Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) Beretvás válasza Hannibhál (#73900) üzenetére


Beretvás
addikt

szia.

ez a lap mérsékelt tuningra megfelelö, nekem volt ilyenem. :K

(#73902) Kender23 válasza Beretvás (#73901) üzenetére


Kender23
aktív tag

Sziasztok .

Help ! :DD

Asus M5A78L-M LX3
AMD ATHLON ll x4 645 3.1ghz
2X 4GB 1333 mhz DDR3 KINGSTON HYPERX
GIGABYTE Radeon RX 550 Gaming OC 2GB GDDR5 128bit PCIe

Ugye már írtam , hogy ez a konfigom .

Ha cserélném az alaplapot és a procit .

Asus M5A97 R2.0
AMD FX-6300 Hexa-Core 3.5GHz AM3+

Az előzőhöz képet mennyivel lenne nagyobb a teljesítmény ? Tehát megérné cserélni ?

Köszönöm !

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#73903) Beretvás válasza Kender23 (#73902) üzenetére


Beretvás
addikt

kérdés menyiböl tudod megoldani a cserét. ha ujan vennéd az FX et nem éri meg. de hogy válaszolja is érdemben. érezhetö lenne a csere..

(#73904) jokeph válasza Beretvás (#73901) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

Nekem a "Gaming" változat van belőle, 4,2 GHZ-en IBT stabil is benne az FX8320e, 4,6-on már csak 6 maggal.

Azaz bőven jó, persze kár azért az ASUS m5A99-ért, az OC barátabb. :U

Jelenleg 4,5 GHZ-en fut benne a 8 magosom.

Ha egy ventivel megmozgatod a VRM rész felett a levegőt, azt meghálálja, elég jól fel tud melegedni kemény tuningnál (4,5 GHZ+, 1,45 Vcore + nál és felette). ;)

Upsz, elnézést, nem Neked szántam, hanem Hannibhál-nak. :B

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73905) FoLey-v válasza jokeph (#73888) üzenetére


FoLey-v
addikt

Jövőhéten megérkezik remélem! :C
Gondolkoztam HD 7970 vételén is,de annyit nem hoz az enyémhez képest.
Inkább veszek FX 8350-et és később gtx 1050-60-at.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#73906) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Leszeretném cserélni a régi 4 magos ezeréves procimatés ASRock > 890GX Pro3 van alatta.
Van valakinek tapasztalata hogy elfogja-e bírni 8350-et? Hivatalosan támogatott listán nincs, de esetleg valakinek van tapasztalata?
Kösz

(#73907) Heylel válasza Klemens (#73899) üzenetére


Heylel
csendes tag

Ha 8 magos processzort teszel bele készülj fel, hogy kell valami, ami fújja a vrm-et, mert azok izzani fognak a melegedéstől. Kis barkácsolással simán megoldható.

(#73908) Beretvás válasza denko (#73906) üzenetére


Beretvás
addikt

Abba a lapba felesleg fx et tenni. Eleve vagy megy vagy nem. De még a hütése is hurka.

(#73909) Slavia válasza denko (#73906) üzenetére


Slavia
aktív tag

Üdv! Közöltük már vagy 100* legalább hogy bármilyen fx cput akarsz vásárolni/cserélni,legalább 970 deszka kell hozzá 8+2 VRM mellett.Hogy stabilan tudja ellátni a cpu.t esetleg oc mellett is, blablabla

(#73910) Jakuskacsa válasza Slavia (#73909) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Kiegészítés:
6+2 már határeset ha van rajta hűtés*

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73911) pjani88


pjani88
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GA-970A-D3 alaplap, egy AMD FX-4130 proci, 2x4GB Kingston HyperX 1600MHz-es ram, GTX 750Ti videókártya konfiguráció. Kérdésem lenne ha a procit lecserélném pl 8320-ra akkor kb mekkora teljesítmény növekedést érhetnék el. Szeretném minimalizálni a költségeket, a másik variáció i5 Haswellre váltás lenne, de ha a proci csere eleget adna, akkor az a lehetőség maradna. Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Jani!

(#73912) -vitya- válasza gyulazsolti (#73776) üzenetére


-vitya-
őstag

Ugyanez az alaplapom.

