Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) kp59


kp59
aktív tag

Nem kell izgulni a 80fok körüli hőmérsékletek miatt mert most néztem hogy az AMD ezekre a 290/390 kártyákra 94fokos referencia értéket adott meg.

Az AMD megoldásai mindig is forróak voltak (bezzeg a régi szép ATI időkben - igaz akkor még nem volt akkora teljesítmény mint ma).

Azt viszont nem értem hogy miért ragaszkodnak annyira a gyártók még mindig ahhoz hogy ezek az egyre hatalmasabb méretű és egyre többet fogyasztó kártya "szörnyek" a számítógép házakban maradjanak.

Nem praktikusabb volna a felsőbb kategóriás kártyákat külön egy házba építeni, saját táppal ellátni és mondjuk egy alaplapi PCI-E csattolóba illesztett kártyán keresztül összekötni a géppel.

Az ilyen megoldás több szempontból (pl, jobb hűtés hatásfok mint most, minden esetben a kártyához optimalizált stabil táp ellátás stb.) sokkal praktikusabb volna mint a mostani. Persze nagyon közelítünk ehhez a külön házas megoldáshoz mert ahogy a mostani kártyákat elnézem lassan már akkorák mint amilyen méretű házban az én első számítógépem volt valamikor réges régen (....egy messzi messzi galaxisban).

(#32702) stoon válasza daveoff (#32687) üzenetére


stoon
őstag

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32703) laci.csabi válasza kp59 (#32701) üzenetére


laci.csabi
tag

Ezzel a megoldással jópár probléma lenne.
Pl input lagg, az így sem olcsó kártyák még drágábbak stb.
Amúgy nézd meg a mostani furry szériát kb olyan méretű kártyák várhatoak a jövöben szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#32704) sixpak válasza stoon (#32702) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ha sem extreme hd...alul az ultra helyén kell legyen az írva.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32705) Habugi válasza sixpak (#32704) üzenetére


Habugi
addikt

Pontszám / képfájl neve & helye.., véletlenül most is az előzőt linkelte.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#32706) daveoff válasza Habugi (#32705) üzenetére


daveoff
veterán

Vagy direkt... :D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#32707) GeneraL_XTX válasza trufa12 (#32698) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Pedig nem rossz ház az R4, a gyengébb hűtést leszámítva minden tekintetben hibátlan (anyagminőség, szerelhetőség, kombinálhatóság, rezgés és zajcsillapítás, kábelmenedzsment,kinézet).

Most (az alaplapcsere miatt is) darabjaira szedtem szét a házat és újúlt erővel, remélhetőleg átgondolt szellőzéssel építettem újra. Több hibát is elkövettem az előző koncepcióban, azokat most javítottam. A plusz egy 14-es ventillátor már nagyon ráfért, plusz elkövettem azt a hibát, hogy a ház venti vezérlőjére kötöttem a ventiket, az viszont csak szélsőséges módon tudta vezérelni őket (5,7,12v) és vagy nagyon hangos volt, vagy nem szállított kb semmi levegőt, tehát nem volt "huzat".

Most viszont a 12-es coolink kivètelèvel mind a hàrom 14-es ventit az alaplapra kötöttem, ami gyönyörûen levezèrli ôket a biosból, olyan Afterburneres grafikonos módon külön-külön paramèterezhetô az összes, îgy meg tudtam találni azt a határt ahol nem is hangos, de lègszállítàsuk is van. Az eredmèny kèzzel èrezhetô, vègre van "erô" a ventikben.

Most új winfost kell telepítenem mert a lapcserètôl összefosta magát a rendszer, de mèg ma jövök a tesztekkel, hogy javult-e a helyzet tegnaphoz kèpest.

[ Szerkesztve ]

(#32708) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#32707) üzenetére


tailor74
őstag

Az összkép jó, remélhetőleg az hőfokok is helyre jönnek.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32709) Gh00st válasza GeneraL_XTX (#32707) üzenetére


Gh00st
tag

Remélem így már megoldást találtál a hőmérséklet gondokra. :R

Más:
Futtattam pár kör Valleyt, HWinfós adatokkal(ha kell valakinek összehasonlításképpen)
Fogyasztás, hőfokok, venti, stb.
290vaporx egy corsair750d házban, af14-es ventikkel.
1030/1400default, gyári venti profil

1030/1400default, saját venti profil

1150/1500oc 24/7 stabil

1200/1600oc

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32710) Tomdriver válasza tailor74 (#32690) üzenetére


Tomdriver
őstag

Na ja, már majdnem írtam is hogy hűdejókártya, mert nem figyeltem a beállításokat annyira evidens, hogy alapból mindenki extremet tol.
Persze attól még lehet jó kari csak lássuk végre már, hogy itt mit tud. :R

[ Szerkesztve ]

(#32711) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem afterburner-ből nem megy az OC.. Hiába állítom be, reboot után a ref. órajeleket használja a kártya, hiába állítom be, hogy apply oc after system startup.. :(

Siker, az AMD overdrive kavart be.

