Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) trufa12 válasza Televan74 (#32100) üzenetére


trufa12
addikt

Érdekel engem :D hogy terhel, nekem tetszik a játék, csak az IGP kissé szaggatottan viszi bár viszi ..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32102) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok Urak! :)
Az előző 390 nitro-m sajna 1 nap után behalt, és mivel már 6 hete vga nélkül vagyok, így a hétvégén beszereztem egy másik nitro-t. Igaz ez már a backplate-es verzió, de ez csak esztétika, más szerepe nincs.


ASIC 68,7%, lehetne magasabb, de ilyen. :)
Alap feszen próbáltam a tuningot, úgy látom, hogy 1130/1650 MHz az, ahol még garantáltan pöttyözés mentesen, hibátlanul lemegy a valley, heaven teszt. Egyenlőre ennyire volt idő, majd próbálgatom még.
46% volt a max venti fordulatszám, egy kis szélzaj van ilyenkor, de abszolút nem zavaró.

Többi hőfokot láthatjátok a képeken, nem tudom ezek az eredmények alap feszen elfogadhatóak-e?

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32103) zack válasza tailor74 (#32102) üzenetére


zack
nagyúr

Grat! :C
De én sem döntöttem rosszul. 970-el 1616p kaptam 1550/7800. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32104) Speed® válasza tailor74 (#32102) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem szexeled a RAMot, nem megy tovább a GPU? 512bit..felesleges.

zack
Még 4.5GB vRAMot tuningolj rá és elégedett leszel ;] Fun, jóvanazúgy.

(#32105) dannyl válasza tailor74 (#32102) üzenetére


dannyl
addikt

Miért 4GB-osnak írja a kártyát?

(#32106) Speed® válasza dannyl (#32105) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mert X+1 éves tesztprogi. GPUz.

(#32107) tailor74


tailor74
őstag

zack: Köszi. :R Én 3 különböző 970 után tértem vissza a vörös oldalra.. Szvsz a 390 jobb döntés, de ízlések és pofonok.. :)

Speed(R): alap feszen gyári 1500MHz memóriával 1150 még stabil volt, csak akartam szexelni egy kicsit a memóriával is.. :) Lehet, hogy valóban felesleges, de tudja.. :)

dannyl: lásd Speed(R) válaszát..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32108) Milka 78 válasza tailor74 (#32102) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elég barátiak ezek a hőfokok,kíváncsi vagyok mit tud,de sanszos,hogy elbírja a +100mv-t :K

(#32109) tailor74 válasza Milka 78 (#32108) üzenetére


tailor74
őstag

Ki fogom próbálni. Csak kell pár óra szabad idő, és végig fogom tornázni, hogy mit tud.. :K

Nekem is tetszenek ezek a hőfokok, bár a gpu-z is tud hülyeségeket írni. Egyszer csak 521 C°-ot írt gpu-ra..
Értem én hogy amd, de ennyire.. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32110) odorgg válasza tailor74 (#32102) üzenetére


odorgg
addikt

Jól megy, 1200 sem lesz probléma ezek szerint.

(#32104) Speed(R)

Gonosz. ;]

Engem hatalmas csalódás ért mikor kiderült a memória mizéria, mert akkor tájt tervben volt egy 970. Most a 65-k-s Ref 290-est sem cserélném el rá 1-1-be. (na jó, lehet menne a csere, hogy eladjam, és vegyek egy 390-et :D )
A 8GB-os 390 ellenében végképp nem tartom opciónak azt a 3,5GB-os torzszülöttet, hiába eszik keveset. Max ha jóval olcsóbban sikerül hozzá jutni.
OC-val úgy vagyok, hogy hiába van átlag +100Mhz-el több a 970-ben, ahol az 1100-1200-es 290/390-es elvérzik, ott az 1500-1600-os 970 sem váltja meg a világot.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32111) RECSKA válasza odorgg (#32110) üzenetére


RECSKA
veterán

Giga r9 390 gaming g1em van. Barmikor odaadom barkinek mar egy 780ert is. 970re meg ra is fizetnek 5eftot xD

Viccet felreteve, amikkel en jatszom, gyaszos az amd.

