Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

nem Terhelés alatt 1.4 körüli

(#74202) Beretvás válasza Ridzzo (#74201) üzenetére


Beretvás
addikt

Egyre érdekesebb mert biosban is azt kellene mutatnia. :F

(#74203) ViZion válasza Ridzzo (#74194) üzenetére


ViZion
félisten

Pár oldallal korábban volt részletesen kitárgyalva, h mit kellene állítani. Tedd meg, olvasd el és próbáld manuálisan belőni a frekit is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74204) Beretvás válasza ViZion (#74203) üzenetére


Beretvás
addikt

Én megprobálnék még egy másik meghajtora valo telepitést is.

(#74205) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

ViZion Kolega tanácsára is halgatva elkezdtem böngészni a topic-ot......
de nem leltem rá a feszültség beállításokra.......
És Beretvás tanácsát is próbáltam már(másik merevlemezen se mutat mást ) :(

(#74206) Beretvás válasza Ridzzo (#74205) üzenetére


Beretvás
addikt

a mindenit.. eredeti jegujabb az a win vagy valami virágvolti?már másra nem tudok gondolni.ha a vga ra a legujabb drivert toltad fel nem biztos hogy jo.. olvass bele a topikjába , hogy melyik driver a jo mert amd-nél nem mindég a legujabb a jo.

(#74207) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Az a helyzet hogy a Windows 10 pro van fent legálisan vásáróltam a laptop mellé.
A Vga driver (már próbáltam régit és ujjat egyaránt) a régi nem telepítette a laphoz a chipset drivert de az friss már azt is felrakta.

Próbáltam Felvenni a kapcsolatot a Régi Tulajdonosával hogy esetleg nem emlékszik-e a bios beállításaira ??
de eddig még nem reagált :(

(#74208) ViZion válasza Ridzzo (#74207) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban linkek és itt pár napja, vagy egy hete volt téma. De visszalapozol 20-30 oldalt és találsz leírást, mert hetente jön vki. Te vagy az e heti...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74209) Beretvás válasza Ridzzo (#74207) üzenetére


Beretvás
addikt

ezt a részt magyarázd el kérlek.. "a régi nem telepítette a laphoz a chipset drivert de az friss már azt is felrakta"

szerk.. felraktál valami msi gaming appot vagy hasonlot?

szerk2: ott valami nagyon nem stimmel azzal a winnel akkor.. ilyeneket normál esetben nem csinál.. én a szüz winre szoktam elsönek a régi drivert telepiteni de még soha nem kért ilyet..

[ Szerkesztve ]

(#74210) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Elnézést A Vga driver-re értettem hogy próbáltam régebbi drivert és az azt mondta hogy a chipset driver nincs telepítve...... ezt útólag kelett feltelepítenem a frisseb driver-nél már nem volt ien problémám

(#74211) belaazallat válasza Ridzzo (#74210) üzenetére


belaazallat
addikt

.net keretrendszer telepítve van? Flashplayer?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#74212) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Játék alatt is dadog de szerintem van

(#74213) Beretvás válasza Ridzzo (#74212) üzenetére


Beretvás
addikt

de msi gaming app fent vane e? mert attol is beszokott sz@rni..

(#74214) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

fent van minden ami kell :) elvileg :) Még a fastboot Is :)

Mondjuk a bios frissítést még nem próbálta mert nem tudom hogy kell és nem akarok több kárt tenni benne. bár papír nehezéknek még használhatom mert sajnos egyenlőre másra nem tudom :( :( :(

(#74215) Beretvás válasza Ridzzo (#74214) üzenetére


Beretvás
addikt

na akkor kezdjük elöröl, de elötte töröld le a GAMING appot.. ha nem megy akkor ez: mert ez nem bios baj lesz,hanem win.

wint telepits ujra, mct veltöltött isobol. az a legfrissebb lesz... aztán a laphoz a honlaprol letöltött lan és audio driver kell Semmi más.. meg a vga driver...

(#74216) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Gondolod hogy 30x ezerért vásárolt windows 10 pro lenne a ludas ?

(#74217) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Csak azért merrt próbáltan win 7-el,8-al is és ugyan az a tünet.
Próbáltam a deszkához kapott cd-ről is és netről letöltött verzióval is.

(#74218) Beretvás válasza Ridzzo (#74217) üzenetére


Beretvás
addikt

fent van GAMING APP vagy nincs ezt nézd már meg nekem vagy ird le.. az hogy menyiért vetted nem jelent semmit mert a kulcs a lényeg.ha telepités ota ilyen akkor csak valami a winnel nem stimmel, mert a win a biosba nem kellene belenyuljon. de mint Vizion kolléga is irta nem ártana kézzel beállitani, de még alapon sem szabadna yt alatt vacakolnia.

(#74219) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Most jelen pillanatában nics fent az app.De legyen letöltök egy windowst és megpróbálom az elejéről.

(#74220) Beretvás válasza Ridzzo (#74219) üzenetére


Beretvás
addikt

mct vel töltsd le pendrivera, és a laphoz csak a lan meg az audio driver legyen fenn.. valamint vga driverbol se adrenalin legyen.. hanem még valami régebbi..

