Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) juve600 válasza Pocok9b (#32821) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem ezen a beállitáson 2650 a score

i5 3470
sapphire r9 290vapor-x

(#32852) TTomax válasza totya1980 (#32847) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ki.Sokkal erősebbet úgy sem nagyon tudsz alátenni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32853) totya1980 válasza TTomax (#32852) üzenetére


totya1980
tag

Köszi.

(#32854) #Morcosmedve válasza oliba (#32841) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

minFPS kevés :P ;]

(#32847) totya1980: Simán!!! Jó az a proci nagyon! :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#32855) babcehh válasza Grave_444 (#32831) üzenetére

Köszi a választ mindenkinek, akkor elég lesz, ha jól értettem, a procit is biztosan cserélném.. csak most arra nincsen keret, és a 4K miatt inkább veszek egy erősebb VGA-t és pár hónappal rá váltok majd procit is. (A FSP tápos topikban nem válaszoltak, ezért itt is megkérdeztem)

[ Szerkesztve ]

(#32856) totya1980 válasza #Morcosmedve (#32854) üzenetére


totya1980
tag

Köszi a vàlaszokat.Lenne egy kérdésem akinek van tapasztalata kérem segítsen.Ideiglenesen vettem az apron egy sapphire r7 250x kàrtyàt amíg nem tudttam megvenni a 290x-et
Egyszercsak elfüstöl(szerintem az egyik kondi).Garanciàlis januàrig.Ja amibe hasznàltam (xfx pro750,asus p9x79,3930k)El vittem gariztatni.Egy hónapig nem történt semmi.Ma irtam egy kellemes hangvételű emailt mert telóba mindìg lepattintottak.Érdekes pont ma jött vissza az üzletbe a beszàlítótól.Gondoloma az email hatàsàra.Az üzenetbe pontosan az àllt(A beszàllítótol vissza jött.Mivel égett nem fogadjàk ezérz mi is vissza adjuk a terméket.)Ilyenkor mit lehet tenni?Persze hogy égett mibel xar volt.A fogyasztóvédelemhez lehet fordulni?Màr csak elvböl is.A segítségeket előre is köszönöm.

(#32857) Gh00st válasza deadwing (#32849) üzenetére


Gh00st
tag

Lefutott 1200/1650MHz-en is(ott már hibázott, 9/10-es jelenetnél volt pár piros pötty).
Kevés neki a 100mV, legfeljebb megnézem majd még Trixxx-el.
Hőfokok is rendben, max 65C - 60% venti mellett.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32858) oliba


oliba
őstag

deadwing & p.gabor: modbios :)

(#32859) Gh00st válasza oliba (#32858) üzenetére


Gh00st
tag

és tényleg(régebben említetted is) :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32860) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Ennek a videónak mennyi a valóság alapja itt is működik mint a 6950-nél ? :)

[link]

(#32861) deadwing válasza oliba (#32858) üzenetére


deadwing
addikt

Neked nem 390 bios van rajta? Akkor miért nem azt látom a kari típusánál?
Vagy milyen biosod van? Oktass már ki pls. :)
Igaz nem tudom, plusz max 5%-ért érdemes-e szarakodni...

(#32860) Pixx96: működik, ha olyan a kártya. Asszem régebbi gigákat lehet. De erre való az ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32862) tailor74 válasza oliba (#32858) üzenetére


tailor74
őstag

Erről a modbios-ról meg lehet tudni valamit részletesebben is? :B

Én ennyit tudtam kihozni a nitro-ból Heaven-ben hiba nélkül.

