Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) CPT.Pirk válasza scorpion1333 (#73599) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha meleg levegőt szív be a hűtőd, akkor akármit csinálsz, nem fogja 61 fokon tartani a procit terhelés alatt. A hűtőt felkergetheted a biosban, de csak visítani fog... A probléma okát kellene megszüntetned, nem a tüneteket kezelni. :) - ide most a nyugati helyett a keleti orvoslás kell. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73602) belaazallat válasza scorpion1333 (#73599) üzenetére


belaazallat
addikt

Pasziánsz, Feketeözvegy, vagy bármi olyan, ami nem terheli a procit! :P ;]

Komolyra fordítva a szót, korábban említett bios verzió, illetve meg kellene tudnunk milyen hűtést van a procin, milyen házban, mert lehet jobb légáramlással, kiegészítő ventivel növelhető a hatékonyság.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73603) Slavia válasza scorpion1333 (#73599) üzenetére


Slavia
aktív tag

Biztosan van processzor hőfok szabályzó program,aki tud esetleg az linkeljen már 1-t mert engem is érdekelne.

Speedfan tökéletes a ventilátorok szabályozására.Ha megfelelően van beállítva.

Itt egy videó is róla: [link]

Házhűtés.(sztendered verzió)

[ Szerkesztve ]

(#73604) jokeph válasza scorpion1333 (#73592) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Milyen hűtőt vettél rá (gondolom a gyári alukocka helyett) ?

Alapórajelen van használva ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73605) ViZion válasza Slavia (#73603) üzenetére


ViZion
félisten

"processzor hőfok szabályzó program"
ezt nem értem. Ha lenne, akkor beállítanám -180 -ra és adnék neki... ;] :DDD

Fordítva van: proci hőfokra vezérli a ventiket. Illetve van progi, aminél be lehet állítani proci hőfokra figyelmeztetést, vagy leállítást. Minap olyan progit kerestem, ami a top 5-10 processzt listázza folyamatosan, h ne kelljen a futó folyamatokat nézegetni. Csak körülményes megoldások voltak, ha voltak, igazán működőt nem találtam. Mondjuk közben kiderült, h mi volt a para, szal. nem fektettem bele több időt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73606) Slavia válasza ViZion (#73605) üzenetére


Slavia
aktív tag

Nincs igazad! :D Biztos hogy van ez tuti! :)

(#73607) DraXoN válasza ViZion (#73605) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez egyszerű.. meg kell fordítani a processzorban az elektronok áramlásának irányát.
és akkor +80C helyett -80C lesz használat közben..

közben termeli az áramot és az elmű is fizet érte... és még tovább is lehetne húzni mert nem melegszik túl és minél tovább húzod annál többet termel (bár túlhúzva lehet végül túlságosan lefagy...)

... nem is értem, erre miért nem gondolt még senki...

.. ha meg lefagyna... majd berakjuk a húst a számítógépbe...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73608) EnterR


EnterR
veterán

Na kiteszteltem 4.4GHz-en, a fesz úgy kb.-ra ment vakon, de stabilnak bizonyul. Mindig is mákom volt ezzel a darabbal, viszonylag megint alacsony feszkón megy. :D

BIOS-ban 1,38750V, teszt alatt 1,332V-ot vesz fel. LLC eredetileg extreme-en volt, ott pár másodperc elteltével el is szállt, úgy néz ki standard lesz a megfelelő (Giga UD3P).

62 fokig ment fel 4,4-en maximum de érzem, hogy ez így elég hűvös, 4,6-ra mennyivel próbálkozzak? :D Menni fog ez biztos, ASRock Extreme3-ban futott 5GHz-et is megmókolt VRM hűtéssel. :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#73609) DraXoN válasza EnterR (#73608) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha ASRock Extreme3-ban ment 5Ghz-et az adott proci, akkor az említett Gigával is illene bírnia, révén erősebb rajta jóval a VRM.

Bezzeg az én előző generációs FX6200-am "értelmes" vége 4.5-4.6 körül van (de hát azok "ilyenek").

a gyári feszültség amit ad az 1.415V és annyin 4.5 amíg eljutok.. 4.6 hoz viszont már 1.5V felé kell mennem,
hogy stabil legyen, és brutál melegedés jön vele...

a vége felé elszállnak az értékek.. pl. a 4.3Ghz az megy (akár 1.315Val is).. ott meg még a épp, hogy képes átlépni az 50 fokot szintetikus tesztekkel (Hyper 212+ -al hűtve)..