Én is most cseréltem, mondjuk nekem még komolyabb ugrás volt: egy régi X3as Athlonról. Kb mintha a legszarabb ebbe a lapba rakható procit használtam volna, most meg a belerakható legjobbat :D

8350 lett, és fix 4GHz-en járatom, turbó meg minden nélkül (mivel ahogy itt említették páran, nincs hűtés a VRM-eken, meg nincs is túl sok VRM rajta)

(Szerintem!)
Piszkosul megérte a 8350, nagyon elégedett vagyok vele, nem is tűnik extrém melegnek sem, és minden megtáltosodott. Még mielőtt a videokártyát cseréltem, végre eljutottam ezzel a procival oda, hogy a 4K videókat is lejátssza. Jelentősen gyorsultak a különböző proggik is, most nem sorolom, de el tudod azért képzelni.

Szerintem, HA nincs lehetőséged a Ryzen vagy az új Intelekre, akkor a legokosabb, és leghasznosabb befektetés ez a CPU csere. Sok sikert hozzá! Én nagyon elégedett vagyok. Te is az leszel.

-=Витя=-

(#73913) -vitya- válasza pjani88 (#73911) üzenetére


-vitya-
őstag

hello, ahogy nézem, single thread-ben is van előrelépés, de nem olyan sok...

De, ha találsz, vagy használsz olyan applikációt, ami kihasználja a sok magot, akkor sokszoros is lehet a gyorsulás:

Passmark

-=Витя=-

(#73914) -vitya- válasza Jakuskacsa (#73910) üzenetére


-vitya-
őstag

hát nem tudom srácok. Ti ezt folyamatosan kommunikáljátok (100* közlitek... by Slavia) - de persze nem teljesen fedi a valóságot, az én lótúró alaplapom simán viszi a 8350-emet, sosem volt stabilitási gond. Egyszer sem. Igaz nem célozhatom meg vele az 5GHz-et, de azért azt sem kellene mindig mondani, hogy nem fog (jól) menni, mert nem igaz.

Szimplán ellenőrizni kell, hogy az adott alaplap gyártója a "Supported CPU" részen listázza-e azt ami kérdéses, ha ott van, akkor megy. pont vége.

-=Витя=-

(#73915) -vitya- válasza denko (#73906) üzenetére


-vitya-
őstag

szóval a cpu support list alapján 8150-re cserélheted.

Mondjuk furcsa, mivel az alaplap a 125W-ot tudja, szóval a 8350 is lehetne itt, de nincs ehhez a bios igazítva, szóval így jártál ezzel....

Hopp, az overclockers.net-en azt írják, hogy az 1.53-as beta BIOSsal megy a 8350 is

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#73916) Heylel válasza -vitya- (#73915) üzenetére


Heylel
csendes tag

Elvinni elviszi, csak a vrm-en rántottát tudsz sütni, ha úgy tartja kedved. Nekem is volt 770-es alaplapom és szinte folyamatosan ugrált a CPU frekvenciája, mert nem bírta stabilan tartani. Az AM3+ többek között fejlettebb feszültség szabályzást is hozott, ezért fontos, hogy 8 magos, 125 wattos processzorokat csak 970 és afeletti alaplapba tegyél. Már bocsánat, hogy belepofázok a nagyok dolgába! :)

(#73917) denko válasza -vitya- (#73915) üzenetére


denko
senior tag

hát köszönöm a válaszokat, most elbizonytalanodtam hogy megéri-e egyáltalán belefektetni a gépbe, bár persze jó lenne nem ujjat összerakni

[ Szerkesztve ]

(#73918) Beretvás válasza -vitya- (#73914) üzenetére


Beretvás
addikt

a megy és a JOL megy között elég nagy a különbség. :K

(#73919) -vitya- válasza denko (#73917) üzenetére


-vitya-
őstag

ha elbizonytalanodtál, akkor még mindig ott a lehetőséged a 8150-re, ami benne van a support listában, és azért az sem egy szörnyen vacak proci. Ráadásul piszok olcsó.