1185/1650 TDP:+50% +88mV

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32863) oliba válasza deadwing (#32861) üzenetére


oliba
őstag

Igen, rosszul mondtam.... 390 BIOS van rajta. A név, az órajelek mind maradtak a régiben, csak a memória időzítések és a feszültségek lettek változtatva.

tailor74: rosszul írtam korábban. Neked ez a bios nem segít, mert eleve 390-ed van :B Csökkents 10MHz-et az órajelből, mert lehet, hogy több pontod lesz. 1175MHz-en én is kevesebbet kaptam, mint 1165-ön

[ Szerkesztve ]

(#32864) deadwing válasza oliba (#32863) üzenetére


deadwing
addikt

Innen letöltöm mondjuk ezt:
R9 290X Stable Version 1.7 (1000 / 1250 MHz)
és jó vagyok?
Melyik bios állásban tegyem? Felülírhatom vele a quiet módot? Az nekem úgyse kell...

:R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32865) oliba válasza deadwing (#32864) üzenetére


oliba
őstag

Azt a típust kell feltenned, amilyen memória van a kártyádon. Nekem Elpida mem mod kellett, mert elpidás vagyok. A bios állásban nem tudok segíteni :(

(#32866) deadwing válasza oliba (#32865) üzenetére


deadwing
addikt

A forrásban nem voltam biztos, de akkor ez a weboldal lesz az.
Ma nem biztos, hogy megcsinálom, mert game van.
Köszi a segítséget! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#32867) oliba válasza deadwing (#32866) üzenetére


oliba
őstag

Nekem is vissza kellett olvasnom, hogy innen töltöttem-e le?! :)

Ha jól emlékszem, akkor 3-5%-ot hozott az új bios nekem

[ Szerkesztve ]

(#32868) Gh00st


Gh00st
tag

A Vapor gyari biosat en biztos nem babralom, AsusDCIIOC-t flasheltem(mikor meg az volt), azon kiprobalnam...

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#32869) odorgg válasza deadwing (#32864) üzenetére


odorgg
addikt

Bios állás mindegy, azt írod felül, amelyiket akarod.

Stock csak a memória időzítéseket módosítja, az órajel/fesz tábla marad a gyári 290-es. MOD jelzésűek a fesztáblát is módosítják, pl 2D fesz 1,032-re emelkedik mint a 390-eknél, ezen kívül nálam a 3D fesz is csökkent 0,05mV-al.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32870) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv Mindenki !

390 kártyákhoz melyik most a legjobb legstabilabb driver ?

390X megéri a felárat a 390-el szemben ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#32871) odorgg válasza akoska07 (#32870) üzenetére


odorgg
addikt

legújabb WHQL-el nincs gondom Win10-en, igaz 290-em van, de ugye ugyan az a GPU.

Nem éri meg a 390X, 5%-on belüli a teljesítmény különbség azonos órajelen a kártyák közt.

MSI, Sapphire-on kívűl nem nagyon érdemes mást megvenni, a Giga különösen nem ajánlott!!!

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32872) akoska07 válasza odorgg (#32871) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi az infót. :R

Nem nagyon vagyok képben amd-s dolgokkal,ott is whql jelzést kap a stabil driver ? :U

Hát így tényleg nem éri meg a felárat ami nem kis mértékű.

Talán egy MSI-t kipróbálok,az előzők is azok voltak és a mostani kártyám is MSI.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#32873) CsonkaImo válasza akoska07 (#32872) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, whql a stabil driver (Microsoft minősíti mindegyiknek). Az MSI pedig jó választás.

(#32874) robyg válasza akoska07 (#32870) üzenetére


robyg
senior tag

Gigát tényleg ne vegyél.

Én azt vettem a hűtője borzalmas.

Sajna nem olvastam utánna itt a fórumon.
Olcsóbb volt mint a többi kártya de így utólag inkább vettem volna egy Sapphiret vagy MSIt. Megtoldottam volna egy pár ezressel.

[ Szerkesztve ]

(#32875) hackeeeee válasza akoska07 (#32870) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én használom a 15.10 betat. Eddig jónak tűnik.

