Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Tanács tuning bajnokoknak:

Amit én tapasztaltam, az az, hogy minimális fsb növelést jobban bír mintha a szorzóval emelnénk frekit. Mint láthatjátok nálam is a legstabilabb a 215x bármi volt a legjobb. Valahogy jobb volt a cpu teljesítménye is, és a memóriák is sokkal szebbet szóltak - ha lehet ilyet mondani.
Nálam pl. 4.8ghz-n már néha instabil volt, 200x 24 -en, viszont 215x22,5 el meg még vígan elvolt hiba nélkül. Amit tapasztaltam, az az, hogy ezt még olyan 220 ig el lehet játszani, a memóriák szárnyat kapnak, (főleg mert nálam 2400mhz-sek voltak), viszont 245 fsb fölött minden borul, ami csak létezik. Teljesen mindegy volt, hogy hova rakom mennyin járatom mindig hibát, vagy újraindulást dobott a rendszer. Érdemes ám finomhangolni fsb-vel, valahogy jobban csipázza, ha már csak finomhangolunk...

rovtiv3, és Slavia: könyörgöm.. nem erről szól ez a topic, a személyes dolgokat én is és sokan mások privátban intézzük... így illik. :K ;)

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73502) belaazallat válasza Jakuskacsa (#73501) üzenetére


belaazallat
addikt

És akinek 1866-os ramja van? Vegye vissza 1600-ra és onnan tuning?

HT és az NB milyen frekin mentek nálad?

Szerk:
HT-t látom. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73503) jokeph válasza belaazallat (#73502) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt ki fogom jövő héten próbálni, csak nekem akkor vissza kell állnom a ramokkal (1600-asok) 1333-ra.

Bár, amire én használom, a ram sebessége nem annyira döntő. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73504) Slavia válasza Jakuskacsa (#73501) üzenetére


Slavia
aktív tag

Én eddig az fsbhez nem nyúltam mivel úgy gondoltam bőven a gyári 4.2Ghz belül vagyok,de majd ha úgy leszek eleresztve hűtés szempontjából meg ha valóban szükség lesz az extrén tuningra majd írok.:)Mert bizony mondják hogy nem rossz a 970 lap de a 990 jobb lehet.:)

(#73505) Eclips21


Eclips21
őstag

En most 4,4en 4,5on 4,6on vegig futtattam az ibt-t very highon 1,38V-al(terhelve) mind a 3 szepen lefutott viszont a GFlops eleg viccesen alakult ~90 ~93 ~92 szoval lassul 4,5-rol 4,6ra allitva ez fesz emelesel tovabb skalazodna? Vagy itt a normalis vege?

(#73506) belaazallat válasza Eclips21 (#73505) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha egy egységgel növeled a feszt 4,6-on, akkor nem nő?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73507) Becksman válasza Jakuskacsa (#73496) üzenetére


Becksman
őstag

Hétfőn jön az új kártya bele úgyis. Végezetül gigabyte 1050ti g1 gaming 4GB lett 60 ezerbe fájt 1 év cseregaranciával.
1080P DX11 magas beállításokkal néhol 40fpsre is ugrik a framerate.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#73508) Slavia válasza jokeph (#73433) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ha már kedvet kaptál az opteron tunninghoz én meg hétvégén beröffentem ezt a kis csodát.:) Még csak most olvastam vissza a hsz-t amit írtál. :)

(#73509) Jakuskacsa válasza belaazallat (#73502) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A Ht-t próbáltam 2600 alatt tartani, az NB-t meg 2400 alatt... vagy inkább körül. Lehet nem kell visszavenni a ramokból sem, csak az időzítésből. Pl. ha 1866 os, akkor 10-11-10 helyett mondjuk használj 10-11-12 es időzítést, és elbírja a 2000mhz-t... valamint adjál neki egy kis plusz feszt.

Eclips21: adjál neki egy-két lépcső feszt, és jön hozzá a gflop-s is. Lehet h stabil 1.38 volton, de kevés, hogy kihajtsa belőle a teljesítményt. Első körben próbáld meg 1,392 -őn.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73510) Eclips21 válasza belaazallat (#73506) üzenetére


Eclips21
őstag

Ott a pont felugrott 91-rol 96-ra!! :Y menetelek tovabb :D csak a vrm nem birja az ibt-t meg a huto xD sok ez a 1,392V :O :O

Jakuskacsa: most tesztelem eddig jo (ha varok fel orat hogy kihuljon a gep xD)

[ Szerkesztve ]

(#73511) belaazallat válasza Jakuskacsa (#73509) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálam Win 10 egyik frissítése óta, nem megy az NB 2400MHz-en, videó illesztő folyton leáll, hullámzik a kép.