-=Витя=-

(#73920) -vitya- válasza Heylel (#73916) üzenetére


-vitya-
őstag

na, ne sértegess :DDDD, én rohadtul nem értek hozzá, semennyire sem vagyok nagy, semmilyen ilyesmi témában ! ;-) (ha pedig ironizáltál, hát jogosan tetted, mert lufax jóska vagyok a témában)

simán lehet, hogy 10ből 9szer stabilitási gondok lesznek, és én csak kifogtam/mákos voltam! Saját véleményemet írtam csak le, ami a saját, nagyon kevés tapasztalatomon alapult.

-=Витя=-

(#73921) gyulazsolti válasza -vitya- (#73912) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Már benne van a 8320-as. :)

(#73922) Backrau válasza Eclips21 (#73889) üzenetére


Backrau
aktív tag

Beszéltük, hogy vegyem vissza a feszt. Elég csak ha a CPU Ratio-t 22-re állítom és így a 4,7ghz helyett csak 4,4et kapok vagy konkrétan a feszkót is lentebb kell vennem? (Fx9590 voltam)

(#73923) hundai válasza Backrau (#73922) üzenetére


hundai
aktív tag

A feszt is vedd lejjebb, minél többet adsz neki, annál jobban melegszik.

-Wake up Neo!

(#73924) Slavia válasza -vitya- (#73914) üzenetére


Slavia
aktív tag

A Hiba nem ott van hogy viszi-e vagy sem a hiba ott van hogy annyi hasonló kérdést tettek már fel hogy ha lenne valakinek 30 perce hogy vissza olvasson mindenre megtalálná a választ. :) Nekem970 lapom van de már bánom hogy nem nagyobbat vettem. leginkább a hőmérséklet miatt. :) Viszont a a motherboard supported listben ha benne van akko mehet természetesen,DE aztán jön 3 hét múlva hogy ő még is csak szeretne océzni mee úgy jobb akko meg mi anyukánk prostituált mert nem segítünk neki.:) Emberek tessék vissza olvasni picit higgyétek el annyi info ott van a hozzászólásokban hogy el sem hiszitek. :) DE hát mind1 :) Vizion meg a nagy FX veteránok is csak ugyanezt fogják írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#73925) Slavia válasza Jakuskacsa (#73910) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ez biza így van.:) :R ( Fx veterán 100* jobb választ fog adni mint itt sok más emberke. Magamat is beleértve. :) ) Tisztelettel.:)

[ Szerkesztve ]

(#73926) -vitya- válasza Slavia (#73924) üzenetére


-vitya-
őstag

tök igaz, visszaolvasással sokkal okosabb lesz mindenki - ezzel ugye nem tudok/fogok/akarok vitatkozni ;-)

Ellenben, a 8350, fix 4GHz-en nagyon jól megy alacsonyabb feszültséggel is, ha meg a gyári feszkó alatt maradunk, hirtelen éhezőbajnokká válik (na jó, ez kb hülyeség, de a 4+1 VRM simán elviszi)

azaz, ahogy amikor én visszaolvastam a fórumot, leesett, mindenkinek ezt mondjátok:
8xxx CPU? kötelező az OC. :D :P aki nem OCzik az lüke, stb.

csakhogy, az is OC végül is, valahol, ha a minimális feszültséget keressük a fix 4GHz-hez.

Szóval el fogja vinni, a feszkót tessék lentebb tolni,m tesztelni kell, és kész. boldog ember a 8350el

-=Витя=-

(#73927) jokeph válasza -vitya- (#73926) üzenetére


jokeph
nagyúr

A DC is OC, csak pont forditva. Egyformán nehéz mindegyik, sok-sok kitartást igényel. :K ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73928) Beretvás válasza -vitya- (#73926) üzenetére


Beretvás
addikt

az minek vesz tuningra szánt procit aki NEM akar oc-zni vagy 4 ghz-n hajtja? holott ezeknek 4,5 fölött jön meg az ereje? az vegyen intelt szorzozárasat.. :K

(#73929) Slavia


Slavia
aktív tag

(#73930) Slavia


Slavia
aktív tag

(#73931) -vitya- válasza Beretvás (#73928) üzenetére


-vitya-
őstag

mert nagyon jóárasítva van mostanában, és mert az alaplapjába az megy bele maximum? és ráadásul ha ezt teszi, nem kell az alaplapot és memóriát is cserélnie?

én a fentiek miatt tettem.