(#74221) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

azthiszem a crimson volt letöltve a vga-bol

(#74222) Beretvás válasza Ridzzo (#74221) üzenetére


Beretvás
addikt

hát akkor kifogytam belöle.. :( látatlanban többet nem tudok. anyit lehetne még , hogy kézzel beállitani a biost, de ha nem akarod, megérné keresni valakit aki ért hozzá.. öszefoglaloban ottvan Vizion irása, az tökéletes.. neked csak a proci t kell elöször belönöd manual, az meg nem mehéz.. pár kattintás.
a többi maradhat auton..

[ Szerkesztve ]

(#74223) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Akarnám én a biost buzerálni csak nem tudom az alap feszeket.....
ha megsütöm elviszem gariztatni ;]

(#74224) Beretvás válasza Ridzzo (#74223) üzenetére


Beretvás
addikt

ittvan. ettöl egyszerübben nem lehet leirni.. ez asus lap de a megnevezések ugyanazok.. ami nincs neked az nem is kell..

cpu ratitot: beállitod a "+/-" jelekkel hogy 4ghz legyen kezdésnek elég..
turbo core: disabled.
dram frekvencit: 1333 ra az az alap neki felette oc nak veszi..
cpu voltage nél is a "+/-" jelekkel navigálsz, kb 1,35 volton tudnia kell a 4ghz. legelöször azt kell megnézni hogy az auto helyett milyen opciok vannak még mert nem emlékszem már.. ezt nézd meg és ird le..

(#74225) belaazallat válasza Ridzzo (#74223) üzenetére


belaazallat
addikt

Helyileg merre vagy?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#74226) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Köszönöm Ha sikerül Vendégeim vagytok egy pofa sörre :)

(#74227) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Gödöllö melett egy 10km-rel

(#74228) Beretvás válasza Ridzzo (#74227) üzenetére


Beretvás
addikt

na mire jutottál?

(#74229) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

egyenlőre Feszelgetek de most nem ad képet :)

(#74230) Beretvás válasza Ridzzo (#74229) üzenetére


Beretvás
addikt

az mit jelent? kevés volt a fesz és nem tud elindulni.. bios reset.

(#74231) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Nem tudom hogy kevés-e vagy sok.De most ott tartok hogy elem kivéve de ugyanúgy nincs kép :C

(#74232) belaazallat válasza Ridzzo (#74231) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem biztos hogy elég az elem kivétel, tápból húzd ki a vezetéket, meg nézd meg nincs-e reset jumper az elem közelében, lehet azt is rövidre kell zárni.

Messze vagy, sajna nem tudok személyesen segíteni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#74233) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Sebaj Nincs Jumper és kihúztam a tápot is.................... :D :DD :DDD

(#74234) jokeph válasza Ridzzo (#74233) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jumper az valóban nincs, neked kell rátenni egyet a 2-es tüskepárra, jbat a neve, valahol ott van a lapod jobb alsó sarkában, a JFP2 és a SATA1 csatlakozó között.

Nem kell sokáig rövidre zárni a 2 tüskét, elég neki 10 másodperc is (970A Gaming PRO Carbon lapom van).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74235) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Köszi :) jumperem az nincs de valahogy megoldom :)

(#74236) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Csak az a baj hogy minden alkalommal ki kell operálni a vga-t

(#74237) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

a JBAT1 Lenne az ?

(#74238) jokeph válasza Ridzzo (#74237) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az elemet nem kell feltétlen mindig kivenned, szerintem próbáld meg egyszer hogy csak a JBAT tüskepárt zárod össze kb. 10 másodpercig.

Igen, az az.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74239) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

:R

(#74240) jokeph válasza Ridzzo (#74235) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én lapos csavarhúzóval szoktam, de psssztttt, ez fusi megoldás. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74241) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

jobb híán :) De Találtam Jumpert

(#74242) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

köszönöm megjött a fény :) Kezdhetem elölről :R

(#74243) ViZion válasza Ridzzo (#74242) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy írtam, he bejön a bios, akkor ments képeket, rakd ide. De összefoglalót elolvasod, ill. visszaolvasol itt és okosabb leszel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74244) Beretvás válasza Ridzzo (#74242) üzenetére


Beretvás
addikt

nehéz igy távolbol , hogy nem csináltál még ilyet..:S

(#74245) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Na Ja :)

(#74246) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

(#74247) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

Gyorsan Aida-val mértem 1-et idáig eljutottam

(#74248) Beretvás válasza Ridzzo (#74247) üzenetére


Beretvás
addikt

pár lépcsöt vissza a cpu voltagen mert ez nagyon sok. irtam hogy kb 1,35 volt legyen.. ez meg itt 1,50+

(#74249) Ridzzo


Ridzzo
csendes tag

igen de 1.2-és 1.5+ közt ugrál akár hogy állítom

ezt az értéket állítottam(0,998 + 0,366 ) és ugrál

(#74250) Beretvás válasza Ridzzo (#74249) üzenetére


Beretvás
addikt

hogy hogy ugrál? terhelés alatt biztos nem ugrál, normál használat közben meg ugrálnia is kell "C&Q"

szerk: zpu-z program mit ir full terhelésen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.