De teny, benchekben szepen megy. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#32112) Speed® válasza tailor74 (#32107) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

375GB/s szerinted kevés neki? :) GPU a lényeg, azt üssed :K

odorgg
Sajnos igen, rányomja a bélyeget a karira a dolog..most, ameddig figyelnek rá, hogy ne fusson túl a használt mennyiség, nem gond még..de később..? Én sem vettem inkább..pedig az volt a terv. Megvárom, míg beesnek a 980ak 100 alá :B

RECSKA
Ha nem G1 lenne (ami 970ben nyerő), szerintem zack rámenne ;p

(#32113) tailor74 válasza RECSKA (#32111) üzenetére


tailor74
őstag

Azt én is oda adnám. :K Volt G1 390-hez szerencsém kipróbálni, nagyon hangos, és kevés az a hűtés arra a kártyára.
Egyébként igazad van, sok múlik azon is, mivel játszik az ember, de nekem pl 970 nem kellene többé... :N

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32114) HSM válasza RECSKA (#32111) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy a kevés hűtés a baj, hogy a túlmelegedés elkerülés érdekében a pincében van az órajeled?
Egy vicc lett az a hűtés már szemre is sajnos.... Az sem kizárt, hogy az áramfelvétlei limit sem olyan, amilyennek lennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#32115) odorgg válasza RECSKA (#32111) üzenetére


odorgg
addikt

Sajnos az olyan mint a refek, hogy hűtő cserével kell kezdeni. Legalább matrica nincs rajt.

Miben gyászos az AMD, és ez miben nyilvánul meg? Netán szimulátorozol?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32116) Milka 78 válasza odorgg (#32115) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asetto&Project.Valóban gyászos a fent említettekben (nagy sajnálatomra),de másban nincs ilyen difi.

[ Szerkesztve ]

(#32117) Televan74 válasza odorgg (#32115) üzenetére


Televan74
nagyúr

Giga nem véletlenül hagyja le a matricát a csavarról. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32118) dannyl válasza Televan74 (#32117) üzenetére


dannyl
addikt

280x-re se raktak :D

(#32119) oliba


oliba
őstag

Ti már mértetek olyat, hogy ha a Trixx-ben állítjátok az órajelet az AB-hez képest, akkor azonos órajelen gyengébb eredményeket produkál benchben a Trixx? A második lehetőség, hogy én vagyok a hülye.

(#32120) MM válasza oliba (#32119) üzenetére


MM
őstag

Harmadik eset, hogy a power limit trixxnel veletlenul visszaugrott nullara?

(#32121) oliba válasza MM (#32120) üzenetére


oliba
őstag

Nem, azzal nincs gond. A kulonbseg csak 1-2%, de akkor is... :(

(#32122) Milka 78 válasza oliba (#32119) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már régebben kiszúrtam ,de pont az ellentettjét:K Benchek alatt elvérzik az AB,mert dobálja az órajelet.Heaven/Valley/TR Bench pl nem kicsit rosszabb.A TR-ben,magában a játékban viszont szépen tartja magát.ETS2-ben pl használhatatla addig amig nem fixálod az órajeleket.Ja és a fixálás nem működik a Heaven/Valley tesztek alatt,ott a trixx jobban muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#32123) janos666 válasza Milka 78 (#32122) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

AB-vel unofficial módban nem működik nálam a PowerLimit szabályzó.
Sőt, PL-es lassulás után nem áll vissza teljesen a "fix" órajelre.
PowerPlay-el nincs gond, FurMark alatt is tartja az 1150-es GPU órajelet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32124) oliba válasza Milka 78 (#32122) üzenetére


oliba
őstag

Nekem pont a Trixx-ben jobb az AB. Trixxben tudtam volna feljebb menni órajelekkel, csak 1200/1650-en rosszabb eredményt kapok, mint AB-ben 1175/1625-ön

(#32125) trufa12


trufa12
addikt

Sapphire 390 nitro , nekem bejött .

Meghozta ma a posta .

Idáig 71 fok max, oc-val .

Hangja nincs . (néha néha azért oda pörget a ventiknek de akkor sem vészes)
6 darab Lepa bol venti van a pc-mben .procihűtésen 2 , szívja le róla a meleget .

szóval nálam ez bevált . Fut minden játék szépen.
Microlagot nem tapasztalok.Max töltésnél mert hdd-ről mennek a játékok és ha van pl játékba egy terület töltése, a lassú hdd végett akad-1et de az nem a vga- hibája.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32126) dannyl válasza trufa12 (#32125) üzenetére


dannyl
addikt

Fhd monitorod van? Witcher 3 megvan? Kíváncsi lennék nagyon egy véleményre max grafon (hairworks off), hogy egy erdöben vagy városban mi a min/max/avg. Jó iránymutatás lenne, mert ez mégis csak életszagúbb info, mint a sok youtube-os. Illetve egyéb játék is jó, ha nincs W3. Persze csak, ha van kedved ;)

(#32127) castiels válasza trufa12 (#32125) üzenetére


castiels
addikt

Gta 5, project cars is jöhet.. :) FC4 is :)

(#32128) trufa12 válasza dannyl (#32126) üzenetére


trufa12
addikt

Meg nézem, ha még meg vannak a mentéseim

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32129) adamcadmon


adamcadmon
csendes tag

Sziasztok,

Sapphire R9 390-esem van FX830 és 16Gb ram társaságában (alaplap Asus Sabertooth 990FX R2)-
Az a problémám, hogy a játékok egyes elemeinél (pl. a növényvzet a Dirt Rallyban, Elder Scrolls Online-ban, Neverwinterben stb) egy az egyben látszik a rácsos pixel rész, amire ráhúzták a textúrát? Ez azért elég zavaró. Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet az oka? Hibás a kártya?