.. de kicsit feljebb elszabadul a pokol...
kb, ez a helyzet: 4.3Ghz (1.315V), 4.5Ghz (1.415V), 4.6Ghz (~1.525V), 4.7Ghz (nem mertem annyi voltot adni neki, hogy stabil is legyen.. 1.55V kevés volt)... boot kép kb. 5.3Ghz-ig van...

viszont amit nem értek, azok az IBT eredmények.. nekem (akármit állítok) nem tudok elérni a cpuval 28GFlops-t se (27.xxx valami a maximum, hiába a magas órajel)... nincs drop, stabil és más szintetikus alkalmazásokban megkapom azokat az értékeket amit ezekkel a CPUkkal lehet az adott órajelen, csak IBT-ben nem.. (pedig elvileg minden szálon fut).
gondoltam már rossz verzióra, de ugyan azt találom mindenütt, így nem valószínű...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73610) jokeph válasza EnterR (#73608) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem 4,6-hoz elkéri az 1,44 Vcore-t az FX 8320e. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73611) belaazallat válasza DraXoN (#73609) üzenetére


belaazallat
addikt

IBT-be fx pakkot betetted?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73612) DraXoN válasza belaazallat (#73611) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem.. nem tudtam, hogy van olyan :) ... annyira nem ástam utána, hogy mi lehet, csak felületesen.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73613) EnterR válasza DraXoN (#73609) üzenetére


EnterR
veterán

Itt megtalálod. Sima IBT problémája, hogy az utolsó körnél kidobja, hogy instabil a rendszer, persze nem. Ez már korrigált értékeket fog visszaadni.

Egyébként próbáltam visszakeresgélni a 2014-es tuningjaimat (többek között a 4,9/5GHz-es eredményeket), csak olyan képfeltöltőt használtam, ami azóta megszűnt. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#73614) EnterR válasza EnterR (#73613) üzenetére


EnterR
veterán

(#73615) DraXoN válasza EnterR (#73613) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Felraktam, futtattam, semmivel se gyorsabb.. :\

Még egy dologra tudok gondolni, ezen proci előtt egy 4 magos Phenom II-vel volt a rendszer telepítve, úgy másfél éve (most tavasszal kapta meg az FX6200at)..
..és ugyan a szálak látszanak és mennek, de nem-e van valahol egy registry bejegyzés a rendszeren amit ez a program figyel és az alapján határozza meg az utasításkészletet.. amiatt meg nem használja ki azt összes utasításkészletet ami lehetséges...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73616) belaazallat válasza DraXoN (#73615) üzenetére


belaazallat
addikt

FX-Fix mappában lévő Lindata mappával fölülírtad a Lindata könyvtárat? Ha nem, ott a hiba.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73617) DraXoN válasza belaazallat (#73616) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm..
hacsak úgy nem...

jé.. áttörte a 60GFlops "határt".. sőt.. a 62-t is

köszi.. bár nem mintha ez sokat "érne".. bár így már értem miért volt "kisebb" a dolog.. de minden más "rendben".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73618) scorpion1333 válasza CPT.Pirk (#73595) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

A proci hűtő;Cooler Master Hyper 212 EVO (RR-212E-16PK-R1) a ház pedig:Sharkoon VG4-W.

(#73619) scorpion1333 válasza jokeph (#73604) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

A proci hűtő:Cooler Master Hyper 212 EVO (RR-212E-16PK-R1), a ház pedig:Sharkoon VG4-W. Viszont a bios-ba van egy olyan funkcio:cool and quiet,ha ezt kikapcsolnám mi lenne,vagy mit segitene?

(#73620) scorpion1333 válasza Slavia (#73603) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Tudnál segiteni a program használatával? Mert videó alapján se kapisgálom

(#73621) scorpion1333 válasza belaazallat (#73602) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

A proci hűtő: Cooler Master Hyper 212 EVO (RR-212E-16PK-R1), a ház pedig:Sharkoon VG4-W. Viszont a bios-ba van egy olyan funkcio:cool and quiet,ha ezt kikapcsolnám mi lenne,vagy mit segitene?

(#73622) belaazallat válasza scorpion1333 (#73619) üzenetére


belaazallat
addikt

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztába a proceszoroddal kapcsolatban.

Legyél szives átolvasni az összefoglalót! Valószínűleg az APM nincs nálad kikapcsolva, feszültség auton és szétfűti a házat a proci.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73623) scorpion1333 válasza belaazallat (#73622) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Segitséget várok.... Nem kioktatást,szóval ha nem tudsz segiteni,többet ne irj a poszt alá,köszi

(#73624) Stylerr válasza scorpion1333 (#73623) üzenetére


Stylerr
addikt

Ember, vegyél már vissza. 4-szer küldöd el ugyanazt a hozzászólást. Igenis igaza van, fogjad magad, és olvasd el az összefoglalót, ott minden le van írva. Ha még te se tudod, hogy mi a hiba, meg mi mit jelent, és el sem tudod mondani, akkor hogyan várod el, hogy segítsünk?

