Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) oliba válasza Speed® (#32648) üzenetére


oliba
őstag

Nem sértődtem volna meg. Lusta ember vagyok, csak olvasni szeretek :D Cselekedni csak akkor, ha már tényleg vészes a helyzet idebent :D

(#32652) Speed® válasza GeneraL_XTX (#32649) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De nem is arra van kitalálva, hogy 400+W hőforrást elbírjon megfelelő huzat nélkül. Csendes üzemre inkább. Ettől függetlenül azért nem kezelhetetlen szvsz. Táp elé alulra tegyél egy ventit, ami befelé tolja a friss ájert, első két venti szintén. Minden más helyre (oldallap, hátsó, tető) kifelé dolgozó ventiket. Az oldallapi különösen előnyös, lévén a bordázat kialakítása miatt arrafelé tolja a meleg javát (meg a lapra..).

kp59
A táp nem fűt semmit, alul szív friss ájert, hátul kitolja. VGA és közte amúgy rahedli hely van, az nem gond. A keresztbe fordított vinyórekeszek inkább, azokon nehezen fújnak át az előlapi ventik és sajnos pont az alsó nem kivehető, ami több direkt levegőt jelentene a kari számára.

[ Szerkesztve ]

(#32653) kp59 válasza GeneraL_XTX (#32649) üzenetére


kp59
aktív tag

Azt elfelejtettem mondani hogy a már fentebb említett x1900xtx kártyám is ebben a mostani házban volt és semmi gond nem volt vele pedig az aztán nagyon melegedett (és a ventilátor hangja sem volt zavaró mert max. 40-45%-on ment - igaz annak a kártyának csak egy ventilátora volt).

(#32654) lowzor válasza kp59 (#32653) üzenetére


lowzor
veterán

Az gondolom ref volt, annál meg kb tökmindegy a házhűtés.

(#32655) kp59 válasza Speed® (#32652) üzenetére


kp59
aktív tag

Nem vitatkozás képpen de ahová ventilátort tesznek ott bizony hő is termelődik (nem véletlenül teszik a ventilátort). Persze én sem akkora hőre gondoltam mint egy videókártyánál de azért nagy terhelés alatt valamennyi áram mégis hővé alakul nem?

(#32656) kp59 válasza lowzor (#32654) üzenetére


kp59
aktív tag

Nem vagyok nagyon jártas a szakzsargonban de ha a ref alatt referencia kártyát értesz akkor igen az volt.
Ettől függetlenül igen erősen termelte a hőt (mint írtam a 90fok vagy még akár valamivel efölött is teljesen normális volt nála és csak egy venti hűtötte).

(#32657) tailor74 válasza oliba (#32651) üzenetére


tailor74
őstag

Értem én, hogy szart se ér az egész. :) Csak az olyan blődségek mellett se menjünk el szó nélkül, hogy az egyik 390-nek 275W, a másiknak meg 375W a fogyasztása.
Van, aki ez alapján dönt vásárláskor, aztán kellemetlen meglepetés érheti.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32658) GeneraL_XTX válasza Speed® (#32652) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ablakos verzio, ergo oldalso venti hely nincs. Most vettem egy plusz 14 cm-es ventit ami még nincs beszerelve, az is 5 rongy volt, többet erre nem költenék, abból kell fôzni, ami van :D 3db 14cm-es (2gyári meg amit most vettem) meg egy 12 centis coolink swif2 :K

Elôlre két ventit lehet beszerelni, annyi is van most, de a 14est kiszedem onnan, a coolink marad csak ott ami tisztán tudja betolni a friss levegôt (îgy a winyòs szekrènyt nem fogja semmi hûteni de az nem gond, az az egy szál hdd meg az ssd tùlmelegedni attól mèg nem fog). Alulra táp alá megy az egyik 14-es beszîvóra, felülre meg hátulra a màsik kettô kiszívóra.

Emellett még az alaplap miatt is pozitív változást várok mert a mostani mATX így a kártya nagyon közel van a CPU hûtôbordához 1vagy 2 centi lehet csak köztük. Az új meg normál ATX méretû már.