Mégsem.. GPU-Z már a jó órajelet írja, viszont monitorozva játékok alatt a stock órajelek vannak..

Vissza is állt gpu-zben is.. Most, ez, miért, hogyan?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32712) deadwing válasza hackeeeee (#32711) üzenetére


deadwing
addikt

Hülye kérdés, de miután megvannak a kívánt értékek, nyomtál mentést az AB-ben? Nyomni kell egy save-t aztán az egyik slotban elmenteni.

(#32677) sephi: 1 karival nem érzékelhető a különbség, de ha CF rendszer van, ott viszont már elég durván beleszól a cpu a képbe. A Heaven az amelyik teljesen érzéketlen a CPU-ra, és jobb a CF támogatása is. Igaz ugyan, hogy nem sokan használnak CF-et itt. :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32713) sixpak válasza Gh00st (#32709) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem rossz...

290 Tri-X, stock órajel (1000Hhz):


1100Mhz, memória alapon:


1100 Mhz alatt is csak 51% volt a max venti fordulat, gyakorlatilag némaüzem.
A ház egy Thermaltake Urban T81.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32714) hackeeeee válasza deadwing (#32712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nyilván.

Reboot után amint betölt a CCC visszaáll minden alapra, tök mindegy, hogy mi van beállítva az AB-ben. (Kell a CCC...)

Itt kötelező profilozni? Nvidia-nal nem kellett. Ott beállítom az órajeleket, és úgy maradt.

Nincs elmentve 1 slotban sem, reboot pillanatában megvan az órajel, ha azonnal elindítom a gpu-zt, írja, de amint elindul a ccc, visszaáll gpu-z alatt. AB-ben ott maradnak az órajelek, de nem annyin megy a kártya.

Mondjuk elmentettem 1-esre, reboot-oltam, úgy is visszaállt.

Mindegy, nem tervezek feszt emelni, marad a CCC-s OC.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32715) deadwing válasza hackeeeee (#32714) üzenetére


deadwing
addikt

CCC-ben nem nyúltál hozzá a tuninghoz? Én ott nem is engedélyezem az overdrive-ot, nincs is baj az AB-vel. Egyébként igen, le kell mentened egy profilba.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32716) Tomdriver válasza hackeeeee (#32714) üzenetére


Tomdriver
őstag

AB 4.1.1 hibája (persze ha az van fent). Minden rebootnál nekem is utána kell állítgatnom sajnos. :K

[ Szerkesztve ]

(#32717) hackeeeee válasza deadwing (#32715) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, akkor utána állítsam be, hogy az legyen a 3D-s profil?

Még legelőször nem engedélyeztem az AMD sajátját, de akkor sem volt jó.

@Tomdriver: Igen, az van fent, köszönöm! Akkor addig marad a CCC OC. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32718) Gh00st válasza sixpak (#32713) üzenetére


Gh00st
tag

Ez sem rossz :R
Nézegettem én is ezt a házat(én előbb vettem, ez később jelent meg), igen patentra sikeredett.
Vapor stockon 37%, bár én saját venti profillal használom(50-60% között megy játékok alatt).Nem zavar ha van egy kis hangja, nem visít és legalább tudom hogy megy :C

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32719) Gamer21


Gamer21
tag

Üdvüzletem az uraknak ! :) lehet hogy nem ide kéne be írnom , de gondoltam akinek van már ilyen kártyája , az tud valami tanács adni nekem ! :)

Szerintetek ez a mostani tápegységem : Thermaltake TR2 550W
Elbírna egy 390 vagy egy 390 X , vagy felejtős szerintetek ? :D

A config : Intel i5 4690K ( alap órajelen megyeget )
: ASRock Z97 X Fatal1ty alaplap
: Egy WD 1T vinyó ,+ 250 GB Samsung SSD
: Kingston 2 x 8 GB Fury memória !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32720) #Morcosmedve válasza Gamer21 (#32719) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Necces, szerintem nem. Pláne, ha kis OC van a procin, márpedig kellene 4,4 legalább :)

© asszongya'hogy

(#32721) Gamer21 válasza #Morcosmedve (#32720) üzenetére


Gamer21
tag

Értem ! köszönöm a választ ! :)

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32722) #Morcosmedve válasza Gamer21 (#32721) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Esetleg, ha van lehetőséged, akkor próbáld meg vele és tápcsere, marmint szamits egy kis kiadasra.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32723) F e Z o válasza Gamer21 (#32719) üzenetére


F e Z o
veterán

14 és 15A-es 12V-os ágakkal rendelkezik a tápod, ami kevés egy felsőkategóriás vga-hoz.