(#73625) belaazallat válasza scorpion1333 (#73623) üzenetére


belaazallat
addikt

Minden segítség le van írva az összefoglalóban, amit szeretnél tudni.
Pl ajánlott bios beállítások, mit hol, hogyan érdemes állítani, hogy csökkenjen a hőképzés.

Tudod, segíteni csak annak lehet, aki elfogadja! ;)

Mellesleg nálam a legfrissebb hsz van felül, tehát ha akarnék sem tudnék a tied alá írni! ;)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73626) scorpion1333 válasza belaazallat (#73625) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

És hol tudom elolvasni az összefoglalót,vagy a biosba mit kell állitani,mit érdemes, pl: ez a cool and quiet-et ha kikapcsolom,segit valamit?

(#73627) belaazallat válasza scorpion1333 (#73626) üzenetére


belaazallat
addikt

[link]

C& Q: energia gazdálkodási funkció, ha nincs terhelés visszaveszi az órajeleket bővebben: [link]

Szerk: ha kikapcsolod több hőt termel a proci.

Lapod pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73628) CPT.Pirk válasza scorpion1333 (#73626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennek az oldalnak a tetején megnyomod az "összefoglaló kinyitása" szöveget.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73629) scorpion1333 válasza belaazallat (#73627) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Gigabyte 970A-DS3

(#73630) Ftibi87


Ftibi87
csendes tag

Üdv Urak!

Próbálkozom én is! :D

Mennyire lehet hinni az Intel Burn Test-nek? Itt lefutott a 10 teszt hiba nélkül, viszont Prime95-ben a 3. teszt indulásánál lefagy. A képen majdnem minden adat látható. A VRM 70fok volt max., a proci 65fok(a 102fok az valami érdekes adat :) ) Valakinek esetleg valami tipp, min lehet még finomitani?

A lap: MSI 970 Gaming
A táp: Corsair CX600M 80+bronz
A proci: FX 6300

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73631) CPT.Pirk válasza Ftibi87 (#73630) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

High-ra állított IBT-t is bírja? Prime95 melyik tesztjét használod?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73632) belaazallat válasza scorpion1333 (#73629) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem szerencsés lap. :(

Bios MIT menü: CPB és APM disable, összes fesz normal beállításon. C1E enable C6 enable. A fetekre jó lenne légáramlatot juttatni.

(#73630) Ftibi87

Jujj! CPU -Z vel és HWinfo-val monitorozz légy szíves! IBT-ben meg very high beállításon futtasd!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73633) scorpion1333 válasza belaazallat (#73632) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Leirnád pontosabban miket kell kikapcsoljak? Nem röviditve,meg ezt mék bios beállitásba nézzem pontosabban,meg persze ezek mit segitenének?

(#73634) Slavia válasza Ftibi87 (#73630) üzenetére


Slavia
aktív tag

kapcsold át az Intelburn tesztet high-ra vagy very high-ra. P95 ha fagy akkor valami nem ok.(tesznek egy óra ajánlott) De ha burn tesztnél 10-20 kör high végig ment az már bíztató.Érdemes egyébb dolgokat is kipróbálni pl:videókonvertálás (720p+).Láttam win10-t használsz,saját tapasztalatból mondom hogy oc alatt néha produkál érdekes dolgokat.(Persze nekem 8-s széria van,és az alaplapom is más)Nah meg ahogy veteránok szokták mondani bios beállításokról közölj képeket.

[ Szerkesztve ]

(#73635) belaazallat válasza scorpion1333 (#73633) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem tudom mennyiben más a Te lapod bios-sza, az UD3P-hez képest, ennél a lapnál így néz ki a menü, ahol állítgatni kell:
[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73636) scorpion1333 válasza belaazallat (#73635) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Igen pontosan ilyen,és akkor itt mit kell kapcsoljak ki-be? Most hogy tudod pontosan milyen a bios-om

(#73637) Ftibi87 válasza CPT.Pirk (#73631) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

High-on még nem néztem.

Prime95 - Small FFT teszt

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73638) CPT.Pirk válasza Ftibi87 (#73637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor órajel és / vagy melegedés gondja van.

Vegyél le 100MHz-et és nézd meg úgy a prime-ot. Ha megvan a stabil állapot amit hosszabb ideig is bír a géped, akkor még esetleg mehetsz feljebb, megfelelő beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73639) belaazallat válasza scorpion1333 (#73636) üzenetére


belaazallat
addikt

Core Performance Boost disable
Cool & Quiet enable
C1E Support enable
Core C6 state enable
HPC mode enable
APM disable

Advanced Voltage Settingsben minden feszültség értek manual beállításon legyen.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#73640) Ftibi87 válasza Slavia (#73634) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Jelenleg igy állok.