Köszi
Adam

FX8320, 8 GB DDR3; Sapphire R9 390 8G, Asus Sabertooth 990FX R2.0; Samsung 850 EVO SSD 250GB, CHIEFTEC CTG-750C 750W;Benq G2222HDL

(#32130) proci985 válasza adamcadmon (#32129) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mas driverrel is csinalja?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32131) adamcadmon válasza proci985 (#32130) üzenetére


adamcadmon
csendes tag

A legfrissebb stabil Catalyst van fenn. Mivel tudnám még kipróbálni? Betával?

FX8320, 8 GB DDR3; Sapphire R9 390 8G, Asus Sabertooth 990FX R2.0; Samsung 850 EVO SSD 250GB, CHIEFTEC CTG-750C 750W;Benq G2222HDL

(#32132) trufa12 válasza dannyl (#32126) üzenetére


trufa12
addikt

Witcher 3, hajmunkával 4es szint, magas beállítás, 40-55 fps, nélküle 55-60
minden maxon full hd

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32133) trufa12 válasza castiels (#32127) üzenetére


trufa12
addikt

gta 5 42-75 fps között ..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32134) blu79 válasza trufa12 (#32133) üzenetére


blu79
addikt

Mekkora élsomítással és minden very high?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#32135) janos666 válasza adamcadmon (#32129) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valami ilyesmire gondolsz? link - Ez egy speciális eset, hogy szerintem nem a textúra illeszkedik rosszul a geometriára, hanem már utóbbi is hibás, mert még a "fénypászmákat" is kirajzolja oda, gondolom talán azért, mert ha üthetnék oda egy nagyobb lukat, akkor előbújna a domb mögül a nap. Ezt általában a talajon szoktam látni, ott fénycsóvák nélkül, de néha még több fehér pixellel (csak így a csóvák látványosabbá teszik).
Illetve, ahol bonyolultabb a geometria a játékban, pl. domboldal helyett barlagfalak vesznek körül, ott nem ennyire egyenes vonalak, hanem véletlenszerűnek látszó (de gondolom rövidebb vonalakat, pl. ívek lebontott sokszögvonalait követő) pontok tűnnek csak fel ("csak" alatt viszont értsük úgy, hogy legalább annyira zavaró).

A mindent agyonmaszatoló post-process anti-aliasing általában "gyönyörűen" elfedi (talán még külön szándékosan keresi is ezt a mintát?).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32136) trufa12 válasza blu79 (#32134) üzenetére


trufa12
addikt

Minden maxon

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32137) dannyl válasza trufa12 (#32136) üzenetére


dannyl
addikt

Még egyet megnéznél a GTA-ban, ha megkérhetlek? Bocs, hogy zargatlak, de számolok nagyon, hogy vegyek-e 2560x1080-as monitort, ami kb. az FPS-ek 77%-át fogja hozni a FHD-val szemben. Tehát 60 FPS az 46 lesz csak. A 40-ből csak 30(!!!). Az első még oké, de a 30 FPS nem pálya, akkor inkább marad a FHD. Csak úgy megtetszett a 34"-os UW kijelző (de azért gtx 980-at nem fogok miatta venni, max egy R9 390-et)...

Szóval GTA:
Reflection quality: csak HIGH
Reflection MSAA: kikapcsolva
Ambient occlusion: kikapcsolva
Tessellation: csak HIGH

Ennyi lenne, és így egy min-maxot had kérjek úgy, ahogy az előbb. Köszi, és ez az utolsó :))

(#32138) janos666 válasza dannyl (#32137) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az occlusion szerintem többet ér, mint a tessellation, látványosabb kevesebb erőforrásból. Utóbbit szoktam lefelé pöckölgetni elsőként (ha az AA már off).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32139) dannyl válasza janos666 (#32138) üzenetére


dannyl
addikt

Nem tudom javítva lett-e már, de a cikk, ami alá írunk, ezt irja:

"Ambient occlusion: A képkocka szintjén számolt ambient occlusion effekt minősége határozható meg. A program aktuális állapotában csak a teljesítményt csökkenti, de valójában nem jelenik meg a képkockán. Erre állítólag lesz egy javítás."

(#32140) CsonkaImo válasza trufa12 (#32132) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hajmunka! :C

(#32141) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni?