Memória:

Legyen 9-10-10? Fesz 1,55V?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73512) Jakuskacsa válasza belaazallat (#73511) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Akkor az nb-t ne piszkáld.. fránya win10...
Én inkább óvatosabban kezdeném, legyen inkább 9-11-11-32, és ha ott hibátlan akkor lehet kitapogatni az alját. Lehet, hogy feszemeléssel elmegy a gyári (1866os) beállításokon is 2000mhz-n.
Már nincs meg az fx-es gépem... de emlékezetből asszem, hogy nálam 2400mhz-n 10-12-13-36 es beállításon ment 1,65v-al.

Kezdésnek jó lesz az 1,55v :K

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73513) MarkusSchulz válasza MarkusSchulz (#73003) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

ebből 1060 3GB lett, nem tudtam most 1080-ra ennyit költeni :/

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#73514) Asshur válasza Jakuskacsa (#73497) üzenetére


Asshur
tag

25-ös szorzóval, fix 5 GHz-en jár. Energiatakarékossági funkciók bekapcsolva, win kiegyensúlyozott teljesítményprofilon. Nem vettem észre órajel ingadozást terhelés alatt, thermal throttling sincs, a feszkó
stabil 1,512 körül.
Igaz, érdekes módon, 8370-el 100 Gflop-ot is toltam, 4,8 körüli órajelen, jóval alacsonyabb fesszel (télen, 10 fokos szobában).
Ami a széles értéket illeti, a spread spectrumra gondolsz? Abból a cpu és az fsb is disabled.
Esetleg próbáljam ki energiatakarékosság nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#73515) Jakuskacsa válasza Asshur (#73514) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Amit belinkeltél képet azon 24,5 ös szorzó van... jaja, a spread spectrumra gondoltam. 5 Ghz-n 100 körül lennének optimálisan az értékek. Esetleg még a memória szólhat bele, milyen memóriák és milyen időzítéssel vannak benne?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73516) Jakuskacsa válasza Asshur (#73514) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Már megint kicsúsztam: Ez egy very high 5 Ghz, 1600Mhz memóriákkal, Cl9-ben

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73517) Asshur válasza Jakuskacsa (#73515) üzenetére


Asshur
tag

Nézd meg jobban a képet. Current, min, max, average a sorrend a hwinfo paneljén.
A 24,5 az average, amit a 1400-as min és 5 giga max átlagára kijövő 4900-ra vonatkozik.
A memória GSkill TridentX 2400-on, 10 - 12 - 12 - 31 - 2T időzítésekkel, itt az NB 2400-on járt.
2600-on hozza a 98 - 99 Gflops-ot.

(#73518) Jakuskacsa válasza Asshur (#73517) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Igazad van.. ezt benéztem :DDD tényelg 25x a szorzó. Nálam is 2400 as memóriák voltak 10-12-12-32 es beállítással, viszont nálam 4.8 on már hozta ezeket, mint nálad 5Ghz-n.

Egy dolog lehet még, az, hogy nálad sokkal több folyamat futkos a háttérben, és emiatt kicsit kevesebb a gplops, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73519) belaazallat válasza Jakuskacsa (#73512) üzenetére


belaazallat
addikt

Memó bírja a 2000Mhz-t, 214x21 lefut az IBT, de ha a proci 4600 környékére kerül elhasal.

Úgy néz ki a procimnak 4500MHz körül van vége.

Nem a hőmérséklettel van a probléma.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73520) Jakuskacsa válasza belaazallat (#73519) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pedig kap feszt rendesen, ahogy nézem. És tényleg tök jól van hűtve is. Van ilyen, már az is szép, hogy ennyit tud. Volt itt a topicban olyan aki 4300 fölé sem tudta nagyon tornázni. Esetleg még a vrm lehet bűnös, mert ott 100C környékén már lehet visszavesz, és azért nem fut le az ibt.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73521) belaazallat válasza Jakuskacsa (#73520) üzenetére


belaazallat
addikt

103C -on még tuti nem vesz vissza.

4600-on 93fokig ment csak a hő.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73522) CPT.Pirk válasza belaazallat (#73521) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Durva, hogy az egyik mag 109-en van, miközben másik kettő meg 60 körül. :Y Az lenne az életszerű, hogy legalább nagyjából egyformán melegedjenek, mert 50 fok difi ilyen kis távolságon ami a magok között van az eléggé nem jó.

