Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) trufa12 válasza Maotun (#32199) üzenetére


trufa12
addikt

390 re , feleslegesen cserélnéd , ram van de erő kevesebb benne mint a 290x-edben .
390x re lenne értelme cserélni .

a 390 a régi csúcs kártyákról jó alternatíva meg a kisebbekről váltásnál .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32202) Xmister válasza janos666 (#32194) üzenetére


Xmister
senior tag

Üdvözlöm a stílusod! :)

Egyébként ez nekem új. Tudnál mutatni valami leírást/tesztet/videót/akármit, ahol a diszkrét számol egy komolyabb játékot, de az IGP jeleníti meg?

(#32203) proci985 válasza zack (#32196) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

harom egyforma monitorom van amit egy kijelzokent (eyefinityben) hasznalok 2012 eleje ota. ketto DVIn kapja a jelet, egy pedig HDMIn. regebben hasznaltam miniDP - DVI atalakitot is. ezalatt volt negy GPU alrendszerem (6950-7850(+cf)-GTX970-290x(+cf))

ha van is kulonbseg, az szerintem nem latszik. eyefinityvel/surrounddal kijonne. mivel a kep mozog es ugyanaz a kep mozog kijelzok kozott, a szinkulonbsegek kijonnenek.

beallitasok miatt, vagy a vezereles miatt lehet kulonbseg, egyebkent nem.

ha lenne kulonbseg a szinek kozott, akkor valoszinuleg az eyefinitysek evek ota hulyet kapnanak, marpedig erre meg nem lattam senkit panaszkodni. viszont driverben neha utanna kell allitani a hdmi konfiguracionak, panelek kozott is lehet elteres.

---

130kert a 295x2 tenyleg jo vetel volt:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32204) Omli85 válasza janos666 (#32198) üzenetére


Omli85
őstag

Miért hány játék jött ki eddig Frostbite 3-al ? Mert tudomásom szerint nem sok sőt hivatalosan egy sem, a Battlefront és az NFS fogja első körben használni ha jól tudom ezt a motort. Ebből PC-n egyet láttunk futni szóval akkor mire alapozod a tapasztalatodat? Véletlenül nem kevered a Frostbite 2-vel ;) ?

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32205) vg válasza Omli85 (#32204) üzenetére


vg
addikt

Dragon Age: Inquisition?

(#32206) Omli85 válasza vg (#32205) üzenetére


Omli85
őstag

Hmm és tényleg wiki szerint tényleg...akkor volt itt valami variálás a motorral.. Vagy ez valami rev x.xx :D ? Mert akárhogy nézem a BF4 nem szebb és nem fut jobban a Dragon Age detto nem szebb és nem fut jobban. Szóval valami tuti át lett varva a motoron mert ami jelenleg Battlefront alatt meg NFS alatt megy az messze jobban teljesít sokkal szebb látvánnyal mint a régebbi címek.
No de nem offolok tovább mert még a végén sarokba leszek állítva :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32207) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

sapphire tri-x,vapor-x -en kivül melyik még az ajánlott 290/290X ??

:R

(#32208) Milka 78 válasza Maotun (#32199) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tudtad már unlockolni a feszt?Elméletileg egy Lightninget soha nem cserélnék egy 390-re,de ugye a te verziódnál valami nem gömbölyű.Ha menne a kártyád 1200/1600-at akkor semmi értelme a cserének,még 390x-re sem,olyan kevés lenne a különbség.A +4gb ugyan jól jöhet,de mivel azon a felbontáson le kéne venned pár szűrőt,lehet ennek sem lenne sok értelme (oké ez is alkalmazás függő).
Ahol meg elfogy a 290x ott a 390x is el fog fogyni.
Isten igazából a saját példámat hoznám fel...gyűjtés,gyűjtés és kivárás.Perpill nem lenne pénzügyi akadálya egy 980ti SLI-nek,még sem vásárolgatok (1 1/2 spórolok,szétégeti a zsebem :DDD ),mert egyszerűen nem merek annyi a kérdőjel a jövő játékaiban.1 évet röhögve ellennél a 290x-el mint én is,addigra meg csak tisztul a helyzet,addig meg mindent a párna alá :K