(#32659) Speed® válasza kp59 (#32655) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A tápventi azt a célt szolgálja, hogy a termelődött meleg levegő távozzon, és ezt meg is teszi. Egyébként minimális hő termelődik egy értelmes tápban, hatásfokból kiszámolható, mennyi is az annyi. Nála pl. a fogyasztás ~15%a alakul át hővé, 400Wnál pl. ez 60W. Sejtheted, mekkora gondot okoz ennyit kikergetnie a ventinek a dobozból :)

#32661
Ezen nem, de a Szerkesztés gomb használatán 5 percen belül lehet x)

GeneraL_XTX
Ez esetben moddingra fel..mert az egy fontos elem ilyen esetben sajnos.
Nem olyan vészes a plexit vágni/fúrni, aztán egy ilyet rábiggyeszteni :D
Milyen 14es ventit vettél 5ért..? Házventikből azért van bőven olcsóbb is.
Az első-alsó ventit nem venném ki, még ha kevésbé effektív is, segíthet.
Esetleg a felette lévő 12est egy fanductal a VGA alá vezetném direktben.
Minden más helyet pakolj fel kifelé fújókkal, aztán majd kiderül mit érnek.

[ Szerkesztve ]

(#32660) kp59 válasza tailor74 (#32657) üzenetére


kp59
aktív tag

Van, aki ez alapján dönt vásárláskor, aztán kellemetlen meglepetés érheti.

Nagyon jól beszélsz csak sajnos az emberek többsége nem tudja személyesen kipróbálni azt amit venni szeretne ezért marad mások véleménye meg a gyártók specifikációja.

Mivel kiderült hogy már semmi sem igaz amit leírnak így legjobb lesz ha én is majd saját magam kipróbálom aztán az lesz számomra az igaz :DDD

(#32661) kp59 válasza Speed® (#32659) üzenetére


kp59
aktív tag

Ezen nem fogunk összeveszni.

(#32662) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, jelentem, hogy, ugyan úgy ~2600 pont a határ extreme high-on Valley-ban.

Ennyit tud a kártya a 4600-on ketyegő FX-el. :) Ez van. 1060/1550.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32663) oliba válasza tailor74 (#32657) üzenetére


oliba
őstag

Lehet akár annyival is több, ha BIOS-ból már alapból ki van tolva a TDP limit és a tuningolhatóság miatt egy kis plusz fesszel is meg van kínálva. Amúgy jah, ökörség ilyeneket komolyan venni, kb úgy, mint a hivatalos tápajánlásokat is.

Most utánaszámolva Trémárk alatt 350W volt az össz fogyasztás, pedig szét volt már feszelve a kártya és ebbe még proci, memória és egyéb apróságok is benne vannak

(#32664) kp59 válasza hackeeeee (#32662) üzenetére


kp59
aktív tag

Ez remélem nem veszi el a mai álmodat :DDD

Én már alig várom hogy kijöjjön a Fallout 4. Legyen meg a kártya és mit bánom én a különböző tesztprogramok több ezres pontszámait ott fusson nekem a betonpusztában ful hd-ban csodaszép minőségben a játék.

Az számomra minden pontszámnál többet ér majd. :DD

(#32665) hackeeeee válasza kp59 (#32664) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemvalószínű.. Erre számítottam. Ez van. :) Így is többet hoz mint a 970-em hozott. Csak említettem, hogy szólok majd hogy mi a helyzet friss rendszerrel.

Menne még a proci is, csak nem tudom lehűteni. :) Kevés rá a Seidon, már 1,5V körül.

Én wqhd-ban használom, ott az 512bit miatt is hoz a 970-en.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32666) GeneraL_XTX válasza Speed® (#32659) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Modding ? ugyanmár ez nem egy olcsó tucatház amit szétmoddingol az ember....marad úgy, ahogy van. :DDD

Holnap meglátjuk de úgy érzem repül ez is :( hogy mi lesz helyette azt nem tudom :(

(#32667) kp59 válasza GeneraL_XTX (#32666) üzenetére


kp59
aktív tag

Esetleg egy ilyet ajánlanék megvételre [link] (persze nem tőlem mert nekem nincs).

Ezen már ránézésre is igen komoly a hűtés (és ráadásul ki lehet rakni a házon kívülre).

De komolyan valami megoldást biztos lehet találni a problémára ha a kártya amúgy rendben van (mert még az is lehet hogy ennek a kártyának a hűtésével van baj és azért adta el akitől vetted).

Garancia amúgy van még rá nem hiszen csak idén nyáron jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#32668) GeneraL_XTX válasza kp59 (#32667) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Levettem az oldalát rögtön 10fokot hűlt a kártya :)

(#32669) Speed® válasza GeneraL_XTX (#32666) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igényesen kell csinálni és akkor nem ront, hanem emel az értékén.
Ha nagyon nem megy, 980..nincs messze árban igazából (HA ofk).

kp59
Furyx..jó vicc az árát/tempóelőnyét tekintve..a radi amúgy bent van.
Ha már annyi pénzt kiadnék VGAra, inkább 980TIt vennék, az 6GB.