Hát, Én agyaltam rajta, végül sima 390-et vettem, vagyis erre cseréltem gariban a 970-et, mert ezzel még nyertem is, 390x-re 20k-t kellett volna ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32876) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Fuu gyerekek, eddig WQHD monitort akartam a friss 390 mellé, de ez most ennyiért nagyon, de nagyon csábító :DDD :DDD

LG 27MU67-B

(#32877) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na futtatam en is egy heavent 1150/1600

(#32878) lowzor


lowzor
veterán

290 1100/1350:

(#32879) sas55 válasza Malibutomi (#32877) üzenetére


sas55
aktív tag

Ugyan az a beállítás nekem a min fps alacsony gondolom a proci miatt:

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#32880) he7edik. válasza GeneraL_XTX (#32876) üzenetére


he7edik.
addikt

40%-al kevesebb fps :K Én hétfőn megyek az Oázisba megnézni hogy mit tuda a PG279Q és a PG27QA.

Égő szöveg a flém vázon

(#32881) lowzor válasza sas55 (#32879) üzenetére


lowzor
veterán

:N Bugos. Ahányszor lefuttatod, mindig más a min FPS.

[ Szerkesztve ]

(#32882) GeneraL_XTX válasza he7edik. (#32880) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

jah, de elvileg 4k kijelzőkön nem mutat rosszul a fullHD se.... :K

majd írj privit a fejleményekről pls :DDD

(#32883) HSM válasza GeneraL_XTX (#32770) üzenetére


HSM
félisten

Én a hangszigetelt és erősen limitált szellőzésű SilverStone FT01 házamban úgy oldottam meg a dolgot, hogy levettem a VGA órajeléből 50Mhz-et (persze, +50% poewr limit nálam alap), és máris nyertem 50W-ot, amit már halkan meghűtött a rendszer. Úgy már bőven jó voltam, a hangszigetelés révén kb. alig hallatszott BF4 multi közben, hogy kb. minden 100%-on teker.... ;)
Amennyire látni, nálad sincs olyan óriási huzat a kártyánál (kevés a befújó kapacitás, és zárt a ház a kártya körül), ráadásul elég keskeny ház, pláne ha hozzáveszem a szivacsozást, szerintem sok hőt visszaszív a VGA működés közben abból, amit előzőleg oldalra (neki az oldalfalnak) kifújt.

Ezt amúgy könnyen lehet tesztelni, lekapod a ház oldalát, és ha akkor hűvösebb/halkabb marad 10-20 perc után, akkor ez a szitu. :K Olyankor lehet fejvakarni, hogyan tovább. Én mondjuk berakhattam volna az egyik gyári 18cm-es 700rpm-es ventim helyére az 1200rpm-es 18-as ventim, úgy már nem kellett volna vacakoljak az alulórajelezéssel, de az annyival megnövelte volna a rendszer zajszintjét, hogy inkább boldogan levettem azt az 50Mhz-et, és élveztem a csendet. :D

(#32884) GeneraL_XTX válasza HSM (#32883) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen, a huzat volt a probléma, gyakorlatilag az előző kiépítésnél olyan nem is volt a gépemben :D Egyrészt mert mint írtad kevés volt a bejövő kapacitás (de a kimenő is) és az összes ventim 7v-on (olyan 500rpm körül) tekert.

Most szerintem a szellőzés megfelelő, hozza a kártya a normális értékeket. Alapfeszes tuning mellett is csak pár fokot melegszik,alapórajelen meg a teljes terhelésen 72-75 fok teljesen rendben van.

Most érezhetően van huzat a házban, ehhez kellett a plusz egy 14 centis venti, meg az, hogy normálisan tudjam vezérelni az alaplapról őket, most mindegyik közel 950rpm-en forog. Érezhetően több levegőt mozgatnak meg mint eddig, és ez látszik is a hőfokokon.