Egy Gigabyte R9 390x G1 Gaming kártyáról kellene nekem egy kép a hátsó oldaláról,úgy hogy nincs rajta a fém lemez.

Neten próbáltam keresni de semmi csak olyat találtam amin a rajta a fém.

[ Szerkesztve ]

(#32142) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Sziasztok!
Létezik,hogy a Sapphire Tri-X R9 390X 8 GB-os kártya csak HDMI 1.4-el van szerelve?
2160p 30Hz nálam.
Mert akkor szerezhetek dp átalakítót. :((

Audiophile Troll

(#32143) laci.csabi válasza Old FatBoy (#32142) üzenetére


laci.csabi
tag

Létezik, mert a Furry sem kappot HDMI 2.0 ha jól tudom

(#32144) zack válasza Old FatBoy (#32142) üzenetére


zack
nagyúr

DP-vel eleve jobban jársz. Szebb a kép.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32145) trufa12 válasza dannyl (#32137) üzenetére


trufa12
addikt

így ahogy írtad meg 2x msaa-val 55-60 fps
eljutottam a városig -.-
de kdobál kevés a ram hibával szinte minden játék -.- elképzelhető hogy mindent maxra húzok elfogy a 8gb-ramom?(most nem a vga ramjára gondolok )

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32146) Old FatBoy válasza zack (#32144) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Köszi!
Csak az a baj,hogy 1,2-es dp-Hdmi átalakítót 6K alatt még nem találtam.
Az pedig kissé drága számomra.

Audiophile Troll

(#32147) janos666 válasza zack (#32144) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kötsz rá egy mágneses rózsaszín masnit, akkor még szebb a DP??? :Y
DP-vel nagyobb a nők melle és karcsúbb a dereka, mint HDMI-vel? :P
Van még olyan eladó masnid? Vennék!!! :P

Abszolút semmi különbség nem lehet DP és HDMI közt, míg nem futsz ki az adott verziók sávszélességéből (mikor már olyan nagy felbontás + frissítési sebesség + bitmélység triót szeretnél beállítani a kijelzőhöz, ami egyszerűen nem fér bele a két eszköz közül alacsonyabb szabványverzió által szabott keretbe, de néha még ez is rugalmas egy picit a gyakorlatban VGA-k oldalon) és értelem szerint utána is csak akkor, ha átléped a közös nevezőt az egyikkel, de még akkor sem biztos (például abszolút semmit nem változtat, ha 8 helyett 10 bitet küldesz ki, ha 8 bites a forrás és lineáris a gamma LUT, ahogy a frissítési frekit is hiába emeled az fps csúcs fölött még tovább...).

Ilyenkor vagy csak látni vélsz valamit, ami nincs ott (placebo), vagy valami mást látsz, mint a kábelek és átviteli szabványok közti különbséget, például a megjelenítő eszközön bemenetenként menthetőek el egyedi beállítások, így mikor cserélgeted, akkor tudtod nélkül ezek is változnak: vagy úgy, hogy az OSD menüben is megtalálható értékek, számodra is látható módon ugrálnak, de ha alaposan átnézed a menüt mindkét bemenetnél, akkor egységesre tudod őket állítani és a kép is egyforma lesz, vagy előfordulhat hogy nem volt elég konzekvens a gyártó és "rejtett" (vagy csak szervizmenükben látható/módosítható) értékek (is) ugrálnak. A lényeg ugyan az, ténylegesen nem a kábel vagy az átviteli szabvány a felelős érte, ha van bármi az a készülék sajátossága (mondhatnánk, hogy hibája), de ez is elég ritka (főleg "buta" PC monitoroknál, amikben nincsenek csicsás képfeldolgozó és manipuláló processzorok és algoritmusok, mint pár TV-ben vagy projektorban divatos).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32148) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Még egy kérdés:
Az alaplap HDMI kimenetén megjelenik a 390x kártya jele?
Mert ha igen akkor elvileg nem kell ilyen drága kiegésszítőt vennem mivel a tervezett lapon HDMI 2.0 -ás kimenet lesz.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#32149) trufa12 válasza trufa12 (#32145) üzenetére


trufa12
addikt

be is rendeltem 16 gb ramot ... ha az is elfogy megfogom az egészet azt kibaxom az ablakon . :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32150) Xmister válasza Old FatBoy (#32148) üzenetére


Xmister
senior tag

Természetesen nem jelenik meg, ellenkező esetben a kártyának másolgatnia kellene az IGP memóriába PCIE-n keresztül, aminek nem örülnél játék közben.

És arra is figyelj, hogy átalakító is HDMI2-es legyen, elég ritka jószág, ha egyáltalán létezik már a boltokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.