[ Szerkesztve ]

(#32670) kp59 válasza GeneraL_XTX (#32668) üzenetére


kp59
aktív tag

Látod látod hogy mégsem a kártya itt a bűnös hanem a házad jelenlegi szellőzése.

Na ezt kell kialakítanod és nem a kártyát eladni. :K

(#32671) oliba válasza GeneraL_XTX (#32668) üzenetére


oliba
őstag

...és emellett még mennyit csökkent a fordulatszám? :)

(#32672) kp59 válasza Speed® (#32669) üzenetére


kp59
aktív tag

Megtoldja egy kicsit a csöveket és akár az ablakon kívülre is kiteheti nem?

Én ugyanis úgy értettem hogy házon kívülre hogy a lakóházon kívülre.

[ Szerkesztve ]

(#32673) GeneraL_XTX válasza oliba (#32671) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem tudom, de úgy se volt épp halk... :(((

(#32674) Speed® válasza kp59 (#32672) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, ha elég hosszúra toldja, kiteheti az ablakba. Esetleg a konyháig elvezetve a hűtőbe is..seriously. Ezek az AIO megoldások házon belülre vannak kitalálva, ott is teljesen jól teszik a dolgukat, kifelé tolják a radiról a meleget.

(#32675) kp59 válasza Speed® (#32674) üzenetére


kp59
aktív tag

Ha az ember nem rak ki valami vigyori smiley-t akkor mindjárt komolyan veszik a legnagyobb blődséget is amit leír.
Na ez is egy újabb példa arra miért nem szabad hinni a mai világban még annak sem amit leírva látunk :K

(#32676) sixpak válasza GeneraL_XTX (#32666) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem az én pénzem, ezért nincs is beleszólásom, de házat olcsóbb cserélni, mint vga-t, főleg annak fényében, hogy a jelenlegi házad még újonnan sem éri el a 30ezer forintos árat.
És egy jó ház, hosszú évekig kiszolgál, minden gond nélkül.
Ezzel nem a házadat minősítem, de ahogy elnézem, az gyakorlatilag egy fém kocka, kevés szellőzési lehetőséggel és sajnos nem is túlságosan tágas.
Nyilván van akinek ez a minimal design jön be ( nekem is), gondolom csendes is, de aki teljes csendet akar, az nem 290/390-et vesz. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32677) F e Z o válasza hackeeeee (#32662) üzenetére


F e Z o
veterán

Valley-ban nem számít a processzor teljesítménye...

H2O über alles!

(#32678) korcsi válasza Speed® (#32648) üzenetére


korcsi
veterán

Véleményem szerint a VRM telemetria egyazon gépen belül összehasonlítási célokra megfelelő pontosságú. Szoftveres mérés meg nincs!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32679) stoon


stoon
őstag

minden alapon semmit sem huzigáltam és ab-vel 65 fok körül volt! bár a ventik már már valami sugárhajtóműre emlékeztető hangjuk volt :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32680) sas55 válasza stoon (#32679) üzenetére


sas55
aktív tag

AA nem volt?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#32681) hackeeeee válasza stoon (#32679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Extreme HD-t tolj. :)

Véleményem szubjektív...

(#32682) hackeeeee válasza F e Z o (#32677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, emeltem 100MHz-t a cpu órajelén, 80 ponttal több lett.

Szal, ezek szerint mégis. Nálam szűz rendszerrel ugyan úgy megáll 2600 pont körül, és 115-120 között van a max fps, bármit csinálok nem megy többet. Mondjuk 1060/1550.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32683) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#32684) Malibutomi válasza GeneraL_XTX (#32673) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Furcsa nalad ez a melegedes. Nekem a 690 II-ben van alul es elol 1-1 140-es ami befele sziv, hatul egy 120-as kifele, meg felul a H110-en ket 120-as kifele. Ezzel mindegyik kartyaval szuper hofokjaim voltak, pedig minden venti le van veve minimumra.