-=Витя=-

(#73932) Beretvás válasza -vitya- (#73931) üzenetére


Beretvás
addikt

meglehet lépni a dolgot igen, müködhet is akár de fx et tenni egy nem alá valo vágodeszkába kb annyit ér mint adni a székletnek pár csattanos pofont. aztán majd ha jol ledroppol neki és jön vissza tanácstalanul és szidja az fx et ,akkor is kikell állni és megmondani hogy de igenis én biztattam rá hogy vegye meg.. :K

(#73933) Eclips21


Eclips21
őstag

Most ez miért droppol???

(#73934) belaazallat válasza Eclips21 (#73933) üzenetére


belaazallat
addikt

Az 1404 MHz-s értékre gondolsz? C&Q és egyéb energia gazdálkodás be van kapcsolva. De ha ez újdonság, ajánlatos lenne elolvasni a PH!-s leírást a prociról.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73935) Eclips21 válasza belaazallat (#73934) üzenetére


Eclips21
őstag

Semmi ilyen nincs bekapcsolva, fix a freki és a feszültség is, de mégis droppol IBT futtatás közben. Ez miért van? semmi nem indokolja. nem szállt el a hőmérséklet sem.

(#73936) belaazallat válasza Eclips21 (#73935) üzenetére


belaazallat
addikt

Lehet sok a vrm-nek a proci. 6+2-es. Turbo boost ki van kapcsolva?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73937) Eclips21 válasza belaazallat (#73936) üzenetére


Eclips21
őstag

meg oldottam rosszul állt a vrm-en a venti amúgy ja nem bírja a vrm, hiába bírom hűteni a procit.

(#73938) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Sziasztok ! komoly gondom adódott és remélem tud valaki segíteni . Az egész azzal kezdődött hogy elkezdtem játszani a Fallout 4-el , hetekig szépen futott a game aztán elkezdett szaggatni , de nem az az átlagos lag ahol kicsit akad hanem 5-10 másodpercre megállt a kép , és ez egyre rosszabbodott . Aztán a gép lefagyott , nem kékhalál hanem megáll a kép és nem megy , először az ctrl/alt/delete segített és ki tudtam lépni a fagyásból . Pár hét elteltével viszont a fagyásból csak a reset gombal tudtam kilépni , elkezdtem visszavenni a tuningokból először a RAM vissza 1600-ra , fagy , a VGA vissza 945-re , fagy , a CPU vissza 4,0 Ghz , fagy . Na mondom itt a gond már nem kevés szétszedtem a pc-t és kiporszivóztam belőle a port és újra pasztáztam a procit az asszony régi arckeféjével leporoltam a ventiket , összeraktam ÉS nem indul . A ventik pörögnek de a speeker sem csippan induláskor , újra szétszedtem mindent átmozgattam összeraktam és semmi . Namármost vajon mi szállt el az alaplap a videókari a memória a proci ? És a váltsál zintelre meg a rizen a jövő amúgyis tippeket kérem kerülni így karácsony előtt sovány a zseb egy teljesen új gépre , a józan tippeket előre is megköszönöm !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73939) belaazallat válasza Gabrikovics (#73938) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Húz le mindent az alaplapról, próbáld ki 1 ram modulllal. Majd cseréld meg.

Ha egyik esetben sem működik, valszeg nem ram, Próbáld meg vidkari nélkül elindítani, sípol-e a lap.

Tápcserével is lehet tenni egy próbát.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73940) Gabrikovics válasza belaazallat (#73939) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ok lehúztam a két vinyót meg a DVD olvasót , kivettem az elemet , külön külön a két RAM modult ráadásul a másik slotban , nem indul . Másik VGA-t a jövőhéten tudok kölcsön kérni .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73941) DraXoN válasza Gabrikovics (#73940) üzenetére