(#32209) Gainka válasza Omli85 (#32206) üzenetére


Gainka
őstag

(#32210) Televan74 válasza juve600 (#32207) üzenetére


Televan74
nagyúr

MSI Lightning 290X, Powercolor 290/290X.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32211) velizare válasza Omli85 (#32204) üzenetére


velizare
nagyúr

nope. a frostbite variánsait már nem sorszámozzák tovább, szóval innentől fogva mindegyik frostbite, vagy frostbite 3 név alatt fog futni. ha eddig nem volt követhető, akkor ezután még inkább nem lesz az.
a klasszikus fb3mal a következő címek jöttek ki eddig: bf4, bf: hardline, da:i, nfs rivals, pvz: garden warfare 1-2, meg valami golfos játék is volt.
a bétafront és az új mass effect már a következő iterációval érkezik, amit a jobb érthetőség kedvéért szintén frostbite 3 néven emlegetnek. :]

@proci985: 135 volt, a jegyzőkönyv kedvéért. levizezni többe fog kerülni. :(

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32212) trufa12 válasza Milka 78 (#32208) üzenetére


trufa12
addikt

Szerintem is gyűjtsetek együtt, így osztoztok a terhen :DDD
Nem kell feleslegesen vásárolni, ilyenkor arra kell gondolni , másnak fele sincs ...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32213) Televan74 válasza Milka 78 (#32208) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a sok hardver vásárlás/eladáson már egy 980Ti árát biztos elbuktam.Ha van valakinek egy jól működő 290/290X -e nem érdemes ugrálni. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32215) trufa12 válasza Televan74 (#32213) üzenetére


trufa12
addikt

Hát én is sokszor sokat ... végre most sikerült össze pattintanom megint 1 aránylag jó gépet, aztán marad majd 1-2 év múlva lesz csere .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32216) Omli85 válasza velizare (#32211) üzenetére


Omli85
őstag

Igen így értettem én is, hogy az hogy kb annyi a közös a két "verzióban", hogy mindegyik Frostbite 3 néven fut és kb ennyi. Megjelenésben és sebességben viszont ég és föld a kettő :) már ha csak az erőforrás használatot nézzük, sokkal jobban izzad az új verzió alatt a hardver, de legalább meg látszik a sebességen :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32217) Milka 78 válasza Televan74 (#32213) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hányszor mondtam,hogy ugyan szórakoztató ez a sok cserebere,de a gatyád rá megy.Egyszer kell egy csúcsgépet venni azt használni.Ráadásul pont ott tartasz ahonnan elindultál! :P
Jelen pillanatban az i5 majd 2 éves(ami 18 ropiba és egy 1 éves 2500k-ba fájt) a lap elmúlt 3 éves és bizony (ha a garis cserét is beleszámolom) a karim is 2014.01-hónap óta nálam van.Ennyi idő alatt komplett CF rendszereket cserélgettem ez előtt,számtalan alaplap,platform váltással...egyetlen hibám,hogy "Garas Dezső" voltam és nem i7-et vettem egyből,mert akkor sokkal kevesebbszer kellett volna meggyőznöm magam,hogy elég ez nekem :D Ha lebontom a költségeimet akkor 2 éve egy ruppót nem költöttem a gépre 1 monitorcserén kívül és csak a megvételnél sírtam el magam a kasszánál és csak egyszer fogok bukni is :D .

trufa12 : És megteremté a közteherviselést :D

[ Szerkesztve ]

(#32218) proci985 válasza velizare (#32211) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, ahogy neztem 70k a blokk backplatevel.

ja es meg kene valami radiatormennyiseg ami meg is birja.

vacilalok az 1080as phobyan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32219) steeweegee


steeweegee
csendes tag

Sziasztok mit gondoltok 280x-ről érdemes váltani 390-re? Köszönöm a válaszokat. :)

(#32220) Malibutomi válasza steeweegee (#32219) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem igen, foleg ha relative olcson meguszod. Sokkal erosebb kartya.