[ Szerkesztve ]

(#32685) stoon válasza hackeeeee (#32681) üzenetére


stoon
őstag

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32686) gergo19


gergo19
aktív tag

Sziasztok. Erről vélemyény, használta már valaki? Sapphire R9 390X 8GB TRI-X OC

(#32687) daveoff válasza stoon (#32685) üzenetére


daveoff
veterán

Ez még mindig csak ultra, AA nélkül. Extreme HD beállításon nyomj egyet, mindenki azzal tesztel... ;) :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#32688) Milka 78 válasza gergo19 (#32686) üzenetére


Milka 78
nagyúr

290x-en jól muzsikált,szerintem veheted

(#32689) hackeeeee válasza hackeeeee (#32683) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyanígy, wqhd-ban..

Viszont, valszeg visszább visszább veszem, eléggé meleg a vrm. :) CoD AW-val teszteltem, nekem a gpu grafikon kicsit furának tűnik.

Amúgy az normális, hogy játék alatt pár mhz-t változik a gpu órajele, vagy az már thorthling lenne?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32690) tailor74 válasza stoon (#32685) üzenetére


tailor74
őstag

Ezekkel a beállításokkal is küldhetnél egy képet.. :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32691) Speed® válasza hackeeeee (#32689) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~80°C meleg szerinted? Teljesen jó, fogyasztáshoz mérten, ne parázz..

(#32692) Milka 78 válasza hackeeeee (#32689) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még jó hogy nem deresedik az a vrm1.90 fok fölött már mondható hogy meleg,de még az sem kritikus.

(#32693) hackeeeee válasza Milka 78 (#32692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sorry. :)

A gpu mhz ingadozás normális? Vagyis mondjuk megy 1075MHz-n, és neha visszaveszi 1060 körülre, majd vissza.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32694) hackeeeee válasza hackeeeee (#32693) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz pl. már Valley-ban is, 2 teszt között is szabályozza a gpu órajelét, amikor 1 pillanatra sötét a kép, amikor vált a másik tesztre.

De, játék alatt is tapasztalom, hogy néha már azonnal visszább veszi, majd vissza maxra.

Véleményem szubjektív...

(#32695) Televan74 válasza GeneraL_XTX (#32673) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem tudom kivel cseréltél,de lehet nem véletlenül ment olyan gyorsan a csere 1:1 -be. :F

Szerintem vannak "selejtes" darabok amik kikerülnek.Az a baj hogy kifogsz egy ilyet és csak cumizol vele,Mert még nem garanciás probléma,de közben meg alig használható.Idle jó,de ki a franc akar egy ilyen kártyával csak youtube -os videókat nézni.Amúgy nem értem,hogy egy amúgy csendes ventilátort miért nem lehetett volna alacsony fordulaton járatni idleben. Talán akkor nem fűteni szét a házat.

Szerintem hiba volt az AMD -től a vrm hőmérsékletek monitorozása a felhasználók számára. 970/980 tulaj nem lát ilyet,ergo nem is cukkolja magát vele feleslegesen. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32696) Milka 78 válasza hackeeeee (#32693) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Normális.A PowerTune szabályozza az órajelet a terhelés fügvényében.

(#32697) korion


korion
senior tag

Sziasztok!

van egy XFX R9 290 DD,de szereztem egy Evga 970 és szeretném őket összehasonlítani!

esetleg segít vki?

előre is köszönöm!

üdv!András4

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#32698) trufa12 válasza GeneraL_XTX (#32658) üzenetére


trufa12
addikt

Az r4 nekem sem vált be..
eladtam vettem a 600 -t -t az jó csak meguntam most vettem nzxt s340-est az is remek .
Hangja nincs , ventikkel tele van. kártya nem éri el a 70 fokot , oc-val

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32699) korion válasza trufa12 (#32698) üzenetére


korion
senior tag

szia!

nekem 440 volt és és beragadt a plexinél a levegő és 100 fokos volt a vga,így gyorsan oldallap nélkül használtam..sőt levettem az előlapot is :U

nem vált be magyarán..

a CM932,Antec P280 és a mostani H Frame a leghűvösebb házaim! (a Lian Li Matx méretű volt,de ATX lapot lehetett tenni bele!(elől volt a táp)az is ahhoz képest 5-10C volt melegebb,mint 2x akkora házakban!(imádtam is...)

visszatérve, kérek instrukciókat,h mivel hogy kezdjem! :)

újra rakom a gépet!(az biztos)
BF 4 van a gépen!
milyen tesztprogikat töltsek le?

vagy hagyjam a francba?

nem szeretnék vitatkozást,csak mikor olvasok egy tesztet ahol a BF4 80fps a vga-mal és elindítom ugyan azt a részt és nálam 100-150 fps akkor kíváncsivá tesz..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#32700) hackeeeee válasza Milka 78 (#32696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.