Nálam egyébként a 8320-nál ha két mag eléri a 89 fok környékét, ott egy kicsit elvan, asztán visszaveszi az órajeleket, beállítástól független, IBT altt. - azóta viszont megcsináltam a gépház szellőzését, így ezt a gondot megszüntettem...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73523) belaazallat válasza CPT.Pirk (#73522) üzenetére


belaazallat
addikt

:U

Proci hőmérsékletek 70 fok alatt vannak, a VRT hő fokok vannak 100 felett, de azok a feszszabályzók.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73524) CPT.Pirk válasza belaazallat (#73523) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh bazz, benéztem. Ezek nem azok az értékek. Péntek du munka után nem szabad tuningolni! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73525) lee56 válasza belaazallat (#73511) üzenetére


lee56
őstag

És próbáltál + század-Voltokat ráadni CPU-NB-re? 1.3V-ig lehet menni vele kb. És CPU-NB frekvencia emeléséhez szükséges is lehet a több fesz, főleg ha közbe a ramokat is megkergeted. :)

És amúgy.
Mi ez a sok offolás az offolásról, tényleg jó lenne a témánál maradni, ha már FX topik a neve.. :U

No Comment

(#73526) Slavia válasza lee56 (#73525) üzenetére


Slavia
aktív tag

Mikoo vót a má! olvass vissza :)Bár mondjuk nehéz lesz mert van vagy 70000 hasonló. :D

(#73527) belaazallat válasza lee56 (#73525) üzenetére


belaazallat
addikt

Alap órajelen is, ha W10 alatt 2400MHz-n próbálom az NB frekvenciát, a képernyő villogni kezd, eszközillesztő nem válaszol.

Nálam NB core és Dynamic NB core(NB DVID) van. NB core-t elvittem egészen 1,3V -ig ugyan ez a jelenség.

Wint 10 frissítésig NB core fesz normál beállításon vitte a 2400MHz-t.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73528) Bossp


Bossp
addikt

Egy Fx 8320+ Sabertooth Kombó mennyiért dobható fel mostanság? (Stabil 4,9 léggel, 4,7--> 24/7-re) Opcinális 16 GB 1866-os Rammal :D :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#73529) lsc válasza Bossp (#73528) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam a saber-8350 páros 50-ért ment el.

Az élet kegyetlen .

(#73530) Jakuskacsa válasza Bossp (#73528) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én az egészet adtam el egybe, de ha gyorsan akarsz szabadulni, akkor 65 memóriákkal, nélküle 48. Ha lassan akkor 70/50 szerintem... de a beárazós topicban segítenek.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73531) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Anno itt segítettetek nekem, mikor fagyott a gép. Most is ez történik, beáll a kép és a hang, és utána meg se mukkan. 3szor böngészés közben történt (FB) egyszer meg játék (PUBG) közben.
Régebben RAM bajjal ugyanezt csinálta, cserélték garanciába, de 10 hónap alatt nem hiszem, hogy megint elromlott volna a RAM.
Itt az SPD profil

Itt T1 időzítésen (ezen futott)


Itt a T2 időzítés, most ezen futtatom próbaképp


Remélem ti ebből kiláttok valamit.
Köszönöm! :R

(#73532) Stylerr válasza Stylerr (#73531) üzenetére


Stylerr
addikt

Elfelejtettem leírni amiket próbáltam:
Prime Test másfél óráig hiba nélkül ment.
Win 10 reinstall
Ramok kivétele, másik slotba raktam
1600ról 1333mhzra visszavettem
Volt, hogy fixáltam 1.520v-ra a feszt.
Semmi nem segített.

(#73533) DraXoN válasza Stylerr (#73532) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

csinálj memtesztet:[link]
ezzel ténylegesen ki tudod zárni a memóriahibát.

a lényeg: ne windows alól tesztelj, usb-s vagy cd-s változatot (ha lehetséges) memória tesztelő programot érdemes használni.

egyébként vannak "selejt" ram típusok amik X idő után tönkremennek (voltak/vannak sorozatok amik igen nagy hibaaránnyal rendelkeztek már a gyárkapun kijövetelkor is, vagy érkeznek vissza garanciába), ha azonosat kaptál a korábbi cserélthez hasonlóan, lehet az új is hibás olyankor...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73534) Stylerr válasza DraXoN (#73533) üzenetére


Stylerr
addikt

Ugyanazt kaptam sajnos, Kingmax FLGF65F-D8KMB. Mikor rossz volt futtattam a Memtestet, de nem dobott hibát, de megpróbálom ismét akkor!

(#73535) rovtiv3 válasza Stylerr (#73534) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Lehet, hogy tévedek, de ez nagyon nem Ram hibának tűnik.
Egyrészt, mert ha a memória-szekció hibás, általában kékhalálozik a gép. A fagyás zömmel a CPU-fesszel kapcsolatos problémákra utal.
Másrészt említetted, hogy másfél óra Prime-ot kibírt, de kisebb terhelésen fagyott. Általában fordítva szokott történni, de sokat segítene, ha feltennél BIOS-képeket az Ai Tweaker menüről, és azon belül a DIGI+ Power Control almenüről.

Már bocsánat...

