezni Asus 290X referenciát, amit majd vizezni szeretnék, azért érdekel.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9034) odorgg válasza andro93 (#9033) üzenetére


odorgg
addikt

512 bit, szóval semmi értelme a memória tuningnak, max ha dmark rekordokat akarsz döntögetni.

Egyébként átlagban jobban húzhatók, de van rá ellen példa is, szóval még mindíg a szerencsén múlik az OC.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#9035) Th1sN04ll válasza odorgg (#9034) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Vitatkoznék ezzel, van értelme :R
Nézd meg a videót végig pont hogy nem markban jön ki a tuning :B
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9036) Malibutomi válasza Th1sN04ll (#9035) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én a videón azt látom, hogy az átvezető animok nagyobb fps-el futnak, a játékban meg kb 2 fps-t hoz, ahogy ezt én is tapasztaltam,

(#9037) Th1sN04ll válasza Malibutomi (#9036) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Azoknál a gameknél ahol kell a s :R ávszélesség ott hoz, de mondjuk TÉNY hogy nem világmegváltósan, de ingyen van az a 2 fps is, és ha így nézzük akkor miért ne :K

ricshard444:
Hát nem egy tuningos példány akkor sajnos :( Bár mondjuk a videót jegyzó tag vizzel hűti, bár léggel is jól ment neki :K

[ Szerkesztve ]

(#9038) ricshard444


ricshard444
veterán

Jah hát, hogy 320 vagy 400 GB/s a sávszél...1 kártyával nem releváns, játékmenetben észrevehetetlen változásokat hoz.
Persze ha menne mindegyik egy 1600-1800-t, azt mondanám toljátok, mert hátrányotok nem lesz vele, de mivel vannak amik csak 1350-1400-t mennek, mint pl az enyém is, 1250-ről nem érdemes felhúzni egyáltalán.

Vannak dolgok...

(#9039) HSM válasza ricshard444 (#9038) üzenetére


HSM
félisten

Nem olyan sok az a memória-sávszélesség. A Tahitibe azért raktak "csak" 32 ROP-ot, mert a 378bites memória miatt így is jobban ki lehetett hajtani, mint a 256 bites karikon. Nagyon szépen ki is jött a Tahiti-LE-vel szemben. Hiába húztad az LE-n a GPU-t, elverte a 7950 is jóval kisebb órajelen a memória miatt több játékban is.
Itt pedig 64 ROP van rákötve egy összességében alig gyorsabb buszra. Ha kiszámolod, lényegesen szűkösebb sáv jut nekik, mint anno a Tahitikben. :K Szóval szerintem ha jól ki akarja valaki ezt használni, ahhoz nem ártana azért némileg magasabb órajel. A Tahitiken is hozott azért plusszt 1500-1600-ig tuningos GPU-val. :K

Kéne egy nagyon tuningos példány, és jól kitesztelni mondjuk 1500Mhz-en mit tud extra magas szűrőkkel, nagy felbontáson. :K

[ Szerkesztve ]

(#9040) odorgg válasza Th1sN04ll (#9035) üzenetére


odorgg
addikt

2-3 FPS nem igazán nagy eredmény +350Mhz-es Mem OC-val, ennyit az is hoz ha 10Mhz-et emelsz a GPU-n. Ráadásul 1700Mhz-es mem tuning, az itteni tapasztalatokat elnézve, erősen a "fehér holló" kategóriát képvseli.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#9041) ricshard444 válasza HSM (#9039) üzenetére


ricshard444
veterán

Papíron így van, de gyakorlatban láthattad, hogy a 64 raszterező fullhd mellett, a mostani címekben kvázi, mondjuk ki: felesleges, kihasználatlan.
Ez nem jelenti azt, hogy a memtuning ellen vagyok, mert ha 100GB+ nyerhető, akkor hajrá, de míg az "átlagosabb" darabok + 20-40-nél kimerülnek, nincs értelme hozzányúlni.

Vannak dolgok...

(#9042) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Megnéztem most ACIV-ben 4xMSAA-val 1250-1450 memória tuning 1,1FPS-t hozott.
Mindemelltt persze igaz hogy ingyen van, szóval én is húzva használom :DDD

Viszont az alaplapra Molex csatit én is megnézem majd, hátha jobban megy majd a tuning :)

[ Szerkesztve ]

(#9043) Th1sN04ll válasza odorgg (#9040) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Hát nem tudom mik az itteni eredmények, de szerintem egy 1500 24/7-re egy 1150-es gpu-val bőven elég mindenre, szerintem afelett már mind1 nem hoz annyit a konyhára hogy megérje főleg léggel :R

(#9044) HSM válasza ricshard444 (#9041) üzenetére


HSM
félisten

Persze, gyakrlatban felesleges erőltetni, mert a Hawaii GPU-ba nem bírja a vezérlő az órajelet, 100Mhz-ért meg kár is hozzányúlni. Csak elméleti síkon lenne érdekes. Persze, a 64 raszterező így is elég potens, hogy nem járnak fullon, de sokkal vadabb dolgokra lennének képesek legalább egy 1500Mhz-es buszon. :)

Azzal egyet kell értsek, hogy full-hd és átlagosabb élsimítás mellett a 64 raszterező alszik. Viszont elvileg ez a kari 4K ready, oda meg kell a raszter powa rendesen. Vagy akár 2560*1536-ba is erős szűrők mellé.

(#9045) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ha már szóbakerültek a felbontások:

Downsampling Made Simple With Custom Resolution Utility (CRU)
[link]

(#9046) andro93


andro93
aktív tag

Tehát akkor felesleges a mem oc. Lenne itt a környéken egy eladó Asus referncia 290X (ezt mintha már írtam volna), és elpidás, azért érdekelt a tuning, de a videó alapján nem hoz érdemi különbséget még 1700-on sem.

[ Szerkesztve ]

(#9047) ricshard444 válasza Malibutomi (#9045) üzenetére


ricshard444
veterán

Nvidia-n nagy hasznát vettem ennek, vannak játékok amiknél gyengébb az élsimítás, ott szépen kihozza a dolgokat.
Cserébe, mivel nem natívban vagy: életlenebb lesz a kép.

Vannak dolgok...

(#9048) SzlobiG válasza Malibutomi (#9042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó sokat hozott akkor. :D

Mindannyian tudjuk, hogy a nagyobb számok miatt húzzuk. :D

(#9049) ricshard444 válasza Malibutomi (#9042) üzenetére


ricshard444
veterán

Nálam semmit nem hozott tuningban, csak annyit, hogy nem döglik le minden órában.

Vannak dolgok...

(#9050) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Ez a Molex csatlakozos dolog ez valami uj dili? :) ezert birom a prohardvert :D sracok ez pontosan mitol lehet jo? Tobb, stabilabb feszultseget kaphat a vga mint a tap fo agabol jovo 6,8 pinesekkel? Bocsanat ha hulyeseg, de ujdonsagokat tanulni vagyok itt :D

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.