(#32221) steeweegee válasza Malibutomi (#32220) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Ha minden jól megy 10-sel kell megpótolnom :D
Egyébként 550w-es táppal érdemes próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#32222) CsonkaImo válasza steeweegee (#32221) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha jófajta akkor igen. Tápos topicban kérdezz rá azért.

(#32223) Malibutomi válasza steeweegee (#32221) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annyit siman meger, de melyik tipus? Ugye nem Gigabyte?

(#32224) Milka 78 válasza steeweegee (#32221) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És töltsd ki légyszi az adatlapod,úgy könnyebb segíteni ;)

(#32225) steeweegee válasza Milka 78 (#32224) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Egyenlőre nem igazán tudom melyik lenne a megfelelő. Februárban szeretném megvásárolni. Várható hogy 10.000 forintot essen az ára jövő február márciusra?

(#32226) Malibutomi válasza steeweegee (#32225) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Negy honappal elore senki nem tudja ezt megmondani.

(#32227) janos666 válasza Xmister (#32202) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen stílust vársz olyankor, ha arra reagál valaki, hogy szerinte ok nélkül nézel hülyének másokat hamis magabiztossággal? :P

Az utóbbi ~5 évben így működik szinte az összes notebook, amikben egynél több GPU van. Triviális okból az iGPU-ra drótozzák a beépített kijelzőnek és a külső eszközöknek szánt (LVDS/)HDMI/DP konnektor is. Néhány ritka esetben van csak egy extra elektronika, ami elektromosan ("hardveresen") is átkapcsolja a kimeneteket a VGA-k közt [és opcionálisan akár elektromosan is teljesen lelövi a dVGA-t, mikor épp nem kell, nem csak szoftveresen alszik el], de még nem használtam ilyet, csak hallottam róla, legtöbbször ez teljesen szoftveres (ilyet láttam már tucatnyit, akár Intel+nVidia, Intel+AMD, AMD+AMD az iGPU+dGPU).
Persze ilyenkor általában van erre némi extra, speciális szoftveres támogatás is a mobil driver-ekben. De semmi különös, ez nem bővíti ki ténylegesen a Windows tudását, csak kényelmesebbé teszi a felhasználó életét.

A következő példa: néhány consumer desktop alaplapon is van vagy akár hardware-es Licid Virtu chip (ami lényegében egy PCI-E switch/router + hardwarekulcs), vagy legalább is a hardwarer ID egy hardware kulcs a tisztán szoftveres Lucid Virtu támogatáshoz, ami szintén megoldja ezt transzparens módon (akár még hibrid-multigpu hülyeséggel és a saját Vsync megoldásukkal is lehet kísérletezni).
Ez lényegében ugyan az, mint a fenti eset: kényelmesebbé teszi az ember dolgát és esetleg hozzáfűz még pár nem kritikus, csak ajándék extra szolgáltatást is ennek keretében.

Harmadrészt, erre most nem tudok neked előkapni semmi konkrétumot, de szerintem működik egy teljesen standard, hagyományos platformnál is, hogy beraksz akár Intel, akár AMD iGPU mellé egy akár AMD, akár nVidia dVGA-t (teljesen mindegy, abszolút gyártófüggetlen a dolog, mert nem kell hozzá semmilyen speciális hardware vagy software támogatás) és egyszerűen oda húzod a játék ablakát a kijelzők közt, ahová te szeretnéd, függetlenül attól, hogy melyik VGA GPU-ján renderel és mejik kijelző melyik VGA melyik kimenetére van kötve.
Ez szerintem a Windows ablakkezelő alapszolgáltatása legalább egy évtizede (és biztos tud ilyet sok Linux disztró ablakkezelője is).
Itt csak annyi a trükk egyéb okokból, hogy minden VGA-ra kell dugni egy kijelzőt, hogy ne menjenek le ULPS alvásba (de ez lehet egyetlen egy monitor több különböző bemenete, vagy akár egy "D-sub dummy plug" is, ha van még analóg része a VGA-nak, ami átveri, hogy van rákötve valami, mikor nincs), és hogy ha nincs speciális támogatás a játékban ehhez (ami viszonylag ritka, de nem egyszer láttam már ilyet), akkor azzal kell "kierőszakolnod" a renderelő GPU kilétét, hogy az ahhoz tartozó megjelenítőt teszed meg elsődlegessé kiterjesztett asztal módban, és onnan kézzel húzod át a játék ablakát oda, ahová szeretnéd.
Persze, ha ablak módban fut a játék, akkor van egy kis Windows Aero overhead, de semmi vállalhatatlan és főleg nem a 3.0-ás PCI-E 16x busz fog megfeküdni ettől.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32228) velizare válasza proci985 (#32218) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, vagy az vagy mora lesz nekem is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32229) Xmister válasza janos666 (#32227) üzenetére