(#73536) Stylerr válasza rovtiv3 (#73535) üzenetére


Stylerr
addikt

10 hónapja cserélték a RAM-om garanciába, totál ugyanezzel a hibával, szóval nem feltétlenül kell hozzá kékhalál. :/
Mellékelem a képeket, remélem láttok belőle valami alomáliát, ami ezt okozhatja, hálás lennék! :R



(#73537) rovtiv3 válasza Stylerr (#73536) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Na.
A CPU/NB Offset Voltage 1.4V szerintem rengeteg. Elég volna 1.25, nagyon max 1.3V.
Ami nálam Idle-ben random fagyásokat produkált, ha a CPU Current Capability, illetve a CPU/NB Current Capability 130%-on volt, pont mint most nálad. Ezért elsőként ezeket az értékeket próbálnám 100-110%-ra levenni. És azt is tudom, hogy tuningnál nem illik két értéket változtatni, de az NB Offset Voltage 1.4V-ját azonnal visszavenném egy tizeddel. Biztos, hogy nem az a baj.
Én ezt csinálnám. Szerintem egy próbát megérne.

Már bocsánat...

(#73538) Stylerr válasza rovtiv3 (#73537) üzenetére


Stylerr
addikt

Megnézem, köszönöm szépen!

(#73539) Stylerr válasza rovtiv3 (#73537) üzenetére


Stylerr
addikt

Nos, beállítottam tegnap, ment is egész este, Fifáztam, hajtottam.
Ma bekapcsoltam, és bejött a windows, rá 2 percre ismét megfagyott idleban. Ez mi? Eléggé idegesítő!

(#73540) ViZion válasza Stylerr (#73539) üzenetére


ViZion
félisten

memtest, live linux alól futtatva 1-2 órát kellene.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73541) Stylerr válasza ViZion (#73540) üzenetére


Stylerr
addikt

USB-ről futtatom modulonként (nyilván nem windows alól) egy éjszakát, úgy jó? Anno ezt tanácsolták még nekem a RAM topicban. Linuxhoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#73542) Slavia válasza Stylerr (#73531) üzenetére


Slavia
aktív tag

Amateur válasznak tűnhet de én átnézném az egyébb hardvereket is.Mint pl merevlemez,ill csatlakozása vezeték csatlakozások.Okozhatja PSU is esetleg feszültség ingadozás valamelyik ágon Merevlemez kondició vagy sérülés HDD sentinelel át tudodnézni őket.(freeben is) Valami jóféle twek program használata.(rosszul formázott merevlemez esetleg bios/meghajtó rossz beállítás) Érdekes mert nem csak terhelés alatt csinálja.Ha nem random pillanatokban is.

[ Szerkesztve ]

(#73543) Stylerr válasza Slavia (#73542) üzenetére


Stylerr
addikt

Átnéztem a csatlakozókat. Igazából az Asus gpu tweak program van fent, de azt 2 éve használom, nem gondolnám, hogy az ilyet okoz, másik gépen is használom, és nincs vele baj. Tápegységet most vettem újat decemberben, egy Fsp Hyper 500w van benne.

[ Szerkesztve ]

(#73544) ViZion válasza Stylerr (#73541) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, úgy kell. Ahogy írták is, esetleg más HW ok is lehet: beteg egér vagy bill, webcam, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73545) Eclips21 válasza ViZion (#73544) üzenetére


Eclips21
őstag

vagy rossz bios :DDD

(#73546) Slavia válasza Stylerr (#73543) üzenetére


Slavia
aktív tag

Esetlegesen kiolvashatnánk a hibát mi okozza mondjuk ezzel: [link]

És igen okozhatja rossz bios is,amint írták.

[ Szerkesztve ]

(#73547) belaazallat válasza Stylerr (#73539) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem a VGA-m csinált ilyet, idle visszavett órajeleknél kifagyott miatta a gép, egy AMD HD 5770, bios mod után rendbe jött.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73548) Stylerr válasza Slavia (#73546) üzenetére


Stylerr
addikt

Nincs BSOD, BIOS-rol képeket mellékeltem fentebb, de szívesen készítek még, csak mondjátok légyszíves, hogy mire van szükségetek, mert így nem tudom.
Köszönöm :R

(#73549) rovtiv3 válasza Stylerr (#73548) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, bár továbbra is több mint érdekes, hogy terheletlenül fagy a cucc.
A Bios frissítés ötletét mindenképpen megszívlelném (még akkor is, ha a legújabb van fenn). Néha előfordul, hogy a BIOS csak úgy megmarhul.
Ezzel együtt monitoroznám a CPU fesz értékeit, hátha kiderül, hogy valamitől néha beesik a feszültség (HWiNFO). Ja, és az Asus gpu tweaket azonnal letörölném, mielőtt bármi is történne.

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#73550) belaazallat válasza Stylerr (#73548) üzenetére


belaazallat
addikt

Eseménynapló nem ír semmit?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.