[ Szerkesztve ]

(#32885) he7edik. válasza GeneraL_XTX (#32882) üzenetére


he7edik.
addikt

Állítólag a 2560x1440 se rossz a 4K-s kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#32886) HSM válasza GeneraL_XTX (#32884) üzenetére


HSM
félisten

No igen, 500rpm az elég kevés 12-14-es légkavaróknál.. :) Így 1000 körül már sokkal erősebbek. De azokkal is nagyon okosan kell bánni, hogy egy tuning 290/390-est megszellőztessenek. :R
A kritkus pont amúgy, hogy mikor a kártya nekifújja a gép oldalának a meleget, abból sok visszajuthat. Nálam ez volt a fő gond felrakott oldallappal. Nálad ez annyiból jobb lehet, hogy alulról fúj egy venti felfelé.

(#32885) he7edik: Pedig ott nem egész szám a váltó, elvileg hülyén kéne kinézzen rajta, ellentétben a FHD-vel, ahol pont pixelekre jönnek ki a pixelek.

(#32887) GeneraL_XTX: Ott a pont. :K

[ Szerkesztve ]

(#32887) GeneraL_XTX válasza he7edik. (#32885) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Azt nemtudom, de úgy hallottam mivel nem pixelpontos ezért az nem az igazi...de megnézhetnéd ezt is, ha már mész tesztelni :DDD

(#32888) GeneraL_XTX válasza HSM (#32886) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen, meg előlről is, kb a kártyával egy szintben egy befelé. így a meleg levegő nagy része elég gyorsan feljut a ház tetejébe ahol a két 14-es gyorsan ki is "kíséri" a házból :P

[ Szerkesztve ]

(#32889) HSM válasza GeneraL_XTX (#32888) üzenetére


HSM
félisten

Az viszont nem biztos, hogy jó. :N Ha befelé fújod, rá a lamellákra oldalról a hideget, ahol a VGA fújná kifelé a meleget, azzal a gyári ventije ellen dolgozol.
Azt lehet érdemes lenne kipróbálni, mit szól hozzá, ha kikapcsolod az oldalsó ventit. Azonkívül még az is jobb lehet, ha kifelé állítod. Viszont akkor kelleni fog még befújó kapacitás máshova, hogy a ház légcseréje egyensúlyban maradjon.Persze, csak akkor, ha a VGA magasságában fúj be, ha alá, akkor nem szóltam. Sajnos tutira nehéz bármit mondani léghűtésnél, mert apró dolgokon múlik sok, néha az elvileg rossz konfigok is jól működnek, ha szerencsésen alakul pár körülmény és az elvileg jó konfigok is tudnak rosszak lenni rossz körülmények esetén. :B

[ Szerkesztve ]

(#32890) Milka 78


Milka 78
nagyúr

1170-1580 Asus 290xRef. 390x Mod Bios +100mv


A Valley érezhetően gyorsult (Heavenre nem emlékszem) az új biostól.1170-1600-on 3002 volt a legjobb pontszám amit kaptam.
Feszültségekben nem nagyon érzek különbséget,de érdekes,hogy a vrm hűvösebb lett,míg a gpu 3-4 fokkal melegebb.
Az óra jelel eddig sem volt bajom,de mintha stabilabban tartaná,nem dobálná magát.
Tuning terén nagyjából maradt minden a régi,bár mintha egy hajszállal szigorúbb lenne a tulzott oc-val szemben.Ha nem fixálom az órajeleket akkor 1600mhz-n BS van szigorúan.
A fix órajelet még nem próbáltam.
Ami érdekes,hogy a gpuz továbbra is Hawai-nak jelzi kártyát (nem tudom másoknál hogy van aki 390-es biost használ),de XFX-nek ismeri fel.
Majd most jönnek a játékok,hogy valóban nem romlott e a stabilitás,de eddig tetszik amit látok :K

(#32891) lowzor válasza Milka 78 (#32890) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, így jelzi a GPU Z (sőt a VRAM-ot Hynix-nak írja, közben Elpida):

[ Szerkesztve ]