Xmister
senior tag

Nem tudom, esetleg normális stílus? Mint amilyet most használtál. :)

A notebookokról tudok, de az ugye teljesen más, pont amiért írtad, vagy multiplexer, vagy a gyártók saját Optimus/stb. megoldása, ami IGP framebufferbe másolgatja a képet.
Ahhoz képest hogy ennek mekkora standardnek kellene lenni, mindegyiknél probléma van a hosszú távú támogatással, mert csak a gyártó drivereivel működik.

A Lucidról is tudok, de az szintén nem egy standard technológia, és arról sem lehet a legjobb tapasztalatokat olvasni.

Pont azért kételkedem, hogy ez egy általános környezetben is működik, mert egy szem videót vagy leírást nem találtam, ahol egy játéknál ezt bemutatták volna.
Ettől még persze elképzelhető, csak gyanús, hogy nem ilyen egyszerű a dolog.

(#32230) Old FatBoy válasza Xmister (#32229) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Mindegy ezen ne veszekedjetek!
Addig nem veszek adaptert amíg ki nem próbálom.
Egyébként Gigabyte 1151 - Z170X-Gaming 7-EU a tervezett lap amin külön videóchip van a HDMI 2.0-hoz
Ezzel a válasszal viszont tényleg rendesen félre lettem vezetve:
"Természetesen nem jelenik meg, ellenkező esetben a kártyának másolgatnia kellene az IGP memóriába PCIE-n keresztül, aminek nem örülnél játék közben."
De tudom,hogy csak a jó szándék vezetett. :)
De nem árt odafigyelni ha nem vagyunk benne biztosak inkább ne kommenteljünk mert ha nem segítenek a többiek már kidobtam volna kb 6000ft-ot az ablakon feleslegesen!
Mentségemre szolgáljon,hogy még soha nem volt igp-vel dolgom ezért nem voltam képben.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#32231) dannyl


dannyl
addikt

Most ha jól vettem ki egy pár hsz-ből: Ha dVGA-ra a monitor, az IGP-re meg a TV van kötve, akkor nézhetek filmet IGP-vel és játszhatok a géppel egy időben? Vagy az sok a CPU-nak? Milyen előnye van ennek?

(#32232) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

3 hónapja vettem egy Sapphire R9 390 Nitro videókártyát. A vásárlás előtt 1 héttel raktam fel szűzen a Windows 8.1-et ( egészségügyi win reinstall volt épp ).

Az első pár hétben kaptam párszor TDR hibát, aztán utána olvastam és valami képernyőillesztő válaszidő / türelmi időt kitoltam ha minden igaz a regeditben, azóta nem sokat játszottam mondjuk, csak a Rainbow Six Siege beta-val, ami folyton kifagyott, ha V-Syncet bekapcsoltam akkor kevésbé volt hajlamos a fagyásra.
Aztán feltettem a legújabb béta drivert mert valahol azt olvastam, hogy az egyeseknek segített ennél a játéknál a fagyásokon. ( Hang van kép nincs) Azt már nem tudom hogy a béta driver telepítése óta vagy azelőtt is volt-e már de emlékeim szerint régebb óta fenn áll a dolog mégpedig ugyan ott az értesítősávból előjön a bubiüzenet ezzel a szöveggel: "A chrome.exe alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése. " Ezzel egyidőben a chrome megáll egy kis időre, ha olyanja van akkor tovább működik, ha nem akkor feladatkezelőből tudom csak kilőni. Ha valaki találkozott már ezzel a dologgal / ezekkel a dolgokkal és meg tudta oldani az kérem írjon.
Előre is köszönöm a válaszaitokat. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#32233) castiels válasza k.soma (#32232) üzenetére


castiels
addikt

gari

(#32234) k.soma válasza castiels (#32233) üzenetére


k.soma
senior tag

Naja, ilyet is olvastam :D Egyébként a konfigom ott van az adatlapomon, az nem lehet baj ,hogy csak PCI-E 2.0-ás az alaplap? :U