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73641) ViZion válasza Ftibi87 (#73640) üzenetére


ViZion
félisten

...összefoglalóban Asushoz leírás, kiindulásnak. Persze pár név eltérhet, fesz és freki is lehet más, de ott kellene kezdeni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73642) Ftibi87 válasza ViZion (#73641) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Olvastam. Viszont előtte próbàltam csak szorzó emeléssel, ugyan ezt dobta, azaz igazàból semmit, ezért próbàltam piszkàlni az fsb-t is. Azt is tudom, h a max ajànlott vcore fesz 1,55v, ezért is akartam mar segítséget kérni. Előtte 4.4Ghz-en stabilan ment(önàlló megoldàs), de lett egy AIO-m és gondoltam megnézem, mit lehet kihozni belőle. :)

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73643) Ftibi87 válasza CPT.Pirk (#73638) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Jelenleg lefutott 5 Very High az IBT-n(még van 5)

Helyzetem:

4689,83Ghz
22,5x208,44Mhz
HT 2501.24Mhz
Vcore 1,520
CPU hőm: 61,8°C
VRM= 75°C

[ Szerkesztve ]

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73644) CPT.Pirk válasza Ftibi87 (#73643) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 75 fokos vrm-et el kéne látni némi hűtéssel, mert tartósan azon a hőmérsékleten már barnul a nyák, úgy fogsz járni idővel mint én, mikor az arra alkalmatlan lapban tuningoltam az FX-et. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73645) scorpion1333 válasza belaazallat (#73639) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

És ezek a beállitások mit fognak segiteni?

(#73646) Ftibi87 válasza CPT.Pirk (#73644) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Jelenleg ilyen. Megpróbálom csökkenteni a VCore-t, hogy mi az alja, ami elviszi a 4,7-et. Amint látom(tapasztalom) nem nagyon szereti a 4,8-at, vagy csak kemény VCore emeléssel, amit nem igazán szeretnék, mert az már nagy hővel járna...

Az a lap úgy szépen néz ki! :Y

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#73647) ViZion válasza scorpion1333 (#73645) üzenetére


ViZion
félisten

Szal. nem fogsz utánaolvasni a dolgoknak. Megszoktuk, h kb. havonta előkerül vki, akinek most itt mindent írjunk le, de rögtön. Ami már le van írva, évek óta...
De összefoglalom, mert ma hihetetlen jó napom van, karitasz, ilyesmi.

Szal. gyárilag túlfeszelik a biosok az FX-et. Nem tudjuk miért, már nem is érdekes. Ezeket a hibás default beállításokat lehet reszelgetni normális lappal. Kevesebb fesz, kevesebb hő, gyárinál jóval magasabb freki.
Van leírva bővebben is, de nem másolnám ide az összefoglalót.
Igen, tudom, kiállhatatlan vagyok. De olvass vissza (ok, ez a rész a problémás a legtöbb jóembernek) és látod, h írtuk már. Kb. hetente.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73648) Slavia válasza ViZion (#73647) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ezzel óvatosan Vizion mert úgy járhatsz mint én pár hete. :D Még jönnek az azonnali vga kérdések,szóval ne dühöngj. :)

A témánál maradva ha sok túlfeszt adsz neki melegszik,(alapból is "melegedősek" ha keveset adsz neki meg fagyogat. sajnos ki kell tapasztalni a megfelelő beállítást. Én még tartozok egy 4.2Ghz-s kid tunning szetáppal.

Ui: olvass vissza

[ Szerkesztve ]

(#73649) scorpion1333 válasza belaazallat (#73639) üzenetére


scorpion1333
csendes újonc

Core performance boost-ot kikapcsoltam,és most már 55-fok fölé nem megy,viszont kevesebb fps-t tapasztalok játékokba,olyan 20 fps különbséget,de legalább nem megy 61 fok fölé és nem romlik a proci,Köszönöm :)

(#73650) Hopsycle


Hopsycle
újonc

Sziasztok Srácok!
Segítsetek plíííííz :D
Van egy M5A99X EVO R2.0 alaplapom és egy most beszerzett fx9370 procim.
Na most az a problémám, hogy amikor teljesítmény alá helyezem a procit felkúszik a hőmérséklete akár 76 fokig is.
A hűtőnek meg bírnia kéne mert egy ENERMAX LIQMAX II 240 van benne ami elviekben 350W TDPig jó...
A tápegység pedig Corsair CS750M
Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a váalszaitokat :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.