(#32724) proci985 : :R

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#32724) proci985 válasza Gamer21 (#32719) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

attol fugg melyik variacio.

ha az ATX2.3mas varians ami 12Vn 430Wot tud, akkor mindket 12Vs agrol etetve a GPUt elegnek kene lennie, persze szigoruan tuning nelkul.

az ATX2.0as 14+15Aja 12Vn viszont biztosan elegtelen a celra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32725) Gamer21 válasza proci985 (#32724) üzenetére


Gamer21
tag

Sajnos nekem pont a ATX2.0as van :O akkor várok , kivárom jövőre mit tud össze hozni a Radeon , fogyasztás téren ! :)

Köszönöm a választ !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32726) Gamer21 válasza #Morcosmedve (#32722) üzenetére


Gamer21
tag

Hát pont táp cserét nem akartam :D mert most az is bele fog fájni vagy 30K -ba :D , de úgy látszik akkor lehet ebben az évben be ruházok egy jó kis tápra , és majd jövőre ha ki jön az új szériás radeonok , majd azok közül választok ! mert már ez a mostani 6970 hát ......, nem igaz jó már semmire se :(

Vagy lenne az NVIDIA megoldásai , amiknek szerintem még jó lenne a tápom , de ,,,,,nem álok át a sötét oldalra :D :DDD :DD ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32727) proci985 válasza Gamer21 (#32726) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt a tapot egyebkent is lassan cserelni kene. A 2008ban vett FSPm ahogy emlekszem 2.2es vagy 2.3mas volt.

Egy minosegi 500as egyebkent eleg a 390(x) ala is, nem kell feltetlenul 30ezres tap alajuk, hacsak nem CFet akarsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32728) Gamer21 válasza proci985 (#32727) üzenetére


Gamer21
tag

Értem ! akkor VGA helyett , akkor táp csere lesz ! :)

Hát az az igazság , hogy elgondolkoztam a CF -en ! ha már az alaplapom van 3 db vga foglalat , akkor idővel miért ne használnám ki ! :) ( de ezt a CF nem a mostani 300 szériára értem , mer ez vicc amit ezek esznek ! hát ha majd a következő generáció jobb lesz fogyasztás szempontjából , és majd akkor össze hozni egy CF idővel) Csak én abban a hitben éltem , néztem sok külföldi teszteket , hogy a teljes rendszer fogyasztás játék alatt a 390X , configtol függően olyan 400 és 480 Watt körül evett ! erre fel buzdulva itt van ez a kis tápom ami még 6 évvel ezelőtt még úgy elment , gondoltam hát ha eldöcögne vele 1 db 390(x) , de hát pofára estem :D :)

Bár nekem ez a tápegység kérdés mindig is nagy mumusom volt , mit kell nézni , ok és annyit le szűrtem így fórumokból , ha a hatékonyság 80+ / 85+ meg ha gold vagy platina akkor isten király , de ezt az ágankénti áram felvétel hogy mennyit vesz fel meg ad le , ez nekem még mindig kínai :D :D

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32729) Speed® válasza Gamer21 (#32728) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Minimális szakismeret nem árt hozzá..a 12V ág/ágak terhelhetősége a lényeg. Azokat az Amper értékeket megszorzod 12vel, kapsz egy watt értéket, az számít, lévén a mai cuccok leginkább ezt az ágat terhelik, a többié elhanyagolható mértékű (3.3/5, vinyók, PCI/USB eszközök, stb.). A tápod régi darab, nem 12Vra van maximalizálva, 14+15 Amperes ágakkal bír, közös terhelhetősége 25A körül van, ami ~300W. Ezért kell cserélned. Pl. egy szintén 550es újabb FSP Raider 12V ága 42A erősségű, tehát ~500W nyerhető róla..van egy kis difi :) Újonnan ~20k..de tápajánló topikban segítenek, vannak ár/érték téren jó darabok, nem kell 30kt költeni.