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#32235) Malibutomi válasza k.soma (#32232) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elso blikkre azt mondanam a ketagas tapod hatareset, es akar amiatt is lehet gond.
Sajna csak akkor derulne ki biztosan hogy kartya hiba-e ha masik gepben ki tudod probalni.

[ Szerkesztve ]

(#32236) k.soma válasza Malibutomi (#32235) üzenetére


k.soma
senior tag

De a chrome nem terheli (annyira) a videókártyát, így nincsenek feszegetve az áramfelvétel határai. Legalábbis laikusként így gondolom logikusnak.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#32237) castiels válasza k.soma (#32236) üzenetére


castiels
addikt

Szerintem célszerű visszaküldeni..

(#32238) Malibutomi válasza k.soma (#32236) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak megneztem a konfigod, es ez szurt szemet. Amugy bongeszoben is lehet orajel ugralas, ha a hw gyorsitas be van kapcsolva.
Sajnos sokmindentol lehet. Azert kellene masik gepben kiprobalni mielott gariztatod, mert ha visszakuldod es ott mukodik, akkor csak hetekig kartya nelkul leszel es ugyanugy visszakapod.

(#32239) proci985 válasza Malibutomi (#32235) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, masik gepben ki kene probalni.

meg masik driverrel is. ez nem feltetlenul a kartya hibaja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32240) k.soma válasza proci985 (#32239) üzenetére


k.soma
senior tag

Csak másik gépben minden más.. Ezért nem tudni attól még hogy mi a hiba,csak azt hogy esetleg a kártya vagy sem.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#32241) Televan74


Televan74
nagyúr

119k ért érdemes lenne bevállalni egy Sapphire 390X -t? :U

MSI 390 megint nincs,csak magasabb áron,ott ahol én venném. :(((

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32242) CsonkaImo válasza Televan74 (#32241) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha nem zavar a 2 év garancia, akkor simán.

(#32243) Televan74 válasza CsonkaImo (#32242) üzenetére


Televan74
nagyúr

Két évig úgy sem lesz nálam,max egy év a mandátuma. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32244) Milka 78 válasza Malibutomi (#32235) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A táp kizárt,mert a PCIE1 és 2 korbácsai az Aurum Goldnál két különálló ágra vannak kötve (ezeken csak a vga vannak semmi más). Csatlakozónként 18A,ami több mint elég.

Televan : Megölsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32245) Televan74 válasza Milka 78 (#32244) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ok,nem ragozom tovább. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32246) tailor74 válasza Televan74 (#32241) üzenetére


tailor74
őstag

390X-et?? Annyiért? Igen.. :K
Csak kapd is meg, ha onnan veszed, ahonnan gondolom..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32247) Speed® válasza Televan74 (#32243) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én nem adnék ki ennyit egy Hawaiiért. 100 körül még okés a 390 a 970 ellenében..de 980 árában (aprón ofk)? Sok 290ed volt és 980ad is..tudod mi a difi.

(#32248) Maotun válasza Televan74 (#32241) üzenetére


Maotun
őstag

[ezt 131k helyett 119k -ért?]
De miről válltanál az is kérdés , de 131k helyett 119 k az jövőt álló akciónak tűnik!

(#32249) Televan74 válasza Maotun (#32248) üzenetére


Televan74
nagyúr

Garanciába visszajött 290 Vapor-X -et váltana.De még nem jött meg és szerintem már nem is fog,így az nem opció. :Y

(#32247) Speed(R) Sajnos levásárlásos a buli,így csak új termék jöhet szóba.Max.120k amit rászánok,ebből szeretném a legjobbat kihozni. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32250) Speed® válasza Televan74 (#32249) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor ja, ha más nincs. Esetleg kpvissza és onnan opció az apró is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.