(#32892) GeneraL_XTX válasza HSM (#32889) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Na ezt majd megnézem, kikapcsolom az elülső ventit ami a kártyával egy szinten van (a képen a zöldről van szó :DDD ), és ha tényleg az van amit mondasz,és javul a hűtés úgy akkor bepakolom alulra hogy hűtse a winyókat. Csak akkor ott középen nem lesz semmi, de ha igaz amit mondasz akkor ez jobb is :)

[ Szerkesztve ]

(#32893) juve600 válasza HSM (#32889) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam FD CORE 3000-es házban ma jöttek meg az új ventik,igy rendeztem el :

-elöl 1db 140-es gyári FD, 1db Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120-as ezek befele fújnak
-felül 1db 140-es gyári FD, 1db Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120-as ezek kifele fújnak
-hátul 1db 120-as gyári FD ez kifele fúj
-SCYTHE MUGEN 3 hűtőn 1db Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120-as ez a hűtőre fúj

mindet kb 1000-es RPM -re állitottam,igy hangja se nagyon van

(#32894) GeneraL_XTX válasza juve600 (#32893) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem rossz, de a core3000 mérföldekkel jobban hűtő ház mint ezek a hangszigetelt coccok :D mondjuk jól teleraktad a géped :DDD

(#32895) Milka 78 válasza lowzor (#32891) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#32896) HSM válasza GeneraL_XTX (#32892) üzenetére


HSM
félisten

Ó, bocsánat, én vagyok láma.... Valamiért úgy olvastam, oldalról fújod még egy ventivel a kártya felé. Sorry, elég fáradt vagyok, benéztem. :B
Elülről jó az úgy, ahogy van, akkor lenne gáz, ha az oldallapon is lenne egy venti, ami a kártya felé fúj. Nem tudom, hogy sikerült félreértsem, mert tök egyértelműen írtad. :B

(#32893) juve600: Első blikkre jónak tűnik. Bár én annak vagyok a híve, ha több fúj befelé, mint kifelé. :R

(#32897) juve600: Az úgy nem valószínű, hogy jó lesz.... Elölre vagy alulra kéne... Felfelé meg kimegy majd magától...
A Vapor jóféle, nem kell félteni. ;] Viszont hőt ugyanannyit termel, mint bármelyik másik. Najó, egy picivel kevesebbet, mivel az átlagnál hatékonyabb VRM van rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32897) juve600 válasza HSM (#32896) üzenetére


juve600
nagyúr

ma raktam össze,majd kipróbálom ,lehet egyik felsőt megforditom,hogy befele fújjon
csak attól féle hogy megfázik igy télen benne a r9 290 vapor-x :D

[ Szerkesztve ]

(#32898) lowzor válasza HSM (#32896) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam 1 fújó van, 3 szívó és így a leghatékonyabb a hűtés FD Core 3000-ben. Régebben tettem be még egy fújót alulra, de semmi pluszt nem hozott. Sőt a szívó ventik számának növelése volt inkább jótékony hatással a hőfokokra, mert több meleg levegőt tud kivinni.

[ Szerkesztve ]

(#32899) HSM válasza lowzor (#32898) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, levegőt kiszívni akkor tud, ha az valahol bemegy. De fordítva is, ha több a befújó, akkor ugyanazok a lyukak a házon a másik irányba kezdenek működni.

Mint néhánnyal feljebb írtam, sajnos elég sok körülmény van, ami miatt elvileg rossz hűtések is működhetnek jól, és elvileg jók is rosszul. Ez van. A legjobb próbálkozni, aztán úgyis kiadja előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#32900) abridabri válasza lowzor (#32898) üzenetére


abridabri
veterán

hmmm akkor nalad valami anomalia van a ter ido kontinuum-ban . A Meleg levego tud magatol is tavozni ,nem kell annak segitseg, megtalalja a lukakat magatol is , ellenben a hideg levego nem fog bejonni magatol ,ot iranyitani kell ;) alapszabaly : 2x tobb befujo mint szivo !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.