(#32730) Gamer21 válasza Speed® (#32729) üzenetére


Gamer21
tag

Á hogy ez így működik , most már értem ! köszi a felvilágosítást ;) ma is tanultam valamit ! :)

Akkor megyek tovább a táp topikba! :D

Köszönöm a segítséget !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#32731) proci985 válasza Gamer21 (#32728) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, 290x CFhez abszolut minimum kb a 800Wos tap tuning nelkul, plusz hutes miatt jellemzoen szinte kotelezo a vizhutes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32732) monster95


monster95
tag

Mitől csinálja ezt a gépem?
Már 2x-er csinálta.Megnyitotam a msi afterburnert és feltette a orajeleket gpu 1500-ra és a memoriaét pedig 1008-ra magátol.Aztán beakadt a gép hangszoro elkzdet zugni lefagyot a gép teljesen.Előszor ujra tudtam indítani aztán már ujraindítani se tudtam csak kikpacsolni a bekapcsolo gombal.Szoftver hiba lehet?
Ezt akor csinálta mikor bezártama msi afterburnert aztán megint megynitottam.
Mi lehetet a gond?
Meg magátol ugrandozik a orajelek egyszer megy 300-on aztán meg 1500-at ír a msi afterburner de ezt csak 1 masodpercig.
Most meg hozzá jott az is hogy időkozonként elsötétul a kép pár másodpercre azátn viszajon.
Az lehet hogy legujabb amd driver van fent a gépemen?
De most egy ideje m8r nem csinálta.

(#32733) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Üdv! Segítségetek szeretném kérni most tervezek egy ilyen kártyáz venni. Valakinek esetleg van e ilyenje mi a véleménye róla, megéri e megvenni mert ahogy láttam a másik asus-al gondok vannak a hűtésével deh látom ez már 3 ventis, lehet h jobb mint az alap asus. Légyszíves segítsetek. Köszi előre is!
ASUS STRIX-R9390-DC3OC-8GD5-GAMING R9 390 8GB GDDR5 PCIE
https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXR9390DC3OC8GD5GAMING/

PSN: szuhi

(#32734) Pocok9b válasza sz.atesz89 (#32733) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Szia!

Nekem ilyen kártyám van, ma fogom tudni jobban letesztelni és holnap írok róla véleményt. ;)

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#32735) odorgg válasza monster95 (#32732) üzenetére


odorgg
addikt

AB valakinek működik rendesen, van akinek nem. Szerintem az a program egy megbízhatatlan bughalom, nálam több kárt szokott csinálni mint hasznot. Win 10-el rémálom, (órajeleket össze kutyulja, Black Screen generátort tettek bele, remekül működik, volt hogy OS betöltés utánn megfagyott a rendszer, nem egyszer, hanem zsinórban) 8.1-el úgy ahogy működött. Kukáztam, azóta semmi gondom a driverrel, VGA-val.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32736) hackeeeee válasza odorgg (#32735) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont monitorozásra "sajna" még mindig a legjobb alternatíva.. Én lényegéen csak arra használom.

Hiába van pl. fraps, Nekem nem csak az FPS értékek kellenek.

Véleményem szubjektív...

(#32737) stoon válasza hackeeeee (#32736) üzenetére


stoon
őstag

nekem egy hete hogy nem igazán műkszik , nem igazán monitoroz semmit ! pedig be van állítva! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32738) hackeeeee válasza stoon (#32737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem még w7 idején volt, hogy csinált ilyet, hogy meggajdult a static server, és nem akart működni..Eltávolítottam az AB-t mindenestől, utána jó lett.

De, ha ennyi gond van, lehet csak vissza kellene térni fraps-re. Csak, ott nincs ennyi infó. :(

Véleményem szubjektív...

(#32739) odorgg válasza hackeeeee (#32736) üzenetére


odorgg
addikt

Az rendben van. Csak sokan hajlamosak a VGA gyártót, és a drivereket szidni, mikor ilyen "remek" szoftvereket telepítenek a gépre.