DraXoN
addikt

én tápra gyanakodnék.. ugyan nem FX-nél, de más típusnál már tapasztaltam pont ilyen hibát .. igaz, a szétszedem-pucolom-összerakom-"nem megy" rész nem történt meg (működőképes maradt).. de a tápcserével újra stabil lett a gép..
a másik, megnézted, hogy az alaplapi táp csatlakozók nem égtek be? .. hátha...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73942) Gabrikovics válasza DraXoN (#73941) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Lehúzgáltam az alaplapi és a CPU tápcsatlakozóját is , teljesen épek . Egy 750 W táp van benne persze ez nem garancia semmire de simán bírnia kellene , én egyre inkább az alaplapra gyanakszom VGA nélkül sem csipog megpróbálom még RAM nélkül , akkor vajon sipol-e ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73943) ViZion válasza Gabrikovics (#73938) üzenetére


ViZion
félisten

Más játék vagy egyéb terhelés alatt mi van?
Melegedés lesz ez... valamivel a proci hőfokát nézd. Nem dugult el a blokk? Próbálj IBT-t futtatni, 90% biztosra veszem h ez van. A háttérben lehet akár vírus is, szeretnek bányászkodni más vasán. De lehet csak dugulás a blokkban. Ha ez sem, akkor marad a tesztelgetés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73944) jokeph válasza Gabrikovics (#73942) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Folyadék-hűtés van a procin ?

Ha igen, dobj rá egy gyári léghűtőt, hátha...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73945) belaazallat válasza Gabrikovics (#73940) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha sem VGA hiányra, sem memória hiányra nem sípol a lap, és van rádugva hangszóró, akkor a lap lesz ludas.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73946) Gabrikovics válasza ViZion (#73943) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Tesztelném én de a BIOS-ig se jutok el 😬
Ha kiveszem mindkét ram modult akkor sem visít , bár akár a speeker is beszarhatott de valószinütlen . Hát igen egy 970-es lapban nem kellene egy 8320-at 4,5 Ghz-en meg 4,8-on járatni büntetlenül !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73947) Gabrikovics válasza belaazallat (#73945) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A gyári hűtője már az öcsém gépében van , de nem hiszem hogy a hűtő cserétöl elindulna .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73948) belaazallat válasza Gabrikovics (#73947) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem én írtam, de ha nem is hűtő csere, de egy ventit rákötni a cpu csatlakozóra.

Mellesleg a Csak a proci volt vízzel hűtve? Többi(VRM, chipset) kapott valami hűtést?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73949) Gabrikovics válasza belaazallat (#73948) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ööö miért kössek egy ventit a CPU-ra ? A vízpumpa megy hallom hogy bugyog , a dupla ventik forognak . A ház elején két ventillátor befelé fúj , a ház oldalán egy venti az alaplapra fúj , a ház tetején a dupla radi két ventillátora felfelé-kifelé fúj . Minden venti forog csak nincs semmi a képernyőn . Az alaplapon a zöld led világít a DVD író a tálcát kiadja , a mem teszt gombot ha megnyomom villog csak nem csinál semmit .

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#73950) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Kicsit talán off kérdésem lenne.
Most cseréltem le a jó öreg FX-8350-t egy R7 1800X-re.
Megfordult a fejemben, hogy egy mindenes "szervegépet" csinalnék a régi konfigból.
Ház,táp, merevlemez, alaplap, memória megvan hozzá :)

ASUS Sabertooth 990FX, 16 GB RAM, VGA (passzív Nvidia van a fiókban, bőven elég lesz)

Egy CM Silencio 650 házba raknám a konfigot, kompakt víz hűtéssel .
Mivel az a célom, hogy egész nap menjen a gép és a lehető legcsendesebben, valamint a legkevesebb fogyasztással ezért érdeklődnék, hogy Ti hogyan oldanátok meg a dolgot?
Milyen CPU frekvenciát állítanátok be? Milyen alacsony energiafelhasználási beállításokat alkalmaznátok, hogy az alapból éhes FX "gazdaságos" legyen?
A CPU erő nem annyira "lényeges", mert szinte hálózati megosztásra, fejlesztéseimhez különböző adatbázisok elérésére (Oracle Xe, Postgre, MySQL), Tomcat,Jboss futtatásra hasznalnám főként.
Lehet egy ESXi-t raknék rá (ha felmenne) és több VM-et futtatna, vagy kapna egy jó kis linuxot, még nem döntöttem el, ez képlékeny.

Ti hogy csinálnátok?
Vagy adjam el? :) 8 mag mégis 8 mag,nem szívesen válnék meg a konfigtól :D

Tanácsokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.