A monitorozós része már anno az Nvidiás korszakomban is összeakadt, pl Xfire-el meg Originnel is. Persze biztosan sokat fejlődött azóta, legalább is az egyre változatosabb problémák okozása terén, egész biztosan.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32740) stoon válasza odorgg (#32739) üzenetére


stoon
őstag

amikor zöld voltam jó volt, azután vmi 64 biten megbukott a dolog (nem támogatta vagy mi)! töröltem pihi

most piros vagyok és pár hétig jól ment ,majd jöttek a gondok! az hogy nem monitorozik semmit de legalább a vga ventijét kezeli! lehet megérik a törlésre! (bár ezt a win kifortizről is elmondhatom, win 7-el nem volt gondom)

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#32741) hackeeeee válasza odorgg (#32739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Origin alatt mi is belecsúsztunk haverral, még DeadSpace 3-nál, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#32742) trufa12 válasza odorgg (#32735) üzenetére


trufa12
addikt

akkor amiatt van napi random 1-2 fekete képernyős fagyásom?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32743) hackeeeee válasza trufa12 (#32742) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáld ki, ha nincs túl sok beállítások benne, akkor távolítsd el, és nézd meg lesz-e változás.

Véleményem szubjektív...

(#32744) kp59


kp59
aktív tag

Délután megjött az MSI R9 390 kártyám.

Egy kicsit ráerősítettem a ház hűtésére (tartva attól amiket az elmúlt napokban a fórumon olvastam a kártya melegedéséről). A kártya végétől kb.5cm-re betettem egy 12cm-es 800RPM-es ventit - ehhez egy kicsit barkácsolni kellett mert egy lemez felfogatást kellett készítenem amihez egy 12,5cm átmérőjű aluminium légtechnikai gégecsövet rögzítettem amit kivezettem a gépház elején lévő szellőző nyílásokhoz.

Vagy én dolgoztam jól vagy itt kicsit túllihegték ezt a melegedést mert most hogy lefuttattam a 3D Mark 2015-őt (mielőtt még valaki megszól nem a pontszámok miatt hanem hogy bírja-e a tápegységem ezt a kártyát ezért meg akartam kissé terhelni - mivel egy 8 éves FSP táp van a gépemben ami ugyan 600w-os de a 12v-os ágai csak 15A-t tudnak leadni ami a mostani normálisnak mondott tápok 20A vagy még többhöz képest igencsak gyengécske az ilyen kártyák igényeihez képest). Tehát hogy visszatérjek a lényegre miután lefutott a teszt a pontszámok mellett ezt a grafikont adta ki a program :

Ha jól látom a teszt alatti FPS értékeket valamint a GPU és a CPU hőmérsékletét mutatja a a teszt közben.

A hőmérséklet 40fokról indul (a gépet a teszt elindítása előtt kb. háromnegyed órával kapcsoltam be) és a maximum hőmérséklet 51fokig ment fel.

Jelenleg üresjárat van és a Control Centerben ez látható :

Most akkor valami nem jó itt vagy tényleg csak ennyire melegszik nálam ez a kártya?

Ja és még egy. Üresjáratban a ventilátorok nem forognak. Amikor a tesztek futottak akkor már bekapcsoltak de nem mehettek túl nagy fordulaton mert a hangjuk egyáltalán nem volt zavaró számomra.

A 8 éves FSP tápom pedig eddig (a bekapcsolás óta eltelt két óra alatt) még semmi hibát nem produkált a kártya tesztes terhelés alatt sem és remélem hogy ez így is marad.

[ Szerkesztve ]

(#32745) Televan74 válasza kp59 (#32744) üzenetére


Televan74
nagyúr

Valley -t neki,az jobban kihozza a hőfokokat. ;]

Úgy vettem észre hogy a 3Dmark nem melegíti fel annyira a kártyát. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32746) kp59 válasza Televan74 (#32745) üzenetére


kp59
aktív tag

Rendben. :K

Elindítottam a program letöltését (mert nincs meg nekem) és azt írja ki hogy 47perc van hátra :Y :Y :Y (342 MB az egész)

[ Szerkesztve ]

(#32747) tailor74 válasza Televan74 (#32745) üzenetére


tailor74
őstag

+1.Jelenet váltások közti betöltési idő alatt tud pár fokot hűlni a kártya, nem folyamatos a terhelés

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32748) kp59 válasza tailor74 (#32747) üzenetére


kp59
aktív tag

Most hogy mondod eszembe jutott mivel többször néztem a ventiket észrevettem hogy a jelenetváltáskor leálltak a méréskor meg elindultak (lehet nem mindig volt így de amikor néztem akkor ezt láttam).

Na majd ez a Valley talán pontosabb eredményeket mutat.

[ Szerkesztve ]

(#32749) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Épp nézem, a fraps is elég múzeumi darab már.. Van valami program az AB-n kívül, amivel lehet monitorozni?

Véleményem szubjektív...

(#32750) oliba válasza kp59 (#32748) üzenetére


oliba
őstag

TPU-ról töltsd, ne a hivatalos oldalról és pikk-pakk lejön

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.